Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

13 lipca 2020 r.
11:17

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
166 20 A A

Rafał Trzaskowski wygrał w czternastu dzielnicach, Andrzej Duda triumfował w trzynastu. W skali miasta zwyciężył kandydat opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rafał Trzaskowski wygrał w 14 spośród 27 dzielnic Lublina. Zwyciężył też w skali całego miasta, zbierając 51,24 proc. głosów. Zauważalnie duże poparcie miał na młodszych osiedlach, szczególnie na Węglinie Południowym, gdzie poparło go blisko 61 proc. głosujących. Kandydat opozycji triumfował też w największej pod względem liczby ludności dzielnicy Rury.

Z kolei Andrzej Duda triumfował w 13 dzielnicach uzyskawszy w skali miasta 48,76 proc. głosów. Urzędujący prezydent cieszył się dużym poparciem szczególnie w tych rejonach miasta, które są postrzegane jako mniej zamożne i nieco zaniedbane: np. na Tatarach zebrał ponad 58 proc. głosów, a największy w skali dzielnicy wynik miał na Hajdowie Zadębiu (ponad 63 proc.).

Poniższe zestawienie uwzględnia wyniki ze wszystkich 188 stałych obwodów głosowania, które pogrupowaliśmy według dzielnic. Zestawienie nie uwzględnia natomiast obwodów zamkniętych, stworzonych np. dla pacjentów szpitali, czy też osadzonych w areszcie.

Abramowice

Duda: 59,72 proc.

Trzaskowski: 40,28 proc.

Bronowice

Duda: 55,48 proc.

Trzaskowski: 44,52 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwyciężył tylko w dwóch komisjach

Czechów Południowy

Trzaskowski: 51,21 proc.

Duda: 48,79 proc.

W połowie komisji w tej dzielnicy zwyciężył Andrzej Duda, w połowie Trzaskowski, jednak ten drugi zebrał więcej głosów

Czechów Północny

Trzaskowski: 53,46 proc.

Duda: 46,54 proc.

Również w tej dzielnicy każdy z kandydatów zwyciężył w połowie komisji, ale to Trzaskowski zebrał więcej głosów

Czuby Południowe

Trzaskowski: 56,38 proc.

Duda: 43,62 proc.

Andrzej Duda zwyciężył tu tylko w jednym lokalu wyborczym: w przedszkolu przy Wyżynnej.

Czuby Północne

Trzaskowski: 51,79 proc.

Duda: 48,21 proc.

W tej dzielnicy Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę w dziesięciu komisjach, odwrotnie było tylko w trzech: nr 81 przy Biedronki, 82 przy Tymiankowej i 86 przy Radości.

Dziesiąta

Duda: 52,24 proc.

Trzaskowski: 47,76 proc.

Tu Rafał Trzaskowski zdołał pokonać urzędującego prezydenta w trzech spośród dwunastu lokali: nr 172 (VI LO) nr 175 (SP 2) i 178 (w kolejówce).

Felin

Duda: 53,14 proc.

Trzaskowski: 46,86 proc.

Andrzej Duda dał się prześcignąć kontrkandydatowi wyłącznie w jednej komisji (nr 156, w podstawówce) i to zaledwie pięcioma głosami.

Głusk

Duda: 54,98 proc.

Trzaskowski: 45,02 proc.

Hajdów-Zadębie

Duda: 63,00 proc.

Trzaskowski: 37,00 proc.

Kalinowszczyzna

Duda: 53,24 proc.

Trzaskowski: 46,76 proc.

Walczący o reelekcję prezydent Duda przegrał w tej dzielnicy tylko w komisji nr 131 (w szkole przy Tumidajskiego) i to tylko czterema głosami.

Konstantynów

Trzaskowski: 55,10 proc.

Duda: 44,90 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał tutaj we wszystkich czterech obwodach wyborczych.

Kośminek

Duda: 55,56 proc.

Trzaskowski: 44,44 proc.

W tej dzielnicy kandydat opozycji nie zdołał pokonać Andrzeja Dudy w żadnym z siedmiu obwodów.

