Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

17 lutego 2020 r.
12:51

Polacy nie są zwolennikami zaostrzenia zakazu handlu w niedziele

Autor: Zdjęcie autora oprac. kyku
35 32 A A

W tym roku zakupy zrobimy jeszcze w 6 niedziel - to efekt zaostrzenia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. Nowe regulacje obowiązują od stycznia tego roku. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Havas Media Group, większość Polaków nie jest zadowolona z takich zmian.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

48.9 proc. ankietowanych negatywnie ocenia kolejne zaostrzenie zakazu handlu w niedziele, 35.6 proc. pozytywnie, a 15.5 proc. respondentów pozostaje neutralnych w tej kwestii. Wśród wszystkich badanych najbardziej niezadowoleni są mieszkańcy miast powyżej 500 tys. mieszkańców - niemal 64 proc. nie jest zwolennikiem wprowadzonych zmian. Z kolei wśród mieszkańców wsi przeważają ci, którzy oceniają nowe regulacje pozytywnie - 43.5 proc.

Duża grupa ankietowanych chce zniesienia zakazu handlu w niedziele - 47.7 proc. (w ubiegłym roku było to 46 proc.).

- Mimo że Polacy na ogół nie są zwolennikami niedzielnego zakazu handlu, wydaje się, że przyzwyczailiśmy się już do jego istnienia i jesteśmy odpowiednio przygotowani do braku możliwości zrobienia zakupów w niedzielę - czytamy w komentarzu do badania.

Jak respondenci radzą sobie bez możliwości zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia? 55.5 proc. osób idzie do sklepu już kilka dni wcześniej, 11.4 proc. szuka sklepów, które są otwarte w niedziele, 9.6 proc. przekłada zakupy na kolejny tydzień, a 4.6 proc. robi zakupy przez internet. Z kolei 19.1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nigdy nie robiło zakupów w niedziele i ten problem ich nie dotyczy.

Czy przez zakaz handlu Polacy mniej kupują? 56.8 proc. osób odpowiada na to pytanie przecząco, a 19.1 proc. twierdząco.

Grupa 46.5 proc. pytanych Polaków twierdzi, że nie odczuwa negatywnych skutków zakazu handlu. Odmiennego zdania jest 36.1 proc. ankietowanych.

– Zakaz handlu obowiązuje od 2018 r., w tym roku poza kilkoma wyjątkami, obejmie już wszystkie niedziele w miesiącu. Nasze badania pokazują, że nastawienie Polaków do zakazu handlu w niedziele nie zmienia się znacząco. Polacy wciąż deklarują, że chcieliby zniesienia zakazu handlu, a nowe zaostrzanie przepisów oceniają negatywnie. Mimo że stopniowo przyzwyczailiśmy się do braku możliwości zakupów w niedziele i planujemy zakupy wcześniej, to dla 1/3 Polaków stanowi on w dalszym ciągu duże utrudnienie – komentuje Anna Ostrowska, Insight Specialist w Havas Media Group.

Badanie przeprowadzone przez Havas Media w lutym 2020 na ogólnopolskim panelu badawczym wśród 1122 dorosłych Polaków.

Kiedy w tym roku zrobimy jeszcze zakupy w niedziele?

