Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 stycznia 2010 r.
11:12
Edytuj ten wpis

Bandera bohaterem Ukrainy. Kresowianie: To kpiny z naszego cierpienia

0 30 A A

Ustępujący prezydent Wiktor Juszczenko podpisał dekret o nadaniu honorowego tytułu przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Decyzją ukraińskiego prezydenta oburzeni są Polacy pochodzący z Kresów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To są jawne kpiny z naszego cierpienia – uważa Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu, której ukraińscy nacjonaliści zamordowali w 1943 roku rodziców i brata.

– Mój dziadek leżał na podłodze. Bez głowy. Do końca swoich dni będę o tym pamiętał – mówi Tadeusz Wolczyk z Chełma, który w 1944 roku przeżył rzeź w Tarnoszynie.

Oboje podkreślają, że brak reakcji ze strony naszego prezydenta, premiera i ministra spraw zagranicznych to nic innego, jak poparcie dla ukraińskiego nacjonalizmu.

– Ta skandaliczna decyzja przegranego Juszczenki popsuje nie tylko relacje polsko-ukraińskie, ale i pomoże bardzo Wiktorowi Janukowyczowi wygrać wybory, bo mądry naród ukraiński ma dość gloryfikacji zbrodniarzy wojennych (Partia Regionów skrytykowała decyzję Juszczenki twierdząc, że doprowadzi ona do zwiększenia podziałów w kraju – red.) – informuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Jeżeli Janukowycz zostanie prezydentem, dam na mszę – zapowiada Kalinowska.

Wiktor Juszczenko ogłosił swoją decyzję w piątek podczas uroczystości z okazji obchodzonego na Ukrainie Dnia Jedności (połączenia Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej 22 stycznia 1919 roku).

Uzasadnił ją tym, że Stepan Bandera "walczył bohatersko o ideę narodową i niepodległe państwo”.

OUN, której przywódcą był Stepan Bandera, odpowiadała za zamachy terrorystyczne w Polsce w latach 30 ub. wieku. Po zabójstwie ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego został skazany na śmierć zamienioną na dożywotnie więzienie, które opuścił po agresji Niemiec na Polskę.

Po krótkim okresie współpracowania z hitlerowcami trafił jednak do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen. W tym czasie dowodzona przez jego podopiecznych Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) dokonywała mordów na ludności polskiej na terenie Wołynia i Galicji Wschodniej, zabijając ok. 120 tysięcy osób.

Po wojnie Bandera kierował ukraińskimi nacjonalistami z emigracji. Został zamordowany w 1959 roku przez sowieckiego agenta.

Na Ukrainie przywódca OUN nie jest postacią ocenianą jednoznacznie. W zachodniej części kraju traktowany jest jak bohater, dlatego ma swoje pomniki, jego imieniem nazywane są kolejne ulice. Na wschodzie Ukrainy Bandera uchodzi za zbrodniarza współpracującego z nazistami.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ooooooooooo / 2 maja 2010 r. o 06:05
0
Gość napisał:
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.

synu czołgi nie mają marzeń, Widać, że gazolina(paliwo czołgowe) wypaliła komuś tu mózg
Avatar
Gość / 2 maja 2010 r. o 05:06
0
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.
Avatar
as / 2 maja 2010 r. o 04:01
0
gonzales napisał:
A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

spier***a.j wszawy brudasie do swych smierdzieli synu zdziry!
Avatar
jaro / 15 marca 2010 r. o 22:36
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. Zaleskiego - którego główną winą jest to że odważył się głosic PRAWDĘ !


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. ... rozwiń
Avatar
gonzales / 14 marca 2010 r. o 20:18
0
Ali Baba napisał:
Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie. rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 r. o 18:09
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrod... rozwiń
Avatar
STYX. / 14 marca 2010 r. o 17:09
0
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.
Avatar
marek 408 / 14 marca 2010 r. o 13:44
0
No właśnie...Ukraińcy wyrżnęli Polaków jak kury-ale jak jest jakaś "krzywda"na Ukrainie,to Polacy się"składają" i dary na Ukrainę ślą... Nonsens!!!
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 r. o 12:53
0
Remedium napisał:
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów albo zaryzają jego z rodziną więc uciekli ! Ale pierwszy raz widziałem dorosłego twardego człowieka który z powodów wspomnień płacze a to co opowiadał to włosy się jeżyły na głowie !.Po za tym do dziś żyją tam ludzie którzy pamiętają tamte czasy tyle że niezbyt chętnie o nich mówią z różnych powodów więc Twoja uwaga jest w/g mnie nie tylko głupowata ale świadczy że nie masz pojęcia o czym piszesz jedyne co się zgadza to horror choć w/g mnie to delikatne określenie tamtych wydarzeń bo ja nazwał bym tamtych ludzi z band upa zwyrodnialcami chorymi umysłowo .

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów... rozwiń
Avatar
Remedium / 3 lutego 2010 r. o 13:07
0
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....
Avatar
ooooooooooo / 2 maja 2010 r. o 06:05
0
Gość napisał:
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.

synu czołgi nie mają marzeń, Widać, że gazolina(paliwo czołgowe) wypaliła komuś tu mózg
Avatar
Gość / 2 maja 2010 r. o 05:06
0
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.
Avatar
as / 2 maja 2010 r. o 04:01
0
gonzales napisał:
A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

spier***a.j wszawy brudasie do swych smierdzieli synu zdziry!
Avatar
jaro / 15 marca 2010 r. o 22:36
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. Zaleskiego - którego główną winą jest to że odważył się głosic PRAWDĘ !


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. ... rozwiń
Avatar
gonzales / 14 marca 2010 r. o 20:18
0
Ali Baba napisał:
Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie. rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 r. o 18:09
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrod... rozwiń
Avatar
STYX. / 14 marca 2010 r. o 17:09
0
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.
Avatar
marek 408 / 14 marca 2010 r. o 13:44
0
No właśnie...Ukraińcy wyrżnęli Polaków jak kury-ale jak jest jakaś "krzywda"na Ukrainie,to Polacy się"składają" i dary na Ukrainę ślą... Nonsens!!!
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 r. o 12:53
0
Remedium napisał:
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów albo zaryzają jego z rodziną więc uciekli ! Ale pierwszy raz widziałem dorosłego twardego człowieka który z powodów wspomnień płacze a to co opowiadał to włosy się jeżyły na głowie !.Po za tym do dziś żyją tam ludzie którzy pamiętają tamte czasy tyle że niezbyt chętnie o nich mówią z różnych powodów więc Twoja uwaga jest w/g mnie nie tylko głupowata ale świadczy że nie masz pojęcia o czym piszesz jedyne co się zgadza to horror choć w/g mnie to delikatne określenie tamtych wydarzeń bo ja nazwał bym tamtych ludzi z band upa zwyrodnialcami chorymi umysłowo .

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów... rozwiń
Avatar
Remedium / 3 lutego 2010 r. o 13:07
0
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Sprawdź czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty
Wideo

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty

W piątek o godzinie 14 otwarty został ośrodek narciarski w Chrzanowie.

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów w Fajsławicach (powiat krasnostawski). 43-letni kierowca forda wpadł w poślizg i uderzył w jadącą z naprzeciwka mazdę.

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"
Rozmowa

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"

– To, że działamy, wynika tylko z tego, że przeznaczamy na to oszczędności całego życia. Mowa o kilkunastu tysiącach złotych miesięcznie – rozmowa z Krzysztofem Kopaczem, właścicielem Pralni Higiena w Świdniku.

