Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2011 r.
13:29
Edytuj ten wpis

Strajk w PZL-Świdnik: Na pomoc przyjechali górnicy ze Śląska

Autor: Zdjęcie autora mag
0 27 A A
 (Bartek Żurawski / MoDO)
(Bartek Żurawski / MoDO)

Związkowcy z PZL-Świdnik przeszli sprzed bramy zakładu przed Urząd Miasta. W demonstracji bierze udział co najmniej 500 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do protestujących dołączają mieszkańcy Świdnika. Przyjechało także ok. 200 górników ze Śląska. Wspólnie przemaszerowali pod Urząd Miasta Świdnik. Burmistrzowi zostawili petycję.

- Chcemy, by burmistrz włączył się w nasze negocjacje płacowe z zarządem PZL-Świdnik - mówi Mariusz Trześniewski, wiceprzewodniczący WZZ "Sierpień 80", który zorganizował strajk.

- Pan burmistrz spotkał się dziś rano z prezesem PZL-Świdnik - mówi Artur Soboń, rzecznik UM Świdnik. - Będzie apelował do stron, aby doszły do porozumienia. Nie można dopuścić, by strajk zachwiał renomą zakładu i spowodował nieodwracalne straty np. z powodu wycofania się kontrahentów. PZL-Świdnik to kluczowy dla miasta podmiot gospodarczy.

Piątkowe rozmowy związkowców z zarządem spółki w sprawie postulatów płacowych zakończyły się fiaskiem. To kolejne już spotkanie, które nie doprowadziło do porozumienia. "Brak, jakichkolwiek ustępstw zarządu, a tym samym brak możliwości zapewnienia godziwych podwyżek dla pracowników na drodze dialogu wskazuje, że tylko przyłączenie się do strajku 100 procent załogi będzie skutecznym środkiem wywalczenia dla pracowników godziwych wynagrodzeń” – czytamy w komunikacie strajkowym.

Strajk w świdnickiej fabryce trwa od 26 października. Zorganizował go WZZ "Sierpień 80” żądający 15-procentowych podwyżek. Z każdym dniem do protestu przyłącza się coraz więcej pracowników. Jak informuje "Sierpień 80” nie pracuje już większość załogi.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
juta / 8 listopada 2011 r. o 22:54
0
[quote name='iga' timestamp='1320683772' post='555674']
strajkuje raczej coraz mniej załogi ludzie powracają do swoich stanowisk pracy i pracuja prosze przyjsc i zobaczyc a wy sierpniaki przestancie wreszcie kłamac
[/quote]
Avatar
wlodek / 8 listopada 2011 r. o 19:49
0
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do przerwania pracy czyli solidarności wymuszonej.
Pracownicy powinni zarabiać dobrze najlepiej bardzo dobrze i od tego są negocjacje .
Ludzie już nie jeden raz zostali oszukani przez pracodawcow i ambitnych związkowców.
Etatowi pracownicy związku mają ochronę przed utratą pracy Wy nie.
Związkowcom liczą sie pobory za czas strajku.
Wam nie.
Borys idzie na obiad do Świdniczanki,a Wy.?
Podburzyć ludzi dla swoich celów to było przerabiane a 80 r i co z tego wynikło?
[/quote]
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do ... rozwiń
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:32
0
Pani Elu bo tak się pani tytułuje czyżby pan prowadzący strajk wchodził do pani d.....
On jest w tym dobry.
Proszę spytać jago trzech żon
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:28
0
[quote name='Ela' timestamp='1320682637' post='555668']
Szacunek dla Sierpnia 80! jedyny związek który nie wchodzi makaronom w d**.
Jestem z Wami, powodzenia!
[/quote]
Avatar
były pracownik / 8 listopada 2011 r. o 06:24
0
[quote name='pracownik' timestamp='1320688047' post='555704']
A co ma powiedzieć osoba, która zarabia 1600zł na rękę i ma do utrzymania 2 dzieci i żonę? Z tej kwoty opłaty, leki, życie...[/quote]

