Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 listopada 2010 r.
13:49
Edytuj ten wpis

Świdnik: Pijany kierowca busa wiózł pasażerów do Lublina

Autor: Zdjęcie autora mc
1 16 A A

0,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca busa, którego policjanci zatrzymali dziś rano w Świdniku. Mężczyzna wiózł pasażerów na trasie Oleśniki – Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dzisiaj rano w Świdniku przy ul. Piaseckiej policjanci z drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego busem – relacjonuje Renata Laszczka-Rusek.

I dodaje: – Za kierownicą mercedesa siedział 46-letni mieszkaniec powiatu. Kierowca wykonywał kurs na trasie Oleśniki - Lublin. Samochód wypełniony był pasażerami.

W czasie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. - Mężczyzna został przebadany – informuje Laszczka-Rusek. – Miał w organizmie 0, 7 promila alkoholu.

Policjanci poinformowali o sprawie właściciela firmy przewozowej, który wysłał na miejsce drugiego kierowcę. 46-latek trafił zaś na komendę.

Za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ana / 9 grudnia 2010 o 15:32
0
jeżdziłam z tym kierowca codziennie. jezdził bardzo dobrze i czułam sie bardzo bezpiecznie.wielka szkoda!!!
Avatar
Przemek / 29 listopada 2010 o 17:12
0
[quote name='oburzony' timestamp='1290442579' post='386597']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą pijani ? To, że w Polsce jest bezsensowny limit 0.2 to nie upoważnia do wmawiania publicznie że ktoś był pijany. 0.7 to nawet nie są dwa piwa.
[/quote]
W całej Europie są większe limity ale nie dla kierowców zawodowych. Niemcy, Francja i inne kraje UE wprowadziły zakaz spożywania alkoholu przez kierowców zawodowych. Masz mieć 0 i koniec. Nie ważne czy jedziesz czy odpoczywasz. W każdej chwili musisz być w stanie wsiąść i pojechać dalej.
[quote name='oburzony' timestamp='1290442579' post='386597']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą pijani ? To, że w Polsce jest bezsensowny limit 0.2 to nie upoważnia do wmawiania publicznie że ktoś był pijany. 0.7 to nawet nie są dwa piwa.
[/quote]
W całej Europie są większe limity ale nie dla kierowców zawodowych. Niemcy, Francja i inne kraje UE wprowadziły zakaz spożywania alkoholu przez kierowców zawodowych... rozwiń
Avatar
ola / 27 listopada 2010 o 12:27
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
aaaaaaaaaaaaaaaaaa / 27 listopada 2010 o 11:57
0
hehehhe ja jeżdżę .... a rACZej jeździłam często z tym kierowcąą;d
Avatar
gość / 26 listopada 2010 o 00:45
0
no pewnie niech zwieksza w Polsce norme alkoholu do 1.5 promila
przeciez to nie jest tak duzo
Avatar
jon / 24 listopada 2010 o 21:58
0
[quote name='driwer' timestamp='1290474280' post='387254']
Sam jesteś niedouczony i to ciężko, żeby nie powiedzieć po prostu głupi. Przy 0,7 promila każdy człowiek - nawet jeśli nie ma wyraźnie, w sposób widoczny zaburzonych czynności motorycznych, to z całą pewnością ma znacznie obniżony próg krytycyzmu i podniesiony (znacznie) poziom pozytywnej samooceny, co przy dobrym humorze i samopoczuciu powoduje, iż osobnik taki jest piekielnie niebezpieczny jako kierowca auta. Przy 2 promilach większość normalnych ludzi ma tak zaburzone zdolności psychomotoryczne, że często nie są w stanie poruszać się o własnych siłach.
Według polskiego prawa stan "po spożyciu" = 0,2 - 0,5 promila; powyżej 0,5 = stan nietrzeźwości.
Dzięki takim ja ty przygłupom cały czas istnieje społeczne przyzwolenie na mordowanie ludzi przez pijanych kierowców - no bo oni "lepiej jeżdżą po alkoholu niż na trzeźwo".
Nie, cofam moje poprzednie określenie; ty nie jesteś niedouczony, ty jesteś niedorozwinięty i powinni cię szybko ubezwłasnowolnić, zanim twoje czyny staną się tak niebezpieczne i durne jak gadanie!
[/quote]
popieram całkowicie !!!
[quote name='driwer' timestamp='1290474280' post='387254']
Sam jesteś niedouczony i to ciężko, żeby nie powiedzieć po prostu głupi. Przy 0,7 promila każdy człowiek - nawet jeśli nie ma wyraźnie, w sposób widoczny zaburzonych czynności motorycznych, to z całą pewnością ma znacznie obniżony próg krytycyzmu i podniesiony (znacznie) poziom pozytywnej samooceny, co przy dobrym humorze i samopoczuciu powoduje, iż osobnik taki jest piekielnie niebezpieczny jako kierowca auta. Przy 2 promilach większość normalnych ludzi... rozwiń
Avatar
Mieszkam w UK / 23 listopada 2010 o 18:12
0
[quote name='oburzony' timestamp='1290442579' post='386597']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą pijani ? To, że w Polsce jest bezsensowny limit 0.2 to nie upoważnia do wmawiania publicznie że ktoś był pijany. 0.7 to nawet nie są dwa piwa.
[/quote]
Oj kolego masz stare wiadomości już zmniejszyli limit w UK http://news.england.pl/pinta_piwa.htm
Avatar
driwer / 23 listopada 2010 o 02:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1290470875' post='387243']
To chyba Ty jesteś nie douczony. No chyba, że przy 0.7 masz zaburzone funkcje motoryczne to wtedy jestem w stanie Cię zrozumieć, ale u przeciętnego człowieka 0.7 alk w organiżmie w żadnym stopniu nie wpływa na ocenę sytuacji i umiejętności, stąd moje zdziwnienie i oburzenie, tym bardziej, że Angli jest 0.8 co tylko potwierdza to co teraz napisałem. Dla mnie osoba pijana to taka która ma ponad 2 promile i takiej osoby bym za kółko raczej nie wpuszczał. Poza tym kierowca nie pójdzie siedziec i wyjdzie bez poważniejszych konekwencji, bo był w stanie po spożyciu, a nie nietrzeźwości, a wg polskiego prawa stan nietrzeźwości zaczyna się powyżej 1 promila, a z kierowcą po spożyciu jeździłem nie raz jako pasażer bo znam tą osobę i wiem jak ona się zachowuje po alkoholu. I jeździ nawet bezpieczniej i lepiej niż na trzeźwo.
[/quote]

