Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 lipca 2009 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Bulwersujące nagranie z komendy: Posłuchaj, jak policjantom puszczają nerwy

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 39 A A

Dla mnie ty jesteś gnojem, który wypił piwo i pajacuje. Sam bym ci w ryja walnął – tak miał zwrócić się do mężczyzny policjant z Biłgoraja. Policja sprawdza, czy funkcjonariusze zachowali się wbrew wszelkim regułom. Posłuchaj całego nagrania, jak policjantom puszczają nerwy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zachowanie policjantów było skandaliczne – denerwuje się 23-letni Adam S. – Zwłaszcza, gdy znaleźliśmy się na komisariacie i nie było świadków. Co drugie słowo, to było przekleństwo, zaczynające się na literę k. Były też wyzwiska. To trwało 40 minut. W końcu udało mi się włączyć dyktafon w telefonie. – Co dalej? – Złożę na policjantów skargę do komendanta.

Zajście opisał w poniedziałek portal gazeta.pl. Doszło do niego w piątek. Późnym wieczorem grupa młodych ludzi, głównie studentów, postanowiła odwiedzić popularny klub Exodus. Na przejściu dla pieszych niemal staranowało ich rozpędzone BMW. Piesi zwrócili kierowcy uwagę, żeby uważał, jak jeździ. Z auta wybiegło kilku ogolonych na łyso mężczyzn. Napadli na studentów, pobili ich i uciekli. Jeden z pobitych zauważył dwóch policjantów, patrolujących ulicę.

Opowiedział im o zajściu i poprosił o pomoc. – Funkcjonariusze zamiast zająć się napastnikami zaczęli nas spisywać. Kiedy zwróciłem uwagę, że ta czynność zajmie im godzinę, a ludzie, którzy nas pobili stoją kilkadziesiąt metrów dalej pod klubem Exodus i nic sobie z tego nie robią policjanci przewieźli mnie na komisariat – mówi Adam, współwłaściciel firmy internetowej z Biłgoraja.

Tam się zaczęło. Na nagraniu zrobionym telefonem komórkowym przez Adama słychać, że policjantowi puściły nerwy. – Dla mnie to ty jesteś gnojem, który wypił piwo i pajacuje – rozzłościł mówi funkcjonariusz. I dodaje. – Sam bym ci w ryja walnął.

– Nie wierzę w winę kolegów – mówi aspirant Stanisław Łazur, zastępujący w poniedziałek rzecznika biłgorajskiej policji. Funkcjonariusz nie jest pewny, czy nagranie rzeczywiście powstało na komendzie i kiedy czasie się to stało. – To trzeba wyjaśnić – mówi. – W tej sprawie wszczęto wewnętrzne postępowanie. Jeśli winni się znajdą, poniosą konsekwencje.

Posłuchaj nagrania, które przysłał "Dziennikowi Wschodniemu" pan Adam


Policja przeprowadziła też śledztwo w sprawie łysych mężczyzn z BMW. Wersja zdarzeń jest jednak odmienna. – O pobiciu zawiadomiła nas grupa 10 osób – mówi Anna Smarzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. – Wszyscy byli pijani. Policjanci zareagowali natychmiast. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców, m.in. w pobliskim parku. Pomagali poszkodowani. Trwało to długo. Wtedy jeden z mężczyzn (Adam S. – przyp. red.) zaczął być wobec policjantów wulgarny i agresywny. Jak tłumaczy pani rzecznik, tylko dlatego Adam S. znalazł się na komendzie.

– Płacę na podatki i chciałbym aby policja reprezentowała jakiś poziom a nie robiła z poszkodowanego bandytę. Policjantom zaś wydaje się, że jeśli ktoś wypił piwo, co potwierdziło badanie alkomatem, można traktować go jak psa – mówi Adam.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lol / 30 maja 2011 o 10:56
0
"za dobrych czasów" co to ma być za powiedzenie teraz za złych czasów jak trafisz na obecnie dobrego to będziesz miał tak dobrze jak twoi za twoich dobrych czasów komuchu śmierdzący
Avatar
pawel / 2 stycznia 2011 o 13:28
0
juz dawno cwaniakowi powinien dac w ryja ipala na d***
Avatar
ja / 23 lipca 2009 o 10:38
0
W dupach sie gnojom poprzewracalo, za dobrych czasow dostal by w ryj i by bylo ok.
Avatar
nicpon / 23 lipca 2009 o 01:06
0
A jednak Pan !!!! Aż tak ciężko było powiedzieć ??? Terapia szokowa nie pójdzie w las ... Zwracasz sie o pomoc a traktują cię jak przestępce !!!
Avatar
MK / 22 lipca 2009 o 23:13
0
popieram napisał:
brawo dla policjantów!!
z takimi leszczami jak ten dziennikarzyna tak trzeba!!
Szukał sensacji i tyle
Nachlał się a póxniej wypełniającego swoje obowiązki policjanta traktuje z pogardą!!
Wstydź się pijaku!! Po głosie idzie poznać że nachlany
Dziennikarze powiinni dawać dobry przykład społeczeństwu a ten zachował się jak żul z bramy dresiarz, blokers!!
Zasłanaia się gazetą, że opisze A co ty chłopcze immunitet masz jakiś??
Wstydź się za siebie
Przemysl to i przeprosblicznie tych funkcjonariuszy
Tylko w ten sposób wyjdziesz z honorem z tej sytuacji

Pozdro dla Panów policantów Więcej takich z jajami to żyłoby sie nam bezpieczniej!!


A ty analfabeto najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Pewnie jesteś kolegą tego chama?


A ty analfabeto najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Pewnie jesteś kolegą tego chama? rozwiń
Avatar
bubul / 21 lipca 2009 o 19:37
0
TO PRAWDA BIŁGORAJSKA POLICJA TO CHAMSCY LUDZIE, W TOMASZOWIE LUB.POLICJA JEST WYCHOWANA, W LUBLINIE..A BIŁGORAJ TO WIOSKA W KTÓREJ STARE BETONY POLICYJNI JESZCZE SA...NIECH KULTURY SIĘ NAUCZĄ...
Avatar
Molskin / 21 lipca 2009 o 19:12
0
ja tez niedawno mialem starcie z Biłgorajska policja kryminalną ,przeszukiwali samochod chyba z nudów, szkoda ze niemialem wtedy dyktafonu bo to co jest na tym nagraniu to jest nic w porownaniu z tym co oni mi mowili!!!!!!!
Avatar
io / 21 lipca 2009 o 13:58
0
coś nie rozumię zamiast cieszyć się na widok policjanta nalezy się bać bo może przywalic w ryj
Avatar
Tomasz / 21 lipca 2009 o 12:32
0
Proszę Państwa mieszkam w Biłgoraju od marca i powiem szczerze że bardziej niekompetentnych i chamskich policjantów ze świecą szukać !!! Są nieuprzejmi, chamscy, opryskliwi i robią łachę ze wszystkiego chociaż biorą za to pieniądze. Panowie Policjanci z sitwy biłgorajskiej kupie panom bilet w jedną stronę do Anglii i won nie wracajcie. Może na zachodzie ktoś nauczy was manier i prawidłowego wykonywania swoich obowiązków, tak tak OBOWIĄZKÓW.

Wspomnę tylko o jednym. Jak grupa pijanych małolatów rozwalała Plac Wolności to jeden radiowóz jeździł w koło i nic. Po godzinie 23 szedłem tamtędy z psem, zniszczone kosze, wszędzie śmieci, ławki poprzewracane. Gdzie wtedy byliście ???? Pewnie ganialiście jakiegoś pijaka nad rzeką z piwem.

POLICJA BIŁGORAJSKA TO TCHÓRZE !!!!!!! I SAMI O TYM WIECIE !!!!!
Proszę Państwa mieszkam w Biłgoraju od marca i powiem szczerze że bardziej niekompetentnych i chamskich policjantów ze świecą szukać !!! Są nieuprzejmi, chamscy, opryskliwi i robią łachę ze wszystkiego chociaż biorą za to pieniądze. Panowie Policjanci z sitwy biłgorajskiej kupie panom bilet w jedną stronę do Anglii i won nie wracajcie. Może na zachodzie ktoś nauczy was manier i prawidłowego wykonywania swoich obowiązków, tak tak OBOWIĄZKÓW.

Wspomnę tylko o jednym. Jak grupa pijanych małolatów rozwalała Plac Wolności... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 12:14
0
Żal sluchac takiego pajaca, mleko pod nosem i kaze sie panem tytulowac. Slychac na nagraniu, ze ten "pan" student (pwenie I rok na jakiejs prywatnej uczelni)[/quote]
I co ma do tego wykształcenie? Widać miał olej głowie, skoro dał radę włączyć dyktafon i nikt tego nie zauważył. Po pijaku, to nie sądzę, że dałby radę.

[quote]a w społeczenstwie nadal pokutuje stereotyp niedouczonego policjanta.

No sory, ale to nie jest stereotyp. Żeby nie wiedzieć, jak się np. sprawdza numer seryjny telefonu? Idź się uczyć, broń kolegów dalej.
Idź się uczyć, broń kolegów dalej. rozwiń
Avatar
lol / 30 maja 2011 o 10:56
0
"za dobrych czasów" co to ma być za powiedzenie teraz za złych czasów jak trafisz na obecnie dobrego to będziesz miał tak dobrze jak twoi za twoich dobrych czasów komuchu śmierdzący
Avatar
pawel / 2 stycznia 2011 o 13:28
0
juz dawno cwaniakowi powinien dac w ryja ipala na d***
Avatar
ja / 23 lipca 2009 o 10:38
0
W dupach sie gnojom poprzewracalo, za dobrych czasow dostal by w ryj i by bylo ok.
Avatar
nicpon / 23 lipca 2009 o 01:06
0
A jednak Pan !!!! Aż tak ciężko było powiedzieć ??? Terapia szokowa nie pójdzie w las ... Zwracasz sie o pomoc a traktują cię jak przestępce !!!
Avatar
MK / 22 lipca 2009 o 23:13
0
popieram napisał:
brawo dla policjantów!!
z takimi leszczami jak ten dziennikarzyna tak trzeba!!
Szukał sensacji i tyle
Nachlał się a póxniej wypełniającego swoje obowiązki policjanta traktuje z pogardą!!
Wstydź się pijaku!! Po głosie idzie poznać że nachlany
Dziennikarze powiinni dawać dobry przykład społeczeństwu a ten zachował się jak żul z bramy dresiarz, blokers!!
Zasłanaia się gazetą, że opisze A co ty chłopcze immunitet masz jakiś??
Wstydź się za siebie
Przemysl to i przeprosblicznie tych funkcjonariuszy
Tylko w ten sposób wyjdziesz z honorem z tej sytuacji

Pozdro dla Panów policantów Więcej takich z jajami to żyłoby sie nam bezpieczniej!!


A ty analfabeto najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Pewnie jesteś kolegą tego chama?


A ty analfabeto najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Pewnie jesteś kolegą tego chama? rozwiń
Avatar
bubul / 21 lipca 2009 o 19:37
0
TO PRAWDA BIŁGORAJSKA POLICJA TO CHAMSCY LUDZIE, W TOMASZOWIE LUB.POLICJA JEST WYCHOWANA, W LUBLINIE..A BIŁGORAJ TO WIOSKA W KTÓREJ STARE BETONY POLICYJNI JESZCZE SA...NIECH KULTURY SIĘ NAUCZĄ...
Avatar
Molskin / 21 lipca 2009 o 19:12
0
ja tez niedawno mialem starcie z Biłgorajska policja kryminalną ,przeszukiwali samochod chyba z nudów, szkoda ze niemialem wtedy dyktafonu bo to co jest na tym nagraniu to jest nic w porownaniu z tym co oni mi mowili!!!!!!!
Avatar
io / 21 lipca 2009 o 13:58
0
coś nie rozumię zamiast cieszyć się na widok policjanta nalezy się bać bo może przywalic w ryj
Avatar
Tomasz / 21 lipca 2009 o 12:32
0
Proszę Państwa mieszkam w Biłgoraju od marca i powiem szczerze że bardziej niekompetentnych i chamskich policjantów ze świecą szukać !!! Są nieuprzejmi, chamscy, opryskliwi i robią łachę ze wszystkiego chociaż biorą za to pieniądze. Panowie Policjanci z sitwy biłgorajskiej kupie panom bilet w jedną stronę do Anglii i won nie wracajcie. Może na zachodzie ktoś nauczy was manier i prawidłowego wykonywania swoich obowiązków, tak tak OBOWIĄZKÓW.

Wspomnę tylko o jednym. Jak grupa pijanych małolatów rozwalała Plac Wolności to jeden radiowóz jeździł w koło i nic. Po godzinie 23 szedłem tamtędy z psem, zniszczone kosze, wszędzie śmieci, ławki poprzewracane. Gdzie wtedy byliście ???? Pewnie ganialiście jakiegoś pijaka nad rzeką z piwem.

POLICJA BIŁGORAJSKA TO TCHÓRZE !!!!!!! I SAMI O TYM WIECIE !!!!!
Proszę Państwa mieszkam w Biłgoraju od marca i powiem szczerze że bardziej niekompetentnych i chamskich policjantów ze świecą szukać !!! Są nieuprzejmi, chamscy, opryskliwi i robią łachę ze wszystkiego chociaż biorą za to pieniądze. Panowie Policjanci z sitwy biłgorajskiej kupie panom bilet w jedną stronę do Anglii i won nie wracajcie. Może na zachodzie ktoś nauczy was manier i prawidłowego wykonywania swoich obowiązków, tak tak OBOWIĄZKÓW.

Wspomnę tylko o jednym. Jak grupa pijanych małolatów rozwalała Plac Wolności... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 12:14
0
Żal sluchac takiego pajaca, mleko pod nosem i kaze sie panem tytulowac. Slychac na nagraniu, ze ten "pan" student (pwenie I rok na jakiejs prywatnej uczelni)[/quote]
I co ma do tego wykształcenie? Widać miał olej głowie, skoro dał radę włączyć dyktafon i nikt tego nie zauważył. Po pijaku, to nie sądzę, że dałby radę.

[quote]a w społeczenstwie nadal pokutuje stereotyp niedouczonego policjanta.

No sory, ale to nie jest stereotyp. Żeby nie wiedzieć, jak się np. sprawdza numer seryjny telefonu? Idź się uczyć, broń kolegów dalej.
Idź się uczyć, broń kolegów dalej. rozwiń