Ponikwoda

Trzaskowski: 55,22 proc.

Duda: 44,78 proc.

Właśnie w tej dzielnicy obaj kandydaci osiągnęli największe procentowo poparcie w „zwykłych” obwodach. W lokalu GS przy Turystycznej (komisja nr 125) Andrzej Duda zdobył 72,59 proc. głosów. W lokalu 124 (SOSW przy al. Spółdzielczości Pracy 65) Rafał Trzaskowski dostał 70,06 proc.

Rury

Trzaskowski: 54,92 proc.

Duda: 45,08 proc.

W największej pod względem liczby mieszkańców dzielnicy Lublina, podzielonej na osiemnaście obwodów wyborczych, Rafał Trzaskowski wygrał w każdej komisji.

Sławin

Trzaskowski: 56,12 proc.

Duda: 43,88 proc.

Duda zwyciężył tu w jednej z siedmiu komisji (nr 99 w szkole przy al. Warszawskiej), w której dostał o pięć głosów więcej niż kontrkandydat.

Sławinek

Trzaskowski: 56,38 proc.

Duda: 43,62 proc.

Urzędujący prezydent nie wygrał tu w żadnym z trzech obwodów wyborczych.

Stare Miasto

Duda: 51,35 proc.

Trzaskowski: 48,65 proc.

W tej dzielnicy są trzy obwody głosowania. Kandydat opozycji zwyciężył w jednym, zaledwie czterema głosami.

Szerokie

Trzaskowski: 58,85 proc.

Duda: 41,15 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w obu obwodach w tej dzielnicy.

Śródmieście

Trzaskowski: 52,76 proc.

Duda: 47,24 proc.

Andrzej Duda zdołał wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego w pięciu spośród siedemnastu obwodów w tej dzielnicy (nr 13 w LO przy Szkolnej, nr 15 w podstawówce przy Szkolnej, 22 w domu kultury przy Bernardyńskiej, nr 24 w ośrodku kultury przy Dolnej Panny Marii oraz nr 25 w III LO).

Tatary

Duda: 58,05 proc.

Trzaskowski: 41,95 proc.

Urzędujący prezydent wygrał w każdym z dziesięciu obwodów głosowania na Tatarach.

Węglin Południowy

Trzaskowski: 60,76 proc.

Duda: 39,24 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał tu w każdym z pięciu obwodów.

Węglin Północny

Trzaskowski: 57,10 proc.

Duda: 42,90 proc.

Rafał Trzaskowski przegrał (dziewięcioma głosami) w jednym spośród trzech obwodów wyborczych. W urnie stojącej w bibliotece przy Judyma 69,33 proc. głosów oddano na kandydata opozycji.

Wieniawa

Trzaskowski: 56,42 proc.

Duda: 43,58 proc.

Na Wieniawie Andrzej Duda wygrał tylko w jednym obwodzie (nr 4, komisja przy ul. Skautów), w pozostałych siedmiu triumfował Trzaskowski.

Wrotków

Duda: 54,01 proc.

Trzaskowski: 45,99 proc.

Tu w oczy rzuca się podział między starszą a nowszą częścią dzielnicy. W dwóch obwodach obejmujących nowsze bloki (komisje nr 166 i 167) wygrał kandydat opozycji, w pozostałych zwyciężył urzędujący prezydent.

Za Cukrownią

Duda: 60,03 proc.

Trzaskowski: 39,97 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrał w każdym z czterech obwodów. Jedną z jego dotkliwszych porażek na terenie Lublina jest przegrana w lokalu nr 67, gdzie urzędujący prezydent zdobył 63,28 proc. głosów.

Zemborzyce

Duda: 59,02 proc.