  • 5 kwietnia
  • 26 kwietnia
  • 28 czerwca
  • 30 sierpnia
  • 13 grudnia
  • 20 grudnia
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lutego 2020 r. o 13:01
+17
A wiecie co ich obchodzą Polacy ?? lichocka wyraźnie wam obywatele pokazała.
Avatar
Kot / 17 lutego 2020 r. o 13:43
+14
PAN Jarosław siedzi z kotem, to wszyscy mają siedzieć w domu, zemsta prezesa... A wiadomo, do kościółka trzeba iść tylko chyba ta frekwencja też nie wypalila
Avatar
_K_ / 17 lutego 2020 r. o 13:16
+14
"wydaje się, że przyzwyczailiśmy się już do jego istnienia i jesteśmy odpowiednio przygotowani do braku możliwości zrobienia zakupów w niedzielę" Guzik prawda! Nie przyzwyczailiśmy się - zostaliśmy do tego zmuszeni!!!
Avatar
Gość / 17 lutego 2020 r. o 13:08
+13
Debile z pis wszystko zrobili by pod siebie uważacie że to przypadek że w niedzielę wszystkie żabki są otwarte??? Za ladą nie stoją wlasciciele tylko pracownicy!!!!!!! Pis to machloje na każdym kroku, pis to zorganizowana grupa przestępcza.
Avatar
widzę to inaczej / 17 lutego 2020 r. o 13:41
+12
Ja jestem za zakazem. Jak w bibli, dzień siódmy dniem wolnym. Jest to idealny dzień na spędzenie czasu z rodziną, a nie zakupy, praca czy inne. 6 dni z 7, to wystarczająca ilość czasu na robienie zakupów.
To Ty się stosuj do tej swojej książki, ale nie narzucaj jej innym.
Avatar
haaahhhahahaahhhaa / 17 lutego 2020 r. o 14:00
+11
towarzyszka licho-cka pokazała gdzie władza ma tzw. luda ! I niech ten lud dalej ich popiera to za moment będzie z rękom w nocniku
Avatar
XX / 17 lutego 2020 r. o 13:20
+11
Ja jestem za zakazem. Jak w bibli, dzień siódmy dniem wolnym. Jest to idealny dzień na spędzenie czasu z rodziną, a nie zakupy, praca czy inne. 6 dni z 7, to wystarczająca ilość czasu na robienie zakupów.
Nikt nikogo nie zmusza do robienia zakupów w niedzielę klaczego więc zmusza się ludzi do nierobiena zakupów w niedzielę. Nie każdego interesuje ideologia katolicka
Avatar
Ujut / 17 lutego 2020 r. o 13:16
+10
Pracowac ale za platne 300% chetnych nie braknie!!!Tylko ci z pseudo Solidarnosci i Kosciol mieszaja ludziom w glowach!
Avatar
Klientka / 17 lutego 2020 r. o 13:10
+9
Drożyzna,drożyzna,drożyzna oto co nam załatwił pis. DROŻYZNE na każdym kroku.
Avatar
Borubar / 17 lutego 2020 r. o 15:26
+7
Polacy owszem zadowoleni nie są ale już Wolacy jak najbardziej tak!
Avatar
buahahaha / 17 lutego 2020 r. o 19:23
+2
Sciągnąć do Polski mośkowe sklepy. Będą otwarte w niedziele a zamknięte w soboty bo mają szabas. I będzie OK.
  i chciałbym zobaczyć jak te pisowskie niedołęgi próbują zamknąć ickowe sklepy? hehe strach w oczach ,coś rzadkiego i niepachnącego w spodniach ,morawicki na kolanach a duda na piechote leci do jerosolimy odebrać pokute
Avatar
_K_ / 17 lutego 2020 r. o 19:21
+1
A kto ci broni pracowac w niedzielę ? Żabka czeka. Robotnik od siedmiu boleści się znalazł. W żabce ci pogonią kota do roboty do godz. 23 to ci sie odechce pracy w niedzielę. Bolszewicy wprowadzali juz 10 tygodniowy dzień pracy, wszyscy wiemy jak sie to skończylo. Bierz przykład z Niemców, naród pracowity i uporządkowany, w niedzielę sklepy zamkniete na cztery spusty. Jak sie nie najesz to sie i nie naliżesz. Człowiek jak nie wypocznie z rodziną w niedzielę to do niczego sie nie nadaje, Niemcy to juz dawno zrozumieli, a Polak i po szkodzie głupi ... A ty, zamiast siać demagogię, zrozum, że nikt nie pracował siedem dni w tygodniu. Jeśli pracował w niedzielę, to miał wolny inny dzień. Jest wszak Kodeks Pracy i bez PiSu u władzy działał, i to działał dobrze.
A kto ci broni pracowac w niedzielę ? Żabka czeka. Robotnik od siedmiu boleści się znalazł. W żabce ci pogonią kota do roboty do godz. 23 to ci sie odechce pracy w niedzielę. Bolszewicy wprowadzali juz 10 tygodniowy dzień pracy, wszyscy wiemy jak sie to skończylo. Bierz przykład z Niemców, naród pracowity i uporządkowany, w niedzielę sklepy zamkniete na cztery spusty. Jak sie nie najesz to sie i nie naliżesz. Człowiek jak nie wypocznie z rodziną w niedzielę to do niczego sie nie nadaje, Niemcy to juz dawno zrozumieli, a Polak i po szkodzie ... rozwiń
Avatar
jaca / 17 lutego 2020 r. o 19:17
+2
Ja jestem za zakazem. Jak w bibli, dzień siódmy dniem wolnym. Jest to idealny dzień na spędzenie czasu z rodziną, a nie zakupy, praca czy inne. 6 dni z 7, to wystarczająca ilość czasu na robienie zakupów.
 ale chodziło debilku o sobote jako wolną,a nie niedziele ,co za nieuk
Avatar
. / 17 lutego 2020 r. o 17:21
+3
Pracowac ale za platne 300% chetnych nie braknie!!!Tylko ci z pseudo Solidarnosci i Kosciol mieszaja ludziom w glowach!
Była taka propozycja ze strony OPZZ ale Solidaruchy zakrzyczały i w dodatku fałszywe mapki kolportowali jak to rzekomo w zachodniej Europie w niedzielę sklepy zamknięte. Patrzę na mapkę a tam m.in. Holandia... Kur..a... kto ten kit wciska? Skoro normalnie w Holandii zakupy robię  marketach w niedzielę. Owszem są regiony w tym państwie, głównie protestanckie, gdzie sklepy są zamkniete w niedzie ale w tych bardziej katolickich handel się odbywa normalnie. Za pracę w niedzielę płatne jest 200%. Można by jeszcze zagwarantować każdemu pracownikowi conajmniej 2 niedziele wolne w miesiącu. Jak pracowałem w handlu to lubiałem w niedziele pracować bo nie było dostaw towaru, nie było kierowników a rano to wręcz panowała senna atmosfera bo było mało klientów...
A kto ci broni pracowac w niedzielę ? Żabka czeka. Robotnik od siedmiu boleści się znalazł. W żabce ci pogonią kota do roboty do godz. 23 to ci sie odechce pracy w niedzielę. Bolszewicy wprowadzali juz 10 tygodniowy dzień pracy, wszyscy wiemy jak sie to skończylo. Bierz przykład z Niemców, naród pracowity i uporządkowany, w niedzielę sklepy zamkniete na cztery spusty. Jak sie nie najesz to sie i nie naliżesz. Człowiek jak nie wypocznie z rodziną w niedzielę to do niczego sie nie nadaje, Niemcy to juz dawno zrozumieli, a Polak i po szkodzie głupi ...
 A kto ci bronił w życiu zostać Belfrem, Konowałem, Nadzwyczają Kastą... nie chciało się nosić teczki, dziś trzeba nosić woreczki.
 A kto ci bronił w życiu zostać Belfrem, Konowałem, Nadzwyczają Kastą... nie chciało się nosić teczki, dziś trzeba nosić woreczki. rozwiń
Avatar
Lapsus / 17 lutego 2020 r. o 17:10
+1
Klient przyjdzie do marketu na zakupy i po 1 godz. wychodzi ze sklepu. Sprzedawca siedzi ( pracuje ) w blaszoku bez naturalnego światła przy świetle elektrycznym ca 10 godz. Polskie przepisy pracy ( gdzie jest PIP ) wyrażnie określają czas pracy przy świetle elektrycznym na 7 godz. dziennie. Za karę, że pracodawca łamie przepisy to sprzedawca ma jeszcze przychodzić na 10 godz. pracy w niedziele. Rozumiem szkopów i żabojadów , że chcą wykorzystac polskich sprzedawców ale, żeby rodacy chcieli krzywdy swoich rodaków to be. Na Skarpie w Lublinie są 3 sklepy otwarte w każdą niedzielę i jak coś wypadnie to są nawet kolejki w tych sklepach i handel rodzinny rozwija się. Przecież te szkopskie i żabojadowe sklepy od 30 lat nie płacą podatku dochodowego i za to trzeba IM zabulić pracą w niedziele. Opamiętajcie się rodacy. Mało było Wam zasuwadż do pracy w soboty jak to było w PRL. Zakładajcie polskie sklepy i otwierajcie pracując w niedziele.
