Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 kwietnia 2011 r.
12:46
Edytuj ten wpis

Wypadek w Świdniku: Kierowca potrącił starszą kobietę na przejściu

Autor: Zdjęcie autora jotem
1 37 A A
Daewoo nubira z uszkodzoną szybą. (Czytelnik Kamil / Alarm24)
Daewoo nubira z uszkodzoną szybą. (Czytelnik Kamil / Alarm24)

Kierowca daewoo nubira nie ustąpił pierwszeństwa starszej kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 82-latka trafiła do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Kamila.

Około godziny 8:25 przez przejście dla pieszych na ulicy Al.Lotników Polskich obok Carrefour'a przechodziła 82-letnia kobieta. Kierowca jadący prawym pasem zatrzymał się, aby ustąpić jej pierwszeństwo.

- Kierujący daewoo nubira, który jechał lewym pasem nie zatrzymał się i potrącił starszą kobietę - informuje komisarz Tomasz Dejer z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Kobieta ze złamaniem trafiła do szpitala. Jak dodają mundurowi, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy daewoo nic się nie stało. Był trzeźwy.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 maja 2011 o 09:12
0
[quote name='qwerty' timestamp='1306004393' post='481003']
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od razu w wiaderku.
Teraz żyjesz sobie ty, bezmyślny pseudokierowca i jeździsz samochodem. Jedyne co mogę ci życzyć to szybkiego zmądrzenia albo wylądowania na wózku inwalidzkim. W tym drugim przypadku nie będziesz przynajmniej zagrożeniem dla pieszych.
[/quote]
No i widzisz, swą wypowiedzią wyszedłeś na ćwoka z bezmyślnych rodziców. Jedyne co masz do dodania w dyskusji to obelgi.
A sam kim jesteś?
Ktoś kto notorycznie parkuje na Klonowej łamiąc zakazy i blokując chodnik nie powinien wypowiadać się o bezmyślności, a już na pewno nie o bezpieczeństwie pieszych.
Co najwyżej może poradzić jak walczyć o tytuł świdnickiego buraka.
[quote name='qwerty' timestamp='1306004393' post='481003']
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od razu w wiaderku.
Teraz żyjesz sobie ty, bezmyślny pseudokierowca i jeździsz samochodem. Jedyne co mogę ci życzyć to szybkiego zmądrzenia albo wylądowania na wózku inwalidzkim. W tym drugim przypadku nie będziesz przynajmniej zagrożeniem dla pieszych.
[/quote]
No i widzisz, swą wypo... rozwiń
Avatar
qwerty / 21 maja 2011 o 20:59
0
[quote name='Gość' timestamp='1304167645' post='470977']
Można powiedzieć, że ten bezmyślnie uprzejmy zatrzymując się niepotrzebnie zmusił kobietę do wejścia na jezdnię i wpuścił ją wprost pod koła rozpędzonego samochodu. Podkreślam słowo bezmyślnie. Uprzejmość uprzejmością, ale okazuje się że można nią wyrządzić niedźwiedzią przysługę.
[/quote]
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od razu w wiaderku.
Teraz żyjesz sobie ty, bezmyślny pseudokierowca i jeździsz samochodem. Jedyne co mogę ci życzyć to szybkiego zmądrzenia albo wylądowania na wózku inwalidzkim. W tym drugim przypadku nie będziesz przynajmniej zagrożeniem dla pieszych.
[quote name='Gość' timestamp='1304167645' post='470977']
Można powiedzieć, że ten bezmyślnie uprzejmy zatrzymując się niepotrzebnie zmusił kobietę do wejścia na jezdnię i wpuścił ją wprost pod koła rozpędzonego samochodu. Podkreślam słowo bezmyślnie. Uprzejmość uprzejmością, ale okazuje się że można nią wyrządzić niedźwiedzią przysługę.
[/quote]
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2011 o 22:23
0
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
...To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają... [/quote]
To jeszcze mi wytłumacz dlaczego wg ciebie wariat pedzący lewym pasem ma zwracać uwagę czy pieszy jest uważny i przewidywac jego możliwe zachhowanie, a bezmyślny na prawym pasie widzący w lusterku tegoż wariata pędzacego lewym pasem jest z tego obowiązku zwolniony? Jestem niewinny, to nie ja mordowałem, ja tylko patrzyłem, tak?
