Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 stycznia 2019 r.
20:44

Zamojski Urząd Miasta dołoży się do wymiany starych pieców grzewczych

Autor: Zdjęcie autora ask
0 4 A A

Po raz czwarty mieszkańcy Zamościa będą mieli szansę na otrzymanie dotacji na wymianę starych pieców grzewczych. Warto się pospieszyć, bo o tym, które wnioski zostaną zrealizowane, zadecyduje kolejność zgłoszeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wypełnione wnioski wraz za łącznikami przyjmowane będą od 1 do 15 lutego w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość (ul. Rynek Wielki 13) w godzinach pracy urzędu. W poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30-15.30, we wtorki 8.00-16.30, a w piątki 7.30-15.00. Wnioski wysyłać będzie też można za pośrednictwem poczty z dopiskiem „Dotacja celowa do wymiany starych systemów grzewczych”, przy czym za termin złożenia uważa się dzień doręczenia wniosku do urzędu.

Na dofinansowanie do wymianę „kopciuchów” Zamość ma tym razem 200 tys. zł. O pieniądze ubiegać mogą się osoby, które chcą zrezygnować ze starych, nieekologicznych kotłów węglowych oraz zastąpić je nowymi piecami gazowymi lub przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Osoby fizyczne mogą ubiegać się o dotację w wysokości 60 proc. poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 6 tys. zł. Wspólnoty mieszkaniowe mają szansę otrzymać do 40 proc. kosztów, ale nie więcej niż 20 tys. zł. Do 40 proc. inwestycji, ale nie więcej niż 4 tys. zł, otrzymać mogą osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 00:20
+3
60% Tak, tak,.... Ktoś zrobi inwestycję za 15 tysięcy a zwrócą mu np 2 tysiące, bo decydują jeszcze zarobki tej osoby. Promowanie ekologicznej bajki trwa w najlepsze. Kto w tym kraju przerwie to "ekologiczne szaleństwo" ? Warunkiem, aby kotły nie dymiły jest spalanie dobrego paliwa i w odpowiedniej temperaturze. Nie można dusić kotła co, bo będzie dymił. Są miasta, gdzie nie można będzie palić drewnem, a pelletem już tak. A z czego jest ten pellet ? Przecież z drewna. Te kotły V klasy są jak silniki diesla w Volkswagenach. W czasie badań i przy pewnych parametrach spełniają normy czystości spalin V klasy, a w czasie użytkowania w domach już nie. Przestańcie oszukiwać ludzi.
60% Tak, tak,.... Ktoś zrobi inwestycję za 15 tysięcy a zwrócą mu np 2 tysiące, bo decydują jeszcze zarobki tej osoby. Promowanie ekologicznej bajki trwa w najlepsze. Kto w tym kraju przerwie to "ekologiczne szaleństwo" ? Warunkiem, aby kotły nie dymiły jest spalanie dobrego paliwa i w odpowiedniej temperaturze. Nie można dusić kotła co, bo będzie dymił. Są miasta, gdzie nie można będzie palić drewnem, a pelletem już tak. A z czego jest ten pellet ? Przecież z drewna. Te kotły V klasy są jak silniki diesla w Volkswagenach. W czas... rozwiń
Avatar
Cała prawda cały czas / 13 stycznia 2019 r. o 14:38
+2
jak się zarabia 5 tys. za nic nie robienie w UM Zamość to można sobie pozwolić. B
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 10:45
+2
Ale to jest przewrotność???!!!Wpierw obywatelowi zabiorą,a potem wyznaczą co ma robić za ile i od kogo? Skąd ja to znam???Tak to jest czysty "BOLSZEWIZM"Jeżeli się obywatelowi 60% dochodów zabierze,to czego jeszcze od niego/oprócz wyżywienia i ubrania/ mozna oczekiwać???Myśmy sobie zafundowali bandę cwaniaków z solidarności,którzy krok po kroku odbierja nam to co najcenniejsze tj GODNOŚĆ. Najwyższy czas to odwrócić i zacząć iść tropem rolników-ZBUNTOWAĆ SIĘ,bo złodzieje niedługo drzwi wejściowe na m do mieszkania zdejmą!!