Sam jesteś niedouczony i to ciężko, żeby nie powiedzieć po prostu głupi. Przy 0,7 promila każdy człowiek - nawet jeśli nie ma wyraźnie, w sposób widoczny zaburzonych czynności motorycznych, to z całą pewnością ma znacznie obniżony próg krytycyzmu i podniesiony (znacznie) poziom pozytywnej samooceny, co przy dobrym humorze i samopoczuciu powoduje, iż osobnik taki jest piekielnie niebezpieczny jako kierowca auta. Przy 2 promilach większość normalnych ludzi ma tak zaburzone zdolności psychomotoryczne, że często nie są w stanie poruszać się o własnych siłach.
Według polskiego prawa stan "po spożyciu" = 0,2 - 0,5 promila; powyżej 0,5 = stan nietrzeźwości.
Dzięki takim ja ty przygłupom cały czas istnieje społeczne przyzwolenie na mordowanie ludzi przez pijanych kierowców - no bo oni "lepiej jeżdżą po alkoholu niż na trzeźwo".
Nie, cofam moje poprzednie określenie; ty nie jesteś niedouczony, ty jesteś niedorozwinięty i powinni cię szybko ubezwłasnowolnić, zanim twoje czyny staną się tak niebezpieczne i durne jak gadanie!
[quote name='Gość' timestamp='1290470875' post='387243']
To chyba Ty jesteś nie douczony. No chyba, że przy 0.7 masz zaburzone funkcje motoryczne to wtedy jestem w stanie Cię zrozumieć, ale u przeciętnego człowieka 0.7 alk w organiżmie w żadnym stopniu nie wpływa na ocenę sytuacji i umiejętności, stąd moje zdziwnienie i oburzenie, tym bardziej, że Angli jest 0.8 co tylko potwierdza to co teraz napisałem. Dla mnie osoba pijana to taka która ma ponad 2 promile i takiej osoby bym za kółko raczej nie wpuszczał. Poza... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 01:10
0
Także nie bądź takim ignorantem na inne sprawy. Co w Angli uważasz, że co, że to inna rasa jest, inaczej wpływa na nią alkohol kosmici tam jeźdzą. Na Polsce świat się nie kończy.
Pozdrawiam oburzony...
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 01:07
0
[quote name='driwer' timestamp='1290444544' post='386646']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą
Panie "oburzony" jesteście troszkę nie douczeni to 0,7 promila to człowiek pijany rozumiesz- kumasz A jak nie bardzo to jedz do Anglii i tam żyj pij i jeździj po drodze nie uczęszczanej przez ludzi aż do spotkania swojego drz.....Myśl troszkę ciekawe czy sam byś z pijakiem jechał ?
[/quote]

