Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

12 kwietnia 2019 r.
11:23

W sobotę w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jest zmiana na liście do Parlamentu Europejskiego

0 98 A A
Dzisiaj działacze PiS pokazali podpisy pod listami do Parlamentu Europejskiego
Dzisiaj działacze PiS pokazali podpisy pod listami do Parlamentu Europejskiego (fot. Tomasz Maciuszczak)

W sobotę w Lublinie odbędzie się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. W piątek partyjni działacze poinformowali o rejestracji lubelskiej listy do europarlamentu. Doszło na niej do jednej zmiany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dziś chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom województwa lubelskiego za ogromne wsparcie, jakiego udzielili kandydatom Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego podpisując listy poparcia. Ponad 65 tysięcy osób w akcji zbierania podpisów, to jeden z lepszych wyników w Polsce. To świadczy o tym, że mieszkańcy Lubelszczyzny liczą na naszą listę i jesteśmy przekonani, że 26 maja PiS zwycięży w naszym regionie – mówił Michał Mulawa, przewodniczący sejmiku województwa i szef lubelskiego sztabu wyborczego PiS tuż przed rejestracją listy w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

Nawiązując do hasła wyborczego partii „Polska sercem Europy” Mulawa dodał: – Polska zawsze sercem Europy będzie. Ci, którzy mówią, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej po prostu się mylą. To jest niezgodne z faktami. Przypomnę tylko, że pierwsza partia, której liderem był prezes Jarosław Kaczyński czyli Porozumienie Centrum była pierwszą w Polsce, która opowiadała się za integracją ze strukturami europejskimi.

Dziesiątkę kandydatów do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu partia rządząca zaprezentowała 21 marca. W ostatniej chwili ze startu zrezygnował jednak członek zarządu województwa Sebastian Trojak, który na liście znalazł się ze wskazania Solidarnej Polski.

Jego miejsce na ósmej pozycji zajął Witold Rewera, wykładowca Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, a w przeszłości m.in. konsul w Ambasadzie RP w Rzymie i sekretarz polskiej ambasady przy Stolicy Apostolskiej. Ma już doświadczenie z udziału w wyborach, w 2009 roku startował z pierwszego miejsca lubelskiej listy Prawicy RP. Zdobył niespełna 2200 głosów.

Przypomnijmy, że liderką listy PiS w tegorocznych wyborach jest posłanka Elżbieta Kruk. „Dwójka” przypadła wicemarszałek Sejmu Beacie Mazurek, a „trójka” radnemu wojewódzkiemu Tomaszowi Solisowi.

W sobotę o godz. 11 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie rozpocznie się konwencja regionalna PiS. Wezmą w niej udział m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

– Podczas wydarzenia zaplanowane są ich wystąpienia. Pojawią się pewne nowe propozycje, o wszystkim dowiecie się państwo jutro – podsumował Mulawa.

Sonda: Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Liczba głosów: 4954
41.08%
Koalicja Europejska
24.85%
PiS
16.71%
Konfederacja: Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy
6.76%
Wiosna Roberta Biedronia
5.05%
Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego
2.81%
Kukiz 15
1.43%
Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS
1.31%
Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi
e-Wydanie