Trzaskowski: 40,98 proc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 12:22
+11
PiS wybierają ludzie, którzy chcą, by ktoś myślał i podejmował decyzje za nich. A jak jeszcze rzuci im kasę (zabieraną głównie tym, którzy zarabiają więcej), to już są w stanie wszystko im wybaczyć. Polacy szybko zapomnieli czasy socjalizmu - dlaczego je odrzuciliśmy, za to pamiętają to, że wtedy nie musieli się zbytnio martwić o swój byt, bo partia myślała za nich. Faktycznie przysłowie, że Polak głupi i przed szkodą, i po niej, jest wciąż aktualne. Kompletnie nie umiemy się uczyć na własnych błędach :-(
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 12:58
+8
HAŃBA LEWACTWU   !!!!  50 proc. obywateli  głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski
A teraz wskaż jakież to lewicowe punkty znalazły sie w programie pana Trzaskowskiego, że wyzywasz KO od lewactwa? Tobie się nienawiść tak na łeb rzuciła, że aż mi cię szkoda. Poza tym mnie bardziej interesuje bycie patriotą faktycznym, a nie na pokaz.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lipca 2020 r. o 12:47
+8
HAŃBA LEWACTWU   !!!!  50 proc. obywateli  głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 14:40
+7
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z przyzwoitością i tylko coś koło dwóch punktów procentowych więcej od kontrkandydata? Szkoda tylko, że koszt tego wszystkiego poniesiemy my, podatnicy...  Podsumowując - jak na takie środki i siły, to naprawdę cienki wynik pan Duda uzyskał...
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z ... rozwiń
Avatar
Motorlublin / 13 lipca 2020 r. o 11:50
+6
Młodzi otwarci przedsiębiorczy proeuropejscy na Trzaskowskiego starsi słabo wykształceni prowschodni wychowani w PRL na Dudę.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 10:07
+5
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony.  I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :)
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :) rozwiń
Avatar
irena / 13 lipca 2020 r. o 14:10
+5
znamienne,że za Dudą głosowały dzielnice,które najwięcej zgarnęły kasy z UE i najwięcej żądają od samorządu. A swe żądania powinny skierować do partii rządzącej i właśnie prezydenta
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lipca 2020 r. o 12:51
+5
"Urzędujący prezydent cieszył się dużym poparciem szczególnie w tych rejonach miasta, które są postrzegane jako mniej zamożne i nieco zaniedbane" - znamienne.
to o okręgu wyborczym Zuka i Wcislo :) ???
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 09:35
+4
ZUK to nawet na wieczór wyborczy się nie P0fatygował... " lider regionu" :)
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 08:19
+4
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 14:16
-1
O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki
Odezwał się "światowy" burek - król wiejskich podwórek. Do miasta- to Ty dzień wołami jedziesz, cepie. Szable do boju, trole do gnoju!
Avatar
___K___ / 14 lipca 2020 r. o 12:56
+2
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Można być Polakiem i patriotą, i nowoczesnym Europejczykiem zarazem. Poza tym PiS ani wy nie macie żadnego prawa oceniać, kto jest Polakiem, a kto nie!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 10:07
+5
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony.  I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :)
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :) rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 09:35
+4
ZUK to nawet na wieczór wyborczy się nie P0fatygował... " lider regionu" :)
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 08:19
+4
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć. rozwiń
Avatar
Ppp1 / 13 lipca 2020 r. o 19:10
0
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Avatar
Zgredek Edek / 13 lipca 2020 r. o 15:02
-1
Bieda galicyjska „Każdy Galicjanin pracuje za ćwierć, a je za pół człowieka” - pisał polityk i publicysta Stanisław Szczepanowski w swej książce „Nędza Galicji w cyfrach i program energicznego rozwoju gospodarstwa krajowego”. Do świadomości publicznej przebiła się tylko pierwsza część publikacji i początek tytułu, stąd Galicję i Lodomerię często zwano pogardliwie „Golizną i Głodomerią”. ***s://malopolskie.naszemiasto.pl/nasza-historia-galicyjskie-abecadlo-czyli-co-nam-zostalo-po/ar/c1-2680396
Avatar
Zgredek Edek / 13 lipca 2020 r. o 14:45
-4
Młodzi otwarci przedsiębiorczy proeuropejscy na Trzaskowskiego starsi słabo wykształceni prowschodni wychowani w PRL na Dudę.
Dokładnie w/granic zaborów. Najbardziej biedne, zacofane, ciemne i zahukane - Priwislanskij Kraj oraz Golizna i Głodomeria (Galicja) urządziły nam kraj na najbliższe 3 lata....A skryty plan (przecież Ziobro nie powie tego głośno) na najbliższe 3 lata (w ramach tak zwanej repolonizacji mediów) jest taki. Dotychczas Internet był ostoją, wyspą wolnego słowa. No to będą 3 etapy. Etap 1. Powszechna cenzura i inwigilacja przez służby. Etap 2. Stopniowe ograniczanie dostępu. 3. Całkowita blokada Internetu. I obudzicie się z ręką w nocniku, mundrale. Ale dziś cieszcie się, bo sianko znowu w żłobie.
Dokładnie w/granic zaborów. Najbardziej biedne, zacofane, ciemne i zahukane - Priwislanskij Kraj oraz Golizna i Głodomeria (Galicja) urządziły nam kraj na najbliższe 3 lata....A skryty plan (przecież Ziobro nie powie tego głośno) na najbliższe 3 lata (w ramach tak zwanej repolonizacji mediów) jest taki. Dotychczas Internet był ostoją, wyspą wolnego słowa. No to będą 3 etapy. Etap 1. Powszechna cenzura i inwigilacja przez służby. Etap 2. Stopniowe ograniczanie dostępu. 3. Całkowita blokada Internetu. I obudzicie się z ręką ... rozwiń
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 14:40
+7
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z przyzwoitością i tylko coś koło dwóch punktów procentowych więcej od kontrkandydata? Szkoda tylko, że koszt tego wszystkiego poniesiemy my, podatnicy...  Podsumowując - jak na takie środki i siły, to naprawdę cienki wynik pan Duda uzyskał...
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z ... rozwiń
Avatar
Edek2020 / 13 lipca 2020 r. o 14:36
-13
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin Edwarda Hartwiga - spacer fotograficzny
31 lipca 2021, 11:00

