Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

29 maja 2020 r.
16:14

Powstanie państwowa sieć sklepów spożywczych?

Autor: Zdjęcie autora ask
2 39 A A
Polska sieć sklepów miałaby zmniejszyć ilość pośredników między rolnikami, a klientami
Polska sieć sklepów miałaby zmniejszyć ilość pośredników między rolnikami, a klientami (fot. archiwum/MK)

Rząd nie wyklucza utworzenia państwowej sieci sklepów spożywczych, w ramach działań wspierających sektor rolno-spożywczy - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z dziennikarzami portalu Money.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od ubiegłego roku rząd planują utworzenie Narodowego Holding Spożywczego nazywanego też Polską Grupą Spożywczą. Jej zadaniem ma być wspieranie polskich producentów żywności. Prowadzić do tego ma konsolidacja Krajowej Spółki Cukrowej oraz spółek z branży rolno–spożywczej. Rozwinięciem tej właśnie działalności miałoby być stworzenie sieci sklepów kontrolowanych przez państwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu udałoby się ograniczyć udział pośredników, co sprawiłoby że więcej za wyprodukowane przez siebie produkty zarabialiby rolnicy, a klienci płaciliby mniej.

– Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno czymś, co by uzupełniało to, nad czym w tej chwili pracujemy, czyli nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Byłoby to dobrym rozwiązaniem dla producentów rolnych i polskich grup producenckich – powiedział w wywiadzie dla Money.pl Artur Soboń. – Wtedy bylibyśmy obecni „od pola do stołu”.

Soboń nie zdradza na jakiej zasadzie organizowana byłaby sieć polskich sklepów: czy planowane jest przejęcie jakiejś ogólnopolskiej sieci handlowej, czy mniejszych sieci lokalnych.

