Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

6 lipca 2020 r.
8:26

Wybory 2020. Niewielka różnica między Dudą i Trzaskowskim w drugiej turze

Autor: Zdjęcie autora kyku
15 32 A A
(fot. Archiwum)

Andrzej Duda będzie miał niewielką przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do urn chce pójść ponad 65 proc. badanych - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Przypomnijmy, że głowę państwa wybierzemy w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ankieterzy zapytali Polaków, czy wzięliby udział w drugiej turze wyborów, gdyby ta odbywała się w najbliższą niedzielą. 57.5 proc. respondentów odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 7.7 "raczej tak". Do lokali wyborczych na pewno nie wybierze się natomiast 27.1 proc. badanych ("zdecydowanie nie") oraz prawdopodobnie nie wybierze się 4.9 proc. ("raczej nie"). 2.8 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Wyniki sondażu pokazują, że większym poparciem cieszy się Andrzej Duda, chociaż jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim jest niewielka. Na obecnie urzędującego prezydenta kraju zagłosowałoby 46.8 proc. pytanych osób, a na jego kontrkandydata 45.9 proc. Z kolei 7.4 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

W badaniu pokazano również, na kogo zagłosowaliby sympatycy części z tych kandydatów, którzy nie przeszli do drugiej tury:

  • Szymon Hołownia - 70 proc. na R. Trzaskowskiego, 4 proc. na A. Dudę
  • Krzysztof Bosak - 70 proc. na R. Trzaskowskiego, 30 proc. na A. Dudę
  • Robert Biedroń - 60 proc. na R. Trzaskowskiego, 40 proc. na A. Dudę
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 50 proc. na R. Trzaskowskiego, 40 proc. na A. Dudę

Ankieterzy pytali również, czy na udział w wyborach ma ryzyko zakażenia koronawirusem. Odpowiedź "tak" - 47.3 proc.; odpowiedź "nie" - 51.8 proc.; odpowiedź "nie wiem" - 0.9 proc.

Sondaż został przeprowadzony 4 lipca na grupie 1100 osób.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 lipca 2020 r. o 07:54
+6
"gen" Wolski - GRU, Bolek - TW, ALEK - towarzysz Stolzman, PALAIKOTas - kumpel Brąka od polowań w ZSRR,  PETRU  - amant z MADERY,  COOKIES  z ZSL,  HOŁOWNIK  z wsi24.... a teraz  3ASKOWSKA  - z matki TW i beneficjent stypendium lewaka  S0R0S a..???. - ile razy  lemingi  będą się nabierać na kukły i pacynki  ????
Avatar
Zgredek Edek / 6 lipca 2020 r. o 17:33
+5
Nie potrzebujemy tęczowego prezydenta
Możesz mówić za siebie, w swoim imieniu? Nie chcecie? A ilu was jest? Masz coś z psychiką? Głowa często Cię boli? A jakieś "głosy" słyszysz może? Hmmmmm.... Jesteście tak przeraźliwie, beznadziejnie zaślepieni tą nienawiścią, że nawet obiektywne wyniki sondaży minusujecie? To jest całkowicie chore. Liczby też są dla was skażone ideologicznie? Do obłędu tylko krok....
Avatar
NowyProtest / 6 lipca 2020 r. o 10:16
+5
PiS konsekwentnie realizuje program Melina+. Młodzi po studiach gniją po kilka osób w dziurach z PRL-u w podłych warunkach bez szans na stabilizację, rozwój, założenie rodziny i bez warunków do pracy. Na czym polega program: 1. Likwidacja programu Mieszkanie dla Młodych. 2. Rentierzy masowo skupują mieszkania deweloperskie za gotówkę. 3. Zakup nowego mieszkania w oddanej inwestycji graniczy z cudem. 4. Banki podwyższają wymagania i minimalny wkład własny. 5. Wykup mieszkań spółdzielczych za 1% i wynajem takich dziur studentom. 6. Zawyżanie cen nieruchomości przez spekulantów. 7. Państwo w żaden sposób nie pomaga młodym kupić pierwszego mieszkania. Trzaskowski otwarcie mówi, że posiadanie własnego mieszkania jest jedną z najważniejszych barier dla wszystkich młodych ludzi. Głos na PiS to głos przeciwko sobie. Idź na wybory!
PiS konsekwentnie realizuje program Melina+. Młodzi po studiach gniją po kilka osób w dziurach z PRL-u w podłych warunkach bez szans na stabilizację, rozwój, założenie rodziny i bez warunków do pracy. Na czym polega program: 1. Likwidacja programu Mieszkanie dla Młodych. 2. Rentierzy masowo skupują mieszkania deweloperskie za gotówkę. 3. Zakup nowego mieszkania w oddanej inwestycji graniczy z cudem. 4. Banki podwyższają wymagania i minimalny wkład własny. 5. Wykup mieszkań spółdzielczych za 1% i wynajem takich dziur studentom. 6. Zawy... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 lipca 2020 r. o 13:48
+4
I kolejne na chybcika wytnij - wklej, błahahahahehehehihihihi..... IDIOTENSCHAFT....
   Berlin narzuca Polakom prezydenta? O TUSKU - SP0nsorze P0litycznym  trzaskowskiego pisze niemiecki Die WELT - „Er ist Pole, aber er spielt für das deutsche Team“ „Jest Polakiem, ale gra dla niemieckiej drużyny”
Avatar
Zgredek Edek / 6 lipca 2020 r. o 17:49
+3
No akurat pogardę dla ludzi i wyższość, to pięknie pokazuje PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele
Zaczyna się w Sejmie, bez żadnego trybu... a potem wierny, polsko - katolicki, miłujący przykazania i bliźniego ludek, po niedzielnej mszy, wciela słowo w czyn. Jak nie Baby Starte, to Godziszów, jak nie Szczecin - to ostatnio Kraków bejsbolami udowadniał, że Polska dla Polaków...Oczywiście tych prawdziwych wyłącznie....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 lipca 2020 r. o 13:39
+3
Na 77 obietnic wyborczych w Warszawie , tylko 5 zrealizowanych ? Słoiki ze stolycy zapewnie bardzo dumni z Rafalali:)  PRAWicowyinternet.pl/trzaskowski-na-77-dajacych-sie-zweryfikowac-obietnic-zlamal-72
Avatar
___K___ / 6 lipca 2020 r. o 16:15
+2
Wolski - GRU, Bolek - TW, ALEK - towarzysz Stolzman, PALAIKOTas- kumpel Brąka od polowań w ZSRR, PETRU - amant z MADERY, COOKIES z ZSL, HOŁOWNIK z wsi24.... a teraz 3ASKOWSKA - z matki TW i beneficjent stypendium lewaka S0R0Sa..???. - ile razy lemingi  będą się nabierać na kukły i pacynki ????
Poszukaj, ilu PZPRowskich aparatczyków było i jet związanych z PiSem...
Avatar
Garry / 6 lipca 2020 r. o 08:39
+2
Nie ma takiej możliwości żeby patriota zagłosował na kanalię, który nie tylko głosował ale nawet pisał rezolucje przeciw Polsce. "Czas na rachunek sumienia i kilka słów prawdy. Tak, to ja napisałem rezolucję w Parlamencie Europejskim - osobiście namówiłem 513 do głosowania za nią - dzięki czemu poparły ją wszystkie liczące się frakcje PE. Namówiłem amerykańskich Senatorów do zadawania pytań o stan demokracji w Polsce" - napisał ironicznie na swoim Facebooku Rafał Trzaskowski. W ten sposób odwołał się do sporu wokół rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski.
