Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

29 maja 2020 r.
16:14

Powstanie państwowa sieć sklepów spożywczych?

Autor: Zdjęcie autora ask
2 39 A A
Polska sieć sklepów miałaby zmniejszyć ilość pośredników między rolnikami, a klientami
Polska sieć sklepów miałaby zmniejszyć ilość pośredników między rolnikami, a klientami (fot. archiwum/MK)

Rząd nie wyklucza utworzenia państwowej sieci sklepów spożywczych, w ramach działań wspierających sektor rolno-spożywczy - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z dziennikarzami portalu Money.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od ubiegłego roku rząd planują utworzenie Narodowego Holding Spożywczego nazywanego też Polską Grupą Spożywczą. Jej zadaniem ma być wspieranie polskich producentów żywności. Prowadzić do tego ma konsolidacja Krajowej Spółki Cukrowej oraz spółek z branży rolno–spożywczej. Rozwinięciem tej właśnie działalności miałoby być stworzenie sieci sklepów kontrolowanych przez państwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu udałoby się ograniczyć udział pośredników, co sprawiłoby że więcej za wyprodukowane przez siebie produkty zarabialiby rolnicy, a klienci płaciliby mniej.

– Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno czymś, co by uzupełniało to, nad czym w tej chwili pracujemy, czyli nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Byłoby to dobrym rozwiązaniem dla producentów rolnych i polskich grup producenckich – powiedział w wywiadzie dla Money.pl Artur Soboń. – Wtedy bylibyśmy obecni „od pola do stołu”.

Soboń nie zdradza na jakiej zasadzie organizowana byłaby sieć polskich sklepów: czy planowane jest przejęcie jakiejś ogólnopolskiej sieci handlowej, czy mniejszych sieci lokalnych.

