Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 września 2018 r.
7:51

Brody Małe. Tragiczny wypadek na polu. Zginął 68-letni rolnik [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora łm
8 8 A A

68-letni mężczyzna zginął podczas prac polowych w miejscowości Brody Małe w powiecie zamojskim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło w czwartek po godz. 18. Policjanci wstępnie ustalili, że 68-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna wykonywał parce polowe przy użyciu ciągnika rolniczego z przypiętym do niego opryskiwaczem.

W pewnej chwili wysiadł z pojazdu, zostawił włączony silnik. Kiedy ciągnik ruszył, mężczyzna pobiegł za nim. Na wysokości kabiny nagle znalazł się pod podczepionym do ciągnika opryskiwaczem. Świadkiem zdarzenia był 43-letni znajomy mężczyzny, który wydostał poszkodowanego spod maszyny i zadzwonił po pomoc.

Niestety 68-latka nie udało się uratować. Zmarł na miejscu. Okoliczności i szczegóły tragicznego zdarzenia badają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
moher / 14 września 2018 o 11:10
+11
Mnie też bardzo ciebie szkoda, dlatego, że nie rozumiesz innych ludzi, chociaż jesteś ze wisi. Jak człowiek jest przyzwyczajony do pracy fizycznej to nadal chciałby pracować mimo, że nie musi. Wiem coś o tym bo sam jestem w wieku tego śp. Pana. Wyrazy współczucia dla rodziny. Musisz januszku jeszcze dużo się uczyć i oserwowować życie na "wisi".
Avatar
iwona / 14 września 2018 o 09:36
+11
Szkoda to mi Ciebie. Emeryt ma emeryturę należną za przepracowane lata (65 mężczyźni) ,renta jest chorobowa. Emerytury dostają poniżej 1000zł jakim sposobem mają wyżyć? chyba logiczne że pracują dalej na polu. żeby taki jak ty niedouk mógł jeść chleb z jego zboża!! 
Avatar
iwona / 14 września 2018 o 12:16
+6
tak, urzędnicy mają cięzko, fizycznie pracujący też mają cięzko, rolnik pracuje cały rok nie ma prawa do urlopu! zwierzętom nie powie że nie da im jeść bo ma urlop. Zboże zbiera się raz do roku i to nie zawsze im się uda bo deszcz, grad czy inne klęski. Rolnik musi czekać cały rok aby mieć z czego żyć a inni mają wynagrodzenie co miesiąc. Rolnik nie tylko płaci podatek czy składkę Krus. z czego kupuje nasiona, opryski, paliwo, już nie wspomnę o jakiejkolwiek naprawie jakiegoś sprzętu. To z czego ma to zrobić ?! Jeśli straci swój dorobek? na który pracuje cały rok ?! Pomyśl trochę !! to nie boli. Dobrze że mu pomagają w rolnictwie liczy się każdy grosz. Ja nie mowię że nie ma przypadków oszustw , ale człowieku wszędzie są i to na miliony zł. Jesteś może i ze wsi ale chyba nie takiej na której żyją normalni rolnicy, którzy chcą zrobić coś dla siebie i innych. Patrz na półkach co jest, co masz!! Chyba naprawdę by Ci się przydało zostać rolnikiem i zobaczyć jak jest naprawdę, bo nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz?! A to co rolnik czy jego dzieci są gorsze że nie mogą korzystać z edukacji czy funduszu zdrowia? pracują na to tak samo !! a nawet i więcej!! Dziwię się takim jak Ty jak można być niemyślącym człowiekiem. Później jeden drugi kupuje działki na wsi, i wszystko mu przeszkadza bo rolnik pracuje, a to że mu głośno a to że się kurzy, a to że mu śmierdzi . Ludzie zastanówcie się ! bo to co się słyszy o tym to już jakaś patologia. Rolnik nie ma soboty, niedzieli wolnej on nie wybiera kiedy może pracować !! nie ma się z kim zamienić na zmiany !!  
