Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 marca 2017 r.
7:38

Świdnik ma być odnowiony. Co jest w planach rewitalizacji?

0 33 A A

Remont placu Konstytucji 3 Maja, przebudowa targowiska miejskiego, śmigłowce w szklanych gablotach i przebudowa obiektów Avii – między innymi to znalazło się w projekcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Świdnika. W piątek prace na 140-stronicowym dokumentem zostały podsumowane. Dziś ruszają konsultacje społeczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Program jest pewnego rodzaju mapą – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Pokazuje, w których kierunkach iść. Wskazuje słabe obszary, bo w tym dokumencie jest ta przestrzeń ukazana.

Celem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Świdnika jest m.in. ograniczenie niekorzystnych zjawisk społecznych na terenie miasta. Ma on także wpłynąć na ożywienie społeczno-gospodarcze obszaru rewitalizacji, jak też dostosować przestrzeń publiczną do potrzeb mieszkańców. Świdnicki program będzie obowiązywać do 2023 roku. Prace nad jego powstaniem zaczęły się jesienią. Były m.in. spotkania z mieszkańcami, a w ramach konsultacji można było zgłaszać swoje propozycje. W miniony piątek prace, których efektem jest dokument liczący 140 stron zostały podsumowane.

Wśród projektów znalazły się m.in. przebudowa obiektów Avii, czyli budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej. – Drugi projekt to rewitalizacja obszarów przy ul. Stefana Wyszyńskiego. Jest to powiązane z tym, żeby ta przestrzeń była odnowiona, ale przede wszystkim ożywiona – wyjaśnia Artur Kubica ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych „Delta Partner”. – Jest też kwestia targowiska miejskiego, czyli poprawa jego estetyki i funkcjonalności.

Czwarty projekt jest takim trochę spajającym wiele elementów, które w tym dokumencie zostało zawartych czyli aktywności społecznej. Chodzi o powołanie Centrum Aktywności Społecznej pod hasłem „Świdnik motorem przedsiębiorczości społecznej”. To jest ten silny element społecznym, który został wypracowany.

Projekt jest już po wstępnych konsultacjach z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, który przygotowany dokument będzie opiniować. – Opinia nam przekazana jest pozytywna – zaznacza Kubica.
Natomiast dzisiaj ruszają konsultacje społeczne. – Będzie można dokonać swojej analizy i weryfikacji – podkreśla Kubica. I dodaje: Po okresie konsultacji dokument będzie przekazany do Urzędu Marszałkowskiego i, jak zakładamy, będzie wpisany do wykazu (programów rewitalizacji województwa lubelskiego - przyp. aut.). Kolejnym krokiem będzie przyjęcie go przez Radę Miasta.
Wpisanie danego programu do wykazu wojewódzkiego umożliwi staranie się o unijne środki na poszczególne projekty.

Przykłady innych projektów zgłoszonych do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Świdnika
miejskie projekty:

• „Poznaję-Badam-Wiem”, który jest skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych • Rozbudowa systemu oczyszczania i odprowadzania wód deszczowych w mieście • Bezemisyjny transport publiczny, w ramach którego mają został utworzone m.in. miejskie linie autobusowe i kupione autobusy

Projekty zgłoszone przez inne instytucje:

• Artystyczny Ogród, którego celem jest modernizacja terenu przyległego do budynku Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, m.in. przebudowa muszli koncertowej

• Świdnicka Strefa Kultury i Sztuki „W14” to głównie remont pomieszczeń w budynku przy ul. Wyszyńskiego 14

• Helikopter za szybą, którego celem jest uliczna ekspozycja helikopterów SM-1 i SM-2 w przeszklonych gablotach

• Remont hangaru drewnianego Aeroklubu Świdnik

• Rewitalizacja terenu między budynkami przy ul. Spółdzielczej 1 i ul. Spółdzielczej 3

• Pobudzenie świadomości społeczności lokalnej w obszarze ochrony przeciwpożarowej. To projekt zgłoszony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku. Zakłada m.in. powstanie stanowiska demonstracyjno-ćwiczebnego dla strażaków