Avatar
^_^ / 13 stycznia 2019 r. o 07:42
-3
Kolego przywal jeszcze raz łbem w swój piec, ale tym razem z pełnym rozbiegiem. Zrobisz coś poźytecznego dla ludzkości. Masz pierwszy rząd, który cokolwiek chce zrobić ze smogiem, a nie tylko łaskawie podpisywać umowy skazujące nasz kraj na płacenie holendarnych kar, tak jak to zrobili bandyci od Rudego dla posad unijnych. Na ten program jest prseznaczonych 100.000.000.000 zł, a ty jeszczcze jęczysz? PiS nie ukradnie tej kwoty z OFE tj. wyżej wymienioney Rudy, bo żaden z Polaków nie zezwolił mu na wybranie tej kwoty z ich PRYWATNEGO subkonta. Ten złodziej nie ma ani jednego pozwolenia na piśmie?!!! Przynajmniej ja nie pamiętam, by wysłał do mnie pismo poleconym w tej sprawie. A do Ciebie? Jakim trzeba być burakiem, by dostać nawet 2 tys. zł GRATIS i jeszcze jęczeć na forum, że mu mało? Program ogólnopolski zakładał zwrot kosztów w widełkach 30-70% w zależności od dochodów. Masz piec na groszek z dozownikiem za 8 tys. w sklepie plus montaż z transportem tysiak to otrzymasz zwrot od 3 tys. do aż 6 tys. zł. MAŁO?! To głosuj na bandę Rudego, który nie tylko grabił emerytów dla ich OCZYWIŚCIE dobra (podwyższając wiekmemerytalny), ale również działał jak hiena cmentarna obcinając zasiłek pogrzebowy z 6900 zł do 4000 zł. A ponoć w tym kraju za wyniesienie kwiatuszka z nagrobka grozi aż 8 lat więzienia. To czemu Rudy jeszcze nie siedzi?! Istny Folwark Zwierzęcy w tej zgnitej Unii Europejskiej są nadal świnie równiejsze. Dlatego nikt uczciwy nie ma szacunku dla flagi z gwiazdkami tak samo złotymi jak te umieszczone przez towarzysza Mao :(
Kolego przywal jeszcze raz łbem w swój piec, ale tym razem z pełnym rozbiegiem. Zrobisz coś poźytecznego dla ludzkości. Masz pierwszy rząd, który cokolwiek chce zrobić ze smogiem, a nie tylko łaskawie podpisywać umowy skazujące nasz kraj na płacenie holendarnych kar, tak jak to zrobili bandyci od Rudego dla posad unijnych. Na ten program jest prseznaczonych 100.000.000.000 zł, a ty jeszczcze jęczysz? PiS nie ukradnie tej kwoty z OFE tj. wyżej wymienioney Rudy, bo żaden z Polaków nie zezwolił mu na wybranie tej kwoty z ich PRYWATNEGO subkonta... rozwiń
Avatar
Cała prawda cały czas / 13 stycznia 2019 r. o 14:38
+2
jak się zarabia 5 tys. za nic nie robienie w UM Zamość to można sobie pozwolić. B
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 10:45
+2
Ale to jest przewrotność???!!!Wpierw obywatelowi zabiorą,a potem wyznaczą co ma robić za ile i od kogo? Skąd ja to znam???Tak to jest czysty "BOLSZEWIZM"Jeżeli się obywatelowi 60% dochodów zabierze,to czego jeszcze od niego/oprócz wyżywienia i ubrania/ mozna oczekiwać???Myśmy sobie zafundowali bandę cwaniaków z solidarności,którzy krok po kroku odbierja nam to co najcenniejsze tj GODNOŚĆ. Najwyższy czas to odwrócić i zacząć iść tropem rolników-ZBUNTOWAĆ SIĘ,bo złodzieje niedługo drzwi wejściowe na m do mieszkania zdejmą!!
Avatar
^_^ / 13 stycznia 2019 r. o 07:42
-3
