Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

26 czerwca 2016 r.
19:30

Kreatywność, energia i koncerty. VIII Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie

0 1 A A

Rozmowa z Eweliną Stadnicką z lubelskiego Stowarzyszenia Równych Szans BONA FIDES, współorganizatorką VIII Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Kolejne Forum to sposób na jeszcze większą aktywność?

– W ubiegłym roku VII Forum Kobiet Aktywnych zorganizowaliśmy w Józefowie nad Wisłą. Wzięło w nim udział 1,5 tys. pań. Tym razem swój udział zapowiedziało już ponad 2 tys. kobiet z Lubelszczyzny.

• Każde z dotychczasowych spotkać miało swoją ideę przewodnią. Jak będzie tym razem?

– Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia 1-2 lipca w Urszulinie będzie „Tradycja i obyczaje, czyli powrót do korzeni”. Chcemy wykazać, że właśnie w naszych korzeniach zasadza się przyszłość i możliwości rozwoju we wszystkich możliwych obszarach. Dlatego w bogatym programie uwzględniliśmy poświęcone tej tematyce panele dyskusyjne, warsztaty sztuki i tańca ludowego, czy kuchni regionalnej oraz widowiska obrzędowe. Imprezie towarzyszyć będzie też jarmark tradycyjnych produktów regionalnych i rękodzieła ludowego.

• Generalnie Forum Kobiet Aktywnych to...

– To nasze święto, miejsce spotkań i inspiracji. To także nasz sposób na promowanie postawy mieszkającej na wsi kobiety kreatywnej, otwartej i energicznej, której na sercu leży dobro lokalnej społeczności. Rosnąca popularność Forum daje nam wiarę w sens tego, co robimy dla kobiet i wyzwala dodatkową energię.

• W Urszulinie będzie też czas na relaks?

– Między innymi planowana jest potańcówka z zespołem Red Shoes Boogie Band oraz różne formy relaksacji na łonie natury pod hasłem „Słowiańskie Ćwiczenia Żeńskie”. Jedną tych form będzie joga. Cieszymy się też, że nasze zaproszenie do Urszulina przyjęły tak popularne gwiazdy polskiej estrady, jak Alicja Majewska i Ania Dąbrowska. Paniom na pewno spodoba się też pokaz mody folkowej Anety Larysy Knap.

• Wśród kobiet aktywnych są szczególnie aktywne?

– Podczas Forum wyróżnimy inicjatorki różnych ważnych działań w terenie w kategoriach, między innymi Kobieta Aktywna Roku, Animatorka Roku, Autorka Inicjatywy Społecznej Roku, Wolontariuszka Roku. Forum to czas dla kobiet, na pielęgnowanie naszej kobiecości i wyjątkowości. To czas, kiedy każda z nas może pobyć sama ze sobą w tłumie tysiąca nam podobnych. To się nam po prostu należy.

W programie VIII Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie znajdziemy m.in. panele dyskusyjne takie jak „Współczesne formy kultury ludowej”, „Jak zorganizować wydarzenie kulturalne na wsi?” czy „Jak zorganizować wydarzenie kulturalne na wsi?”.

Będą też: koncerty Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego „Opera Quartet” i Anny Dąbrowskiej, Mobilna Wystawa Fotografii Kobiet Aktywnych,plener malarski, Strefa Zdrowia z porada lekarzy i specjalistów.

Szczegółowy program na stronie stowarzyszeniebonafides.pl.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Bank krwi pustoszeje. Pilnie potrzebni dawcy

Bank krwi pustoszeje. Pilnie potrzebni dawcy

Zapasy krwi tych czterech grup są krytycznie niskie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do wszystkich dawców.

KPR Padwa Zamość doznała pierwszej porażki w nowym sezonie

Nieudane mecze Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska

W spotkaniu drugiej kolejki KPR Padwa Zamość przegrała z Siódemką Miedź Huras Legnica 22:27

Lubelskie kukułki smakują nawet w Jordanii
Złota Setka

Lubelskie kukułki smakują nawet w Jordanii

Fabryka Cukierków „Pszczółka” działa na rynku nieprzerwanie od 72 lat. Zaczęło się od lubelskiego podwórka, a obecnie ta „słodka” firma jest rozpoznawana w wielu zagranicznych krajach.

Mateusz Stolarski przyznał, że Motor nie zagrał w Mielcu wielkiego meczu, ale powinien strzelić jakiegoś gola

Trener Motoru Lublin po porażce w Mielcu: Nie możemy wykonywać nerwowych ruchów

Motor nie rozegrał w Mielcu wielkiego spotkania, ale wypracował sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji. Przy lepszej skuteczności żółto-biało-niebiescy mogli wracać do Lublina przynajmniej z punktem. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Fragment zaciętej rywalizacji w Radawcu
ZDJĘCIA
galeria

Sokół Konopnica uratował punkt w końcówce. "Wracamy z zaświatów"

Sokół Konopnica podzielił się punktami z Tarasolą Cisy Nałęczów. Punkt ekipie Tomasza Prasnala uratował Jakub Wankiewicz.

Potrącenie w Kraśniku. Dzieci trafiły do szpitala

Potrącenie w Kraśniku. Dzieci trafiły do szpitala

Dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat trafiło do szpitala po tym, jak jadąc na hulajnogach potrącił je samochód. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Na Dworcu Lublin świętowali Dzień bez Samochodu
zdjęcia
galeria

Na Dworcu Lublin świętowali Dzień bez Samochodu

Wielu mieszkańców Lublina niedzielę spędziło na nowym dworcu. Najważniejszą atrakcją festynu był nowoczesny blisko 25-metrowy autobus marki Solaris z niewidzianymi u nas wcześniej dwoma przegubami.

Ja miałem wiarę w to, co robimy od pierwszej nuty. Ta wiara mnie nie opuściła do dzisiaj - mówi muzyk
MAGAZYN

Ja już nie mogę być nikim innym…

Miałem ofertę od mistrza Marka Grechuty, od chłopaków z zespołu No To Co i, co było dla mnie niezwykłe, od Czesława Niemena.” Dlaczego wybrał Pan Budkę Suflera? - ROZMOWA z Tomaszem Zaliszewskim, perkusistą z Budki Suflera

Wykopki w Skansenie. Tak dawniej zbierano ziemniaki
zdjęcia
galeria

Wykopki w Skansenie. Tak dawniej zbierano ziemniaki

Motyki i kopaczki konne poszły w ruch. Odwiedzający dziś Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie poznali dawne techniki zbierania ziemniaków.

Oranżeria
radzyń podlaski

Czy resort kultury dołoży na remont Oranżerii? Urzędnicy pojechali nawet na Węgry

Będzie kolejna próba pozyskania dofinansowania na remont zabytkowej Oranżerii w Radzyniu Podlaskim. Poprzednia władza w mieście szanse na unijne pieniądze straciła przez Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Jacques Ndiaye dwoił się i troił, ale bramki w Mielcu nie strzelił
WIDEO
film

Efekt nowej miotły jednak zadziałał. Motor Lublin przegrał ze Stalą Mielec [zobacz skrót meczu]

Ostatnia w tabeli Stal Mielec przesunęła się „oczko” wyżej. W debiucie Janusza Niedźwiedzia ekipa z Podkarpacia pokonała u siebie Motor Lublin 1:0. Obie drużyny miały swoje szanse, gościom jak zwykle w kilku sytuacjach brakowało centymetrów, ale trzeba przyznać, że Stal po przerwie była lepsza.

Wyremontowany i oddany do użytku odcinek długości ok. 2,3 km był w najgorszym stanie. Już nie jest

Jak po stole. Spory kawałek drogi po gruntownym remoncie

Prawie 5 mln złotych kosztował remont liczącego 2,3 kilometra odcinka drogi powiatowej 3011L na trasie Tarnawa Mała-Turobin. Oficjalne otwarcie odbyło się przed weekendem.

Ulica Główna w Lublinie rzeczywiście wymaga remontu
Lublin

Ulice i chodniki do remontu. Miasto szuka wykonawców

Wygląda to źle i trzeba sytuację poprawić. Miasto szuka wykonawców remontów dwóch ulic i chodników. Termin na składanie ofert to początek października.

Przed sezonem grzewczyn. Kilka godzin bez ciepłej wody
Lublin

Przed sezonem grzewczyn. Kilka godzin bez ciepłej wody

Przerwa w dostawie ciepłej wody w Lublinie. LPEC zapowiada ją na kilka godzin w poniedziałek. To dotyczy mieszkańców kilkunastu ulic na Wrotkowie.

Niezapominajka: O tym jak "pospolite ruszenie mełgwian" stworzyło Izbę Pamiątek Regionalnych
film

Niezapominajka: O tym jak "pospolite ruszenie mełgwian" stworzyło Izbę Pamiątek Regionalnych

Dziennikowa Niezapominajka zawitała do Mełgwi w powiecie świdnickim, gdzie ponad 23 lata temu powstała Izba Pamiątek Regionalnych. Twórcami ekspozycji byli mieszkańcy gminy i okolic. Zgromadzono w niej ponad 250 eksponatów od przedmiotów związanych z życiem rodzinnym dawnych mieszkańców wsi, przedmioty obrzędowe po zabytkowe związane z historią miejscowości i jej okolicami. O tym wyjątkowym miejscu, tradycjach i eksponatach opowiedziała nam opiekunka miejsca pani Urszula Kowalczyk.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium