Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 marca 2017 r.
13:10

Planują nowe centrum Bełżyc. Jak może zmienić się park miejski?

Autor: Zdjęcie autora aa
87 12 A A

Przebudowa alejek i fontanny, rozbudowa placu zabaw czy też stworzenie miejsca na organizację imprez i zakup przenośnej sceny. Wszystko to w parku miejskim w Bełżycach. Być może już podczas marcowej sesji radni z Bełżyc podejmą uchwałę w sprawie programu rewitalizacji centrum Bełżyc na najbliższe lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W projekcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Centrum Bełżyc na lata 2017-2023 znalazły się m.in. propozycje dotyczące przebudowy parku miejskiego. Chodzi zarówno o alejki jak też oświetlenie tego terenu, przebudowę fontanny i rozbudowę placu zabaw. Planowane są też nowe nasadzenia. Więcej ma być też miejsc parkingowych.

Wśród przygotowanych trzech wariantów przebudowy parku miejskiego radnym najbardziej przypadł do gustu ten, w którym został zaprojektowany plac widowiskowy. W obrębie projektowanego terenu znajduje się obecnie fontanna.

– Ok. 20 procent powierzchni parku chcemy utwardzić, żeby powstało miejsca na scenę. W ten sposób można byłoby organizować w tym miejscu niewielkie imprezy – mówi Ryszard Góra, burmistrz Bełżyc.

Poza sceną ma placu zostało zaplanowane też miejsce na wystawy i pergolę. Władze Bełżyc zastanawiają się również nad stworzeniem w parku miejskim kina letniego.

– Taki jest pomysł – potwierdza burmistrz Bełżyc. – W tym roku, z okazji 600-lecia Bełżyc chcemy już takie projekcje robić i sprawdzić jakie będzie zainteresowanie tego typu propozycją. Kino letnie planujemy na 9 czerwca. Tego też dnia będzie otwarcie ronda 600-lecia.

W związku z rewitalizacja centrum Bełżyc planowana jest też m.in. przebudowa ulic – Bednarskiej, Grażewiczej, Szpitalnej, Krętej, Zielonej, Krakowskiej, Rynek, Orzechowej. Mają powstać też ścieżki rowerowe.

W projekcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Centrum Bełżyc na lata 2017-2023 znalazł się również przebudowa 35 kamienic w centrum Bełżyc. – Chodzi o prywatne budynki znajdujące się w strefie ochrony konserwatorskiej – wyjaśnia burmistrz Bełżyc. – Właścicieli kamienic chcielibyśmy w jakiś sposób zachęcić do przeprowadzenia remontów. Wspólnie z radnymi szykujemy dla tych osób jakieś ulgi. Będziemy jeszcze zastanawiać się jaka będzie to dokładnie forma pomocy.

Program rewitalizacji centrum Bełżyc nie został jeszcze uchwalony. Radni zajmą się tym tematem albo na sesji pod koniec marca lub na posiedzeniu w kwietniu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
baca / 24 marca 2017 o 18:07
0
ale bedzie piknie
Avatar
pieszy bełżycok / 22 marca 2017 o 12:34
0
zgadzam sie z powyższym wpisem, projekt jest pod publiczke a nie w zgodzie z potrzebami, kino letnie bedzie dla menelików, beton żeby wiatr zwiewał śmiecie to już całkiem nie trzeba będzie sprzatać i zamiatać. a taka letnia kawiarenka by sie przydała, wypic kawke , zjeśc lody, a co do parkingu to jest już ich i tak dużo - koło kościoła, na starym przystanku, ale większośc kierowców i ich pasażerki z wielkimi du..... kami najlepiej jakby pod same drzwi do sklepu podjeżdżali a co do gminy to te pomysły to bardziej są pod przyszłoroczne wybory niż pod potrzeby mieszkańców, to ostatnia próba żeby im jeszcze we łbach namieszać
zgadzam sie z powyższym wpisem, projekt jest pod publiczke a nie w zgodzie z potrzebami, kino letnie bedzie dla menelików, beton żeby wiatr zwiewał śmiecie to już całkiem nie trzeba będzie sprzatać i zamiatać. a taka letnia kawiarenka by sie przydała, wypic kawke , zjeśc lody, a co do parkingu to jest już ich i tak dużo - koło kościoła, na starym przystanku, ale większośc kierowców i ich pasażerki z wielkimi du..... kami najlepiej jakby pod same drzwi do sklepu podjeżdżali a co do gminy to te pomysły to bardziej są pod przyszłoroczne wybory... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 18:43
0
Patrząc na sam plan już widzę wady. Projekt jest nie przemyślany nie uwzględnia żadnych analiz komunikacyjnych, funkcjonalnych i przestrzennych. Już patrząc na niego widać że nie bierze się pod uwagę nawychow samych mieszkańców. Park jest miejscem zieleni która widać chcą nam zabrać wycinając już i tak ubogi drzewostan. Plac wybetonowany??? Komu to? Używany raz do roku, jest czymś zupełnie niepotrzebnym i tworzy tylko nagrzana betonowa przestrzeń których i tak mamy już pełno. Park w Bełzycach jest często schronieniem przed upalnym słońcem. Niech nasza władza pomyśli i zatrudni profesjonalnego projektanta architektury krajobrazu a nie kogoś po budownictwie czy ogrodnictwie bo nie ma taką osobą potrzebnej wiedzy. Już studenci architektury krajobrazu w Lublinie , 3 i 4 roku studiów mają bardziej kreatywne pomysły niż ten tutaj. Mam nadzieję że gmina wkoncu zrobi coś dla mieszkańców a nie dla siebie.
Patrząc na sam plan już widzę wady. Projekt jest nie przemyślany nie uwzględnia żadnych analiz komunikacyjnych, funkcjonalnych i przestrzennych. Już patrząc na niego widać że nie bierze się pod uwagę nawychow samych mieszkańców. Park jest miejscem zieleni która widać chcą nam zabrać wycinając już i tak ubogi drzewostan. Plac wybetonowany??? Komu to? Używany raz do roku, jest czymś zupełnie niepotrzebnym i tworzy tylko nagrzana betonowa przestrzeń których i tak mamy już pełno. Park w Bełzycach jest często schronieniem przed upalnym słońcem. ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 10:44
0
plac zabaw najlepiej jakby byl wylozony korkiem, na tym piachu wcale nie jest bezpiecznie, puscic dziecko boso to zaraz szklo mu wejdzie w stopke, a tak na korku nawet jak sie przewroci to sie nic bardzo nie stanie bo jest mieciutki
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:58
0
za darmo na okres próbny. Jeżeli to wypali , można będzie negocjować warunki. Spróbujmy takiej formy jak jest już sprawdzone w wielu miastach. Fujara:)
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:56
0
Witam. Bardzo dobry pomysł a z kinem letnim to wyjdzie na 100%. Ryszard dopilnujcie tylko aby pieski i kotki nie zanieczyszczały placu zabaw a nasi szanowni menele nie obsikiwali wszystkich krzaczków i drzewek. Przydałaby się zwiększona czujność policji aby mniej było spożywających alkoholu w parku. Można pomyśleć także o letniej kawiarence aby zjeść ciasteczko lub wypić kawę w plenerze. Myślę że wiele osób w sobotę lub niedzielę przy ładnej pogodzie skorzystałoby z takiej dogodności. Proponuję aby wydzierżawić na okres próbny chętnemu podmiotowi gospodarczemu od 1 czerwca do 30 września za darmo. Taka próba. Jeżeli to wypali to można negocjować dalsze warunki. Zróbmy próbę jak w innych rozwiniętych miastach. Fujara
