Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

2 stycznia 2020 r.
13:43

Niedziele handlowe w 2020 roku. Nowy zakaz: dwa dodatkowe dni z handlem tylko do godziny 14

Autor: Zdjęcie autora pat
47 32 A A
W 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy zaledwie 7 razy
W 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy zaledwie 7 razy

W 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy zaledwie 7 razy. W które dni przypadają niedziele handlowe w 2020 roku?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W 2020 roku weszły w życie kolejne zmiany związane z niedzielami handlowymi. W tym roku będzie ich zaledwie 7. Zmiany te są wprowadzane od czasu wejścia w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Początkowo, zakaz handlu nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu. Od stycznia 2019 roku zakupy możemy zrobić już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Liczba niedziel handlowych w 2020 roku została znacznie ograniczona. W całym roku będzie zaledwie 7 niedziel. W kolejnych latach również zakupy w niedziele będziemy mogli zrobić tylko 7 razy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę zabrania sprzedaży po godzinie 14 w dzień przed Wielkanocą (11 kwietnia) i w Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia).

Niedziele handlowe w 2020 roku

26 stycznia

5 kwietnia

26 kwietnia

28 czerwca

30 sierpnia

13 grudnia

20 grudnia

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lolek / 2 stycznia 2020 r. o 14:54
+23
Bardzo dobrze...nie będzie wypraw do Kościoła Św.  Auchan...:) więcej czasu dla rodziny.
 Przestan juz z tym ,, wiecej czasu dla rodziny" To nie jest uzaleznione od otwartego czy zamknietego sklepu. A czas spedzony w galerii z rodzina to nie czas dla rodziny? Wazne zeby byc razem, niewazne gdzie.
Avatar
Jj / 2 stycznia 2020 r. o 14:44
+19
,,Rodzice pojda z dziecmi do kina" dobre, dobre....w kinie ludzie w niedziele musza pracowac. 
Avatar
_K_ / 2 stycznia 2020 r. o 13:57
+19
Czemu rząd ma taką fiksację na punkcie handlu? Masa ludzi pracuje w różnych zawodach w dni wolne, w tym niedziele i święta, i jakoś nikt o nich nie myśli. Co, my nie mamy rodzin? Nam się wolne dni nie należą? Przecież pracując w niedziele ma się wolne w innym terminie, a to bywa wygodne i pomocne, gdy trzeba coś załatwić np. w urzędzie. Pracownicy handlu wcale nie mieli pod tym względem gorzej od strażaków, służby zdrowia, policji i mnóstwa innych ludzi. Dlaczego rząd "pomyślał" tylko o nich? Po co rząd się w ogóle wpieprza w takie kwestie? Mamy gospodarkę rynkową - niech każdy pracuje tak, jak chce i może. Niestety PiS zawraca kraj do socjalizmu i to w jego najgorszym wydaniu.
Czemu rząd ma taką fiksację na punkcie handlu? Masa ludzi pracuje w różnych zawodach w dni wolne, w tym niedziele i święta, i jakoś nikt o nich nie myśli. Co, my nie mamy rodzin? Nam się wolne dni nie należą? Przecież pracując w niedziele ma się wolne w innym terminie, a to bywa wygodne i pomocne, gdy trzeba coś załatwić np. w urzędzie. Pracownicy handlu wcale nie mieli pod tym względem gorzej od strażaków, służby zdrowia, policji i mnóstwa innych ludzi. Dlaczego rząd "pomyślał" tylko o nich? Po co rząd się w ogóle wpieprza w takie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 13:47
+19
a majtki kiedy mogę prać ?
Avatar
_K_ / 2 stycznia 2020 r. o 14:47
+13