– Organicznie sami takiej sieci nie zbudujemy, trzeba byłoby wtedy zastanowić się wtedy nad tym, co jest na rynku – mówi jednak i dodaje, że dla przedsięwzięcia ważna będzie liczba posiadanych sklepów. – W tym biznesie skala ma sens, więc jeśli to maiłoby mieć znacznie dla producentów rolnych, to skala musi być odpowiednia – dodał.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konserwatysta / 29 maja 2020 r. o 17:40
+14
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” - Albert Einstein. Takie sklepy były przez prawie 50 lat i skończyło się tym, że na koniec na półkach były tylko ocet i musztarda.
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 21:10
+13
Co do mieszkań+? Tam gdzie samorzady chcą budować mieszkania za darmo (miasto, gmina jedynie udostępnia grunt) mieszkańcom to tam powstają. W Lublinie, Warszawie, gdzie toczy gangrenę PO nie ma takich potrzeb.
 Moment - jakie mieszkania za darmo? Gdzie ty żyjesz??? Nic nie ma za darmo.
Avatar
apko / 29 maja 2020 r. o 19:37
+13
Brawo. Czekamy na PGRy
Avatar
Adam_z_Lublina / 29 maja 2020 r. o 19:54
+12
A już wybudowali te 100 000 mieszkań + i wyprodukowali te 1 000 000 samochodów elektrycznych ? Bo promów nawet nie zaprojektowali, a lotnisko w Radomiu ładnie rozgrzebali! No i miał być autobus elektryczny z Sanoka, którym dobili lubelskiego Ursusa ! Teraz może ciamajdom chociaż zieleniaki uda im się otworzyć !
Avatar
Piotr S / 29 maja 2020 r. o 18:52
+11
Totalna bolszewicka działalność! Tak postępowali bolszewicy, komuniści, socjaliści w krajach, w których przejeli władze. Pamiętacie puste pułki i dyżurny towar-ocet?!
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 21:04
+9
Lokalna ciemnota Polska odezwała się. Zaściankowa, lubiąca kolonializm i bajkę w europejskość. Kto z was chociaż rok... Ba! Pół roku pomieszkał w innym kraju. Nie wiem w Niemczech nie widać, ani Carryfour, ani Tesco, ani Auchan. Tutaj tylko Aldi, Lidl, Edeka, Kaufland?! Prawdziwy bolszewicyzm i komuna. I jakoś towaru nie brakuje. Półki nie straszą octem. Ale faktycznie ciężko kupić w nich polskie produkty?! Żadnych jabłek, nabiału, jedynie w Kauflandzie można znaleźć parówki Merlinskie i kiełbasę Podwawelską. No i trochę słodyczy. Oczywiście z czterokrotną przebitką cenową, by przypadkiem Niemcy nie zakosztowali w tym towarze. A wejdźcie do "polskich" hipermarketów i zobaczcie ile niemieckich produktow tam zalega? I Zott, i Müller, i Dr Oetcke...itd. A teraz popytajcie się znajomych jak jest w Wlk. Brytanii i Francji. Jestem przekonany, że tam bolszewicyzm hipermaketowy ma się w najlepsze. Co do mieszkań+? Tam gdzie samorzady chcą budować mieszkania za darmo (miasto, gmina jedynie udostępnia grunt) mieszkańcom to tam powstają. W Lublinie, Warszawie, gdzie toczy gangrenę PO nie ma takich potrzeb.
A ty jedyny oświecony? W Niemczech są niemieckie sieci, ale czy są one państwowe??? We Francji są francuskie sieci, ale czy są one państwowe? Czy ty w ogóle rozumiesz temat?
A ty jedyny oświecony? W Niemczech są niemieckie sieci, ale czy są one państwowe??? We Francji są francuskie sieci, ale czy są one państwowe? Czy ty w ogóle rozumiesz temat? rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 maja 2020 r. o 17:27
+9
A ja dopiero cieszyłem się że zlikwidowali mi komunistyczne społem na Pana Balcera i w ich miejscu powstał lewiatan. To samo miejsce, taka sama branża a zupełnie inny sklep. Nie ma pustych półek i pań które sprawiały wrażenie że siedzą tam za karę i były tak nieuprzejme że człowiek miał wrażenie że zaraz będą żądać kartek na mięso...a wszystko to w 2020 roku !!
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 21:09
+8
A wejdźcie do "polskich" hipermarketów i zobaczcie ile niemieckich produktow tam zalega? I Zott, i Müller, i Dr Oetcke...itd. A teraz popytajcie się znajomych jak jest w Wlk. Brytanii i Francji. Jestem przekonany, że tam bolszewicyzm hipermaketowy ma się w najlepsze. Co do mieszkań+? Tam gdzie samorzady chcą budować mieszkania za darmo (miasto, gmina jedynie udostępnia grunt) mieszkańcom to tam powstają. W Lublinie, Warszawie, gdzie toczy gangrenę PO nie ma takich potrzeb.