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
...To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają... [/quote]
To jeszcze mi wytłumacz dlaczego wg ciebie wariat pedzący lewym pasem ma zwracać uwagę czy pieszy jest uważny i przewidywac jego możliwe zachhowanie, a bezmyślny na prawym pasie widzący w lusterku tegoż wariata pędzacego lewym pasem jest z tego obowiązku zwolniony? Jestem nie... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2011 o 22:13
0
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
I przez takie myślenie kierowców którym się wydaje ze są świetni i w praktyce jeżdżą lepiej niż to nakazuje kodeks jest tyle tragedii na naszych drogach. Kierowca auta które się zatrzymało w najmniejszy sposób nie przyczynił się do zdarzenia jeśli w ogóle zatrzymał się po to żeby umożliwić wejście pieszej na pasy (może sam powstrzymał jazdę bo piesza na pasach już była). Każdy kto wyprzedza lub mija innego uczestnika ruchu przed lub na przejściu dopuszcza się jednego z najgorszych wykroczeń także tyle powinno wystarczyć w tym temacie a co do tego czy pieszy zachowuje należytą uwagę. To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają. Pieszy musi być uprzywilejowany w korelacji z pojazdem silnikowym a jeśli uważasz inaczej to śmiem twierdzić że pewnie prędzej czy później też kogoś zabijesz i stanie na tym że po jaką cholerę się on tam pojawił. Postaw się może w roli kogoś bliskiego osoby potrąconej i popatrz na sprawę z tej perspektywy.
[/quote]
Następny ulung, tym razem nie rozumiejący co czyta.
O tym samym przecież pisałem. Pieszy w zderzeniu z ponad toną żelaztwa nie ma żadnych szans, więc uprzejme wypuszczenie nieuważnego pieszego przed rozpędzony samochód na sąsiednim pasie jest przyczynieniem się do jego egzekucji, a nie zatrzymanie się jest w takim wypadku uratowaniem mu życia lub zdrowia. Kodeks drogowy nakazuje przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania, a nie tylko ślepe wierzenie, że wszyscy go przestrzegają. Szkoda że nie doszedłes do tego rozdziału.
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
I przez takie myślenie kierowców którym się wydaje ze są świetni i w praktyce jeżdżą lepiej niż to nakazuje kodeks jest tyle tragedii na naszych drogach. Kierowca auta które się zatrzymało w najmniejszy sposób nie przyczynił się do zdarzenia jeśli w ogóle zatrzymał się po to żeby umożliwić wejście pieszej na pasy (może sam powstrzymał jazdę bo piesza na pasach już była). Każdy kto wyprzedza lub mija innego uczestnika ruchu przed lub na przejściu dopuszcza ... rozwiń
Avatar
gość / 8 maja 2011 o 18:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda?
Czaisz wreszcie o co chodzi?
Nie znam ani jednego ani drugiego genialny teoretyku i dupo w praktyce.
[/quote]

I przez takie myślenie kierowców którym się wydaje ze są świetni i w praktyce jeżdżą lepiej niż to nakazuje kodeks jest tyle tragedii na naszych drogach. Kierowca auta które się zatrzymało w najmniejszy sposób nie przyczynił się do zdarzenia jeśli w ogóle zatrzymał się po to żeby umożliwić wejście pieszej na pasy (może sam powstrzymał jazdę bo piesza na pasach już była). Każdy kto wyprzedza lub mija innego uczestnika ruchu przed lub na przejściu dopuszcza się jednego z najgorszych wykroczeń także tyle powinno wystarczyć w tym temacie a co do tego czy pieszy zachowuje należytą uwagę. To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają. Pieszy musi być uprzywilejowany w korelacji z pojazdem silnikowym a jeśli uważasz inaczej to śmiem twierdzić że pewnie prędzej czy później też kogoś zabijesz i stanie na tym że po jaką cholerę się on tam pojawił. Postaw się może w roli kogoś bliskiego osoby potrąconej i popatrz na sprawę z tej perspektywy.
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda? ... rozwiń
Avatar
gość / 7 maja 2011 o 20:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda?