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Inżynier / 12 kwietnia 2019 o 12:06
+29
Proponuję zgłosić do Rady Miasta propozycję uchwały "Lublin wolny od ideologi PiS " ! Co Wy na to ?
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 o 11:41
+24
Czy będą ustawione stojaki, tak żeby spokojnie wejść, ustawić się i trafnie napluć w twarz tej kanali?
Avatar
Kto płaci Mulawie??? / 12 kwietnia 2019 o 11:36
+23
Zobaczcie na co idą nasze pieniądze, Mulawa jest zatrudniony w urzędzie i jest opłacany z naszych pieniędzy! Zamiast zająć się merytoryka to zajmuje się polityka! Za to mu płaci urząd z naszych pieniędzy??? Po to do polityki idzie PiS !!!
Avatar
Mulawa opłacany przed Urząd robi politykę! / 12 kwietnia 2019 o 11:32
+22
czy Mulawa był ram służbowo czy prywatnie???? Za co bierze pieniądze z naszych podatków abyś uprawiać politykę pisu ??????
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 o 11:29
+22
A karakan to potrzebny w Lublinie jak dziw**e majtki
Avatar
Adam z Lublina / 12 kwietnia 2019 o 12:04
+20
PiS się kończy to widać słychać i czuć ! Pani Zalewska która narobiła największego bałaganu w oświacie fundując naszym dzieciom bałagan z podwójnym rocznikiem zamierza ewakuować się do Brukseli, zostawiając ten cały bałagan na głowach nauczycieli, dyrektorów, samorządowców a w końcu samych dzieci i ich rodziców! Przecież to zwykła ucieczka przed odpowiedzialnością za swoje czyny !
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 o 12:45
+18
Przyjadą i będą gadać coś tam coś tam I krakać?
Avatar
Abc / 12 kwietnia 2019 o 11:53
+17
Dwaj najbardziej fałszywi ludzie w PiS na jednym zdjęciu. Jeden ma większe ego od drugiego i te tępe wyrazy twarzy...
Avatar
12 / 12 kwietnia 2019 o 12:24
+16
Sp-rzaj Dziadu!!!!
Avatar
Elżbieta / 12 kwietnia 2019 o 11:39
+14
Michał chodź na 0.5 :)
Avatar
Ja Pisowski as / 11 maja 2019 o 09:15
0
Ja zagłosuje na Pis przynajmniej pieniądze wyda na pomniki. To przynajmniej pożyteczne będzie !!! Fajnie ze zmienili szybko zdanie ze Unia Europejska jest już raptem super . A martwilem sie że Pis już nie ma pieniędzy w budżecie państwa i dlatego chcą za wszelką cenę do tego Parlamentu Europejskiego sie dostać. Hm... może jakbyście obiecali np. 100zł za królika to i sąsiadka na Was tez by zaglosowala ?pamietajcie drodzy moi Pisowscy przyjaciele propaganda polowa sukcesu :-)
Avatar
kazik / 16 kwietnia 2019 o 15:12
-5
My też tylko PIS obstawiamy bo jedynie on ma program dla Polski. Realizuje go a nie oszukuje. .
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 o 19:45
+6
Kobiety z PiS wygladaja jak przebrani mezczyzni.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 14:07
+2
Tylu konstytucyjnych bandziorów w jednym miejscu... Można by nurtem ich aresztować. Wszystko w swoim czasie.
Avatar
Lech / 13 kwietnia 2019 o 13:07
-7
Glosujemy riodzinnie na PiS,bo wprowadził politykę prorodzinną, która w państwach UE jest od wielu lat!
Avatar
Teresa / 13 kwietnia 2019 o 12:52
-9
Elżbieta Kruk ma mój pewny głos! Dzisiaj na konwencji kolejny raz udowodniła, że jest najlepszą kandydatką do PE!
Avatar
Piotr / 13 kwietnia 2019 o 12:44
-7
Ja głosuję na PiS. Po dzisiejszym wystąpieniu P. Morawieckiego już nie mam wątpliwości
Avatar
Janek3 / 13 kwietnia 2019 o 12:42
-8
Poseł Kruk, najlepszą kandydatką. Wspaniałe przemówienie!
Avatar
as / 13 kwietnia 2019 o 12:41
-9
Super konwencja. Brawo PiS. Brawo ElaKruk
Avatar
Zibi / 13 kwietnia 2019 o 12:01
-5
Przed chwilą słyszałem w Polskim Radio jak Jarosław Kaczyński zachwalał osobę Elżbiety Kruk jaką kandydatkę do PE. Mocno mu się dziwię, bo ta kobieta to spychacz nad spychacze , może by się sprawdziła sprzedając cebularze na Podzamczu ale nie jako parlamentarzystka. Ja będę głosował na Panią Beatę Mazurek - kobieta rzeczowa , profesjonalny polityk . Dla mnie lubelskie JEDYNKI jak Michałkiewicz i Kruk to takie zbuki w gnieździe , ani z nich się nic nie wylęgnie ani jajecznicy nie usmażysz. Jeżeli do jesiennych wyborów Kaczyński nie zreflektuje i nie zastąpi ich tu w Regionie ludźmi , młodymi , wykształconymi , prężnymi to i jego autorytet może tu polec. Tak tak - musimy powiedzieć prawdę że ci w/w utrzymywali się dzięki autorytetowi Jarosława Kaczyńskiego a nie swoim . Oni nie potrafili wyjść z jakąkolwiek inicjatywą - i są postrzegani jako mierni, bierni ale wierni. Sam na własnej skórze ostatnio tego doświadczyłem w zetknięciu z ich biurami. Sam z Kaczyńskimi byłem od czasów Porozumienia Centrum , od Pani Profesor Teresy Liszcz, ale na takie miernoty jak teraz głosować mi nie przychodziło. W maju zagłosuję na Panią Mazurek ale jesienią będę musiał się zastanowić czy zagłosować na przykład na Muszyńskiego z ostatniej pozycji i stracić głos albo nie głosując, pozostać z rodziną w domu.
Przed chwilą słyszałem w Polskim Radio jak Jarosław Kaczyński zachwalał osobę Elżbiety Kruk jaką kandydatkę do PE. Mocno mu się dziwię, bo ta kobieta to spychacz nad spychacze , może by się sprawdziła sprzedając cebularze na Podzamczu ale nie jako parlamentarzystka. Ja będę głosował na Panią Beatę Mazurek - kobieta rzeczowa , profesjonalny polityk . Dla mnie lubelskie JEDYNKI jak Michałkiewicz i Kruk to takie zbuki w gnieździe , ani z nich się nic nie wylęgnie ani jajecznicy nie usmażysz. Jeżeli do jesiennych wyborów Kaczyński nie zreflektuj... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 98
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 1

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 8 3

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 10

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 1

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 4 5

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 39 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 1 2

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

Lubelskie: Poziom wód przekroczył stan alarmowy. "Nie zbliżaj się do rzek"

Lubelskie: Poziom wód przekroczył stan alarmowy. "Nie zbliżaj się do rzek" 33 5

Sytuacja jest poważna, ale stabilna - dopuszczalny poziom wód w Wiśle i w Bugu został przekroczony w trzech miejscowościach. W całym województwie lubelskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.

Będą samoloty i skoki spadochronowe. Będzie też zbiórka dla małych pacjentów

Będą samoloty i skoki spadochronowe. Będzie też zbiórka dla małych pacjentów 0 0

Będzie można obejrzeć samoloty, wejść do kabiny, obserwować skoki spadochronowe, a także porozmawiać z pilotami. I pomóc pacjentom dziecięcego szpitala. 1 czerwca Lotniczy Dzień Dziecka na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!