Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2011 r.
13:29
Edytuj ten wpis

Strajk w PZL-Świdnik: Na pomoc przyjechali górnicy ze Śląska

Autor: Zdjęcie autora mag
0 27 A A
 (Bartek Żurawski / MoDO)
(Bartek Żurawski / MoDO)

Związkowcy z PZL-Świdnik przeszli sprzed bramy zakładu przed Urząd Miasta. W demonstracji bierze udział co najmniej 500 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do protestujących dołączają mieszkańcy Świdnika. Przyjechało także ok. 200 górników ze Śląska. Wspólnie przemaszerowali pod Urząd Miasta Świdnik. Burmistrzowi zostawili petycję.

- Chcemy, by burmistrz włączył się w nasze negocjacje płacowe z zarządem PZL-Świdnik - mówi Mariusz Trześniewski, wiceprzewodniczący WZZ "Sierpień 80", który zorganizował strajk.

- Pan burmistrz spotkał się dziś rano z prezesem PZL-Świdnik - mówi Artur Soboń, rzecznik UM Świdnik. - Będzie apelował do stron, aby doszły do porozumienia. Nie można dopuścić, by strajk zachwiał renomą zakładu i spowodował nieodwracalne straty np. z powodu wycofania się kontrahentów. PZL-Świdnik to kluczowy dla miasta podmiot gospodarczy.

Piątkowe rozmowy związkowców z zarządem spółki w sprawie postulatów płacowych zakończyły się fiaskiem. To kolejne już spotkanie, które nie doprowadziło do porozumienia. "Brak, jakichkolwiek ustępstw zarządu, a tym samym brak możliwości zapewnienia godziwych podwyżek dla pracowników na drodze dialogu wskazuje, że tylko przyłączenie się do strajku 100 procent załogi będzie skutecznym środkiem wywalczenia dla pracowników godziwych wynagrodzeń” – czytamy w komunikacie strajkowym.

Strajk w świdnickiej fabryce trwa od 26 października. Zorganizował go WZZ "Sierpień 80” żądający 15-procentowych podwyżek. Z każdym dniem do protestu przyłącza się coraz więcej pracowników. Jak informuje "Sierpień 80” nie pracuje już większość załogi.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
juta / 8 listopada 2011 r. o 22:54
[quote name='iga' timestamp='1320683772' post='555674']
strajkuje raczej coraz mniej załogi ludzie powracają do swoich stanowisk pracy i pracuja prosze przyjsc i zobaczyc a wy sierpniaki przestancie wreszcie kłamac
[/quote]
Avatar
wlodek / 8 listopada 2011 r. o 19:49
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do przerwania pracy czyli solidarności wymuszonej.
Pracownicy powinni zarabiać dobrze najlepiej bardzo dobrze i od tego są negocjacje .
Ludzie już nie jeden raz zostali oszukani przez pracodawcow i ambitnych związkowców.
Etatowi pracownicy związku mają ochronę przed utratą pracy Wy nie.
Związkowcom liczą sie pobory za czas strajku.
Wam nie.
Borys idzie na obiad do Świdniczanki,a Wy.?
Podburzyć ludzi dla swoich celów to było przerabiane a 80 r i co z tego wynikło?
[/quote]
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do ... rozwiń
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:32
Pani Elu bo tak się pani tytułuje czyżby pan prowadzący strajk wchodził do pani d.....
On jest w tym dobry.
Proszę spytać jago trzech żon
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:28
[quote name='Ela' timestamp='1320682637' post='555668']
Szacunek dla Sierpnia 80! jedyny związek który nie wchodzi makaronom w d**.
Jestem z Wami, powodzenia!
[/quote]
Avatar
były pracownik / 8 listopada 2011 r. o 06:24
[quote name='pracownik' timestamp='1320688047' post='555704']
A co ma powiedzieć osoba, która zarabia 1600zł na rękę i ma do utrzymania 2 dzieci i żonę? Z tej kwoty opłaty, leki, życie...[/quote]