tak, urzędnicy mają cięzko, fizycznie pracujący też mają cięzko, rolnik pracuje cały rok nie ma prawa do urlopu! zwierzętom nie powie że nie da im jeść bo ma urlop. Zboże zbiera się raz do roku i to nie zawsze im się uda bo deszcz, grad czy inne klęski. Rolnik musi czekać cały rok aby mieć z czego żyć a inni mają wynagrodzenie co miesiąc. Rolnik nie tylko płaci podatek czy składkę Krus. z czego kupuje nasiona, opryski, paliwo, już nie wspomnę o jakiejkolwiek naprawie jakiegoś sprzętu. To z czego ma to zrobić ?! Jeśli straci swój dorobek? na ... rozwiń
Avatar
iwona / 14 września 2018 o 13:06
+2
I kto Ci pomógł ? to mogłeś korzystać z tej edukacji ? zastanów się trochę wcześniej piszesz że korzystają z tego rolnicy, że mają to za darmo. Właśnie dlatego powinni mieć do tego dostęp i to większy. Wieś się zmieniła, albo ją zmienili. Mówią Unia dała rolnikowi a dlaczego nie napiszą ile zabrała , ASF skąd się wzieło? choroba wściekłych krów, ptasia grypa ? to jest niszczenie polskiego małego rolnika aby mogli być tylko najwięksi, bo mały nie da sobie rady z tymi wymogami aby coś utrzymać. Myślisz że jak nie mają nawet zwierząt to nie mają co robić? wydaje mi się że jest co robić. Ludzie właśnie tacy jak ten Św. Pan nie zmienią pracy, nieprzekwalifikują się. Będą pracować dotąd jak tylko będzie można. Bo z czego mają żyć. Mają w ten sposób na swoje wydatki i na zabezpieczenie rodziny, pomogą nawet dzieciom, które właśnie jak niektórzy wyszli ze wsi bo im nie pasowało.  Ludzie właśnie w takim wieku pracują na gospodarstwie, są w sile wieku. 68 lat to nie jest dużo jakby się mogło wydać, fakt są przypadki że ludzie chorują. Tej rodzinie teraz Państwo powinno pomóc, bo stracili żywiciela rodziny, Człowieka, który zapewne wszystko robił na polu. Teraz przepadnie Jego praca, trud  włożony w gospodarstwo. Ten wypadek pokazuje jak niebezpieczna jest praca rolnika.  Bardzo wspólczuje rodzinie.
I kto Ci pomógł ? to mogłeś korzystać z tej edukacji ? zastanów się trochę wcześniej piszesz że korzystają z tego rolnicy, że mają to za darmo. Właśnie dlatego powinni mieć do tego dostęp i to większy. Wieś się zmieniła, albo ją zmienili. Mówią Unia dała rolnikowi a dlaczego nie napiszą ile zabrała , ASF skąd się wzieło? choroba wściekłych krów, ptasia grypa ? to jest niszczenie polskiego małego rolnika aby mogli być tylko najwięksi, bo mały nie da sobie rady z tymi wymogami aby coś utrzymać. Myślisz że jak nie mają nawet zwierząt to nie maj... rozwiń
Avatar
DARO / 17 września 2018 o 08:34
0
Nie zazdroście rolnikom, jeśli widzicie w pracy na roli świetny interes, to zostawcie swoje ogrzewane mieszkanka przenieście się na wieś i pracujcie zarabajcie kombinujcie życzę duużo szczęścia 24 h na dobę.
Avatar
Szymon Słupnik / 14 września 2018 o 11:32
-4
nie znasz mnie a wyzywasz od "niedouków", sama sobie wystawiasz świadectwo kultury osobistej, a raczej jej braku. dobrze wiem kiedy przysługuje renta a kiedy emerytura. i znam dużo rencistów mieszkających na wsi (20 km od lublina), którzy mają rentę (otrzymali ją jak mieli 30 kilka lat) i ciągle pracują w polu (pole przepisali wtedy na kilkuletnie dzieci). są zdrowi tylko po "chłopsku sprytni" wyłudzili rentę więc co miesiąc parę złotych jest, a i "kruzu" płacic nie muszą (teraz są 50 paru latkami). dziwisz się, że rolnicy mają niskie emerytury - a czego wymagasz ze składek ok 400 zł kwartał? ******wskazniki.gofin.pl/8,115,2,skladki-na-ubezpieczenia-spoleczne-rolnikow.html a wiesz ile wynosi składka miesięczna od prowadzonej działalności gospodarczej? a tak ponad 1200 zł miesięcznie a w zamian emerytura niewiele większa od "krusowskiej". i nie używaj argumentu cięzkiej pracy na wsi - poza rolnictwem też ludzie ciężko pracują (nawet ciężej niż rolnicy - popatrz na pielęgniarki, sprzedawców w marketach, nawet "umysłowi" też mają ciężko - może nie dla mięśni ale dla szarych komórek tak - a to potrafi zmęczyć człowieka, uwierz mi). ponadto miastowym nikt nie dopłaca bezpośrednio do ich "warsztatu pracy" - np krawcowej do każdej pary usztych spodni. jak mi gałąź spadnie na auto a nie będę miał wykupionego ac to usłyszę "sorry nic się nie należy, było się ubezpieczyć". ale jak rolnikowi przyroda wyrządzi szkodę np.: wiatr zerwie folię na tunelu, grad wytłucze plony, będzie susza - to nikt mu nie powie "było się ubezpieczyć", tylko budżet państwa daje im pieniądze, i jeszcze premier im mówi: "my nigdy nie powiemy rolnikom: było się ubezpieczyć". a skąd w budżecie państwa są pieniadze? ano między innymi z podatku dochodowego od osób fizycznych (pit), którego rolnicy nie płacą (płacą niski podatek rolny, który zostaje w gminie). ale rolnicy, ich dzieci korzystają z systemu edukacji, zdrowia i innych rzeczy finansowanych z podatków płaconych przez innych (nie rolników). proszę mi tylko nie wyskakiwać z argumentem: że jak uważam, że rolnikom jest tak dobrze to niech zostanę rolnikiem. zwracam tylko uwagę, że rolnicy dostają niepomiernie dużo od państwa, na które łożą bardzo mało. i jest to bardzo niesprawiedliwe.
nie znasz mnie a wyzywasz od "niedouków", sama sobie wystawiasz świadectwo kultury osobistej, a raczej jej braku. dobrze wiem kiedy przysługuje renta a kiedy emerytura. i znam dużo rencistów mieszkających na wsi (20 km od lublina), którzy mają rentę (otrzymali ją jak mieli 30 kilka lat) i ciągle pracują w polu (pole przepisali wtedy na kilkuletnie dzieci). są zdrowi tylko po "chłopsku sprytni" wyłudzili rentę więc co miesiąc parę złotych jest, a i "kruzu" płacic nie muszą (teraz są 50 paru latkami). dziwisz się,... rozwiń
Avatar
Szymon Słupnik / 14 września 2018 o 12:42
-5
tak, urzędnicy mają cięzko, fizycznie pracujący też mają cięzko, rolnik pracuje cały rok nie ma prawa do urlopu! zwierzętom nie powie że nie da im jeść bo ma urlop. Zboże zbiera się raz do roku i to nie zawsze im się uda bo deszcz, grad czy inne klęski. Rolnik musi czekać cały rok aby mieć z czego żyć a inni mają wynagrodzenie co miesiąc. Rolnik nie tylko płaci podatek czy składkę Krus. z czego kupuje nasiona, opryski, paliwo, już nie wspomnę o jakiejkolwiek naprawie jakiegoś sprzętu. To z czego ma to zrobić ?! Jeśli straci swój dorobek? na który pracuje cały rok ?! Pomyśl trochę !! to nie boli. Dobrze że mu pomagają w rolnictwie liczy się każdy grosz. Ja nie mowię że nie ma przypadków oszustw , ale człowieku wszędzie są i to na miliony zł. Jesteś może i ze wsi ale chyba nie takiej na której żyją normalni rolnicy, którzy chcą zrobić coś dla siebie i innych. Patrz na półkach co jest, co masz!! Chyba naprawdę by Ci się przydało zostać rolnikiem i zobaczyć jak jest naprawdę, bo nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz?! A to co rolnik czy jego dzieci są gorsze że nie mogą korzystać z edukacji czy funduszu zdrowia? pracują na to tak samo !! a nawet i więcej!! Dziwię się takim jak Ty jak można być niemyślącym człowiekiem. Później jeden drugi kupuje działki na wsi, i wszystko mu przeszkadza bo rolnik pracuje, a to że mu głośno a to że się kurzy, a to że mu śmierdzi . Ludzie zastanówcie się ! bo to co się słyszy o tym to już jakaś patologia. Rolnik nie ma soboty, niedzieli wolnej on nie wybiera kiedy może pracować !! nie ma się z kim zamienić na zmiany !!  
 Otóż jestem z podlubelskiej wsi (nie uwierzysz ile to i gnoju wyrzuciłem w obory, ile kiszonki nawiozłem, ile razy zmokłem w polu czy spaliło mnie słońce... naprawdę, i powiem tyle: nie chciałem tak żyć i widziałem swoją szansę w nauce i pracy poza rolnictwem, a moi wspaniali rodzice bardzo mi w tym pomogli, i teraz jest mi, powiedzmy, dobrze. Ale było w przeszości ciężko - bo to i sesja na studiach a tu i w polu czy oborze pomóc trzeba). Ale widzę jak ta wieś się zmieniła - kiedyś w każdym gospodarstwie było kilka krów, świń a teraz... krowy tylko w 3 gospodarstwach (na ok 120 nr na wsi) - ale to już "produkcja przemysłowa", świń (oficjalnie) brak. Nie w każdym obejściu jest drób - więc przekonaj mnie, że ci którzy nie mają inwentarza pracują cały rok? Nie, mają trochę pracy od marca do października bo ile może być tej pracy na 7-10 ha, bo taka jest średnia na mojej wsi (często maja tylko zboże, bo buraków już tacy mniejsi nie sieją, kartofle tylko dla siebie - to roboty kończą i we wrześniu). To nie miejsce na taką dyskusję ale ze swojej perspektywy widzę, że rolnictwo małe, rozdrobnione, ekonomicznie nieopłacalne musi odejśc do historii - młodzi muszą szukać parcy poza rolnictwem, a na wsi niech zostają ci którzy mają na to pomysł i chęć ciągłego powiększania swojego gospodarstwa. Inaczej, będzie dochodziło to takich nieszczęść jak w tym artykule. A tego chyba nikt nie chce.
 Otóż jestem z podlubelskiej wsi (nie uwierzysz ile to i gnoju wyrzuciłem w obory, ile kiszonki nawiozłem, ile razy zmokłem w polu czy spaliło mnie słońce... naprawdę, i powiem tyle: nie chciałem tak żyć i widziałem swoją szansę w nauce i pracy poza rolnictwem, a moi wspaniali rodzice bardzo mi w tym pomogli, i teraz jest mi, powiedzmy, dobrze. Ale było w przeszości ciężko - bo to i sesja na studiach a tu i w polu czy oborze pomóc trzeba). Ale widzę jak ta wieś się zmieniła - kiedyś w każdym gospodarstwie było kilka krów, świń... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 09:03
-8
Szkoda człowieka, ale.. 68 lat to emertyt przecież, nie powinien pracować na polu. Ale jak to na polskiej wsi: załatwić lewą rentę (że niby jest niezdolny do pracy w rolnictwie), pole przekazać dzieciom, które czasami mieszkają gdzieś w świecie i na tym polu nie robią, a samemu dalej pracować na hektarach (czasami do upadłego - bo on przecież "gospodarz z dziada pradziada"). Takiemu wydaje się, że jest sprytny: bo i rentę pobiera i hektary obrabia a tu bach... I nie hejtujcie, że tak nie jest - pochodzę ze wisi, znam mentalność polskich rolników, i takie obrazki są na porządku dziennym. Może chciał pomóc dzieciom? Może... pomógł
Szkoda człowieka, ale.. 68 lat to emertyt przecież, nie powinien pracować na polu. Ale jak to na polskiej wsi: załatwić lewą rentę (że niby jest niezdolny do pracy w rolnictwie), pole przekazać dzieciom, które czasami mieszkają gdzieś w świecie i na tym polu nie robią, a samemu dalej pracować na hektarach (czasami do upadłego - bo on przecież "gospodarz z dziada pradziada"). Takiemu wydaje się, że jest sprytny: bo i rentę pobiera i hektary obrabia a tu bach... I nie hejtujcie, że tak nie jest - pochodzę ze wisi, znam mentalność pol... rozwiń
Avatar
DARO / 17 września 2018 o 08:34
0
Nie zazdroście rolnikom, jeśli widzicie w pracy na roli świetny interes, to zostawcie swoje ogrzewane mieszkanka przenieście się na wieś i pracujcie zarabajcie kombinujcie życzę duużo szczęścia 24 h na dobę.
Avatar
iwona / 14 września 2018 o 13:06
+2
I kto Ci pomógł ? to mogłeś korzystać z tej edukacji ? zastanów się trochę wcześniej piszesz że korzystają z tego rolnicy, że mają to za darmo. Właśnie dlatego powinni mieć do tego dostęp i to większy. Wieś się zmieniła, albo ją zmienili. Mówią Unia dała rolnikowi a dlaczego nie napiszą ile zabrała , ASF skąd się wzieło? choroba wściekłych krów, ptasia grypa ? to jest niszczenie polskiego małego rolnika aby mogli być tylko najwięksi, bo mały nie da sobie rady z tymi wymogami aby coś utrzymać. Myślisz że jak nie mają nawet zwierząt to nie mają co robić? wydaje mi się że jest co robić. Ludzie właśnie tacy jak ten Św. Pan nie zmienią pracy, nieprzekwalifikują się. Będą pracować dotąd jak tylko będzie można. Bo z czego mają żyć. Mają w ten sposób na swoje wydatki i na zabezpieczenie rodziny, pomogą nawet dzieciom, które właśnie jak niektórzy wyszli ze wsi bo im nie pasowało.  Ludzie właśnie w takim wieku pracują na gospodarstwie, są w sile wieku. 68 lat to nie jest dużo jakby się mogło wydać, fakt są przypadki że ludzie chorują. Tej rodzinie teraz Państwo powinno pomóc, bo stracili żywiciela rodziny, Człowieka, który zapewne wszystko robił na polu. Teraz przepadnie Jego praca, trud  włożony w gospodarstwo. Ten wypadek pokazuje jak niebezpieczna jest praca rolnika.  Bardzo wspólczuje rodzinie.
I kto Ci pomógł ? to mogłeś korzystać z tej edukacji ? zastanów się trochę wcześniej piszesz że korzystają z tego rolnicy, że mają to za darmo. Właśnie dlatego powinni mieć do tego dostęp i to większy. Wieś się zmieniła, albo ją zmienili. Mówią Unia dała rolnikowi a dlaczego nie napiszą ile zabrała , ASF skąd się wzieło? choroba wściekłych krów, ptasia grypa ? to jest niszczenie polskiego małego rolnika aby mogli być tylko najwięksi, bo mały nie da sobie rady z tymi wymogami aby coś utrzymać. Myślisz że jak nie mają nawet zwierząt to nie maj... rozwiń
Avatar
Szymon Słupnik / 14 września 2018 o 12:42
-5
tak, urzędnicy mają cięzko, fizycznie pracujący też mają cięzko, rolnik pracuje cały rok nie ma prawa do urlopu! zwierzętom nie powie że nie da im jeść bo ma urlop. Zboże zbiera się raz do roku i to nie zawsze im się uda bo deszcz, grad czy inne klęski. Rolnik musi czekać cały rok aby mieć z czego żyć a inni mają wynagrodzenie co miesiąc. Rolnik nie tylko płaci podatek czy składkę Krus. z czego kupuje nasiona, opryski, paliwo, już nie wspomnę o jakiejkolwiek naprawie jakiegoś sprzętu. To z czego ma to zrobić ?! Jeśli straci swój dorobek? na który pracuje cały rok ?! Pomyśl trochę !! to nie boli. Dobrze że mu pomagają w rolnictwie liczy się każdy grosz. Ja nie mowię że nie ma przypadków oszustw , ale człowieku wszędzie są i to na miliony zł. Jesteś może i ze wsi ale chyba nie takiej na której żyją normalni rolnicy, którzy chcą zrobić coś dla siebie i innych. Patrz na półkach co jest, co masz!! Chyba naprawdę by Ci się przydało zostać rolnikiem i zobaczyć jak jest naprawdę, bo nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz?! A to co rolnik czy jego dzieci są gorsze że nie mogą korzystać z edukacji czy funduszu zdrowia? pracują na to tak samo !! a nawet i więcej!! Dziwię się takim jak Ty jak można być niemyślącym człowiekiem. Później jeden drugi kupuje działki na wsi, i wszystko mu przeszkadza bo rolnik pracuje, a to że mu głośno a to że się kurzy, a to że mu śmierdzi . Ludzie zastanówcie się ! bo to co się słyszy o tym to już jakaś patologia. Rolnik nie ma soboty, niedzieli wolnej on nie wybiera kiedy może pracować !! nie ma się z kim zamienić na zmiany !!  
 Otóż jestem z podlubelskiej wsi (nie uwierzysz ile to i gnoju wyrzuciłem w obory, ile kiszonki nawiozłem, ile razy zmokłem w polu czy spaliło mnie słońce... naprawdę, i powiem tyle: nie chciałem tak żyć i widziałem swoją szansę w nauce i pracy poza rolnictwem, a moi wspaniali rodzice bardzo mi w tym pomogli, i teraz jest mi, powiedzmy, dobrze. Ale było w przeszości ciężko - bo to i sesja na studiach a tu i w polu czy oborze pomóc trzeba). Ale widzę jak ta wieś się zmieniła - kiedyś w każdym gospodarstwie było kilka krów, świń a teraz... krowy tylko w 3 gospodarstwach (na ok 120 nr na wsi) - ale to już "produkcja przemysłowa", świń (oficjalnie) brak. Nie w każdym obejściu jest drób - więc przekonaj mnie, że ci którzy nie mają inwentarza pracują cały rok? Nie, mają trochę pracy od marca do października bo ile może być tej pracy na 7-10 ha, bo taka jest średnia na mojej wsi (często maja tylko zboże, bo buraków już tacy mniejsi nie sieją, kartofle tylko dla siebie - to roboty kończą i we wrześniu). To nie miejsce na taką dyskusję ale ze swojej perspektywy widzę, że rolnictwo małe, rozdrobnione, ekonomicznie nieopłacalne musi odejśc do historii - młodzi muszą szukać parcy poza rolnictwem, a na wsi niech zostają ci którzy mają na to pomysł i chęć ciągłego powiększania swojego gospodarstwa. Inaczej, będzie dochodziło to takich nieszczęść jak w tym artykule. A tego chyba nikt nie chce.
 Otóż jestem z podlubelskiej wsi (nie uwierzysz ile to i gnoju wyrzuciłem w obory, ile kiszonki nawiozłem, ile razy zmokłem w polu czy spaliło mnie słońce... naprawdę, i powiem tyle: nie chciałem tak żyć i widziałem swoją szansę w nauce i pracy poza rolnictwem, a moi wspaniali rodzice bardzo mi w tym pomogli, i teraz jest mi, powiedzmy, dobrze. Ale było w przeszości ciężko - bo to i sesja na studiach a tu i w polu czy oborze pomóc trzeba). Ale widzę jak ta wieś się zmieniła - kiedyś w każdym gospodarstwie było kilka krów, świń... rozwiń
Avatar
iwona / 14 września 2018 o 12:16
+6
tak, urzędnicy mają cięzko, fizycznie pracujący też mają cięzko, rolnik pracuje cały rok nie ma prawa do urlopu! zwierzętom nie powie że nie da im jeść bo ma urlop. Zboże zbiera się raz do roku i to nie zawsze im się uda bo deszcz, grad czy inne klęski. Rolnik musi czekać cały rok aby mieć z czego żyć a inni mają wynagrodzenie co miesiąc. Rolnik nie tylko płaci podatek czy składkę Krus. z czego kupuje nasiona, opryski, paliwo, już nie wspomnę o jakiejkolwiek naprawie jakiegoś sprzętu. To z czego ma to zrobić ?! Jeśli straci swój dorobek? na który pracuje cały rok ?! Pomyśl trochę !! to nie boli. Dobrze że mu pomagają w rolnictwie liczy się każdy grosz. Ja nie mowię że nie ma przypadków oszustw , ale człowieku wszędzie są i to na miliony zł. Jesteś może i ze wsi ale chyba nie takiej na której żyją normalni rolnicy, którzy chcą zrobić coś dla siebie i innych. Patrz na półkach co jest, co masz!! Chyba naprawdę by Ci się przydało zostać rolnikiem i zobaczyć jak jest naprawdę, bo nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz?! A to co rolnik czy jego dzieci są gorsze że nie mogą korzystać z edukacji czy funduszu zdrowia? pracują na to tak samo !! a nawet i więcej!! Dziwię się takim jak Ty jak można być niemyślącym człowiekiem. Później jeden drugi kupuje działki na wsi, i wszystko mu przeszkadza bo rolnik pracuje, a to że mu głośno a to że się kurzy, a to że mu śmierdzi . Ludzie zastanówcie się ! bo to co się słyszy o tym to już jakaś patologia. Rolnik nie ma soboty, niedzieli wolnej on nie wybiera kiedy może pracować !! nie ma się z kim zamienić na zmiany !!  
tak, urzędnicy mają cięzko, fizycznie pracujący też mają cięzko, rolnik pracuje cały rok nie ma prawa do urlopu! zwierzętom nie powie że nie da im jeść bo ma urlop. Zboże zbiera się raz do roku i to nie zawsze im się uda bo deszcz, grad czy inne klęski. Rolnik musi czekać cały rok aby mieć z czego żyć a inni mają wynagrodzenie co miesiąc. Rolnik nie tylko płaci podatek czy składkę Krus. z czego kupuje nasiona, opryski, paliwo, już nie wspomnę o jakiejkolwiek naprawie jakiegoś sprzętu. To z czego ma to zrobić ?! Jeśli straci swój dorobek? na ... rozwiń
Avatar
Szymon Słupnik / 14 września 2018 o 11:32
-4
nie znasz mnie a wyzywasz od "niedouków", sama sobie wystawiasz świadectwo kultury osobistej, a raczej jej braku. dobrze wiem kiedy przysługuje renta a kiedy emerytura. i znam dużo rencistów mieszkających na wsi (20 km od lublina), którzy mają rentę (otrzymali ją jak mieli 30 kilka lat) i ciągle pracują w polu (pole przepisali wtedy na kilkuletnie dzieci). są zdrowi tylko po "chłopsku sprytni" wyłudzili rentę więc co miesiąc parę złotych jest, a i "kruzu" płacic nie muszą (teraz są 50 paru latkami). dziwisz się, że rolnicy mają niskie emerytury - a czego wymagasz ze składek ok 400 zł kwartał? ******wskazniki.gofin.pl/8,115,2,skladki-na-ubezpieczenia-spoleczne-rolnikow.html a wiesz ile wynosi składka miesięczna od prowadzonej działalności gospodarczej? a tak ponad 1200 zł miesięcznie a w zamian emerytura niewiele większa od "krusowskiej". i nie używaj argumentu cięzkiej pracy na wsi - poza rolnictwem też ludzie ciężko pracują (nawet ciężej niż rolnicy - popatrz na pielęgniarki, sprzedawców w marketach, nawet "umysłowi" też mają ciężko - może nie dla mięśni ale dla szarych komórek tak - a to potrafi zmęczyć człowieka, uwierz mi). ponadto miastowym nikt nie dopłaca bezpośrednio do ich "warsztatu pracy" - np krawcowej do każdej pary usztych spodni. jak mi gałąź spadnie na auto a nie będę miał wykupionego ac to usłyszę "sorry nic się nie należy, było się ubezpieczyć". ale jak rolnikowi przyroda wyrządzi szkodę np.: wiatr zerwie folię na tunelu, grad wytłucze plony, będzie susza - to nikt mu nie powie "było się ubezpieczyć", tylko budżet państwa daje im pieniądze, i jeszcze premier im mówi: "my nigdy nie powiemy rolnikom: było się ubezpieczyć". a skąd w budżecie państwa są pieniadze? ano między innymi z podatku dochodowego od osób fizycznych (pit), którego rolnicy nie płacą (płacą niski podatek rolny, który zostaje w gminie). ale rolnicy, ich dzieci korzystają z systemu edukacji, zdrowia i innych rzeczy finansowanych z podatków płaconych przez innych (nie rolników). proszę mi tylko nie wyskakiwać z argumentem: że jak uważam, że rolnikom jest tak dobrze to niech zostanę rolnikiem. zwracam tylko uwagę, że rolnicy dostają niepomiernie dużo od państwa, na które łożą bardzo mało. i jest to bardzo niesprawiedliwe.
nie znasz mnie a wyzywasz od "niedouków", sama sobie wystawiasz świadectwo kultury osobistej, a raczej jej braku. dobrze wiem kiedy przysługuje renta a kiedy emerytura. i znam dużo rencistów mieszkających na wsi (20 km od lublina), którzy mają rentę (otrzymali ją jak mieli 30 kilka lat) i ciągle pracują w polu (pole przepisali wtedy na kilkuletnie dzieci). są zdrowi tylko po "chłopsku sprytni" wyłudzili rentę więc co miesiąc parę złotych jest, a i "kruzu" płacic nie muszą (teraz są 50 paru latkami). dziwisz się,... rozwiń
Avatar
moher / 14 września 2018 o 11:10
+11
Mnie też bardzo ciebie szkoda, dlatego, że nie rozumiesz innych ludzi, chociaż jesteś ze wisi. Jak człowiek jest przyzwyczajony do pracy fizycznej to nadal chciałby pracować mimo, że nie musi. Wiem coś o tym bo sam jestem w wieku tego śp. Pana. Wyrazy współczucia dla rodziny. Musisz januszku jeszcze dużo się uczyć i oserwowować życie na "wisi".
Avatar
iwona / 14 września 2018 o 09:36
+11
Szkoda to mi Ciebie. Emeryt ma emeryturę należną za przepracowane lata (65 mężczyźni) ,renta jest chorobowa. Emerytury dostają poniżej 1000zł jakim sposobem mają wyżyć? chyba logiczne że pracują dalej na polu. żeby taki jak ty niedouk mógł jeść chleb z jego zboża!! 
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 09:03
-8
Szkoda człowieka, ale.. 68 lat to emertyt przecież, nie powinien pracować na polu. Ale jak to na polskiej wsi: załatwić lewą rentę (że niby jest niezdolny do pracy w rolnictwie), pole przekazać dzieciom, które czasami mieszkają gdzieś w świecie i na tym polu nie robią, a samemu dalej pracować na hektarach (czasami do upadłego - bo on przecież "gospodarz z dziada pradziada"). Takiemu wydaje się, że jest sprytny: bo i rentę pobiera i hektary obrabia a tu bach... I nie hejtujcie, że tak nie jest - pochodzę ze wisi, znam mentalność polskich rolników, i takie obrazki są na porządku dziennym. Może chciał pomóc dzieciom? Może... pomógł
Szkoda człowieka, ale.. 68 lat to emertyt przecież, nie powinien pracować na polu. Ale jak to na polskiej wsi: załatwić lewą rentę (że niby jest niezdolny do pracy w rolnictwie), pole przekazać dzieciom, które czasami mieszkają gdzieś w świecie i na tym polu nie robią, a samemu dalej pracować na hektarach (czasami do upadłego - bo on przecież "gospodarz z dziada pradziada"). Takiemu wydaje się, że jest sprytny: bo i rentę pobiera i hektary obrabia a tu bach... I nie hejtujcie, że tak nie jest - pochodzę ze wisi, znam mentalność pol... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 0

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 6 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 14 4

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta 0 4

Na 22 listopada zwołane zostało pierwsze posiedzenie Rady Miasta nowej kadencji. Termin wyznaczył komisarz wyborczy.

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać 0 1

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo 14 1

Szpital w Białej Podlaskiej włączy się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które przypadają w sobotę.

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji”

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji” 0 0

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, staranował zaparkowane auto, a potem zbiegł z miejsca stłuczki. 26-latek z Łukowa może trafić za to nawet za kratki.

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki 0 0

Rozmowa z Katarzyną Kolasą – lubelską stylistką, doradcą wizerunku, personal shopper. Pani Katarzyna prowadzi szkolenia na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 9 7

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 4

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie
film

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie 0 1

Modelka przyznaje, że chce już odpocząć od pracy, od miejsc, które ją na co dzień otaczają, i zachłysnąć się czymś zupełnie nowym. Nie może się więc doczekać, kiedy wreszcie spakuje walizki i wyjedzie na upragniony urlop. W grudniu modelka planuje polecieć na Dominikanę.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 6 6

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 4

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 192 18

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!