To chyba Ty jesteś nie douczony. No chyba, że przy 0.7 masz zaburzone funkcje motoryczne to wtedy jestem w stanie Cię zrozumieć, ale u przeciętnego człowieka 0.7 alk w organiżmie w żadnym stopniu nie wpływa na ocenę sytuacji i umiejętności, stąd moje zdziwnienie i oburzenie, tym bardziej, że Angli jest 0.8 co tylko potwierdza to co teraz napisałem. Dla mnie osoba pijana to taka która ma ponad 2 promile i takiej osoby bym za kółko raczej nie wpuszczał. Poza tym kierowca nie pójdzie siedziec i wyjdzie bez poważniejszych konekwencji, bo był w stanie po spożyciu, a nie nietrzeźwości, a wg polskiego prawa stan nietrzeźwości zaczyna się powyżej 1 promila, a z kierowcą po spożyciu jeździłem nie raz jako pasażer bo znam tą osobę i wiem jak ona się zachowuje po alkoholu. I jeździ nawet bezpieczniej i lepiej niż na trzeźwo.
[quote name='driwer' timestamp='1290444544' post='386646']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą
Panie "oburzony" jesteście troszkę nie douczeni to 0,7 promila to człowiek pijany rozumiesz- kumasz A jak nie bardzo to jedz do Anglii i tam żyj pij i jeździj po drodze nie uczęszczanej przez ludzi aż do spotkania swojego drz.....Myśl troszkę ciekawe czy sam byś z pijakiem jechał ?
[/quote]