– Organicznie sami takiej sieci nie zbudujemy, trzeba byłoby wtedy zastanowić się wtedy nad tym, co jest na rynku – mówi jednak i dodaje, że dla przedsięwzięcia ważna będzie liczba posiadanych sklepów. – W tym biznesie skala ma sens, więc jeśli to maiłoby mieć znacznie dla producentów rolnych, to skala musi być odpowiednia – dodał.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konserwatysta / 29 maja 2020 r. o 17:40
+14
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” - Albert Einstein. Takie sklepy były przez prawie 50 lat i skończyło się tym, że na koniec na półkach były tylko ocet i musztarda.
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 21:10
+13
Co do mieszkań+? Tam gdzie samorzady chcą budować mieszkania za darmo (miasto, gmina jedynie udostępnia grunt) mieszkańcom to tam powstają. W Lublinie, Warszawie, gdzie toczy gangrenę PO nie ma takich potrzeb.
 Moment - jakie mieszkania za darmo? Gdzie ty żyjesz??? Nic nie ma za darmo.
Avatar
apko / 29 maja 2020 r. o 19:37
+13
Brawo. Czekamy na PGRy
Avatar
Adam_z_Lublina / 29 maja 2020 r. o 19:54
+12
A już wybudowali te 100 000 mieszkań + i wyprodukowali te 1 000 000 samochodów elektrycznych ? Bo promów nawet nie zaprojektowali, a lotnisko w Radomiu ładnie rozgrzebali! No i miał być autobus elektryczny z Sanoka, którym dobili lubelskiego Ursusa ! Teraz może ciamajdom chociaż zieleniaki uda im się otworzyć !
Avatar
Piotr S / 29 maja 2020 r. o 18:52
+11
Totalna bolszewicka działalność! Tak postępowali bolszewicy, komuniści, socjaliści w krajach, w których przejeli władze. Pamiętacie puste pułki i dyżurny towar-ocet?!
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 21:04
+9
Lokalna ciemnota Polska odezwała się. Zaściankowa, lubiąca kolonializm i bajkę w europejskość. Kto z was chociaż rok... Ba! Pół roku pomieszkał w innym kraju. Nie wiem w Niemczech nie widać, ani Carryfour, ani Tesco, ani Auchan. Tutaj tylko Aldi, Lidl, Edeka, Kaufland?! Prawdziwy bolszewicyzm i komuna. I jakoś towaru nie brakuje. Półki nie straszą octem. Ale faktycznie ciężko kupić w nich polskie produkty?! Żadnych jabłek, nabiału, jedynie w Kauflandzie można znaleźć parówki Merlinskie i kiełbasę Podwawelską. No i trochę słodyczy. Oczywiście z czterokrotną przebitką cenową, by przypadkiem Niemcy nie zakosztowali w tym towarze. A wejdźcie do "polskich" hipermarketów i zobaczcie ile niemieckich produktow tam zalega? I Zott, i Müller, i Dr Oetcke...itd. A teraz popytajcie się znajomych jak jest w Wlk. Brytanii i Francji. Jestem przekonany, że tam bolszewicyzm hipermaketowy ma się w najlepsze. Co do mieszkań+? Tam gdzie samorzady chcą budować mieszkania za darmo (miasto, gmina jedynie udostępnia grunt) mieszkańcom to tam powstają. W Lublinie, Warszawie, gdzie toczy gangrenę PO nie ma takich potrzeb.
A ty jedyny oświecony? W Niemczech są niemieckie sieci, ale czy są one państwowe??? We Francji są francuskie sieci, ale czy są one państwowe? Czy ty w ogóle rozumiesz temat?
A ty jedyny oświecony? W Niemczech są niemieckie sieci, ale czy są one państwowe??? We Francji są francuskie sieci, ale czy są one państwowe? Czy ty w ogóle rozumiesz temat? rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 maja 2020 r. o 17:27
+9
A ja dopiero cieszyłem się że zlikwidowali mi komunistyczne społem na Pana Balcera i w ich miejscu powstał lewiatan. To samo miejsce, taka sama branża a zupełnie inny sklep. Nie ma pustych półek i pań które sprawiały wrażenie że siedzą tam za karę i były tak nieuprzejme że człowiek miał wrażenie że zaraz będą żądać kartek na mięso...a wszystko to w 2020 roku !!
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 21:09
+8
A wejdźcie do "polskich" hipermarketów i zobaczcie ile niemieckich produktow tam zalega? I Zott, i Müller, i Dr Oetcke...itd. A teraz popytajcie się znajomych jak jest w Wlk. Brytanii i Francji. Jestem przekonany, że tam bolszewicyzm hipermaketowy ma się w najlepsze. Co do mieszkań+? Tam gdzie samorzady chcą budować mieszkania za darmo (miasto, gmina jedynie udostępnia grunt) mieszkańcom to tam powstają. W Lublinie, Warszawie, gdzie toczy gangrenę PO nie ma takich potrzeb.
Nauczylbyś się poprawnie pisać te marki, bo kaleczysz i polski, i niemiecki... W Polsce w sklepach jest dużo produktów polskich. A jeśli nawet są zagraniczne marki, to często produkowane są w Polsce, z polskich produktów, przez polskich pracowników. Ale nie w państwowych zakładach, bo tego typu własność przemysłowa - pokazały to dziesięciolecia socjalizmu - jest niewydajna.
Nauczylbyś się poprawnie pisać te marki, bo kaleczysz i polski, i niemiecki... W Polsce w sklepach jest dużo produktów polskich. A jeśli nawet są zagraniczne marki, to często produkowane są w Polsce, z polskich produktów, przez polskich pracowników. Ale nie w państwowych zakładach, bo tego typu własność przemysłowa - pokazały to dziesięciolecia socjalizmu - jest niewydajna. rozwiń
Avatar
Askier / 30 maja 2020 r. o 16:29
+5
I znowu żeś wylazł z nory ze swoim bełkotem analfabeto ekonomiczny.  Wracając do meritum nie zdziwłbym się jakby PiS za pieniądze wyborców faktycznie wykupił jakiś upadający LSs i obsadził znajomymi i rodziną stołki kierownicze. Skończy się jak ze Stadniną w Janowie czy spółkami energetycznymi. 
Avatar
lubsuburbs / 30 maja 2020 r. o 08:25
+5
Trzeba szykować miejsca w każdej mieścinie na kierownika zieleniaka z jedynie słusznej partii. A przy okazji dobić tysiące drobnych polskich prywatnych sklepikarzy.
Avatar
___K___ / 1 czerwca 2020 r. o 18:21
+2
Blokada Parlamentu przez opozycję antydemokratyczną, która nie podała do tej pory definicji Praworządności. __K__ zapamiętaj tę datę przełom XII 2016. Wówczas doszło do Ciamajdanu.
Blokada Parlamentu? Czy masz na myśli ten fakt, kiedy Straż Marszałkowcka na polecenie PiSu nie chciała wpuścić posłów opozycji do jednej z sal?...
Avatar
___K___ / 1 czerwca 2020 r. o 18:20
0
Czy leminga da się przekonać? Po co? Bo mu się i tak należy, i ma moralne prawo, by brać nie swoje. Ot, komuna w pełnym wydaniu. Uśredni, przemnoży i tak mu wychodzi, że za PiS wybudowano zero dróg, czyli ok. 1000km. Fakt liczba ta ma, aż trzy zera.  Opluwanie, barakadowanie przejść, rzucanie w posłów.... tak to jest umożliwianie wykonywania prac. Ktoś tu ześwirował. Spróbuj tego na Zachodzie. No i najlepszy powod, by popierać opozycję niezdolną zaakceptować demokratycznych norm. To obniżenie pensji, odebranie świadczeń na dzieci, i blokada instytucji panstwowych. Ot pewien sukces na rozwój Polski i Polaków. Najlepiej wstrzymać wszelkie inwestycje i podzielić kasiorę między swoich. Przywrócić Ubekom przywileje, bo "...za 2 tys. nie można przeżyć". Inni żyją, a jeszcze próbowano zabrać kasę za lata emerytury. Kolega __K__ płaci VAT. To dobrze. A ja kupuję błyskotki z Polski dla żony (pierścionki, perły) Wychodzi taniej jak w Niemczech nawet płacąc 100zł za przesyłkę. Mam prenumeraty np. Wiedza i Życie (Normalnie 72zł za rok, a zapłaciłem 226zł przesyłka lotnicza). I tak nie jest drogo. W Niemczech ComputerBild to koszt 3,50€, Chip 7,90€ ( teraz skoczyło do 8,50), Animania 5,50€. Czyli przeplacając dwukrotnie za polskie czasopisma, to też nie tracę ;) A ile wysylam kasy rodzinie. Czy kupuję prezentów dla siostrzeńców. Możemy __K__ nadal się licytować. Ja to jeszcze płotka. Ostatnio wprowadziła się na klatkę sąsisdka, której syn kupił jej to mieszkanie i za wszystko płaci. Ale to już inna liga. On pracuje w Norwegii. Jak nabędę uprawnienia do emerytury w Niemczech, to lecę tam. Tym bardziej, że ongiś interesowałem się językiem południowo-norweskim. Trzeba uzbierać kasę na budowę domu. Samochód najlepiej brać w leasing za 290€/mc. Tak tu robią.
Niejednokrotnie widziałem, jak na Zachodzie rzucano w polityków jajkami, pomidorami i cholera wie czym jeszcze. Do reszty się nie odniosę, bo to jakiś bełkot.
Niejednokrotnie widziałem, jak na Zachodzie rzucano w polityków jajkami, pomidorami i cholera wie czym jeszcze. Do reszty się nie odniosę, bo to jakiś bełkot. rozwiń
Avatar
fillip75 / 31 maja 2020 r. o 18:23
+2