Nie ma takiej możliwości żeby patriota zagłosował na kanalię, który nie tylko głosował ale nawet pisał rezolucje przeciw Polsce. "Czas na rachunek sumienia i kilka słów prawdy. Tak, to ja napisałem rezolucję w Parlamencie Europejskim - osobiście namówiłem 513 do głosowania za nią - dzięki czemu poparły ją wszystkie liczące się frakcje PE. Namówiłem amerykańskich Senatorów do zadawania pytań o stan demokracji w Polsce" - napisał ironicznie na swoim Facebooku Rafał Trzaskowski. W ten sposób odwołał się do sporu wokół rezolucji Parla... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 lipca 2020 r. o 10:48
+1
Paul, niczym rasowy łowca spisków, węszy:
Co to jest za spółka "Arriva" w Warszawie?[/quote] [quote]W Polsce Arriva przewozi rocznie łącznie ponad 40 mln pasażerów, w tym 10 mln w komunikacji miejskiej. Działa na terenie 6 województw, eksploatując ponad 400 autobusów, 37 pojazdów kolejowych i zatrudniając ponad 1300 osób.Przejazdy w Warszawie Arriva obsługuje od 1 grudnia 2016 r., a w 2018 r. wygrała przetarg na obsługę linii stołecznego ZTM w wymiarze czterech mln wozokilometrów rocznie na lata 2018-2026
Kto zawalił - prezydent, firma, czy ludzie, dwu ćpunów? Co konia obchodzi, że furman pijany i fura się wywaliła? Paul - poprosimy o następny zestaw równie idiotycznych pytań. W tym o ewentualną winę Tuska także....
Kto zawalił - prezydent, firma, czy ludzie, dwu ćpunów? Co konia obchodzi, że furman pijany i fura się wywaliła? Paul - poprosimy o następny zestaw równie idiotycznych pytań. W tym o ewentualną winę Tuska także.... rozwiń
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 12:23
0
Musi być tragedia aby pewne sprawy wychodziły na wierzch. Niewygodne informacje nie przechodzą a ich podawanie ewentualne traktowane jest jako nagonka lub pisowska propaganda i stąd buńczuczne zapowiedzi likwidacji np. niektórych stacji przez Trzaskowskiego. Co to jest za spółka "Arriva" w Warszawie? Kto ją wpuścił na polski , warszawski rynek? Podobnie z "Czajką"
Czajka, to jest oczyszczalnia ścieków, Wybudowana i uruchomiona dzięki staraniom samorządowców Platformy (choć pewnie nie tylko). Za czasów poprzednika HGW, Lecha Kaczyńskiego, nie było oczyszczalni dla Warszawy. Zrzucano ścieki bezpośrednio do Wisły. Było ich dużo więcej (o jakieś 30-40%) niż podczas awaryjnego zrzutu podczas ubiegłorocznej awarii. I jakoś wtedy nie marudziliście, bo to było święte g*wno Kaczyńskiego, tak?
Czajka, to jest oczyszczalnia ścieków, Wybudowana i uruchomiona dzięki staraniom samorządowców Platformy (choć pewnie nie tylko). Za czasów poprzednika HGW, Lecha Kaczyńskiego, nie było oczyszczalni dla Warszawy. Zrzucano ścieki bezpośrednio do Wisły. Było ich dużo więcej (o jakieś 30-40%) niż podczas awaryjnego zrzutu podczas ubiegłorocznej awarii. I jakoś wtedy nie marudziliście, bo to było święte g*wno Kaczyńskiego, tak? rozwiń
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 12:23
0
Musi być tragedia aby pewne sprawy wychodziły na wierzch. Niewygodne informacje nie przechodzą a ich podawanie ewentualne traktowane jest jako nagonka lub pisowska propaganda i stąd buńczuczne zapowiedzi likwidacji np. niektórych stacji przez Trzaskowskiego. Co to jest za spółka "Arriva" w Warszawie? Kto ją wpuścił na polski , warszawski rynek? Podobnie z "Czajką"
Czajka, to jest oczyszczalnia ścieków, Wybudowana i uruchomiona dzięki staraniom samorządowców Platformy (choć pewnie nie tylko). Za czasów poprzednika HGW, Lecha Kaczyńskiego, nie było oczyszczalni dla Warszawy. Zrzucano ścieki bezpośrednio do Wisły. Było ich dużo więcej (o jakieś 30-40%) niż podczas awaryjnego zrzutu podczas ubiegłorocznej awarii. I jakoś wtedy nie marudziliście, bo to było święte g*wno Kaczyńskiego, tak?
Czajka, to jest oczyszczalnia ścieków, Wybudowana i uruchomiona dzięki staraniom samorządowców Platformy (choć pewnie nie tylko). Za czasów poprzednika HGW, Lecha Kaczyńskiego, nie było oczyszczalni dla Warszawy. Zrzucano ścieki bezpośrednio do Wisły. Było ich dużo więcej (o jakieś 30-40%) niż podczas awaryjnego zrzutu podczas ubiegłorocznej awarii. I jakoś wtedy nie marudziliście, bo to było święte g*wno Kaczyńskiego, tak? rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 lipca 2020 r. o 10:48