To... rozwiń
Avatar
ana / 9 grudnia 2010 o 15:32
0
jeżdziłam z tym kierowca codziennie. jezdził bardzo dobrze i czułam sie bardzo bezpiecznie.wielka szkoda!!!
Avatar
Przemek / 29 listopada 2010 o 17:12
0
[quote name='oburzony' timestamp='1290442579' post='386597']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą pijani ? To, że w Polsce jest bezsensowny limit 0.2 to nie upoważnia do wmawiania publicznie że ktoś był pijany. 0.7 to nawet nie są dwa piwa.
[/quote]
W całej Europie są większe limity ale nie dla kierowców zawodowych. Niemcy, Francja i inne kraje UE wprowadziły zakaz spożywania alkoholu przez kierowców zawodowych. Masz mieć 0 i koniec. Nie ważne czy jedziesz czy odpoczywasz. W każdej chwili musisz być w stanie wsiąść i pojechać dalej.
[quote name='oburzony' timestamp='1290442579' post='386597']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą pijani ? To, że w Polsce jest bezsensowny limit 0.2 to nie upoważnia do wmawiania publicznie że ktoś był pijany. 0.7 to nawet nie są dwa piwa.
[/quote]
W całej Europie są większe limity ale nie dla kierowców zawodowych. Niemcy, Francja i inne kraje UE wprowadziły zakaz spożywania alkoholu przez kierowców zawodowych... rozwiń
Avatar
ola / 27 listopada 2010 o 12:27
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
aaaaaaaaaaaaaaaaaa / 27 listopada 2010 o 11:57
0
hehehhe ja jeżdżę .... a rACZej jeździłam często z tym kierowcąą;d
Avatar
gość / 26 listopada 2010 o 00:45
0
no pewnie niech zwieksza w Polsce norme alkoholu do 1.5 promila
przeciez to nie jest tak duzo
Avatar
jon / 24 listopada 2010 o 21:58
0
[quote name='driwer' timestamp='1290474280' post='387254']
Sam jesteś niedouczony i to ciężko, żeby nie powiedzieć po prostu głupi. Przy 0,7 promila każdy człowiek - nawet jeśli nie ma wyraźnie, w sposób widoczny zaburzonych czynności motorycznych, to z całą pewnością ma znacznie obniżony próg krytycyzmu i podniesiony (znacznie) poziom pozytywnej samooceny, co przy dobrym humorze i samopoczuciu powoduje, iż osobnik taki jest piekielnie niebezpieczny jako kierowca auta. Przy 2 promilach większość normalnych ludzi ma tak zaburzone zdolności psychomotoryczne, że często nie są w stanie poruszać się o własnych siłach.
Według polskiego prawa stan "po spożyciu" = 0,2 - 0,5 promila; powyżej 0,5 = stan nietrzeźwości.
Dzięki takim ja ty przygłupom cały czas istnieje społeczne przyzwolenie na mordowanie ludzi przez pijanych kierowców - no bo oni "lepiej jeżdżą po alkoholu niż na trzeźwo".
Nie, cofam moje poprzednie określenie; ty nie jesteś niedouczony, ty jesteś niedorozwinięty i powinni cię szybko ubezwłasnowolnić, zanim twoje czyny staną się tak niebezpieczne i durne jak gadanie!
[/quote]
popieram całkowicie !!!
[quote name='driwer' timestamp='1290474280' post='387254']
Sam jesteś niedouczony i to ciężko, żeby nie powiedzieć po prostu głupi. Przy 0,7 promila każdy człowiek - nawet jeśli nie ma wyraźnie, w sposób widoczny zaburzonych czynności motorycznych, to z całą pewnością ma znacznie obniżony próg krytycyzmu i podniesiony (znacznie) poziom pozytywnej samooceny, co przy dobrym humorze i samopoczuciu powoduje, iż osobnik taki jest piekielnie niebezpieczny jako kierowca auta. Przy 2 promilach większość normalnych ludzi... rozwiń
Avatar
Mieszkam w UK / 23 listopada 2010 o 18:12
0
[quote name='oburzony' timestamp='1290442579' post='386597']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą pijani ? To, że w Polsce jest bezsensowny limit 0.2 to nie upoważnia do wmawiania publicznie że ktoś był pijany. 0.7 to nawet nie są dwa piwa.
[/quote]
Oj kolego masz stare wiadomości już zmniejszyli limit w UK http://news.england.pl/pinta_piwa.htm
Avatar
driwer / 23 listopada 2010 o 02:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1290470875' post='387243']
To chyba Ty jesteś nie douczony. No chyba, że przy 0.7 masz zaburzone funkcje motoryczne to wtedy jestem w stanie Cię zrozumieć, ale u przeciętnego człowieka 0.7 alk w organiżmie w żadnym stopniu nie wpływa na ocenę sytuacji i umiejętności, stąd moje zdziwnienie i oburzenie, tym bardziej, że Angli jest 0.8 co tylko potwierdza to co teraz napisałem. Dla mnie osoba pijana to taka która ma ponad 2 promile i takiej osoby bym za kółko raczej nie wpuszczał. Poza tym kierowca nie pójdzie siedziec i wyjdzie bez poważniejszych konekwencji, bo był w stanie po spożyciu, a nie nietrzeźwości, a wg polskiego prawa stan nietrzeźwości zaczyna się powyżej 1 promila, a z kierowcą po spożyciu jeździłem nie raz jako pasażer bo znam tą osobę i wiem jak ona się zachowuje po alkoholu. I jeździ nawet bezpieczniej i lepiej niż na trzeźwo.
[/quote]

