Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

10 maja 2019 r.
19:20

Szacunek w pracy i dobra pensja tylko za granicą? Lewica Razem chce to zmienić

Autor: Zdjęcie autora toma
1 13 A A
(fot. Tomasz Maciuszczak)

Walkę o europejskie standardy pracy w Polsce zapowiadają kandydaci komitetu Lewica Razem do europarlamentu. Szczegóły programu ogłosili w centrum Lublina, pod bannerem reklamującym firmę, która oferuje wyjazdy do pracy za granicą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Hasło mówi, że jeśli chcesz szacunku w pracy i dobrej pensji, wyjedź na zachód. To dobrze oddaje doświadczenia wielu Polek i Polaków, którzy w ostatnich latach zdecydowali się na emigrację zarobkową. Za granicą znaleźli to, czego nie mogli znaleźć w Polsce. To wielce wymowne, że ta reklama znajduje się tak blisko Miejskiego Urzędu Pracy, który znajduje się po drugiej stronie ulicy – mówi Mateusz Roczon, jeden z kandydatów Lewicy Razem. – Rzeczywistość pracy w Europie zachodniej i realia pracy w Polsce dzieli jednak znacznie więcej niż ulica. Dzieli je ogromna przepaść, choć w Unii Europejskiej jesteśmy już 15 lat.

W programie lewicowego komitetu znalazły się postulaty dotyczące wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej, zmniejszenia wymiaru czasu pracy i utworzenia Europejskiej Inspekcji Pracy.

