Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

23 czerwca 2020 r.
18:17

Rafał Trzaskowski w Lublinie. "Jeszcze nigdy nie było takiej mobilizacji, energii i dumy" [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora TOMA
1103 56 A A

– Jeszcze nigdy nie było takiej mobilizacji, energii i dumy z tego, co udało nam się zrobić. O to chcę was prosić w najbliższe dni i lata. Musi być nas 10 milionów i wtedy na pewno zwyciężymy – mówił dzisiaj w Lublinie Rafał Trzaskowski. Na spotkanie z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta przyszły tłumy mieszkańców miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj w ramach kampanii przed niedzielnymi wyborami Trzaskowski odwiedził województwo lubelskie. Z powodu silnych ulew, jakie nawiedziły Warszawę, urzędujący prezydent tego miasta odwołał spotkania w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej. Zgodnie z planem dotarł do Urszulina, a po południu pojawił się na lubelskim placu Łokietka. Przy płynących z głośników słowach piosenki „Jeszcze będzie przepięknie” zespołu Tilt czekały na niego setki mieszkańców.

– Właśnie po to tu przyszliśmy. Żeby było przepięknie, żeby nie było więcej Banasiów, Przyłębskich, dziewczyn z NBP czy niszczenia radiowej „Trójki” – mówi Marcin Jodłowski, który przed Ratuszem pojawił się z kilkuletnim synem Tomkiem. – Przed nami bardzo ważne wybory. Jestem tu, bo chcę wesprzeć polityka, na którego będę głosować, bo odpowiada mi jako kandydat i człowiek – tłumaczy z kolei pani Justyna.

Wchodzącego na scenę Trzaskowskiego powitały gromkie brawa i okrzyki. Uczestnicy spotkania rozpoczęli je od odśpiewania dwóch zwrotek hymnu narodowego. Przez moment dało się słyszeć pojedyncze gwizdy, gdy ulicą Królewską przejeżdżał samochód z lawetą, na której wisiał baner urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Ten sam pojazd w trakcie wiecu pokonywał zresztą tę trasę kilkukrotnie, a za jego kierownicą siedział… lubelski radny PiS i dyrektor podległego marszałkowi województwa Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich Zbigniew Ławniczak. Wystąpienie kandydata KO próbował też zakłócić mężczyzna krzyczący „Andrzej Duda”. Przestał, gdy telefonem zaczął go nagrywać członek sztabu Trzaskowskiego Sławomir Nitras.