Blokada Parlamentu przez opozycję antydemokratyczną, która nie podała do tej pory definicji Praworządności. __K__ zapamiętaj tę datę przełom XII 2016. Wówczas doszło do Ciamajdanu.
Avatar
fillip75 / 31 maja 2020 r. o 18:20
-1
Czy leminga da się przekonać? Po co? Bo mu się i tak należy, i ma moralne prawo, by brać nie swoje. Ot, komuna w pełnym wydaniu. Uśredni, przemnoży i tak mu wychodzi, że za PiS wybudowano zero dróg, czyli ok. 1000km. Fakt liczba ta ma, aż trzy zera. Opluwanie, barakadowanie przejść, rzucanie w posłów.... tak to jest umożliwianie wykonywania prac. Ktoś tu ześwirował. Spróbuj tego na Zachodzie. No i najlepszy powod, by popierać opozycję niezdolną zaakceptować demokratycznych norm. To obniżenie pensji, odebranie świadczeń na dzieci, i blokada instytucji panstwowych. Ot pewien sukces na rozwój Polski i Polaków. Najlepiej wstrzymać wszelkie inwestycje i podzielić kasiorę między swoich. Przywrócić Ubekom przywileje, bo "...za 2 tys. nie można przeżyć". Inni żyją, a jeszcze próbowano zabrać kasę za lata emerytury. Kolega __K__ płaci VAT. To dobrze. A ja kupuję błyskotki z Polski dla żony (pierścionki, perły) Wychodzi taniej jak w Niemczech nawet płacąc 100zł za przesyłkę. Mam prenumeraty np. Wiedza i Życie (Normalnie 72zł za rok, a zapłaciłem 226zł przesyłka lotnicza). I tak nie jest drogo. W Niemczech ComputerBild to koszt 3,50€, Chip 7,90€ ( teraz skoczyło do 8,50), Animania 5,50€. Czyli przeplacając dwukrotnie za polskie czasopisma, to też nie tracę ;) A ile wysylam kasy rodzinie. Czy kupuję prezentów dla siostrzeńców. Możemy __K__ nadal się licytować. Ja to jeszcze płotka. Ostatnio wprowadziła się na klatkę sąsisdka, której syn kupił jej to mieszkanie i za wszystko płaci. Ale to już inna liga. On pracuje w Norwegii. Jak nabędę uprawnienia do emerytury w Niemczech, to lecę tam. Tym bardziej, że ongiś interesowałem się językiem południowo-norweskim. Trzeba uzbierać kasę na budowę domu. Samochód najlepiej brać w leasing za 290€/mc. Tak tu robią.
Czy leminga da się przekonać? Po co? Bo mu się i tak należy, i ma moralne prawo, by brać nie swoje. Ot, komuna w pełnym wydaniu. Uśredni, przemnoży i tak mu wychodzi, że za PiS wybudowano zero dróg, czyli ok. 1000km. Fakt liczba ta ma, aż trzy zera. Opluwanie, barakadowanie przejść, rzucanie w posłów.... tak to jest umożliwianie wykonywania prac. Ktoś tu ześwirował. Spróbuj tego na Zachodzie. No i najlepszy powod, by popierać opozycję niezdolną zaakceptować demokratycznych norm. To obniżenie pensji, odebranie świadczeń na dzieci, i blokada ... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:46
0
__K__ no to poznawaj i wykuj na blachę... Rozdział IV art. 106 Konstytucji: Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu określa ustawa. (Z dedykacją dla opozycji nie przestrzegającej standardów demokratycznych)
No i co z ta kwestią p róby uniemożliwienia pracy Parlamentu??? Kto, gdzie, kiedy???
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:45
+1
__K__ no to poznawaj i wykuj na blachę... Rozdział IV art. 106 Konstytucji: Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu określa ustawa. (Z dedykacją dla opozycji nie przestrzegającej standardów demokratycznych)
No i do czego to napisaleś? Czy ktokolwiek zlamał ten artykul? W jakim aspekcie? Czy jeśli nawet ktoś w jakiego ś parlamentarzystę czymś rzucił, to ograniczył w ten sposób jego "Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu"? Ileż to razy parlamentarzyści różnych ugrupowań dostawali jajkami itp.? Tylko PiSowscy są tacy delikatni, że uznajesz to za złamanie Konstytucji?
No i do czego to napisaleś? Czy ktokolwiek zlamał ten artykul? W jakim aspekcie? Czy jeśli nawet ktoś w jakiego ś parlamentarzystę czymś rzucił, to ograniczył w ten sposób jego "Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu"? Ileż to razy parlamentarzyści różnych ugrupowań dostawali jajkami itp.? Tylko PiSowscy są tacy delikatni, że uznajesz to za złamanie Konstytucji? rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:42
+1
