Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

11 września 2018 r.
13:29

Sylwester Tułajew ogłosił hasło swojej kampanii wyborczej

Autor: Zdjęcie autora drs
144 89 A A
(fot. Dominik Smaga)

Hasło swojej kampanii wyborczej ogłosił we wtorek kandydat PiS na prezydenta miasta, poseł Sylwester Tułajew. Brzmi ono „Łączy nas Lublin”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To bardzo ważna rzecz. To rzecz, która wychodzi właśnie w stronę mieszkańców, że nie będzie już osób wykluczonych – mówi kandydat. – Wierzę głęboko, że kiedy ja zostanę prezydentem naszego miasta, wszyscy będą mogli powiedzieć, że łączy nas Lublin. Że czujemy się tutaj dumni, czujemy się rzeczywiście mieszkańcami naszego miasta, którzy są słuchani przez władzę, że władza nie odwraca się do nich tyłem, władza nie odwraca się do nich bokiem, władza słucha ich głosu.

Tułajew podkreśla, że w trakcie spotkań z mieszkańcami Lublina słyszał o wielu nierozwiązanych od lat problemach, które sprawiają, że czują się wykluczeni. – I dzisiaj bardzo ważne, by te podstawowe problemy były zrealizowane – dodaje poseł. – Mówimy np. o mieszkańcach ul. Wapiennej, często poruszam ten problem: braku wodociągu, braku kanalizacji. I czy dzisiaj mieszkańcy właśnie tej ulicy mogą powiedzieć coś dobrego o Lublinie? Mogą powiedzieć tylko to, że czują się wykluczeni, czują się jako mieszkańcy zapomniani przez władzę. Dlatego ja chcę to zmienić, chcę spowodować, że rzeczywiście wszyscy będziemy się czuć tą wielką wspólnotą samorządową, że wszyscy będziemy mogli powiedzieć, że łączy nas Lublin.

Kandydat PiS stwierdził, że Lublin „potrzebuje dobrej zmiany”. – Ważne jest to, aby przyszły prezydent naszego miasta słuchał mieszkańców, słuchał ich potrzeb w dzielnicach, w tych zapomnianych dzielnicach – skwitował poseł.

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na jaki komitet zagłosujesz w wyborach do Rady Miasta Lublin?

Liczba głosów: 3269
57.45%
KWW Krzysztof Żuk
20.26%
KWW Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie
16.62%
PiS
4.65%
KWW Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski
1.01%
KWW My z Lublina