Prezydent Warszawy do podobnych incydentów odniósł się ze sceny. – Często na naszych wydarzeniach jest coś, co nas rozprasza. Nie przejmujcie się tym. Bo czasem jedyna szansa na nasze zaistnienie jest na naszych spotkaniach. Bo nigdzie w Polsce nie zbiera się więcej ludzi. Powinniśmy się cieszyć, bo jeśli ktoś choć przez chwilę chce poczuć pozytywną energię, to musi się pojawić wśród nas – mówił.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 23 czerwca 2020 r. o 19:59
+23
mafie vatowskie, paliwowe itp. wyprowadzily 450 miliardów zł. 
Tak czekam, kiedy i który PiSowski troll przebije barierę biliona złotych... Rzucacie kwotami, o jakich nie macie zielonego pojęcia. Skoro jednak tak było, to czemu wasi PiSowscy mistrzowie wszystkiego, mając przez cztery lata we władaniu Sejm, Senat i prezydenta, a do tego sporą część prokuratury i trochę sądów, do dziś ine postawili nikogo przed sądem i nikogo nie skazali??? Czy naprawdę bezrozumnie powtarzacie te slogany, te oszczerstwa, nie widząc, jak zrobiono z was dudusiów? Swoją drogą powiedzenie "wystrychnięty na dudka" nabiera w ostatnich latach specjalnego znaczenia...
Tak czekam, kiedy i który PiSowski troll przebije barierę biliona złotych... Rzucacie kwotami, o jakich nie macie zielonego pojęcia. Skoro jednak tak było, to czemu wasi PiSowscy mistrzowie wszystkiego, mając przez cztery lata we władaniu Sejm, Senat i prezydenta, a do tego sporą część prokuratury i trochę sądów, do dziś ine postawili nikogo przed sądem i nikogo nie skazali??? Czy naprawdę bezrozumnie powtarzacie te slogany, te oszczerstwa, nie widząc, jak zrobiono z was dudusiów? Swoją drogą powiedzenie "wystrychnięty na... rozwiń
Avatar
Apollo13 / 23 czerwca 2020 r. o 20:01
+20
Trzaskowski to przynajmniej jakiś normalny facet a nie nadęty bufon. Kaczyński i PIS muszą być przez kogoś kontrolowani, bo teraz całkowicie są bezkarni. Dobrze jak ktoś zacznie im patrzeć na ręce...
Avatar
Zgredek Edek / 24 czerwca 2020 r. o 07:55
+17
Lecą minusy? Słychać pisie wycie? No i tak trzymać! Znakomicie!
Avatar
Gatusso / 23 czerwca 2020 r. o 19:57
+17
Wymowna scenka, Prezydent bogatej Warszawa i Prezydent zadluzonego po uszy 6 krotnie mniejszego Lublina unoszą ręce. Czego to dowodzi? Obaj są prominentami PO, Platformy Oszustów, która przez 8 lat zamieniła Polskę w kupę kamieni, państwo teoretyczne, z którego kasy mafie vatowskie, paliwowe itp. wyprowadzily 450 miliardów zł. Obaj prezydenci oddani są całą duszą trzymającym kasę, w Warszawie, mafii przejmującej bezspadkowego mienie, w Lublinie deweloperów przejmujących pod swoje deweloperskie inwestycje tereny od lat    rezerwowane na przyrodnicze płuca miasta. Jedno ich różni, Trzaskowski w Warszawie ogranicza dostęp do śródmieścia prywatnych aut, np. zwężenie jezdni Świętokrzyskiej do dwóch pasów ruchu, Żuk odwrotnie, demoluje śródmiejskie ulice by zwiększyć ich przepustowość, przykładów nie muszę wymieniać. A na koniec pytanie: Czy kandydat  Trzaskowski odniósł się do programu wyborczego, czy dalej takiego programu nie ma?
 meliski sobie zaparz pisowski frustracie !!! a jak ci tak źle w Lublinie to polecam się przeprowadzić do Chełma gdzie pod rządami prawego i sprawiedliwego prezydenta właśnie trwa prywatyzacja miejskiej spółki !!!
 meliski sobie zaparz pisowski frustracie !!! a jak ci tak źle w Lublinie to polecam się przeprowadzić do Chełma gdzie pod rządami prawego i sprawiedliwego prezydenta właśnie trwa prywatyzacja miejskiej spółki !!! rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 23 czerwca 2020 r. o 20:09
+16
