Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Tomaszów Lubelski

17 listopada 2017 r.
21:09

Nowa obwodnica będzie częścią S17. Umowa na budowę drogi podpisana

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 29 A A
Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa
Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa (fot. GDDKiA)

Kierowcy z nowej trasy skorzystają na wiosnę 2021 roku. Dziś podpisano umowę na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisy na umowie umożliwiają rozpoczęcie prac przy realizacji obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S17. Wykonawca inwestycji, firma Mota-Engil Central Europe, może już aktualizować dokumentację.

Wykonawca zadeklarował realizację obwodnicy w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w trakcie prowadzenia robót. Wartość robót to ok. 193,5 mln zł, a całkowity koszt inwestycji, uwzględniający wykup gruntów, prace projektowe, archeologiczne oraz nadzór nad realizacją, to blisko 292 mln zł. Wykonawca zaktualizuje istniejącą dokumentację do obecnie obwiązujących przepisów oraz uwzględni modyfikację decyzji środowiskowej.

Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Lubelski Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Lubelski Południe. Obwodnica będzie jednojezdniowa, a w obrębie obu węzłów dwujezdniowa. Nad doliną rzeki Sołokiji droga pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Źródło: GDDKiA

Podpisanie umowy w Tomaszowie Lubelskim (fot. GDDKiA)

Zobacz także: Trwa budowa S17 w stronę Warszawy (17.10.2017)

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 20:45
0
Jakiś czas temu ekonomista budownictwa drogowego twierdził, że koszt budowy I jezdniowej ekspresówki z pozostawieniem rezerwy na drugą jezdnię czasami stanowi prawie 90% kosztów budowy w docelowym kształcie. W Puławach zaledwie 4 km były dwujezdniowe, z czego ponad 1 km mostu, przy 11 km całego I etapu Obwodnicy Puław. Po wschodniej stronie mostu aktualnie dobudowywana jest druga jezdnia i są z tym "niezłe schody" - z pewnością sumaryczny koszt jest dużo większy niż wybudowanie od razu dwóch jezdni. A jednojezdniowa "ekspresówka", nie za bardzo zasługuje na tę nazwę
Jakiś czas temu ekonomista budownictwa drogowego twierdził, że koszt budowy I jezdniowej ekspresówki z pozostawieniem rezerwy na drugą jezdnię czasami stanowi prawie 90% kosztów budowy w docelowym kształcie. W Puławach zaledwie 4 km były dwujezdniowe, z czego ponad 1 km mostu, przy 11 km całego I etapu Obwodnicy Puław. Po wschodniej stronie mostu aktualnie dobudowywana jest druga jezdnia i są z tym "niezłe schody" - z pewnością sumaryczny koszt jest dużo większy niż wybudowanie od razu dwóch jezdni. A jednojezdniowa "ekspresów... rozwiń
Avatar
Skory / 18 listopada 2017 o 14:34
0
. napisał:
Skory napisał:
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego. Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
Przeciez w pulawach jest ekpresowka 2x2, do tego właśnie przedłużania, co to za bełkot?
 2x2? Od Azotów do zjazdu na Kozienice. A dalej? Od ilu lat? A że przedłużana to fakt. A sprawdź sobie np. na Google maps jaki odcinek jest jedno, a jaki dwujezdniowy? I o co chodzi z tym bełkotem? Chyba jasno się wyrażam.
 2x2? Od Azotów do zjazdu na Kozienice. A dalej? Od ilu lat? A że przedłużana to fakt. A sprawdź sobie np. na Google maps jaki odcinek jest jedno, a jaki dwujezdniowy? I o co chodzi z tym bełkotem? Chyba jasno się wyrażam. rozwiń
Avatar
. / 18 listopada 2017 o 14:29
0
Skory napisał:
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego. Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
 Przeciez w pulawach jest ekpresowka 2x2, do tego właśnie przedłużania, co to za bełkot? 
 Przeciez w pulawach jest ekpresowka 2x2, do tego właśnie przedłużania, co to za bełkot?  rozwiń
Avatar
Q / 18 listopada 2017 o 14:28
0
Skory napisał:
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego. Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
 Oczywiscie, cieszmy sie z kazdego ochlapu jaki rzucą...u nas mieszka ludnosc II kategorii, wystarczylaby żużlowka dookola tomaszowa, nie wiem po co ta rozrzutnosc i budowa asfaltowej szosy 
 Oczywiscie, cieszmy sie z kazdego ochlapu jaki rzucą...u nas mieszka ludnosc II kategorii, wystarczylaby żużlowka dookola tomaszowa, nie wiem po co ta rozrzutnosc i budowa asfaltowej szosy  rozwiń
Avatar
Skory / 18 listopada 2017 o 14:19
0
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego.  Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego.  Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo z... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 11:10
0
wyrzygaj się na zapas po ta pani i ten pan jeszcze parę lat tej Polski ;;;;; napsują ;;;;; [ naprawią ]
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 11:06
0
Jak widzę Panią Mazurek i Pana Czarnka jak się lansują to mnie po prostu mdli. Z jednej strony psują nam Polskę, a z drugiej podłączają się pod nieswoje sukcesy i do tego z tym głupkowaty uśmieszkiem na tworzy. Fujjj
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 09:01
0
nawet ten sukces jest winą tuska ----- masz rację . Pieniądze były .plany i opinia środowiskowa była , wszystko było gotowe od 2010 roku . Tylko był jeden feler w Tomaszowie rządził PIS .To po złości zbudowano obwodnicę Hrubieszowa . Tłumaczono się tym że jest niezbędna bo w przyszłości będą nią jezdzić tzw. TIRY ? [ jak do tej pory tiry nie mogą przekraczać granicy RP w Zosinie . BRAWO
Avatar
Q / 18 listopada 2017 o 09:00
0
Rybak napisał:
undefined napisał:
Jednojezdniowa szosa...i jeszcze sprzedaja to ciemnemu ludowi jako wielki sukces i dopust bozy...w innych czesciach kraju buduje sie dwupasmowki na szosach o duzo mniejszym ruchu np. S6 Szczecin - Koszalin ruch ponizej 10 tys pojazdow na dobe - expresowka 2x2, tomaszow lubelski, ruch 17 tys na dobe - budujemy szose jednojezdniowa, super
To prawda, jednojezdniowa ekspresowka to żenada i niestety pokazuje "rzuć chłopu ochłap niech się cieszy, że ma cokolwiek" a szkoda ... bo piękny region i perspektywiczny a propos S6 to latem 10 tyś na dobę to chyba trzeba pomnożyć ... razy kilka np. Koszalin Kłobrzeg latem to jeden wielki korek a to prawie 40 km a przejazd czasami zajmuje ponad dwie godziny ...  
