Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

5 listopada 2018 r.
10:14

Po 24 latach rządzenia Janusz Grobel odchodzi. Paweł Maj prezydentem Puław

179 129 A A
Paweł Maj - zwycięzca wyborów na prezydenta Puław
Paweł Maj - zwycięzca wyborów na prezydenta Puław (fot. Radosław Szczęch)

W ostatnią niedzielę, 10 509 osób na kartach wyborczych postawiło krzyżyk przy nazwisku Pawła Maja. To wystarczyło do jego wyraźnego zwycięstwa nad dotychczasowym prezydentem Puław, Januszem Groblem. Kandydat "Niezależnych Wyborców" osiągnął prawie 56 proc. poparcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dla Puław, już sam fakt konieczności organizacji drugiej tury wyborów, biorąc pod uwagę ostatnie lata, mógł być uznany za zaskoczenie. Janusz Grobel rządził miastem nieprzerwanie przez ostatnie 24 lata, a większość wyborów wygrywał w cuglach. W ostatniej kadencji wyrósł mu jednak poważny przeciwnik, który w ostatecznym rozrachunku zebrał głosy zarówno swoich sympatyków, jak i tych mieszkańców miasta, którzy uznali, że na stanowisku prezydenta potrzebna jest zmiana.

Prezydent w trakcie kampanii Janusz Grobel przekonywał, że jest kandydatem skutecznym, doświadczonym i merytorycznie lepiej przygotowanym do zarządzania miastem. Puławianie wybrali jednak bardziej wyrazistego w wyrażaniu poglądów, o jedno pokolenie młodszego kandydata, który podkreślał swoją niezależność oraz otwartość "na dobre pomysły".

Paweł Maj w drugiej turze otrzymał 10 509 głosów, czyli o 3 740 więcej, niż w pierwszej. To tak, jakby wszyscy wyborcy Bożeny Krygier, kandydatki PiS, (a było ich przed dwoma tygodniami właśnie 3,7 tys. ) tym razem poparli Maja. Tymczasem poparcie dla Janusza Grobla, zostało niemal na tym samym poziomie. Obecny prezydent, lider komitetu "Samorządowcy", otrzymał 8 271 głosów, to raptem o 194 więcej, niż w pierwszej turze. To również o prawie 2,3 tys. głosów mniej, niż włodarz Puław zdobył w poprzednich wyborach, jesienią 2014 roku.

Wkrótce po ogłoszeniu wyników, sztabowcy odchodzącego ze swojej funkcji prezydenta, podziękowali puławianom. - Mieszkańcy Puław wybrali nowego prezydenta. Gratulujemy zwycięzcy, panu Pawłowi Majowi i życzymy powodzenia, bo dobrze życzymy naszemu miastu. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już dziś dziękujemy za ponad 8 tys. głosów oddanych na Janusza Grobla - napisali członkowie KWW "Samorządowcy Janusza Grobla".

Wyniki w nocy z niedzieli na poniedziałek, na gorąco skomentował także sztab Pawła Maja.

- Niemożliwe stało się możliwe (...). Serdecznie dziękujemy państwu za zaufanie! Emocje są duże. To dzięki wam i waszemu zaangażowaniu. Dziękujemy! Na dłuższy komentarz przyjdzie czas, ale już teraz dziękujemy panu Januszowi Groblowi za merytoryczne debaty - napisali.

Przypominamy, że według oficjalnych już danych Państwowej Komisji Wyborczej, zwycięzcą drugiej tury wyborów na prezydenta Puław, z poparciem 55,96 proc. został Paweł Maj. Janusz Grobel otrzymał 44,04 proc. głosów. Kandydat PSPP i "Samorządowców" przegrał, ale otrzymał mandat radnego, a do puławskiej rady miasta jego ugrupowanie wprowadziło sześcioro przedstawicieli. O jedną osobę więcej, niż "Niezależni Wyborcy" Pawła Maja. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać współpraca nowego prezydenta z radą. Ten w trakcie kampanii wskazywał, że nie planuje zawiązywania żadnych trwałych koalicji.

Komentarze 129

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 11:40
+42
Proszę pamiętać o OPECU i jego klice z Temochemem-za zdalne rozliczenie 1 mieszkania biorą 80 zł.Stop gigantycznym dopłatom za ogrzewanie!
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 11:21
+33
Zobaczymy, czy posprząta po Groblu. Czy zrobi konkursy tam gdzie ich nie było ?
Avatar
GOŚĆ / 5 listopada 2018 o 12:04
+27
Gratulujemy - i trzymamy za słowo że zrobi Pan porządek z osiedlami cyganów i patlogi w środku osiedla domków. Dosyć darmozjadów - bo prawda jest taka, że człowiek ma mniej niż oni kasy pracując cały miesiąc. Także weryfikacja - zabieranie świadczeń kto jest zdrowy a nie chce pracować - albo niech biorą swoie wozy drabiniaste i jadą do innego miasta szukać idiotów, którzy będą na nich łożyć
Avatar
Damn / 5 listopada 2018 o 13:12
+18
Czytam te komentarze i mam wrażenie, że w Puławach zostały osoby upoşledzone intelektualnie. Poziom rozumowania i agumentów jak w podstawówce. 
Avatar
ehh / 5 listopada 2018 o 10:45
+18
Ludzi, jacy Wy jesteście durni. Nikt nie powiedział, że Maj ich wywiezie na taczkach, nikt nie powiedział, że od chwili wyboru Cyganie tłumnie pójdą do pracy i nikt nie powiedział, że Maj im wszystkim pozabiera orzeczenia o niepełnosprawności. Mówione natomiast było, że trzeba pewne sprawywyjaśnić i pewne sprawy naprawić. I mówione również było, że to jest proces, na lata, a nie natychmiastowe działanie. Ale durne pały będą teraz robić z siebie idiotów i ***ić głupoty, żeby Maja ośmieszyć
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 10:26
+17
Dziwna sytuacja i przykra jednocześnie. Grobel zrobił dużo dla miasta, niestety otoczył się niewłaściwymi ludźmi i teraz poniósł tego konsekwencje. Ludzie głosowali za zmianami, niekoniecznie za Majem, który jest niestety wielkim nieporozumieniem.
Avatar
Wyborca / 5 listopada 2018 o 10:49
+15
No zrobi porządek... całe emki jadace na Azoty będą wypełnione Cyganami, w szkołach będą uczyc cygańskie nauczycielki... pójdziesz do lekarza a tam przyjmie Cię lekarz pochodzenia romskiego A Polacy będą leżeć na kanapie i zamawiać pizzę, którą dostarczy oczywiście Cygan z cyganskiej pizzerii
 Proponuję w mops zatrudnić Grobla.Niech on użera się z cyganami i serwuje im darmową pizzę.
Avatar
Krzysztof / 6 listopada 2018 o 00:11
+14
