Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

17 listopada 2018 r.
20:11

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

Autor: Zdjęcie autora bar
0 13 A A
Andrzej Romańczuk ma szanse pozostać na stanowisku starosty włodawskiego
Andrzej Romańczuk ma szanse pozostać na stanowisku starosty włodawskiego (fot. Archiwum prywatne Andrzeja Romańczuka)

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie potwierdzam tej prognozy, ale też jej nie zaprzeczam – mówi Andrzej Romańczuk, obecny starosta i działacz PSL. – Spotykamy się ze wszystkim radnymi ewentualnej koalicji i dogadujemy szczegóły.

Chociaż starosta Romańczuk nie mówi tego wprost, to w tych rozmowach chodzi o ustalenie kandydatów na stanowiska w zarządzie oraz prezydium radypowiatu.

Jeśli koalicyjne porozumienie zostanie w końcu podpisane, to można się spodziewać, że obecny starosta zachowa swoje stanowisko, a jego zastępcę wskaże włodawski Sojusz Lewicy Demokratycznej. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Edward Łągwa, który wicestarostą był już w poprzedniej kadencji, kiedy to lewica zawiązała koalicję z PiS.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 20:39
Każdy o tym wie że PSL zawsze była wręcz.. więc nie dziwi nic
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 21:46
Lagwa? To dobrze resztę miasta wyloza kostka która produkuje i układa firma jego brata. We wlodawie powinno na stałe działać CBA bo to całe miasto jest skorumpowane
Avatar
Shifo / 2 grudnia 2018 r. o 21:42
Jak był pogrzeb Jastrzebia to było widać jakiego koloru jest część Włodawy
Avatar
Antoni / 18 listopada 2018 r. o 22:36
PSL przy Okragłum Stole był razem z PZPR !!!!!!!!  przeciwko SOLIDARNOSCI !!!! - więc nic nie dziwi KOLEJNA koalicja proruskich  zdrajców i targowicy
 bo wiedzieli czym grożą rządy Solidarności. Solidaruchy "usprawniły " gospodarkę morską, stocznie, przemysł zbrojeniowy, kolej. długo można wymieniać
Avatar
Danek / 17 listopada 2018 r. o 21:49
Andrzej Romańczuk powinien dalej zostać starostą. Podczas ostatniej kadencji sporo zrobił dla powiatu.
Avatar
Piotr / 18 listopada 2018 r. o 14:04
Jeżeli dojdzie do tej koalicji - stanie się to zgodnie z decyzją SUWERENA!!! I to należy uszanować. Podobnie bym komentował przy innej konfiguracji politycznej. Komentarz "Towarzysze ONI" jest po prostu nie na miejscu, ponieważ dyskredytuje większość mieszkańców głosujących w powiecie włodawskim.
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 11:12
W Janowie Lubelskim tez wygrał PiS ale i tak rządzić nie będzie, bo tak jak w poprzedniej kadencji rządzić będzie lewica, bo PiS nic nie potrafi.
Avatar
kemor / 18 listopada 2018 r. o 07:17
Ktoś kto źle ocenia ! Pana Romańczuka to chcę mu tylko przypomnieć jak rządził pajac z pislamu w poprzedniej kadencji ! Żadnej decyzji, żadnej konsultacji oprócz pajacowania ! Natomiast Andrzej to młody przedsiębiorczy człowiek i mający pojęcie o tym co robi inaczej niż jego rywal z sekty pislam ! Brawo Andrzej ! Łągwa to normalny człowiek i na pewno się dogadacie, bo oddanie władzy potomkom bolszewickiej Moskwy czyli towarzyszom z pislamu to zagłada !
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 21:00
Jak zwykle ten bencfał Romanczuk nie ma własnego zdania. Wielka pomyłka personalna PSL, chyba tak o nim mówią.
Avatar
kewin / 18 listopada 2018 r. o 05:35
nic się nie zmieni na lepsze będą dalej jeżdzić po niemieckich płytach
Avatar
Shifo / 2 grudnia 2018 r. o 21:42
Jak był pogrzeb Jastrzebia to było widać jakiego koloru jest część Włodawy
Avatar
Antoni / 18 listopada 2018 r. o 22:36
PSL przy Okragłum Stole był razem z PZPR !!!!!!!!  przeciwko SOLIDARNOSCI !!!! - więc nic nie dziwi KOLEJNA koalicja proruskich  zdrajców i targowicy
 bo wiedzieli czym grożą rządy Solidarności. Solidaruchy "usprawniły " gospodarkę morską, stocznie, przemysł zbrojeniowy, kolej. długo można wymieniać
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 21:46
Lagwa? To dobrze resztę miasta wyloza kostka która produkuje i układa firma jego brata. We wlodawie powinno na stałe działać CBA bo to całe miasto jest skorumpowane
Avatar
Piotr / 18 listopada 2018 r. o 14:04
Jeżeli dojdzie do tej koalicji - stanie się to zgodnie z decyzją SUWERENA!!! I to należy uszanować. Podobnie bym komentował przy innej konfiguracji politycznej. Komentarz "Towarzysze ONI" jest po prostu nie na miejscu, ponieważ dyskredytuje większość mieszkańców głosujących w powiecie włodawskim.
Avatar
Oczko / 18 listopada 2018 r. o 12:27
Gonić pisdzielców na koniec świata. Kurwy i złodzieje !
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 11:12
W Janowie Lubelskim tez wygrał PiS ale i tak rządzić nie będzie, bo tak jak w poprzedniej kadencji rządzić będzie lewica, bo PiS nic nie potrafi.
Avatar
kemor / 18 listopada 2018 r. o 07:17
Ktoś kto źle ocenia ! Pana Romańczuka to chcę mu tylko przypomnieć jak rządził pajac z pislamu w poprzedniej kadencji ! Żadnej decyzji, żadnej konsultacji oprócz pajacowania ! Natomiast Andrzej to młody przedsiębiorczy człowiek i mający pojęcie o tym co robi inaczej niż jego rywal z sekty pislam ! Brawo Andrzej ! Łągwa to normalny człowiek i na pewno się dogadacie, bo oddanie władzy potomkom bolszewickiej Moskwy czyli towarzyszom z pislamu to zagłada !
Avatar
kewin / 18 listopada 2018 r. o 05:35
nic się nie zmieni na lepsze będą dalej jeżdzić po niemieckich płytach
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 00:36
Rządy pis jak widać nie przyniosły nic dobrego Polsce, w skali lokalnej bedzie takie samo dziadostwo.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 21:58
"Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy" - to słowa Lenina. I potomkowie armii czerwonej dotrzymują ich nadal.