Jeden z helikopterów, który miałby być eksponowany w gablotach wystawowych w centrum Świdnika
Jeden z helikopterów, który miałby być eksponowany w gablotach wystawowych w centrum Świdnika (fot. MOK w Świdniku)
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 00:24
0
I pewnie wytną drzewa i to bedzie cala modermizacja. Niedlugo juz nie bedzie ani jednego drzewa, wszystko betonują.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 00:21
0
Basenu do tej pory nie ma i nie wiadomo kiedy będzie!
Avatar
Gość / 27 marca 2017 o 10:31
0
Panie i Panowie z UM - zajmijcie się pracą a nie komentowaniem artykułów.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:11
0
Osina trockisto do roboty a nie tu farmazony prawisz
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:09
0
Sadlo i osina dwa nieroby i złodzieje żyjący na koszt podatników. Drogi powiatowe w mieście katastrofa a oni tylko jedno dorwać się do koryta.
Avatar
Olga / 21 marca 2017 o 23:57
0
Panie Sadło Pan sobie daruje. Jakson przez lata zbudował tak silne finanse w Świdniku, że może zarówno budować urząd, baseny i drogi. Do tego bez Jaksona nie zrobilibyście Lotników Polskich. Wy za to przejedliście wspólnie z Osiną 6 milionów złotych i to w 2 lata. Musicie brać kredyt na kolejne 5 milionów. I to nie wy go będziecie spłacać ale my, mieszkańcy powiatu. I to Ty i Twój szef Osina jesteście za to odpowiedzialni. Przestańcie mydlić ludziom oczy! Zaufaliśmy Wam a wy z poódek osobistych blokujecie wszystkie miejskie inwestycje, was interesuje tylko koryto. Lewicowe ideały dawno odrzuciliście. Żałujemy z rodziną, że na Was głosowaliśmy. Oszukaliście nas. Nie damy się oszukać w 2018r!
Panie Sadło Pan sobie daruje. Jakson przez lata zbudował tak silne finanse w Świdniku, że może zarówno budować urząd, baseny i drogi. Do tego bez Jaksona nie zrobilibyście Lotników Polskich. Wy za to przejedliście wspólnie z Osiną 6 milionów złotych i to w 2 lata. Musicie brać kredyt na kolejne 5 milionów. I to nie wy go będziecie spłacać ale my, mieszkańcy powiatu. I to Ty i Twój szef Osina jesteście za to odpowiedzialni. Przestańcie mydlić ludziom oczy! Zaufaliśmy Wam a wy z poódek osobistych blokujecie wszystkie miejskie inwestycje, was i... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 23:38
0
Osina w swoim hejcie juz dawno odleciał, nie pomoże zatrudnianie kolejnych kolesi w powiecie. Zamiast hejtu jakieś konkrety, Kusocińskiego sponsoruje ci Jackson a ty nie potrafisz nawet tego dobrze zrobić. Wykaz się chociaż jedna rzeczą bo sam krytyka pisu to duzomza malo
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 23:20
0
Czy wy calkiem juz powiariowaliscie z tymi przepychanakami powiat - miasto i odwrotnie? Dogadajcie sie wreszcie w sprawie tej nieszczesnej ulicy Kusocinskiego i bedzie po sprawie, a i te miliony nie przepadna dla dobra ogolu!
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:30
0
No ja tam sobie zdaje sprawę że Kusocińskiego jest sprawą powiatu i jeśli nie powstanie to wiem komu się za to odpłacę przy wyborach
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 11:51
0
Panowie z urzedu miejskiego nie wypisujcie bzdetow na forum! Ulice Kusocinskiego osobiscie obiecywal przed wyborami wybitny czlowiek ziemi lebelskiej niejaki pan Sobon! ale to bylo dawno.. Teraz cala kase pakujecie w palac wladzy, pieniedzy brakuje, wiec trzeba ciac inwestycje! Najlatwiej zwalic wine na powiat i tak oto ulica Kusocinskiego nigdy nie powstanie, a 17 mln zlotych dotacji przepadnie! Ale to dla wlodarzy miasta nie ma zadnego znaczenia, pieniadze nie sa ich wiec mozna z nimi robic co sie zywnie podoba. Szkoda tylko mieszkancow Swidnika, kolejny raz wykiwanych i osmieszonych wyborcow!
Panowie z urzedu miejskiego nie wypisujcie bzdetow na forum! Ulice Kusocinskiego osobiscie obiecywal przed wyborami wybitny czlowiek ziemi lebelskiej niejaki pan Sobon! ale to bylo dawno.. Teraz cala kase pakujecie w palac wladzy, pieniedzy brakuje, wiec trzeba ciac inwestycje! Najlatwiej zwalic wine na powiat i tak oto ulica Kusocinskiego nigdy nie powstanie, a 17 mln zlotych dotacji przepadnie! Ale to dla wlodarzy miasta nie ma zadnego znaczenia, pieniadze nie sa ich wiec mozna z nimi robic co sie zywnie podoba. Szkoda tylko mieszkancow Sw... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 00:24
