Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

13 lipca 2020 r.
11:17

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
166 20 A A

Rafał Trzaskowski wygrał w czternastu dzielnicach, Andrzej Duda triumfował w trzynastu. W skali miasta zwyciężył kandydat opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rafał Trzaskowski wygrał w 14 spośród 27 dzielnic Lublina. Zwyciężył też w skali całego miasta, zbierając 51,24 proc. głosów. Zauważalnie duże poparcie miał na młodszych osiedlach, szczególnie na Węglinie Południowym, gdzie poparło go blisko 61 proc. głosujących. Kandydat opozycji triumfował też w największej pod względem liczby ludności dzielnicy Rury.

Z kolei Andrzej Duda triumfował w 13 dzielnicach uzyskawszy w skali miasta 48,76 proc. głosów. Urzędujący prezydent cieszył się dużym poparciem szczególnie w tych rejonach miasta, które są postrzegane jako mniej zamożne i nieco zaniedbane: np. na Tatarach zebrał ponad 58 proc. głosów, a największy w skali dzielnicy wynik miał na Hajdowie Zadębiu (ponad 63 proc.).

Poniższe zestawienie uwzględnia wyniki ze wszystkich 188 stałych obwodów głosowania, które pogrupowaliśmy według dzielnic. Zestawienie nie uwzględnia natomiast obwodów zamkniętych, stworzonych np. dla pacjentów szpitali, czy też osadzonych w areszcie.

Abramowice

Duda: 59,72 proc.

Trzaskowski: 40,28 proc.

Bronowice

Duda: 55,48 proc.

Trzaskowski: 44,52 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwyciężył tylko w dwóch komisjach

Czechów Południowy

Trzaskowski: 51,21 proc.

Duda: 48,79 proc.

W połowie komisji w tej dzielnicy zwyciężył Andrzej Duda, w połowie Trzaskowski, jednak ten drugi zebrał więcej głosów

Czechów Północny

Trzaskowski: 53,46 proc.

Duda: 46,54 proc.

Również w tej dzielnicy każdy z kandydatów zwyciężył w połowie komisji, ale to Trzaskowski zebrał więcej głosów

Czuby Południowe

Trzaskowski: 56,38 proc.

Duda: 43,62 proc.

Andrzej Duda zwyciężył tu tylko w jednym lokalu wyborczym: w przedszkolu przy Wyżynnej.

Czuby Północne

Trzaskowski: 51,79 proc.

Duda: 48,21 proc.

W tej dzielnicy Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę w dziesięciu komisjach, odwrotnie było tylko w trzech: nr 81 przy Biedronki, 82 przy Tymiankowej i 86 przy Radości.

Dziesiąta

Duda: 52,24 proc.

Trzaskowski: 47,76 proc.

Tu Rafał Trzaskowski zdołał pokonać urzędującego prezydenta w trzech spośród dwunastu lokali: nr 172 (VI LO) nr 175 (SP 2) i 178 (w kolejówce).

Felin

Duda: 53,14 proc.

Trzaskowski: 46,86 proc.

Andrzej Duda dał się prześcignąć kontrkandydatowi wyłącznie w jednej komisji (nr 156, w podstawówce) i to zaledwie pięcioma głosami.

Głusk

Duda: 54,98 proc.

Trzaskowski: 45,02 proc.

Hajdów-Zadębie

Duda: 63,00 proc.

Trzaskowski: 37,00 proc.

Kalinowszczyzna

Duda: 53,24 proc.

Trzaskowski: 46,76 proc.

Walczący o reelekcję prezydent Duda przegrał w tej dzielnicy tylko w komisji nr 131 (w szkole przy Tumidajskiego) i to tylko czterema głosami.

Konstantynów

Trzaskowski: 55,10 proc.

Duda: 44,90 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał tutaj we wszystkich czterech obwodach wyborczych.

Kośminek

Duda: 55,56 proc.

Trzaskowski: 44,44 proc.

W tej dzielnicy kandydat opozycji nie zdołał pokonać Andrzeja Dudy w żadnym z siedmiu obwodów.

Ponikwoda

Trzaskowski: 55,22 proc.

Duda: 44,78 proc.

Właśnie w tej dzielnicy obaj kandydaci osiągnęli największe procentowo poparcie w „zwykłych” obwodach. W lokalu GS przy Turystycznej (komisja nr 125) Andrzej Duda zdobył 72,59 proc. głosów. W lokalu 124 (SOSW przy al. Spółdzielczości Pracy 65) Rafał Trzaskowski dostał 70,06 proc.

Rury

Trzaskowski: 54,92 proc.

Duda: 45,08 proc.