– Będziemy bardzo się starać o to, aby płaca minimalna obowiązywała wszystkie kraje członkowskie, by wszyscy mieli równe warunki i prawa w pracy. Drugi postulat dotyczy wprowadzenia 35-godzinnego tygodnia pracy. W Polsce jeszcze nie jesteśmy jeszcze na to gotowi, więc być może poprzez regulacje unijne będzie nam łatwiej wprowadzić to w całej Unii. W niektórych krajach jest już to normą. Z kolei Europejska Inspekcja Pracy miałaby sprawdzać warunki pracy we wszystkich państwach członkowskich, by nie dopuścić do nierówności na tym polu – wylicza Magdalena Długosz, liderka lubelskiej listy Lewicy razem do Parlamentu Europejskiego.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 maja 2019 o 21:01
+9
Liczą na krótką pamięć Polaków. Poza tym " szacunek w pracy za granica" . Pojedźcie, spróbujcie co to za szacunek. Już nie chce się słuchać, czytać, patrzeć na tych z " opozycji". Mam nadzieję, będzie skutek odwrotny od zamierzonego
Avatar
albo wyjedź na szparagi. / 10 maja 2019 o 23:39
+7
Bronek na wiecu zalecał "Zmień pracę, weź kredyt"
Avatar
TR / 11 maja 2019 o 06:49
+6
Co to za hasła? Może jednak konkrety! Nic nie zrobiliście przez tyle lat, tylko paplanina.
Avatar
Gość / 10 maja 2019 o 20:13
+5
Standardy lewicy przerabialiśmy przez ponad siedemdziesiąt lat. Starczy. Dziękujemy. Nigdy więcej!!!!!
Avatar
Gość / 10 maja 2019 o 19:41
+5
Populizm pełną gębą! Aby móc wprowadzić takie "europejskie" standardy w pracy najpierw niech nasza gospodarka doścignie tą zachodnią. Tyle w temacie.
Avatar
hwd lgbtq rwa / 10 maja 2019 o 22:30
+3
czy normalny facet z bródką może zostać prostytutką? ależ owszem czemu nie jemu też należy się ! czy normalna baba z wąsem może zostać dziś alfonsem? ależ owszem czemu nie i jej też należy się !
Avatar
Gość / 10 maja 2019 o 20:14
+3
Spadkobiercy Marksa, Engelsa, Lenina itd. Komunizm zawsze wszystko rozwala, wasz symbol to sierp i młot a hasło "kupujmy sznurek od naszych wrogów żebyśmy mieli na czym ich wieszszać"
Avatar
Zenek / 11 maja 2019 o 13:08
+1
Jadą po kasę za granicą? Ile taki europoseł zarabia? Rozumiem, że za darmo dla idei, dla tych co w Biedronce na kasie, jadą walczyć o 3000 euro pensji? Podziwiam takie pomysły, jak pamiętam za komuny za czerwonych był dobrobyt i nic więcej..czasem ocet w sklepie i Trybuna Ludu do czytania, zamiast PISU było jako prawo ORMO , to o takie coś chodzi, o musztardę w sklepie, czwarta Japonia ..,,puste hakiii" Papier toaletowy rolka na miesiąc? Szacunek w pracy to rozumiem pół litra rano, na drugie śniadanie piwo i przerwa cały czas, czy coś trzeba będzie robić? A to 10 dolarów na miesiąc jak za komuny przywrócą czy jakaś podwyżka np 12... Czy spodnie to w Peweksach za 15 USD znowu można będzie kupić i lodówkę za 1000 dolarów... Oj byłby to szacunek..takie dżinsy w pracy..przerabialiśmy te ideje... Ale to nawet u ruskich zamknięty został ten dobrobyt znaczy raj..to znowu sami jak palec wytykani nawet przez chińczyków.. Może nie ryzykować?
Jadą po kasę za granicą? Ile taki europoseł zarabia? Rozumiem, że za darmo dla idei, dla tych co w Biedronce na kasie, jadą walczyć o 3000 euro pensji? Podziwiam takie pomysły, jak pamiętam za komuny za czerwonych był dobrobyt i nic więcej..czasem ocet w sklepie i Trybuna Ludu do czytania, zamiast PISU było jako prawo ORMO , to o takie coś chodzi, o musztardę w sklepie, czwarta Japonia ..,,puste hakiii" Papier toaletowy rolka na miesiąc? Szacunek w pracy to rozumiem pół litra rano, na drugie śniadanie piwo i przerwa cały czas, czy coś t... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 15:17
0
niech zmieniają, ale teraz bardzo dobrą opcją jest tak naprawdę dorabiać sobie za granicą. ja np regularniie jeżdżęz otto do holandii i chwalę sobie, spoko zarobki, warunki też w porządku
Avatar
Paweł / 11 maja 2019 o 14:11
0
Europoseł zarab ia 9, 10 tys ięcy euro na m ies iąc plus dodatk i :) !
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 15:17
0
niech zmieniają, ale teraz bardzo dobrą opcją jest tak naprawdę dorabiać sobie za granicą. ja np regularniie jeżdżęz otto do holandii i chwalę sobie, spoko zarobki, warunki też w porządku
Avatar
Paweł / 11 maja 2019 o 14:11
0
Europoseł zarab ia 9, 10 tys ięcy euro na m ies iąc plus dodatk i :) !