0
I pewnie wytną drzewa i to bedzie cala modermizacja. Niedlugo juz nie bedzie ani jednego drzewa, wszystko betonują.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 00:21
0
Basenu do tej pory nie ma i nie wiadomo kiedy będzie!
Avatar
Gość / 27 marca 2017 o 10:31
0
Panie i Panowie z UM - zajmijcie się pracą a nie komentowaniem artykułów.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:11
0
Osina trockisto do roboty a nie tu farmazony prawisz
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:09
0
Sadlo i osina dwa nieroby i złodzieje żyjący na koszt podatników. Drogi powiatowe w mieście katastrofa a oni tylko jedno dorwać się do koryta.
Avatar
Olga / 21 marca 2017 o 23:57
0
Panie Sadło Pan sobie daruje. Jakson przez lata zbudował tak silne finanse w Świdniku, że może zarówno budować urząd, baseny i drogi. Do tego bez Jaksona nie zrobilibyście Lotników Polskich. Wy za to przejedliście wspólnie z Osiną 6 milionów złotych i to w 2 lata. Musicie brać kredyt na kolejne 5 milionów. I to nie wy go będziecie spłacać ale my, mieszkańcy powiatu. I to Ty i Twój szef Osina jesteście za to odpowiedzialni. Przestańcie mydlić ludziom oczy! Zaufaliśmy Wam a wy z poódek osobistych blokujecie wszystkie miejskie inwestycje, was interesuje tylko koryto. Lewicowe ideały dawno odrzuciliście. Żałujemy z rodziną, że na Was głosowaliśmy. Oszukaliście nas. Nie damy się oszukać w 2018r!
Panie Sadło Pan sobie daruje. Jakson przez lata zbudował tak silne finanse w Świdniku, że może zarówno budować urząd, baseny i drogi. Do tego bez Jaksona nie zrobilibyście Lotników Polskich. Wy za to przejedliście wspólnie z Osiną 6 milionów złotych i to w 2 lata. Musicie brać kredyt na kolejne 5 milionów. I to nie wy go będziecie spłacać ale my, mieszkańcy powiatu. I to Ty i Twój szef Osina jesteście za to odpowiedzialni. Przestańcie mydlić ludziom oczy! Zaufaliśmy Wam a wy z poódek osobistych blokujecie wszystkie miejskie inwestycje, was i... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 23:38
0
Osina w swoim hejcie juz dawno odleciał, nie pomoże zatrudnianie kolejnych kolesi w powiecie. Zamiast hejtu jakieś konkrety, Kusocińskiego sponsoruje ci Jackson a ty nie potrafisz nawet tego dobrze zrobić. Wykaz się chociaż jedna rzeczą bo sam krytyka pisu to duzomza malo
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 23:20
0
Czy wy calkiem juz powiariowaliscie z tymi przepychanakami powiat - miasto i odwrotnie? Dogadajcie sie wreszcie w sprawie tej nieszczesnej ulicy Kusocinskiego i bedzie po sprawie, a i te miliony nie przepadna dla dobra ogolu!
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:30
0
No ja tam sobie zdaje sprawę że Kusocińskiego jest sprawą powiatu i jeśli nie powstanie to wiem komu się za to odpłacę przy wyborach
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 11:51
0
Panowie z urzedu miejskiego nie wypisujcie bzdetow na forum! Ulice Kusocinskiego osobiscie obiecywal przed wyborami wybitny czlowiek ziemi lebelskiej niejaki pan Sobon! ale to bylo dawno.. Teraz cala kase pakujecie w palac wladzy, pieniedzy brakuje, wiec trzeba ciac inwestycje! Najlatwiej zwalic wine na powiat i tak oto ulica Kusocinskiego nigdy nie powstanie, a 17 mln zlotych dotacji przepadnie! Ale to dla wlodarzy miasta nie ma zadnego znaczenia, pieniadze nie sa ich wiec mozna z nimi robic co sie zywnie podoba. Szkoda tylko mieszkancow Swidnika, kolejny raz wykiwanych i osmieszonych wyborcow!
Panowie z urzedu miejskiego nie wypisujcie bzdetow na forum! Ulice Kusocinskiego osobiscie obiecywal przed wyborami wybitny czlowiek ziemi lebelskiej niejaki pan Sobon! ale to bylo dawno.. Teraz cala kase pakujecie w palac wladzy, pieniedzy brakuje, wiec trzeba ciac inwestycje! Najlatwiej zwalic wine na powiat i tak oto ulica Kusocinskiego nigdy nie powstanie, a 17 mln zlotych dotacji przepadnie! Ale to dla wlodarzy miasta nie ma zadnego znaczenia, pieniadze nie sa ich wiec mozna z nimi robic co sie zywnie podoba. Szkoda tylko mieszkancow Sw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.