Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

27 września 2018 r.
18:20

Sylwester Tułajew obiecał 2 tys. nowych mieszkań w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
124 19 A A
U boku Tułajewa wystąpił na konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń
U boku Tułajewa wystąpił na konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń (fot. Krzysztof Mazur)

2 000 nowych mieszkań obiecuje poseł Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta miasta. Mówi o tysiącu lokali komunalnych na Felinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Blisko 6 tys. osób złożyło do Urzędu Miasta wnioski w sprawach mieszkaniowych. Czekają na mieszkania komunalne, socjalne. Ten problem trzeba rozwiązać – stwierdza Tułajew. Deklaruje budowę 1 000 mieszkań komunalnych na Felinie. Krytykuje również władze miasta za niedostateczne, jego zdaniem, tempo oddawania mieszkań socjalnych po 2007 r. – 350 mieszkań na 10 lat to jest bardzo mało.

Kandydat PiS zarzuca Żukowi, że nie rozwiązuje skutecznie problemów mieszkaniowych. – Kiedy kilka tygodni temu zwróciłem się do urzędującego prezydenta z prośbą o wskazanie gruntów miejskich, gdzie można realizować program Mieszkanie Plus, dostałem rozległą odpowiedź, ale właściwie konkluzja była jednoznaczna: że takich miejsc, będących w gestii miasta, po prostu nie ma – relacjonuje Tułajew. – To dla mnie niebywały skandal, ponieważ jestem przekonany, że są tereny miejskie, na których można realizować program Mieszkanie Plus. Jeżeli zostanę prezydentem, to ten program będzie realizowany w Lublinie na terenach miejskich.

U boku Tułajewa wystąpił wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń. Wskazuje trzy tereny pod Mieszkanie Plus, choć nie są to nieruchomości będące własnością miasta.

Pierwszym jest działka Poczty Polskiej przy Sierpińskiego, gdzie Ratusz już raz odmówił zgody na bloki. – Odwołaliśmy się do sądu – mówi Soboń i zastrzega, że nawet w razie sądowej porażki można sięgnąć po inne przepisy i zbudować 300 mieszkań. Kolejnych 300 mieszkań widziałby u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Grabskiego. – Będziemy mogli wiosną wejść na tę inwestycję – prognozuje wiceminister. Trzecią lokalizacją jest powojskowy teren między al. Witosa a Drogą Męczenników Majdanka. – Wychodzi nam, że będziemy mogli budować tam ok. 500 mieszkań – mówi Soboń. 

