Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 sierpnia 2016 r.
7:40

Świdnik: Trwa budowa nowej siedziby Urzędu Miasta

Autor: Zdjęcie autora aa
0 20 A A

Trwają prace budowlane przy nowej siedziby Urzędu Miasta. Mają zakończyć się wraz z końcem roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Za nami prace związane z wykonaniem szybu windowego oraz odwodnieniem parkingu i drogi dojazdowej – wylicza Aleksandra Dyjak z Urzędu Miasta w Świdniku. – Powstało nowe przyłącze wodociągowe. Zakończono montaż grzejników w części niskiej – to jest w piwnicy. Gotowa jest też instalacja elektryczną do trzeciego piętra. Wykonano też drewnianą konstrukcję dachu i garaż.
Obecnie są montowane okien w przebudowywanym budynku przy ul. Wyspiańskiego 27, do którego została dobudowana dodatkowa kondygnacja.

– Trwa też montaż systemu wentylacyjnego, instalacji klimatyzacji oraz wodno-kanalizacyjnej, a także centralnego ogrzewania – dodaje Dyjak.

Wykonywane są ściany klatki schodowej na czwartym piętrze. W trakcie prac jest wykonywanie pokrycia dachowego na głównym budynku i sali posiedzeń Rady Miasta, co umożliwi montaż central wentylacyjnych i agregatów chłodniczych, niezbędnych do instalacji klimatyzacji. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z wykonywaniem tynków, okładzin wewnętrznych oraz ścianek działowych, a także odwodnienie dachu i wykonanie elewacji zewnętrznej budynku.

Nowa siedziba świdnickiego magistratu będzie większa niż dotychczasowa. Obecnie urzędnicy pracują w dwupiętrowym budynku, przebudowywany budynek po Gimnazjum nr 2 ma zaś cztery piętra. W miejscu sali gimnastycznej będzie sala obrad Rady Miasta. Z kolei gabinety burmistrza i jego zastępców będą się mieścić na ostatnim – czwartym, dobudowanym piętrze. Na parterze poza biurem obsługi klienta znajdzie się również Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gop / 3 września 2016 o 09:26
+1
Nareszcie Swidnik doczeka się urzędu miasta który będzie jego wizytówką. Obecny budynek nie spełnia podstawowych standardów I nie stanowi dobrej promocji miasta a biorąc pod uwagę rozwój miasta niezbędny jest urząd dostosowany do potrzeb mieszkańców i inwestorów. Teraz w końcu się to zmieni. Urząd musi stanowić wizytówkę miasta a nie odstraszać mieszkańców i inwestorów. W mieście powstają tereny inwestycyjne, basen i planowany jest remont targowiska a do tego remont budynku urzędu – oby tak dalej bo wszystko idzie w dobrym kierunku.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 10:56
+1
Też uważam że inwestycja jest konieczna. Obecna lokalizacja to jest masakra, w pokojach nie ma gdzie wcisnąć palca. jak chcemy się rozwijać to nie bądźmy dziadami bo wizerunek również jest bardzo istotny. Zawsze będą tzw pilniejsze wydatki ale ta budowa jest równie ważna. No i normalnie będzie można podjechać pod urząd a blaszak przy Wyszyńskiego nadaje się tylko do rozbiórki.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 10:30
+1
Widzę, że większość osób tylko krytykuje fakt budowy nowego budynku UM. Nie wiem czy przemawia za tym faktyczna wiedza na ten temat, czy emocje (bo stereotyp urzędnika to z zasady nierób, który chce tylko wylegiwać się na wygodnym fotelu i nic nie robić). Otóż Ci który tak mówią nie mają pojęcia na ten temat. Czy widział ktoś jak wygląda obecny budynek UM i w jakich warunkach pracują tam urzędnicy: w większości przypadków niezgodnie z przepisami BHP. Ciasne pokoje, brak klimatyzacji, pełno papierów dookoła bo brak miejsca na postawienie szafy. A urzędników przybywa, ale nie dlatego, że tak sobie życzy burmistrz tylko dlatego, że pojawiają się nowe obowiązki wynikające z uchwalania ustaw przez sejm. Dobrym przykładem jest tutaj program 500+. W zależności od wielkości danego miasta należny zatrudnić odpowiednią liczbę ludzi, którzy będą te ustawowe obowiązki realizować. A tym ludziom trzeba dać komputer biurko, fotel i szafę. A żeby to zrobić trzeba mieć przestrzeń w budynku. Druga kwestia to wizerunek miasta. Jak przyjeżdża delegacja krajowa lub zagraniczna i zobaczy, że siedziba urzędu to stara rudera to co sobie pomyśli - że miasto ma perspektywy rozwojowe?. I trzecia ostatnia kwestia to fakt, iż budynek powstaje na fundamentach gimnazjum nr 2 (starej szkoły podstawowej nr 2 do której ja uczęszczałem). Od wielu lat budynek był zamknięty. UM postanowiło nie budować sobie całkiem nowego, super oszklonego nowoczesnego kompleksu, tylko wykorzystać ten stary budynek, wyremontować go i tam się przeprowadzić.
Widzę, że większość osób tylko krytykuje fakt budowy nowego budynku UM. Nie wiem czy przemawia za tym faktyczna wiedza na ten temat, czy emocje (bo stereotyp urzędnika to z zasady nierób, który chce tylko wylegiwać się na wygodnym fotelu i nic nie robić). Otóż Ci który tak mówią nie mają pojęcia na ten temat. Czy widział ktoś jak wygląda obecny budynek UM i w jakich warunkach pracują tam urzędnicy: w większości przypadków niezgodnie z przepisami BHP. Ciasne pokoje, brak klimatyzacji, pełno papierów dookoła bo brak miejsca na postawienie szaf... rozwiń
Avatar
mietek / 3 września 2016 o 08:51
0
Bo to "szare drogi powiatu..." a Osina musi mieć kasę na gazety, banery i propagandę sukcesu, więc wyłączył prund.
Avatar
Wiem co mówię / 1 września 2016 o 11:33
0
Pan burmistrz poważny człowiek jak na urzędnika przystało skupia się na inwestycjach które pozostana dla pokoleń , a Pan starosta lata po imprezkach , bo tyle potrafi do tego gazetka ,fotki  i pijar pijar ............... tylko ile z tego zostanie dla powiatu 
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 08:25
0
Jesteśmy młodym miastem, w którym nigdy nie było pieniędzy na budowę magistratu. Uważam, że jest to ostatni moment na taką inwestycję w momencie gdy mamy możliwości pozyskania pieniędzy z UE na inne przedsięwzięcia. Gratuluję odważnych decyzji i czekam na nowe otwarcie Avii.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 06:46
0
Niech się rozwija miasto, co to komu szkodzi to ja nie wiem, zwlaszcza, ze to przeciez na następne pokolenia, kiedyś może usiądziesz tam ty, moze ja, moze twoje albo moje dziecko. Ludzie patrzcie troche z jakąś perspektywa, a nie tylko tu i teraz, życie się toczy, trzeba planować,budować, inwestować. obecny budynek urzędu woła o pomstę do nieba, sorry ale taka jest prawda.
Avatar
zażenowany / 31 sierpnia 2016 o 22:45
0
oj żal *** ściska osinowym kołkom z pod znaku farbowanych lisów lewicy Śws z tego powodu, że w mieście drogi robią, na sport dają, avie remontują i nawet jaksony mają kasę na kusocińskiego podczas gdy kołodziejczyk nie może wysupłać na wykup ziemi pod drogę. a jest to ulica powiatowa. to miasto a nie powiat kasę z uni pozyskało. oj bida z nedzom w tym starostowie. ale na picie i żarcie dożynkowe mają, na promocję zreszta też. brawo psl i po.
Avatar
wiesio / 31 sierpnia 2016 o 22:29
0
Nareszcie niszczejąca rudera nabierze wyglądu. Schludnie i bez przepychu. Poprostu nowocześnie. Nareszcie i moje osiedle nabierze normalnego wyglądu.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 12:18
0
Odpowiadając użytkownikowi sirmar powiem, że pilność potrzeby zależy od punktu widzenia. Jeżeli ktoś nie ma dobrej drogi do swojej posesji to dla niego pilne jest zrobienie tej drogi. Dla innego pilne będzie zrobienie wybiegu dla psów bo ma ich z osiem w domu. Proszę pamiętać, że budynek UM nie jest własnością burmistrza, radnego czy innego urzędnika, tylko Miasta Świdnik. Jest inwestycją pożytku publicznego w jego szerokim rozumieniu. A co do demoralizacji, kolesiostwa to faktycznie tak się zdarza, ale osobiście nie uważam, że jest to efekt długich rządów. To charakter człowieka (w tym przypadku burmistrza) o tym decyduje. I nie zgodzę się, że dla normalnych ludzi nie ma miejsca w urzędzie. Moja żona wygrała ostatnio konkurs na stanowisko UM w Lublinie nie posiadając żadnych znajomości. Ale żeby wszystkich zadowolić i wyeliminować podejrzenia to konkursy na stanowiska urzędowe powinny być jawne (w takim sensie, że każdy może przyjść na konkurs i przyglądać się rozmowie kwalifikacyjnej).
Odpowiadając użytkownikowi sirmar powiem, że pilność potrzeby zależy od punktu widzenia. Jeżeli ktoś nie ma dobrej drogi do swojej posesji to dla niego pilne jest zrobienie tej drogi. Dla innego pilne będzie zrobienie wybiegu dla psów bo ma ich z osiem w domu. Proszę pamiętać, że budynek UM nie jest własnością burmistrza, radnego czy innego urzędnika, tylko Miasta Świdnik. Jest inwestycją pożytku publicznego w jego szerokim rozumieniu. A co do demoralizacji, kolesiostwa to faktycznie tak się zdarza, ale osobiście nie uważam, że jest to efekt... rozwiń
Avatar
ŚWIĘTY ĄNTONI NAS NIE OBRONI. / 3 września 2016 o 12:34
-1
Tereny inwestycyjne powstają, no a inwestorzy wyrażają zainteresowanie? Avia nie załatwi utrzymania miasta jak Leonardo zwolni ludzi. Zwolni sukcesywnie i bez litości. O tym myśleć pilnie trzeba -co dalej dla ludzi. Koncepcje są być może - a czy jest strategia oparta na konkretach czy tylko co by tu jeszcze wydoić? Czyżby problemów nie było? Od starych foteli modzeli na d... jeszcze nikt nie dostał ale bankructwo miasta jako " firmy" to jest bardzo dotlkiwe a ludzie mają dobrą pamięć. Przyszłość to nie kolejne fotele dla d... urzędniczych a firmy PRAWDZIWE !  CZEKACIE AŻ CZECZENI NAS ZALUDNIĄ ? GDIE TA STRATEGIA NA MIARĘ ODWAŻNEGO PONOĆ MIASTA? BEŁKOT PROPAGANDOWY NIE DA LUDZIOM CHLEBA.
Tereny inwestycyjne powstają, no a inwestorzy wyrażają zainteresowanie? Avia nie załatwi utrzymania miasta jak Leonardo zwolni ludzi. Zwolni sukcesywnie i bez litości. O tym myśleć pilnie trzeba -co dalej dla ludzi. Koncepcje są być może - a czy jest strategia oparta na konkretach czy tylko co by tu jeszcze wydoić? Czyżby problemów nie było? Od starych foteli modzeli na d... jeszcze nikt nie dostał ale bankructwo miasta jako " firmy" to jest bardzo dotlkiwe a ludzie mają dobrą pamięć. Przyszłość to nie kolejne fotele dla d...... rozwiń
Avatar
gop / 3 września 2016 o 09:26
+1
Nareszcie Swidnik doczeka się urzędu miasta który będzie jego wizytówką. Obecny budynek nie spełnia podstawowych standardów I nie stanowi dobrej promocji miasta a biorąc pod uwagę rozwój miasta niezbędny jest urząd dostosowany do potrzeb mieszkańców i inwestorów. Teraz w końcu się to zmieni. Urząd musi stanowić wizytówkę miasta a nie odstraszać mieszkańców i inwestorów. W mieście powstają tereny inwestycyjne, basen i planowany jest remont targowiska a do tego remont budynku urzędu – oby tak dalej bo wszystko idzie w dobrym kierunku.
Avatar
mietek / 3 września 2016 o 08:51
0
Bo to "szare drogi powiatu..." a Osina musi mieć kasę na gazety, banery i propagandę sukcesu, więc wyłączył prund.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 13:34
-1
Siedziba dla burmistrza i calej ekipy buduje się w najlepsze, ale na czymś trzeba oszczędzać zeby taką inwestycję sfinansować, więc padło na gaszenie oświetlenia na weekendy na ulicach miasta. Weekend - brak oświetlenia-oszczędnosci. Wszelkie zgłoszenia w tym temacie spływają po naszych gospodarzach miasta jak woda. Żenada
Avatar
Wiem co mówię / 1 września 2016 o 11:33
0
Pan burmistrz poważny człowiek jak na urzędnika przystało skupia się na inwestycjach które pozostana dla pokoleń , a Pan starosta lata po imprezkach , bo tyle potrafi do tego gazetka ,fotki  i pijar pijar ............... tylko ile z tego zostanie dla powiatu 
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 08:25
0
Jesteśmy młodym miastem, w którym nigdy nie było pieniędzy na budowę magistratu. Uważam, że jest to ostatni moment na taką inwestycję w momencie gdy mamy możliwości pozyskania pieniędzy z UE na inne przedsięwzięcia. Gratuluję odważnych decyzji i czekam na nowe otwarcie Avii.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 06:46
0
Niech się rozwija miasto, co to komu szkodzi to ja nie wiem, zwlaszcza, ze to przeciez na następne pokolenia, kiedyś może usiądziesz tam ty, moze ja, moze twoje albo moje dziecko. Ludzie patrzcie troche z jakąś perspektywa, a nie tylko tu i teraz, życie się toczy, trzeba planować,budować, inwestować. obecny budynek urzędu woła o pomstę do nieba, sorry ale taka jest prawda.
Avatar
zażenowany / 31 sierpnia 2016 o 22:45
0
oj żal *** ściska osinowym kołkom z pod znaku farbowanych lisów lewicy Śws z tego powodu, że w mieście drogi robią, na sport dają, avie remontują i nawet jaksony mają kasę na kusocińskiego podczas gdy kołodziejczyk nie może wysupłać na wykup ziemi pod drogę. a jest to ulica powiatowa. to miasto a nie powiat kasę z uni pozyskało. oj bida z nedzom w tym starostowie. ale na picie i żarcie dożynkowe mają, na promocję zreszta też. brawo psl i po.
Avatar
wiesio / 31 sierpnia 2016 o 22:29
0
Nareszcie niszczejąca rudera nabierze wyglądu. Schludnie i bez przepychu. Poprostu nowocześnie. Nareszcie i moje osiedle nabierze normalnego wyglądu.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 12:18
0
Odpowiadając użytkownikowi sirmar powiem, że pilność potrzeby zależy od punktu widzenia. Jeżeli ktoś nie ma dobrej drogi do swojej posesji to dla niego pilne jest zrobienie tej drogi. Dla innego pilne będzie zrobienie wybiegu dla psów bo ma ich z osiem w domu. Proszę pamiętać, że budynek UM nie jest własnością burmistrza, radnego czy innego urzędnika, tylko Miasta Świdnik. Jest inwestycją pożytku publicznego w jego szerokim rozumieniu. A co do demoralizacji, kolesiostwa to faktycznie tak się zdarza, ale osobiście nie uważam, że jest to efekt długich rządów. To charakter człowieka (w tym przypadku burmistrza) o tym decyduje. I nie zgodzę się, że dla normalnych ludzi nie ma miejsca w urzędzie. Moja żona wygrała ostatnio konkurs na stanowisko UM w Lublinie nie posiadając żadnych znajomości. Ale żeby wszystkich zadowolić i wyeliminować podejrzenia to konkursy na stanowiska urzędowe powinny być jawne (w takim sensie, że każdy może przyjść na konkurs i przyglądać się rozmowie kwalifikacyjnej).
Odpowiadając użytkownikowi sirmar powiem, że pilność potrzeby zależy od punktu widzenia. Jeżeli ktoś nie ma dobrej drogi do swojej posesji to dla niego pilne jest zrobienie tej drogi. Dla innego pilne będzie zrobienie wybiegu dla psów bo ma ich z osiem w domu. Proszę pamiętać, że budynek UM nie jest własnością burmistrza, radnego czy innego urzędnika, tylko Miasta Świdnik. Jest inwestycją pożytku publicznego w jego szerokim rozumieniu. A co do demoralizacji, kolesiostwa to faktycznie tak się zdarza, ale osobiście nie uważam, że jest to efekt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 21

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 2

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 75 108

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.