Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

13 lipca 2020 r.
11:17

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
166 20 A A

Rafał Trzaskowski wygrał w czternastu dzielnicach, Andrzej Duda triumfował w trzynastu. W skali miasta zwyciężył kandydat opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rafał Trzaskowski wygrał w 14 spośród 27 dzielnic Lublina. Zwyciężył też w skali całego miasta, zbierając 51,24 proc. głosów. Zauważalnie duże poparcie miał na młodszych osiedlach, szczególnie na Węglinie Południowym, gdzie poparło go blisko 61 proc. głosujących. Kandydat opozycji triumfował też w największej pod względem liczby ludności dzielnicy Rury.

Z kolei Andrzej Duda triumfował w 13 dzielnicach uzyskawszy w skali miasta 48,76 proc. głosów. Urzędujący prezydent cieszył się dużym poparciem szczególnie w tych rejonach miasta, które są postrzegane jako mniej zamożne i nieco zaniedbane: np. na Tatarach zebrał ponad 58 proc. głosów, a największy w skali dzielnicy wynik miał na Hajdowie Zadębiu (ponad 63 proc.).

Poniższe zestawienie uwzględnia wyniki ze wszystkich 188 stałych obwodów głosowania, które pogrupowaliśmy według dzielnic. Zestawienie nie uwzględnia natomiast obwodów zamkniętych, stworzonych np. dla pacjentów szpitali, czy też osadzonych w areszcie.

Abramowice

Duda: 59,72 proc.

Trzaskowski: 40,28 proc.

Bronowice

Duda: 55,48 proc.

Trzaskowski: 44,52 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwyciężył tylko w dwóch komisjach

Czechów Południowy

Trzaskowski: 51,21 proc.

Duda: 48,79 proc.

W połowie komisji w tej dzielnicy zwyciężył Andrzej Duda, w połowie Trzaskowski, jednak ten drugi zebrał więcej głosów

Czechów Północny

Trzaskowski: 53,46 proc.

Duda: 46,54 proc.

Również w tej dzielnicy każdy z kandydatów zwyciężył w połowie komisji, ale to Trzaskowski zebrał więcej głosów

Czuby Południowe

Trzaskowski: 56,38 proc.

Duda: 43,62 proc.

Andrzej Duda zwyciężył tu tylko w jednym lokalu wyborczym: w przedszkolu przy Wyżynnej.

Czuby Północne

Trzaskowski: 51,79 proc.

Duda: 48,21 proc.

W tej dzielnicy Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę w dziesięciu komisjach, odwrotnie było tylko w trzech: nr 81 przy Biedronki, 82 przy Tymiankowej i 86 przy Radości.

Dziesiąta

Duda: 52,24 proc.

Trzaskowski: 47,76 proc.

Tu Rafał Trzaskowski zdołał pokonać urzędującego prezydenta w trzech spośród dwunastu lokali: nr 172 (VI LO) nr 175 (SP 2) i 178 (w kolejówce).

Felin

Duda: 53,14 proc.

Trzaskowski: 46,86 proc.

Andrzej Duda dał się prześcignąć kontrkandydatowi wyłącznie w jednej komisji (nr 156, w podstawówce) i to zaledwie pięcioma głosami.

Głusk

Duda: 54,98 proc.

Trzaskowski: 45,02 proc.

Hajdów-Zadębie

Duda: 63,00 proc.

Trzaskowski: 37,00 proc.

Kalinowszczyzna

Duda: 53,24 proc.

Trzaskowski: 46,76 proc.

Walczący o reelekcję prezydent Duda przegrał w tej dzielnicy tylko w komisji nr 131 (w szkole przy Tumidajskiego) i to tylko czterema głosami.

Konstantynów

Trzaskowski: 55,10 proc.

Duda: 44,90 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał tutaj we wszystkich czterech obwodach wyborczych.

Kośminek

Duda: 55,56 proc.

Trzaskowski: 44,44 proc.

W tej dzielnicy kandydat opozycji nie zdołał pokonać Andrzeja Dudy w żadnym z siedmiu obwodów.

Ponikwoda

Trzaskowski: 55,22 proc.

Duda: 44,78 proc.

