Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 sierpnia 2009 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Biłgoraj: Radny oskarżony o znęcanie się nad rodziną nie straci mandatu

0 7 A A

Z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu sąd umorzył postępowanie. To oznacza, że prawicowy radny z Biłgoraja ocali swój mandat. Ale nie wszystko jest przesądzone, bo wyrok nie jest prawomocny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bardzo przykra sprawa. Ale może Bóg da, że wszystko będzie dobrze – powiedział nam Zbigniew R. po tym jak w ubiegłym roku Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju oskarżyła go o psychiczne znęcanie się nad najbliższymi, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Radny początkowo wyraził zgodę na dobrowolne poddanie się karze, którą sam zaproponował. Zgodził się na to prokurator, który wraz z aktem oskarżenia przesłał do sądu wniosek o wymierzenie kary bez przeprowadzania rozprawy. Ale później oskarżony wycofał wniosek, dlatego skierowano sprawę do rozpoznania w normalnym trybie.

Na początek zdecydowano się na mediacje pomiędzy zwaśnionymi stronami. Efekt? Sąd Rejonowy w Biłgoraju – z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu – umorzył właśnie toczące się postępowanie.

– To tak, jakby radny nie był karany – wnioskuje Zygmunt Dechnik, przewodniczący Rady Miasta Biłgoraja. – Czekamy jednak na oficjalne stanowisko sądu – dodaje.

Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne. Jak się nam udało ustalić, śledczy już złożyli wniosek o uzasadnienie wyroku, a to oznacza, że można spodziewać się apelacji.

Ale na razie Zbigniew R. może spokojnie pracować w biłgorajskiej radzie i liczyć na uprawomocnienie się korzystnego dla niego wyroku.

– W myśl znowelizowanej Ordynacji Wyborczej tylko warunkowe umorzenie ma taki sam skutek jak wyrok skazujący za przestępstwo popełnione umyślnie – podkreśla Anna Chrzan, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu.

Zbigniew R. zasiada w Radzie Miasta Biłgoraja już czwartą kadencję. Za rządów Stefana Oleszczaka był członkiem Zarządu Miasta.

Trzy lata temu startował z KWW Niezależna Prawica Biłgorajska. Przed przejściem na emeryturę pracował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Działa w lubelskim oddziale NSZZ "Solidarność”.

– Współpraca układa się nam dobrze – mówi szef Rady Miasta Biłgoraja. – To, że przez tyle kadencji jest radnym, samo wiele mówi.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obywatel / 11 sierpnia 2009 o 19:07
0
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090811/ZAMOSC/618408828"]Znęcał się nad rodziną, trafił do więzienia.[/url]

Ten mężczyzna z linku wyżej to trafił do więzienia za znęcanie się nad rodziną, a radny Zbigniew R. z Biłgoraja nawet w zawieszeniu wyroku nie dostał, no coż najwidoczniej według sądu wobec prawa są "równi i równiejsi. Dletego umorzono postępowanie karne wobec radnego, teraz to tylko startować w wyborach samorządowych i być radnym wtedy hulaj dusza, piekła nie ma, wolno robić wszystko a i tak nie bedzie za to kary bo jest sie radnym.
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090811/ZAMOSC/618408828"]Znęcał się nad rodziną, trafił do więzienia.[/url]

Ten mężczyzna z linku wyżej to trafił do więzienia za znęcanie się nad rodziną, a radny Zbigniew R. z Biłgoraja nawet w zawieszeniu wyroku nie dostał, no coż najwidoczniej według sądu wobec prawa są "równi i równiejsi. Dletego umorzono postępowanie karne wobec radnego, teraz to tylko startować w wyborach samorządowych i być radnym wtedy hulaj dusza, piekła nie ma, wolno robić wszystko... rozwiń
Avatar
villanova / 11 sierpnia 2009 o 10:24
0
dzieki "omlet" za linka;) facio pisze, ze chcialby sie zająć mlodzieżą, taaaaaak, swoją rodziną juz sie zajął
Avatar
bilgorajak / 11 sierpnia 2009 o 08:40
0
co to znacy znikoma szkodliwosc spoleczna ? przeciez gostek nie nad spoleczenstwem sie znecal, tylko nad rodziną!!!!!!!!!!!!!, znow qr...a ukladziki i chronienie kolesiów?
Avatar
omlet / 11 sierpnia 2009 o 08:09
0
[url="http://www.bilgoraj.pl/bilgoraj.php?get=page,264,10"]http://www.bilgoraj.pl/bilgoraj.php?get=page,264,10[/url] - to ten ? absolwent prawa na kul, taaa......
Avatar
tutu / 10 sierpnia 2009 o 21:49
0
a co niby lublin to taka metropolia?syf smrod korki menelstwo zlodziejstwo dresiarstwo gwałty porwania na organy:) itd..i co tak fajnie w tym lublinie?
Avatar
onasis / 10 sierpnia 2009 o 20:35
0
ten biłgoraj to porąbana pipidówa
Avatar
alleluja i doprzodu! / 10 sierpnia 2009 o 19:18
0
najważniejsze że dobrze sie układa z szefem rady miasta a rodzinę może zatłuc
Avatar
obywatel / 11 sierpnia 2009 o 19:07
0
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090811/ZAMOSC/618408828"]Znęcał się nad rodziną, trafił do więzienia.[/url]

Ten mężczyzna z linku wyżej to trafił do więzienia za znęcanie się nad rodziną, a radny Zbigniew R. z Biłgoraja nawet w zawieszeniu wyroku nie dostał, no coż najwidoczniej według sądu wobec prawa są "równi i równiejsi. Dletego umorzono postępowanie karne wobec radnego, teraz to tylko startować w wyborach samorządowych i być radnym wtedy hulaj dusza, piekła nie ma, wolno robić wszystko a i tak nie bedzie za to kary bo jest sie radnym.
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090811/ZAMOSC/618408828"]Znęcał się nad rodziną, trafił do więzienia.[/url]

Ten mężczyzna z linku wyżej to trafił do więzienia za znęcanie się nad rodziną, a radny Zbigniew R. z Biłgoraja nawet w zawieszeniu wyroku nie dostał, no coż najwidoczniej według sądu wobec prawa są "równi i równiejsi. Dletego umorzono postępowanie karne wobec radnego, teraz to tylko startować w wyborach samorządowych i być radnym wtedy hulaj dusza, piekła nie ma, wolno robić wszystko... rozwiń
Avatar
villanova / 11 sierpnia 2009 o 10:24
0
dzieki "omlet" za linka;) facio pisze, ze chcialby sie zająć mlodzieżą, taaaaaak, swoją rodziną juz sie zajął
Avatar
bilgorajak / 11 sierpnia 2009 o 08:40
0
co to znacy znikoma szkodliwosc spoleczna ? przeciez gostek nie nad spoleczenstwem sie znecal, tylko nad rodziną!!!!!!!!!!!!!, znow qr...a ukladziki i chronienie kolesiów?
Avatar
omlet / 11 sierpnia 2009 o 08:09
0
[url="http://www.bilgoraj.pl/bilgoraj.php?get=page,264,10"]http://www.bilgoraj.pl/bilgoraj.php?get=page,264,10[/url] - to ten ? absolwent prawa na kul, taaa......
Avatar
tutu / 10 sierpnia 2009 o 21:49
0
a co niby lublin to taka metropolia?syf smrod korki menelstwo zlodziejstwo dresiarstwo gwałty porwania na organy:) itd..i co tak fajnie w tym lublinie?
Avatar
onasis / 10 sierpnia 2009 o 20:35
0
ten biłgoraj to porąbana pipidówa
Avatar
alleluja i doprzodu! / 10 sierpnia 2009 o 19:18
0
najważniejsze że dobrze sie układa z szefem rady miasta a rodzinę może zatłuc
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Blisko trzy tysiące haseł i biogramy ponad dwóch tysięcy związanych z uczelnią osób zawiera „Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano dwutomowe wydawnictwo.

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance 2 0

Ferie zimowe zaczynają się 11 lutego, ale to już ostatnia chwila, żeby pomyśleć o wykupieniu płatnych półkolonii dla uczniów. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie można się będzie bawić na zimowiskach i ile to kosztuje.

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat 0 0

W minioną niedzielę Lucjan Ochal, założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Masowie, obecnego osiedla w Dęblinie, skończył 90 lat. Życzenia z tej okazji złożyła mu rodzina, strażacy oraz samorządowcy.

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze
Opinie

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze 8 0

Jeszcze tylko do środy można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy"

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy" 0 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 i studenci pracy socjalnej UMCS odwiedzili we wtorek starszych państwa z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 3. Podobne imprezy odbywają się przez cały tydzień.

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie
23 stycznia 2019, 16:00

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

W środę 23 stycznia w Centrum Kultury film dokumentalny o wybitnym dziennikarzu Leopoldzie Ungerze, słynnym „Brukselczyku”, który publikował m.in. w belgijskim „Le Soir” i „Gazecie Wyborczej”. Początek seansu o godz. 16, wstęp wolny.

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych 11 17

Sto osób zamierza zatrudnić wchodząca do Lublina międzynarodowa firma z branży IT. Nabór już się zaczął. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych. – To kolejny taki inwestor, który zainteresował się naszym miastem – podkreślają w lubelskim Ratuszu.

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim 0 0

Grupa Teatralna „Pokolenie” wystawiła w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim spektakl „Betlejem Polskie”.

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów 0 9

Urząd marszałkowski ogłosił konkurs na dyrektora Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Osoby zainteresowane czas na składanie dokumentów mają do końca stycznia.

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2019, 12:00

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza młodych słuchaczy w wieku od 4 do 12 lat na koncert Młodych Melomanów, który będzie miał miejsce w niedzielę, 3 lutego o godz. 12.

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało 16 4

Zwłoki 60-latka ujawnili we wtorek po południu policjanci ze strażakami w domu w miejscowości Rogatka (powiat chełmski). Nie wiadomo co było przyczyną śmieci mężczyzny, którego sąsiedzi widzieli ostatni raz w niedzielę. Jeden z nich zadzwonił po pomoc.

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać"

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać" 31 12

Rozmowa ze Zbigniewem Wojciechowskim, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

Koncert "Przy Tobie" w Pracowniach Kultury Maki
1 lutego 2019, 18:00

Koncert "Przy Tobie" w Pracowniach Kultury Maki 0 0

W piątek, 1 lutego o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki (DDK Bronowice, ul. Olchowa 8) zorganizowany zostanie koncert Przy Tobie z piosenkami Mariusza Bogdanowicza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!