W największej pod względem liczby mieszkańców dzielnicy Lublina, podzielonej na osiemnaście obwodów wyborczych, Rafał Trzaskowski wygrał w każdej komisji.

Sławin

Trzaskowski: 56,12 proc.

Duda: 43,88 proc.

Duda zwyciężył tu w jednej z siedmiu komisji (nr 99 w szkole przy al. Warszawskiej), w której dostał o pięć głosów więcej niż kontrkandydat.

Sławinek

Trzaskowski: 56,38 proc.

Duda: 43,62 proc.

Urzędujący prezydent nie wygrał tu w żadnym z trzech obwodów wyborczych.

Stare Miasto

Duda: 51,35 proc.

Trzaskowski: 48,65 proc.

W tej dzielnicy są trzy obwody głosowania. Kandydat opozycji zwyciężył w jednym, zaledwie czterema głosami.

Szerokie

Trzaskowski: 58,85 proc.

Duda: 41,15 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w obu obwodach w tej dzielnicy.

Śródmieście

Trzaskowski: 52,76 proc.

Duda: 47,24 proc.

Andrzej Duda zdołał wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego w pięciu spośród siedemnastu obwodów w tej dzielnicy (nr 13 w LO przy Szkolnej, nr 15 w podstawówce przy Szkolnej, 22 w domu kultury przy Bernardyńskiej, nr 24 w ośrodku kultury przy Dolnej Panny Marii oraz nr 25 w III LO).

Tatary

Duda: 58,05 proc.

Trzaskowski: 41,95 proc.

Urzędujący prezydent wygrał w każdym z dziesięciu obwodów głosowania na Tatarach.

Węglin Południowy

Trzaskowski: 60,76 proc.

Duda: 39,24 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał tu w każdym z pięciu obwodów.

Węglin Północny

Trzaskowski: 57,10 proc.

Duda: 42,90 proc.

Rafał Trzaskowski przegrał (dziewięcioma głosami) w jednym spośród trzech obwodów wyborczych. W urnie stojącej w bibliotece przy Judyma 69,33 proc. głosów oddano na kandydata opozycji.

Wieniawa

Trzaskowski: 56,42 proc.

Duda: 43,58 proc.

Na Wieniawie Andrzej Duda wygrał tylko w jednym obwodzie (nr 4, komisja przy ul. Skautów), w pozostałych siedmiu triumfował Trzaskowski.

Wrotków

Duda: 54,01 proc.

Trzaskowski: 45,99 proc.

Tu w oczy rzuca się podział między starszą a nowszą częścią dzielnicy. W dwóch obwodach obejmujących nowsze bloki (komisje nr 166 i 167) wygrał kandydat opozycji, w pozostałych zwyciężył urzędujący prezydent.

Za Cukrownią

Duda: 60,03 proc.

Trzaskowski: 39,97 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrał w każdym z czterech obwodów. Jedną z jego dotkliwszych porażek na terenie Lublina jest przegrana w lokalu nr 67, gdzie urzędujący prezydent zdobył 63,28 proc. głosów.

Zemborzyce

Duda: 59,02 proc.