Sam jesteś niedouczony i to ciężko, żeby nie powiedzieć po prostu głupi. Przy 0,7 promila każdy człowiek - nawet jeśli nie ma wyraźnie, w sposób widoczny zaburzonych czynności motorycznych, to z całą pewnością ma znacznie obniżony próg krytycyzmu i podniesiony (znacznie) poziom pozytywnej samooceny, co przy dobrym humorze i samopoczuciu powoduje, iż osobnik taki jest piekielnie niebezpieczny jako kierowca auta. Przy 2 promilach większość normalnych ludzi ma tak zaburzone zdolności psychomotoryczne, że często nie są w stanie poruszać się o własnych siłach.
Według polskiego prawa stan "po spożyciu" = 0,2 - 0,5 promila; powyżej 0,5 = stan nietrzeźwości.
Dzięki takim ja ty przygłupom cały czas istnieje społeczne przyzwolenie na mordowanie ludzi przez pijanych kierowców - no bo oni "lepiej jeżdżą po alkoholu niż na trzeźwo".
Nie, cofam moje poprzednie określenie; ty nie jesteś niedouczony, ty jesteś niedorozwinięty i powinni cię szybko ubezwłasnowolnić, zanim twoje czyny staną się tak niebezpieczne i durne jak gadanie!
[quote name='Gość' timestamp='1290470875' post='387243']
To chyba Ty jesteś nie douczony. No chyba, że przy 0.7 masz zaburzone funkcje motoryczne to wtedy jestem w stanie Cię zrozumieć, ale u przeciętnego człowieka 0.7 alk w organiżmie w żadnym stopniu nie wpływa na ocenę sytuacji i umiejętności, stąd moje zdziwnienie i oburzenie, tym bardziej, że Angli jest 0.8 co tylko potwierdza to co teraz napisałem. Dla mnie osoba pijana to taka która ma ponad 2 promile i takiej osoby bym za kółko raczej nie wpuszczał. Poza... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 01:10
0
Także nie bądź takim ignorantem na inne sprawy. Co w Angli uważasz, że co, że to inna rasa jest, inaczej wpływa na nią alkohol kosmici tam jeźdzą. Na Polsce świat się nie kończy.
Pozdrawiam oburzony...
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 01:07
0
[quote name='driwer' timestamp='1290444544' post='386646']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą
Panie "oburzony" jesteście troszkę nie douczeni to 0,7 promila to człowiek pijany rozumiesz- kumasz A jak nie bardzo to jedz do Anglii i tam żyj pij i jeździj po drodze nie uczęszczanej przez ludzi aż do spotkania swojego drz.....Myśl troszkę ciekawe czy sam byś z pijakiem jechał ?
[/quote]

To chyba Ty jesteś nie douczony. No chyba, że przy 0.7 masz zaburzone funkcje motoryczne to wtedy jestem w stanie Cię zrozumieć, ale u przeciętnego człowieka 0.7 alk w organiżmie w żadnym stopniu nie wpływa na ocenę sytuacji i umiejętności, stąd moje zdziwnienie i oburzenie, tym bardziej, że Angli jest 0.8 co tylko potwierdza to co teraz napisałem. Dla mnie osoba pijana to taka która ma ponad 2 promile i takiej osoby bym za kółko raczej nie wpuszczał. Poza tym kierowca nie pójdzie siedziec i wyjdzie bez poważniejszych konekwencji, bo był w stanie po spożyciu, a nie nietrzeźwości, a wg polskiego prawa stan nietrzeźwości zaczyna się powyżej 1 promila, a z kierowcą po spożyciu jeździłem nie raz jako pasażer bo znam tą osobę i wiem jak ona się zachowuje po alkoholu. I jeździ nawet bezpieczniej i lepiej niż na trzeźwo.
[quote name='driwer' timestamp='1290444544' post='386646']
Jaki pijany znowu? 0.7 i pijany ludzie opanujcie się. W Angli dopuszczalne jest 0.8 to co tam wszyscy wg autora artykulu jeźdzą
Panie "oburzony" jesteście troszkę nie douczeni to 0,7 promila to człowiek pijany rozumiesz- kumasz A jak nie bardzo to jedz do Anglii i tam żyj pij i jeździj po drodze nie uczęszczanej przez ludzi aż do spotkania swojego drz.....Myśl troszkę ciekawe czy sam byś z pijakiem jechał ?
[/quote]

To... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skwer Zbigniewa Hołdy w Lublinie już otwarty. "Zbyszek to był skromny facet" [zdjęcia]
galeria

Skwer Zbigniewa Hołdy w Lublinie już otwarty. "Zbyszek to był skromny facet" [zdjęcia] 0 1

Sędziowie, adwokaci, akademicy. Przedstawiciele duchowieństwa i ruchu LGBT. Sąsiedzi i przyjaciele. W poniedziałek w południe uroczyście została przecięta biało-czerwona wstęga na niebieskiej tabliczce Skwer Zbigniewa Hołdy przy ul. Lipowej (naprzeciwko CHR Plaza).

Ukradli alpaki z hodowli pod Lublinem. Szukają auta na radomskich tablicach

Ukradli alpaki z hodowli pod Lublinem. Szukają auta na radomskich tablicach 67 3

To prawdopodobnie pierwsza kradzież tych zwierząt w Polsce. W poniedziałek z hodowli z miejscowości Józefów Pociecha koło Lublina złodzieje ukradli parę młodych alpak. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i razem z właścicielem zwierząt prosi o pomoc w ustaleniu sprawców

Tajemnicze dźwięki w miejscowości pod Lublinem. Mieszkańcy powiadomili policję
ALARM24

Tajemnicze dźwięki w miejscowości pod Lublinem. Mieszkańcy powiadomili policję 3 15

Nie wiadomo skąd dobiegają dźwięki, które słyszą mieszkańcy podlubelskiej Kalinówki (gmina Głusk). Wiadomość o "odgłosach odległego wybuchu" otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Mieszkańcy powiadomili też policję.

Lubelskie: Kandydat Wiosny podejrzany o milionowe wyłudzenia. Jest reakcja Biedronia

Lubelskie: Kandydat Wiosny podejrzany o milionowe wyłudzenia. Jest reakcja Biedronia 56 10

Marcin W. – kandydat Wiosny do europarlamentu i przedsiębiorca z Ryk – ma zarzuty wyłudzenia blisko 17 mln zł dotacji z rolnej agencji. Partia przeprowadza wewnętrzną kontrolę, a sam Marcin W. do niczego się nie przyznaje. Do sprawy odniósł się lider Wiosny Robert Biedroń

Spór działacza LGBT z wojewodą wróci do sądu? "Zachował się niehonorowo"
galeria

Spór działacza LGBT z wojewodą wróci do sądu? "Zachował się niehonorowo" 0 18

Sprawa wytoczona wojewodzie lubelskiemu przez organizatora Marszu Równości może wrócić na wokandę. Zdaniem Bartosza Staszewskiego, Przemysław Czarnek nie wywiązał się z warunków zawartej przed sądem ugody

Wernisaż wystawy Tomasza Majewskiego w Pracowni Otwartej LuCreate
24 maja 2019, 19:00

Wernisaż wystawy Tomasza Majewskiego w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w Pracowni Otwartej LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zorganizowany zostanie wernisaż wystawy prac Tomasza Majewskiego. Ekspozycja będzie czynna do 21 czerwca.

