Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

22 lutego 2020 r.
14:01

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"

159 46 A A
Kasy samoobsługowe znajdują się w wybranych sklepach sieci Biedronka zlokalizowanych w 74 miejscowościach.<br />
<br />
Kasy samoobsługowe znajdują się w wybranych sklepach sieci Biedronka zlokalizowanych w 74 miejscowościach.

(fot. Maciej Kaczanowski)

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko zaczęło się od rozmowy z ekspedientką jednej z lubelskich Biedronek. Kobieta, która nadzorowała funkcjonowanie kas samoobsługowych miała w kieszeni telefon mierzący jej kroki. Wyszło ich 10 000 na jednej zmianie. Dla kasjera, który przywykł do siedzenia i przesuwania towaru, godziny spędzone „na nogach” okazały się trudne do wytrzymania.

Chętnie bym się zamienił

- Praca na tradycyjnej kasie jest bardzo ciężka, bo każdego dnia przerzuca się tony towaru. Mimo to praca w kasach samoobsługowych jest znacznie gorsza. Nikt nie chce tam chodzić - przyznaje Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność, do którego trafia coraz więcej skarg w tej sprawie.

Na samoobsługowej kasie trzeba się nachodzić, bo pracownice muszą służyć klientom nieustanną pomocą: anulują błędne transakcje, pomagają odnaleźć właściwe ikony pieczywa, sprawdzają dokumenty kupującym alkohol...

- Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11. A dyżur zaczynam o 7 i kończę o 19 - komentuje na naszej stronie internetowej czytelniczka.

- Ja jestem nauczycielką w szkole podstawowej i robię 6-8 tys. kroków w ciągu dnia pracy. W tym pokonując 3 piętra - dodaje inna.

- Śmiech na sali! Kilka lat temu miałem pracę w której robiłem średnio 15-17 tys. kroków (też mierzone telefonem) i do głowy mi nie przyszło się z tego powodu skarżyć komuś! Ba, byłem zadowolony, toż to samo zdrowie było - wspomina czytelnik.

- 10 tys. kroków? To mniej więcej tyle ile zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Ja mam pracę siedzącą, robię ok. 4000 kroków dziennie i mam nadwagę. Chętnie bym się zamienił - pisze kolejny internauta.

Negocjacje płacowe

- W hipermarketach do kas samoobsługowych wyznaczana jest jedna osoba na zmianę. To ona sprawdza, co się dzieje na monitorze kontrolnym, a gdy klient ma problem, musi do niego podejść, pomóc mu lub anulować transakcje. Trudniejsze zadanie mają pracownicy supermarketów. W wielu z nich nie ma osoby przypisanej do kas samoobsługowych. Klientom pomagają tam pracownicy punktu obsługi klienta lub kasjerki ze skrajnych stanowisk. Mają oni wykonywać swoją pracę, w razie potrzeby pomagać klientom samoobsługowym, a gdy któryś z nich zdenerwuje się i wyjdzie to także odnieść zostawiony przez niego towar - tłumaczy problemy ekspedientów Paweł Skowron, przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność Carrefour Polska.

Związkowiec dodaje, że od problemu pracowników wyjątkowo zmęczonych pracą w kasach samoobsługowych nie da się uciec. Można jedynie starać się o polepszenie ich warunków pracy.

- Dlatego 25 lutego zaczynamy negocjacje płacowe. Chcemy wzrostu wynagrodzenia do płacy zasadniczej, bo stawka minimalna wzrosła w tym roku. Chcemy finansowego docenienia pracowników z długoletnim stażem. Okazuje się, że zarabiają oni mniej niż osoby dopiero przyjęte, bo ci drudzy zatrudniani są już na znacznie lepszych warunkach - mówi Paweł Skowron.

Rotowanie obsady

Kasy samoobsługowe zainstalowane są w ponad 100 największych sklepach Carrefour (około 60 hipermarketach i około 50 supermarketach. Zainstalowano je także w ponad 20 sklepach franczyzowych sieci).

- Klienci coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania, gdyż przyczynia się ono do usprawnienia obsługi w sklepie. Obserwujemy, że rośnie udział transakcji w kasach automatycznych - informuje Biuro Prasowe Carrefour Polska. - W planach na obecny rok jest instalowanie kolejnych kas samoobsługowych w kolejnych naszych sklepach.

Sieć podkreśla, że skarg pracowników do tej pory nie otrzymywano. - Menedżerowie kas często rotują obsadę w kasach samoobsługowych, a w dniach o zwiększonym ruchu zapewniają dodatkowych pracowników - słyszymy.