Trzaskowski: 40,98 proc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 12:22
+10
PiS wybierają ludzie, którzy chcą, by ktoś myślał i podejmował decyzje za nich. A jak jeszcze rzuci im kasę (zabieraną głównie tym, którzy zarabiają więcej), to już są w stanie wszystko im wybaczyć. Polacy szybko zapomnieli czasy socjalizmu - dlaczego je odrzuciliśmy, za to pamiętają to, że wtedy nie musieli się zbytnio martwić o swój byt, bo partia myślała za nich. Faktycznie przysłowie, że Polak głupi i przed szkodą, i po niej, jest wciąż aktualne. Kompletnie nie umiemy się uczyć na własnych błędach :-(
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 12:58
+8
HAŃBA LEWACTWU   !!!!  50 proc. obywateli  głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski
A teraz wskaż jakież to lewicowe punkty znalazły sie w programie pana Trzaskowskiego, że wyzywasz KO od lewactwa? Tobie się nienawiść tak na łeb rzuciła, że aż mi cię szkoda. Poza tym mnie bardziej interesuje bycie patriotą faktycznym, a nie na pokaz.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lipca 2020 r. o 12:47
+8
HAŃBA LEWACTWU   !!!!  50 proc. obywateli  głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 14:40
+7
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z przyzwoitością i tylko coś koło dwóch punktów procentowych więcej od kontrkandydata? Szkoda tylko, że koszt tego wszystkiego poniesiemy my, podatnicy...  Podsumowując - jak na takie środki i siły, to naprawdę cienki wynik pan Duda uzyskał...
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 10:07
+5
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony.  I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :)
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :) rozwiń
Avatar
irena / 13 lipca 2020 r. o 14:10
+5
znamienne,że za Dudą głosowały dzielnice,które najwięcej zgarnęły kasy z UE i najwięcej żądają od samorządu. A swe żądania powinny skierować do partii rządzącej i właśnie prezydenta
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lipca 2020 r. o 12:51
+5
"Urzędujący prezydent cieszył się dużym poparciem szczególnie w tych rejonach miasta, które są postrzegane jako mniej zamożne i nieco zaniedbane" - znamienne.
to o okręgu wyborczym Zuka i Wcislo :) ???
Avatar
Motorlublin / 13 lipca 2020 r. o 11:50
+5
Młodzi otwarci przedsiębiorczy proeuropejscy na Trzaskowskiego starsi słabo wykształceni prowschodni wychowani w PRL na Dudę.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 09:35
+4
ZUK to nawet na wieczór wyborczy się nie P0fatygował... " lider regionu" :)
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 08:19
+3
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 14:16
-1
O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki
Odezwał się "światowy" burek - król wiejskich podwórek. Do miasta- to Ty dzień wołami jedziesz, cepie. Szable do boju, trole do gnoju!
Avatar
___K___ / 14 lipca 2020 r. o 12:56
+2
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Można być Polakiem i patriotą, i nowoczesnym Europejczykiem zarazem. Poza tym PiS ani wy nie macie żadnego prawa oceniać, kto jest Polakiem, a kto nie!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 10:07
+5
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony.  I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :)
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :) rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 09:35
+4
ZUK to nawet na wieczór wyborczy się nie P0fatygował... " lider regionu" :)
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 08:19
+3
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć. rozwiń
Avatar
Ppp1 / 13 lipca 2020 r. o 19:10
0
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Avatar
Zgredek Edek / 13 lipca 2020 r. o 15:02
-1
Bieda galicyjska „Każdy Galicjanin pracuje za ćwierć, a je za pół człowieka” - pisał polityk i publicysta Stanisław Szczepanowski w swej książce „Nędza Galicji w cyfrach i program energicznego rozwoju gospodarstwa krajowego”. Do świadomości publicznej przebiła się tylko pierwsza część publikacji i początek tytułu, stąd Galicję i Lodomerię często zwano pogardliwie „Golizną i Głodomerią”. ***s://malopolskie.naszemiasto.pl/nasza-historia-galicyjskie-abecadlo-czyli-co-nam-zostalo-po/ar/c1-2680396
Avatar
Zgredek Edek / 13 lipca 2020 r. o 14:45
-4
Młodzi otwarci przedsiębiorczy proeuropejscy na Trzaskowskiego starsi słabo wykształceni prowschodni wychowani w PRL na Dudę.
Dokładnie w/granic zaborów. Najbardziej biedne, zacofane, ciemne i zahukane - Priwislanskij Kraj oraz Golizna i Głodomeria (Galicja) urządziły nam kraj na najbliższe 3 lata....A skryty plan (przecież Ziobro nie powie tego głośno) na najbliższe 3 lata (w ramach tak zwanej repolonizacji mediów) jest taki. Dotychczas Internet był ostoją, wyspą wolnego słowa. No to będą 3 etapy. Etap 1. Powszechna cenzura i inwigilacja przez służby. Etap 2. Stopniowe ograniczanie dostępu. 3. Całkowita blokada Internetu. I obudzicie się z ręką w nocniku, mundrale. Ale dziś cieszcie się, bo sianko znowu w żłobie.
Dokładnie w/granic zaborów. Najbardziej biedne, zacofane, ciemne i zahukane - Priwislanskij Kraj oraz Golizna i Głodomeria (Galicja) urządziły nam kraj na najbliższe 3 lata....A skryty plan (przecież Ziobro nie powie tego głośno) na najbliższe 3 lata (w ramach tak zwanej repolonizacji mediów) jest taki. Dotychczas Internet był ostoją, wyspą wolnego słowa. No to będą 3 etapy. Etap 1. Powszechna cenzura i inwigilacja przez służby. Etap 2. Stopniowe ograniczanie dostępu. 3. Całkowita blokada Internetu. I obudzicie się z ręką ... rozwiń
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 14:40
+7
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z przyzwoitością i tylko coś koło dwóch punktów procentowych więcej od kontrkandydata? Szkoda tylko, że koszt tego wszystkiego poniesiemy my, podatnicy...  Podsumowując - jak na takie środki i siły, to naprawdę cienki wynik pan Duda uzyskał...
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z ... rozwiń
Avatar
Edek2020 / 13 lipca 2020 r. o 14:36
-13
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie