Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

5 maja 2009 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Świdnickie susły zagrożone wyginięciem

0 15 A A

Zakończyło się wiosenne liczenie susłów w Świdniku. Oficjalne wyniki poznamy za kilka dni, ale już wiadomo, że unikatowa kolonia skurczyła się z kilkunastu tysięcy do kilkuset egzemplarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jaki los czeka nasze susły z lotniska - czytaj na Strefie Biznesu

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2009 o 08:42
0
Jastrzębie też są nie potrzebne w okolicach lotniska. Jak lotnisko powstanie, to i jastrzębie będą stamtąd przepędzane.
Avatar
kuba / 22 maja 2009 o 15:27
0
I.......zdechł chomik(suseł)- przepowiednia inernautów się spełniła.Dajcie spokój , ten futrzak nikomu nie jest potrzebny - chyba tylko jastrzębiom do treningu.
Avatar
Kusy / 6 maja 2009 o 15:34
0
Spośród tylu opinii tylko jedna w miarę sensowna ... a może to prezes zielonych (tak przez analogię nazwę go Czerepach) siedzi przed kompem wypisuje bzdury i liczy, że lud ciemny uwierzy. Ta kolonia była skazana na zagładę ze względu na jej słabość genetyczną, która spowodowana jest tym, że pochodzi z jednego korzenia. No ale nasi ekoterroryści nie są od bronienia przyrody a od blokowania wszystkiego z czego nie mają kasy ... zapomniał jeszcze dodać nasz Czerepach, że lotnisko już dawno zostało przesunięte i teraz to cała ta kolonia to mu ...
Avatar
piorek / 6 maja 2009 o 08:36
0
susły miały się dobrze dopóki nie trafiły pod opieke ekologów.Brawo"ekolodzy"może jakiś baran zrozumie teraz że susłom nie zagrażał żaden festyn ani lotnisko.Tylko port lotniczy może uratować SUSŁA
Avatar
oli / 6 maja 2009 o 08:01
0
Człowiej jest nawiększym mordercą przyrody na świecie!!!!!!!!!!!!!!.
Avatar
andr / 6 maja 2009 o 07:03
0
nio no to są jaja.jeszcze nia tak dawno susły blokowały budowę lotniska w Świdniku,taka była rzokomo głowna przeszkoda dla lotniska?a dziś?no cóż susłów już nie ma,a dlaczego?otóz jak się domyślam ktoś dostał "pare groszy" w łapę żeby te susły przestały blokować budowe lotniska,nie mają wstydu biedny kraj rządzony chyba nie tak jak należy,pozdrawiam sympatyków susła z lotniska
Avatar
nik / 5 maja 2009 o 21:38
0
no świń to na pewno nie brakuje! :-) Ja mam proste pytanie KTO ODPOWIADA ZA WYMORDOWANIE tych zwierzaczków??? Proponuję śledztwo. A śledztwo zaczyna się od postawienia prostego pytania: [color="#FF0000"]- jaki był motyw zbrodni? Kto na tym zyskał?[/color]
Avatar
~xyz~ / 5 maja 2009 o 20:54
0
..a i dziennikarze DZW jakoś dziwnie bez komentarza zostawiają ten artykuł...a gdzie jest prokurator? były dziesiątki tysięcy tych sympatycznych zwierzątek a teraz pewnie odleciały pierwszym samolotem z nowego lotniska...chyba że je świńska grypa dopadła...bo swiń to w naszych urzędach nie brakuje...
Avatar
ktosik / 5 maja 2009 o 19:44
0
Zdaje sie, że jest jakas fundacja przy porcie lotniczym powolana w celu ochrony susła. Zdaje sie, że dość niedawno przyznawano statuetki suła. Zdaje sie, że rzecznik prasowy portu lotniczego jest autorek książeczki o susłach, rozprowadzanej w świdnickich przedszkolach. Zdaje się, ze jednyna metoda było pozbycie sie susłów, czyli wytepienie. Zdaje sie, że to stworzenie jest sola w oku portu lotniczego, urzedu marszałkowskiego i innych szczerze zainteresowanych zarabianiem kasy na jeszcze nie istenijacym lotnisku. Zdaje się, że susły przeniosły sie na tereny obok lotniska, sa na działkach i polach. I co teraz z planowanym lotniskiem. Zycie człowieka jest wazniejsze od zycia susła to nie ulega watpliwości. Normalni ludzie potrafia jedno z drugim pogodzić. Ci nienormalni wytępia stworzenia, a poźniej wezma się za ludzi za pomoca decybeli, smrodu, degradacji srodowiska. Cos tu smierdzi i nie jest to na pewno suseł. Proponuję, te świece dymne wrzucic do kilku urzędów, firm i domów prywatnych, tych którzy za tym stoja, a stoja na pewno. W ubiegłym roku nie liczyli susłów, ale jesienia juz były komentarze, ze kolonia maleje. Wrózki? Czy co?
Zdaje sie, że jest jakas fundacja przy porcie lotniczym powolana w celu ochrony susła. Zdaje sie, że dość niedawno przyznawano statuetki suła. Zdaje sie, że rzecznik prasowy portu lotniczego jest autorek książeczki o susłach, rozprowadzanej w świdnickich przedszkolach. Zdaje się, ze jednyna metoda było pozbycie sie susłów, czyli wytepienie. Zdaje sie, że to stworzenie jest sola w oku portu lotniczego, urzedu marszałkowskiego i innych szczerze zainteresowanych zarabianiem kasy na jeszcze nie istenijacym lotnisku. Zdaje się, że susły przeniosł... rozwiń
Avatar
suseł / 5 maja 2009 o 18:53
0
Gość napisał:
mam te susly gleboko w ... podbnie jak ekologow...