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:48
+21
pis mistrzowie obiecanek jak ten obok tulajewa obiecal kontrakt dla PZL
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:51
+18
Wskazuje trzy tereny pod Mieszkanie Plus, choć nie są to nieruchomości będące własnością miasta. Nie mam ale dam. Spoko.
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:28
+18
To chyba pierwsze z tych 3 mln mieszkań z kadencji 2005 - 2007.
Avatar
Antysocjal / 27 września 2018 o 19:04
+12
Lenie i nieudacznicy niech żyją na ulicy. Nie ma zgody na marnowanie pieniędzy z moich podatków na czyjeś prawie darmowe lokale. Niech sobie kupią lub wynajmą tak jak wszyscy inni ciężko pracujący Lublinianie.
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 19:02
+12
Proszę obniżyć podatek od nieruchomości, a biedni jak chcą mieszkać i godnie żyć, to niech do pracy idą i zarobią na to jak uczciwy człowiek. No chyba że wybuduje Pan te mieszkania za swoje prywatne pieniądze, wówczas szacunek i wielkie brawa, ale jeśli za publiczne to wara.
Avatar
GAll / 27 września 2018 o 18:28
+12
Ha ha ha . Tułajew obiecuje a Pruszkowski i TBS wybuduje. Czego to ludzie nie obiecują przed wyborami. A po wyborach jak zwykle.
Avatar
KL / 27 września 2018 o 19:03
+11
Czy na pewno umie liczyć do 2 tys. To strasznie duża liczba, nie w każdą głowę się mieści.
Avatar
gość / 27 września 2018 o 19:04
+10
Tatuś z tacy wybuduję ?
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 18:37
+10
ot wyjmnie z kiszonki i sypnie ha ha ha ha ha ha ha ha
Avatar
uradowany obiecankami.... / 27 września 2018 o 20:27
+8
...tylko 2 tys.? A dlaczego nie 20 lub 100 tysięcy? W ogóle proponuję temu kretynowi przyobiecać wszystko za darmo!
Avatar
Franciszek / 30 września 2018 o 16:51
0
Artur Soboń ciężko pracuje w ministerstwie, a ten leń Tułajew robi sobie dzięki niemu kampanie. Nieźle, naprawdę nieźle.
Avatar
Gość / 28 września 2018 o 09:06
+1
Pisowskie obiecanki, a głupiemu radość...
Avatar
Gość / 28 września 2018 o 05:25
+1
Sylwester nie pajacuj, weź się do porządnej roboty, przecież nie będziesz zawsze na łasce mędrca z Żoliborza powtarzał głupot
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 23:23
+1
dwuch psich obiecaczy tulajka mistrz sobonka czeladnik a ciemnota lyka bzdury
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 21:28
-1
24 lata temu starałam się o mieszkanie komunalne (socjalne). Nie byłam nierobem (całe życie pracowałam), miałam 3 dzieci i sytuację nieciekawą. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale znałam się w takiej sytuacji, że nie miałam gdzie mieszkać. Dostałam mieszkanie (dzięki Bogu), ale o małym metrażu (16 m2) części mieszkalnej. Miało to być tylko tymczasowo (bo przecież starałam się o mieszkanie z zasobów miasta). Ale Pani Lipińska, za każdym razem stwierdzała, że (w uzasadnieniu odmowy) moja sytuacja i dzieci nie jest dramatyczna i są ludzie będący w trudniejszych warunkach mieszkaniowych. Tak trwało (podania i odpowiedzi) 10 lat, dzieci dorosły, wyprowadzili się,a ja zastanawiam się dlaczego łamane było postanowienia Konstytucji dotyczące osób dla których państwo w szczególny sposób powinno zadbać o byt. Dziękowałam Bogu, że to było w tamtych latach, bo podejrzewam, że jak nastały tamte czasy, co odbierali dzieci, za te warunki - straciłabym może i dzieci. To nie była moja wina, że za znajomości dostaje się mieszkania, a nie jak być powinno.
24 lata temu starałam się o mieszkanie komunalne (socjalne). Nie byłam nierobem (całe życie pracowałam), miałam 3 dzieci i sytuację nieciekawą. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale znałam się w takiej sytuacji, że nie miałam gdzie mieszkać. Dostałam mieszkanie (dzięki Bogu), ale o małym metrażu (16 m2) części mieszkalnej. Miało to być tylko tymczasowo (bo przecież starałam się o mieszkanie z zasobów miasta). Ale Pani Lipińska, za każdym razem stwierdzała, że (w uzasadnieniu odmowy) moja sytuacja i dzieci nie jest dramatyczna i są ludzie będący... rozwiń
Avatar
Marek / 27 września 2018 o 20:33
-5
tylko Tułajew!!! #zuknabruk MY MIESZKAŃCY LUBLINA POPIERAMY PANA SYLWESTRA TUŁAJEWA TAKI PREZYDENT SIĘ PRZYDA NASZEMU MIASTU NIE BĘDZIE JUŻ DEGRENGOLADY I ZADŁUŻENIA NA NIEPOTRZEBNE NIKOMU INWESTYCJE, takie jak ARENA LUBLIN, NOWE AUTOBUSY I TROLEJBUSY które NIGDZIE NIE JEŻDZĄ np. LINIA 36 MA TYLKO 5 KURSÓW co jest absurdem jak na MIASTO WOJEWÓDZKIE 450 TYS LUDZI !!! TO NIE DO POMYŚLENIA !!! A GŁÓWNE LINIE KURSUJĄ CO KWADRANS !!! JAK W ZAPADŁEJ DZIURZE !!! #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK Nie sfinansowano z KWW To Moja Prywatna Opinia. P O Z D R A W I A M Wszystkich obrońców ojczyzny, KATOLICYZMU, Lublinai ZDROWEGO ROZSĄDKU Precz z wysyksiem !! ! Z krwiożerczym kapitalizmem !!! Nadeszła godzina zemsty !!! Na Ratusz - jedyny DOBRY PREZYDERENT TO PAN SSYLWESTER TUŁAJEW !!!
tylko Tułajew!!! #zuknabruk MY MIESZKAŃCY LUBLINA POPIERAMY PANA SYLWESTRA TUŁAJEWA TAKI PREZYDENT SIĘ PRZYDA NASZEMU MIASTU NIE BĘDZIE JUŻ DEGRENGOLADY I ZADŁUŻENIA NA NIEPOTRZEBNE NIKOMU INWESTYCJE, takie jak ARENA LUBLIN, NOWE AUTOBUSY I TROLEJBUSY które NIGDZIE NIE JEŻDZĄ np. LINIA 36 MA TYLKO 5 KURSÓW co jest absurdem jak na MIASTO WOJEWÓDZKIE 450 TYS LUDZI !!! TO NIE DO POMYŚLENIA !!! A GŁÓWNE LINIE KURSUJĄ CO KWADRANS !!! JAK W ZAPADŁEJ DZIURZE !!! #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK #ZUKNABRUK Nie sfinansow... rozwiń
Avatar
robson / 27 września 2018 o 20:30
0
Ja ma za to inne obliczenia odnośnie 3 tys. mieszkań: Żuk wstępnie przychyla sie do koncepcji  zabetonowania górek czechowskich (do jakiej dojdzie po wyborach, jęsli je wygra), i budowy co najmniej 3 tys. mieszkań na 30 ha w zamian za oddanie pozostałego zdewastowanego terenu po budowie pod park i dofinansowanie jego budowy przez inwestora kwotą 10 mln zł.  Policzmy: 3 000 mieszkań x 350 000 = c.a. 1 000 000 000 (1 mld zł). Marża developera na poziomie co najmniej 35 %, a myślę że 40 % (grunt ma za symboliczną złotówkę, czyli ok. 15 mln). , czyli zysk na poziomie 350-400 mln zł.  Zatem mamy dwa warianty do wyboru: 1) Zgoda na zabetonowanie górek i podzielenie się marżą z miastem wysokości co najmniej 60 %, co odpowiada 210-240 mln zł do kasy miasta w postaci sfinansowania inwestycji pożytku publicznego, drogi, parki itd. 2) Brak zgody i deweloper za kilkanaście mln zł sprzedaje miastu górki.  Takiego stanowiska oczekiwałbym od prezydenta a nie mydlenia oczu jakimiś obietnicami o budowie parku i jego dofinansowaniem przez dewelopera w śmieszniej kwocie 10 mln. 
Ja ma za to inne obliczenia odnośnie 3 tys. mieszkań: Żuk wstępnie przychyla sie do koncepcji  zabetonowania górek czechowskich (do jakiej dojdzie po wyborach, jęsli je wygra), i budowy co najmniej 3 tys. mieszkań na 30 ha w zamian za oddanie pozostałego zdewastowanego terenu po budowie pod park i dofinansowanie jego budowy przez inwestora kwotą 10 mln zł.  Policzmy: 3 000 mieszkań x 350 000 = c.a. 1 000 000 000 (1 mld zł). Marża developera na poziomie co najmniej 35 %, a myślę że 40 % (grunt ma za symboliczną złotówkę, czyli ok... rozwiń
Avatar
uradowany obiecankami.... / 27 września 2018 o 20:27
+8
...tylko 2 tys.? A dlaczego nie 20 lub 100 tysięcy? W ogóle proponuję temu kretynowi przyobiecać wszystko za darmo!
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 20:13
+3
Już p. Soboń załatwia kontrakty dla Świdnika na śmigłowce i dopiero po latach ogłosił marne remonty Sokołów. Teraz lansuje się mieszkaniami komunalnymi. Pewnie można pogadać. I tak nic nie zrealizujecie. Z drugiej strony dlaczego uczciwie pracujący mają oprócz łożenia na socjał dla leni łożyć także (przez podatki) na nowe mieszania dla nich?
Avatar
Gość / 27 września 2018 o 19:58
0
na co to komu? lublin sie wyludnia, kazdy stad ucieka jak najdalej... chyba ze dla ukraincow
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 4 1