Nauczylbyś się poprawnie pisać te marki, bo kaleczysz i polski, i niemiecki... W Polsce w sklepach jest dużo produktów polskich. A jeśli nawet są zagraniczne marki, to często produkowane są w Polsce, z polskich produktów, przez polskich pracowników. Ale nie w państwowych zakładach, bo tego typu własność przemysłowa - pokazały to dziesięciolecia socjalizmu - jest niewydajna.
Nauczylbyś się poprawnie pisać te marki, bo kaleczysz i polski, i niemiecki... W Polsce w sklepach jest dużo produktów polskich. A jeśli nawet są zagraniczne marki, to często produkowane są w Polsce, z polskich produktów, przez polskich pracowników. Ale nie w państwowych zakładach, bo tego typu własność przemysłowa - pokazały to dziesięciolecia socjalizmu - jest niewydajna. rozwiń
Avatar
Askier / 30 maja 2020 r. o 16:29
+5
I znowu żeś wylazł z nory ze swoim bełkotem analfabeto ekonomiczny.  Wracając do meritum nie zdziwłbym się jakby PiS za pieniądze wyborców faktycznie wykupił jakiś upadający LSs i obsadził znajomymi i rodziną stołki kierownicze. Skończy się jak ze Stadniną w Janowie czy spółkami energetycznymi. 
Avatar
lubsuburbs / 30 maja 2020 r. o 08:25
+5
Trzeba szykować miejsca w każdej mieścinie na kierownika zieleniaka z jedynie słusznej partii. A przy okazji dobić tysiące drobnych polskich prywatnych sklepikarzy.
Avatar
___K___ / 1 czerwca 2020 r. o 18:21
+2
Blokada Parlamentu przez opozycję antydemokratyczną, która nie podała do tej pory definicji Praworządności. __K__ zapamiętaj tę datę przełom XII 2016. Wówczas doszło do Ciamajdanu.
Blokada Parlamentu? Czy masz na myśli ten fakt, kiedy Straż Marszałkowcka na polecenie PiSu nie chciała wpuścić posłów opozycji do jednej z sal?...
Avatar
___K___ / 1 czerwca 2020 r. o 18:20
0
Czy leminga da się przekonać? Po co? Bo mu się i tak należy, i ma moralne prawo, by brać nie swoje. Ot, komuna w pełnym wydaniu. Uśredni, przemnoży i tak mu wychodzi, że za PiS wybudowano zero dróg, czyli ok. 1000km. Fakt liczba ta ma, aż trzy zera.  Opluwanie, barakadowanie przejść, rzucanie w posłów.... tak to jest umożliwianie wykonywania prac. Ktoś tu ześwirował. Spróbuj tego na Zachodzie. No i najlepszy powod, by popierać opozycję niezdolną zaakceptować demokratycznych norm. To obniżenie pensji, odebranie świadczeń na dzieci, i blokada instytucji panstwowych. Ot pewien sukces na rozwój Polski i Polaków. Najlepiej wstrzymać wszelkie inwestycje i podzielić kasiorę między swoich. Przywrócić Ubekom przywileje, bo "...za 2 tys. nie można przeżyć". Inni żyją, a jeszcze próbowano zabrać kasę za lata emerytury. Kolega __K__ płaci VAT. To dobrze. A ja kupuję błyskotki z Polski dla żony (pierścionki, perły) Wychodzi taniej jak w Niemczech nawet płacąc 100zł za przesyłkę. Mam prenumeraty np. Wiedza i Życie (Normalnie 72zł za rok, a zapłaciłem 226zł przesyłka lotnicza). I tak nie jest drogo. W Niemczech ComputerBild to koszt 3,50€, Chip 7,90€ ( teraz skoczyło do 8,50), Animania 5,50€. Czyli przeplacając dwukrotnie za polskie czasopisma, to też nie tracę ;) A ile wysylam kasy rodzinie. Czy kupuję prezentów dla siostrzeńców. Możemy __K__ nadal się licytować. Ja to jeszcze płotka. Ostatnio wprowadziła się na klatkę sąsisdka, której syn kupił jej to mieszkanie i za wszystko płaci. Ale to już inna liga. On pracuje w Norwegii. Jak nabędę uprawnienia do emerytury w Niemczech, to lecę tam. Tym bardziej, że ongiś interesowałem się językiem południowo-norweskim. Trzeba uzbierać kasę na budowę domu. Samochód najlepiej brać w leasing za 290€/mc. Tak tu robią.
Niejednokrotnie widziałem, jak na Zachodzie rzucano w polityków jajkami, pomidorami i cholera wie czym jeszcze. Do reszty się nie odniosę, bo to jakiś bełkot.
Niejednokrotnie widziałem, jak na Zachodzie rzucano w polityków jajkami, pomidorami i cholera wie czym jeszcze. Do reszty się nie odniosę, bo to jakiś bełkot. rozwiń
Avatar
fillip75 / 31 maja 2020 r. o 18:23