Wzmożona aktywność pisowskich trolli może świadczyć o tym, że notowania Dudy lecą na pysk i pojawił się strach przed utratą pełni władzy.
Avatar
Adam_z_Lublina / 23 czerwca 2020 r. o 20:16
+15
Brawo Rafał ! Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie ! Mamy DOŚĆ podziałów , kłótni, agresji i nienawiści ! Czas skończyć ze sztucznym wyszukiwanie wrogów i szczuciem na nich ludzi. Przecież to jest podłe !
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 czerwca 2020 r. o 14:23
+14
Schetyna: Trzaskowski do końca tygodnia przedstawi program  - KABARET :) kampania się kończy, a ten program zapowiada :)  szkoda, ze nie wiemy do końca którego tygodnia :)  ps G.Zydowska  grudzień 2010 : "Obama obiecuje Komorowskiemu z P0 zniesienie wiz".... listopad 2019 - PREZYDENT A. DUDA:... potrzymaj mi piwo... :)
Avatar
KOT89 / 24 czerwca 2020 r. o 21:32
+12
Trzaskowski jest leniwy, wspiera ideologię LGBT, w Warszawie NIC nie zrealizował poza kartą LGBT - jest słabym prezydentem, oderwany od rzeczywistości i zwykłych ludzi jak większość platformy która wyprowadziła 350 mld zł z VAT i podatków, wspiera tylko największe miasta powyżej 500 tyś, donosi na Polskę, jest za kastą sądową, wypalać chce żelazem, oraz będzie jątrzył i skłócał, skrajny lewak, nadęty.  
Avatar
sylwiabg / 23 czerwca 2020 r. o 20:27
+12
Byłam, miło posłuchać wyważonego, błyskotliwego i uśmiechniętego Rafała Trzaskowskiego. Bez agresji, głupawych tych min i pokrzykiwań.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 czerwca 2020 r. o 11:53
+8
Rafau, 3cia liga hokeja i inni z platformersow wspierają lewackie ugrupowania, nieprawdaż?! Tymczasem LEWACKI oddział  BLM sprofanował w ostatnich dniach mozaikę Czarnej Madonny w Bredzie, która dla Polaków żyjących w tym mieście od czasów II Wojny Światowej jest jednym z najważniejszych punktów miasta i jest uhonorowaniem Polaków gen MACZKA walczących z niemieckim nazizmem w Holandii . Cóż za mega ironia....
Myślałem, że dla katolika ważny jest Bóg, a nie mozaika, obraz itp.
„Kto będzie czcić ten wizerunek, nie zginie” - ps Myslenie jest zbyt trudne dla Ciebie, zostaw to innym...
Pieprzysz, jak potłuczony.    „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5). A co do myślenia, to naprawdę nie ty będziesz określał, co jest dla mnie trudne, a co nie, bo pokazałeś niejednokrotnie, że jesteś PiSowskim aparatczykiem i zapewne nikim więcej.
  Podważasz aktualne słowa Jezusa cytując Stary Testament kierowany do twórców "Złotego Cielca" ?
  Podważasz aktualne słowa Jezusa cytując Stary Testament kierowany do twórców "Złotego Cielca" ? rozwiń
Avatar
___K___ / 25 czerwca 2020 r. o 16:17
-4
 Trzaskowski jest leniwy, wspiera ideologię LGBT, w Warszawie NIC nie zrealizował poza kartą LGBT - jest słabym prezydentem, oderwany od rzeczywistości i zwykłych ludzi jak większość platformy która wyprowadziła 350 mld zł z VAT i podatków, wspiera tylko największe miasta powyżej 500 tyś, donosi na Polskę, jest za kastą sądową, wypalać chce żelazem, oraz będzie jątrzył i skłócał, skrajny lewak, nadęty.    
Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 1,5 roku. Pan Duda prezydentem Polski od niemal 5 lat. Obawiam się, że Trzaskowski zrobił więcej dobrego dla Warszawy, niż Duda dla Polski. Co do jątrzenia i skłócania, to cała Platforma nie robi tego tak skutecznie, jak przeciętny polityki PiSu. Do lewactwa PiSowi też dużo bliżej, niz Platformie. Wy już nie wiecie, co piszecie, za to w pluciu jesteście mistrzami.
Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 1,5 roku. Pan Duda prezydentem Polski od niemal 5 lat. Obawiam się, że Trzaskowski zrobił więcej dobrego dla Warszawy, niż Duda dla Polski. Co do jątrzenia i skłócania, to cała Platforma nie robi tego tak skutecznie, jak przeciętny polityki PiSu. Do lewactwa PiSowi też dużo bliżej, niz Platformie. Wy już nie wiecie, co piszecie, za to w pluciu jesteście mistrzami. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 czerwca 2020 r. o 15:57
-2
TECZOWY_ZSL - powiedz mi jedno. Czemu z takim samozaparciem, tak wytrwale, robisz z siebie takiego durnia? Nie masz nic lepszego do roboty, tylko siedzieć na kompie i wklepywać te nieziemskie idiotyzmy?Bierzesz coś, że masz takie odloty? Płacą Ci za to? Ktoś Ci coś obiecał? Chcesz zrobić jakąś "karierę"? Potrzebujesz "sławy" i poklasku dla podbudowania wątpliwego ego?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 czerwca 2020 r. o 14:23
+14
Schetyna: Trzaskowski do końca tygodnia przedstawi program  - KABARET :) kampania się kończy, a ten program zapowiada :)  szkoda, ze nie wiemy do końca którego tygodnia :)  ps G.Zydowska  grudzień 2010 : "Obama obiecuje Komorowskiemu z P0 zniesienie wiz".... listopad 2019 - PREZYDENT A. DUDA:... potrzymaj mi piwo... :)
Avatar
Jasin / 25 czerwca 2020 r. o 11:59
-6
Wybór jest bardzo prosty. Boy na posyłki prezia - kontra wszyscy. Wynik też łatwy do przewidzenia. Jeszcze nigdy jeden nie wygrał ze wszystkimi
Avatar
bogobojny / 24 czerwca 2020 r. o 23:29
+6
Czy tylko ja mam wrażenie że ktoś dobrze dofinansował ten tekst a nawet ingerował w jego treść?
Avatar
KOT89 / 24 czerwca 2020 r. o 21:32
+12
Trzaskowski jest leniwy, wspiera ideologię LGBT, w Warszawie NIC nie zrealizował poza kartą LGBT - jest słabym prezydentem, oderwany od rzeczywistości i zwykłych ludzi jak większość platformy która wyprowadziła 350 mld zł z VAT i podatków, wspiera tylko największe miasta powyżej 500 tyś, donosi na Polskę, jest za kastą sądową, wypalać chce żelazem, oraz będzie jątrzył i skłócał, skrajny lewak, nadęty.  
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 19:35
-8
  Trzaskowski jest leniwy, wspiera ideologię LGBT, w Warszawie NIC nie zrealizował poza kartą LGBT - jest słabym prezydentem, oderwany od rzeczywistości i zwykłych ludzi jak większość platformy która wyprowadziła 350 mld zł z VAT i podatków, wspiera tylko największe miasta powyżej 500 tyś, donosi na Polskę, jest za kastą sądową, wypalać chce żelazem, oraz będzie jątrzył i skłócał, skrajny lewak, nadęty.    
Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 1,5 roku. Pan Duda prezydentem Polski od niemal 5 lat. Obawiam się, że Trzaskowski zrobił więcej dobrego dla Warszawy, niż Duda dla Polski. Co do jątrzenia i skłócania, to cała Platforma nie robi tego tak skutecznie, jak przeciętny polityki PiSu. Do lewactwa PiSowi też dużo bliżej, niz Platformie. Wy już nie wiecie, co piszecie, za to w pluciu jesteście mistrzami.
Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 1,5 roku. Pan Duda prezydentem Polski od niemal 5 lat. Obawiam się, że Trzaskowski zrobił więcej dobrego dla Warszawy, niż Duda dla Polski. Co do jątrzenia i skłócania, to cała Platforma nie robi tego tak skutecznie, jak przeciętny polityki PiSu. Do lewactwa PiSowi też dużo bliżej, niz Platformie. Wy już nie wiecie, co piszecie, za to w pluciu jesteście mistrzami. rozwiń
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 16:12
-8
Rafau, 3cia liga hokeja i inni z platformersow wspierają lewackie ugrupowania, nieprawdaż?! Tymczasem LEWACKI oddział  BLM sprofanował w ostatnich dniach mozaikę Czarnej Madonny w Bredzie, która dla Polaków żyjących w tym mieście od czasów II Wojny Światowej jest jednym z najważniejszych punktów miasta i jest uhonorowaniem Polaków gen MACZKA walczących z niemieckim nazizmem w Holandii . Cóż za mega ironia....
