Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 września 2009 r.
21:14
Edytuj ten wpis

Co z koleją na Zamojszczyźnie? Nadal nic pewnego

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 15 A A

Spółka PKP Przewozy Regionalne może przejąć część zlikwidowanych połączeń kolejowych na Zamojszczyźnie, z których prowadzenia zrezygnowała spółka PKP Intercity. Nic nie wskazuje jednak na to, by na tory wróciły wszystkie wycofane pociągi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samorząd województwa zapewniał, że gotów jest wyłożyć pieniądze na wznowienie kursów, o ile utrzymanie pociągów będzie miało sens. Poszukiwania sensu jeszcze się nie zakończyły.

– Dla nas istotne jest to, ilu ludzi tak naprawdę korzystało z tych połączeń. Dostajemy różne listy i różne opinie w tej sprawie – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa.

Samorząd wyliczył, że na przywrócenie wszystkich zlikwidowanych połączeń z kasy województwa trzeba by wyłożyć 4 mln zł rocznie.

– To duże pieniądze – przyznaje Grabczuk. Podkreśla jednak, że jeśli samorząd zdecyduje się na wznowienie kursów, to pojawiłyby się one już w połowie grudnia, kiedy to na kolei zmienia się rozkład jazdy.

Najmniej prawdopodobne jest przywrócenie pociągu z Lublina do Zamościa, który jedzie ok. 3 godzin, a porównywalny cenowo bus tę samą drogę pokonuje w czasie ponaddwukrotnie krótszym.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 28 września 2009 o 19:43
0
Z os. Zamoyskiego i Słonecznego Stoku jest o wiele bliżej na dworzec busów ( czyli na Gminną) niż na dworzec PKP. A jak ktoś mieszka na Starym MIeście albo na Lubelskiej to do busa wsiada pod starym szpitalem. Dlatego m.in. bus wygrywa z pociągiem, bo ma więcej niż 1 przystanek na terenie miasta i lepiej zlokalizowane.

Ty wolicz Jelcza-peerę. Być może. I takie jest właśnie myślenie w większości PKSów, że wszyscy ludzie uwielbiają Jelcze-peery. Dlatego właśnie tyle osób jeździ PKSem do Lublina. A ostatnio PKS nawet do Warszawy posyła tego zielonego starego Mercedesa. Ludzie litości. Do Żukowa to ten Merc się nadaje, ale do Warszawy? I potem się ktoś dziwi, że BigBus rządzi.
Z os. Zamoyskiego i Słonecznego Stoku jest o wiele bliżej na dworzec busów ( czyli na Gminną) niż na dworzec PKP. A jak ktoś mieszka na Starym MIeście albo na Lubelskiej to do busa wsiada pod starym szpitalem. Dlatego m.in. bus wygrywa z pociągiem, bo ma więcej niż 1 przystanek na terenie miasta i lepiej zlokalizowane.

Ty wolicz Jelcza-peerę. Być może. I takie jest właśnie myślenie w większości PKSów, że wszyscy ludzie uwielbiają Jelcze-peery. Dlatego właśnie tyle osób jeździ PKSem do Lublina. A ostatnio PKS nawet do Warszawy po... rozwiń
Avatar
Wujek zza miedzy / 28 września 2009 o 14:34
0
aron napisał:
Czyzbys twierdzil, ze ze Slonecznego Stoku i os. Zamoyskiego blizej jest do ZOO niz na Gminna? No ciekawa teoria, rodem chyba z Wroclawia.

Ponizej 10 zl to cie moga przewiezc z Lublina do Zamoscia najwyzej duzym starym Jelczem peera, ktory kosztuje 10 tys zl i klekocze.[/quote]Gdzie w moim poście pojawia się takie stwierdzenie panie busiarzu? W przeciwieństwie do Ciebie znam Zamość i dziwnią mnie takie niusy jak wcielenie Gminnej do osiedli z którymi nic wspólnego nie ma. Jakaś nowa enklawa?
[quote]bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio.
A może to tylko Twój zajebisty bus ma dodatkowe przystanki na tych osiedlach?

Co do tego starego jelcza to się mylisz, bo ZTCW to ta firma nie posiada w swoim taborze takowych.
A nawet jeśli to wolałbym takiego rozklekotanego Jelcza z większą ilością miejsca od Twojego rozklekotanego sprintera z dospawanymi siedzeniami.
rego jelcza to się mylisz, bo ZTCW to ta firma nie posiada w swoim taborze takowych.
A nawet jeśli to wolałbym takiego rozklekotanego Jelcza z większą ilością miejsca od Twojego rozklekotanego sprintera z dospawanymi siedzeniami. rozwiń
Avatar
aron / 28 września 2009 o 13:34
0
Czyzbys twierdzil, ze ze Slonecznego Stoku i os. Zamoyskiego blizej jest do ZOO niz na Gminna? No ciekawa teoria, rodem chyba z Wroclawia.

