Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

27 września 2018 r.
18:20

Sylwester Tułajew obiecał 2 tys. nowych mieszkań w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
124 19 A A
U boku Tułajewa wystąpił na konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń
U boku Tułajewa wystąpił na konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń (fot. Krzysztof Mazur)

2 000 nowych mieszkań obiecuje poseł Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta miasta. Mówi o tysiącu lokali komunalnych na Felinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Blisko 6 tys. osób złożyło do Urzędu Miasta wnioski w sprawach mieszkaniowych. Czekają na mieszkania komunalne, socjalne. Ten problem trzeba rozwiązać – stwierdza Tułajew. Deklaruje budowę 1 000 mieszkań komunalnych na Felinie. Krytykuje również władze miasta za niedostateczne, jego zdaniem, tempo oddawania mieszkań socjalnych po 2007 r. – 350 mieszkań na 10 lat to jest bardzo mało.

Kandydat PiS zarzuca Żukowi, że nie rozwiązuje skutecznie problemów mieszkaniowych. – Kiedy kilka tygodni temu zwróciłem się do urzędującego prezydenta z prośbą o wskazanie gruntów miejskich, gdzie można realizować program Mieszkanie Plus, dostałem rozległą odpowiedź, ale właściwie konkluzja była jednoznaczna: że takich miejsc, będących w gestii miasta, po prostu nie ma – relacjonuje Tułajew. – To dla mnie niebywały skandal, ponieważ jestem przekonany, że są tereny miejskie, na których można realizować program Mieszkanie Plus. Jeżeli zostanę prezydentem, to ten program będzie realizowany w Lublinie na terenach miejskich.

U boku Tułajewa wystąpił wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń. Wskazuje trzy tereny pod Mieszkanie Plus, choć nie są to nieruchomości będące własnością miasta.

Pierwszym jest działka Poczty Polskiej przy Sierpińskiego, gdzie Ratusz już raz odmówił zgody na bloki. – Odwołaliśmy się do sądu – mówi Soboń i zastrzega, że nawet w razie sądowej porażki można sięgnąć po inne przepisy i zbudować 300 mieszkań. Kolejnych 300 mieszkań widziałby u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Grabskiego. – Będziemy mogli wiosną wejść na tę inwestycję – prognozuje wiceminister. Trzecią lokalizacją jest powojskowy teren między al. Witosa a Drogą Męczenników Majdanka. – Wychodzi nam, że będziemy mogli budować tam ok. 500 mieszkań – mówi Soboń. 