+2
Blokada Parlamentu przez opozycję antydemokratyczną, która nie podała do tej pory definicji Praworządności. __K__ zapamiętaj tę datę przełom XII 2016. Wówczas doszło do Ciamajdanu.
Avatar
fillip75 / 31 maja 2020 r. o 18:20
-1
Czy leminga da się przekonać? Po co? Bo mu się i tak należy, i ma moralne prawo, by brać nie swoje. Ot, komuna w pełnym wydaniu. Uśredni, przemnoży i tak mu wychodzi, że za PiS wybudowano zero dróg, czyli ok. 1000km. Fakt liczba ta ma, aż trzy zera. Opluwanie, barakadowanie przejść, rzucanie w posłów.... tak to jest umożliwianie wykonywania prac. Ktoś tu ześwirował. Spróbuj tego na Zachodzie. No i najlepszy powod, by popierać opozycję niezdolną zaakceptować demokratycznych norm. To obniżenie pensji, odebranie świadczeń na dzieci, i blokada instytucji panstwowych. Ot pewien sukces na rozwój Polski i Polaków. Najlepiej wstrzymać wszelkie inwestycje i podzielić kasiorę między swoich. Przywrócić Ubekom przywileje, bo "...za 2 tys. nie można przeżyć". Inni żyją, a jeszcze próbowano zabrać kasę za lata emerytury. Kolega __K__ płaci VAT. To dobrze. A ja kupuję błyskotki z Polski dla żony (pierścionki, perły) Wychodzi taniej jak w Niemczech nawet płacąc 100zł za przesyłkę. Mam prenumeraty np. Wiedza i Życie (Normalnie 72zł za rok, a zapłaciłem 226zł przesyłka lotnicza). I tak nie jest drogo. W Niemczech ComputerBild to koszt 3,50€, Chip 7,90€ ( teraz skoczyło do 8,50), Animania 5,50€. Czyli przeplacając dwukrotnie za polskie czasopisma, to też nie tracę ;) A ile wysylam kasy rodzinie. Czy kupuję prezentów dla siostrzeńców. Możemy __K__ nadal się licytować. Ja to jeszcze płotka. Ostatnio wprowadziła się na klatkę sąsisdka, której syn kupił jej to mieszkanie i za wszystko płaci. Ale to już inna liga. On pracuje w Norwegii. Jak nabędę uprawnienia do emerytury w Niemczech, to lecę tam. Tym bardziej, że ongiś interesowałem się językiem południowo-norweskim. Trzeba uzbierać kasę na budowę domu. Samochód najlepiej brać w leasing za 290€/mc. Tak tu robią.
Czy leminga da się przekonać? Po co? Bo mu się i tak należy, i ma moralne prawo, by brać nie swoje. Ot, komuna w pełnym wydaniu. Uśredni, przemnoży i tak mu wychodzi, że za PiS wybudowano zero dróg, czyli ok. 1000km. Fakt liczba ta ma, aż trzy zera. Opluwanie, barakadowanie przejść, rzucanie w posłów.... tak to jest umożliwianie wykonywania prac. Ktoś tu ześwirował. Spróbuj tego na Zachodzie. No i najlepszy powod, by popierać opozycję niezdolną zaakceptować demokratycznych norm. To obniżenie pensji, odebranie świadczeń na dzieci, i blokada ... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:46
0
__K__ no to poznawaj i wykuj na blachę... Rozdział IV art. 106 Konstytucji: Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu określa ustawa. (Z dedykacją dla opozycji nie przestrzegającej standardów demokratycznych)
No i co z ta kwestią p róby uniemożliwienia pracy Parlamentu??? Kto, gdzie, kiedy???
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:45
+1
__K__ no to poznawaj i wykuj na blachę... Rozdział IV art. 106 Konstytucji: Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu określa ustawa. (Z dedykacją dla opozycji nie przestrzegającej standardów demokratycznych)
No i do czego to napisaleś? Czy ktokolwiek zlamał ten artykul? W jakim aspekcie? Czy jeśli nawet ktoś w jakiego ś parlamentarzystę czymś rzucił, to ograniczył w ten sposób jego "Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu"? Ileż to razy parlamentarzyści różnych ugrupowań dostawali jajkami itp.? Tylko PiSowscy są tacy delikatni, że uznajesz to za złamanie Konstytucji?
No i do czego to napisaleś? Czy ktokolwiek zlamał ten artykul? W jakim aspekcie? Czy jeśli nawet ktoś w jakiego ś parlamentarzystę czymś rzucił, to ograniczył w ten sposób jego "Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu"? Ileż to razy parlamentarzyści różnych ugrupowań dostawali jajkami itp.? Tylko PiSowscy są tacy delikatni, że uznajesz to za złamanie Konstytucji? rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:42
