Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 stycznia 2010 r.
11:12
Edytuj ten wpis

Bandera bohaterem Ukrainy. Kresowianie: To kpiny z naszego cierpienia

0 30 A A

Ustępujący prezydent Wiktor Juszczenko podpisał dekret o nadaniu honorowego tytułu przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Decyzją ukraińskiego prezydenta oburzeni są Polacy pochodzący z Kresów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To są jawne kpiny z naszego cierpienia – uważa Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu, której ukraińscy nacjonaliści zamordowali w 1943 roku rodziców i brata.

– Mój dziadek leżał na podłodze. Bez głowy. Do końca swoich dni będę o tym pamiętał – mówi Tadeusz Wolczyk z Chełma, który w 1944 roku przeżył rzeź w Tarnoszynie.

Oboje podkreślają, że brak reakcji ze strony naszego prezydenta, premiera i ministra spraw zagranicznych to nic innego, jak poparcie dla ukraińskiego nacjonalizmu.

– Ta skandaliczna decyzja przegranego Juszczenki popsuje nie tylko relacje polsko-ukraińskie, ale i pomoże bardzo Wiktorowi Janukowyczowi wygrać wybory, bo mądry naród ukraiński ma dość gloryfikacji zbrodniarzy wojennych (Partia Regionów skrytykowała decyzję Juszczenki twierdząc, że doprowadzi ona do zwiększenia podziałów w kraju – red.) – informuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Jeżeli Janukowycz zostanie prezydentem, dam na mszę – zapowiada Kalinowska.

Wiktor Juszczenko ogłosił swoją decyzję w piątek podczas uroczystości z okazji obchodzonego na Ukrainie Dnia Jedności (połączenia Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej 22 stycznia 1919 roku).

Uzasadnił ją tym, że Stepan Bandera "walczył bohatersko o ideę narodową i niepodległe państwo”.

OUN, której przywódcą był Stepan Bandera, odpowiadała za zamachy terrorystyczne w Polsce w latach 30 ub. wieku. Po zabójstwie ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego został skazany na śmierć zamienioną na dożywotnie więzienie, które opuścił po agresji Niemiec na Polskę.

Po krótkim okresie współpracowania z hitlerowcami trafił jednak do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen. W tym czasie dowodzona przez jego podopiecznych Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) dokonywała mordów na ludności polskiej na terenie Wołynia i Galicji Wschodniej, zabijając ok. 120 tysięcy osób.

Po wojnie Bandera kierował ukraińskimi nacjonalistami z emigracji. Został zamordowany w 1959 roku przez sowieckiego agenta.

Na Ukrainie przywódca OUN nie jest postacią ocenianą jednoznacznie. W zachodniej części kraju traktowany jest jak bohater, dlatego ma swoje pomniki, jego imieniem nazywane są kolejne ulice. Na wschodzie Ukrainy Bandera uchodzi za zbrodniarza współpracującego z nazistami.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ooooooooooo / 2 maja 2010 o 06:05
0
Gość napisał:
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.

synu czołgi nie mają marzeń, Widać, że gazolina(paliwo czołgowe) wypaliła komuś tu mózg
Avatar
Gość / 2 maja 2010 o 05:06
0
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.
Avatar
as / 2 maja 2010 o 04:01
0
gonzales napisał:
A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

spier***a.j wszawy brudasie do swych smierdzieli synu zdziry!
Avatar
jaro / 15 marca 2010 o 22:36
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. Zaleskiego - którego główną winą jest to że odważył się głosic PRAWDĘ !


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. ... rozwiń
Avatar
gonzales / 14 marca 2010 o 20:18
0
Ali Baba napisał:
Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie. rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 o 18:09
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrod... rozwiń
Avatar
STYX. / 14 marca 2010 o 17:09
0
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.
Avatar
marek 408 / 14 marca 2010 o 13:44
0
No właśnie...Ukraińcy wyrżnęli Polaków jak kury-ale jak jest jakaś "krzywda"na Ukrainie,to Polacy się"składają" i dary na Ukrainę ślą... Nonsens!!!
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 o 12:53
0
Remedium napisał:
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów albo zaryzają jego z rodziną więc uciekli ! Ale pierwszy raz widziałem dorosłego twardego człowieka który z powodów wspomnień płacze a to co opowiadał to włosy się jeżyły na głowie !.Po za tym do dziś żyją tam ludzie którzy pamiętają tamte czasy tyle że niezbyt chętnie o nich mówią z różnych powodów więc Twoja uwaga jest w/g mnie nie tylko głupowata ale świadczy że nie masz pojęcia o czym piszesz jedyne co się zgadza to horror choć w/g mnie to delikatne określenie tamtych wydarzeń bo ja nazwał bym tamtych ludzi z band upa zwyrodnialcami chorymi umysłowo .