Podobnie jest w Biedronce.

- Pracownicy przy kasach samoobsługowych głównie pomagają klientom wyszukiwać artykuł na liście lub weryfikują wiek klienta podczas zakupu produktów alkoholowych. Należy jednak zauważyć, że są to osoby zatrudnione na stanowisku sprzedawcy-kasjera i do ich obowiązków standardowo należy także porządkowanie sali sprzedaży czy obsługa klientów przy kasach tradycyjnych i faktycznie w ciągu dnia mogą zmieniać te role - słyszymy w biurze prasowym sieci Biedronka.

- Kasy samoobsługowe to rozwiązanie komfortowe dla klientów, szczególnie tych, którzy mają do zrobienia mniejsze zakupy. Jest to także wsparcie codziennej pracy kasjerów. Obecnie takie kasy znajdują się w wybranych sklepach Biedronka zlokalizowanych w 74 miejscowościach, a zainstalowanie ich w kolejnych zależy od zapotrzebowania na takie rozwiązanie w danej lokalizacji.

Kto się cieszy, a kto nie

- Od cyfryzacji nie uciekniemy, ale musimy wiedzieć, że - wbrew temu, co twierdzą sieci handlowe - odbywa się ona kosztem pracownika - komentuje Paweł Skowron. - Mamy handel elektroniczny, a pokolenie dzisiejszych 20-latków kupuje już tylko przez internet. Pracownicy sklepu nie są potrzebni. Wchodzą kasy samoobsługowe. Szacuję, że powstanie czterech takich kolejnych jest równoznaczne z tym, że sześciu pracowników traci pracę. W kilku sklepach Carrefour mamy usługę „Scan&Go”. Klient skanuje telefonem towary z koszyka i podchodzi do kasy tylko po to, żeby za nie zapłacić. Sieć cieszy się, bo jest szybszy przepływ klienta i koszty się zmniejszają. Robiący zakupy też się cieszą, bo jest sprawniej.

- Tylko my się nie cieszymy, bo cyfryzacja jest zagrożeniem dla stanowisk pracy. Pracodawcy mówią, że będą wykorzystywać pracowników w innych obszarach sklepu, ale tak się nie dzieje. Rotacja w handlu ogromna, a na miejsce zwalniającego się pracownika nie zatrudnia się kolejnego. A nasza firma powiedziała już, że sukcesywnie będzie rosła liczba kas samoobsługowych jeśli będzie pozytywny odbiór klientów. A ten będzie i chętnych będzie coraz więcej. To mechanizm znany już z innych branży. W Urzędach Skarbowych nie mamy już mnóstwa pań w okienkach odkąd można rozliczać się elektronicznie.