Czaisz wreszcie o co chodzi?
Nie znam ani jednego ani drugiego genialny teoretyku i dupo w praktyce.
[/quote]
teoretycznie masz racje
ale w praktyce idiota jestes
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda? ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2011 o 20:00
0
[quote name='gość' timestamp='1304787140' post='475335']
a co to tatus twoj jechal ze tak go bronisz i kodeks do siebie dostosowujesz?
u ciebie chyba z praktyka na bakier o ile wogole masz prawo jazdy
[/quote]
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda?
Czaisz wreszcie o co chodzi?
Nie znam ani jednego ani drugiego genialny teoretyku i dupo w praktyce.
[quote name='gość' timestamp='1304787140' post='475335']
a co to tatus twoj jechal ze tak go bronisz i kodeks do siebie dostosowujesz?
u ciebie chyba z praktyka na bakier o ile wogole masz prawo jazdy
[/quote]
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, ... rozwiń
Avatar
gość / 7 maja 2011 o 18:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1304769602' post='475101']
Widać nieużywane że z praktyką u ciebie tak kiepsko.
[/quote]
a co to tatus twoj jechal ze tak go bronisz i kodeks do siebie dostosowujesz?
u ciebie chyba z praktyka na bakier o ile wogole masz prawo jazdy
Avatar
Gość / 7 maja 2011 o 14:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1304757330' post='474924']
ulungu dluzej mam prawo jazdy niz ty
o ile wogole je masz
[/quote]
Widać nieużywane że z praktyką u ciebie tak kiepsko.
Avatar
Gość / 7 maja 2011 o 10:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1304711016' post='474743']
Teksty masz prosto z gimnazjum Dodaj jeszcze coś o starej
Skąd się tacy biorą
[/quote]
ulungu dluzej mam prawo jazdy niz ty
o ile wogole je masz
[quote name='Gość' timestamp='1304711016' post='474743']
Teksty masz prosto z gimnazjum Dodaj jeszcze coś o starej
Skąd się tacy biorą
[/quote]
ulungu dluzej mam prawo jazdy niz ty
o ile wogole je masz rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2011 o 09:12
0
[quote name='qwerty' timestamp='1306004393' post='481003']
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od razu w wiaderku.
Teraz żyjesz sobie ty, bezmyślny pseudokierowca i jeździsz samochodem. Jedyne co mogę ci życzyć to szybkiego zmądrzenia albo wylądowania na wózku inwalidzkim. W tym drugim przypadku nie będziesz przynajmniej zagrożeniem dla pieszych.
[/quote]
No i widzisz, swą wypowiedzią wyszedłeś na ćwoka z bezmyślnych rodziców. Jedyne co masz do dodania w dyskusji to obelgi.
A sam kim jesteś?
Ktoś kto notorycznie parkuje na Klonowej łamiąc zakazy i blokując chodnik nie powinien wypowiadać się o bezmyślności, a już na pewno nie o bezpieczeństwie pieszych.
Co najwyżej może poradzić jak walczyć o tytuł świdnickiego buraka.
[quote name='qwerty' timestamp='1306004393' post='481003']
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od razu w wiaderku.
Teraz żyjesz sobie ty, bezmyślny pseudokierowca i jeździsz samochodem. Jedyne co mogę ci życzyć to szybkiego zmądrzenia albo wylądowania na wózku inwalidzkim. W tym drugim przypadku nie będziesz przynajmniej zagrożeniem dla pieszych.
[/quote]
No i widzisz, swą wypo... rozwiń
Avatar
qwerty / 21 maja 2011 o 20:59
0
[quote name='Gość' timestamp='1304167645' post='470977']
Można powiedzieć, że ten bezmyślnie uprzejmy zatrzymując się niepotrzebnie zmusił kobietę do wejścia na jezdnię i wpuścił ją wprost pod koła rozpędzonego samochodu. Podkreślam słowo bezmyślnie. Uprzejmość uprzejmością, ale okazuje się że można nią wyrządzić niedźwiedzią przysługę.
[/quote]
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od razu w wiaderku.
