Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 sierpnia 2009 r.
8:59
Edytuj ten wpis

12-latek przejechał ciągnikiem kuzynkę z dzieckiem na ręku. Kobieta nie żyje

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 21 A A

Rozpędzony ciągnik staranował bramę wjazdową do garażu i przejechał stojącą na jego drodze 26-latce. Kobieta trzymała na rękach 5-miesięczne dziecko. Zdążyła odrzucić je na bok, ale sama zginęła na miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak tu mówić o winie? To niewyobrażalna tragedia. Dla rodziny tej kobiety, która zginęła i osierociła własne dziecko. I dla tego chłopaczka, który ją przejechał, i dla jego rodziców. Przecież ona była ich najbliższą – mówiła nam wczoraj łamiącym się głosem Krystyna Surma ze Złojca w gminie Nielisz na Zamojszczyźnie, gdzie w sobotę doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Do rodziców 12-letniego chłopca przyjechali na weekend ich kuzyni z rodzinami. Była wśród nich 26-letnia zamościanka. W pewnym momencie dorośli wraz z nastolatkiem weszli do garażu. Chcieli napompować koło w wózku dla niemowlęcia. Planowali podłączyć przewód sprężarki do ciągnika i pompować koło w wózku. – Dlatego 12-latek wszedł na traktor i go uruchomił. Wtedy pojazd nagle ruszył – opowiada Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

Ciągnik staranował bramę wjazdową do garażu i jechał wprost na 26-latkę, która trzymała na rękach 5-miesięcznego chłopca. Kobieta zdążyła odrzucić dziecko na bok. Sama nie miała szans na ucieczkę. Poniosła śmierć na miejscu. – Maleństwo doznało złamań. Trafiło do szpitala na obserwację, ale jego życiu nic nie zagraża – mówi Kopeć. Dodaje, że zarówno 12-letniemu chłopcu, jak i jego rodzicom policja zapewniła natychmiast pomoc psychologa.

Kolejny dramat wydarzył się w niedzielę w Rachodoszczu (gm. Adamów). 20-letnia mieszkanka Zamościa cofała na podwórku swoim audi. Nie zauważyła, że za samochodem był jej półtoraroczny synek. Jedno z kół przejechało po główce dziecka. Chłopiec cudem przeżył. Jest w szpitalu. – Doznał poważnego urazu głowy, ma także stłuczone plecy. Jego stan jest ciężki, ale zagrożenia życia już nie ma – mówi Kopeć.

– Tak to z dziećmi na wsi już jest. Niby się ich pilnuje, ale oczu dookoła głowy nikt przecież nie ma. Cud, że ten dzieciaczek przeżył – komentuje 65-letnia mieszkanka Rachodoszcza. W obu przypadkach policja prowadzi postępowania wyjaśniające.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
J / 6 sierpnia 2009 o 17:47
0
Józef z Feliksówki napisał:
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej.


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej. rozwiń
Avatar
Józef z Feliksówki / 6 sierpnia 2009 o 17:03
0
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...
Avatar
KARI / 3 sierpnia 2009 o 20:55
0
A może by ktoś uświadomił sobie tragedię a nie liczył wieku dzieci!!!! TAM GDZIE WY MACIE ROZUM BARDZO NIE ŁADNIE PACHNIE!!!
Avatar
Iro / 3 sierpnia 2009 o 20:52
0
Ktoś zostawił traktor na biegu, mały wsiadł, odpalił i ruszył. Efekt niedouczenia dzieciaka i tyle. Też w wieku 12 lat jezdziłem ciągnikiem, tak to jest jak pola dużo a czasu mało.
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:22
0
ludzie kochani czytajdzie dokładniej to dziecko miała 1,5 roku a nie 6 miesiecy !!!!!!!!!!!!!!!!!! moja córka ma tylke samo co ten chłopczyk przejechany i nie zostawiam jej samej zeby jej sie cos stało nawet jak ide do wc to ja biore ze soba a jak wsiadam do samochodu to ja zapinam w fotelim!!!!!!!!!!!!
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:19
0
Mam córeczke ktróra ma 1,5 roku. Nie zostawiam swojego dziecka bez opieki a tym bardziej jak wsiada sie do samochodu!!!!!!!!!
Avatar
amia / 3 sierpnia 2009 o 18:22
0
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NIE WIERZCIE GAZETOM!!!!!!!!
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NI... rozwiń
Avatar
ladaco / 3 sierpnia 2009 o 15:35
0
Tylko dlaczego policja podała te newsy dopiero dziś? Przecież to nie są jakieś sprawy tajne przez służbowe. Zwykle działają szybciej?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 14:56
0
POTWIERDZAM ZE W ARTYKULE ZOSTAŁ POPRAWIONY WIEK DZIECKA Z PÓŁROCZNEGO NA PÓŁTORAROCZNE, GDYZ SAMA PIERWSZY RAZ CZYTAJAC PRZECIERALAM OCZY CZY DOBRZE WIDZE, ZE PÓŁROCZNE DZIECKO SOBIE TAM PODESZLO POD SAMOCHÓD.
Avatar
krzysztof0401 / 3 sierpnia 2009 o 14:10
0
A rodzice się cieszą jak ich 8-12 letni synalkowie prowadzą ciągniki i inne urządzenia rolnicze, a z braku czasu (i nie tylko) nie czytają, nie słyszą i wykorzystują nieletnich. Karać powinni rodziców za bezmyślność i zaniedbanie. A dzieci do nauki.
Avatar
J / 6 sierpnia 2009 o 17:47
0
Józef z Feliksówki napisał:
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej.