- Boję się o pracę. Może nie w kontekście roku, czy dwóch, ale do emerytury tu nie przetrwam - uważa ekspedientka jednej z lubelskich Biedronek. - Wiem, że będę musiała szukać innej pracy. Wydaje mi się, że duże sklepy stacjonarne czeka kres. Zastąpią je samoobsługowe kontenery lub zamawianie produktów w Internecie. Trzeba więc płakać i pracować. Póki jest praca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JK / 22 lutego 2020 r. o 17:26
+27
A co ma powiedzieć listonosz?
Avatar
nl / 23 lutego 2020 r. o 10:47
+23
Jestem nauczycielem i napiszę krótko - "Jak się nie podoba, to zmięcie pracę" (wasze wpisy z kwietnia 2019 - karma wraca).
Avatar
___K___ / 23 lutego 2020 r. o 10:55
+17
Nauczyciele to powinne mieć chodź trochę przyzwoitości i nie wypowiadać się o prawdziwej pracy o której nie majo pojęcia. Taka prawda.
Chyba faktycznie nie mają pojęcia, skoro takiego imbecyla jak ty ze szkoły wypuścili - z taką znajomością ortografii, to się do kopania rowów co najwyżej nadajesz.
Avatar
Gość / 22 lutego 2020 r. o 16:11
+15
O dreptać się trzeba przy tej kasie samo- obsługowej to fakt, bo dużą część ludzi płacąca kartą kredytową powiem delikatnie mało rozgarnięta jest nie potrafiąc czytać ikonek wyświetlanych na monitorze przy kasie samo-obsłgowej, lub wręcz nie słuchają poleceń które są wydawane, przez głośnik przy owej kasie. Ale 10 tysięcy kroków wykonanych przez człowieka który pomaga ludziom też nie jest wyczynem, lub czymś ponad ludzkie siły. Ja w swojej pracy pracując 7 i pół godziny pokonuje dziennie około 6 kilometrów na nogach, że czasmi na koniec dnia nóg w d*pie nie czuje, i nie płacze że jest mi ciężko czy źle, a tutaj 10 tysięcy kroków i wielkie halo. Ps.Szefostwu Biedronek też by się nic nie stało gdyby gdyby pracownikowi przy takiej kasie dali, chociażby jakiś mały stołeczek żeby kasjer w Biedronce mógł chociaż na chwile przy nim "przycupnąć ".
O dreptać się trzeba przy tej kasie samo- obsługowej to fakt, bo dużą część ludzi płacąca kartą kredytową powiem delikatnie mało rozgarnięta jest nie potrafiąc czytać ikonek wyświetlanych na monitorze przy kasie samo-obsłgowej, lub wręcz nie słuchają poleceń które są wydawane, przez głośnik przy owej kasie. Ale 10 tysięcy kroków wykonanych przez człowieka który pomaga ludziom też nie jest wyczynem, lub czymś ponad ludzkie siły. Ja w swojej pracy pracując 7 i pół godziny pokonuje dziennie około 6 kilometrów na nogach, że czasmi na koniec dnia... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2020 r. o 14:07
+13
Od dawna nie korzystam z kas samoobsługowych. W końcu idąc do sklepu zamierzam zrobić zakupy a nie za darmo wykonywać pracą, którą zazwyczaj wykonuje kasjer. Czy jeśli sam siebie obsłużę w takiej kasie to będę miał jakąś zniżkę? Nie. I najczęściej wcale nie jest szybciej bo zazwyczaj kasa nie odnajduje jakiegoś produktu, coś się zatnie itd. I wtedy muszę czekać na pomoc. A najczęściej do pomocy jest 1 osoba na 8 kas - jak w Leclercu na Zana. Te kasy są tylko i wyłącznie po to by nabijać kabzę korporacjom. I tyle
Avatar
Arnold Boczek / 23 lutego 2020 r. o 07:35
+12
Jak komuś się nie podoba, niech zmieni pracę. Ja pracuję w Ikea. Z racji na powierzchnię robię... dużo kroków. I wiecie co? To najlepsza praca jaką miałem.
Avatar
Dziadek / 22 lutego 2020 r. o 18:03
+12
Jestem emerytem , mam 70 lat , codziennie robie od 8 do 11 tysięcy kroków
Avatar
Lublin / 24 lutego 2020 r. o 16:31
+10
Takie kasjerki to czasami zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadaly. Znam 3 kasjerki i czasami się z nimi widuję. Jak się spotkają to opowieści o tym jak one ciężko mają nie ma końca. Najbardziej co mnie irytuje to jak kpią z ludzi. Każdy stał w dużej kolejce i czekał na dzwonek wzywający kasjera. Przy jednym z takich spotkań koleżanka śmiała się z ludzi którzy słysząc dzwonek obserwują która kasa będzie otwarta a później "lecą jak stado jeleni". Naprawdę, szanowałem ich kiedyś ale po kilkunastu takich opowiesciach i lamencie jakie to one nieszczęśliwe są, szybko mi przeszło. Nikt was tam nie przywiązał, nie podoba się... droga wolna. Przy waszym nastawieniu do życia i ludzi wątpię że coś lepszego znajdziecie.
Takie kasjerki to czasami zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadaly. Znam 3 kasjerki i czasami się z nimi widuję. Jak się spotkają to opowieści o tym jak one ciężko mają nie ma końca. Najbardziej co mnie irytuje to jak kpią z ludzi. Każdy stał w dużej kolejce i czekał na dzwonek wzywający kasjera. Przy jednym z takich spotkań koleżanka śmiała się z ludzi którzy słysząc dzwonek obserwują która kasa będzie otwarta a później "lecą jak stado jeleni". Naprawdę, szanowałem ich kiedyś ale po kilkunastu takich opowiesciach i lamencie ... rozwiń
Avatar
SK / 23 lutego 2020 r. o 13:14