Witam. Bardzo dobry pomysł a z kinem letnim to wyjdzie na 100%. Ryszard dopilnujcie tylko aby pieski i kotki nie zanieczyszczały placu zabaw a nasi szanowni menele nie obsikiwali wszystkich krzaczków i drzewek. Przydałaby się zwiększona czujność policji aby mniej było spożywających alkoholu w parku. Można pomyśleć także o letniej kawiarence aby zjeść ciasteczko lub wypić kawę w plenerze. Myślę że wiele osób w sobotę lub niedzielę przy ładnej pogodzie skorzystałoby z takiej dogodności. Proponuję aby wydzierżawić na okres próbny chętnemu podmi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:01
0
Parkingów dość, jeden duży jest za palcem kościelnym i stoi pusty...
Avatar
TpZ / 10 marca 2017 o 23:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lepiej by zrobili parkingi
Najbardziej idiotyczny pomysł jaki mógł ktoś zarzucić...w Bełżycach parkingów jest na tyle dużo że spokojnie można zaparkować swoje autko, ew. nieco dalej niż 10m od miejsca docelowego. Mało miejsca robi się we wtorki i piątki ale tylko do godz. 12-13 potem miasto pustoszeje. Więc parkingom zdecydowane - NIE ;) 
Avatar
grażynka / 10 marca 2017 o 18:10
0
a może by tak ulicę T.Kościuszki przebudowali, która od kilku lat wygląda jak po bombardowaniu...nie wspomnę już o "chodniku" przy niej, który chodnikiem jest chyba tylko z nazwy!  po co przebudowywać coś co jest dobre i działa (fontanna np.była remontowana kilka lat temu za niemałe pieniądze, alejki też są w niezłym stanie), jest wiele miejsc w tym "mieście", gdzie przydał by się zastrzyk gotówki...
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 16:06
0
czy tobie rysiek sufit na łeb się nie s***ił?
Avatar
baca / 24 marca 2017 o 18:07
0
ale bedzie piknie
Avatar
pieszy bełżycok / 22 marca 2017 o 12:34
0
zgadzam sie z powyższym wpisem, projekt jest pod publiczke a nie w zgodzie z potrzebami, kino letnie bedzie dla menelików, beton żeby wiatr zwiewał śmiecie to już całkiem nie trzeba będzie sprzatać i zamiatać. a taka letnia kawiarenka by sie przydała, wypic kawke , zjeśc lody, a co do parkingu to jest już ich i tak dużo - koło kościoła, na starym przystanku, ale większośc kierowców i ich pasażerki z wielkimi du..... kami najlepiej jakby pod same drzwi do sklepu podjeżdżali a co do gminy to te pomysły to bardziej są pod przyszłoroczne wybory niż pod potrzeby mieszkańców, to ostatnia próba żeby im jeszcze we łbach namieszać
zgadzam sie z powyższym wpisem, projekt jest pod publiczke a nie w zgodzie z potrzebami, kino letnie bedzie dla menelików, beton żeby wiatr zwiewał śmiecie to już całkiem nie trzeba będzie sprzatać i zamiatać. a taka letnia kawiarenka by sie przydała, wypic kawke , zjeśc lody, a co do parkingu to jest już ich i tak dużo - koło kościoła, na starym przystanku, ale większośc kierowców i ich pasażerki z wielkimi du..... kami najlepiej jakby pod same drzwi do sklepu podjeżdżali a co do gminy to te pomysły to bardziej są pod przyszłoroczne wybory... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 18:43
0
Patrząc na sam plan już widzę wady. Projekt jest nie przemyślany nie uwzględnia żadnych analiz komunikacyjnych, funkcjonalnych i przestrzennych. Już patrząc na niego widać że nie bierze się pod uwagę nawychow samych mieszkańców. Park jest miejscem zieleni która widać chcą nam zabrać wycinając już i tak ubogi drzewostan. Plac wybetonowany??? Komu to? Używany raz do roku, jest czymś zupełnie niepotrzebnym i tworzy tylko nagrzana betonowa przestrzeń których i tak mamy już pełno. Park w Bełzycach jest często schronieniem przed upalnym słońcem. Niech nasza władza pomyśli i zatrudni profesjonalnego projektanta architektury krajobrazu a nie kogoś po budownictwie czy ogrodnictwie bo nie ma taką osobą potrzebnej wiedzy. Już studenci architektury krajobrazu w Lublinie , 3 i 4 roku studiów mają bardziej kreatywne pomysły niż ten tutaj. Mam nadzieję że gmina wkoncu zrobi coś dla mieszkańców a nie dla siebie.
Patrząc na sam plan już widzę wady. Projekt jest nie przemyślany nie uwzględnia żadnych analiz komunikacyjnych, funkcjonalnych i przestrzennych. Już patrząc na niego widać że nie bierze się pod uwagę nawychow samych mieszkańców. Park jest miejscem zieleni która widać chcą nam zabrać wycinając już i tak ubogi drzewostan. Plac wybetonowany??? Komu to? Używany raz do roku, jest czymś zupełnie niepotrzebnym i tworzy tylko nagrzana betonowa przestrzeń których i tak mamy już pełno. Park w Bełzycach jest często schronieniem przed upalnym słońcem. ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 10:44
0
plac zabaw najlepiej jakby byl wylozony korkiem, na tym piachu wcale nie jest bezpiecznie, puscic dziecko boso to zaraz szklo mu wejdzie w stopke, a tak na korku nawet jak sie przewroci to sie nic bardzo nie stanie bo jest mieciutki
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:58
0
za darmo na okres próbny. Jeżeli to wypali , można będzie negocjować warunki. Spróbujmy takiej formy jak jest już sprawdzone w wielu miastach. Fujara:)
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:56
0
Witam. Bardzo dobry pomysł a z kinem letnim to wyjdzie na 100%. Ryszard dopilnujcie tylko aby pieski i kotki nie zanieczyszczały placu zabaw a nasi szanowni menele nie obsikiwali wszystkich krzaczków i drzewek. Przydałaby się zwiększona czujność policji aby mniej było spożywających alkoholu w parku. Można pomyśleć także o letniej kawiarence aby zjeść ciasteczko lub wypić kawę w plenerze. Myślę że wiele osób w sobotę lub niedzielę przy ładnej pogodzie skorzystałoby z takiej dogodności. Proponuję aby wydzierżawić na okres próbny chętnemu podmiotowi gospodarczemu od 1 czerwca do 30 września za darmo. Taka próba. Jeżeli to wypali to można negocjować dalsze warunki. Zróbmy próbę jak w innych rozwiniętych miastach. Fujara
Witam. Bardzo dobry pomysł a z kinem letnim to wyjdzie na 100%. Ryszard dopilnujcie tylko aby pieski i kotki nie zanieczyszczały placu zabaw a nasi szanowni menele nie obsikiwali wszystkich krzaczków i drzewek. Przydałaby się zwiększona czujność policji aby mniej było spożywających alkoholu w parku. Można pomyśleć także o letniej kawiarence aby zjeść ciasteczko lub wypić kawę w plenerze. Myślę że wiele osób w sobotę lub niedzielę przy ładnej pogodzie skorzystałoby z takiej dogodności. Proponuję aby wydzierżawić na okres próbny chętnemu podmi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:01
0
Parkingów dość, jeden duży jest za palcem kościelnym i stoi pusty...
Avatar
TpZ / 10 marca 2017 o 23:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lepiej by zrobili parkingi
Najbardziej idiotyczny pomysł jaki mógł ktoś zarzucić...w Bełżycach parkingów jest na tyle dużo że spokojnie można zaparkować swoje autko, ew. nieco dalej niż 10m od miejsca docelowego. Mało miejsca robi się we wtorki i piątki ale tylko do godz. 12-13 potem miasto pustoszeje. Więc parkingom zdecydowane - NIE ;) 
Avatar
grażynka / 10 marca 2017 o 18:10
0
a może by tak ulicę T.Kościuszki przebudowali, która od kilku lat wygląda jak po bombardowaniu...nie wspomnę już o "chodniku" przy niej, który chodnikiem jest chyba tylko z nazwy!  po co przebudowywać coś co jest dobre i działa (fontanna np.była remontowana kilka lat temu za niemałe pieniądze, alejki też są w niezłym stanie), jest wiele miejsc w tym "mieście", gdzie przydał by się zastrzyk gotówki...
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 16:06
0
czy tobie rysiek sufit na łeb się nie s***ił?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 7 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 6

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 48 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 15 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.