Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 sierpnia 2009 r.
8:59
Edytuj ten wpis

12-latek przejechał ciągnikiem kuzynkę z dzieckiem na ręku. Kobieta nie żyje

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 21 A A

Rozpędzony ciągnik staranował bramę wjazdową do garażu i przejechał stojącą na jego drodze 26-latce. Kobieta trzymała na rękach 5-miesięczne dziecko. Zdążyła odrzucić je na bok, ale sama zginęła na miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak tu mówić o winie? To niewyobrażalna tragedia. Dla rodziny tej kobiety, która zginęła i osierociła własne dziecko. I dla tego chłopaczka, który ją przejechał, i dla jego rodziców. Przecież ona była ich najbliższą – mówiła nam wczoraj łamiącym się głosem Krystyna Surma ze Złojca w gminie Nielisz na Zamojszczyźnie, gdzie w sobotę doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Do rodziców 12-letniego chłopca przyjechali na weekend ich kuzyni z rodzinami. Była wśród nich 26-letnia zamościanka. W pewnym momencie dorośli wraz z nastolatkiem weszli do garażu. Chcieli napompować koło w wózku dla niemowlęcia. Planowali podłączyć przewód sprężarki do ciągnika i pompować koło w wózku. – Dlatego 12-latek wszedł na traktor i go uruchomił. Wtedy pojazd nagle ruszył – opowiada Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

Ciągnik staranował bramę wjazdową do garażu i jechał wprost na 26-latkę, która trzymała na rękach 5-miesięcznego chłopca. Kobieta zdążyła odrzucić dziecko na bok. Sama nie miała szans na ucieczkę. Poniosła śmierć na miejscu. – Maleństwo doznało złamań. Trafiło do szpitala na obserwację, ale jego życiu nic nie zagraża – mówi Kopeć. Dodaje, że zarówno 12-letniemu chłopcu, jak i jego rodzicom policja zapewniła natychmiast pomoc psychologa.

Kolejny dramat wydarzył się w niedzielę w Rachodoszczu (gm. Adamów). 20-letnia mieszkanka Zamościa cofała na podwórku swoim audi. Nie zauważyła, że za samochodem był jej półtoraroczny synek. Jedno z kół przejechało po główce dziecka. Chłopiec cudem przeżył. Jest w szpitalu. – Doznał poważnego urazu głowy, ma także stłuczone plecy. Jego stan jest ciężki, ale zagrożenia życia już nie ma – mówi Kopeć.

– Tak to z dziećmi na wsi już jest. Niby się ich pilnuje, ale oczu dookoła głowy nikt przecież nie ma. Cud, że ten dzieciaczek przeżył – komentuje 65-letnia mieszkanka Rachodoszcza. W obu przypadkach policja prowadzi postępowania wyjaśniające.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
J / 6 sierpnia 2009 o 17:47
0
Józef z Feliksówki napisał:
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej.