Teraz żyjesz sobie ty, bezmyślny pseudokierowca i jeździsz samochodem. Jedyne co mogę ci życzyć to szybkiego zmądrzenia albo wylądowania na wózku inwalidzkim. W tym drugim przypadku nie będziesz przynajmniej zagrożeniem dla pieszych.
[quote name='Gość' timestamp='1304167645' post='470977']
Można powiedzieć, że ten bezmyślnie uprzejmy zatrzymując się niepotrzebnie zmusił kobietę do wejścia na jezdnię i wpuścił ją wprost pod koła rozpędzonego samochodu. Podkreślam słowo bezmyślnie. Uprzejmość uprzejmością, ale okazuje się że można nią wyrządzić niedźwiedzią przysługę.
[/quote]
Bezmyślny to był twój ojciec, bo cię spłodził.
Bezmyślną była matka, bo cię urodziła.
Bezmyślnym był lekarz, bo odebrał poród i nie utopił cię od... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2011 o 22:23
0
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
...To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają... [/quote]
To jeszcze mi wytłumacz dlaczego wg ciebie wariat pedzący lewym pasem ma zwracać uwagę czy pieszy jest uważny i przewidywac jego możliwe zachhowanie, a bezmyślny na prawym pasie widzący w lusterku tegoż wariata pędzacego lewym pasem jest z tego obowiązku zwolniony? Jestem niewinny, to nie ja mordowałem, ja tylko patrzyłem, tak?
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
...To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają... [/quote]
To jeszcze mi wytłumacz dlaczego wg ciebie wariat pedzący lewym pasem ma zwracać uwagę czy pieszy jest uważny i przewidywac jego możliwe zachhowanie, a bezmyślny na prawym pasie widzący w lusterku tegoż wariata pędzacego lewym pasem jest z tego obowiązku zwolniony? Jestem nie... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2011 o 22:13
0
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
I przez takie myślenie kierowców którym się wydaje ze są świetni i w praktyce jeżdżą lepiej niż to nakazuje kodeks jest tyle tragedii na naszych drogach. Kierowca auta które się zatrzymało w najmniejszy sposób nie przyczynił się do zdarzenia jeśli w ogóle zatrzymał się po to żeby umożliwić wejście pieszej na pasy (może sam powstrzymał jazdę bo piesza na pasach już była). Każdy kto wyprzedza lub mija innego uczestnika ruchu przed lub na przejściu dopuszcza się jednego z najgorszych wykroczeń także tyle powinno wystarczyć w tym temacie a co do tego czy pieszy zachowuje należytą uwagę. To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają. Pieszy musi być uprzywilejowany w korelacji z pojazdem silnikowym a jeśli uważasz inaczej to śmiem twierdzić że pewnie prędzej czy później też kogoś zabijesz i stanie na tym że po jaką cholerę się on tam pojawił. Postaw się może w roli kogoś bliskiego osoby potrąconej i popatrz na sprawę z tej perspektywy.
[/quote]
Następny ulung, tym razem nie rozumiejący co czyta.
O tym samym przecież pisałem. Pieszy w zderzeniu z ponad toną żelaztwa nie ma żadnych szans, więc uprzejme wypuszczenie nieuważnego pieszego przed rozpędzony samochód na sąsiednim pasie jest przyczynieniem się do jego egzekucji, a nie zatrzymanie się jest w takim wypadku uratowaniem mu życia lub zdrowia. Kodeks drogowy nakazuje przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania, a nie tylko ślepe wierzenie, że wszyscy go przestrzegają. Szkoda że nie doszedłes do tego rozdziału.
[quote name='gość' timestamp='1304873851' post='475737']
I przez takie myślenie kierowców którym się wydaje ze są świetni i w praktyce jeżdżą lepiej niż to nakazuje kodeks jest tyle tragedii na naszych drogach. Kierowca auta które się zatrzymało w najmniejszy sposób nie przyczynił się do zdarzenia jeśli w ogóle zatrzymał się po to żeby umożliwić wejście pieszej na pasy (może sam powstrzymał jazdę bo piesza na pasach już była). Każdy kto wyprzedza lub mija innego uczestnika ruchu przed lub na przejściu dopuszcza ... rozwiń
Avatar
gość / 8 maja 2011 o 18:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda?
Czaisz wreszcie o co chodzi?