+1
No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon. Ja mam większe prawo do niego. O dziwo nie płacąc pitu, opłacam vat. Byłem dwa razy w kraju i wydałem 9.000 i 11.000 zł. Możesz z tego policzyć VAT? Ja w pełni zgadzam się, że potrzeba zadbać o polską branżę turystyczną i chętnie spędzę wakacje nad morzem. A ty chłopie nie możesz pozwolić, by z budżetu ubyło więcej pieniędzy niż wg. Ciebie i TVN potrzeba. Przyjdzie PO i sprawiedliwie to podzieli... pomiędzy siebie. Bo oczywiście z ich nadejściem nadejdzie zła koniunktura i przymus zaciskania pasa. Tak, że ty biorąc te pieniądze wspierasz rozrzutny rząd. Bądź wytrwały jak marszałek Senatu. Robi duuuże kuku Trzaskowskiemu, ale co tam, on tego ze swej nienawiście nie pojmuje. Podkreślam biorąc ten bon zgadzasz się z polityką PiSu. Co mnie niezmiernie ucieszy. To tak jak moja kuzynka. Rzuca guanem w PiS, a za trójkę dzieci zgarnia 500+. Dzięki temu wykupiła dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu i ma karnety na basen. No, ale PiS to samo zło. Znam te przypadki kliniczne. A wiesz dlaczego nie popiera PiSu? Masz jakieś typy?
OK, wydałeś 20.000 zł w Polsce. Podatku VAT od tego było mniej więcej - zgodnie z uśrednioną stawką - jakieś 3.600 zł. Jakie więc masz prawo do czegokolwiek w Polsce? Ja placę PIT. Ale - może cię zaskoczę - też płacę VAT. I to na pewno dużo więcej, niż ty. Bo większość swoich pieniędzy wydaję w Polsce. Więc nie pieprz mi głupot, że masz do czegokolwiek w Polsce moralne prawo, jesli chodzi o pieniądze budżetowe ,bo pracujesz w Niemczech, tam zarabiasz, ale i tam placisz podatki. A jak przyjedziesz co jakić czas do kraju i wydasz trochę kasy, to co? To tak jakkbym ja wyjeżdżając za granicę - prywatnie, czy służbowo - domagał się (choćby w sferze moralnej) czegoś od krajów, w których bywam, bo wydałem tam jakieś pieniądze. Piramidalna bzdura! I jesli twoja kuzynka pracuje, to tak, ma moralne prawo pobierać 500+. Zwłaszcza, że - jak piszesz - wdaje je faktycznie na dzieci.
OK, wydałeś 20.000 zł w Polsce. Podatku VAT od tego było mniej więcej - zgodnie z uśrednioną stawką - jakieś 3.600 zł. Jakie więc masz prawo do czegokolwiek w Polsce? Ja placę PIT. Ale - może cię zaskoczę - też płacę VAT. I to na pewno dużo więcej, niż ty. Bo większość swoich pieniędzy wydaję w Polsce. Więc nie pieprz mi głupot, że masz do czegokolwiek w Polsce moralne prawo, jesli chodzi o pieniądze budżetowe ,bo pracujesz w Niemczech, tam zarabiasz, ale i tam placisz podatki. A jak przyjedziesz co jakić czas do kraju i wydas... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 22:42
0
__K__ no to poznawaj i wykuj na blachę... Rozdział IV art. 106 Konstytucji: Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu określa ustawa. (Z dedykacją dla opozycji nie przestrzegającej standardów demokratycznych)
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:36
+1
Ty raczej nie czytasz tekstu ze zrozumieniem? Dlaczego nie skupiono porzeczki, bo... zgniła na krzakach. A rolnicy je zaorali. Nie opłacało się ich w Polsce uprawiać dalej. Na drugi rok skoczyła cena i... zabrakło surowca. Dlatego Holding Narodowy to dobry pomysł. Tak samo jak elewatory. Ale nie te zarządzane przez PSL. Gdzie miały być pełne, a świeciły pustkami. Chyba o takivh nie analfabetów ekonomicznych chodziło Askierowi. No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon. Ja mam większe prawo do niego. O dziwo nie płacąc pitu, opłacam vat. Byłem dwa razy w kraju i wydałem 9.000 i 11.000 zł. Możesz z tego policzyć VAT? Ja w pełni zgadzam się, że potrzeba zadbać o polską branżę turystyczną i chętnie spędzę wakacje nad morzem. A ty chłopie nie możesz pozwolić, by z budżetu ubyło więcej pieniędzy niż wg. Ciebie i TVN potrzeba. Przyjdzie PO i sprawiedliwie to podzieli... pomiędzy siebie. Bo oczywiście z ich nadejściem nadejdzie zła koniunktura i przymus zaciskania pasa. Tak, że ty biorąc te pieniądze wspierasz rozrzutny rząd. Bądź wytrwały jak marszałek Senatu. Robi duuuże kuku Trzaskowskiemu, ale co tam, on tego ze swej nienawiście nie pojmuje. Podkreślam biorąc ten bon zgadzasz się z polityką PiSu. Co mnie niezmiernie ucieszy. To tak jak moja kuzynka. Rzuca guanem w PiS, a za trójkę dzieci zgarnia 500+. Dzięki temu wykupiła dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu i ma karnety na basen. No, ale PiS to samo zło. Znam te przypadki kliniczne. A wiesz dlaczego nie popiera PiSu? Masz jakieś typy?