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej. rozwiń
Avatar
Józef z Feliksówki / 6 sierpnia 2009 o 17:03
0
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...
Avatar
KARI / 3 sierpnia 2009 o 20:55
0
A może by ktoś uświadomił sobie tragedię a nie liczył wieku dzieci!!!! TAM GDZIE WY MACIE ROZUM BARDZO NIE ŁADNIE PACHNIE!!!
Avatar
Iro / 3 sierpnia 2009 o 20:52
0
Ktoś zostawił traktor na biegu, mały wsiadł, odpalił i ruszył. Efekt niedouczenia dzieciaka i tyle. Też w wieku 12 lat jezdziłem ciągnikiem, tak to jest jak pola dużo a czasu mało.
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:22
0
ludzie kochani czytajdzie dokładniej to dziecko miała 1,5 roku a nie 6 miesiecy !!!!!!!!!!!!!!!!!! moja córka ma tylke samo co ten chłopczyk przejechany i nie zostawiam jej samej zeby jej sie cos stało nawet jak ide do wc to ja biore ze soba a jak wsiadam do samochodu to ja zapinam w fotelim!!!!!!!!!!!!
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:19
0
Mam córeczke ktróra ma 1,5 roku. Nie zostawiam swojego dziecka bez opieki a tym bardziej jak wsiada sie do samochodu!!!!!!!!!
Avatar
amia / 3 sierpnia 2009 o 18:22
0
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NIE WIERZCIE GAZETOM!!!!!!!!
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NI... rozwiń
Avatar
ladaco / 3 sierpnia 2009 o 15:35
0
Tylko dlaczego policja podała te newsy dopiero dziś? Przecież to nie są jakieś sprawy tajne przez służbowe. Zwykle działają szybciej?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 14:56
0
POTWIERDZAM ZE W ARTYKULE ZOSTAŁ POPRAWIONY WIEK DZIECKA Z PÓŁROCZNEGO NA PÓŁTORAROCZNE, GDYZ SAMA PIERWSZY RAZ CZYTAJAC PRZECIERALAM OCZY CZY DOBRZE WIDZE, ZE PÓŁROCZNE DZIECKO SOBIE TAM PODESZLO POD SAMOCHÓD.
Avatar
krzysztof0401 / 3 sierpnia 2009 o 14:10
0
A rodzice się cieszą jak ich 8-12 letni synalkowie prowadzą ciągniki i inne urządzenia rolnicze, a z braku czasu (i nie tylko) nie czytają, nie słyszą i wykorzystują nieletnich. Karać powinni rodziców za bezmyślność i zaniedbanie. A dzieci do nauki.
Avatar
J / 6 sierpnia 2009 o 17:47
0
Józef z Feliksówki napisał:
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej.


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej. rozwiń
Avatar
Józef z Feliksówki / 6 sierpnia 2009 o 17:03
0
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...
Avatar
KARI / 3 sierpnia 2009 o 20:55
0
A może by ktoś uświadomił sobie tragedię a nie liczył wieku dzieci!!!! TAM GDZIE WY MACIE ROZUM BARDZO NIE ŁADNIE PACHNIE!!!
Avatar
Iro / 3 sierpnia 2009 o 20:52
0
Ktoś zostawił traktor na biegu, mały wsiadł, odpalił i ruszył. Efekt niedouczenia dzieciaka i tyle. Też w wieku 12 lat jezdziłem ciągnikiem, tak to jest jak pola dużo a czasu mało.
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:22
0
ludzie kochani czytajdzie dokładniej to dziecko miała 1,5 roku a nie 6 miesiecy !!!!!!!!!!!!!!!!!! moja córka ma tylke samo co ten chłopczyk przejechany i nie zostawiam jej samej zeby jej sie cos stało nawet jak ide do wc to ja biore ze soba a jak wsiadam do samochodu to ja zapinam w fotelim!!!!!!!!!!!!
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:19
0
Mam córeczke ktróra ma 1,5 roku. Nie zostawiam swojego dziecka bez opieki a tym bardziej jak wsiada sie do samochodu!!!!!!!!!
Avatar
amia / 3 sierpnia 2009 o 18:22
0
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NIE WIERZCIE GAZETOM!!!!!!!!
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NI... rozwiń
Avatar
ladaco / 3 sierpnia 2009 o 15:35
0
Tylko dlaczego policja podała te newsy dopiero dziś? Przecież to nie są jakieś sprawy tajne przez służbowe. Zwykle działają szybciej?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 14:56
0
POTWIERDZAM ZE W ARTYKULE ZOSTAŁ POPRAWIONY WIEK DZIECKA Z PÓŁROCZNEGO NA PÓŁTORAROCZNE, GDYZ SAMA PIERWSZY RAZ CZYTAJAC PRZECIERALAM OCZY CZY DOBRZE WIDZE, ZE PÓŁROCZNE DZIECKO SOBIE TAM PODESZLO POD SAMOCHÓD.
Avatar
krzysztof0401 / 3 sierpnia 2009 o 14:10
0
A rodzice się cieszą jak ich 8-12 letni synalkowie prowadzą ciągniki i inne urządzenia rolnicze, a z braku czasu (i nie tylko) nie czytają, nie słyszą i wykorzystują nieletnich. Karać powinni rodziców za bezmyślność i zaniedbanie. A dzieci do nauki.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.