Nie znam ani jednego ani drugiego genialny teoretyku i dupo w praktyce.
[/quote]

I przez takie myślenie kierowców którym się wydaje ze są świetni i w praktyce jeżdżą lepiej niż to nakazuje kodeks jest tyle tragedii na naszych drogach. Kierowca auta które się zatrzymało w najmniejszy sposób nie przyczynił się do zdarzenia jeśli w ogóle zatrzymał się po to żeby umożliwić wejście pieszej na pasy (może sam powstrzymał jazdę bo piesza na pasach już była). Każdy kto wyprzedza lub mija innego uczestnika ruchu przed lub na przejściu dopuszcza się jednego z najgorszych wykroczeń także tyle powinno wystarczyć w tym temacie a co do tego czy pieszy zachowuje należytą uwagę. To na kierowcach ciąży obowiązek zwrócenia uwagi na pieszych bez względu na to czy są uważni czy nie czy może są pod wpływem środków które uwagę znacznie obniżają. Pieszy musi być uprzywilejowany w korelacji z pojazdem silnikowym a jeśli uważasz inaczej to śmiem twierdzić że pewnie prędzej czy później też kogoś zabijesz i stanie na tym że po jaką cholerę się on tam pojawił. Postaw się może w roli kogoś bliskiego osoby potrąconej i popatrz na sprawę z tej perspektywy.
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda? ... rozwiń
Avatar
gość / 7 maja 2011 o 20:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda?
Czaisz wreszcie o co chodzi?
Nie znam ani jednego ani drugiego genialny teoretyku i dupo w praktyce.
[/quote]
teoretycznie masz racje
ale w praktyce idiota jestes
[quote name='Gość' timestamp='1304791256' post='475371']
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda? ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2011 o 20:00
0
[quote name='gość' timestamp='1304787140' post='475335']
a co to tatus twoj jechal ze tak go bronisz i kodeks do siebie dostosowujesz?
u ciebie chyba z praktyka na bakier o ile wogole masz prawo jazdy
[/quote]
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, a tak naprawdę przyczynił się do tego w znacznym stopniu. Na pewno tej potrąconej świadomość że to ona jednak miała pierwszeństwo wynagrodzi wszystkie cierpienia, prawda?
Czaisz wreszcie o co chodzi?
Nie znam ani jednego ani drugiego genialny teoretyku i dupo w praktyce.
[quote name='gość' timestamp='1304787140' post='475335']
a co to tatus twoj jechal ze tak go bronisz i kodeks do siebie dostosowujesz?
u ciebie chyba z praktyka na bakier o ile wogole masz prawo jazdy
[/quote]
A to ulungu że kodeks kodeksem a rzeczywistość rzeczywistością i dopóki nie masz pewności, a nie masz, że każdy się do tego kodeksu będzie stosował to musisz myśleć głową, a nie tylko kodeksem i przewidywać, a nie jak jak ten deb*** co się niepotrzebnie zatrzymał. Wg kodeksu jest czysty, ... rozwiń
Avatar
gość / 7 maja 2011 o 18:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1304769602' post='475101']
Widać nieużywane że z praktyką u ciebie tak kiepsko.
[/quote]
a co to tatus twoj jechal ze tak go bronisz i kodeks do siebie dostosowujesz?
u ciebie chyba z praktyka na bakier o ile wogole masz prawo jazdy
Avatar
Gość / 7 maja 2011 o 14:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1304757330' post='474924']
ulungu dluzej mam prawo jazdy niz ty
o ile wogole je masz
[/quote]
Widać nieużywane że z praktyką u ciebie tak kiepsko.
Avatar
Gość / 7 maja 2011 o 10:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1304711016' post='474743']
Teksty masz prosto z gimnazjum Dodaj jeszcze coś o starej
Skąd się tacy biorą
[/quote]
ulungu dluzej mam prawo jazdy niz ty
o ile wogole je masz
[quote name='Gość' timestamp='1304711016' post='474743']
Teksty masz prosto z gimnazjum Dodaj jeszcze coś o starej
Skąd się tacy biorą
[/quote]
ulungu dluzej mam prawo jazdy niz ty
o ile wogole je masz rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 0 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 95 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!