No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon. Ja mam większe prawo do niego. O dziwo nie płacąc pitu, opłacam vat. Byłem dwa razy w kraju i wydałem 9.000 i 11.000 zł. Możesz z tego policzyć VAT? Ja w pełni zgadzam się, że potrzeba zadbać o polską branżę turystyczną i chętnie spędzę wakacje nad morzem. A ty chłopie nie możesz pozwolić, by z budżetu ubyło więcej pieniędzy niż wg. Ciebie i TVN potrzeba. Przyjdzie PO i sprawiedliwie to podzieli... pomiędzy siebie. Bo oczywiście z ich nadejściem nadejdzie zła koniunktura i przymus zaciskania pasa. Tak, że ty biorąc te pieniądze wspierasz rozrzutny rząd. Bądź wytrwały jak marszałek Senatu. Robi duuuże kuku Trzaskowskiemu, ale co tam, on tego ze swej nienawiście nie pojmuje. Podkreślam biorąc ten bon zgadzasz się z polityką PiSu. Co mnie niezmiernie ucieszy. To tak jak moja kuzynka. Rzuca guanem w PiS, a za trójkę dzieci zgarnia 500+. Dzięki temu wykupiła dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu i ma karnety na basen. No, ale PiS to samo zło. Znam te przypadki kliniczne. A wiesz dlaczego nie popiera PiSu? Masz jakieś typy?
OK, wydałeś 20.000 zł w Polsce. Podatku VAT od tego było mniej więcej - zgodnie z uśrednioną stawką - jakieś 3.600 zł. Jakie więc masz prawo do czegokolwiek w Polsce? Ja placę PIT. Ale - może cię zaskoczę - też płacę VAT. I to na pewno dużo więcej, niż ty. Bo większość swoich pieniędzy wydaję w Polsce. Więc nie pieprz mi głupot, że masz do czegokolwiek w Polsce moralne prawo, jesli chodzi o pieniądze budżetowe ,bo pracujesz w Niemczech, tam zarabiasz, ale i tam placisz podatki. A jak przyjedziesz co jakić czas do kraju i wydasz trochę kasy, to co? To tak jakkbym ja wyjeżdżając za granicę - prywatnie, czy służbowo - domagał się (choćby w sferze moralnej) czegoś od krajów, w których bywam, bo wydałem tam jakieś pieniądze. Piramidalna bzdura! I jesli twoja kuzynka pracuje, to tak, ma moralne prawo pobierać 500+. Zwłaszcza, że - jak piszesz - wdaje je faktycznie na dzieci.
OK, wydałeś 20.000 zł w Polsce. Podatku VAT od tego było mniej więcej - zgodnie z uśrednioną stawką - jakieś 3.600 zł. Jakie więc masz prawo do czegokolwiek w Polsce? Ja placę PIT. Ale - może cię zaskoczę - też płacę VAT. I to na pewno dużo więcej, niż ty. Bo większość swoich pieniędzy wydaję w Polsce. Więc nie pieprz mi głupot, że masz do czegokolwiek w Polsce moralne prawo, jesli chodzi o pieniądze budżetowe ,bo pracujesz w Niemczech, tam zarabiasz, ale i tam placisz podatki. A jak przyjedziesz co jakić czas do kraju i wydas... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 22:42
0
__K__ no to poznawaj i wykuj na blachę... Rozdział IV art. 106 Konstytucji: Warunki niezbędne do skutecznego wypełniania obowiązków poselskich oraz ochronę praw wynikających ze sprawowania mandatu określa ustawa. (Z dedykacją dla opozycji nie przestrzegającej standardów demokratycznych)
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 22:36
+1
Ty raczej nie czytasz tekstu ze zrozumieniem? Dlaczego nie skupiono porzeczki, bo... zgniła na krzakach. A rolnicy je zaorali. Nie opłacało się ich w Polsce uprawiać dalej. Na drugi rok skoczyła cena i... zabrakło surowca. Dlatego Holding Narodowy to dobry pomysł. Tak samo jak elewatory. Ale nie te zarządzane przez PSL. Gdzie miały być pełne, a świeciły pustkami. Chyba o takivh nie analfabetów ekonomicznych chodziło Askierowi. No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon. Ja mam większe prawo do niego. O dziwo nie płacąc pitu, opłacam vat. Byłem dwa razy w kraju i wydałem 9.000 i 11.000 zł. Możesz z tego policzyć VAT? Ja w pełni zgadzam się, że potrzeba zadbać o polską branżę turystyczną i chętnie spędzę wakacje nad morzem. A ty chłopie nie możesz pozwolić, by z budżetu ubyło więcej pieniędzy niż wg. Ciebie i TVN potrzeba. Przyjdzie PO i sprawiedliwie to podzieli... pomiędzy siebie. Bo oczywiście z ich nadejściem nadejdzie zła koniunktura i przymus zaciskania pasa. Tak, że ty biorąc te pieniądze wspierasz rozrzutny rząd. Bądź wytrwały jak marszałek Senatu. Robi duuuże kuku Trzaskowskiemu, ale co tam, on tego ze swej nienawiście nie pojmuje. Podkreślam biorąc ten bon zgadzasz się z polityką PiSu. Co mnie niezmiernie ucieszy. To tak jak moja kuzynka. Rzuca guanem w PiS, a za trójkę dzieci zgarnia 500+. Dzięki temu wykupiła dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu i ma karnety na basen. No, ale PiS to samo zło. Znam te przypadki kliniczne. A wiesz dlaczego nie popiera PiSu? Masz jakieś typy?
Ja doskonale rozumiem, co czytam. To najwyraźniej ty nie rozumiesz zasad gospodarki. Porzeczka zgnila na krzakach, bo nie opłacało się jej zrywać z powodu niskich cen skupu. Rolnicy zaorali całość, więc nie było owoców rok później i cena wzrosła. Normalny mechanizm ekonomiczny. Gdyby ktoś ją skupił po cenach atrakcyjnych dla rolników, to byłoby OK, ale ten towar mógłby się nie sprzedać ani za rok, ani za dwa. Dlaczego? Bo rolnicy nie zniszczyliby swoich upraw, więc cholera wie, jaka byłaby cena. A porzeczkę trzeba przechować w odpowiednich warunkach, dużo więcej kosztujących od przechwywania zboża. Płacąc za nią tyle, ile oczekiwali rolnicy (skądinąd rozumiem ich oczekiwania) i doliczając niemałe koszty przechowywania zostałbyś z towarem, który trzeba by było sprzedać drożej, niż świeże owoce z nowych plonów. Naprawdę tego ine rozumiesz?
Ja doskonale rozumiem, co czytam. To najwyraźniej ty nie rozumiesz zasad gospodarki. Porzeczka zgnila na krzakach, bo nie opłacało się jej zrywać z powodu niskich cen skupu. Rolnicy zaorali całość, więc nie było owoców rok później i cena wzrosła. Normalny mechanizm ekonomiczny. Gdyby ktoś ją skupił po cenach atrakcyjnych dla rolników, to byłoby OK, ale ten towar mógłby się nie sprzedać ani za rok, ani za dwa. Dlaczego? Bo rolnicy nie zniszczyliby swoich upraw, więc cholera wie, jaka byłaby cena. A porzeczkę trzeba przechować w... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 22:26
-1
Ty raczej nie czytasz tekstu ze zrozumieniem? Dlaczego nie skupiono porzeczki, bo... zgniła na krzakach. A rolnicy je zaorali. Nie opłacało się ich w Polsce uprawiać dalej. Na drugi rok skoczyła cena i... zabrakło surowca. Dlatego Holding Narodowy to dobry pomysł. Tak samo jak elewatory. Ale nie te zarządzane przez PSL. Gdzie miały być pełne, a świeciły pustkami. Chyba o takivh nie analfabetów ekonomicznych chodziło Askierowi. No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon. Ja mam większe prawo do niego. O dziwo nie płacąc pitu, opłacam vat. Byłem dwa razy w kraju i wydałem 9.000 i 11.000 zł. Możesz z tego policzyć VAT? Ja w pełni zgadzam się, że potrzeba zadbać o polską branżę turystyczną i chętnie spędzę wakacje nad morzem. A ty chłopie nie możesz pozwolić, by z budżetu ubyło więcej pieniędzy niż wg. Ciebie i TVN potrzeba. Przyjdzie PO i sprawiedliwie to podzieli... pomiędzy siebie. Bo oczywiście z ich nadejściem nadejdzie zła koniunktura i przymus zaciskania pasa. Tak, że ty biorąc te pieniądze wspierasz rozrzutny rząd. Bądź wytrwały jak marszałek Senatu. Robi duuuże kuku Trzaskowskiemu, ale co tam, on tego ze swej nienawiście nie pojmuje. Podkreślam biorąc ten bon zgadzasz się z polityką PiSu. Co mnie niezmiernie ucieszy. To tak jak moja kuzynka. Rzuca guanem w PiS, a za trójkę dzieci zgarnia 500+. Dzięki temu wykupiła dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu i ma karnety na basen. No, ale PiS to samo zło. Znam te przypadki kliniczne. A wiesz dlaczego nie popiera PiSu? Masz jakieś typy?
Ty raczej nie czytasz tekstu ze zrozumieniem? Dlaczego nie skupiono porzeczki, bo... zgniła na krzakach. A rolnicy je zaorali. Nie opłacało się ich w Polsce uprawiać dalej. Na drugi rok skoczyła cena i... zabrakło surowca. Dlatego Holding Narodowy to dobry pomysł. Tak samo jak elewatory. Ale nie te zarządzane przez PSL. Gdzie miały być pełne, a świeciły pustkami. Chyba o takivh nie analfabetów ekonomicznych chodziło Askierowi. No, a co moralnego postępowania __K__. No, nie wygłupiaj się!!! Ty nie możesz postąpić inaczej jak odrzucić ten bon.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 lipca 2021 roku