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tom / 11 września 2018 o 13:32
+120
Mam szczerą nadzieję, że przegra Pan już w pierwszej turze, wtedy Lublin zaoszczędzi na drugiej turze i będzie na remont Wapiennej.
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 13:40
+103
Tułajew ze swoim doświadczeniem to się nadaje co najwyżej na woźnego w szkole na Czechowie
Avatar
w laniu wody jest najlepszy / 11 września 2018 o 13:39
+103
Populizm i Slogany
Avatar
krótko i na temat / 11 września 2018 o 13:45
+99
Mam dwóch synów i jak porównuję sobie ich CV z CV Sylwestra Tułajewa, to odnoszę wrażenie, że są o wiele lepszymi kandydatami na prezydenta Lublina.
Avatar
rozczarowany wyborca PiS / 11 września 2018 o 13:44
+89
Ten facet od samego początku mnie nie przekonuje. Raz krytykuje Żuka za zadłużanie, innym razem strzela kolejnymi inwestycjami jak oszalały. Zero w tym logiki. Nie widać w tym wszystkim żadnego pomysłu, żadnej wizji. Kampania jest niespójna i prowadzona po omacku. To się musi skończyć katastrofalnym wynikiem i wygraną Żuka już w pierwszej turze.
Avatar
Houston, we have a problem / 11 września 2018 o 13:47
+77
Czy to nie dziwne, że wśród moich znajomych(zadeklarowanych PiSmanów), niemal wszyscy deklarują wprost, że zagłosują na Żuka?
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 13:41
+77
Sylwester "moim jedynym pomysłem na kampanią jest krytykowania Żuka" Tułajew
Avatar
max / 11 września 2018 o 13:52
+74
Tułajew tułaj się jak najdalej od Lublina a będzie dobrze!
Avatar
edek / 11 września 2018 o 13:50
+70
hahaha, "łączy nas Lublin" dobre a co ministranta Tułajewa łączy z tym miastem? kościół chyba tylko. co on zrobił dobrego dla Lublina? chyba tylko to, że stąd wyjechał
Avatar
Anka / 11 września 2018 o 13:37
+65
Powinno być: "Łączy nas wazelina!"
Avatar
PIS POZA PODIUM / 14 września 2018 o 08:34
+1
Po upublicznieniu list najmarniejszych w historii kandydatów do rady miasta pis spadnie na 4 miejsce, zakład?
Avatar
Sprawiedliwy / 13 września 2018 o 19:43
0
Z ojcem.
Avatar
Kibic / 12 września 2018 o 19:54
+2
Głosował przeciwko stadionowi?? No to ma mój głos! Ja nie zamierzam dalej wspierać bizancjum tego megalomaniaka zuczka.
  Głosował za budową stadionu, podobnie jak  cały klub radnych PIS. Ministra Mucha wsparła ideę budowy i dała kasę na stadion. Była to rekompensata za likwidcję cukrowni Lublin
Avatar
Patriota / 12 września 2018 o 16:30
+5
Wcale się nie dziwie Michałkiewiczowi że nie chce wspierać tej chodzącej żenady tułajewa. Michałkiewicz był człowiekiem solidarności, który za udział w strajkach WSK odsiedział 2,5 roku w komunistycznym więzieniu. A niby co ta ruska pała tułajew zrobiła dla Polski i Lubelszczyzny ? Nic ! Tułajew nawet nigdy w życiu zawodowo nie pracował. Poszedł do polityki dla pieniędzy. Minister Krzysztof Michałkiewicz byłby sto razy lepszym kandydatem na prezydenta niż tułajew.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 15:25
0
Dobrze, że nie "Łączy nas Prezes". Swoją drogą nie zagłosuję ani na niego ani na Żuka. Mam dość partyjnego betonu.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 12:50
+3
Tułajew zostal wystawiony przez pis na z gory przegrana pozycje. Obiecywac to sobie moze... Za Zuka Lublin zmienil sie bardzo oczywiscie pozytywnie i tu widac dzialania a nie obietnice. Mam nadzieje ze Zuk wygra w 1 turze bo szkoda pieniedzy na druga.
Avatar
Alfredo / 12 września 2018 o 10:47
+2
W wyborach krajowych głosowałem na PiS, ale na poziomie samorządowym reguły gry są zgoła inne. Że Tułajew jest mierny, to powszechnie wiadomo, ale jest jeszcze coś - jest on aparatczykiem przyniesionym można powiedzieć w teczce (nomen omen nazwisko) przez naczelnika państwa. Naprawdę w lubelskim PiSie są o niebo lepsi kandydaci. A co ze szkołą na Szerokim panie Pitucha? I już nie ma z wami Kołka, wrócił do na ojcowiznę na wiochę pod Janowem?
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 09:10
+2
Tylko budowa toru formuły F-1 przy ulZęborzyckiej gwarantuje wygraną p,Tułajewa do inwestycji powinien dorzucić się o,Tadeusz
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 08:29
+2
Tułajew , tułaj się gdzieś bliżej Torunia !! Jak najdalej od Lublina nierobie !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Pytanko / 12 września 2018 o 07:59
0
Chodzi o fotkę. Może ktoś mi wyjaśni. Dlaczego radny Ławniczak z PO stoi obok Tułajewa z tabliczką z nazwiskiem kandydata PIS na prezydenta?
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 0 7

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 4 1

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 0

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 10 7

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 16 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy 0 4

W sobotę Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy otrzymają Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Uroczysta gala odbędzie się o godz. 18.30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci
galeria

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci 23 3

Nie doszła do skutku zapowiadana na dziś blokada objazdu dla kierowców omijających zamknięty odcinek Krochmalnej. Blokadę zapowiadali mieszkańcy ul. Ciepłej, którzy mają dość samochodów za oknami. Kolejny protest zapowiedziany jest na poniedziałkowe popołudnie. Czy wtedy dojdzie do blokady drogi?

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości 6 2

Materialnymi pamiątkami po obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są m.in. nowe pomniki w Chełmie i Dorohusku oraz odnowiona Sekcja Wojenna Cmentarza Parafialnego w Krasnymstawie.

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice 2 5

Przed piłkarzami Motoru ostatni w tym roku mecz ligowy. Żółto-biało-niebiescy w Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowicie (sobota, godz. 13). Nie można zmarnować szansy na zbliżenie się do dwóch najlepszych drużyn, bo Podhale gra u siebie ze Stalą Rzeszów

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów
film

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów 25 13

Sprawą odwołanego koncertu w szkole przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie zajmą się pracownicy Ratusza. O taką interwencję poprosił przewodniczący klubu radnych PiS.