Właśnie w tej dzielnicy obaj kandydaci osiągnęli największe procentowo poparcie w „zwykłych” obwodach. W lokalu GS przy Turystycznej (komisja nr 125) Andrzej Duda zdobył 72,59 proc. głosów. W lokalu 124 (SOSW przy al. Spółdzielczości Pracy 65) Rafał Trzaskowski dostał 70,06 proc.

Rury

Trzaskowski: 54,92 proc.

Duda: 45,08 proc.

W największej pod względem liczby mieszkańców dzielnicy Lublina, podzielonej na osiemnaście obwodów wyborczych, Rafał Trzaskowski wygrał w każdej komisji.

Sławin

Trzaskowski: 56,12 proc.

Duda: 43,88 proc.

Duda zwyciężył tu w jednej z siedmiu komisji (nr 99 w szkole przy al. Warszawskiej), w której dostał o pięć głosów więcej niż kontrkandydat.

Sławinek

Trzaskowski: 56,38 proc.

Duda: 43,62 proc.

Urzędujący prezydent nie wygrał tu w żadnym z trzech obwodów wyborczych.

Stare Miasto

Duda: 51,35 proc.

Trzaskowski: 48,65 proc.

W tej dzielnicy są trzy obwody głosowania. Kandydat opozycji zwyciężył w jednym, zaledwie czterema głosami.

Szerokie

Trzaskowski: 58,85 proc.

Duda: 41,15 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w obu obwodach w tej dzielnicy.

Śródmieście

Trzaskowski: 52,76 proc.

Duda: 47,24 proc.

Andrzej Duda zdołał wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego w pięciu spośród siedemnastu obwodów w tej dzielnicy (nr 13 w LO przy Szkolnej, nr 15 w podstawówce przy Szkolnej, 22 w domu kultury przy Bernardyńskiej, nr 24 w ośrodku kultury przy Dolnej Panny Marii oraz nr 25 w III LO).

Tatary

Duda: 58,05 proc.

Trzaskowski: 41,95 proc.

Urzędujący prezydent wygrał w każdym z dziesięciu obwodów głosowania na Tatarach.

Węglin Południowy

Trzaskowski: 60,76 proc.

Duda: 39,24 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał tu w każdym z pięciu obwodów.

Węglin Północny

Trzaskowski: 57,10 proc.

Duda: 42,90 proc.

Rafał Trzaskowski przegrał (dziewięcioma głosami) w jednym spośród trzech obwodów wyborczych. W urnie stojącej w bibliotece przy Judyma 69,33 proc. głosów oddano na kandydata opozycji.

Wieniawa

Trzaskowski: 56,42 proc.

Duda: 43,58 proc.

Na Wieniawie Andrzej Duda wygrał tylko w jednym obwodzie (nr 4, komisja przy ul. Skautów), w pozostałych siedmiu triumfował Trzaskowski.

Wrotków

Duda: 54,01 proc.

Trzaskowski: 45,99 proc.

Tu w oczy rzuca się podział między starszą a nowszą częścią dzielnicy. W dwóch obwodach obejmujących nowsze bloki (komisje nr 166 i 167) wygrał kandydat opozycji, w pozostałych zwyciężył urzędujący prezydent.

Za Cukrownią

Duda: 60,03 proc.

Trzaskowski: 39,97 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrał w każdym z czterech obwodów. Jedną z jego dotkliwszych porażek na terenie Lublina jest przegrana w lokalu nr 67, gdzie urzędujący prezydent zdobył 63,28 proc. głosów.

Zemborzyce

Duda: 59,02 proc.

Trzaskowski: 40,98 proc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 12:22
+10
PiS wybierają ludzie, którzy chcą, by ktoś myślał i podejmował decyzje za nich. A jak jeszcze rzuci im kasę (zabieraną głównie tym, którzy zarabiają więcej), to już są w stanie wszystko im wybaczyć. Polacy szybko zapomnieli czasy socjalizmu - dlaczego je odrzuciliśmy, za to pamiętają to, że wtedy nie musieli się zbytnio martwić o swój byt, bo partia myślała za nich. Faktycznie przysłowie, że Polak głupi i przed szkodą, i po niej, jest wciąż aktualne. Kompletnie nie umiemy się uczyć na własnych błędach :-(
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 12:58
+8
HAŃBA LEWACTWU   !!!!  50 proc. obywateli  głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski
A teraz wskaż jakież to lewicowe punkty znalazły sie w programie pana Trzaskowskiego, że wyzywasz KO od lewactwa? Tobie się nienawiść tak na łeb rzuciła, że aż mi cię szkoda. Poza tym mnie bardziej interesuje bycie patriotą faktycznym, a nie na pokaz.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lipca 2020 r. o 12:47
+8
HAŃBA LEWACTWU   !!!!  50 proc. obywateli  głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 14:40
+7
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z przyzwoitością i tylko coś koło dwóch punktów procentowych więcej od kontrkandydata? Szkoda tylko, że koszt tego wszystkiego poniesiemy my, podatnicy...  Podsumowując - jak na takie środki i siły, to naprawdę cienki wynik pan Duda uzyskał...
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 10:07
+5
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony.  I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :)
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :) rozwiń
Avatar
irena / 13 lipca 2020 r. o 14:10
+5
znamienne,że za Dudą głosowały dzielnice,które najwięcej zgarnęły kasy z UE i najwięcej żądają od samorządu. A swe żądania powinny skierować do partii rządzącej i właśnie prezydenta
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lipca 2020 r. o 12:51
+5
"Urzędujący prezydent cieszył się dużym poparciem szczególnie w tych rejonach miasta, które są postrzegane jako mniej zamożne i nieco zaniedbane" - znamienne.
to o okręgu wyborczym Zuka i Wcislo :) ???
Avatar
Motorlublin / 13 lipca 2020 r. o 11:50
+5
Młodzi otwarci przedsiębiorczy proeuropejscy na Trzaskowskiego starsi słabo wykształceni prowschodni wychowani w PRL na Dudę.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 09:35
+4
ZUK to nawet na wieczór wyborczy się nie P0fatygował... " lider regionu" :)
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 08:19
+3
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 14:16
-1
O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki
Odezwał się "światowy" burek - król wiejskich podwórek. Do miasta- to Ty dzień wołami jedziesz, cepie. Szable do boju, trole do gnoju!
Avatar
___K___ / 14 lipca 2020 r. o 12:56
+2
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Można być Polakiem i patriotą, i nowoczesnym Europejczykiem zarazem. Poza tym PiS ani wy nie macie żadnego prawa oceniać, kto jest Polakiem, a kto nie!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 10:07
+5
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony.  I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :)
 O tak, "młodzi sami" tzw. wyrobnicy z warszafki, tak się obrazili na wynik wyborów, że już nigdy nie P0jadą do swoich domów w małych miejscowościach i nigdy już nie wezmą słoików i wałówek do stolicy!. Buahahhaaaa :) rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 09:35
+4
ZUK to nawet na wieczór wyborczy się nie P0fatygował... " lider regionu" :)
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 08:19
+3
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć.
Młodzi wyrwali się z kołtuńskiego zacofanego XiX wiecznego zaścianka, trochę świata i kultury poznali - i w d...... mają łojca, i jego hektary z burokami razem, dwa kuniki, pług z jednym lemieszem i brony. I przewielebnego w czarnej sukience, któremu każdy grosz z pocałowaniem w rękę oddawał. Nie wiem czy zauważyłeś, ale trochę wody w Wiśle upłynęło, świat się nieco zmienił. Młodzi sami decydują o swojej przyszłości, o kształcie miejsca, w którym chcą żyć. rozwiń
Avatar
Ppp1 / 13 lipca 2020 r. o 19:10
0