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:48
+21
pis mistrzowie obiecanek jak ten obok tulajewa obiecal kontrakt dla PZL
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:51
+18
Wskazuje trzy tereny pod Mieszkanie Plus, choć nie są to nieruchomości będące własnością miasta. Nie mam ale dam. Spoko.
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:28
+18
To chyba pierwsze z tych 3 mln mieszkań z kadencji 2005 - 2007.
Avatar
Antysocjal / 27 września 2018 o 19:04
+12
Lenie i nieudacznicy niech żyją na ulicy. Nie ma zgody na marnowanie pieniędzy z moich podatków na czyjeś prawie darmowe lokale. Niech sobie kupią lub wynajmą tak jak wszyscy inni ciężko pracujący Lublinianie.
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 19:02
+12
Proszę obniżyć podatek od nieruchomości, a biedni jak chcą mieszkać i godnie żyć, to niech do pracy idą i zarobią na to jak uczciwy człowiek. No chyba że wybuduje Pan te mieszkania za swoje prywatne pieniądze, wówczas szacunek i wielkie brawa, ale jeśli za publiczne to wara.
Avatar
GAll / 27 września 2018 o 18:28
+12
Ha ha ha . Tułajew obiecuje a Pruszkowski i TBS wybuduje. Czego to ludzie nie obiecują przed wyborami. A po wyborach jak zwykle.
Avatar
KL / 27 września 2018 o 19:03
+11
Czy na pewno umie liczyć do 2 tys. To strasznie duża liczba, nie w każdą głowę się mieści.
Avatar
gość / 27 września 2018 o 19:04
+10
Tatuś z tacy wybuduję ?
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:37
+10
ot wyjmnie z kiszonki i sypnie ha ha ha ha ha ha ha ha
Avatar
uradowany obiecankami.... / 27 września 2018 o 20:27
+8
...tylko 2 tys.? A dlaczego nie 20 lub 100 tysięcy? W ogóle proponuję temu kretynowi przyobiecać wszystko za darmo!
Avatar
Franciszek / 30 września 2018 o 16:51
0
Artur Soboń ciężko pracuje w ministerstwie, a ten leń Tułajew robi sobie dzięki niemu kampanie. Nieźle, naprawdę nieźle.
Avatar
Gość / 28 września 2018 o 09:06
+1
Pisowskie obiecanki, a głupiemu radość...
Avatar
Gość / 28 września 2018 o 05:25
+1
Sylwester nie pajacuj, weź się do porządnej roboty, przecież nie będziesz zawsze na łasce mędrca z Żoliborza powtarzał głupot
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 23:23
+1
dwuch psich obiecaczy tulajka mistrz sobonka czeladnik a ciemnota lyka bzdury
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 21:28
-1
24 lata temu starałam się o mieszkanie komunalne (socjalne). Nie byłam nierobem (całe życie pracowałam), miałam 3 dzieci i sytuację nieciekawą. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale znałam się w takiej sytuacji, że nie miałam gdzie mieszkać. Dostałam mieszkanie (dzięki Bogu), ale o małym metrażu (16 m2) części mieszkalnej. Miało to być tylko tymczasowo (bo przecież starałam się o mieszkanie z zasobów miasta). Ale Pani Lipińska, za każdym razem stwierdzała, że (w uzasadnieniu odmowy) moja sytuacja i dzieci nie jest dramatyczna i są ludzie będący w trudniejszych warunkach mieszkaniowych. Tak trwało (podania i odpowiedzi) 10 lat, dzieci dorosły, wyprowadzili się,a ja zastanawiam się dlaczego łamane było postanowienia Konstytucji dotyczące osób dla których państwo w szczególny sposób powinno zadbać o byt. Dziękowałam Bogu, że to było w tamtych latach, bo podejrzewam, że jak nastały tamte czasy, co odbierali dzieci, za te warunki - straciłabym może i dzieci. To nie była moja wina, że za znajomości dostaje się mieszkania, a nie jak być powinno.
24 lata temu starałam się o mieszkanie komunalne (socjalne). Nie byłam nierobem (całe życie pracowałam), miałam 3 dzieci i sytuację nieciekawą. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale znałam się w takiej sytuacji, że nie miałam gdzie mieszkać. Dostałam mieszkanie (dzięki Bogu), ale o małym metrażu (16 m2) części mieszkalnej. Miało to być tylko tymczasowo (bo przecież starałam się o mieszkanie z zasobów miasta). Ale Pani Lipińska, za każdym razem stwierdzała, że (w uzasadnieniu odmowy) moja sytuacja i dzieci nie jest dramatyczna i są ludzie będący... rozwiń
Avatar
Marek / 27 września 2018 o 20:33
-5