A my mamy ciebie głęboko w ...
Susły
Avatar
Gość / 28 maja 2009 o 08:42
0
Jastrzębie też są nie potrzebne w okolicach lotniska. Jak lotnisko powstanie, to i jastrzębie będą stamtąd przepędzane.
Avatar
kuba / 22 maja 2009 o 15:27
0
I.......zdechł chomik(suseł)- przepowiednia inernautów się spełniła.Dajcie spokój , ten futrzak nikomu nie jest potrzebny - chyba tylko jastrzębiom do treningu.
Avatar
Kusy / 6 maja 2009 o 15:34
0
Spośród tylu opinii tylko jedna w miarę sensowna ... a może to prezes zielonych (tak przez analogię nazwę go Czerepach) siedzi przed kompem wypisuje bzdury i liczy, że lud ciemny uwierzy. Ta kolonia była skazana na zagładę ze względu na jej słabość genetyczną, która spowodowana jest tym, że pochodzi z jednego korzenia. No ale nasi ekoterroryści nie są od bronienia przyrody a od blokowania wszystkiego z czego nie mają kasy ... zapomniał jeszcze dodać nasz Czerepach, że lotnisko już dawno zostało przesunięte i teraz to cała ta kolonia to mu ...
Avatar
piorek / 6 maja 2009 o 08:36
0
susły miały się dobrze dopóki nie trafiły pod opieke ekologów.Brawo"ekolodzy"może jakiś baran zrozumie teraz że susłom nie zagrażał żaden festyn ani lotnisko.Tylko port lotniczy może uratować SUSŁA
Avatar
oli / 6 maja 2009 o 08:01
0
Człowiej jest nawiększym mordercą przyrody na świecie!!!!!!!!!!!!!!.
Avatar
andr / 6 maja 2009 o 07:03
0
nio no to są jaja.jeszcze nia tak dawno susły blokowały budowę lotniska w Świdniku,taka była rzokomo głowna przeszkoda dla lotniska?a dziś?no cóż susłów już nie ma,a dlaczego?otóz jak się domyślam ktoś dostał "pare groszy" w łapę żeby te susły przestały blokować budowe lotniska,nie mają wstydu biedny kraj rządzony chyba nie tak jak należy,pozdrawiam sympatyków susła z lotniska
Avatar
nik / 5 maja 2009 o 21:38
0
no świń to na pewno nie brakuje! :-) Ja mam proste pytanie KTO ODPOWIADA ZA WYMORDOWANIE tych zwierzaczków??? Proponuję śledztwo. A śledztwo zaczyna się od postawienia prostego pytania: [color="#FF0000"]- jaki był motyw zbrodni? Kto na tym zyskał?[/color]
Avatar
~xyz~ / 5 maja 2009 o 20:54
0
..a i dziennikarze DZW jakoś dziwnie bez komentarza zostawiają ten artykuł...a gdzie jest prokurator? były dziesiątki tysięcy tych sympatycznych zwierzątek a teraz pewnie odleciały pierwszym samolotem z nowego lotniska...chyba że je świńska grypa dopadła...bo swiń to w naszych urzędach nie brakuje...
Avatar
ktosik / 5 maja 2009 o 19:44
0
Zdaje sie, że jest jakas fundacja przy porcie lotniczym powolana w celu ochrony susła. Zdaje sie, że dość niedawno przyznawano statuetki suła. Zdaje sie, że rzecznik prasowy portu lotniczego jest autorek książeczki o susłach, rozprowadzanej w świdnickich przedszkolach. Zdaje się, ze jednyna metoda było pozbycie sie susłów, czyli wytepienie. Zdaje sie, że to stworzenie jest sola w oku portu lotniczego, urzedu marszałkowskiego i innych szczerze zainteresowanych zarabianiem kasy na jeszcze nie istenijacym lotnisku. Zdaje się, że susły przeniosły sie na tereny obok lotniska, sa na działkach i polach. I co teraz z planowanym lotniskiem. Zycie człowieka jest wazniejsze od zycia susła to nie ulega watpliwości. Normalni ludzie potrafia jedno z drugim pogodzić. Ci nienormalni wytępia stworzenia, a poźniej wezma się za ludzi za pomoca decybeli, smrodu, degradacji srodowiska. Cos tu smierdzi i nie jest to na pewno suseł. Proponuję, te świece dymne wrzucic do kilku urzędów, firm i domów prywatnych, tych którzy za tym stoja, a stoja na pewno. W ubiegłym roku nie liczyli susłów, ale jesienia juz były komentarze, ze kolonia maleje. Wrózki? Czy co?
Zdaje sie, że jest jakas fundacja przy porcie lotniczym powolana w celu ochrony susła. Zdaje sie, że dość niedawno przyznawano statuetki suła. Zdaje sie, że rzecznik prasowy portu lotniczego jest autorek książeczki o susłach, rozprowadzanej w świdnickich przedszkolach. Zdaje się, ze jednyna metoda było pozbycie sie susłów, czyli wytepienie. Zdaje sie, że to stworzenie jest sola w oku portu lotniczego, urzedu marszałkowskiego i innych szczerze zainteresowanych zarabianiem kasy na jeszcze nie istenijacym lotnisku. Zdaje się, że susły przeniosł... rozwiń
Avatar
suseł / 5 maja 2009 o 18:53
0
Gość napisał:
mam te susly gleboko w ... podbnie jak ekologow...


A my mamy ciebie głęboko w ...
Susły
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 390 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!