No tak, nowe "miescuchy" za buraki tatusia z ościennych satelit zapomniały skąd się wywodzą... Teraz są takie miastowe, europejskie, czaskowskie....
Avatar
Zgredek Edek / 13 lipca 2020 r. o 15:02
-1
Bieda galicyjska „Każdy Galicjanin pracuje za ćwierć, a je za pół człowieka” - pisał polityk i publicysta Stanisław Szczepanowski w swej książce „Nędza Galicji w cyfrach i program energicznego rozwoju gospodarstwa krajowego”. Do świadomości publicznej przebiła się tylko pierwsza część publikacji i początek tytułu, stąd Galicję i Lodomerię często zwano pogardliwie „Golizną i Głodomerią”. ***s://malopolskie.naszemiasto.pl/nasza-historia-galicyjskie-abecadlo-czyli-co-nam-zostalo-po/ar/c1-2680396
Avatar
Zgredek Edek / 13 lipca 2020 r. o 14:45
-4
Młodzi otwarci przedsiębiorczy proeuropejscy na Trzaskowskiego starsi słabo wykształceni prowschodni wychowani w PRL na Dudę.
Dokładnie w/granic zaborów. Najbardziej biedne, zacofane, ciemne i zahukane - Priwislanskij Kraj oraz Golizna i Głodomeria (Galicja) urządziły nam kraj na najbliższe 3 lata....A skryty plan (przecież Ziobro nie powie tego głośno) na najbliższe 3 lata (w ramach tak zwanej repolonizacji mediów) jest taki. Dotychczas Internet był ostoją, wyspą wolnego słowa. No to będą 3 etapy. Etap 1. Powszechna cenzura i inwigilacja przez służby. Etap 2. Stopniowe ograniczanie dostępu. 3. Całkowita blokada Internetu. I obudzicie się z ręką w nocniku, mundrale. Ale dziś cieszcie się, bo sianko znowu w żłobie.
Dokładnie w/granic zaborów. Najbardziej biedne, zacofane, ciemne i zahukane - Priwislanskij Kraj oraz Golizna i Głodomeria (Galicja) urządziły nam kraj na najbliższe 3 lata....A skryty plan (przecież Ziobro nie powie tego głośno) na najbliższe 3 lata (w ramach tak zwanej repolonizacji mediów) jest taki. Dotychczas Internet był ostoją, wyspą wolnego słowa. No to będą 3 etapy. Etap 1. Powszechna cenzura i inwigilacja przez służby. Etap 2. Stopniowe ograniczanie dostępu. 3. Całkowita blokada Internetu. I obudzicie się z ręką ... rozwiń
Avatar
___K___ / 13 lipca 2020 r. o 14:40
+7
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z przyzwoitością i tylko coś koło dwóch punktów procentowych więcej od kontrkandydata? Szkoda tylko, że koszt tego wszystkiego poniesiemy my, podatnicy...  Podsumowując - jak na takie środki i siły, to naprawdę cienki wynik pan Duda uzyskał...
Demokracja wsparta przez dwa miliardy rocznie na TVPiS i przyległe media, Bóg jeden wie ile na hejtowanie w mediach społecznościowych, totalne wsparcie rządu, który nie zajmował się swoimi sprawami, tylko rozlazł sie po kraju i obiecywał gruszki na wierzbie (znowu z naszych podatków). I jeszcze to wyczarterowanie, a więc i opłacenie przez rząd samolotu od LOTu, żeby pan Duda mógł polecieć do Zielonej Góry i wrócić stamtąd olewając przy okazji brak kontroli lotów. To i wiele innych działań niezgodnych z prawem, a co najmniej z ... rozwiń
Avatar
Edek2020 / 13 lipca 2020 r. o 14:36
-13
Demokracja wygrala! Czaskoski moze wracac do Czajki :-)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Dwóch mężczyzn wzięło cudzy samochód. Byli pijani, a auto kompletnie rozbili. Teraz grozi im osiem lat więzienia.

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Na funkcjonalność i wytrzymałość wyrobów stalowych wpływa m.in. zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiału do produkcji. Wysokiej jakości materiałem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle jest stal 254 SMO. Czym charakteryzuje się materiał 1.4547 / S31254? Gdzie jest stosowany? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna wraca do gry. Na razie w ramach I rundy Pucharu Polski. Zielono-czarni w sobotę zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Polonią Nysa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Mężczyzna podawał się za amerykańskiego biznesmena. Prosił o pieniądze na przewiezienie 3,5 tony złota. Mieszkanka przelała mu 120 tys. złotych.

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo istotne. Wystarczy, że każdy użytkownik nieustannie śledzony jest pod kątem swojej aktywności w wyszukiwarce internetowej, co wykorzystywane jest do celów marketingowych. Nie trzeba jednak udostępniać wszystkich danych o sobie, gdyż to prowokuje przestępców. Dotyczy to w szczególności dzieci, które powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.