Ma powiedzieć "do widzenia".
Poszukać lepiej płatnej pracy jak i ja zrobiłem, żegnając się z tą firmą.
Avatar
jon / 7 listopada 2011 r. o 22:55
0
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
[/quote]
co chcesz ?
jak mądrzy ( inaczej ) robotnicy chcą utrzymywać związkowych bonzów , z prezesem królem na czele
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polity... rozwiń
Avatar
polak / 7 listopada 2011 r. o 21:34
0
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy pł... rozwiń
Avatar
xxx / 7 listopada 2011 r. o 20:37
0
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, którzy często maja stawki po kilka tysięcy brutto. Niech wylicza średnia na zakładzie , ale tylko ze stawek osób fizycznych. I na pewno taki wynik jak teraz nie bedzie miał miejsca. Wiec, ten strajk jest jak najbardziej uzasadniony! Co ma powiedzieć "Pan Zdzisio", który zarobi 1600zł i ma żone i 2 dzieci na utrzymaniu, opłaty, dojazd do pracy, leki itp. ? Jestem z Wami!!! Oby jak najszybciej udało sie dogadać z zarządem...
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, kt... rozwiń
Avatar
kik / 7 listopada 2011 r. o 20:17
0
Efekt tej zadymy będzie taki, że Włoch zabierze zabawki i sprzeda to co zostanie. Borys czy Jakson, który jeszcze
podkręca atmosferę. A tym młodych całkiem pogięło. Oni myślą, że są pępkiem świata i że im się wszystko należy.
To efekt ich bezstresowego wychowania lansowanego przez liberalne państwo. Przykłademna to sąwyniki w szkole średniej Borysa, który na semestr miał 10 dwói. Kosztami, wcześniej czy póżniej będzie obciążony Borys i jego młodo-
ciana chałastra.
Avatar
mak / 7 listopada 2011 r. o 19:53
0
No!! Jak górnicy przyjechali to rewolucja pewna!! Ciekawe gdzie negocjacje z "żondem" będą, może w Jastrzębiu?? Ale co to za górnicy?? Na urlopach?? Oni swojej pracy nie mają??
Avatar
juta / 8 listopada 2011 r. o 22:54
0
[quote name='iga' timestamp='1320683772' post='555674']
strajkuje raczej coraz mniej załogi ludzie powracają do swoich stanowisk pracy i pracuja prosze przyjsc i zobaczyc a wy sierpniaki przestancie wreszcie kłamac
[/quote]
Avatar
wlodek / 8 listopada 2011 r. o 19:49
0
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do przerwania pracy czyli solidarności wymuszonej.
Pracownicy powinni zarabiać dobrze najlepiej bardzo dobrze i od tego są negocjacje .
Ludzie już nie jeden raz zostali oszukani przez pracodawcow i ambitnych związkowców.
Etatowi pracownicy związku mają ochronę przed utratą pracy Wy nie.
Związkowcom liczą sie pobory za czas strajku.
Wam nie.
Borys idzie na obiad do Świdniczanki,a Wy.?
Podburzyć ludzi dla swoich celów to było przerabiane a 80 r i co z tego wynikło?
[/quote]
[quote name='polak' timestamp='1320678953' post='555654']
Słuszne żądania płacowe pracowników PZL i reprezentowanie załogi przez związek ,,S,,80,który szantażem próbuje
wymusić podwyżki to chyba nie te czasy.
Przywódcy związku podejmując działania rozpętali akcję nad którą stracili kontrolę,stawiali żądania nie godząc się
na rozwiązania kompromisowe.
Nie zapewniając poparcia całej załogi,podzielili na pracownikow produkcyjnych i administracyjnych,pracowników produkcji z kolei zmuszano do ... rozwiń
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:32
0
Pani Elu bo tak się pani tytułuje czyżby pan prowadzący strajk wchodził do pani d.....
On jest w tym dobry.
Proszę spytać jago trzech żon
Avatar
karol / 8 listopada 2011 r. o 17:28
0
[quote name='Ela' timestamp='1320682637' post='555668']
Szacunek dla Sierpnia 80! jedyny związek który nie wchodzi makaronom w d**.
Jestem z Wami, powodzenia!
[/quote]
Avatar
były pracownik / 8 listopada 2011 r. o 06:24
0
[quote name='pracownik' timestamp='1320688047' post='555704']
A co ma powiedzieć osoba, która zarabia 1600zł na rękę i ma do utrzymania 2 dzieci i żonę? Z tej kwoty opłaty, leki, życie...[/quote]

Ma powiedzieć "do widzenia".
Poszukać lepiej płatnej pracy jak i ja zrobiłem, żegnając się z tą firmą.
Avatar
jon / 7 listopada 2011 r. o 22:55
0
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
[/quote]
co chcesz ?
jak mądrzy ( inaczej ) robotnicy chcą utrzymywać związkowych bonzów , z prezesem królem na czele
[quote name='polak' timestamp='1320698063' post='555773']
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polity... rozwiń
Avatar
polak / 7 listopada 2011 r. o 21:34
0
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy płaci wam pensje.
Bo nie płaci wam włoch,chyba,że?
Mister Król któremu nogi wyrosły z WSK dziś walczy o Krzyż w Sejmie ,a Was ma w d....
Taka jest Solidarność muzealna na która płacicie na pokaz.
Napiasałem to po rozmowie z Córką i wiem jedno.
Podwyżki są potrzebna,a związki zawodowe muszą dla waszego dobra być jednością.
To jest k.. polskie piekło.
Związki zawodowe w założeniu chroniące interesy pracowników najemnych:robotników,inżynierów itp chronią swoją d... czyli w zagrożeniu chowają głowę w piasek.
Jestem przeciwny strajkom bo traca przeważnia ci ktorych się wykorzystuje.
Etatowi związkowcy nie tracą.
Zła krew zalewa gdy w PZL Świdnik 4 związki nie łączą sie by poprawić warunki płacowe robotników.
Co Was dzieli,poglądy,przekonania polityczne czy pracodawca?
K.....waszym pracodawcą jest robotnik,ktory z marnej płacy pł... rozwiń
Avatar
xxx / 7 listopada 2011 r. o 20:37
0
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, którzy często maja stawki po kilka tysięcy brutto. Niech wylicza średnia na zakładzie , ale tylko ze stawek osób fizycznych. I na pewno taki wynik jak teraz nie bedzie miał miejsca. Wiec, ten strajk jest jak najbardziej uzasadniony! Co ma powiedzieć "Pan Zdzisio", który zarobi 1600zł i ma żone i 2 dzieci na utrzymaniu, opłaty, dojazd do pracy, leki itp. ? Jestem z Wami!!! Oby jak najszybciej udało sie dogadać z zarządem...
Zarząd proponuje 150zł brutto podwyżki do stawki podstawowej i 150zł na premie, pod warunkiem wykonania zadań, ale raczej premii nigdy nikt nie bedzie ogladał, ponieważ plany sa nierealne do wykonania w tym czasie jakie narzuca zarząd. A z tego co nam wiadomo w kolejnych latach produkcja znacznie sie zwieksza, wiec tym bardziej stanie sie to nierealne. Strajk
zmierza ku temu by te podwyzki były bardziej znaczne, nawet 500zł brutto rocznie. W tej chwili
średnia zakładowa jest wyliczana ze stawek właczaja kierowników i majstrów, kt... rozwiń
Avatar
kik / 7 listopada 2011 r. o 20:17
0
Efekt tej zadymy będzie taki, że Włoch zabierze zabawki i sprzeda to co zostanie. Borys czy Jakson, który jeszcze
podkręca atmosferę. A tym młodych całkiem pogięło. Oni myślą, że są pępkiem świata i że im się wszystko należy.
To efekt ich bezstresowego wychowania lansowanego przez liberalne państwo. Przykłademna to sąwyniki w szkole średniej Borysa, który na semestr miał 10 dwói. Kosztami, wcześniej czy póżniej będzie obciążony Borys i jego młodo-
ciana chałastra.
Avatar
mak / 7 listopada 2011 r. o 19:53
0
No!! Jak górnicy przyjechali to rewolucja pewna!! Ciekawe gdzie negocjacje z "żondem" będą, może w Jastrzębiu?? Ale co to za górnicy?? Na urlopach?? Oni swojej pracy nie mają??
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podróż życia lubelskich filharmoników. Pojadą na tournée po Stanach Zjednoczonych

Podróż życia lubelskich filharmoników. Pojadą na tournée po Stanach Zjednoczonych

– To był bardzo trudny rok. Nie było publiczności, nie było koncertów. Ale wykorzystaliśmy to w ten sposób, że stoimy przed ogromną szansą – mówi Wojciech Rodek, dyrektor Filharmonii Lubelskiej. Orkiestra marszałkowskiej instytucji w przyszłym roku wyjedzie na tournée po Stanach Zjednoczonych

W Chełmie będą kształcić przyszłych techników transportu kolejowego

W Chełmie będą kształcić przyszłych techników transportu kolejowego

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych tworzy nowy kierunek kształcenia w zawodzie technik transportu kolejowego. Właśnie podpisał w tej sprawie list intencyjny z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Polregio Sp. z o.o.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek w finale Pucharu Polski

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek w finale Pucharu Polski

Bardzo ciekawa końcówka sezonu dla kibiców z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek w środę zmierzą się w ramach finału Pucharu Polski na szczeblu LZPN z Chełmianką (godz. 17.30). A w niedzielę piłkarzy Mikołaja Raczyńskiego czeka ligowe starcie z Avią Świdnik (również 17.30). Nawet zwycięstwo w tym meczu może jednak nie wystarczyć do zachowania ligowego bytu.