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Trzy spotkania w tydzień – taki plan na najbliższe dni mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozpoczną te zmagania w sobotę (godz. 13) od wyjazdowego meczu z DGT AZS Politechniką Gdańską

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Coraz bardziej zawansowana jest budowa potężnej maszyny do budowy tunelu w Świnoujściu. W ukończonej w listopadzie ubiegłego roku komorze startowej po stronie wyspy Uznam znalazła się już cała głowica urabiająca. Pod koniec lutego mają rozpocząć się próby, a drążenie ma ruszyć w marcu.

Biała Podlaska: Nie na wszystkich górkach w parku można zjeżdżać
galeria

Biała Podlaska: Nie na wszystkich górkach w parku można zjeżdżać

Od kilku dni górki w parku Radziwiłłowskim przeżywają oblężenie. To tutaj najlepiej zjeżdża się na sankach. A śniegu póki co, nie brakuje. Jednak urzędnicy przypominają, że nie wszędzie można szaleć na sankach.

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowało się niemal 130 tys. seniorów

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowało się niemal 130 tys. seniorów

Do tej pory zarejestrowało się na szczepienia przeciw Covid-19 127 tys. 796 seniorów powyżej 80. roku życia - poinformował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szczepienia COVID-19. Gdzie najwięcej zaszczepionych osób w Lubelskiem?

Szczepienia COVID-19. Gdzie najwięcej zaszczepionych osób w Lubelskiem?

W Polsce wykonano już w sumie 410 480 szczepień przeciw COVID-19. Dzienna liczba szczepień w kraju to 44 298, a w woj. lubelskim 2 795.

Zamość. Pijany kierowca został też przebadany narkotestem

Zamość. Pijany kierowca został też przebadany narkotestem

36-latek, którego zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierował autem pod wpływem alkoholu. Znajdował się także pod działaniem narkotyków. Mieszkaniec gminy Zamość wkrótce usłyszy zarzuty.

Lubelskie: Dzisiaj rusza ośrodek narciarski w Chrzanowie. Co z pozostałymi?

Lubelskie: Dzisiaj rusza ośrodek narciarski w Chrzanowie. Co z pozostałymi?

Właściciele ośrodków narciarskich mają dość lockdownu. Dzisiaj, po dłuższej przerwie, działalność wznawia "Narciarski Raj" w Chrzanowie. Do rozpoczęcia sezonu przygotowują się także pozostali przedsiębiorcy. W sobotę wyciągi uruchomi Bałtów. Podobny krok rozważa Stacja Kazimierz.

"Leżał cicho, przykryty stertą słomy". 58-latkowi nie udało się ukryć przez policjantami

"Leżał cicho, przykryty stertą słomy". 58-latkowi nie udało się ukryć przez policjantami

58-letni mężczyzna od września ubiegłego roku ukrywał się, bo nie chciał trafić na dwa lata do więzienia. Mieszkańcowi gminy Milanów (powiat parczewski) udawało się uniknąć odsiadki aż do wczoraj.

LUK Politechnika Lublin chce wygrać pierwszy mecz w tym roku

LUK Politechnika Lublin chce wygrać pierwszy mecz w tym roku

LUK Politechnika Lublin zagra u siebie z MCKiS Jaworzno, a Polski Cukier Avia Świdnik zmierzy się także we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała. Lublinianie rozpoczną mecz w sobotę o godzinie 14, świdniczanie trzy godziny później

Program TV 15-17 stycznia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
15 stycznia 2021, 20:00

Program TV 15-17 stycznia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem klasyków. Będą takie filmy jak "Vera Cruz", "Thelma i Louise" czy słynny animowany "Gdzie jest Nemo". Nie zabraknie także nowości, m.in. pojawi się dramat gangsterski "Boss". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Lublin: Mieszkańcy sądzą się z miastem. Nie mogą budować domów na swoich działkach

Lublin: Mieszkańcy sądzą się z miastem. Nie mogą budować domów na swoich działkach

Właściciele działek za Globusem zaskarżyli do sądu uchwałę Rady Miasta, która nie pozwala budować domów mieszkalnych na ich nieruchomościach. Konflikt ma rozstrzygnąć Wojewódzki Sąd Administracyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!