+10
Kiedyś popularne było powiedzenie: zes_rała się bida i płacze 
Avatar
Ewelina / 23 lutego 2020 r. o 11:26
+10
Zaraz, zaraz, najpierw lament, bo trzeba pracować, a na końcu lament, że przez cyfryzację pracy dla nich nich nie ma. Może niech się zadecydują? Ale ja się pracodawcom nie dziwię, jeśli choć polowa zatrudnionych ma podobne podejście. Kasa samoobsługowa nie marudzi, nie choruje, urlopu nie bierze. Do pomocy przy kilku wystarczy jedna osoba - zostawić na stanowisku tego kasjera, który nie narzeka na te kroki i już, oszczędność na kilku pensjach, a ile mniej jęczenia po gazetach... Brutalne, ale prawdziwe, przykro mi.
Avatar
Kasjer / 3 marca 2020 r. o 22:24
0
Bardzo dobra sugestia
Avatar
Pol / 3 marca 2020 r. o 22:14
+2
Ja pracuję jako Kasjer jakiś czas. Są dni lepsze oraz gorsze, jak w każdej pracy. Czasami mimo zmęczenia oraz złego dnia staram się aby Klient tego nie odczuł, gdyż takie jest moje zadanie - Profesjonalna obsługa Klientów (niestety są dni kiedy mi się to nie udaje). Wiem, że 10 tys kroków dla niektórych to nie dużo (ja robię ok 20 tys.), zamiast hejtować i porównywać do swoich osiągnięć zrozumcie, że kiedys praca na kasie polegała na siedzeniu i kasowaniu produktów, teraz po wprowadzeniu Kas samoobsługowych (co jest już normalnym zjawiskiem) wymusza zrobienie kilka kilometrów. Skargi umieszczone w tym artykule nie mogą być zrozumiane przez osoby, które nigdy na takim stanowisku nie pracowały.
Ja pracuję jako Kasjer jakiś czas. Są dni lepsze oraz gorsze, jak w każdej pracy. Czasami mimo zmęczenia oraz złego dnia staram się aby Klient tego nie odczuł, gdyż takie jest moje zadanie - Profesjonalna obsługa Klientów (niestety są dni kiedy mi się to nie udaje). Wiem, że 10 tys kroków dla niektórych to nie dużo (ja robię ok 20 tys.), zamiast hejtować i porównywać do swoich osiągnięć zrozumcie, że kiedys praca na kasie polegała na siedzeniu i kasowaniu produktów, teraz po wprowadzeniu Kas samoobsługowych (co jest już normalnym zjawiskiem)... rozwiń
Avatar
Kasjer / 3 marca 2020 r. o 21:49
+1
To zapraszam Państwa na zmianę 8 godzin to wtedy pogadamy. Ten kto pracuje w handlu zrozumie ten problem. Klienci nie zawsze są uprzejmi, a najczęściej przychodzą do kasy, aby wyrzyc się na Kasjerze właśnie, bo wie, że ten nie może odpyskować.
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 14:43
+2
a ja jestem pracownikiem socjalnym i też muszę się nieraz sporo nachodzić po mieście i pokonać wiele schodów w blokach ale bardzo mnie to cieszy z uwagi na kilogramy, stawy, mięśnie i w ogóle
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 13:07
+3
Teraz wojna zawodów, kto najmniej dostaje, kto najwięcej chodzi, kto najwięcej pracuje, ja nie mogę ludzie każdy robi tyle robi, niech to nie prowadzi do złości i zawiści
Avatar
XD / 24 lutego 2020 r. o 17:16
+4
NSZZ Solidarność... Już się nie dziwię.
Avatar
Lublin / 24 lutego 2020 r. o 16:31
+10
Takie kasjerki to czasami zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadaly. Znam 3 kasjerki i czasami się z nimi widuję. Jak się spotkają to opowieści o tym jak one ciężko mają nie ma końca. Najbardziej co mnie irytuje to jak kpią z ludzi. Każdy stał w dużej kolejce i czekał na dzwonek wzywający kasjera. Przy jednym z takich spotkań koleżanka śmiała się z ludzi którzy słysząc dzwonek obserwują która kasa będzie otwarta a później "lecą jak stado jeleni". Naprawdę, szanowałem ich kiedyś ale po kilkunastu takich opowiesciach i lamencie jakie to one nieszczęśliwe są, szybko mi przeszło. Nikt was tam nie przywiązał, nie podoba się... droga wolna. Przy waszym nastawieniu do życia i ludzi wątpię że coś lepszego znajdziecie.
Takie kasjerki to czasami zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadaly. Znam 3 kasjerki i czasami się z nimi widuję. Jak się spotkają to opowieści o tym jak one ciężko mają nie ma końca. Najbardziej co mnie irytuje to jak kpią z ludzi. Każdy stał w dużej kolejce i czekał na dzwonek wzywający kasjera. Przy jednym z takich spotkań koleżanka śmiała się z ludzi którzy słysząc dzwonek obserwują która kasa będzie otwarta a później "lecą jak stado jeleni". Naprawdę, szanowałem ich kiedyś ale po kilkunastu takich opowiesciach i lamencie ... rozwiń
Avatar
Paweł / 24 lutego 2020 r. o 13:49
+7
Jestem kelnerem i przez 12h pracy robię średnio 30 tys kroków. Śmiech na sali.
Avatar
Mariusz / 24 lutego 2020 r. o 13:49
+4
10 tysięcy kroków to mi pokazuje telefon średnio już o godzinie 13 (zaczynam pracę o 10). A prowadzę mały sklep gdzie jest 30 metrów kwadratowych.
Avatar
Olko / 23 lutego 2020 r. o 23:22
+8
Jak pracowalem w gastro 10k krokow to „nic sie nie działo” na sali
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsiębiorcy na tarczy. Jak oceniają pomoc jaką szykuje rząd?

Przedsiębiorcy na tarczy. Jak oceniają pomoc jaką szykuje rząd?

– Zakres tej pomocy jest niewystarczający. Jeżeli będzie tak dłużej niż przez pół roku, trzeba będzie zwijać interes – komentują przedsiębiorcy pakiet ustaw nazywanych tarczą antykryzysową. – Kwiecień wytrzymam, ale w maju przyjdzie mi wysyłać pracowników na urlopy – przewiduje jeden z nich.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 marca 2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 marca 2020

Już 13 lubelskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komisariat zamknięty

Już 13 lubelskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komisariat zamknięty

U dwunastu policjantów z lubelskiej „trójki” potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kolejny przypadek zanotowano w oddziale prewencji. Dziesiątki policjantów z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. 91 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. 91 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia koronawirusem. Pacjenci z powiatu chełmskiego, zamojskiego i puławskiego
galeria

Nowe zakażenia koronawirusem. Pacjenci z powiatu chełmskiego, zamojskiego i puławskiego

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Tak działa szpital w Chełmie. Cały pawilon B szpitala zmieniono w oddział zakaźny
Zdjęcia
galeria

Tak działa szpital w Chełmie. Cały pawilon B szpitala zmieniono w oddział zakaźny

Pracownica ośrodka pomocy społecznej w Dubience to kolejny mieszkaniec powiatu chełmskiego u którego stwierdzono koronawirusa. Wcześniej do szpitala w Chełmie trafiły osoby z Białopola, gminy z której pochodził zmarły w ubiegłym tygodniu na koronawirusa kapłan.

Lubelskie: Kolejnych pięciu pacjentów pokonało koronawirusa. Ozdrowieniec - co to oznacza?

Lubelskie: Kolejnych pięciu pacjentów pokonało koronawirusa. Ozdrowieniec - co to oznacza?

Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięciu kolejnych ozdrowieńców – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Wicepremier zapowiada, że będą jeszcze większe obostrzenia w sklepach i miejscach pracy

Wicepremier zapowiada, że będą jeszcze większe obostrzenia w sklepach i miejscach pracy

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe hospitalizacje, kwarantanna [dane na 29.03]
Mapa

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe hospitalizacje, kwarantanna [dane na 29.03]

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 29 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego.

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

Sezon 2019/2020 w drugiej lidze siatkarzy został oficjalnie został zakończony. MKS Avia Świdnik oraz trzy inne zespoły otrzymały zaproszenie do gry w przyszłym sezonie w I lidze

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych
film

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych to ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – alarmują okuliści i apelują, żeby w czasie epidemii korzystać z tradycyjnych okularów.

Nagi mężczyzna biegał po ulicy. Tłumaczy, że zrobił to, bo ktoś obiecał mu jedzenie

Nagi mężczyzna biegał po ulicy. Tłumaczy, że zrobił to, bo ktoś obiecał mu jedzenie

W sobotę, tuż przed południem w Chelmie było bardzo ciepło. Termometry pokazały ponad 17 stopni, co wykorzystał 33-latek który postanowił wybrać się na spacer.

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

– Gdyby w rodzinnej bibliotece był „Kapitał” Marksa, pewnie bym dziś był dyrektorem banku. Ale była pięknie wydana Biblia z ilustracjami Gustawa Dore – żartobliwie tłumaczył Krzysztof Penderecki na UMCS, pytany o biblijne inspiracje swoich utworów. Jeśli jesteś Czytelniku starszą osobą, muzykę zmarłego właśnie Mistrza znasz z przedstawień... lubelskiego Teatru Andersena.

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek broni wprowadzonych na ostatnim posiedzeniu Sejmu zmian w Kodeksie wyborczym. Były wojewoda lubelski zapewnia, że partia rządząca nie dąży do przeprowadzenia planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich za wszelką cenę.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.