tylko Tułajew!!! #zuknabruk MY MIESZKAŃCY LUBLINA POPIERAMY PANA SYLWESTRA TUŁAJEWA TAKI PREZYDENT SIĘ PRZYDA NASZEMU MIASTU NIE BĘDZIE JUŻ DEGRENGOLADY I ZADŁUŻENIA NA NIEPOTRZEBNE NIKOMU INWESTYCJE, takie jak ARENA LUBLIN, NOWE AUTOBUSY I TROLEJBUSY które NIGDZIE NIE JEŻDZĄ np. LINIA 36 MA TYLKO 5 KURSÓW co jest absurdem jak na MIASTO WOJEWÓDZKIE 450 TYS LUDZI !!! TO NIE DO POMYŚLENIA !!! A GŁÓWNE LINIE KURSUJĄ CO KWADRANS !!! JAK W ZAPADŁEJ DZIURZE !!! #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK Nie sfinansowano z KWW To Moja Prywatna Opinia. P O Z D R A W I A M Wszystkich obrońców ojczyzny, KATOLICYZMU, Lublinai ZDROWEGO ROZSĄDKU Precz z wysyksiem !! ! Z krwiożerczym kapitalizmem !!! Nadeszła godzina zemsty !!! Na Ratusz - jedyny DOBRY PREZYDERENT TO PAN SSYLWESTER TUŁAJEW !!!
tylko Tułajew!!! #zuknabruk MY MIESZKAŃCY LUBLINA POPIERAMY PANA SYLWESTRA TUŁAJEWA TAKI PREZYDENT SIĘ PRZYDA NASZEMU MIASTU NIE BĘDZIE JUŻ DEGRENGOLADY I ZADŁUŻENIA NA NIEPOTRZEBNE NIKOMU INWESTYCJE, takie jak ARENA LUBLIN, NOWE AUTOBUSY I TROLEJBUSY które NIGDZIE NIE JEŻDZĄ np. LINIA 36 MA TYLKO 5 KURSÓW co jest absurdem jak na MIASTO WOJEWÓDZKIE 450 TYS LUDZI !!! TO NIE DO POMYŚLENIA !!! A GŁÓWNE LINIE KURSUJĄ CO KWADRANS !!! JAK W ZAPADŁEJ DZIURZE !!! #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK Nie sfinansow... rozwiń
Avatar
robson / 27 września 2018 o 20:30
0
Ja ma za to inne obliczenia odnośnie 3 tys. mieszkań: Żuk wstępnie przychyla sie do koncepcji  zabetonowania górek czechowskich (do jakiej dojdzie po wyborach, jęsli je wygra), i budowy co najmniej 3 tys. mieszkań na 30 ha w zamian za oddanie pozostałego zdewastowanego terenu po budowie pod park i dofinansowanie jego budowy przez inwestora kwotą 10 mln zł.  Policzmy: 3 000 mieszkań x 350 000 = c.a. 1 000 000 000 (1 mld zł). Marża developera na poziomie co najmniej 35 %, a myślę że 40 % (grunt ma za symboliczną złotówkę, czyli ok. 15 mln). , czyli zysk na poziomie 350-400 mln zł.  Zatem mamy dwa warianty do wyboru: 1) Zgoda na zabetonowanie górek i podzielenie się marżą z miastem wysokości co najmniej 60 %, co odpowiada 210-240 mln zł do kasy miasta w postaci sfinansowania inwestycji pożytku publicznego, drogi, parki itd. 2) Brak zgody i deweloper za kilkanaście mln zł sprzedaje miastu górki.  Takiego stanowiska oczekiwałbym od prezydenta a nie mydlenia oczu jakimiś obietnicami o budowie parku i jego dofinansowaniem przez dewelopera w śmieszniej kwocie 10 mln. 
Ja ma za to inne obliczenia odnośnie 3 tys. mieszkań: Żuk wstępnie przychyla sie do koncepcji  zabetonowania górek czechowskich (do jakiej dojdzie po wyborach, jęsli je wygra), i budowy co najmniej 3 tys. mieszkań na 30 ha w zamian za oddanie pozostałego zdewastowanego terenu po budowie pod park i dofinansowanie jego budowy przez inwestora kwotą 10 mln zł.  Policzmy: 3 000 mieszkań x 350 000 = c.a. 1 000 000 000 (1 mld zł). Marża developera na poziomie co najmniej 35 %, a myślę że 40 % (grunt ma za symboliczną złotówkę, czyli ok... rozwiń
Avatar
uradowany obiecankami.... / 27 września 2018 o 20:27
+8
...tylko 2 tys.? A dlaczego nie 20 lub 100 tysięcy? W ogóle proponuję temu kretynowi przyobiecać wszystko za darmo!
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 20:13
+3
Już p. Soboń załatwia kontrakty dla Świdnika na śmigłowce i dopiero po latach ogłosił marne remonty Sokołów. Teraz lansuje się mieszkaniami komunalnymi. Pewnie można pogadać. I tak nic nie zrealizujecie. Z drugiej strony dlaczego uczciwie pracujący mają oprócz łożenia na socjał dla leni łożyć także (przez podatki) na nowe mieszania dla nich?
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 19:58
0
na co to komu? lublin sie wyludnia, kazdy stad ucieka jak najdalej... chyba ze dla ukraincow
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 4 1

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 23 6

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 6 8

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 0 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 13 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”