Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

10 grudnia 2008 r.
17:59
Edytuj ten wpis

Świdnik w 2009 r: Powstaną nowe drogi i mieszkania socjalne

0 10 A A

Dochody gminy Świdnik zaplanowano na przyszły rok na prawie 78 mln zł, a wydatki mają wynieść prawie 97 mln zł. Te, które nie mają pokrycia w dochodach, będą sfinansowane z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wynosi ona 19 mln. Są to pieniądze głównie ze sprzedaży akcji PZL Świdnik oraz z inwestycji, których nie udało się w obecnym roku zrealizować.

Drogi

Przeznaczono na nie prawie
11 mln zł. Miasto planuje w przyszłym roku budowę ulicy Klonowej wraz z infrastrukturą oraz dokończenie ul. Krańcowej. W planie jest też powstanie sieci ulic w obszarze osiedla Brzeziny I w Świdniku (ul. Hryniewicza, ul. Cisowa, ul. Cedrowa, ul. Cyprysowa).

Przebudowane zostaną również ulice: Kochanowskiego, Tuwima, Konopnickiej, Wyspiańskiego. Zaplanowano też założenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Niepodległości.

Budynki

Na gospodarkę mieszkaniową miasto zamierza przeznaczyć 7,5 mln zł. Z tego aż 4 mln pójdzie na adaptację hotelu przy ul. Hotelowej w Świdniku na mieszkania socjalne. W przyszłym roku zostanie też przebudowany budynek Gimnazjum nr 2 na siedzibę Urzędu Miasta. Całkowity remont zostanie zakończony w 2011 roku.

W przyszłym roku zacznie się też adaptacja budynku kina "LOT'” na Centrum Kultury w Świdniku. Przez trzy lata na ten cel Ratusz planuje wydać 10 mln zł.

Oświata i sport

W przyszłym roku zostanie zakończona budowa obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Prawdopodobnie w końcu powstanie też skatepark przy Szkole Podstawowej nr 5, którego budowa była już wielokrotnie przekładana.

Niedawno udało się rozstrzygnąć przetarg, dlatego szanse są ogromne. Na jego budowę miasto przeznaczy prawie pół miliona zł. W tym roku powstanie pełny projekt rozbudowy obiektów sportowych przy SP nr 5 i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Miasto planuje także przebudowę i termomodernizację budynków przedszkoli nr: 2, 3, 4, 5, 6 i 7.

Na remont stadionu miejskiego zaplanowano w przyszłym roku pół miliona. Ma powstać dokumentacja techniczna, a cały obiekt ma być gotowy na 2011 rok.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luiza / 7 stycznia 2009 o 09:31
0
A może tak....
Jeśli da się zlokalizować jakiegoś decydenta w pobliżu naszych bolączek - trzeba go wywołać z imienia i nazwiska
i zmobilizować do odpowiedzi.....
Są oni osobami publicznymi , tak czy siak przez nas wybranymi. Niech przynajmniej odpowiedzą.......
Zatem rozejrzyjmy się wszyscy.
Avatar
luiza / 7 stycznia 2009 o 09:22
0
Jak pisałam wcześniej "próżne żale".......przecież NIKT , kto mógłby coś pomóc tego nie czyta !!!!!!!!!!
Przeszukałam FORUM - żadne "władze" nigdy nic nie odpowiedziały.
Zastanówmy się jak ICH do tego zmusić ??????
Avatar
Gość / 6 stycznia 2009 o 23:13
0
A jak się paliło na Jagiełły to straż pożarna nie miała jak dojechać i jeszcze nie było hydrantów z wodą do gaszenia...
Avatar
wiech / 6 stycznia 2009 o 23:09
0
[color="#000080"]A o ul. Jagiełły to już całkiem zapomnieli. Mieszkam tu 28 lat i ciągle czytam w wieloletnim planie inwestycyjnym, że kiedyś zrobią nam nawierzchnię. Uliczka na wprost kina, prawie w mieście, a taka wiocha aż wstyd.
I jeszcze ul. Ściegiennego, tuż obok, z drugiej strony Wojska Polskiego.
Ale kogo to obchodzi - lepiej w mieście wymieniać asfalty na kostki, bo tak jest ładniej?[/color]
Avatar
wyborca / 29 grudnia 2008 o 11:21
0
peteros napisał:
A ciekawe, kiedy remont Jarzębinowej? Rano i po południu nie można tam przejść ani przejechać. Wszyscy do szkoły, lekarza, przedszkola, a na to wszystko kałuże, dziury i syf. Co rano pół miasta sie tam przewija a nikogo nie obchodzi taki meksyk.