Ja doskonale rozumiem, co czytam. To najwyraźniej ty nie rozumiesz zasad gospodarki. Porzeczka zgnila na krzakach, bo nie opłacało się jej zrywać z powodu niskich cen skupu. Rolnicy zaorali całość, więc nie było owoców rok później i cena wzrosła. Normalny mechanizm ekonomiczny. Gdyby ktoś ją skupił po cenach atrakcyjnych dla rolników, to byłoby OK, ale ten towar mógłby się nie sprzedać ani za rok, ani za dwa. Dlaczego? Bo rolnicy nie zniszczyliby swoich upraw, więc cholera wie, jaka byłaby cena. A porzeczkę trzeba przechować w odpowiednich warunkach, dużo więcej kosztujących od przechwywania zboża. Płacąc za nią tyle, ile oczekiwali rolnicy (skądinąd rozumiem ich oczekiwania) i doliczając niemałe koszty przechowywania zostałbyś z towarem, który trzeba by było sprzedać drożej, niż świeże owoce z nowych plonów. Naprawdę tego ine rozumiesz?
Ja doskonale rozumiem, co czytam. To najwyraźniej ty nie rozumiesz zasad gospodarki. Porzeczka zgnila na krzakach, bo nie opłacało się jej zrywać z powodu niskich cen skupu. Rolnicy zaorali całość, więc nie było owoców rok później i cena wzrosła. Normalny mechanizm ekonomiczny. Gdyby ktoś ją skupił po cenach atrakcyjnych dla rolników, to byłoby OK, ale ten towar mógłby się nie sprzedać ani za rok, ani za dwa. Dlaczego? Bo rolnicy nie zniszczyliby swoich upraw, więc cholera wie, jaka byłaby cena. A porzeczkę trzeba przechować w... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 22:26
-1
Ty raczej nie czytasz tekstu ze zrozumieniem? Dlaczego nie skupiono porzeczki, bo... zgniła na krzakach. A rolnicy je zaorali. Nie opłacało się ich w Polsce uprawiać dalej. Na drugi rok skoczyła cena i... zabrakło surowca. Dlatego Holding Narodowy to dobry pomysł. Tak samo jak elewatory. Ale nie te zarządzane przez PSL. Gdzie miały być pełne, a świeciły pustkami. Chyba o takivh nie analfabetów ekonomicznych chodziło Askierowi. No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon. Ja mam większe prawo do niego. O dziwo nie płacąc pitu, opłacam vat. Byłem dwa razy w kraju i wydałem 9.000 i 11.000 zł. Możesz z tego policzyć VAT? Ja w pełni zgadzam się, że potrzeba zadbać o polską branżę turystyczną i chętnie spędzę wakacje nad morzem. A ty chłopie nie możesz pozwolić, by z budżetu ubyło więcej pieniędzy niż wg. Ciebie i TVN potrzeba. Przyjdzie PO i sprawiedliwie to podzieli... pomiędzy siebie. Bo oczywiście z ich nadejściem nadejdzie zła koniunktura i przymus zaciskania pasa. Tak, że ty biorąc te pieniądze wspierasz rozrzutny rząd. Bądź wytrwały jak marszałek Senatu. Robi duuuże kuku Trzaskowskiemu, ale co tam, on tego ze swej nienawiście nie pojmuje. Podkreślam biorąc ten bon zgadzasz się z polityką PiSu. Co mnie niezmiernie ucieszy. To tak jak moja kuzynka. Rzuca guanem w PiS, a za trójkę dzieci zgarnia 500+. Dzięki temu wykupiła dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu i ma karnety na basen. No, ale PiS to samo zło. Znam te przypadki kliniczne. A wiesz dlaczego nie popiera PiSu? Masz jakieś typy?
Ty raczej nie czytasz tekstu ze zrozumieniem? Dlaczego nie skupiono porzeczki, bo... zgniła na krzakach. A rolnicy je zaorali. Nie opłacało się ich w Polsce uprawiać dalej. Na drugi rok skoczyła cena i... zabrakło surowca. Dlatego Holding Narodowy to dobry pomysł. Tak samo jak elewatory. Ale nie te zarządzane przez PSL. Gdzie miały być pełne, a świeciły pustkami. Chyba o takivh nie analfabetów ekonomicznych chodziło Askierowi. No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rajd rowerowy w Puławach
11 lipca 2020, 9:00