Józefie - sokole oczko to bardzo dobrze,że dostrzegasz błędy w pisowni innych . Pamiętaj jednak, iż jest to tylko jedna z podstawowych umiejętności jakie zdobywamy w szkole podstawowej. Ogólna wiedza to już coś znacznie więcej. rozwiń
Avatar
Józef z Feliksówki / 6 sierpnia 2009 o 17:03
0
Szanowni Panowie(Panie) redaktorzy. Pisze się Rachodoszcze więc wypaek wydarzył się w Rachodoszczach a nie Rachooszczy. Ja mam zawodówkę PKS-u i więcej od was wiem. No ale czego można wymagać od dziennikarzy (nie chcę nikogo obrazić) po bylejakim ogólniaku i zaocznym licencjacie z dziennikarstwa na Wyspie (nie wiem jak było wtym przypadku). Jak już coś piszecie sprawdźcie lepiej informacje...
Avatar
KARI / 3 sierpnia 2009 o 20:55
0
A może by ktoś uświadomił sobie tragedię a nie liczył wieku dzieci!!!! TAM GDZIE WY MACIE ROZUM BARDZO NIE ŁADNIE PACHNIE!!!
Avatar
Iro / 3 sierpnia 2009 o 20:52
0
Ktoś zostawił traktor na biegu, mały wsiadł, odpalił i ruszył. Efekt niedouczenia dzieciaka i tyle. Też w wieku 12 lat jezdziłem ciągnikiem, tak to jest jak pola dużo a czasu mało.
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:22
0
ludzie kochani czytajdzie dokładniej to dziecko miała 1,5 roku a nie 6 miesiecy !!!!!!!!!!!!!!!!!! moja córka ma tylke samo co ten chłopczyk przejechany i nie zostawiam jej samej zeby jej sie cos stało nawet jak ide do wc to ja biore ze soba a jak wsiadam do samochodu to ja zapinam w fotelim!!!!!!!!!!!!
Avatar
vanessa21 / 3 sierpnia 2009 o 19:19
0
Mam córeczke ktróra ma 1,5 roku. Nie zostawiam swojego dziecka bez opieki a tym bardziej jak wsiada sie do samochodu!!!!!!!!!
Avatar
amia / 3 sierpnia 2009 o 18:22
0
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NIE WIERZCIE GAZETOM!!!!!!!!
co za głąby piszą ten artykuł? jak 26 letnia kobieta mogla z 5 miesięcznym dzieckiem odrzucić je a sama zostać na drodze-ale bujdy piszecie nie wiecie sami jak to było i ściemniacie!!!!!!!!dziecko było w wózku i po wózku ciągnik przejechała a matka ratowała swojego 5 letniego synka!!!!!!!!!!!!!! jak mogła odrzucić dziecko a sama zostać przecież to nienormalne!!!!!!!! wiem jak było bo znam te osoby a tu tylko bajki pisza- NI... rozwiń
Avatar
ladaco / 3 sierpnia 2009 o 15:35
0
Tylko dlaczego policja podała te newsy dopiero dziś? Przecież to nie są jakieś sprawy tajne przez służbowe. Zwykle działają szybciej?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 14:56
0
POTWIERDZAM ZE W ARTYKULE ZOSTAŁ POPRAWIONY WIEK DZIECKA Z PÓŁROCZNEGO NA PÓŁTORAROCZNE, GDYZ SAMA PIERWSZY RAZ CZYTAJAC PRZECIERALAM OCZY CZY DOBRZE WIDZE, ZE PÓŁROCZNE DZIECKO SOBIE TAM PODESZLO POD SAMOCHÓD.
Avatar
krzysztof0401 / 3 sierpnia 2009 o 14:10
0
A rodzice się cieszą jak ich 8-12 letni synalkowie prowadzą ciągniki i inne urządzenia rolnicze, a z braku czasu (i nie tylko) nie czytają, nie słyszą i wykorzystują nieletnich. Karać powinni rodziców za bezmyślność i zaniedbanie. A dzieci do nauki.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 39 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 27 54

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 41 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!