Będziemy podglądać lubelskie żurawie i dowiemy się gdzie zimują. Ruszył wyjątkowy projekt
galeria

Będziemy podglądać lubelskie żurawie i dowiemy się gdzie zimują. Ruszył wyjątkowy projekt

Jesienią w Poleskim Parku Narodowym spotyka się nawet kilka tysięcy żurawi. Co robią zimą? Dokąd od nas odlatują? Odpowiedzi m.in. na to pytanie będą szukać przyrodnicy w ramach projektu „Wędrówki Lubelskich Żurawi”.

W tych dzielnicach Lublina mogą się już cieszyć. Wiadomo, kto odbierze ich śmieci

W tych dzielnicach Lublina mogą się już cieszyć. Wiadomo, kto odbierze ich śmieci

W środę częściowo rozstrzygnięty został przetarg na wywóz śmieci od mieszkańców Lublina. Urząd Miasta wskazał firmę, której zleci odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

Radni nie ufają wójtowi Markuszowa. Możliwe referendum

Radni nie ufają wójtowi Markuszowa. Możliwe referendum

Wójt Leszek Łuczywek kolejny raz bez absolutorium i wotum zaufania. Radni opozycji podczas ostatniej sesji podjęli decyzję, która umożliwia zainicjowanie referendum w sprawie jego odwołania.

Który szpital onkologiczny jest najlepszy w Lubelskiem? Wcale nie ten największy

Który szpital onkologiczny jest najlepszy w Lubelskiem? Wcale nie ten największy

Zamojski Szpital Niepubliczny to według pacjentów chorych na raka najlepsza placówka w województwie lubelskim. Na drugim miejscu jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Lublin. Jak LPEC zmusza do nauki latania nad chodnikami
Alarm 24

Lublin. Jak LPEC zmusza do nauki latania nad chodnikami

Po jednej stronie ulicy chodnik był zagrodzony, a tabliczka nakazywała korzystanie z chodnika po drugiej stronie ulicy, ale także on był zamknięty. Z takim zjawiskiem na ul. Popiełuszki zderzyła się nasza Czytelniczka.