Wernisaż bułgarskiej grafiki i książki artystycznej w Galerii UMCS
20 maja 2019, 18:00

Wernisaż bułgarskiej grafiki i książki artystycznej w Galerii UMCS 0 0

Od 20 maja w Galerii Wydziału Artystycznego UMCS (ul. Zana 11, Lublin) będzie można oglądać wystawę "Bułgarska grafika i książka artystyczna - graficzne transformacje II". Wernisaż ekspozycji będzie miał miejsce o godz. 18.

Problem z remontem basenu w SP23 w Lublinie

Problem z remontem basenu w SP23 w Lublinie 0 0

Jest problem z remontem małej niecki basenu w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze

Manolo Cadenas jednak nie poprowadzi Azotów Puławy!

Manolo Cadenas jednak nie poprowadzi Azotów Puławy! 0 3

Hiszpański trener Manolo Cadenas nie poprowadzi w kolejnym sezonie klubu z Puław. Były szkoleniowiec Orlen Wisły Płock, a ostatnio Mieszkowa Brześć zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie obejmie drużynę Ademar Leon

Burzowo i niebezpiecznie w powiecie puławskim

Burzowo i niebezpiecznie w powiecie puławskim 0 0

Dzisiaj w powiecie puławskim i całym województwie mogą wystąpić intensywne opady deszczu i gradu, którym może towarzyszyć wiatr dochodzący w porywach do 80 km/h. Uspokoić może się dopiero w późnych godzinach nocnych. SMSy z ostrzeżeniami wysłało już Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Producent placów zabaw pobudzających wyobraźnię

Producent placów zabaw pobudzających wyobraźnię 0 0

Plac zabaw to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i dla dzieci. Młodsi i starsi użytkownicy każdego placu zabaw powinni mieć możliwość bezpiecznego eksplorowania przestrzeni oraz testowania własnych możliwości fizycznych na różnego rodzaju urządzeniach i konstrukcjach. Doskonale zaprojektowany plac zabaw powinien być również prawdziwym poligonem dla dziecięcej kreatywności, umożliwiającym efektowne ćwiczenia i manewry na… wyobraźni. Jak to osiągnąć? Sporo o tym wie producent wyjątkowych placów zabaw z Lublina. Przyjrzyjmy się ofercie firmy Activeline.

"Ciekawi świata" w Puławach
22 maja 2019, 18:00

"Ciekawi świata" w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach (ul. Głęboka 7a) zaprasza na kolejne spotkania z cyklu "Ciekawi świata". Gościem pierwszego spotkania, 22 maja o godz. 18, będzie Jędrzej Majka.

Lubelskie: Policjanci pilnują go w dzień i w nocy. Gwałciciel wyszedł z więzienia

Lubelskie: Policjanci pilnują go w dzień i w nocy. Gwałciciel wyszedł z więzienia 29 12

Gwałciciel niedawno opuścił więzienie. Policjanci muszą śledzić każdy jego krok. Przez całą dobę stoją przed jego domem.

Sytuacja pogodowa w woj. lubelskim. Gdzie jest burza? Alert RCB - SMS-y z ostrzeżeniem

Sytuacja pogodowa w woj. lubelskim. Gdzie jest burza? Alert RCB - SMS-y z ostrzeżeniem 20 2

IMGW informuje o aktualnej sytuacji pogodowej w woj. lubelskim. Najnowszy komunikat jest z godz. 13:16.

10 zespołów wystąpiło na lubelskim turnieju bike polo Kaftan Open Vol. 4

10 zespołów wystąpiło na lubelskim turnieju bike polo Kaftan Open Vol. 4 0 0

Drużyna polsko-francuska okazała się najlepsza na turnieju Kaftan Open Vol. 4 na profesjonalnym boisku przy ul. Śliwińskiego 5. W sumie w Lublinie wystąpiło 10 ekip z czterech krajów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!