Ponizej 10 zl to cie moga przewiezc z Lublina do Zamoscia najwyzej duzym starym Jelczem peera, ktory kosztuje 10 tys zl i klekocze.
Avatar
sothink / 27 września 2009 o 20:09
0
Wujek zza miedzy napisał:
W którym niby miejscu bus zajeżdża bezpośrednio na os. Zamojskiego i Słoneczny Stok? Busiarz i swojego miasta nawet nie zna? Podpowiem Ci, że ul. Gminna nigdy nie była częścią w/w osiedli.
Może lepiej zacznij już szukać nowego zajęcia bo pewnie słyszałeś o tym, że jedna z dużych firm przewozowych stara się o licencje na przejazdy autokarami na trasie Zamość - Lublin - Zamość z ceną poniżej 10 zł. Oby tą licencję jak najszybciej dostali.


ja proponuje aronowi sprzątanie na hali w Tesco, pewna praca i w końcu będzie go stać na ZUS


ja proponuje aronowi sprzątanie na hali w Tesco, pewna praca i w końcu będzie go stać na ZUS rozwiń
Avatar
Wujek zza miedzy / 27 września 2009 o 13:00
0
aron napisał:
Bus kosztuje 12 zł. Nawet jak pociąg dojedzie w 2 godziny ( w co wątpię, bo jest jeden tor i będą spóźnienia ale załóżmy) to jest to czas jazdy z dworca PKP w Lublinie do dworca PKP w Zamosciu. Bus jedzie 1,5 godziny ( poza szczytem nawet w 1h20 min sie wyrabia), ale jedzie z centrum Lublina ( Podzamcze czyli 5 min piechotą od Krakowskiego) do centrum Zamoscia ( Stary Szpital 5 min piechotą od Ratusza) no i bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio. Nawet jeżeli pociąg dojedzie w 2 godziny to ze Słonecznego Stoku trzeba będzie najpierw dojechac miejskim na Szczebrzeską i potem MPK w Lublinie do centrum ( a na Młyńskiej trochę się stoi na światłach) czyli wyjdzie bite 3 godziny w relacji Słoneczny Stok - Lublin Krakowskie Przedmieście.

Tak że proponuję dac sobie spokój z pociągami do Zamoscia, co najwyżej w lecie i majowe weekendy pociąg turystyczny typu lubartowskiego. Ale w sumie to może i dobrze że te szynobusy pojadą, ludzie wsiądą w szynobus i zobaczą jakim cudownym środkiem transportu są na jego tle busy.

W którym niby miejscu bus zajeżdża bezpośrednio na os. Zamojskiego i Słoneczny Stok? Busiarz i swojego miasta nawet nie zna? Podpowiem Ci, że ul. Gminna nigdy nie była częścią w/w osiedli.
Może lepiej zacznij już szukać nowego zajęcia bo pewnie słyszałeś o tym, że jedna z dużych firm przewozowych stara się o licencje na przejazdy autokarami na trasie Zamość - Lublin - Zamość z ceną poniżej 10 zł. Oby tą licencję jak najszybciej dostali.

W którym niby miejscu bus zajeżdża bezpośrednio na os. Zamojskiego i Słoneczny Stok? Busiarz i swojego miasta nawet nie zna? Podpowiem Ci, że ul. Gminna nigdy nie była częścią w/w osiedli.
Może lepiej zacznij już szukać nowego zajęcia bo pewnie słyszałeś o tym, że jedna z dużych firm przewozowych stara się o licencje na przejazdy autokarami na trasie Zamość - Lublin - Zamość z ceną poniżej 10 zł. Oby tą licencję jak najszybciej dostali. rozwiń
Avatar
aron / 26 września 2009 o 17:19
0
Podejrzewam, że będzie w najlepszym razie tak jak na linii Lublin - Kraśnik czyli znajdzie się średnio 20 osób na biletach 100% plus rodzina kolejowa. W ten sposób z biletów nie da się pokryc nawet kosztów paliwa, a co mówic o pensjach załogi czy amortyzacji. No ale przynajmniej padnie mit, jakoby pociąg był "cudowny" w porównaniu z busem.
Avatar
aron / 26 września 2009 o 17:14
0
Bus kosztuje 12 zł. Nawet jak pociąg dojedzie w 2 godziny ( w co wątpię, bo jest jeden tor i będą spóźnienia ale załóżmy) to jest to czas jazdy z dworca PKP w Lublinie do dworca PKP w Zamosciu. Bus jedzie 1,5 godziny ( poza szczytem nawet w 1h20 min sie wyrabia), ale jedzie z centrum Lublina ( Podzamcze czyli 5 min piechotą od Krakowskiego) do centrum Zamoscia ( Stary Szpital 5 min piechotą od Ratusza) no i bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio. Nawet jeżeli pociąg dojedzie w 2 godziny to ze Słonecznego Stoku trzeba będzie najpierw dojechac miejskim na Szczebrzeską i potem MPK w Lublinie do centrum ( a na Młyńskiej trochę się stoi na światłach) czyli wyjdzie bite 3 godziny w relacji Słoneczny Stok - Lublin Krakowskie Przedmieście.

Tak że proponuję dac sobie spokój z pociągami do Zamoscia, co najwyżej w lecie i majowe weekendy pociąg turystyczny typu lubartowskiego. Ale w sumie to może i dobrze że te szynobusy pojadą, ludzie wsiądą w szynobus i zobaczą jakim cudownym środkiem transportu są na jego tle busy.
Bus kosztuje 12 zł. Nawet jak pociąg dojedzie w 2 godziny ( w co wątpię, bo jest jeden tor i będą spóźnienia ale załóżmy) to jest to czas jazdy z dworca PKP w Lublinie do dworca PKP w Zamosciu. Bus jedzie 1,5 godziny ( poza szczytem nawet w 1h20 min sie wyrabia), ale jedzie z centrum Lublina ( Podzamcze czyli 5 min piechotą od Krakowskiego) do centrum Zamoscia ( Stary Szpital 5 min piechotą od Ratusza) no i bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio. Nawet jeżeli pociąg dojedzie w 2 godziny to ze Słonecznego Stoku trze... rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2009 o 16:55
0
Jakby naprawdę cena nie przekroczyła tych 12 zł to powinni sie znaleźć ludzie, tylko odpowiednio zareklamować i powinno być ok. Lepiej dłużej pociągiem niż busem się męczyć. A ktoś wie ile kosztuje na dzień dzisiejszy PKS i busy na tej trasie??
Avatar
Gość / 26 września 2009 o 15:43
0
W propozycji i kalkulacji przedstawionej przez PR'y samorządowi bilet Lublin - Zamość miał kosztować mniej niż 12
Avatar
haha / 26 września 2009 o 14:54
0
KŁAMIECIE!!!!! Wy d.ebile!!!!! nie 3 godziny. Czy wy to specjalnie piszecie?? Pismaki głupie dajcie sobie spokój z tematami o zamojszczyźnie!!!!!
Avatar
aron / 28 września 2009 o 19:43
0
Z os. Zamoyskiego i Słonecznego Stoku jest o wiele bliżej na dworzec busów ( czyli na Gminną) niż na dworzec PKP. A jak ktoś mieszka na Starym MIeście albo na Lubelskiej to do busa wsiada pod starym szpitalem. Dlatego m.in. bus wygrywa z pociągiem, bo ma więcej niż 1 przystanek na terenie miasta i lepiej zlokalizowane.

Ty wolicz Jelcza-peerę. Być może. I takie jest właśnie myślenie w większości PKSów, że wszyscy ludzie uwielbiają Jelcze-peery. Dlatego właśnie tyle osób jeździ PKSem do Lublina. A ostatnio PKS nawet do Warszawy posyła tego zielonego starego Mercedesa. Ludzie litości. Do Żukowa to ten Merc się nadaje, ale do Warszawy? I potem się ktoś dziwi, że BigBus rządzi.
Z os. Zamoyskiego i Słonecznego Stoku jest o wiele bliżej na dworzec busów ( czyli na Gminną) niż na dworzec PKP. A jak ktoś mieszka na Starym MIeście albo na Lubelskiej to do busa wsiada pod starym szpitalem. Dlatego m.in. bus wygrywa z pociągiem, bo ma więcej niż 1 przystanek na terenie miasta i lepiej zlokalizowane.