A teraz kilka zdan prawdy. Pawel Maj nie ma zadnej ekipy. Otacza go banda darmozjadow, dyletantow lub bezrobotnych. Jego radni, oprocz pani Pakuly, nigdy nie byli na sesji rady miasta i nie maja zielonego pojecia jak funkcjonuje samorzad. Tak sie interesowali miastem i jego problemami. Pan Maj oprocz wiceprezydentow, sekretarza i skarbnika nie moze nikogo z pracy wyrzucic, bo kazdy pojdzie do sadu pracy i zostanie przywrocony i jeszcze odszkodowanie dostanie. Takze opowiesci o czystkach to bzdury pod publiczke. A jesli nie wejdzie w koalicje z PiS w radzie miasta nie zrobi nic. Nie zrealizuje zadnej obietnicy. A tym samym oszuka swoich wyborcow. Bez wiekszosci w radzie nie zrobi NIC. Bo prezydent jedynie wykonuje to co mu rada zleci. A jesli Maj nie dogada sie z PiS to zrobi to Grobel. I to Grobel z PiS beda wladac w Pulawach a Maj ze swoim pseudosztabem bedzie w czarnej, cyganskiej d...No chyba ze tego Maj faktycznie chce - udawac, ze on by chcial dzialac ale zla rada mu nie pozwala. Ale nie tego mieszkancy oczekuja
A teraz kilka zdan prawdy. Pawel Maj nie ma zadnej ekipy. Otacza go banda darmozjadow, dyletantow lub bezrobotnych. Jego radni, oprocz pani Pakuly, nigdy nie byli na sesji rady miasta i nie maja zielonego pojecia jak funkcjonuje samorzad. Tak sie interesowali miastem i jego problemami. Pan Maj oprocz wiceprezydentow, sekretarza i skarbnika nie moze nikogo z pracy wyrzucic, bo kazdy pojdzie do sadu pracy i zostanie przywrocony i jeszcze odszkodowanie dostanie. Takze opowiesci o czystkach to bzdury pod publiczke. A jesli nie wejdzie w koalicje... rozwiń
Avatar
wed / 5 listopada 2018 o 13:50
+13
W Puławach rządził silny układ "leśnych dziadków" i "leśnych babć" zarówno w urzędzie jak i miejskich spółkach. Czas na generalne porządki !!!, totalne porządki !!!
Avatar
HOMO SOVIETICUSY JUŻ WYBRALI / 5 listopada 2018 o 10:26
+11
Mieszkańcy gminy Daszyna w województwie łódzkim wybrali na kolejną kadencję wójta Zbigniewa W., który od ponad pięciu miesięcy przebywa w tymczasowym areszcie. Zbigniew W. podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw dotyczących wyłudzeń dotacji.
Avatar
Gość / 2 dni temu o 00:30
0
Reagan w wieku 70 lat rozpoczynał swoją pierwszą kadencję jako prezydent USA.
Avatar
chemik / 3 dni temu o 17:48
0
Grobel to emeryt
Avatar
Nie Gość / 6 dni temu o 20:58
+1
Tak absurdalnego komentarza jeszcze tu nie było. Wygrałeś forum. Grobel zrobił tu " miasto europejskie" tak wspaniałe, że Kozienice przebijają nad 50 razy. Zrobił nam drugi Kurów, gdzie ilość mieszkańców drastycznie spada. Nikt nie chce mieszkać w mieście przystosowanym dla emerytów. Ta europejskość przejawia się skwerkami i marketami w centrum. Grobel zniszczył to miasto i na własne życzenie staliśmy się dziurą z 35 tys mieszkańców.
nie Gość:) Polecam Czytać i się uczyć - całe życie zanim się coś napisze- Opublikowano dane GUS - sprzed tygodnia- Puławy na 1 tyś. mieszkańców w 2017r przybył 1 dodatkowy. To nie jest bilans ujemny. Czytać słuchać i dopiero pisać i mówić. To właśnie jest bolączka o której wcześniej pisałem. Dalej Pozdrawiam.
 
  rozwiń
Avatar
13-25 sierpień1920 / 6 dni temu o 13:32
+1
Największe wydarzenie 100-lecia nieodległej Polski - puławscy wyborcy Pawła Maja wycieli w pień dotychczasowego wieloletniego i wydawałoby się niezatapialnego włodarza Puław Janusza Grobla wraz z jego ekipą! Wydawałoby się niemożliwe stało się możliwe. Cud nad Wisłą też był w maju... BRAWO MAJ!
 Pogratulować znajomości historii jak cud nad Wisłą był w maju.
Avatar
emeryt / 6 dni temu o 13:27
+1
Niestety Maj to porażka koalicja z PiS spowoduje, iż Ci 2 będą wciskać swoich na potęgę gdzie się da. Mierny ale wierny!. Puławy za Grobla zmieniły się w miasto europejskie, pokażcie takie 2 w tej części Polski. Niestety największym złem była wice prezydent.... Najlepszy ruch dla Pawła to dogadanie się z Groblem, pytanie czy ten się nie uniesie honorem. Grobel jako gospodarczy w koalicji z Majem mają większość w radzie.
Tak absurdalnego komentarza jeszcze tu nie było. Wygrałeś forum. Grobel zrobił tu " miasto europejskie" tak wspaniałe, że Kozienice przebijają nad 50 razy. Zrobił nam drugi Kurów, gdzie ilość mieszkańców drastycznie spada. Nikt nie chce mieszkać w mieście przystosowanym dla emerytów. Ta europejskość przejawia się skwerkami i marketami w centrum. Grobel zniszczył to miasto i na własne życzenie staliśmy się dziurą z 35 tys mieszkańców.
 Skąd te 35 tys z sufitu wzięte a co masz do emerytów?Za parę lat jak dożyjesz będziesz jednym z nich.Demografia w całej Polsce kuleje i 500+ nie pomaga.
 Skąd te 35 tys z sufitu wzięte a co masz do emerytów?Za parę lat jak dożyjesz będziesz jednym z nich.Demografia w całej Polsce kuleje i 500+ nie pomaga. rozwiń
Avatar
taka prawda / 6 dni temu o 13:21
+1
Był Pan radnym miasta, został prezydentem. Nie bał się Pan podjąć takiego wyzwania? Od wielu lat działałem na rzecz Puław. Zawsze starałem się wyciągać tematy, które inni zamiatali pod dywan takie jak np. infrastruktura i zagospodarowanie przestrzenne. Popierały mnie różne środowiska. To dlatego zdecydowałem się wziąć udział w wyborach na prezydenta miasta, zachęcili mnie do tego ludzie. Nie brak mi pasji i zaangażowania a także doświadczenia z mojej dotychczasowej pracy na rzecz Puław. Kocham zajmować się naszym miastem i mieszkańcy to dostrzegli, dlatego popchnęli mnie do kandydowania.  Czytaj wiecej: ***pulawy.naszemiasto.pl/artykul/kocham-zajmowac-sie-naszym-miastem-wywiad-z-pawlem-majem,4871216,art,t,id,tm.html
 sama pasja nie wystarczy,trzeba wiele umieć i dużo wiedzieć
 sama pasja nie wystarczy,trzeba wiele umieć i dużo wiedzieć rozwiń
Avatar
nic / 6 dni temu o 13:19
+1
Może nie wyciągnie Cyganów z biedy i beznadziei, ale przynajmniej już dokonał dużo w tym temacie. Zainteresował tematem szersze grono ludzi. Sami Cyganie też powolutku zaczynają dostrzegać że XXI wiek im trochę odpłynął od ich realiów i tak się nie da długo pociągnąć. Myślicie że cyganie nie mają swojej dumy? To są honorowi ludzie, dla nich żebranie w mopsach to też jest upokorzenie tylko co prosty, niepiśmienny człowiek może poradzić z wielkim Królem. Maj miał odwagę potrząsnąć tematem i za to został prezydentem, a czy się sprawdzi w innych tematach, któż to wie...
 Tacy oni honorowi jak mawiał Trojanek ich król,ze praca przy wywózce śmieci to dla nich hańba.Pytam więc jacy z nich fachowcy i co potrafią robić?
 Tacy oni honorowi jak mawiał Trojanek ich król,ze praca przy wywózce śmieci to dla nich hańba.Pytam więc jacy z nich fachowcy i co potrafią robić? rozwiń
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:29
+1
ELEKTOR NAS OCYGANIŁ !!!
Avatar
Gość / 6 dni temu o 10:04
+2
czyli można zamącić wyborcom w głowach Cyganami, a póżniej powiedzieć a kuku żart, ale pieniądze z urzędu prezydenta to nie będzie żart
Avatar
Zainteresowany / 6 dni temu o 08:57
+1
Hej ludzie dajcie już spokój wszyscy zwolennicy i przeciwnicy Prezydenta elekta z tymi cyganami, zwalnianiem urzędników i tym podobnymi bzdurami. Kampania się skończyła wybory rozstrzygnięte więc te wasze jałowe komentarze nie mają już najmniejszego sensu. Dajcie zwycięzcy ostygnąć zapoznać się spokojnie z zakresem obowiązków z załogą Urzędu Miasta i życzymy jemu i podległym mu urzędnikom niech działają tak żebyśmy wszyscy byli z ich pracy zadowoleni. Amen
 Czyli to wszystko były kampanijne obiecanki a głupim radość? A teraz już po wyborach to wszystko już są bzdury i kicha z tego ile będzie? To zaprzaństwo i zgroza ludzie ZGROZA!!!
 Czyli to wszystko były kampanijne obiecanki a głupim radość? A teraz już po wyborach to wszystko już są bzdury i kicha z tego ile będzie? To zaprzaństwo i zgroza ludzie ZGROZA!!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 129

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 0 1

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 1 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 10 5

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 13 9

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 37

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 63 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 29 44

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.