Czemu rząd ma taką fiksację na punkcie handlu? Masa ludzi pracuje w różnych zawodach w dni wolne, w tym niedziele i święta, i jakoś nikt o nich nie myśli. Co, my nie mamy rodzin? Nam się wolne dni nie należą? Przecież pracując w niedziele ma się wolne w innym terminie, a to bywa wygodne i pomocne, gdy trzeba coś załatwić np. w urzędzie. Pracownicy handlu wcale nie mieli pod tym względem gorzej od strażaków, służby zdrowia, policji i mnóstwa innych ludzi. Dlaczego rząd "pomyślał" tylko o nich? Po co rząd się w ogóle wpieprza w takie kwestie? Mamy gospodarkę rynkową - niech każdy pracuje tak, jak chce i może. Niestety PiS zawraca kraj do socjalizmu i to w jego najgorszym wydaniu. Tylko że w straży i policji (i innych słuzbach mundurowych) to jest służba i za to dostają sowite przywileje emerytalne, o których inni mogą tylko pomarzyć!
W służbie zdrowia też? Poza tym jest masa innych zawodów, kiedy trzeba przychodzić do pracy w niedziele i święta i nikt z tego tytułu nie ma żadnych przywilejów. Ale tobie było wygodnie odnieść się tylko do służb mundurowych...
W służbie zdrowia też? Poza tym jest masa innych zawodów, kiedy trzeba przychodzić do pracy w niedziele i święta i nikt z tego tytułu nie ma żadnych przywilejów. Ale tobie było wygodnie odnieść się tylko do służb mundurowych... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 14:30
+13
Może w końcu ich trafi i wrócimy do normalności!
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 14:32
+12
Czas dla rodziny zapewni pan pitucha
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 14:51
+9
O tak ze mną postępujecie? W takim razie już nigdy nie dam na tacę. Odpowiedzialność zbiorowa. Dobra zmiana w moim wykonaniu, a co?
Avatar
DS / 2 stycznia 2020 r. o 14:10
+8
Przecież PiS to pachołki kościoła Dla nich wolny rynek nic nie znaczy
Avatar
Aaa / 2 stycznia 2020 r. o 17:59
+7
Oczywiście w kinie pracują wg Ciebie ludzie, którzy nie zasługują na czas z rodziną?
Avatar
terenia / 5 stycznia 2020 r. o 17:43
+2
Moim zdaniem każdy we włąsnym zakresie powinin decyzdować czy robić zakupy w niedziele, czy nie. Co do osób pracujących w niedziele za dawnych czasów to wydaje mi sie, że nie każdy był tym zniesmaczony - więcej gdzin, wyższa wypłata itd.
Avatar
Hella / 4 stycznia 2020 r. o 16:53
+3
Proponuje aby sluzba zdrowa,straz,policja tez miala wolne...ja tez mam rodzine i powinnam byc w domu z dziecmi a nie w pracy 12 godz...ciekawa jestem c,y sejmowe sklepiki,barki tez sa zamkniete..
Avatar
_K_ / 3 stycznia 2020 r. o 16:57
+2
No tak w Polsce niedzielę nie handlowe to zło ale w Niemczech np to sklapy w niedzielę zamknięte i nikt wielkiego halo nie robi, a tam straż, policja i służba zdrowia pracuje. Heloł nie jesteśmy jedynym krajem z zakazem handlu w niedzielę. A jeżeli chodzi o to że jak ktoś chce to pracuje nie to nie, to się nie zgodzę bo w dużych sklepach niema przepros niedziela wypada to pracujesz i nie możesz powiedzieć nie bo wy lecisz wiec jaki wolny rynek chyba dla właścicieli. Może m.in. Ci którzy pracują w sklepach przyczynili się do wybrania takiego rządu a nue innego bo chcieli takich zmiuan. Ja nie rozumie do kogo pretensje przecież wybór pisu to głos większości narządu, w tym mój.
Guzik wiesz o handlu. Nigdy nie jest tak, że ktoś pracuje we wszystkie niedziele, a za to ma wolne dni powszednie i nierzadko dodaktowo płatną tę niedzielę. Przymusu nie ma - nie pasuje ci, to zmieniasz pracodawcę, albo branżę i tyle. Co więcej - wśród pracowników handlu wcale niemało jest takich, którzy chcą pracować w niedziele. Właśnie za to wolne w inne dni, kiedy to mogą sobie pozałatwiać różne sprawy, dopilnować dzieci, pójść na wywiadówkę, do lekarza, czy urzędu. A przez pryzmat Niemiec to patrz, jak osiągniemy ich poziom gospodarczy. I tak całkiem przy okazji - weź sobie słownik ortograficzny, bo tylko potwierdzasz opinię na temat wyborców PiS-u...
Guzik wiesz o handlu. Nigdy nie jest tak, że ktoś pracuje we wszystkie niedziele, a za to ma wolne dni powszednie i nierzadko dodaktowo płatną tę niedzielę. Przymusu nie ma - nie pasuje ci, to zmieniasz pracodawcę, albo branżę i tyle. Co więcej - wśród pracowników handlu wcale niemało jest takich, którzy chcą pracować w niedziele. Właśnie za to wolne w inne dni, kiedy to mogą sobie pozałatwiać różne sprawy, dopilnować dzieci, pójść na wywiadówkę, do lekarza, czy urzędu. A przez pryzmat Niemiec to patrz, jak osiągniemy ich pozi... rozwiń
Avatar
Mania / 3 stycznia 2020 r. o 12:51
-1
No tak w Polsce niedzielę nie handlowe to zło ale w Niemczech np to sklapy w niedzielę zamknięte i nikt wielkiego halo nie robi, a tam straż, policja i służba zdrowia pracuje. Heloł nie jesteśmy jedynym krajem z zakazem handlu w niedzielę. A jeżeli chodzi o to że jak ktoś chce to pracuje nie to nie, to się nie zgodzę bo w dużych sklepach niema przepros niedziela wypada to pracujesz i nie możesz powiedzieć nie bo wy lecisz wiec jaki wolny rynek chyba dla właścicieli. Może m.in. Ci którzy pracują w sklepach przyczynili się do wybrania takiego rządu a nue innego bo chcieli takich zmiuan. Ja nie rozumie do kogo pretensje przecież wybór pisu to głos większości narządu, w tym mój. 
No tak w Polsce niedzielę nie handlowe to zło ale w Niemczech np to sklapy w niedzielę zamknięte i nikt wielkiego halo nie robi, a tam straż, policja i służba zdrowia pracuje. Heloł nie jesteśmy jedynym krajem z zakazem handlu w niedzielę. A jeżeli chodzi o to że jak ktoś chce to pracuje nie to nie, to się nie zgodzę bo w dużych sklepach niema przepros niedziela wypada to pracujesz i nie możesz powiedzieć nie bo wy lecisz wiec jaki wolny rynek chyba dla właścicieli. Może m.in. Ci którzy pracują w sklepach przyczynili się do wybrania takiego ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 11:13
+3
Tak niech wszyscy maja wolne. I nie służba a ochrona zdrowia. Musze wszystkich zmartwic my nie służymy, my pracujemy jak każdy. Juz 15 lat temu uczono mnie ze nie ma "pacjenta" tylko "klient" Nigdy nie płakałam nad tym ze musze pracować w niedzielę i święta. Ale skoro tak sie żałuje pracujących w sklepach to niech kazdy ma wolne. Stacje benzynowe, piekarnie, straż, policja. Ja po 24 godzinach" służenia" jak pan/pani to mówi, wychodząc z pracy rano w niedzielę, w domu mam czerstwy chleb i nic świeżego na obiad. Nie każdy to rozumie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 10:12
-6
Odpowiedź do pani/pana mówiącego o zamknięciu SORów itp. w niedzielę. Nie wiem czy pani/pan wie że takie miejsca noszą wspólną jedną nazwę którą jest "Służba zdrowia". Tak właśnie "SŁUŻBA" jak sama nazwa wskazuje lekarze i pielęgniarki szkolą się po to aby pomagać innym bez znaczenia czy mamy niedzielę czy pierwszy dzień świąt. A z drugiej strony skoro służba zdrowia chce wolne w niedzielę to okej proszę. Strażakom też damy wolne :) niech się pali pół miasta ale przecież oni mają wolne tak :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 08:24
+4
A ja chcę wszystkie niedziele i święta wolne od pracy w ochronie zdrowia. Koniec wycieczek do Opieki Nocnej i Świątecznej SORów, Izb Przyjęć calymi rodzinami i leczenia tygodniowych bolączek. Proszę sobie chorować na tygodniu. Prezesie prosimy o taki zakaz.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 00:04
+2
I co tak koniecznie musicie ludzie kupować w tę niedzielę? Za dużo kasy macie? Bez zakupów da się żyć. Chleba kupicie sobie w piątek wieczorem lub inny dzień dolny poza niedziela.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 19:49
+5
Nie będzie mi jakiś kur***l mówił co mam robić
Avatar
♫ przez te oczi zmielone ♫ ♫ ♫ / 2 stycznia 2020 r. o 18:16
-1
Ja poproszę wolne niedziele dla policjantów . Bezkarnie będę sobie swoim tedei po flaszkie na meline skoczyć . Przy okazji będę miał beke na stare baby uciekające mi spod alufelg.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 czerwca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 czerwca 2021 roku

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka
19 czerwca 2021, 19:00

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka

Działająca w Chatce Żaka Grupa Taneczna zMYsł zaprezentuje film pt. "Elementum", którego dwa premierowe pokazy odbędą się 19 czerwca o godz. 19 i 20 w siedzibie akademickiej instytucji (ul. Radziszewskiego 16).

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Miedź ciągle w cenie. Giną nie tylko rynny z kościołów, ale też pokrycie dachu. Do jednej z ostatnich takich kradzieży doszło na terenie powiatu kraśnickiego.

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie od lat czekają na chodnik. Wreszcie pojawia się szansa po tym, jak burmistrz Piotr Płudowski o tej sprawie poinformował wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Popiersie greckiego boga Apolla w czapce z daszkiem od dzisiaj jest na elewacji Centrum Kultury. To neon Joanny Dudoń, która wygrał ubiegłoroczny konkurs

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na letnie warsztaty, które odbędą się w dniach 26-30 lipca oraz 2-6 sierpnia.

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Ratusz chce zmienić przeznaczenie terenu leżącego między ul. Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zamierza umożliwić tu budowę akademików oraz mieszkań, choć przyznaje, że mieszkanie w tym miejscu będzie się wiązać z „dużymi uciążliwościami”

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

Dwanaście razy więcej niż cena wywoławcza – takie stawki oferowali licytujący podczas dzisiejszego przetargu na dzierżawę kawałka miejskiego placu. Chodzi o miejsce na wypożyczalnię gokartów rowerowych. A gokarty i tak już jeżdżą po zamojskim parku. Startują z... prywatnych posesji

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur
19 czerwca 2021, 14:00

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 19 czerwca aż trzykrotnie będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur spektakl "Śpiąca Królewna" Teatru Tańca GRAWiTAN. Pokazy o godz. 14, 16 i 18.

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie
Alarm24
galeria

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie

Klimatyzatory lokali usługowych na parterze bloku przy ul. Fulmana przeszkadzają trzem mieszkańcom wyższych pięter. Pozostali się nie skarżą. Ci, którzy narzekają na hałas i drgania, skierowali sprawę do sądu

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Lada dzień rozpocznie się drugi etap budowy al. Solidarności w Świdniku, tzw. małej obwodnicy miasta. Prace dotyczą odcinka od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Roboty mają potrwać do końca roku.

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami
film

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami

Gdańsk. Polscy kibice kolejny raz pokazali, dlaczego uważani są za najlepszych na świecie. Dzień po porażce naszej reprezentacji ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu Euro 2020 tłumnie pojawili się na otwartym treningu Biało-Czerwonych.

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!