Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 listopada 2014 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Świdnik: Piesza potrącona na pasach. Zmarła w szpitalu

0 34 A A

Tragiczny wypadek w Świdniku. Zginęła 66-latka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło po godz. 16.

Na ulicy Racławickiej w Świdniku honda uderzyła w przechodzącą przez przejście 66-latkę. Kobiet w stanie ciężkim trafiła do szpitala. - Nie udało się jej uratować - mówi dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kierująca autem 35-latka była trzeźwa. - Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Wyjaśniają okoliczności zdarzenia - dodaje dyżurny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2014 r. o 17:08
0

Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej.

I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych.

Absurd!

Obowiązkiem jest przede wszystkim stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Albo wyobraźni jak kto woli. Uczą o tym, ale być może nie byłes na tej lekcji.  

Na pasach na pewno się nie zatrzymujemy, o tym też uczą :D

st przede wszystkim stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Albo wyobraźni jak kto woli. Uczą o tym, ale być może nie byłes na tej lekcji.  

Na pasach na pewno się nie zatrzymujemy, o tym też uczą :D

rozwiń
Avatar
anonimowa / 28 listopada 2014 r. o 03:35
0

A dlaczego ciagle wszyscy pisza o braku wyobrazni pieszych?

Moze kierowcy tez powinni wykazac troche wyobrazni?

Avatar
anonimowa / 28 listopada 2014 r. o 03:28
0

Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D


Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D

Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej.

I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych.

Absurd!

Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej.

I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych.

Absurd!

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 23:48
0

Właśnie po to auto na drugima pasie ma znaki pionowe i poziome oraz przepisy (zakaz wyprzedzania na przejściu) żeby takich sytuacji unikać. Wystarczy trochę wyobraźni

Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D

Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D

rozwiń
Avatar
Henio / 25 listopada 2014 r. o 08:20
0

A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy?

Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku.

Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. Oczywiście wg przepisów wina jest tego, który sie nie zatrzymał, ale tak naprawdę do wypadku doprowadził ten, który się zatrzymał i zmusił pieszego do wejścia na jezdnię. Ja się na drogach o wielu pasach ruchu w jednym kierunku nie zatrzymuję - wolę żyć z mianem chama niż mordercy. 

I słusznie. Ja, dodatkowo, kiedy mam "ogona", to żeby mi ten "ogon" nie wjechał w bagażnik, nie zatrzymuję się nagle przed przejściem na drogach o jednym pasie ruchu w jedna stronę.

I słusznie. Ja, dodatkowo, kiedy mam "ogona", to żeby mi ten "ogon" nie wjechał w bagażnik, nie zatrzymuję się nagle przed przejściem na drogach o jednym pasie ruchu w jedna stronę.

rozwiń
Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 r. o 08:08
0

rodzinę zmarłej proszę o kontakt kastor.poczta@o2.pl

a na ch...j ci ten kontakt, chcesz jakieś usługi oferować hieno ???

Avatar
gość / 24 listopada 2014 r. o 17:42
0

Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. 

Właśnie po to auto na drugima pasie ma znaki pionowe i poziome oraz przepisy (zakaz wyprzedzania na przejściu) żeby takich sytuacji unikać. Wystarczy trochę wyobraźni

Avatar
ja / 24 listopada 2014 r. o 14:06
0

może ktoś znał potrącona kobietę, proszę o kontakt   kastor.poczta@o2.pl

Avatar
Gość / 23 listopada 2014 r. o 18:15
0

wszyscy musimy trzymac sie przepisow - jesli ktos stoi przed przejściem dla pieszych kierowca jadacy drugim pasem obowiązek sie zatrzymac...koniec kropka

A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy?

Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku.

Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. Oczywiście wg przepisów wina jest tego, który sie nie zatrzymał, ale tak naprawdę do wypadku doprowadził ten, który się zatrzymał i zmusił pieszego do wejścia na jezdnię. Ja się na drogach o wielu pasach ruchu w jednym kierunku nie zatrzymuję - wolę żyć z mianem chama niż mordercy. 

A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy?

Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku.

Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrz... rozwiń

Avatar
Basia / 23 listopada 2014 r. o 04:25
0

Kodeks drogowy mowi" Pieszy znajdujacy sie na przejsciu dla pieszych ma pierwszenstwo przed kierujacymi pojazdami"

A gdzie jak nie na pasach-zebrach pieszy ma czuc sie bezpiecznie?

Nad czym tu jeszcze dyskutowac?

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 r. o 17:08
0

Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej.

I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych.

Absurd!

Obowiązkiem jest przede wszystkim stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Albo wyobraźni jak kto woli. Uczą o tym, ale być może nie byłes na tej lekcji.  

Na pasach na pewno się nie zatrzymujemy, o tym też uczą :D

st przede wszystkim stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Albo wyobraźni jak kto woli. Uczą o tym, ale być może nie byłes na tej lekcji.  

Na pasach na pewno się nie zatrzymujemy, o tym też uczą :D

rozwiń
Avatar
anonimowa / 28 listopada 2014 r. o 03:35
0

A dlaczego ciagle wszyscy pisza o braku wyobrazni pieszych?

Moze kierowcy tez powinni wykazac troche wyobrazni?

Avatar
anonimowa / 28 listopada 2014 r. o 03:28
0

Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D


Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D

Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej.

I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych.

Absurd!

Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej.

I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych.

Absurd!

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 23:48
0

Właśnie po to auto na drugima pasie ma znaki pionowe i poziome oraz przepisy (zakaz wyprzedzania na przejściu) żeby takich sytuacji unikać. Wystarczy trochę wyobraźni

Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D

Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu.

Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D

rozwiń
Avatar
Henio / 25 listopada 2014 r. o 08:20
0

A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy?

Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku.

Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. Oczywiście wg przepisów wina jest tego, który sie nie zatrzymał, ale tak naprawdę do wypadku doprowadził ten, który się zatrzymał i zmusił pieszego do wejścia na jezdnię. Ja się na drogach o wielu pasach ruchu w jednym kierunku nie zatrzymuję - wolę żyć z mianem chama niż mordercy. 

I słusznie. Ja, dodatkowo, kiedy mam "ogona", to żeby mi ten "ogon" nie wjechał w bagażnik, nie zatrzymuję się nagle przed przejściem na drogach o jednym pasie ruchu w jedna stronę.

I słusznie. Ja, dodatkowo, kiedy mam "ogona", to żeby mi ten "ogon" nie wjechał w bagażnik, nie zatrzymuję się nagle przed przejściem na drogach o jednym pasie ruchu w jedna stronę.

rozwiń
Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 r. o 08:08
0

rodzinę zmarłej proszę o kontakt kastor.poczta@o2.pl

a na ch...j ci ten kontakt, chcesz jakieś usługi oferować hieno ???

Avatar
gość / 24 listopada 2014 r. o 17:42
0

Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. 

Właśnie po to auto na drugima pasie ma znaki pionowe i poziome oraz przepisy (zakaz wyprzedzania na przejściu) żeby takich sytuacji unikać. Wystarczy trochę wyobraźni

Avatar
ja / 24 listopada 2014 r. o 14:06
0

może ktoś znał potrącona kobietę, proszę o kontakt   kastor.poczta@o2.pl

Avatar
Gość / 23 listopada 2014 r. o 18:15
0

wszyscy musimy trzymac sie przepisow - jesli ktos stoi przed przejściem dla pieszych kierowca jadacy drugim pasem obowiązek sie zatrzymac...koniec kropka

A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy?

Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku.

Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. Oczywiście wg przepisów wina jest tego, który sie nie zatrzymał, ale tak naprawdę do wypadku doprowadził ten, który się zatrzymał i zmusił pieszego do wejścia na jezdnię. Ja się na drogach o wielu pasach ruchu w jednym kierunku nie zatrzymuję - wolę żyć z mianem chama niż mordercy. 

A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy?

Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku.

Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrz... rozwiń

Avatar
Basia / 23 listopada 2014 r. o 04:25
0

Kodeks drogowy mowi" Pieszy znajdujacy sie na przejsciu dla pieszych ma pierwszenstwo przed kierujacymi pojazdami"

A gdzie jak nie na pasach-zebrach pieszy ma czuc sie bezpiecznie?

Nad czym tu jeszcze dyskutowac?