Ty wolicz Jelcza-peerę. Być może. I takie jest właśnie myślenie w większości PKSów, że wszyscy ludzie uwielbiają Jelcze-peery. Dlatego właśnie tyle osób jeździ PKSem do Lublina. A ostatnio PKS nawet do Warszawy po... rozwiń
Avatar
Wujek zza miedzy / 28 września 2009 o 14:34
0
aron napisał:
Czyzbys twierdzil, ze ze Slonecznego Stoku i os. Zamoyskiego blizej jest do ZOO niz na Gminna? No ciekawa teoria, rodem chyba z Wroclawia.

Ponizej 10 zl to cie moga przewiezc z Lublina do Zamoscia najwyzej duzym starym Jelczem peera, ktory kosztuje 10 tys zl i klekocze.[/quote]Gdzie w moim poście pojawia się takie stwierdzenie panie busiarzu? W przeciwieństwie do Ciebie znam Zamość i dziwnią mnie takie niusy jak wcielenie Gminnej do osiedli z którymi nic wspólnego nie ma. Jakaś nowa enklawa?
[quote]bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio.
A może to tylko Twój zajebisty bus ma dodatkowe przystanki na tych osiedlach?

Co do tego starego jelcza to się mylisz, bo ZTCW to ta firma nie posiada w swoim taborze takowych.
A nawet jeśli to wolałbym takiego rozklekotanego Jelcza z większą ilością miejsca od Twojego rozklekotanego sprintera z dospawanymi siedzeniami.
rego jelcza to się mylisz, bo ZTCW to ta firma nie posiada w swoim taborze takowych.
A nawet jeśli to wolałbym takiego rozklekotanego Jelcza z większą ilością miejsca od Twojego rozklekotanego sprintera z dospawanymi siedzeniami. rozwiń
Avatar
aron / 28 września 2009 o 13:34
0
Czyzbys twierdzil, ze ze Slonecznego Stoku i os. Zamoyskiego blizej jest do ZOO niz na Gminna? No ciekawa teoria, rodem chyba z Wroclawia.

Ponizej 10 zl to cie moga przewiezc z Lublina do Zamoscia najwyzej duzym starym Jelczem peera, ktory kosztuje 10 tys zl i klekocze.
Avatar
sothink / 27 września 2009 o 20:09
0
Wujek zza miedzy napisał:
W którym niby miejscu bus zajeżdża bezpośrednio na os. Zamojskiego i Słoneczny Stok? Busiarz i swojego miasta nawet nie zna? Podpowiem Ci, że ul. Gminna nigdy nie była częścią w/w osiedli.
Może lepiej zacznij już szukać nowego zajęcia bo pewnie słyszałeś o tym, że jedna z dużych firm przewozowych stara się o licencje na przejazdy autokarami na trasie Zamość - Lublin - Zamość z ceną poniżej 10 zł. Oby tą licencję jak najszybciej dostali.


ja proponuje aronowi sprzątanie na hali w Tesco, pewna praca i w końcu będzie go stać na ZUS


ja proponuje aronowi sprzątanie na hali w Tesco, pewna praca i w końcu będzie go stać na ZUS rozwiń
Avatar
Wujek zza miedzy / 27 września 2009 o 13:00
0
aron napisał:
Bus kosztuje 12 zł. Nawet jak pociąg dojedzie w 2 godziny ( w co wątpię, bo jest jeden tor i będą spóźnienia ale załóżmy) to jest to czas jazdy z dworca PKP w Lublinie do dworca PKP w Zamosciu. Bus jedzie 1,5 godziny ( poza szczytem nawet w 1h20 min sie wyrabia), ale jedzie z centrum Lublina ( Podzamcze czyli 5 min piechotą od Krakowskiego) do centrum Zamoscia ( Stary Szpital 5 min piechotą od Ratusza) no i bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio. Nawet jeżeli pociąg dojedzie w 2 godziny to ze Słonecznego Stoku trzeba będzie najpierw dojechac miejskim na Szczebrzeską i potem MPK w Lublinie do centrum ( a na Młyńskiej trochę się stoi na światłach) czyli wyjdzie bite 3 godziny w relacji Słoneczny Stok - Lublin Krakowskie Przedmieście.

Tak że proponuję dac sobie spokój z pociągami do Zamoscia, co najwyżej w lecie i majowe weekendy pociąg turystyczny typu lubartowskiego. Ale w sumie to może i dobrze że te szynobusy pojadą, ludzie wsiądą w szynobus i zobaczą jakim cudownym środkiem transportu są na jego tle busy.

W którym niby miejscu bus zajeżdża bezpośrednio na os. Zamojskiego i Słoneczny Stok? Busiarz i swojego miasta nawet nie zna? Podpowiem Ci, że ul. Gminna nigdy nie była częścią w/w osiedli.
Może lepiej zacznij już szukać nowego zajęcia bo pewnie słyszałeś o tym, że jedna z dużych firm przewozowych stara się o licencje na przejazdy autokarami na trasie Zamość - Lublin - Zamość z ceną poniżej 10 zł. Oby tą licencję jak najszybciej dostali.

W którym niby miejscu bus zajeżdża bezpośrednio na os. Zamojskiego i Słoneczny Stok? Busiarz i swojego miasta nawet nie zna? Podpowiem Ci, że ul. Gminna nigdy nie była częścią w/w osiedli.
Może lepiej zacznij już szukać nowego zajęcia bo pewnie słyszałeś o tym, że jedna z dużych firm przewozowych stara się o licencje na przejazdy autokarami na trasie Zamość - Lublin - Zamość z ceną poniżej 10 zł. Oby tą licencję jak najszybciej dostali. rozwiń
Avatar
aron / 26 września 2009 o 17:19
0
Podejrzewam, że będzie w najlepszym razie tak jak na linii Lublin - Kraśnik czyli znajdzie się średnio 20 osób na biletach 100% plus rodzina kolejowa. W ten sposób z biletów nie da się pokryc nawet kosztów paliwa, a co mówic o pensjach załogi czy amortyzacji. No ale przynajmniej padnie mit, jakoby pociąg był "cudowny" w porównaniu z busem.
Avatar
aron / 26 września 2009 o 17:14
0
Bus kosztuje 12 zł. Nawet jak pociąg dojedzie w 2 godziny ( w co wątpię, bo jest jeden tor i będą spóźnienia ale załóżmy) to jest to czas jazdy z dworca PKP w Lublinie do dworca PKP w Zamosciu. Bus jedzie 1,5 godziny ( poza szczytem nawet w 1h20 min sie wyrabia), ale jedzie z centrum Lublina ( Podzamcze czyli 5 min piechotą od Krakowskiego) do centrum Zamoscia ( Stary Szpital 5 min piechotą od Ratusza) no i bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio. Nawet jeżeli pociąg dojedzie w 2 godziny to ze Słonecznego Stoku trzeba będzie najpierw dojechac miejskim na Szczebrzeską i potem MPK w Lublinie do centrum ( a na Młyńskiej trochę się stoi na światłach) czyli wyjdzie bite 3 godziny w relacji Słoneczny Stok - Lublin Krakowskie Przedmieście.

Tak że proponuję dac sobie spokój z pociągami do Zamoscia, co najwyżej w lecie i majowe weekendy pociąg turystyczny typu lubartowskiego. Ale w sumie to może i dobrze że te szynobusy pojadą, ludzie wsiądą w szynobus i zobaczą jakim cudownym środkiem transportu są na jego tle busy.
Bus kosztuje 12 zł. Nawet jak pociąg dojedzie w 2 godziny ( w co wątpię, bo jest jeden tor i będą spóźnienia ale załóżmy) to jest to czas jazdy z dworca PKP w Lublinie do dworca PKP w Zamosciu. Bus jedzie 1,5 godziny ( poza szczytem nawet w 1h20 min sie wyrabia), ale jedzie z centrum Lublina ( Podzamcze czyli 5 min piechotą od Krakowskiego) do centrum Zamoscia ( Stary Szpital 5 min piechotą od Ratusza) no i bus też zajeżdża na Os. Zamoyskiego i Słoneczny Stok bezpośrednio. Nawet jeżeli pociąg dojedzie w 2 godziny to ze Słonecznego Stoku trze... rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2009 o 16:55
0
Jakby naprawdę cena nie przekroczyła tych 12 zł to powinni sie znaleźć ludzie, tylko odpowiednio zareklamować i powinno być ok. Lepiej dłużej pociągiem niż busem się męczyć. A ktoś wie ile kosztuje na dzień dzisiejszy PKS i busy na tej trasie??
Avatar
Gość / 26 września 2009 o 15:43
0
W propozycji i kalkulacji przedstawionej przez PR'y samorządowi bilet Lublin - Zamość miał kosztować mniej niż 12
Avatar
haha / 26 września 2009 o 14:54
0
KŁAMIECIE!!!!! Wy d.ebile!!!!! nie 3 godziny. Czy wy to specjalnie piszecie?? Pismaki głupie dajcie sobie spokój z tematami o zamojszczyźnie!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 8

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 99 13

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?