Ja z Jarzębinowej !!
Powiem tylko tyle,że wybierałem, ale nawet nie pamiętam kto reprezentuje we władzach Świdnika ul. Jarzębinową.
Tym samym nie wiem kogo ponaglać o dbanie o nasze interesy !
Następnym razem DOKŁADNIE zwrócę uwagę.
Ale próżne są nasze żale . Jestem przekonany, że NIKT /NIKT !!!!!/ nie czyta tych uwag i tak naprawdę nikogo to nie interesuje.
Można walić głową w mur. Może nastanie taki dzień..."że mury runą,runą, runą....."



Ja z Jarzębinowej !!
Powiem tylko tyle,że wybierałem, ale nawet nie pamiętam kto reprezentuje we władzach Świdnika ul. Jarzębinową.
Tym samym nie wiem kogo ponaglać o dbanie o nasze interesy !
Następnym razem DOKŁADNIE zwrócę uwagę.
Ale próżne są nasze żale . Jestem przekonany, że NIKT /NIKT !!!!!/ nie czyta tych uwag i tak naprawdę nikogo to nie interesuje.
Można walić głową w mur. Może nastanie taki dzień...&quo... rozwiń
Avatar
luiza / 29 grudnia 2008 o 10:31
0
WITAM!!
Co prawda bardzo pobieżnie , ale sprawdziłam. ŻADEN PROMINENT NIE MIESZKA PRZY UL. JARZĘBINOWEJ !!!!!!!!!!!!!!
Zatem moi mili nie spodziewajmy się niczego dobrego . Nikt nam tej ulicy nie wyremontuje, gdyż "NIKT" nie jest
zainteresowany. Moja mama złamała tam nogę - jedyna rada. Teraz chodzi uważniej....
Avatar
saksa1B89C0 / 12 grudnia 2008 o 18:07
0
peteros napisał:
A ciekawe, kiedy remont Jarzębinowej? Rano i po południu nie można tam przejść ani przejechać. Wszyscy do szkoły, lekarza, przedszkola, a na to wszystko kałuże, dziury i syf. Co rano pół miasta sie tam przewija a nikogo nie obchodzi taki meksyk.

ul.Jarzębinowa (nie wiem czy w całości) należy do S-ni Mieszkaniowej . Pani v-ce P. już raz zrobiła sobie kpiny z mieszkańców bloku nr 7 . A teraz ?
Avatar
peteros / 11 grudnia 2008 o 22:57
0
A ciekawe, kiedy remont Jarzębinowej? Rano i po południu nie można tam przejść ani przejechać. Wszyscy do szkoły, lekarza, przedszkola, a na to wszystko kałuże, dziury i syf. Co rano pół miasta sie tam przewija a nikogo nie obchodzi taki meksyk.
Avatar
ENDI / 11 grudnia 2008 o 22:23
0
już jeden slams stoi na klonowej teraz bedzie drugi
Avatar
Skalpel / 11 grudnia 2008 o 17:14
0
....już to widzę jak budują Klonową.Jak wybudują cała Klonową w tym roku to się publicznie na placu Bolka i Lolka wykastruję.ooooooo
Avatar
luiza / 7 stycznia 2009 o 09:31
0
A może tak....
Jeśli da się zlokalizować jakiegoś decydenta w pobliżu naszych bolączek - trzeba go wywołać z imienia i nazwiska
i zmobilizować do odpowiedzi.....
Są oni osobami publicznymi , tak czy siak przez nas wybranymi. Niech przynajmniej odpowiedzą.......
Zatem rozejrzyjmy się wszyscy.
Avatar
luiza / 7 stycznia 2009 o 09:22
0
Jak pisałam wcześniej "próżne żale".......przecież NIKT , kto mógłby coś pomóc tego nie czyta !!!!!!!!!!
Przeszukałam FORUM - żadne "władze" nigdy nic nie odpowiedziały.
Zastanówmy się jak ICH do tego zmusić ??????
Avatar
Gość / 6 stycznia 2009 o 23:13
0
A jak się paliło na Jagiełły to straż pożarna nie miała jak dojechać i jeszcze nie było hydrantów z wodą do gaszenia...
Avatar
wiech / 6 stycznia 2009 o 23:09
0
[color="#000080"]A o ul. Jagiełły to już całkiem zapomnieli. Mieszkam tu 28 lat i ciągle czytam w wieloletnim planie inwestycyjnym, że kiedyś zrobią nam nawierzchnię. Uliczka na wprost kina, prawie w mieście, a taka wiocha aż wstyd.
I jeszcze ul. Ściegiennego, tuż obok, z drugiej strony Wojska Polskiego.
Ale kogo to obchodzi - lepiej w mieście wymieniać asfalty na kostki, bo tak jest ładniej?[/color]
Avatar
wyborca / 29 grudnia 2008 o 11:21
0
peteros napisał:
A ciekawe, kiedy remont Jarzębinowej? Rano i po południu nie można tam przejść ani przejechać. Wszyscy do szkoły, lekarza, przedszkola, a na to wszystko kałuże, dziury i syf. Co rano pół miasta sie tam przewija a nikogo nie obchodzi taki meksyk.