Lubelskie: Czołowe zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby w szpitalu, są utrudnienia

Lubelskie: Czołowe zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby w szpitalu, są utrudnienia

Trzy osoby, które brały udział w dzisiejszym, porannym wypadku w Wólce Orłowskiej (pow. krasnostawski), zostały przewiezione do szpitala na badania. Ruch w miejscu zdarzenia jest utrudniony, zablokowany jest jeden pas w kierunku Zamościa.

Lubelskie pokaże się w Dubaju. Milionowa promocja województwa na EXPO 2020

Lubelskie pokaże się w Dubaju. Milionowa promocja województwa na EXPO 2020

Nawet 2,76 mln zł może kosztować przygotowanie prezentacji naszego województwa podczas EXPO 2020 w Dubaju. Lubelskie będzie jednym z dziewięciu polskich regionów, które będą promować się podczas największej światowej wystawy. Niektóre, głównie ze względu na pandemię, zrezygnowały z udziału w wydarzeniu

East est - II Festiwal Wschodnich Podróży
18 czerwca 2021, 16:00

East est - II Festiwal Wschodnich Podróży

Wielbiciele podróży w Lublinie po raz drugi będą mogli odkrywać kulturę Wschodu w ramach festiwalu East est, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-20 czerwca. Gościem wydarzenia będzie m.in. legendarny polski himalaista - Krzysztof Wielicki.

Do startu Lubelskiego Roweru Miejskiego pozostał tylko tydzień

Do startu Lubelskiego Roweru Miejskiego pozostał tylko tydzień

Tylko tydzień pozostał operatorowi Lubelskiego Roweru Miejskiego na przygotowanie i uruchomienie systemu

GKS Tychy kontra Górnik Łęczna, czyli pora na baraże o PKO BP Ekstraklasę

GKS Tychy kontra Górnik Łęczna, czyli pora na baraże o PKO BP Ekstraklasę

Górnik Łęczna zakończył zmagania na szóstym miejscu i niejako w nagrodę zapewnił sobie przedłużenie sezonu. Już dziś wieczorem w ramach baraży o PKO BP Ekstraklasę zielono-czarni zagrają na wyjeździe z GKS Tychy i jeśli wygrają będą o krok od awansu do piłkarskiej elity

"Wabił, odurzał i gwałcił". Grał w serialach, chciał być politykiem
Reportaż Uwagi! TVN
film

"Wabił, odurzał i gwałcił". Grał w serialach, chciał być politykiem

Miał wabić dziewczynki pod pretekstem sesji zdjęciowych, a potem odurzać i gwałcić. Bartłomiej M. - aktor znany z seriali i reklam, bezkarnie krzywdził nieletnie dziewczyny przez prawie 25 lat?

Puławianie chętnie dzielili się książkami podczas Święta Wolnych Książek

Puławianie chętnie dzielili się książkami podczas Święta Wolnych Książek

Podczas Święta Wolnych Książek przez dziedziniec Biblioteki Miejskiej w Puławach, przewinęło się około 100 osób. Większość miłośników czytania do domów wróciła z nowymi lekturami. - To bardzo potrzebna, fajna akcja - mówią jej uczestnicy.

Zabójstwo 16-latka z Kazachstanu w Kluczkowicach. Emerytowanemu policjantowi grozi dożywocie

Zabójstwo 16-latka z Kazachstanu w Kluczkowicach. Emerytowanemu policjantowi grozi dożywocie

Kończy się śledztwo w sprawie zabójstwa 16-latka ze szkoły w Kluczkowicach. Podczas nielegalnego polowania chłopiec został zastrzelony przez emerytowanego policjanta

Biała Podlaska: Do urzędnika przez biletomat lub internetowo

Biała Podlaska: Do urzędnika przez biletomat lub internetowo

Od poniedziałku bialski magistrat działa już na takich zasadach jak przed pandemią. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpośredniej obsługi. Ale pojawiła się pewna nowość. Zaczął obowiązywać system kolejkowy.

Teatralne premiery w Domu Chemika
18 czerwca 2021, 17:00

Teatralne premiery w Domu Chemika

W najbliższych dniach w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika nie zabraknie przede wszystkim teatralnych wrażeń. Najpierw 18 czerwca swoją premierę będzie miał spektakl dla dzieci "Czerwone Kapturki", a 24 czerwca instytucja zaprosi na premierę Teatru SPUT2 - "Historie małżeńskie wg Stefanii Grodzieńskiej".

Zamość pozostanie bez oddziału pediatrycznego. Powód? Brak specjalistów

Zamość pozostanie bez oddziału pediatrycznego. Powód? Brak specjalistów

Od 1 lipca do końca września w Zamościu i całym powiecie zamojskim nie będzie oddziału pediatrycznego. W razie potrzeby mali pacjenci będą musieli jechać do innych miast

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 czerwca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 czerwca 2021 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!