Lublin Edwarda Hartwiga - spacer fotograficzny

W sobotę, 31 lipca o godz. 11 z Zaułka Hartwigów (ul. Kowalska 3) wystartuje spacer po mieście "Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych".

Pisuar damski - innowacyjne rozwiązanie dla wygody wszystkich kobiet

Pisuar damski - innowacyjne rozwiązanie dla wygody wszystkich kobiet

Podczas imprez plenerowych, na placu budowy czy wszędzie tam, gdzie dostęp do tradycyjnych toalet jest utrudniony, zapewnienie możliwości załatwienia potrzeb fizjologicznych kobietom jest znacznie utrudnione. Rozwiązaniem tego problemu jest pisuar damski.

Lublin: Pozostały dwa tygodnie do zakończenia prac przy przebudowie Al. Racławickich

Lublin: Pozostały dwa tygodnie do zakończenia prac przy przebudowie Al. Racławickich

Jeszcze w tym tygodniu mają się skończyć prace przy układaniu nowej nawierzchni na Al. Racławickich. Potem pozostanie jeszcze dokończenie oznakowania oraz inne drobne prace. Wszystko powinno być gotowe najpóźniej 11 sierpnia

Tran i jego prozdrowotne właściwości

Tran i jego prozdrowotne właściwości

Tran jest chętnie stosowany od wielu lat. Swoją popularność zawdzięcza substancjom, które się w nim znajdują. Wspierają one pracę organizmu poprzez wpływ na układ immunologiczny, nerwowy i krwionośny. Zobacz, jakie są właściwości zdrowotne tranu.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, które zgodnie z polskim prawem musi wykupić każdy kierowca. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pozwala sfinansować koszty szkód, które ubezpieczony musiałby pokryć, gdyby z jego winy doszło do kolizji na drodze. Jeżeli nie chcesz narazić się na surowe kary, pamiętaj o opłaceniu w terminie składki na OC.

Jak wybrać idealny piec do pizzy?

Jak wybrać idealny piec do pizzy?