Wypadek autokaru z dziećmi. 10 osób poszkodowanych

Wypadek autokaru z dziećmi. 10 osób poszkodowanych

10 osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A1. Trasa w kierunku Łodzi jest zablokowana.

Stadnina w Janowie stała się memem i zdenerwowało to prezesa

Stadnina w Janowie stała się memem i zdenerwowało to prezesa

Turysta zrobił zdjęcie drzwi do hali ujeżdżeniowej w janowskiej stadninie. Akurat były zabite płytą paździerzową. Przez internet przelała się fala krytyki z memami włącznie. Okazuje się jednak, że w budynku trwa remont, bo niedługo zacznie tu działać nowy punkt gastronomiczny.

Nadciąga toksyczna chmura z Niemiec? IMGW wyjaśnia

Nadciąga toksyczna chmura z Niemiec? IMGW wyjaśnia

Synoptycy ostrzegają, że nad Polskę może dotrzeć toksyczna chmura, ale są szanse że nas ominie. To pokłosie wielkiego pożaru w Niemczech.

W Świdniku boją się zmian klimatycznych. "Zalew krępiecki" ma nowe zadanie

W Świdniku boją się zmian klimatycznych. "Zalew krępiecki" ma nowe zadanie

Świdnik zabezpiecza się przed podtopieniami. Burmistrz miasta poinformował w środę o zakończonej budowie kolektora wód deszczowych. Obecnie zanieczyszczona woda z ulic i placów trafia do oczyszczalni ścieków, a następnie zbiornika retencyjnego, skąd już pozbawiona nieczystości zostaje odprowadzona do rzeki Stawek-Stoki.

"Nowa energia”. Pol'and'Rock na stałe przenosi się z Kostrzyna
wideo
film

"Nowa energia”. Pol'and'Rock na stałe przenosi się z Kostrzyna

Już jutro, w czwartek 29 lipca, rusza Pol'and'Rock Festival, a na miejscu są już pierwsi uczestnicy. Po 25 latach festiwal wraca na Pomorze Zachodnie i odbędzie się na nieczynnym lotnisku Makowice-Płoty.

Szczepieniobus krąży i zajechał do Kurowa. Przyszli nie tylko miejscowi
zdjęcia
galeria

Szczepieniobus krąży i zajechał do Kurowa. Przyszli nie tylko miejscowi

Trwa akcja "Zadbaj o zdrowie", której częścią są szczepienia przeciw Covid-19. Zastrzyki preparatem Johnson&Johnson oferowane są także mieszkańcom powiatu puławskiego. W środę szczepieniobus zaparkował w centrum Kurowa. Zainteresowanie przerosło oczekiwania.

Lublin. Dane będzie psom pohasać nad rzeką?

Lublin. Dane będzie psom pohasać nad rzeką?

O stworzenie wybiegu dla psów w pobliżu Czerniejowki apeluje do Ratusza miejski radny Piotr Choduń (klub prezydenta Żuka). Radny oficjalnie poprosił o „rozważenie i wskazanie możliwych lokalizacji” koło ul. Nadrzecznej, Robotniczej i Skrzynickiej.

Nagła wymiana szefa w lubelskich lasach. Odwołanie zaraz po pogrzebie?

Nagła wymiana szefa w lubelskich lasach. Odwołanie zaraz po pogrzebie?

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie ma nowego dyrektora. Dotychczasowy został odwołany nagle i miało się to stać zaraz po pogrzebie zasłużonego leśnika.

Marcin Wroński w Miejskiej Bibliotece Publicznej
6 sierpnia 2021, 18:00

Marcin Wroński w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W piątek, 6 sierpnia o godz. 18, Filia nr 2 MBP w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprosi na spotkanie z popularnym autorem kryminałów - Marcinem Wrońskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.