Myślałem, że dla katolika ważny jest Bóg, a nie mozaika, obraz itp.
„Kto będzie czcić ten wizerunek, nie zginie” - ps Myslenie jest zbyt trudne dla Ciebie, zostaw to innym...
Pieprzysz, jak potłuczony.    „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5). A co do myślenia, to naprawdę nie ty będziesz określał, co jest dla mnie trudne, a co nie, bo pokazałeś niejednokrotnie, że jesteś PiSowskim aparatczykiem i zapewne nikim więcej.
Podważasz aktualne słowa Jezusa cytując Stary Testament kierowany do twórców "Złotego Cielca" ?
Nie, być może naprawdę tak powiedział. Wszak Jezus jest postacią historyczną. Ale jego boskość, to kwestia wiary.
skoro przyznajesz że "był" i "powiedział" - to już jest progres. Super.
Jaki progres? Napisałem, że być może powiedział, a nie przyznałem, że powiedział. Miliardy ludzi w historii coś powiedziały. I co z tego?
Jaki progres? Napisałem, że być może powiedział, a nie przyznałem, że powiedział. Miliardy ludzi w historii coś powiedziały. I co z tego? rozwiń
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 16:11
-8
Kółko wzajemnej adoracji - pisze, oceniają sami siebie pozytywnie, a potem kasuję komentarz, by wkleić go na końcu. PiSowskie "myślenie". Jak ktoś jest zainteresowany tematem, to i tak przeczyta cały wątek. Ale że płacą wam za takie działania? PiS musi mieć już ciepło w galotach, skoro ucieka się do takich działań.
Dokładnie. Deszcz pada, to wszelkie pisowskie glizdy wypełzły. I minusują, ino furczy. Wydaje im się, że w ten sposób zakłamią rzeczywistość, odwrócą to, co i tak nieuniknione. Słychać pisie wycie? O to chodzi, znakomicie!
 Schetyna: Trzaskowski do końca tygodnia przedstawi program - KABARET :) kampania się kończy, a ten program zapowiada :)  szkoda, ze nie wiemy do końca którego tygodnia :)
Lepiej nie mieć spisanego programu, niż mieć taki, który dzieli Polaków, który osoby LGBT wykulcza z grupy ludzi itp., tak? Zresztą co nam po programie pana Dudy, który i tak go nie realizuje?
Lepiej nie mieć spisanego programu, niż mieć taki, który dzieli Polaków, który osoby LGBT wykulcza z grupy ludzi itp., tak? Zresztą co nam po programie pana Dudy, który i tak go nie realizuje? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 czerwca 2020 r. o 15:17
+2
Rafau, 3cia liga hokeja i inni z platformersow wspierają lewackie ugrupowania, nieprawdaż?! Tymczasem LEWACKI oddział  BLM sprofanował w ostatnich dniach mozaikę Czarnej Madonny w Bredzie, która dla Polaków żyjących w tym mieście od czasów II Wojny Światowej jest jednym z najważniejszych punktów miasta i jest uhonorowaniem Polaków gen MACZKA walczących z niemieckim nazizmem w Holandii . Cóż za mega ironia....
Myślałem, że dla katolika ważny jest Bóg, a nie mozaika, obraz itp.
„Kto będzie czcić ten wizerunek, nie zginie” - ps Myslenie jest zbyt trudne dla Ciebie, zostaw to innym...
Pieprzysz, jak potłuczony.    „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5). A co do myślenia, to naprawdę nie ty będziesz określał, co jest dla mnie trudne, a co nie, bo pokazałeś niejednokrotnie, że jesteś PiSowskim aparatczykiem i zapewne nikim więcej.
Podważasz aktualne słowa Jezusa cytując Stary Testament kierowany do twórców "Złotego Cielca" ?
Nie, być może naprawdę tak powiedział. Wszak Jezus jest postacią historyczną. Ale jego boskość, to kwestia wiary.
skoro przyznajesz że "był" i "powiedział" - to już jest progres. Super.
skoro przyznajesz że "był" i "powiedział" - to już jest progres. Super. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"
galeria