Ma powiedzieć "do widzenia".
Poszukać lepiej płatnej pracy jak i ja zrobiłem, żegnając się z tą firmą.
Avatar
jon / 7 listopada 2011 r. o 22:55
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
[/quote]
co chcesz ?
jak mądrzy ( inaczej ) robotnicy chcą utrzymywać związkowych bonzów , z prezesem królem na czele
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polity... rozwiń
Avatar
polak / 7 listopada 2011 r. o 21:34
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy pł... rozwiń
Avatar
xxx / 7 listopada 2011 r. o 20:37
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, którzy często maja stawki po kilka tysięcy brutto. Niech wylicza średnia na zakładzie , ale tylko ze stawek osób fizycznych. I na pewno taki wynik jak teraz nie bedzie miał miejsca. Wiec, ten strajk jest jak najbardziej uzasadniony! Co ma powiedzieć "Pan Zdzisio", który zarobi 1600zł i ma żone i 2 dzieci na utrzymaniu, opłaty, dojazd do pracy, leki itp. ? Jestem z Wami!!! Oby jak najszybciej udało sie dogadać z zarządem...
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, kt... rozwiń
Avatar
kik / 7 listopada 2011 r. o 20:17
Efekt tej zadymy będzie taki, że Włoch zabierze zabawki i sprzeda to co zostanie. Borys czy Jakson, który jeszcze
podkręca atmosferę. A tym młodych całkiem pogięło. Oni myślą, że są pępkiem świata i że im się wszystko należy.
To efekt ich bezstresowego wychowania lansowanego przez liberalne państwo. Przykłademna to sąwyniki w szkole średniej Borysa, który na semestr miał 10 dwói. Kosztami, wcześniej czy póżniej będzie obciążony Borys i jego młodo-
ciana chałastra.
Avatar
mak / 7 listopada 2011 r. o 19:53
No!! Jak górnicy przyjechali to rewolucja pewna!! Ciekawe gdzie negocjacje z "żondem" będą, może w Jastrzębiu?? Ale co to za górnicy?? Na urlopach?? Oni swojej pracy nie mają??
Avatar
juta / 8 listopada 2011 r. o 22:54
[quote name='iga' timestamp='1320683772' post='555674']
strajkuje raczej coraz mniej załogi ludzie powracają do swoich stanowisk pracy i pracuja prosze przyjsc i zobaczyc a wy sierpniaki przestancie wreszcie kłamac
[/quote]
Avatar
wlodek / 8 listopada 2011 r. o 19:49
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do przerwania pracy czyli solidarności wymuszonej.
Pracownicy powinni zarabiać dobrze najlepiej bardzo dobrze i od tego są negocjacje .
Ludzie już nie jeden raz zostali oszukani przez pracodawcow i ambitnych związkowców.
Etatowi pracownicy związku mają ochronę przed utratą pracy Wy nie.
Związkowcom liczą sie pobory za czas strajku.
Wam nie.
Borys idzie na obiad do Świdniczanki,a Wy.?
Podburzyć ludzi dla swoich celów to było przerabiane a 80 r i co z tego wynikło?
[/quote]
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do ... rozwiń
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:32
Pani Elu bo tak się pani tytułuje czyżby pan prowadzący strajk wchodził do pani d.....
On jest w tym dobry.
Proszę spytać jago trzech żon
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:28
[quote name='Ela' timestamp='1320682637' post='555668']
Szacunek dla Sierpnia 80! jedyny związek który nie wchodzi makaronom w d**.
Jestem z Wami, powodzenia!
[/quote]
Avatar
były pracownik / 8 listopada 2011 r. o 06:24
[quote name='pracownik' timestamp='1320688047' post='555704']
A co ma powiedzieć osoba, która zarabia 1600zł na rękę i ma do utrzymania 2 dzieci i żonę? Z tej kwoty opłaty, leki, życie...[/quote]

Ma powiedzieć "do widzenia".
Poszukać lepiej płatnej pracy jak i ja zrobiłem, żegnając się z tą firmą.
Avatar
jon / 7 listopada 2011 r. o 22:55
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
[/quote]
co chcesz ?
jak mądrzy ( inaczej ) robotnicy chcą utrzymywać związkowych bonzów , z prezesem królem na czele
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polity... rozwiń
Avatar
polak / 7 listopada 2011 r. o 21:34
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy pł... rozwiń
Avatar
xxx / 7 listopada 2011 r. o 20:37
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, którzy często maja stawki po kilka tysięcy brutto. Niech wylicza średnia na zakładzie , ale tylko ze stawek osób fizycznych. I na pewno taki wynik jak teraz nie bedzie miał miejsca. Wiec, ten strajk jest jak najbardziej uzasadniony! Co ma powiedzieć "Pan Zdzisio", który zarobi 1600zł i ma żone i 2 dzieci na utrzymaniu, opłaty, dojazd do pracy, leki itp. ? Jestem z Wami!!! Oby jak najszybciej udało sie dogadać z zarządem...
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, kt... rozwiń
Avatar
kik / 7 listopada 2011 r. o 20:17
Efekt tej zadymy będzie taki, że Włoch zabierze zabawki i sprzeda to co zostanie. Borys czy Jakson, który jeszcze
podkręca atmosferę. A tym młodych całkiem pogięło. Oni myślą, że są pępkiem świata i że im się wszystko należy.
To efekt ich bezstresowego wychowania lansowanego przez liberalne państwo. Przykłademna to sąwyniki w szkole średniej Borysa, który na semestr miał 10 dwói. Kosztami, wcześniej czy póżniej będzie obciążony Borys i jego młodo-
ciana chałastra.
Avatar
mak / 7 listopada 2011 r. o 19:53
No!! Jak górnicy przyjechali to rewolucja pewna!! Ciekawe gdzie negocjacje z "żondem" będą, może w Jastrzębiu?? Ale co to za górnicy?? Na urlopach?? Oni swojej pracy nie mają??