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 23 6

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 6 8

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 0 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 13 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu” 3 1

W Chełmie rozegrany został IX Międzynarodowy Halowy Turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”

500 zamiast 1500 zł premii dla pracowników. Będzie spór zbiorowy w Azotach?

500 zamiast 1500 zł premii dla pracowników. Będzie spór zbiorowy w Azotach? 32 38

Propozycja, by zamiast 1500 zł świątecznej premii pracownicy otrzymali 500 zł rozsierdziła związkowców z Zakładów Azotowych „Puławy”. Władzom spółki grożą sporem zbiorowym. Tymczasem prezes ZA wezwał działaczy do oddania swoich pensji. On chce przekazać swoją na pomoc dla najmniej zarabiających pracowników

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018. Dzisiaj język polski. Arkusze CKE

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018. Dzisiaj język polski. Arkusze CKE 0 0

Dziś rozpoczyna się kolejny próbny egzamin ósmoklasistów. Tym razem uczniowie odpowiadać będą na pytania stworzone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Klub seniora w nowej odsłonie działa w Rzeczycy

Klub seniora w nowej odsłonie działa w Rzeczycy 0 0

W Rzeczycy (gm. Międzyrzec Podlaski) powstał Klub Seniora +. Samorząd pozyskał na ten cel 100 tys. zł z rządowego programu.

Coraz mniej czasu na dostosowanie stadionu do wymogów Ekstraligi
żużel

Coraz mniej czasu na dostosowanie stadionu do wymogów Ekstraligi 11 14

Zarządca stadionu przy Al. Zygmuntowskich ponownie szuka firmy, która wyremontuje odwodnienie toru żużlowego. To tylko część prac, które trzeba wykonać przed nowym sezonem, aby obiekt spełnił wymogi Ekstraligi

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 grudnia 2018 roku 0 0

Nauczyciele mieli iść na L4, ale poszli na lekcje. "Dużo mówiliśmy, ale nikt się nie odważył"

Nauczyciele mieli iść na L4, ale poszli na lekcje. "Dużo mówiliśmy, ale nikt się nie odważył" 26 25

Nauczyciele z Lubelszczyzny czują się dobrze i nie chorują – tak najkrócej można opisać to, co w poniedziałek działo się w szkołach.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.