Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2019

4 października 2019 r.
13:04

Hetman: Zgadzamy się z ministrem, że to co dzieje się w ARiMR to skandal

Autor: Zdjęcie autora aa
27 32 A A

– Zgadzamy się z ministrem Krzysztofem Ardanowskim, że to co się dzieje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest skandalem – podkreślał podczas piątkowej konferencji prasowej europoseł Krzysztof Hetman (PSL). Zdaniem wiceprezesa ludowców dobrze nie dzieje się również w lubelskim oddziale ARiMR. Dyrektor tego oddziału jest innego zdania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie milkną komentarze po publikacji tzw. taśmy Ardanowskiego. Chodzi o nagranie z narady ministra rolnictwa z kierownictwem ARiMR i dyrektorami oddziałów regionalnych Agencji. Spotkanie miało miejsce ponad miesiąc temu.

Podczas tej narady minister Ardanowski w ostrych słowach wypowiedział się o pracy Agencji. Wytykał opieszałość. Mówił o zaległościach w rozpatrywaniu wniosków od rolników, niekiedy nawet kilkuletnich. Chodzi przede wszystkim o programy inwestycyjne. Zdaniem ministra Ardanowskiego wszystko to przybiera „monstrualny charakter”.

– Ludzie zapominają na co te wnioski poskładali – podkreślał minister Ardanowski. – Zmieniają się relacje cen na rynku, planowanych zakupów, planów finansowych. Życie jest bardzo dynamiczne. Czym to wytłumaczyć? I te ciągłe wnioski kierownictwa po przedłużanie terminów.

Minister stwierdził wręcz, że jest to „kpina z rolników” i ostrzegał przed konsekwencjami takich działań. – Jesteśmy na etapie realnego zagrożenia wykorzystania środków publicznych – ostrzegał minister, choć po opublikowaniu nagrania z narady z tych słów się wycofał.

– Zarzuty stawiane przez ministra rolnictwa nie dotyczą lubelskiego oddziału – podkreślił poproszony przez nas o komentarz Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor LOR ARiMR. – Złożone wnioski do Lubelskiego Oddziału Regionalnego staramy się realizować terminowo. Dodatkowo chciałbym podkreślić, że pomagamy w weryfikacji wniosków inwestycyjnych innym oddziałom.

Wymieniana przez ministra Ardanowskiego „Modernizacja gospodarstw rolnych” w Lubelskim jest praktycznie na ukończeniu. – W czasie naboru w kwietniu 2018 r. wpłynęło do naszego oddziału 2377 wniosków złożonych w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” – podaje Gałaszkiewicz. – Do rozpatrzenia zostało nam ok. 10 proc. z nich.

Do słów ministra wypowiedzianych podczas narady odnieśli się też politycy z Polskiego Stronnictwa Ludowego i przedstawiciele Kukiz’15 podczas piątkowej konferencji prasowej w Lublinie.

– Od ponad roku alarmowaliśmy, że pieniądze z PROW-u (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich-red.) zagrożone są całkowitą utratą – mówił europoseł Krzysztof Hetman (PSL). I dodał: Nie dość, że nie trafią do polskich rolników to jeszcze będą musiały zostać zwrócone do Brukseli.

Wiceprezes PSL podał też statystyki. – Wykorzystanie środków z PROW jest na poziomie 30 proc., a średnia unijna wynosi 50 proc. Jesteśmy więc na szarym końcu – akcentował Hetman.

Podał też, że podpisane decyzje są na poziomie 40 proc. – A powinny być na poziomie 70 proc., czyli ten plan nie jest nawet wykonany w połowie – podkreślał Herman.

Europoseł zaapelował też do dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR by przedstawił dane wojewódzkie dotyczące m.in. podpisanych z rolnikami umów.

e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzinna sieć ZSL / 4 października 2019 o 13:44
+16
ZSL na swoim - "28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swoją rodzinę. Na 3629 pracowników centrali ARiMR aż 1707 posiadało powtarzające się nazwiska, a 206 mieszkało bądź  było zameldowanych pod tymi samymi adresami." - ujawniła kontrola Kancelarii Premiera.
Avatar
TĘCZOWE GUMOFILCE / 4 października 2019 o 13:33
+15
NEPOTYZMU ZSL NIKT NIE PRZEBIJE : "Na 3629 pracowników centrali ARiMR, aż 1707 miało powtarzające się nazwiska." TAK BYŁO ZA WASZYCH RZĄDÓW :)
Avatar
Gość / 4 października 2019 o 13:10
+15
Lubelskie i tak będzie głosować za pisem
Avatar
ZSL / 4 października 2019 o 13:40
+12
A co tam u Nemana u totalników
Avatar
P osady S woim L udziom / 4 października 2019 o 14:59
+11
Przecież to Kalinowski, który teraz utrudnia Wojciechowskiemu przejęcie teki Komisarza do spraw rolnictwa, "wynegocjował" dla polskich rolników fatalnie okrojone dopłaty! Niemcy się wtedy śmiali z tych pseudo-negocjacji! Polska wieś jest mądra - już nie głosuje na PSL. Na PSL głosują tylko ich własne zbudowane od dziesięcioleci struktury !
Avatar
матрёшка / 4 października 2019 o 13:53
+10
Czy któryś z tęczowych gumofilców pochwali się, jak wczoraj potraktowali w Brukseli polskiego przecież kandydata na komisarza UE ds rolnictwa ?
Avatar
ZSL / 4 października 2019 o 13:39
+10
ZSL to dziadostwo i tyle jak platforma, lewactwo i lgbt
Avatar
OKLASKUJĄC JAŻDŻEWSKIEGO u TUSKA / 4 października 2019 o 13:36
+9
lobbyści zsl mają ZEROWĄ wiarygodność
Avatar
QUIZ WYBORCZY. / 4 października 2019 o 14:17
+8
QUIZ WYBORCZY... - niby chodzą do kościoła, przyjmują komunię, ba - nawet baldachim w Boże Ciało noszą. Ale w realu to P0pierają małżeństwa homoseksualistów, P0pierają ideologię LGBT, OKLASKUJĄ JAŻDŻEWSKIEGO i TUSKA, kupują najdroższy gaz od ruska, w Brukseli nie wspierają PolSKIEJ RACJI STANU, a na ulicach od dziesięcioleci maszerują pod rękę z komunistami złodziejami i bandytami.
Avatar
Jurek1721 / 4 października 2019 o 20:03
+6
Niestety teraz rozpatrywanie wniosków przez agencje to jest dramat nieraz po dwa lata.  Ceny się zmieniają,  przepisy się zmieniają trzeba albo korekty robić albo rezygnować. To jest chore co tam się dzieje teraz... A najgorsze ze pieniądze dla Polski przypadną bo nie będą wykorzystane i spowrotem wrócą do Brukseli 
Avatar
Komentator / 8 października 2019 o 15:06
0
NEPOTYZMU ZSL NIKT NIE PRZEBIJE : "Na 3629 pracowników centrali ARiMR, aż 1707 miało powtarzające się nazwiska." TAK BYŁO ZA WASZYCH RZĄDÓW :)
Proponuję spojrzeć na ARIMR (ale nie tylko - na wszystkie SSP też) jakie nazwiska się teraz powtarzają. Zaczynając od samej góry na przykład: Morawiecka... Banaś...Kamiński,
towarzyszu GUMOFILCU - 1707 osób do rodzinki WSTAWILISCIE TYLKO W SAMEJ CENTRALI ARiMR!!!, Gdzie, powiaty, gdzie gminy, gdzie ochotnicze straże... a ty PISOWI  TYLKO 3 nazwiska  NALICZYŁEŚ ????
 Po pierwsze nie 3 tylko 4 ... i to z samej góry - jako PRZYKŁADY. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Poza tym... Wymień 1707 nazwisk cwaniaku jak jesteś taki skrupulatny.
 Po pierwsze nie 3 tylko 4 ... i to z samej góry - jako PRZYKŁADY. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Poza tym... Wymień 1707 nazwisk cwaniaku jak jesteś taki skrupulatny. rozwiń
Avatar
NEPOTYZM ZSLowców / 8 października 2019 o 14:10
+3
NEPOTYZMU ZSL NIKT NIE PRZEBIJE : "Na 3629 pracowników centrali ARiMR, aż 1707 miało powtarzające się nazwiska." TAK BYŁO ZA WASZYCH RZĄDÓW :)
Proponuję spojrzeć na ARIMR (ale nie tylko - na wszystkie SSP też) jakie nazwiska się teraz powtarzają. Zaczynając od samej góry na przykład: Morawiecka... Banaś...Kamiński,
  towarzyszu GUMOFILCU - 1707 osób do rodzinki WSTAWILISCIE TYLKO W SAMEJ CENTRALI ARiMR!!!, Gdzie, powiaty, gdzie gminy, gdzie ochotnicze straże... a ty PISOWI  TYLKO 3 nazwiska  NALICZYŁEŚ ????
  towarzyszu GUMOFILCU - 1707 osób do rodzinki WSTAWILISCIE TYLKO W SAMEJ CENTRALI ARiMR!!!, Gdzie, powiaty, gdzie gminy, gdzie ochotnicze straże... a ty PISOWI  TYLKO 3 nazwiska  NALICZYŁEŚ ???? rozwiń
Avatar
MAMY TO !!!! / 8 października 2019 o 14:06
+1
Janusz Wojciechowski z PIS - z rekomendacją wszystkich koordynatorów komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stanowisko Komisarza w UNII
Avatar
:) / 7 października 2019 o 11:27
0
Chyba zbyt dobrze. Mogli go krytykować, to może do roboty by się wziął.
Avatar
Komentator / 7 października 2019 o 07:53
+2
NEPOTYZMU ZSL NIKT NIE PRZEBIJE : "Na 3629 pracowników centrali ARiMR, aż 1707 miało powtarzające się nazwiska." TAK BYŁO ZA WASZYCH RZĄDÓW :)
 Proponuję spojrzeć na ARIMR (ale nie tylko - na wszystkie SSP też) jakie nazwiska się teraz powtarzają. Zaczynając od samej góry na przykład: Morawiecka gdzie pracuje i kim jest, oraz jakie ma do tego predyspozycje? Dalej: gdzie pracuje niejaki młody Banaś? I jakie ma do tego predyspozycje? Jeszcze dalej: kim jest niejaki Kamiński, który wciskał swojego synia do Banku Swiatowego? Gdzie pracuje mąż niejakiej broszki Szydło i skąd dostał pieniądze? Można by wymieniać tak bez końca.. ale jeszcze tylko jedno zdanie podsumowania: TAK - poprzednicy również byli nepotyczni... ale w przeciwieństwie do obecnych, ci wcześniejsi coś robili a obecni tylko mówią że zrobią.
 Proponuję spojrzeć na ARIMR (ale nie tylko - na wszystkie SSP też) jakie nazwiska się teraz powtarzają. Zaczynając od samej góry na przykład: Morawiecka gdzie pracuje i kim jest, oraz jakie ma do tego predyspozycje? Dalej: gdzie pracuje niejaki młody Banaś? I jakie ma do tego predyspozycje? Jeszcze dalej: kim jest niejaki Kamiński, który wciskał swojego synia do Banku Swiatowego? Gdzie pracuje mąż niejakiej broszki Szydło i skąd dostał pieniądze? Można by wymieniać tak bez końca.. ale jeszcze tylko jedno zdanie podsumowania: ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 października 2019 o 10:58
+3
Proszę sprawdzić nowy nabór na nawadnianie. Specjalnie zamieścili zapisy że w momencie składania wniosków musisz mieć prawomocne wszystkie pozwolenia, nabór trwa miesiąc a wyrobienie pozwolenia wodnoprawnego pół roku oczywiście w wodach polskich.
Avatar
Gość / 5 października 2019 o 15:00
+1
Pisiory w agencji nie mają czasu na robotę bo szukają hektarów, które mogą za friko dzierżawić i tłuc dopłaty.
  Pozdrawiam sąsiada z powiatu opolskiego.
Avatar
Gość / 5 października 2019 o 14:48
+1
Jaka płaca taka praca. Jak dostane 5000 na rękę to wnioski będą na wczoraj. A tak moje litery L4. Ta firma to tylko przystanek pomiędzy rodzeniem dzieci. Pozdrawiam.
Avatar
bob2 / 5 października 2019 o 13:12
-1
Ludzzie toż to widać gołym okiem. Ludzie z PSL nie bali się podejmowania merytorycznych decyzji. Podejmowali je, co pozwalało wypłacać rolnikom pieniądze. Dziś ich nie ma. Zatrudniono niekompetentnych ludzi z PISu. Nie sprawdzili się, a więć chyba są do wymiany. Cyż nie? A Hetman tu nie ma nic do rzeczy.
Avatar
bob2 / 5 października 2019 o 13:08
0
A obecnie jak potwierdził Ardanowski w Agencji zatrudnieni są ludzie tylko z PISu. I stała się tragedia - rolnicy muszą czekać na pieniądzze. Czekają na kasę z dopłat, co to ma być przelewana z automatu. Czekają także na pieniądze z złożonych wniosków. A tu nic nie zapowiada się by były rozpatrzone. Bo trzeba się znać by ocenić wniosek. Jeśli człowiek z Pisu dobrze oceni zły wniosek to może później spotkać się prokuratorem. Dlatego tak boją się podejmowania decyzji.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie przejedziesz pod mostem. Zamknął drogę obok ul. Janowskiej