Klient przyjdzie do marketu na zakupy i po 1 godz. wychodzi ze sklepu. Sprzedawca siedzi ( pracuje ) w blaszoku bez naturalnego światła przy świetle elektrycznym ca 10 godz. Polskie przepisy pracy ( gdzie jest PIP ) wyrażnie określają czas pracy przy świetle elektrycznym na 7 godz. dziennie. Za karę, że pracodawca łamie przepisy to sprzedawca ma jeszcze przychodzić na 10 godz. pracy w niedziele. Rozumiem szkopów i żabojadów , że chcą wykorzystac polskich sprzedawców ale, żeby rodacy chcieli krzywdy swoich rodaków to be. Na Skarpie w Lublini... rozwiń
Avatar
Pecunia Non Olet / 17 lutego 2020 r. o 16:56
+3
Pracowac ale za platne 300% chetnych nie braknie!!!Tylko ci z pseudo Solidarnosci i Kosciol mieszaja ludziom w glowach!
Była taka propozycja ze strony OPZZ ale Solidaruchy zakrzyczały i w dodatku fałszywe mapki kolportowali jak to rzekomo w zachodniej Europie w niedzielę sklepy zamknięte. Patrzę na mapkę a tam m.in. Holandia... Kur..a... kto ten kit wciska? Skoro normalnie w Holandii zakupy robię  marketach w niedzielę. Owszem są regiony w tym państwie, głównie protestanckie, gdzie sklepy są zamkniete w niedzie ale w tych bardziej katolickich handel się odbywa normalnie. Za pracę w niedzielę płatne jest 200%. Można by jeszcze zagwarantować każdemu pracownikowi conajmniej 2 niedziele wolne w miesiącu. Jak pracowałem w handlu to lubiałem w niedziele pracować bo nie było dostaw towaru, nie było kierowników a rano to wręcz panowała senna atmosfera bo było mało klientów...
A kto ci broni pracowac w niedzielę ? Żabka czeka. Robotnik od siedmiu boleści się znalazł. W żabce ci pogonią kota do roboty do godz. 23 to ci sie odechce pracy w niedzielę. Bolszewicy wprowadzali juz 10 tygodniowy dzień pracy, wszyscy wiemy jak sie to skończylo. Bierz przykład z Niemców, naród pracowity i uporządkowany, w niedzielę sklepy zamkniete na cztery spusty. Jak sie nie najesz to sie i nie naliżesz. Człowiek jak nie wypocznie z rodziną w niedzielę to do niczego sie nie nadaje, Niemcy to juz dawno zrozumieli, a Polak i po szkodzie głupi ...
 Żabka to akurat kolego ma dyspensę od handlu w niedzielę jako placówka pocztowa bo Tadziu Rydzyk poprzez rząd PIS dogadał się z zagranicznymi właścicielami tej sieci (siedziba w Luxemburgu), którzy płacą mu pieniądze na różne inicjatywy wykupując się od konieczności zamykania sklepów w niedzielę. Czy Rydzyk zatroszczył się o biednych pracowników Żabek gonionych w niedzielę do roboty?
 Żabka to akurat kolego ma dyspensę od handlu w niedzielę jako placówka pocztowa bo Tadziu Rydzyk poprzez rząd PIS dogadał się z zagranicznymi właścicielami tej sieci (siedziba w Luxemburgu), którzy płacą mu pieniądze na różne inicjatywy wykupując się od konieczności zamykania sklepów w niedzielę. Czy Rydzyk zatroszczył się o biednych pracowników Żabek gonionych w niedzielę do roboty? rozwiń
Avatar
Papko / 17 lutego 2020 r. o 16:53
+1
Sciągnąć do Polski mośkowe sklepy. Będą otwarte w niedziele a zamknięte w soboty bo mają szabas. I będzie OK.
Avatar
Gość / 17 lutego 2020 r. o 15:52
+2
władza wie lepiej czego ludzie chcą!
Avatar
Józek / 17 lutego 2020 r. o 15:41
+3
A dziennik wschodni pracuje 7 dni ok to w niedzielę zadzwonimy. Zróbcie caffe dziennik wschodni w niedzielę chętnie wstąpię, pod warunkiem że galerie będą zamknięte
Avatar
Gość / 17 lutego 2020 r. o 15:34
-3
Nawet za 200 procent nie chciałbym pracować w niedzielę!!! Chociaż jeden dzień wolny dla rodziny !!! Co Wy pier... tutaj
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory prezydenckie 2020. Szef PSL odwiedził producenta maszyn rolniczych koło Lublina [zdjęcia]
galeria

Wybory prezydenckie 2020. Szef PSL odwiedził producenta maszyn rolniczych koło Lublina [zdjęcia]

Władysław Kosiniak-Kamysz spotykał się w piątek z wyborcami z naszego regionu. Odwiedził również firmę Weremczuk Agromachines z Niedrzwicy Dużej.

Anna Stojanowska o janowskiej stadninie: Niektóre konie są zbędne dla rodzimej hodowli

Anna Stojanowska o janowskiej stadninie: Niektóre konie są zbędne dla rodzimej hodowli

Rozmowa z Anną Stojanowską, którą cztery lata temu wraz z Markiem Trelą odsunięto od hodowli koni. Teraz doradza ona w sprawach hodowlanych nowemu prezesowi janowskiej stadniny Markowi Gawlikowi. Uczestniczyła m.in. w selekcji koni na tegoroczną aukcję.

Były reprezentant Polski zagra w LUK Politechnice Lublin

Były reprezentant Polski zagra w LUK Politechnice Lublin

Drużyna z Lublina nie przestaje zaskakiwać na rynku transferowym. Najpierw do zespołu dołączył Serb Neven Majstorović. W piątek LUK Politechnika poinformowała, że kolejnym, nowym nabytkiem jest Szymon Romać.

Koronawirus w Świdniku. Są wyniki badań urzędników, w tym starosty

Koronawirus w Świdniku. Są wyniki badań urzędników, w tym starosty

Wszyscy pracownicy Urzędu Miasta, którzy przebywają na kwarantannie są zdrowi – potwierdziła w piątek Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnika. W związku z nowym przypadkiem koronawirusa w Świdniku badania przeszli też pracownicy świdnickiego Starostwa Powiatowego, m.in. starosta Łukasz Reszka.

Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń spotkał się z młodzieżą w Nałęczowie [zdjęcia]
galeria

Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń spotkał się z młodzieżą w Nałęczowie [zdjęcia]

Po wizycie w Kraśniku Robert Biedroń odwiedził Nałęczów. Zjadł obiad u pani Marii, byłej żołnierki Szarych Szeregów. Później w towarzystwie posłów Moniki Pawłowskiej i Jacka Czerniaka wybrał się na piknik do Parku Zdrojowego. Tam spotkał się z młodzieżą.

Wystawa klocków Lego w Lublinie. Jest też model wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa
ZDJĘCIA, CENY BILETÓW
galeria

Wystawa klocków Lego w Lublinie. Jest też model wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Po niemal 3 miesiącach związanego z epidemią koronawirusa oczekiwania na Największą w Europie Wystawę Budowli z Klocków Lego "INWAZJA GIGANTÓW", zostanie ona w sobotę otwarta. Będzie ją można oglądać w SKENDE Shopping w Lublinie do 30 sierpnia.

"Miejska partyzantka ogrodnicza". Obrońcy drzew posadzili lipę przy ul. Lipowej [zdjęcia, wideo]
galeria

"Miejska partyzantka ogrodnicza". Obrońcy drzew posadzili lipę przy ul. Lipowej [zdjęcia, wideo]

Młodą lipę posadzili w piątkowy wieczór obrońcy drzew z ul. Lipowej w Lublinie, którzy nie zgadzają się na usuwanie zieleni związane z przebudową drogi.

Licencja dla Lewartu Lubartów? Spodziewamy się pozytywnej decyzji

Licencja dla Lewartu Lubartów? Spodziewamy się pozytywnej decyzji

Piłkarze beniaminka III ligi zakończyli już treningi. A działacze czekają na wieści Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W piątek mijał termin dostarczenia dokumentów, a decyzja spodziewana jest w poniedziałek lub wtorek.

Lubelskie. Renault dachowało. Gdzie jest kierowca? Zniknęły też tablice rejestracyjne

Lubelskie. Renault dachowało. Gdzie jest kierowca? Zniknęły też tablice rejestracyjne

Policjanci z chełmskiej komendy poszukują kierowcy scenica, który środowego wieczora dachował w miejscowości Przysiółek (gmina Sawin). Leżącego w rowie na dachu renaulta znaleziono bez tablic rejestracyjnych.

Nowy przypadek koronawirusa w Lubelskiem. W mieście w północnej części województwa
galeria

Nowy przypadek koronawirusa w Lubelskiem. W mieście w północnej części województwa

Mieszkaniec Białej Podlaskiej jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna wrócił z zagranicy.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Zmarło 10 osób, wśród ofiar 45-letnia kobieta

Epidemia koronawirusa w Polsce. Zmarło 10 osób, wśród ofiar 45-letnia kobieta

Są nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce - 233. W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 10 osób.

Naukowcy UMCS: Zdrowa planeta to zdrowi, dłużej żyjący ludzie [wideo]
film

Naukowcy UMCS: Zdrowa planeta to zdrowi, dłużej żyjący ludzie [wideo]

5 czerwca to Światowy Dzień Ochrony Środowiska. – W tym roku obchodzimy go w atmosferze troski i zadumania, bo absolutnie nie zmierzamy w dobrym kierunku – komentuje dr Jolanta Rodzoś, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Chełmianka będzie mocniejsza. Powrót Sebastiana Ciołka

Chełmianka będzie mocniejsza. Powrót Sebastiana Ciołka

Działacze klubu z Chełma potwierdzili pierwszy transfer. Po dziewięciu latach do ekipy biało-zielonych wraca bramkarz Sebastian Ciołek, który ostatnio był zawodnikiem Sokoła Sieniawa. To jednak nie koniec, bo poszukiwania kolejnych, doświadczonych zawodników trwają.

Kolejne utrudnienia w Al. Racławickich w Lublinie

Kolejne utrudnienia w Al. Racławickich w Lublinie

Od wtorku zwężone o połowę mają być Al. Racławickie między hotelem Mercure a ul. Lipową.

Zbigniew Jakuszko po 29 latach przestanie kierować V LO w Lublinie
Rozmowa

Zbigniew Jakuszko po 29 latach przestanie kierować V LO w Lublinie

Rozmowa ze Zbigniewem Jakuszko, dyrektorem V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, który w sierpniu żegna się ze szkołą. Kierował nią 29 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.