Rajd rowerowy w Puławach

Ok. 20 kilometrów będą mogli przejechać uczestnicy rajdu rowerowego z Puław do gminy Końskowola, który odbędzie się 11 lipca o godz. 9 w ramach akcji Aktywne Puławy. Start na Skwerze Niepodległości.

Festiwal Stolica Języka Polskiego. Kto przyjedzie do Szczebrzeszyna i Zamościa?
2 sierpnia 2020, 9:00
galeria

Festiwal Stolica Języka Polskiego. Kto przyjedzie do Szczebrzeszyna i Zamościa?

Festiwal Stolica Języka Polskiego rozpocznie się już 2 sierpnia. Organizatorzy ujawnili właśnie program tygodniowego wydarzenia, które rok rocznie ściąga do Szczebrzeszyna rzeszę miłośników literatury.

Lubelskie: Koronawirus zakaża kolejne osoby w powiecie bialskim. Dane z 8 lipca

Lubelskie: Koronawirus zakaża kolejne osoby w powiecie bialskim. Dane z 8 lipca

W województwie lubelskim mamy 10 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 15 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Edach Budowlani Lublin pozyskają dwóch zawodników z Zimbabwe

Edach Budowlani Lublin pozyskają dwóch zawodników z Zimbabwe

Do kadry Edach Budowlanych Lublin mają dołączyć dwaj reprezentanci Zimbabwe. Pierwsza kolejka nowego sezonu zostanie rozegrana w weekend 15-16 sierpnia. Wówczas lublinianie zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce.

Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym. Mówił o prywatyzacji lasów [zdjęcia]
galeria

Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym. Mówił o prywatyzacji lasów [zdjęcia]

– Jestem wielbicielem lasów, uwielbiam w lesie odpoczywać i korzystać z tych wszystkich dóbr, jakie przynosi las – mówił podczas wizyty w Poleskim Parku Narodowym Andrzej Duda. Ubiegający się o drugą kadencję prezydent na finiszu kampanii wyborczej gości dziś w województwie lubelskim.