Avatar
Zenek / 11 maja 2019 o 13:08
+1
Jadą po kasę za granicą? Ile taki europoseł zarabia? Rozumiem, że za darmo dla idei, dla tych co w Biedronce na kasie, jadą walczyć o 3000 euro pensji? Podziwiam takie pomysły, jak pamiętam za komuny za czerwonych był dobrobyt i nic więcej..czasem ocet w sklepie i Trybuna Ludu do czytania, zamiast PISU było jako prawo ORMO , to o takie coś chodzi, o musztardę w sklepie, czwarta Japonia ..,,puste hakiii" Papier toaletowy rolka na miesiąc? Szacunek w pracy to rozumiem pół litra rano, na drugie śniadanie piwo i przerwa cały czas, czy coś trzeba będzie robić? A to 10 dolarów na miesiąc jak za komuny przywrócą czy jakaś podwyżka np 12... Czy spodnie to w Peweksach za 15 USD znowu można będzie kupić i lodówkę za 1000 dolarów... Oj byłby to szacunek..takie dżinsy w pracy..przerabialiśmy te ideje... Ale to nawet u ruskich zamknięty został ten dobrobyt znaczy raj..to znowu sami jak palec wytykani nawet przez chińczyków.. Może nie ryzykować?
Jadą po kasę za granicą? Ile taki europoseł zarabia? Rozumiem, że za darmo dla idei, dla tych co w Biedronce na kasie, jadą walczyć o 3000 euro pensji? Podziwiam takie pomysły, jak pamiętam za komuny za czerwonych był dobrobyt i nic więcej..czasem ocet w sklepie i Trybuna Ludu do czytania, zamiast PISU było jako prawo ORMO , to o takie coś chodzi, o musztardę w sklepie, czwarta Japonia ..,,puste hakiii" Papier toaletowy rolka na miesiąc? Szacunek w pracy to rozumiem pół litra rano, na drugie śniadanie piwo i przerwa cały czas, czy coś t... rozwiń
Avatar
TR / 11 maja 2019 o 06:49
+6
Co to za hasła? Może jednak konkrety! Nic nie zrobiliście przez tyle lat, tylko paplanina.
Avatar
albo wyjedź na szparagi. / 10 maja 2019 o 23:39
+7
Bronek na wiecu zalecał "Zmień pracę, weź kredyt"
Avatar
hwd lgbtq rwa / 10 maja 2019 o 22:30
+3
czy normalny facet z bródką może zostać prostytutką? ależ owszem czemu nie jemu też należy się ! czy normalna baba z wąsem może zostać dziś alfonsem? ależ owszem czemu nie i jej też należy się !
Avatar
Lepich / 10 maja 2019 o 21:18
-2
Za granicą np we Francji zarobisz na lewo 700 euro/m-c. I to Ta Wasza Ameryka bez US Dolar? Sam chcesz tu w Polsce załapać się i dlatego innych wyganiasz za granicę. W 1973 r byłem 3 m-c w Kupari koło Dubrownika. Tam gdzie Tito z małżonką witał się z parą angielskich aktorów ( Ta od Kleopatry ). Helikopter wraz z Tymi 2 parami wylądował na dachu wili przywódcy Jugosławii. Bardzo przyjażnie byli do mnie nastawieni tubylcy z Dalmacji ( obecnie Chorwacja ). Panie jak Polacy przyjeżdżali tu do nas w lecie przed wojną to byli hojni jak nikt. Nie żałowali nam napitów i szanowali nas. Nie to co Niemcy. Największe chytrusi . Nie dość, że nie szanowali nas to i nic nie dali poza rachunek. Ci co tam przyjeżdżali z Polski to z pieniędzmi zarobionymi w Polsce. Wyjeżdżali wypocząć w odpowiednim klimacie. Nie było Im w głowach praca poza Polską.
Za granicą np we Francji zarobisz na lewo 700 euro/m-c. I to Ta Wasza Ameryka bez US Dolar? Sam chcesz tu w Polsce załapać się i dlatego innych wyganiasz za granicę. W 1973 r byłem 3 m-c w Kupari koło Dubrownika. Tam gdzie Tito z małżonką witał się z parą angielskich aktorów ( Ta od Kleopatry ). Helikopter wraz z Tymi 2 parami wylądował na dachu wili przywódcy Jugosławii. Bardzo przyjażnie byli do mnie nastawieni tubylcy z Dalmacji ( obecnie Chorwacja ). Panie jak Polacy przyjeżdżali tu do nas w lecie przed wojną to byli hojni jak nikt. Nie ... rozwiń
Avatar
Jaa / 10 maja 2019 o 21:13
0
W końcu lewica zajęła się tym czym powinna a nie lgbt i uchdzcami
Avatar
Gość / 10 maja 2019 o 21:01
+9
Liczą na krótką pamięć Polaków. Poza tym " szacunek w pracy za granica" . Pojedźcie, spróbujcie co to za szacunek. Już nie chce się słuchać, czytać, patrzeć na tych z " opozycji". Mam nadzieję, będzie skutek odwrotny od zamierzonego
Avatar
Gość / 10 maja 2019 o 20:24
-2
Wołanie na puszczy. Mentalność folwarcznego parobka w Bolandzie jest zbyt silnie zakorzeniona. Główna ambicja: tyrać ile sił - a nuż któregoś pięknego dnia Pan poklepie po plecach. Główna zasada życiowa: czapka z głowy, pokłon i podziękowanie za 1.500. Główna rozrywka po godzinach: plucie na tych, którzy nie stosują się do powyższego drylu.