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"

Znają jego imię i nazwisko oraz adres. Ale jak na razie policji nie udało się przesłuchać mężczyzny, którego auto w ostatni piątek dachowało na ul. Janowskiej w Lublinie.

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

W ciągu ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego przybyło 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie też liczba osób znajdujących się w kwarantannie.

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)
film

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)

A do tego dzieciak z granatem, Gus Fring i zamieszki w wielkim mieście. Ale do pierwszych walk partyzanckich mamy jeszcze trochę czasu, bo premiera gry Far Cry 6 została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów
Wybory 2020
galeria

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów

W całym województwie wyborcy wrzucili do urn ponad 10 tysięcy nieważnych głosów. Nieważnych kart, na których np. brakowało pieczęci, było znacznie mniej.

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Tylko co trzeci wyborca z województwa lubelskiego głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie z Andrzejem Dudą wygrał w Lublinie, ale poza tym lepsze wyniki od urzędującego prezydenta uzyskiwał jedynie w pojedynczych komisjach.

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Dowódcą 21. batalionu lekkiej piechoty w Lublinie został właśnie ppłk Jacek Otręba, który jednocześnie z chwilą objęcia nowych.

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce
18 lipca 2020, 17:00

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Czas to miłość" realizowanego w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji. 18 lipca o godz. 17 w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się koncert "Camerata Vistula".

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Na mural, budki lęgowe dla ptaków czy czujniki czystości powietrza, a nawet nowe chodniki, place zabaw, stojaki na rowery, wycieczki czy kurs języka angielskiego chcą przeznaczyć chełmianie pieniądze z budżetu obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty będą weryfikowane formalnie oraz merytorycznie. Głosowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę września tego roku.

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Nowy sezon w bialskiej „okręgówce” rozpocznie się tak jak zazwyczaj w połowie sierpnia, w tym roku będzie to 16 dzień tego miesiąca. Mimo braku spadków w niższych ligach w minionych rozgrywkach, w nadchodzących w dalszym ciągu na tym poziomie wystąpi 14 zespołów.

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Wznowiona została akcja bezpłatnych badań w ramach miejskiego programu walki z nadwagą i otyłością u najmłodszych uczniów. Rodzice pierwszo- i drugoklasistów mogą już umawiać dzieci na wizyty, które będą się odbywać w wakacje.

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Stratą w wysokości niemal 2,3 mln zł zakończyła zeszły rok spółka Motor Lublin, której większościowym udziałowcem jest miasto – wynika z oficjalnego sprawozdania finansowego złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za ubiegłe lata spółka prowadząca najpopularniejszy z lubelskich klubów piłkarskich wykazała stratę przekraczającą już 13 mln zł.

10-latek bawił się razem z bratem wiatrówką. Został ranny w rękę

10-latek bawił się razem z bratem wiatrówką. Został ranny w rękę

Zabawa braci wiatrówką zakończyła się dla jednego z nich wizytą w szpitalu. Na szczęście, chłopiec nie doznał poważnych obrażeń

Film "Chata" w Kinie w Bramie
17 lipca 2020, 21:00

Film "Chata" w Kinie w Bramie

Organizatorzy projektu Kino w Bramie (ul. Królewska 3) zapraszają na kolejne weekendowe pokazy plenerowe. 17 lipca o godz. 21 zostanie wyświetlony film "Fredek uszczęśliwia świat", a drugiego dnia weekendu o tej samej porze będzie można zobaczyć "Chatę".

Lublin: 22 drzewa do wycinki na Czechowie. Nowe rury kosztem zieleni

Lublin: 22 drzewa do wycinki na Czechowie. Nowe rury kosztem zieleni

Ogłoszenie o planach usunięcia siedmiu dorodnych drzew na os. Szymanowskiego zelektryzowało niektórych mieszkańców bloków. Gdy zaczęli się sprawą interesować okazało się, że wycinka ma być o wiele większa.

Minister zdrowia: Chorych na koronawirusa jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze

Minister zdrowia: Chorych na koronawirusa jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze

Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze – zauważył w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Podziękował również mediom za informowanie opinii publicznej, co – wskazał – pozwoliło przejść epidemię bez strachu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!