+1
Paul, niczym rasowy łowca spisków, węszy:
Co to jest za spółka "Arriva" w Warszawie?[/quote] [quote]W Polsce Arriva przewozi rocznie łącznie ponad 40 mln pasażerów, w tym 10 mln w komunikacji miejskiej. Działa na terenie 6 województw, eksploatując ponad 400 autobusów, 37 pojazdów kolejowych i zatrudniając ponad 1300 osób.Przejazdy w Warszawie Arriva obsługuje od 1 grudnia 2016 r., a w 2018 r. wygrała przetarg na obsługę linii stołecznego ZTM w wymiarze czterech mln wozokilometrów rocznie na lata 2018-2026
Kto zawalił - prezydent, firma, czy ludzie, dwu ćpunów? Co konia obchodzi, że furman pijany i fura się wywaliła? Paul - poprosimy o następny zestaw równie idiotycznych pytań. W tym o ewentualną winę Tuska także....
Kto zawalił - prezydent, firma, czy ludzie, dwu ćpunów? Co konia obchodzi, że furman pijany i fura się wywaliła? Paul - poprosimy o następny zestaw równie idiotycznych pytań. W tym o ewentualną winę Tuska także.... rozwiń
Avatar
Paul / 8 lipca 2020 r. o 08:58
-3
Musi być tragedia aby pewne sprawy wychodziły na wierzch. Niewygodne informacje nie przechodzą a ich podawanie ewentualne traktowane jest jako nagonka lub pisowska propaganda i stąd buńczuczne zapowiedzi likwidacji np. niektórych stacji przez Trzaskowskiego. Co to jest za spółka "Arriva" w Warszawie? Kto ją wpuścił na polski , warszawski rynek? Podobnie z "Czajką"
Avatar
Zgredek Edek / 8 lipca 2020 r. o 08:38
0
A TECZOWA zaraza dalej dzielnie maszeruje do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła gimnastyka!!!! I stara się uwieść nastoletnie siksy mdłymi opowiastkami z krainy mchu i paproci - powszechnie znanymi, buhahaha. Wyważanie otwartych drzwi, strzelanie z armat do much.... A może o Macierewiczu pogadamy, który jednym ruchem wydał wyrok śmierci na cały wywiad i kontrwywiad? I na śmigłowce dla armii, i nie tylko???? A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 124.000.000.000 o tyle wzrosło zadłużenie państwa od lutego do kwietnia. Ktoś musi tych gangsterów rozliczyć! !! Jeśli nie teraz - to w przyszłości takie "numery" nigdy nie ujrzą światła dziennego!!!
A TECZOWA zaraza dalej dzielnie maszeruje do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła gimnastyka!!!! I stara się uwieść nastoletnie siksy mdłymi opowiastkami z krainy mchu i paproci - powszechnie znanymi, buhahaha. Wyważanie otwartych drzwi, strzelanie z armat do much.... A może o Macierewiczu pogadamy, który jednym ruchem wydał wyrok śmierci na cały wywiad i kontrwywiad? I na śmigłowce dla armii, i nie tylko???? A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 lipca 2020 r. o 07:54
+6
"gen" Wolski - GRU, Bolek - TW, ALEK - towarzysz Stolzman, PALAIKOTas - kumpel Brąka od polowań w ZSRR,  PETRU  - amant z MADERY,  COOKIES  z ZSL,  HOŁOWNIK  z wsi24.... a teraz  3ASKOWSKA  - z matki TW i beneficjent stypendium lewaka  S0R0S a..???. - ile razy  lemingi  będą się nabierać na kukły i pacynki  ????
Avatar
___K___ / 7 lipca 2020 r. o 10:11
-2
"Ciekawe, kim są twoi rodzice. Czy tak chętnie poniesiesz winę za wszelkie ich działania, na które pewnie i tak nie miałeś wpływu? Takie oskarżenia ze strony prawicowych oszołomów pod adresem innych ludzi dowodzą tylko jednego - że się ma nieciekawą historię. " W sumie, to już ponosisz winę za ich działania. To oni cię spłodzili i najwyraźniej dali słabiutkie wykształcenie...
Avatar
___K___ / 7 lipca 2020 r. o 07:51
-1
"gen" Wolski - GRU, Bolek - TW, ALEK - towarzysz Stolzman, PALAIKOTas- kumpel Brąka od polowań w ZSRR, PETRU - amant z MADERY, COOKIES z ZSL, HOŁOWNIK z wsi24.... a teraz 3ASKOWSKA - z matki TW i beneficjent stypendium lewaka S0R0Sa..???. - ile razy lemingi  będą się nabierać na kukły i pacynki ????
Ciekawe, kim są twoi rodzice. Czy tak chętnie poniesiesz winę za wszelkie ich działania, na które pewnie i tak nie miałeś wpływu? Takie oskarżenia ze strony prawicowych oszołomów pod adresem innych ludzi dowodzą tylko jednego - że się ma nieciekawą historię.
Ciekawe, kim są twoi rodzice. Czy tak chętnie poniesiesz winę za wszelkie ich działania, na które pewnie i tak nie miałeś wpływu? Takie oskarżenia ze strony prawicowych oszołomów pod adresem innych ludzi dowodzą tylko jednego - że się ma nieciekawą historię. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lipca 2020 r. o 17:49
+3
No akurat pogardę dla ludzi i wyższość, to pięknie pokazuje PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele
Zaczyna się w Sejmie, bez żadnego trybu... a potem wierny, polsko - katolicki, miłujący przykazania i bliźniego ludek, po niedzielnej mszy, wciela słowo w czyn. Jak nie Baby Starte, to Godziszów, jak nie Szczecin - to ostatnio Kraków bejsbolami udowadniał, że Polska dla Polaków...Oczywiście tych prawdziwych wyłącznie....
Avatar
___K___ / 6 lipca 2020 r. o 17:40
-1
Tylko Trzaskowski da Polsce szansę na Normalność! Dlatego każdy głos dla Trzaskowskiego!
Nie potrzebujemy tęczowego prezydenta prosto z wyuzdanej parady, na czele której kroczył niczym wniebowzięty i choć szydzono nie tylko na niej z obrządków religijnych, to nie miał nic przeciwko temu . To obłudnik który mówi o szacunku dla katolików i jak gdyby nigdy nic paraduje w antykatolickiej wrednej "procesji" . Nie chcemy też mściwego, awanturniczo nakręconego prezydenta, który jako kandydat grozi "że będzie wypalał żelazem to co zrobił PiS ". Groźny czas pandemii i osłabiona przez nią gospodarka to nie czas na zapasy, tylko na zgodną współpracę prezydenta z rządem, jak to było także podczas usłużnej prezydentury Komorowskiego ( na przeszło 500 podpisanych ustaw, zaledwie kilka zawetowanych !). PIS zrobił dla ludu więcej dobrego, niż ktokolwiek przed nim, przyznają to niekiedy wrażliwi postępowcy nie sterroryzowani przez poprawność totalniaków, nastawionych zajadle na bezustanne NIE (razem z tygodnikiem Urbana) wobec niemal wszystkiego co zrobi PiS. Nie było też żadnej degrengolady chyba, że owe parady wkraczające triumfalnie do naszych miast jak ongiś armia czerwona niszcząca dawny porządek i tradycje. Gospodarka miała się do wybuchu pandemii całkiem dobrze i była pozytywnie oceniana przez europejskie bądź światowe komisje i agencje ratingowe (dane dostępne w necie). Żadne wolności czy zabawki zostawione przez koalicję PO-PSL nie zostały społeczeństwu ani rodzinie odebrane, zniszczone - przeciwnie, dodano do nich co nieco . Nie chcemy prezydenta którego oczkiem w głowie będzie jak obecnie - obnoszące się agresywnie ze swoimi nietypowymi upodobaniami sexśrodowisko oraz bezkrytyczna przyjaźń z tzw. elitami, od 2005 roku odnoszącymi się do nieposłusznego im ludu z niesłychaną pogardą i wyższością zarezerwowaną dla nadludzi.
No akurat pogardę dla ludzi i wyższość, to pięknie pokazuje PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele.
No akurat pogardę dla ludzi i wyższość, to pięknie pokazuje PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lipca 2020 r. o 17:33
+5
Nie potrzebujemy tęczowego prezydenta
Możesz mówić za siebie, w swoim imieniu? Nie chcecie? A ilu was jest? Masz coś z psychiką? Głowa często Cię boli? A jakieś "głosy" słyszysz może? Hmmmmm.... Jesteście tak przeraźliwie, beznadziejnie zaślepieni tą nienawiścią, że nawet obiektywne wyniki sondaży minusujecie? To jest całkowicie chore. Liczby też są dla was skażone ideologicznie? Do obłędu tylko krok....
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus. Andrusiewicz: „powstrzymajmy się od obecności na weselach”
Covid-19

Koronawirus. Andrusiewicz: „powstrzymajmy się od obecności na weselach”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia apeluje, aby w miarę możliwości nie chodzić na wesela. Takie imprezy wirusa „rozsiewają się po całym kraju”.

Celem AZS AWF Biała Podlaska będzie pierwsza trójka

Celem AZS AWF Biała Podlaska będzie pierwsza trójka

Od ponad tygodnia drużyna bialskich akademików przygotowuje się do nowego sezonu. W porównaniu do minionych rozgrywek w kadrze AZS AWF nie doszło do spektakularnych zmian.

Prymas Wyszyński, proboszcz Majdanka i Dmowski. Obrodziło nowymi pomnikami w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prymas Wyszyński, proboszcz Majdanka i Dmowski. Obrodziło nowymi pomnikami w Lublinie [zdjęcia]

Dwa są już gotowe i czekają na odsłonięcie, trzeci jest w budowie, czwarty jest projektowany. Pierwsza uroczystość czeka nas już w sobotę na Bronowicach, gdzie stanął pomnik prymasa Wyszyńskiego.

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie