Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 stycznia 2010 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Byli szefowie Delii skazani za łamanie praw pracowników

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 11 A A

Sprawiedliwości stało się zadość. W środę byli szefowie zamojskiej Delii zostali uznani za winnych uporczywego i złośliwego łamania praw pracowniczych armii zamojskich szwaczek. Usłyszeli wyroki w zawieszeniu. Zamojskie krawcowe są rozgoryczone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bo praca w Delii było gehenną – tłumaczyła jedna ze szwaczek, która przybyła na salę rozpraw. – Dlaczego? Zimą temperatura w halach spadała do 0 st. C. Szyłyśmy w czapkach i rękawicach, opatulone w swetry i kurtki. Płakałyśmy z zimna! Płacono nam grosze, a pensje się opóźniały. Ludzie czasem nie mieli nawet na chleb…– Wyrok jest i… to bardzo dobrze, ale jakiś niedosyt pozostaje – dodaje Andrzej Magdziak, związkowiec "Solidarności” i były pracownik Delii.

Szwaczki mogły się wyżalić. To był największy proces ostatnich lat w regionie. Na ławie oskarżonych zasiedli Andrzej K. i Marek J., byli prezesi zamojskiej Delii, Michał B., jej właściciel i były członek jej zarządu oraz Maria B., były kierownik działu produkcji w szwalni. Prokuratura zarzuciła im, że uporczywie i złośliwie naruszali prawa pracownicze szwaczek, nie odprowadzali składek emerytalnych, przekraczali normy pracy i m.in. nie płacili wynagrodzeń w terminie. Sąd przesłuchał w tej sprawie 650 osób. Proces trwał 3 lata.

W środę byłych szefów szwalni uznano za winnych. – Kary są zróżnicował w zależności od roli jaką oskarżeni odegrali – tłumaczyła sędzia Bogumiła Nowak-Stępniak z zamojskiego Sądu Rejonowego.


Najwyższą karę dostał Michał B. Skazano go na dwa lata pozbawienia wolności (w zawieszeniu na cztery lata) oraz grzywnę w wysokości 18 tys. zł. Marek J i Maria B otrzymali natomiast po 1 roku i czterech miesiącach więzienia (w zawieszeniu na 4 lata). Także muszą zapłacić grzywnę (po 5 tys. zł). To jednak nie wszystko. Cała trójka dostała także zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych na 4 lata. A co z Andrzejem K? – Postępowanie w tej sprawie umorzono – wyjaśniła sędzina.

Dlaczego? – Ten oskarżony był krótko prezesem – tłumaczyła sędzina. – Za jego kadencji wprawdzie nie płacono w terminie wynagrodzeń załodze w czerwcu i lipcu i sierpniu 2006 r, ale został już za to osądzony przez wydział grodzki. Wyrok był skazujący.

Na salę rozpraw przybyło w środę kilkadziesiąt szwaczek. Nie miały okazji zobaczyć Michała B. i Marię B.. Dlaczego? Na ogłoszenie wyroku nie przybyli. – Kara jest za wysoka – skwitował tymczasem Marek J. – Co dalej? Pewnie będzie apelacja.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik2 / 26 lutego 2011 o 14:05
0
znam sytuację dokładnie, jestem pracownikiem firmy, następca tej pani podwoił zyski z punktu w przeciągu kilku miesięcy, poza tym nie był nowym pracownikiem, także pracował dla firmy i także od ładnych paru lat. a to, że pani dostała taką propozycję pracy tak daleko zawdzięcza swojemu charakterowi.
Avatar
koko / 8 kwietnia 2010 o 17:22
0
Zawsze winni są inni. Tak wygląda "obiektywizm". Trudno doszukać się winy u siebie, prawda? Jesteśmy tacy wspanili, to inni są żli.
Avatar
pracownik / 15 marca 2010 o 20:13
0
obiektywny napisał:
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.



Przykro mi,ze Twoja żona straciła pracę.
Jednak w tym co piszesz nie jesteś obiektywny.Pracuję w tej firmie ,znam Prezesa i nie zgodzę się z Tobą .
Prezes firmy Star Telecom to człowiek o wysokiej kulturze ,odnoszący się z szacunkiem do ludzi,pracowników . Człowiek ,który wielokrotnie udowodnił ,że na jego pomoc,wsparcie możemy liczyć nie tylko na gruncie zawodowym.Człowiek ,który stara się być dla nas partnerem w pracy ,który razem z nami tworzy zespół ,załogę.
Może zanim zacząłeś wylewać swoje rozgoryczenie warto było się zastanowić co wpłynęło na decyzję pozostawienia "zastępcy" Twojej żony..........



Przykro mi,ze Twoja żona straciła pracę.
Jednak w tym co piszesz nie jesteś obiektywny.Pracuję w tej firmie ,znam Prezesa i nie zgodzę się z Tobą .
Prezes firmy Star Telecom to człowiek o wysokiej kulturze ,odnoszący się z szacunkiem do ludzi,pracowników . Człowiek ,który wielokrotnie udowodnił ,że na jego pomoc,wsparcie możemy liczyć nie tylko na gruncie zawodowym.Człowiek ,który stara się być dla nas partnerem w pracy ,który razem z nami tworzy zespół ,załogę.
Może zanim zacząłeś wylewać... rozwiń
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 07:15
0
obiektywny napisał:
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.

Witam. W pierwszej kolejności ciekawy jestem czy "obiektywny" pisąc o Panu Prezesie i firmie StarTelecom miał choć przez chwilę z nimi do czynienia? Raczej nie. Tak się akurat składa, że znam firmę StarTelecom, ludzi tam pracujących i zarządzającego w niej Pana Prezesa. To co pisze "obiektywny" na temat Pana Prezesa i jego firmy to stek bzdur, kompletnie mijających się z tym jaka jest rzeczywistość, kłamstwo. Pan Prezes zarządza bezpośrednio grupą kilkudziesięciu osób. W dużym procencie osobami mającymi staż większy niż 10 lat. I co? Pracują w miłej atmosferze jaką mają w firmie, są zadowoleni z pracy, szanują siebie na wzajem, są do dziś. Czy jeżeli byłoby inaczej, odwrotnie np. tak jak pisze "obiektywny": "zero szacunku zero jakiejś moralności" pracowali by tam? Rozumiem żal po utracie pracy, ale nie mając kompletnie świadomości i wiedzy o drugiej stronie, czy mamy prawo w ten sposób kogoś osądzać, gdzie - jak już pisałem powyżej - rzeczywistość jest zupełnie inna?

Witam. W pierwszej kolejności ciekawy jestem czy "obiektywny" pisąc o Panu Prezesie i firmie StarTelecom miał choć przez chwilę z nimi do czynienia? Raczej nie. Tak się akurat składa, że znam firmę StarTelecom, ludzi tam pracujących i zarządzającego w niej Pana Prezesa. To co pisze "obiektywny" na temat Pana Prezesa i jego firmy to stek bzdur, kompletnie mijających się z tym jaka jest rzeczywistość, kłamstwo. Pan Prezes zarządza bezpośrednio grupą kilkudziesięciu osób. W dużym procencie osobami mającym... rozwiń
Avatar
tez_obiektywny / 13 marca 2010 o 13:51
0
obiektywny napisał:
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.


@"obiektywny"

Bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia na przedsiębiorcę, dużo trudniej postawić się w jego położeniu. Czy gdyby pracodawca po powrocie pracownika z urlopu wyrzucił z pracy osobę, która ponad rok wcześniej przyszła w dobrej wierze do pracy w firmie na zwolnione miejsce, to wówczas postępowanie pracodawcy byłoby godne szacunku, moralne?? To nie pracodawca jest powodem, dla którego pracownik opuszcza miejsce pracy na ponad rok - jest to świadoma decyzja pracownika. Ma świadomość, że na jego miejsce na czas nieobecności musi być przyjęta nowa osoba i musi się liczyć z tym, że ta nowa osoba będzie tak wspaniałym pracownikiem, że po powrocie z nieobecności pracodawca będzie miał problem. I z szacunkiem dla prawa będzie musiał podjąć decyzje uwzględniając wszystkich pracowników, a nie tylko tego, który wraca po długiej przerwie.

Obowiązkiem pracodawcy jest stworzenie pracownikom (wszystkim) warunków pracy i płacy zgodnych z prawem, umową o pracę. Pracodawcy nikt nie bierze w obronę, gdy w wyniku złych przepisów czy działania kontrahentów popada w kłopoty. Musi ze wszystkim uporać się sam. I jest to oczywiste, bo taką cenę płaci za pragnienie zbudowania sobie przyszłości. Podobnie pracownik musi też podejmować decyzje ze świadomością, że za swoje decyzje ponosi odpowiedzialność. I nie ma prawa oczekiwać od pracodawcy, że zrobi innemu pracownikowi krzywdę tylko dlatego, że ma się takie życzenie.


@"obiektywny"

Bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia na przedsiębiorcę, dużo trudniej postawić się w jego położeniu. Czy gdyby pracodawca po powrocie pracownika z urlopu wyrzucił z pracy osobę, która ponad rok wcześniej przyszła w dobrej wierze do pracy w firmie na zwolnione miejsce, to wówczas postępowanie pracodawcy byłoby godne szacunku, moralne?? To nie pracodawca jest powodem, dla którego pracownik opuszcza miejsce pracy na ponad rok - jest to świadoma decyzja pracownika. Ma świadomość, że ... rozwiń
Avatar
a / 21 stycznia 2010 o 14:53
0
To nie za wiele.
Avatar
obiektywny / 20 stycznia 2010 o 19:56
0
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.
Avatar
-gość- / 20 stycznia 2010 o 19:21
0
W tym kraju to norma : sądy bronią przestępców i oszustów . Pozdrowienia dla pracodawców w woj.lubelskim gorszych nie ma w całej Europie...po pierwsze zysk,po drugie pieniądz,po trzecie chciwość... Trzy święte przykazania.
Avatar
k / 20 stycznia 2010 o 18:49
0
To niby szwaczkom trzeba było zasłonić oczy? Niczego się nie nauczyłaś!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 17:29
0
Czyli w praktyce zostali uniewinnieni. W naszym kraju nie ma sprawiedliwości..
Avatar
pracownik2 / 26 lutego 2011 o 14:05
0
znam sytuację dokładnie, jestem pracownikiem firmy, następca tej pani podwoił zyski z punktu w przeciągu kilku miesięcy, poza tym nie był nowym pracownikiem, także pracował dla firmy i także od ładnych paru lat. a to, że pani dostała taką propozycję pracy tak daleko zawdzięcza swojemu charakterowi.
Avatar
koko / 8 kwietnia 2010 o 17:22
0
Zawsze winni są inni. Tak wygląda "obiektywizm". Trudno doszukać się winy u siebie, prawda? Jesteśmy tacy wspanili, to inni są żli.
Avatar
pracownik / 15 marca 2010 o 20:13
0
obiektywny napisał:
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.



Przykro mi,ze Twoja żona straciła pracę.
Jednak w tym co piszesz nie jesteś obiektywny.Pracuję w tej firmie ,znam Prezesa i nie zgodzę się z Tobą .
Prezes firmy Star Telecom to człowiek o wysokiej kulturze ,odnoszący się z szacunkiem do ludzi,pracowników . Człowiek ,który wielokrotnie udowodnił ,że na jego pomoc,wsparcie możemy liczyć nie tylko na gruncie zawodowym.Człowiek ,który stara się być dla nas partnerem w pracy ,który razem z nami tworzy zespół ,załogę.
Może zanim zacząłeś wylewać swoje rozgoryczenie warto było się zastanowić co wpłynęło na decyzję pozostawienia "zastępcy" Twojej żony..........



Przykro mi,ze Twoja żona straciła pracę.
Jednak w tym co piszesz nie jesteś obiektywny.Pracuję w tej firmie ,znam Prezesa i nie zgodzę się z Tobą .
Prezes firmy Star Telecom to człowiek o wysokiej kulturze ,odnoszący się z szacunkiem do ludzi,pracowników . Człowiek ,który wielokrotnie udowodnił ,że na jego pomoc,wsparcie możemy liczyć nie tylko na gruncie zawodowym.Człowiek ,który stara się być dla nas partnerem w pracy ,który razem z nami tworzy zespół ,załogę.
Może zanim zacząłeś wylewać... rozwiń
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 07:15
0
obiektywny napisał:
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.

Witam. W pierwszej kolejności ciekawy jestem czy "obiektywny" pisąc o Panu Prezesie i firmie StarTelecom miał choć przez chwilę z nimi do czynienia? Raczej nie. Tak się akurat składa, że znam firmę StarTelecom, ludzi tam pracujących i zarządzającego w niej Pana Prezesa. To co pisze "obiektywny" na temat Pana Prezesa i jego firmy to stek bzdur, kompletnie mijających się z tym jaka jest rzeczywistość, kłamstwo. Pan Prezes zarządza bezpośrednio grupą kilkudziesięciu osób. W dużym procencie osobami mającymi staż większy niż 10 lat. I co? Pracują w miłej atmosferze jaką mają w firmie, są zadowoleni z pracy, szanują siebie na wzajem, są do dziś. Czy jeżeli byłoby inaczej, odwrotnie np. tak jak pisze "obiektywny": "zero szacunku zero jakiejś moralności" pracowali by tam? Rozumiem żal po utracie pracy, ale nie mając kompletnie świadomości i wiedzy o drugiej stronie, czy mamy prawo w ten sposób kogoś osądzać, gdzie - jak już pisałem powyżej - rzeczywistość jest zupełnie inna?

Witam. W pierwszej kolejności ciekawy jestem czy "obiektywny" pisąc o Panu Prezesie i firmie StarTelecom miał choć przez chwilę z nimi do czynienia? Raczej nie. Tak się akurat składa, że znam firmę StarTelecom, ludzi tam pracujących i zarządzającego w niej Pana Prezesa. To co pisze "obiektywny" na temat Pana Prezesa i jego firmy to stek bzdur, kompletnie mijających się z tym jaka jest rzeczywistość, kłamstwo. Pan Prezes zarządza bezpośrednio grupą kilkudziesięciu osób. W dużym procencie osobami mającym... rozwiń
Avatar
tez_obiektywny / 13 marca 2010 o 13:51
0
obiektywny napisał:
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.


@"obiektywny"

Bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia na przedsiębiorcę, dużo trudniej postawić się w jego położeniu. Czy gdyby pracodawca po powrocie pracownika z urlopu wyrzucił z pracy osobę, która ponad rok wcześniej przyszła w dobrej wierze do pracy w firmie na zwolnione miejsce, to wówczas postępowanie pracodawcy byłoby godne szacunku, moralne?? To nie pracodawca jest powodem, dla którego pracownik opuszcza miejsce pracy na ponad rok - jest to świadoma decyzja pracownika. Ma świadomość, że na jego miejsce na czas nieobecności musi być przyjęta nowa osoba i musi się liczyć z tym, że ta nowa osoba będzie tak wspaniałym pracownikiem, że po powrocie z nieobecności pracodawca będzie miał problem. I z szacunkiem dla prawa będzie musiał podjąć decyzje uwzględniając wszystkich pracowników, a nie tylko tego, który wraca po długiej przerwie.

Obowiązkiem pracodawcy jest stworzenie pracownikom (wszystkim) warunków pracy i płacy zgodnych z prawem, umową o pracę. Pracodawcy nikt nie bierze w obronę, gdy w wyniku złych przepisów czy działania kontrahentów popada w kłopoty. Musi ze wszystkim uporać się sam. I jest to oczywiste, bo taką cenę płaci za pragnienie zbudowania sobie przyszłości. Podobnie pracownik musi też podejmować decyzje ze świadomością, że za swoje decyzje ponosi odpowiedzialność. I nie ma prawa oczekiwać od pracodawcy, że zrobi innemu pracownikowi krzywdę tylko dlatego, że ma się takie życzenie.


@"obiektywny"

Bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia na przedsiębiorcę, dużo trudniej postawić się w jego położeniu. Czy gdyby pracodawca po powrocie pracownika z urlopu wyrzucił z pracy osobę, która ponad rok wcześniej przyszła w dobrej wierze do pracy w firmie na zwolnione miejsce, to wówczas postępowanie pracodawcy byłoby godne szacunku, moralne?? To nie pracodawca jest powodem, dla którego pracownik opuszcza miejsce pracy na ponad rok - jest to świadoma decyzja pracownika. Ma świadomość, że ... rozwiń
Avatar
a / 21 stycznia 2010 o 14:53
0
To nie za wiele.
Avatar
obiektywny / 20 stycznia 2010 o 19:56
0
Popieram mojego przedmówcę...moją żonę zwolniono w pierwszy dzień po urlopie macierzyńskim. zaproponowano jej pracę 80 km od miejsca zamieszkania. Pan Prezes był zdenerwowany, że żonamu nie dziękuje za tak wielką łaskę. Firma to Star-telecom agent polkomtela ...zero szacunku zero jakiejś moralność. żona miala 10 lat staż w tej firmie.
Avatar
-gość- / 20 stycznia 2010 o 19:21
0
W tym kraju to norma : sądy bronią przestępców i oszustów . Pozdrowienia dla pracodawców w woj.lubelskim gorszych nie ma w całej Europie...po pierwsze zysk,po drugie pieniądz,po trzecie chciwość... Trzy święte przykazania.
Avatar
k / 20 stycznia 2010 o 18:49
0
To niby szwaczkom trzeba było zasłonić oczy? Niczego się nie nauczyłaś!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 17:29
0
Czyli w praktyce zostali uniewinnieni. W naszym kraju nie ma sprawiedliwości..
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!