Ja z Jarzębinowej !!
Powiem tylko tyle,że wybierałem, ale nawet nie pamiętam kto reprezentuje we władzach Świdnika ul. Jarzębinową.
Tym samym nie wiem kogo ponaglać o dbanie o nasze interesy !
Następnym razem DOKŁADNIE zwrócę uwagę.
Ale próżne są nasze żale . Jestem przekonany, że NIKT /NIKT !!!!!/ nie czyta tych uwag i tak naprawdę nikogo to nie interesuje.
Można walić głową w mur. Może nastanie taki dzień..."że mury runą,runą, runą....."



Ja z Jarzębinowej !!
Powiem tylko tyle,że wybierałem, ale nawet nie pamiętam kto reprezentuje we władzach Świdnika ul. Jarzębinową.
Tym samym nie wiem kogo ponaglać o dbanie o nasze interesy !
Następnym razem DOKŁADNIE zwrócę uwagę.
Ale próżne są nasze żale . Jestem przekonany, że NIKT /NIKT !!!!!/ nie czyta tych uwag i tak naprawdę nikogo to nie interesuje.
Można walić głową w mur. Może nastanie taki dzień...&quo... rozwiń
Avatar
luiza / 29 grudnia 2008 o 10:31
0
WITAM!!
Co prawda bardzo pobieżnie , ale sprawdziłam. ŻADEN PROMINENT NIE MIESZKA PRZY UL. JARZĘBINOWEJ !!!!!!!!!!!!!!
Zatem moi mili nie spodziewajmy się niczego dobrego . Nikt nam tej ulicy nie wyremontuje, gdyż "NIKT" nie jest
zainteresowany. Moja mama złamała tam nogę - jedyna rada. Teraz chodzi uważniej....
Avatar
saksa1B89C0 / 12 grudnia 2008 o 18:07
0
peteros napisał:
A ciekawe, kiedy remont Jarzębinowej? Rano i po południu nie można tam przejść ani przejechać. Wszyscy do szkoły, lekarza, przedszkola, a na to wszystko kałuże, dziury i syf. Co rano pół miasta sie tam przewija a nikogo nie obchodzi taki meksyk.

ul.Jarzębinowa (nie wiem czy w całości) należy do S-ni Mieszkaniowej . Pani v-ce P. już raz zrobiła sobie kpiny z mieszkańców bloku nr 7 . A teraz ?
Avatar
peteros / 11 grudnia 2008 o 22:57
0
A ciekawe, kiedy remont Jarzębinowej? Rano i po południu nie można tam przejść ani przejechać. Wszyscy do szkoły, lekarza, przedszkola, a na to wszystko kałuże, dziury i syf. Co rano pół miasta sie tam przewija a nikogo nie obchodzi taki meksyk.
Avatar
ENDI / 11 grudnia 2008 o 22:23
0
już jeden slams stoi na klonowej teraz bedzie drugi
Avatar
Skalpel / 11 grudnia 2008 o 17:14
0
....już to widzę jak budują Klonową.Jak wybudują cała Klonową w tym roku to się publicznie na placu Bolka i Lolka wykastruję.ooooooo
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu
galeria

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu 7 5

Jarosław Stawiarski został wybrany w środę marszałkiem województwa lubelskiego. Poparło go nawet dwóch radnych opozycji. Zaskoczeniem jest funkcja członka zarządu dla Sebastiana Trojaka, funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych 42 2

Szeregowy Szymon Duher z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, naraził życie, aby ratować innych. W środę prezydent Andrzej Duda odznaczył żołnierza Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach
24 listopada 2018, 12:00

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach 0 0

24 listopada o godz. 12 w ZSO nr w Puławach odbędą się warsztaty Nowego Cyrku.

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji"

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji" 0 3

W powiecie bialskim bez zmian. Starostą został ponownie Mariusz Filipiuk (PSL). Radni zagłosowali na niego jednogłośnie. Podobnie na dotychczasowego wicestarostę Janusza Skólimowskiego z PiS.

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 7 6

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 4 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 2

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 38 34

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 7 5

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 38 25

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 15

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 10 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 2 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!