Idealnie chrupkie, ale jednocześnie miękkie i elastyczne ciasto. Kruche, lekko przypieczone brzegi. Ciągnący się ser i doskonale upieczone dodatki. Zrobienie dobrej pizzy jest wielką sztuką. Aby była perfekcyjna, należy ją wypiekać w naprawdę wysokiej temperaturze. Jaki piec do pizzy wybrać do lokalu, aby pizza dorównywała tej z włoskiej restauracji? Sprawdźmy!

Jaki rozmiar mini lodówki turystycznej wybrać na weekendowy wyjazd?

Jaki rozmiar mini lodówki turystycznej wybrać na weekendowy wyjazd?

Mini lodówka turystyczna to często nieodłączny element weekendowych wyjazdów. Urządzenie to sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy na łonie natury, np. pod namiotami, nie będziemy mieć dostępu do wyposażenia kuchennego. To również niezbędnik w długiej trasie.

Koronawirus 28 lipca. 138 nowych zakażeń w Polsce. W woj. lubelskim w 4 powiatach i 3 miastach

Koronawirus 28 lipca. 138 nowych zakażeń w Polsce. W woj. lubelskim w 4 powiatach i 3 miastach

138 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 3 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 10 zakażeń, zmarła 1 osoba

Lublin: Zderzenie autobusu z rowerzystą. Duże utrudnienia na skrzyżowaniu

Lublin: Zderzenie autobusu z rowerzystą. Duże utrudnienia na skrzyżowaniu

Autobus komunikacji miejskiej potrącił rowerzystę na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło dziś rano w Lublinie na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Sowińskiego.

Pszczółka Start Lublin nie zagra w europejskich pucharach
galeria

Pszczółka Start Lublin nie zagra w europejskich pucharach

Początek przygotowań Pszczółki Startu Lublin zbiegł się z przykrą informacją – „czerwono-czarni” nie zagrają w FIBA Europe Cup

Lubelskie. Ma zabić wszystkie swoje zwierzęta - 37 tysięcy norek. Odszkodowania nie dostanie

Lubelskie. Ma zabić wszystkie swoje zwierzęta - 37 tysięcy norek. Odszkodowania nie dostanie

37 tysięcy norek Damiana Kamińskiego z Wisznic wciąż żyje, chociaż służby weterynaryjne nakazały ich wybicie. Niewykluczone, że hodowca pozwie państwo polskie, bo nie przysługuje mu odszkodowanie.

Moda męska – eleganckie chinosy

Moda męska – eleganckie chinosy

Podejście i praca nad swoim indywidualnym stylem ubierania jest niezwykle ważne w obecnych czasach. Ludzie wyrażają swój charakter i upodobania poprzez wybierane elementy garderoby. Liczą się nie tylko dodatki, ale także kroje i kolory na które decydujemy się na co dzień. Dobrze ubrany mężczyzna wygląda elegancko na co dzień oraz profesjonalnie w pracy. Odpowiednio zestawione ubrania podkreślą atuty sylwetki i ukryją ewentualne jej mankamenty. Aby wyglądać schludnie należy pamiętać nie tylko o wyprasowaniu koszuli, ale również o odpowiednim dobraniu wzorów czy kolorów, by nie wyglądać zbyt krzykliwie.

Słaby start młodzieżowców Motoru Lublin w półfinałach DMPJ

Słaby start młodzieżowców Motoru Lublin w półfinałach DMPJ

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin mieli niewiele do powiedzenia w pierwszym półfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanym na torze nad Bystrzycą. We wtorek zajęli trzecie miejsce, wyraźnie przegrywając z drużynami z Częstochowy i Wrocławia

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online
28 lipca 2021, 19:00

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online

To będzie już piąte spotkanie z cyklu "Kobiety" realizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie. 28 lipca o godz. 19 na profilu Facebook Jarmarku Jagiellońskiego poznamy członkinie zespołu "Jutrzenka".

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Zatruta dymem kobieta trafiła do szpitala z płonącego mieszkania na Starym Mieście. O jej życie walczyli strażacy. Pozostali lokatorzy kamienicy wrócili już do swoich mieszkań.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!