Nie przejedziesz pod mostem. Zamknął drogę obok ul. Janowskiej 0 0

Na dwa dni zamknięty ma być przejazd pod przebudowywanym mostem kolejowym obok ul. Janowskiej. Droga ma być zamknięta od godz. 8 rano w środę do godz. 20 w czwartek, ale jest szansa, że prace uda się zakończyć wcześniej.

Były piłkarz Motoru Lublin doniósł na siebie do prokuratury. Jest decyzja ws. śledztwa

Były piłkarz Motoru Lublin doniósł na siebie do prokuratury. Jest decyzja ws. śledztwa 2 3

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego obstawienia u bukmacherów wyniku jednego z meczów piłkarskiego Motoru Lublin. Sam na siebie doniósł śledczym były kapitan lubelskiej drużyny

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.10.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.10.2019 0 0

Zmarł Onufry Koszarny, od 20 lat grał hejnał na balkonie ratusza w Lublinie
galeria
film

Zmarł Onufry Koszarny, od 20 lat grał hejnał na balkonie ratusza w Lublinie 4 1

Zmarł Onufry Koszarny, który przez ponad 20 lat, codziennie o godzinie 12 na balkonie lubelskiego Ratusza, grał hejnał na trąbce

We wtorek otwarcie stołówki UMCS. Tak tu było kilkanaście lat temu [zdjęcia]
galeria

We wtorek otwarcie stołówki UMCS. Tak tu było kilkanaście lat temu [zdjęcia] 0 8

- Jadając w tej stołówce obiady, zaglądałem też z zaciekawieniem za kulisy, gdzie nieupoważnionym wstęp jest zwykle wzbroniony. Pani Irena Nawrot załatwiła mi pismo, taki list polecający od rektora, które kulisy te przede mną otworzyło - wyjaśnia autor zdjęć

Zgwałcił znajomą, bo chciała wrócić do domu?

Zgwałcił znajomą, bo chciała wrócić do domu? 0 4

46-latek z gminy Leśniowice odpowie za gwałt. Miał zaatakować kobietę, z którą przez kilka dni imprezował w jednym domu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Robot z Kraśnika przed dużym wyzwaniem w Dubaju

Robot z Kraśnika przed dużym wyzwaniem w Dubaju 1 3

Drużyna robotyczna z Kraśnika leci na Mistrzostwa Świata do Dubaju. – Jesteśmy jedyną ekipą, która dwukrotnie pod rząd stanęła na podium – mówi Dariusz Głuchowski, jeden z mentorów Spice Gears. – Brakuje nam tylko złota. Mamy nadzieję, że tym razem się uda

"USG jak gwałt w ciemnej uliczce". Slajd na szkoleniu lekarzy wywołał burzę na Facebooku

"USG jak gwałt w ciemnej uliczce". Slajd na szkoleniu lekarzy wywołał burzę na Facebooku 53 9

Wykonywanie badania USG jest jak gwałt w ciemnej uliczce. Nie należy liczyć na dłuższą grę wstępną i wyrafinowane pieszczoty – to fragment prezentacji jednego z wykładowców Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w Zamościu, która prowadzi kursy dla lekarzy.

Lublin: Wybrano firmę, która dostarczy 15 trolejbusów

Lublin: Wybrano firmę, która dostarczy 15 trolejbusów 0 7

ZTM rozstrzygnął dwa postępowania na zakup 5 i 10 sztuk trolejbusów przegubowych. Łącznie 15 "przegubowców" dostarczy firma Solaris

Lublin: Wymienią tabliczki z nazwami ulic. Będą w stylu staromiejskim

Lublin: Wymienią tabliczki z nazwami ulic. Będą w stylu staromiejskim 60 14

Do końca roku na Starym Mieście zmienią się tabliczki z nazwami ulic. Wyglądem mają pasować do numerycznych, projektowanych na wzór międzywojennych

Kraty wokół drzew w Lublinie. Wymyślili je architekci z Katowic. "To smutny symbol"

Kraty wokół drzew w Lublinie. Wymyślili je architekci z Katowic. "To smutny symbol" 35 31

– Uderzyło nas to, jak skandalicznie w Lublinie traktowana jest zieleń – mówi architektka z Katowic. Przy kilku drzewach instalowane są właśnie metalowe klatki. – To minirezerwaty przyrody i zarazem manifest – tłumaczy

SP nr 6 w Puławach nie do poznania. Nowe boiska, zieleń i parkingi [zdjęcia]
galeria

SP nr 6 w Puławach nie do poznania. Nowe boiska, zieleń i parkingi [zdjęcia] 0 9

Otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w ciągu dwóch ostatnich miesięcy przeszło znaczącą metamorfozę. Na miejscu powstał nowy kompleks sportowy za prawie 3,5 mln zł. Trwają ostatnie prace brukarskie i ogrodnicze.

Minimalna porażka futsalistów AZS UMCS w Bochni

Minimalna porażka futsalistów AZS UMCS w Bochni 0 0

Po wyrównanym i zaciętym meczu AZS UMCS Lublin uległ na wyjeździe drużynie BSF Bochnia 1:2. Dla lubelskiej drużyny była to trzecia porażka w trwającym sezonie

Dym unosi się nad miastem. Czytelnik: Nie można otworzyć okna, ani wyjść na spacer
alarm24

Dym unosi się nad miastem. Czytelnik: Nie można otworzyć okna, ani wyjść na spacer 0 20

Działkowcy i właściciele prywatnych domów skutecznie zatruwają życie mieszkańcom osiedli Bobrowniki i Niepodległości – taką skargę otrzymaliśmy od naszego czytelnika z Łęcznej. Chodzi o jesienne palenie liści i resztek roślin po uprawach. Dym najbardziej daje się we znaki osobom z uczuleniami, czy astmą

Lublin: Młodzieżowa Rada Miasta. Nie udało się wybrać lidera

Lublin: Młodzieżowa Rada Miasta. Nie udało się wybrać lidera 0 7

W poniedziałek w ratuszu spotkali się młodzi miejscy radni. To uczniowie, którzy utworzą na kolejną kadencję Młodzieżową Radę Miasta. Mieli wybrać władze, ale nikt z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.