Mieli budować kopalnię w woj. lubelskim. Chcą miliardów odszkodowania od rządu

Mieli budować kopalnię w woj. lubelskim. Chcą miliardów odszkodowania od rządu

Australijska spółka Prairie Mining pozwie polski rząd. Chodzi o zablokowanie budowy kopalni węgla niedaleko Chełma oraz na Śląsku. Firma chce walczyć o odszkodowanie liczone w miliardach złotych.

Powrót szlacheckiej rezydencji. Pałac Smorczewskich koło Krasnegostawu może zostać uratowany
Magazyn

Powrót szlacheckiej rezydencji. Pałac Smorczewskich koło Krasnegostawu może zostać uratowany

Mało brakowało, a pałac Smorczewskich w Tarnogórze koło Krasnegostawu podzieliłby los wielu polskich rezydencji, którym w ostatnich latach po prostu zabrakło szczęścia i gospodarza. Stałby się wtedy – jak wiele podobnych sobie – urokliwą ruiną, którą od czasu do czasu „odkryje” turysta-zapaleniec. Albo fotograf weselny, który zrobi w sypiących się wnętrzach sesję ślubną do albumu młodej pary.

"Balon" w plenerowym kinie w Nałęczowie
10 lipca 2020, 21:00

"Balon" w plenerowym kinie w Nałęczowie

W ramach Energetycznego Kina Plenerowego w Nałęczowie będzie można zobaczyć niemiecki thriller "Balon". Projekcja 10 lipca o godz. 21 na placu przed UM w Nałęczowie.

Andrzej Duda ponownie w woj. lubelskim. Odwiedzi dwa miasta i park narodowy

Andrzej Duda ponownie w woj. lubelskim. Odwiedzi dwa miasta i park narodowy

Prezydent Andrzej Duda ponownie odwiedzi woj. lubelskie w ramach swojej kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Kto wygra wybory prezydenckie: Duda czy Trzaskowski? Prognoza na podstawie sondaży
film

Kto wygra wybory prezydenckie: Duda czy Trzaskowski? Prognoza na podstawie sondaży

Zaledwie dwa punkty procentowe mogą przesądzić o wygranej w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich. Według prognozy portalu stanpolityki.pl – na finiszu kampanii Rafał Trzaskowski nieznacznie wyprzedza Andrzeja Dudę. Ale w Lubelskiem to urzędujący prezydent deklasuje rywala.

Wakacyjne zwyczaje ptaków. "Samce już nie walczą o terytoria"

Wakacyjne zwyczaje ptaków. "Samce już nie walczą o terytoria"

Upalne lato powoduje, że widujemy je coraz rzadziej, stają się skryte, płochliwe, milczące. Dlaczego tak się dzieje, tłumaczy prof. Piotr Tryjanowski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Komarówka Podlaska: Podczas badań w szpitalu odkryli alkohol u kierowcy

Komarówka Podlaska: Podczas badań w szpitalu odkryli alkohol u kierowcy

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 18 na ul. Waleriana Batki w Komarówce Podlaskiej.

Tegoroczne Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie będą inne niż do tej pory

Tegoroczne Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie będą inne niż do tej pory

Do 18 lipca potrwają XXVI Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie, w którym uczestniczy 16 osób z całej Polski. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, warsztaty wyglądają inaczej niż dotychczas. Są bez udziału publiczności.

Policjant zastrzelił 28-latka podejrzanego o kradzież. "Zabili ojca nienarodzonego dziecka"
film

Policjant zastrzelił 28-latka podejrzanego o kradzież. "Zabili ojca nienarodzonego dziecka"

28-letni Dariusz Nawara zginął od strzału w głowę z policyjnej broni. Za miesiąc miał zostać ojcem. Funkcjonariusze tłumaczą, że chcieli zapobiec kradzieży paliwa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!