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów... rozwiń
Avatar
Remedium / 3 lutego 2010 o 13:07
0
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....
Avatar
ooooooooooo / 2 maja 2010 o 06:05
0
Gość napisał:
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.

synu czołgi nie mają marzeń, Widać, że gazolina(paliwo czołgowe) wypaliła komuś tu mózg
Avatar
Gość / 2 maja 2010 o 05:06
0
Nasze czołgi marzą, żeby przejechać się po lwowskim bruku. Na Lwów wystarczy.
Avatar
as / 2 maja 2010 o 04:01
0
gonzales napisał:
A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

spier***a.j wszawy brudasie do swych smierdzieli synu zdziry!
Avatar
jaro / 15 marca 2010 o 22:36
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. Zaleskiego - którego główną winą jest to że odważył się głosic PRAWDĘ !


Jak widzę STYX - forma już nie ta co kiedyś !
Ksiądz Isakowicz -Zaleski głosi prawdę o LUDOBÓJSTWIE 150 tys. Polaków dokonaną przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Tak się składa,
że o tych sprawach nasi politycy, dziennikarze i czołowi przywódcy kleru katolickiego nie chcą dyskutowac. Dlaczego - ponieważ jest to niewygodne ! Nieformalna cenzura zwycięża nad prawdą ! Dziwne tylko że Kolega STYX gra w jednym szeregu z opasłymi biskupami - także bezpardonowo atakującymi ks. ... rozwiń
Avatar
gonzales / 14 marca 2010 o 20:18
0
Ali Baba napisał:
Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie.

A dla mnieten sukienkowy to zwykły zadymiarz polityczny.

A ukraina spuscic moze nam łomot i taki będzie finał przy okazj odbiorą

co swoje od Tarnowa po Lublin a NATO ani piśnie. rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 o 18:09
0
STYX. napisał:
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrodnialców min. z upa Polacy ale też i prawi Ukraińcy a postępowanie tego księdza jest uzasadnione bo skoro inni zapominają z jakiś przyczyn On na to nie pozwala i chwała mu za to , jeden z niewielu sukienkowych do których mam szacunek !.

Nie to Ty nie rozumiesz do czego zmierza w swoim postępowaniu ks. Zalewski na pewno nie do nienawiści , a w kraju gdzie politycy zapominają z różnych przyczyn czy układów politycznych spowodowanych w perspektywie jakimiś korzyściami trudnymi do sprecyzowania zapomina się a często wymazuje z pamięci i historii to co wydarzyło się wtedy naprawdę -dlaczego odpowiedz sobie sam , a o tamtych mordach MUSOWO pamiętać tamte cierpienia ludzi nie mogą pójść na zmarnowane chwile w zapomnienie -bo o to wołają wymordowani przez zwyrod... rozwiń
Avatar
STYX. / 14 marca 2010 o 17:09
0
Czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że nienawiść potrzebuje miłości, a ciężka choroba - lekarza. Jeśli chodzi o Księdza I.Z., to widać, że powołanie rozmienił na politykę.
Avatar
marek 408 / 14 marca 2010 o 13:44
0
No właśnie...Ukraińcy wyrżnęli Polaków jak kury-ale jak jest jakaś "krzywda"na Ukrainie,to Polacy się"składają" i dary na Ukrainę ślą... Nonsens!!!
Avatar
Ali Baba / 14 marca 2010 o 12:53
0
Remedium napisał:
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów albo zaryzają jego z rodziną więc uciekli ! Ale pierwszy raz widziałem dorosłego twardego człowieka który z powodów wspomnień płacze a to co opowiadał to włosy się jeżyły na głowie !.Po za tym do dziś żyją tam ludzie którzy pamiętają tamte czasy tyle że niezbyt chętnie o nich mówią z różnych powodów więc Twoja uwaga jest w/g mnie nie tylko głupowata ale świadczy że nie masz pojęcia o czym piszesz jedyne co się zgadza to horror choć w/g mnie to delikatne określenie tamtych wydarzeń bo ja nazwał bym tamtych ludzi z band upa zwyrodnialcami chorymi umysłowo .

Ten powyższy autor niczego nie nadużył to Ty nie masz wiedzy ,mój teść Łemek z pochodzenia (nie mylić z Ukraińcem) czasami jak wypiliśmy kielunio palijki opowiadał o tamtych czasach ze łzami w oczach a mieszkał też w Bieszczadach gdzieś w okolicach Lutowisk całą ludność po za tymi co nie zdołali uciec wymordowano a wieś spalono takich masakr przeżył i widział trzy więc był naocznym świadkiem tego kto i co tam robili , zresztą sam też musiał uciekać w pewnym momencie bo Ukraińcy postawili warunek albo będzie rezał lachów... rozwiń
Avatar
Remedium / 3 lutego 2010 o 13:07
0
powyższy autor nadużył w dzieciństwie czytania horrorów....
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!