  Takie są oficjalne wyni,i GPR 2015 opublikowane przez GDDKIA...jest to sredni dobowy ruch pojazdow, wiec widocznie poza tym krotkim sezonem letnim to tam hula wiatr
  Takie są oficjalne wyni,i GPR 2015 opublikowane przez GDDKIA...jest to sredni dobowy ruch pojazdow, wiec widocznie poza tym krotkim sezonem letnim to tam hula wiatr rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 08:07
0
Nawet ten sukces jest winą Tuska, można w swojej głupocie cofnąć się dalej i za brak obwodnic obwiniać Kazimierza Wielkiego, bo to on Polskę murował, a dróg nie budował, pewnie na złość PiS-owi
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 20:45
0
Jakiś czas temu ekonomista budownictwa drogowego twierdził, że koszt budowy I jezdniowej ekspresówki z pozostawieniem rezerwy na drugą jezdnię czasami stanowi prawie 90% kosztów budowy w docelowym kształcie. W Puławach zaledwie 4 km były dwujezdniowe, z czego ponad 1 km mostu, przy 11 km całego I etapu Obwodnicy Puław. Po wschodniej stronie mostu aktualnie dobudowywana jest druga jezdnia i są z tym "niezłe schody" - z pewnością sumaryczny koszt jest dużo większy niż wybudowanie od razu dwóch jezdni. A jednojezdniowa "ekspresówka", nie za bardzo zasługuje na tę nazwę
Jakiś czas temu ekonomista budownictwa drogowego twierdził, że koszt budowy I jezdniowej ekspresówki z pozostawieniem rezerwy na drugą jezdnię czasami stanowi prawie 90% kosztów budowy w docelowym kształcie. W Puławach zaledwie 4 km były dwujezdniowe, z czego ponad 1 km mostu, przy 11 km całego I etapu Obwodnicy Puław. Po wschodniej stronie mostu aktualnie dobudowywana jest druga jezdnia i są z tym "niezłe schody" - z pewnością sumaryczny koszt jest dużo większy niż wybudowanie od razu dwóch jezdni. A jednojezdniowa "ekspresów... rozwiń
Avatar
Skory / 18 listopada 2017 o 14:34
0
. napisał:
Skory napisał:
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego. Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
Przeciez w pulawach jest ekpresowka 2x2, do tego właśnie przedłużania, co to za bełkot?
 2x2? Od Azotów do zjazdu na Kozienice. A dalej? Od ilu lat? A że przedłużana to fakt. A sprawdź sobie np. na Google maps jaki odcinek jest jedno, a jaki dwujezdniowy? I o co chodzi z tym bełkotem? Chyba jasno się wyrażam.
 2x2? Od Azotów do zjazdu na Kozienice. A dalej? Od ilu lat? A że przedłużana to fakt. A sprawdź sobie np. na Google maps jaki odcinek jest jedno, a jaki dwujezdniowy? I o co chodzi z tym bełkotem? Chyba jasno się wyrażam. rozwiń
Avatar
. / 18 listopada 2017 o 14:29
0
Skory napisał:
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego. Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
 Przeciez w pulawach jest ekpresowka 2x2, do tego właśnie przedłużania, co to za bełkot? 
 Przeciez w pulawach jest ekpresowka 2x2, do tego właśnie przedłużania, co to za bełkot?  rozwiń
Avatar
Q / 18 listopada 2017 o 14:28
0
Skory napisał:
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego. Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
 Oczywiscie, cieszmy sie z kazdego ochlapu jaki rzucą...u nas mieszka ludnosc II kategorii, wystarczylaby żużlowka dookola tomaszowa, nie wiem po co ta rozrzutnosc i budowa asfaltowej szosy 
 Oczywiscie, cieszmy sie z kazdego ochlapu jaki rzucą...u nas mieszka ludnosc II kategorii, wystarczylaby żużlowka dookola tomaszowa, nie wiem po co ta rozrzutnosc i budowa asfaltowej szosy  rozwiń
Avatar
Skory / 18 listopada 2017 o 14:19
0
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego.  Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo zaściankowe nie pozwala Ci cieszyć się z samego faktu, że ciężarówki nie będą rozjeżdżały ulic w mieście.
A obwodnica Puław, Kocka, Opoczna itp. itd. Byłeś gdziekolwiek i cokolwiek widziałeś czy z gminy swojej nie wyjeżdżasz? Gdybyś był w super bogatej Norwegii czy Szwecji to wiedziałbyś, że drogi ekspresowe jednojezdniowe z odcinkami dwujezdniowymi to nie jest nic dziwnego.  Tutaj chodzi o obwodnicę miasta czyli o wyprowadzenie ruchu z terenu miejskiego na zewnątrz i nie od razu trzeba budować tam autostradę. Ważne, że powstanie nowa droga omijająca miasto, którą w przyszłości można przecież rozbudować (czyt. poszeżyć). Niestety malkontencwo z... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 11:10
0
wyrzygaj się na zapas po ta pani i ten pan jeszcze parę lat tej Polski ;;;;; napsują ;;;;; [ naprawią ]
Avatar