Kolego przywal jeszcze raz łbem w swój piec, ale tym razem z pełnym rozbiegiem. Zrobisz coś poźytecznego dla ludzkości. Masz pierwszy rząd, który cokolwiek chce zrobić ze smogiem, a nie tylko łaskawie podpisywać umowy skazujące nasz kraj na płacenie holendarnych kar, tak jak to zrobili bandyci od Rudego dla posad unijnych. Na ten program jest prseznaczonych 100.000.000.000 zł, a ty jeszczcze jęczysz? PiS nie ukradnie tej kwoty z OFE tj. wyżej wymienioney Rudy, bo żaden z Polaków nie zezwolił mu na wybranie tej kwoty z ich PRYWATNEGO subkonta. Ten złodziej nie ma ani jednego pozwolenia na piśmie?!!! Przynajmniej ja nie pamiętam, by wysłał do mnie pismo poleconym w tej sprawie. A do Ciebie? Jakim trzeba być burakiem, by dostać nawet 2 tys. zł GRATIS i jeszcze jęczeć na forum, że mu mało? Program ogólnopolski zakładał zwrot kosztów w widełkach 30-70% w zależności od dochodów. Masz piec na groszek z dozownikiem za 8 tys. w sklepie plus montaż z transportem tysiak to otrzymasz zwrot od 3 tys. do aż 6 tys. zł. MAŁO?! To głosuj na bandę Rudego, który nie tylko grabił emerytów dla ich OCZYWIŚCIE dobra (podwyższając wiekmemerytalny), ale również działał jak hiena cmentarna obcinając zasiłek pogrzebowy z 6900 zł do 4000 zł. A ponoć w tym kraju za wyniesienie kwiatuszka z nagrobka grozi aż 8 lat więzienia. To czemu Rudy jeszcze nie siedzi?! Istny Folwark Zwierzęcy w tej zgnitej Unii Europejskiej są nadal świnie równiejsze. Dlatego nikt uczciwy nie ma szacunku dla flagi z gwiazdkami tak samo złotymi jak te umieszczone przez towarzysza Mao :(
Kolego przywal jeszcze raz łbem w swój piec, ale tym razem z pełnym rozbiegiem. Zrobisz coś poźytecznego dla ludzkości. Masz pierwszy rząd, który cokolwiek chce zrobić ze smogiem, a nie tylko łaskawie podpisywać umowy skazujące nasz kraj na płacenie holendarnych kar, tak jak to zrobili bandyci od Rudego dla posad unijnych. Na ten program jest prseznaczonych 100.000.000.000 zł, a ty jeszczcze jęczysz? PiS nie ukradnie tej kwoty z OFE tj. wyżej wymienioney Rudy, bo żaden z Polaków nie zezwolił mu na wybranie tej kwoty z ich PRYWATNEGO subkonta... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 00:20
+3
60% Tak, tak,.... Ktoś zrobi inwestycję za 15 tysięcy a zwrócą mu np 2 tysiące, bo decydują jeszcze zarobki tej osoby. Promowanie ekologicznej bajki trwa w najlepsze. Kto w tym kraju przerwie to "ekologiczne szaleństwo" ? Warunkiem, aby kotły nie dymiły jest spalanie dobrego paliwa i w odpowiedniej temperaturze. Nie można dusić kotła co, bo będzie dymił. Są miasta, gdzie nie można będzie palić drewnem, a pelletem już tak. A z czego jest ten pellet ? Przecież z drewna. Te kotły V klasy są jak silniki diesla w Volkswagenach. W czasie badań i przy pewnych parametrach spełniają normy czystości spalin V klasy, a w czasie użytkowania w domach już nie. Przestańcie oszukiwać ludzi.
60% Tak, tak,.... Ktoś zrobi inwestycję za 15 tysięcy a zwrócą mu np 2 tysiące, bo decydują jeszcze zarobki tej osoby. Promowanie ekologicznej bajki trwa w najlepsze. Kto w tym kraju przerwie to "ekologiczne szaleństwo" ? Warunkiem, aby kotły nie dymiły jest spalanie dobrego paliwa i w odpowiedniej temperaturze. Nie można dusić kotła co, bo będzie dymił. Są miasta, gdzie nie można będzie palić drewnem, a pelletem już tak. A z czego jest ten pellet ? Przecież z drewna. Te kotły V klasy są jak silniki diesla w Volkswagenach. W czas... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Wygląda na to, że duma miasta – nowa hala widowiskowo-sportowa przy Lubelskiej – nie będzie stała pusta. Choć nadal czeka na otwarcie, jej kalendarz zaczyna się wypełniać. Poza meczami szczypiorniaka, zobaczymy w niej m.in. galę sportów walki oraz koncerty gwiazd.

Szkoła w Lublinie zrezygnowała w jedynek. Efekt zaskakuje

Szkoła w Lublinie zrezygnowała w jedynek. Efekt zaskakuje

Uczniowie jednego z lubelskich liceów nie muszą się bać ocen niedostatecznych. Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele nie wystawiają jedynek, a z pierwszych analiz wynika, że młodzież… chętniej się uczy.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się w czwartek z Treflem Sopot. Dla „czerwono-czarnych” to mecz, w którym mają szansę odbić się od dna

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu już po raz kolejny weryfikuje dokumenty z Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Chodzi o przyznaną w 2017 roku dotację w wysokości 10 mln zł na przebudowę stadionu.

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, w partnerstwie z LSS Społem organizuje w piątek i sobotę zbiórkę żywności, która trafi do podopiecznych stowarzyszenia.

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego
25 września 2021, 9:00

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego

W sobotę w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin staną dzisiaj (godz. 18) przed wielką szansą. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka powalczą w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroCup z drużyną Sparta&k M.R. Vidnoje z Moskwy

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Za darmo i bez skierowania można dziś zrobić przy ul. Jaczewskiego badania pozwalające wykryć nowotwór głowy lub szyi. Do wykonania badań powinny skłaniać takie objawy, jak długo utrzymująca się chrypka i ból gardła, czy przewlekły katar.

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu
wideo
film

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu

- Robiłam aplikację sędziowską. Byłam w sądzie po jednej stronie, a za parę lat znalazłam się po drugiej, do odbycia kary – wspomina Beata Krygier, która jest pierwowzorem głównej bohaterki serialu Player.pl „Skazana”.

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac
24 września 2021, 16:00

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac

Roztoczański Park Narodowy zaprasza na wernisaż...rzeźby. Będzie można zobaczyć prace Jana Chodara, mało znanego artysty, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy ludowych przełomu XX i XXI wieku

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro
film

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro

La Palma, Hiszpania. Hiszpańscy strażacy walczą z rzeką lawy, która wypływa z wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie już czwarty dzień. Do tej pory ewakuowano sześć tysięcy osób, a blisko dwieście domów zostało zniszczonych.

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym
25 września 2021, 11:00

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym

25 września rozpocznie się kolejna edycja Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Darek Dorosz, który poprowadzi także warsztaty.

Głosowanie w Lublinie już od dziś

Głosowanie w Lublinie już od dziś

O północy rozpoczęło się głosowanie nad podziałem budżetu obywatelskiego na rok 2022. Do 10 października każdy mieszkaniec Lublina, bez względu na wiek i meldunek, może wybrać dwa spośród 106 projektów dzielnicowych oraz dwa spośród 48 projektów ogólnomiejskich.

Jeleń spotyka żurawie na bagnach Poleskiego Parku Narodowego. A my możemy to oglądać
galeria
film

Jeleń spotyka żurawie na bagnach Poleskiego Parku Narodowego. A my możemy to oglądać

Rano można tu zobaczyć czaple i kaczki krzyżówki, wieczorami żurawie i gęsi gęgawy. Ale kamera, działająca od kilku dni na jednym z bagien Poleskiego Parku Narodowego, uchwyciła nawet odgłosy jeleni na rykowisku i watahy wilków.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23 września 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23 września 2021 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!