Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 listopada 2009 r.
10:22
Edytuj ten wpis

Egzaminatorzy nauki jazdy łapią kursantów w pułapkę przy ul. Pereca

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 35 A A

Ulica Pereca na zamojskiej Starówce, to ulubione miejsce egzaminatorów zamojskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Bywa tak, że każdego dnia "oblewają” tam nawet po kilka osób. W jaki sposób?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Egzaminowani dostają polecenie wjazdu w odcinek ulicy Pereca, za parkingiem (m.in. przy hotelu "Renesans”). A tam stoi zakaz wjazdu.

– To nie jest w porządku – denerwuje się pracowniczka jednego z okolicznych sklepów. – Ten znak jest niewielki, a obok wisi mnóstwo pstrokatych reklam. Ludzie egzaminowani są w stresie i słuchają poleceń. Wjeżdżają… W efekcie oblewają egzamin. Nieraz obserwuję to po kilka razy dziennie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lk / 25 listopada 2009 r. o 12:00
To miejsce jest ulubioną pułapką WORD!
Avatar
agnieszka / 4 lutego 2014 r. o 16:43

A ja nie zdalam egzaminu praktycznego trzeci raz i nie ma w tym winy egzaminatora ,wrecz przeciwnie panowie egzaminatorzy byli mili rzeczowi ,wiadomo byl stres ale oblalam bo marny ze mnie kierowca i do nikogo nie moge miec pretensji trzeba sie douczyc.

Avatar
egzaminator / 12 listopada 2010 r. o 23:06
poprostu jakiś procent kursantów musi zdać za pierwszym razem bo nie można oblać 100% bo było by coś nie tak jednak większość oblewa pierwszy raz wiadomo jakie pieniądze wpływają do kasy WORD!CO dziennie!A tak naprawdę to czy kursant naprawdę po ukończeniu kursu nie potrafi prowadzić samochodu na tyle by nie zdać prostego egzaminu?Tak naprawdę to precież nikt nie jezdzi na codzień tak idealnie jak na egzaminie bo to jest poprostu nie możliwe ( chyba niedzielni kierowcy ). Egzaminatorzy powinni inaczej oceniać kierowców,przymykać oczy na niewielkie błędy gdyż sami też tak naprawdę na codzień nie jeżdżą idealnie-EGZAMINATORZY !

PS.
fajna praca !!!
poprostu jakiś procent kursantów musi zdać za pierwszym razem bo nie można oblać 100% bo było by coś nie tak jednak większość oblewa pierwszy raz wiadomo jakie pieniądze wpływają do kasy WORD!CO dziennie!A tak naprawdę to czy kursant naprawdę po ukończeniu kursu nie potrafi prowadzić samochodu na tyle by nie zdać prostego egzaminu?Tak naprawdę to precież nikt nie jezdzi na codzień tak idealnie jak na egzaminie bo to jest poprostu nie możliwe ( chyba niedzielni kierowcy ). Egzaminatorzy powinni inaczej oceniać kierowców,przymykać oczy... rozwiń
Avatar
egzaminator / 12 listopada 2010 r. o 22:52
Poprostu w myśl reguły głupi zawsze ma szczęście
Avatar
GuitarMan / 1 listopada 2010 r. o 13:22
Pierdoły... Ja zdałem za pierwszym razem, ale fakt, jeździłem samochodem odkąd miałem 10 lat (czywiście nie po drogach publicznych), także niczym mnie nie można było zagiąć. Później zdawał prawko mój kolega. Nigdy wcześniej nie siedział za kółkiem poza kursem... Zdał za pierwszym razem. Moja dziewczyna też wcześniej nie jeździła i.. o łał... też zdała za pierwszym razem.
Ale też mam koleżankę, która zaczęła kurs 2 lata przede mną (w 2001) i do tej pory nie zdała (co jakiś czas próbuje).
Więc poprostu: Ja nie umiem pływać, kilka razy próbowałem i nie wychodzi, więc trzymam d... z dala od basenu.
Pierdoły... Ja zdałem za pierwszym razem, ale fakt, jeździłem samochodem odkąd miałem 10 lat (czywiście nie po drogach publicznych), także niczym mnie nie można było zagiąć. Później zdawał prawko mój kolega. Nigdy wcześniej nie siedział za kółkiem poza kursem... Zdał za pierwszym razem. Moja dziewczyna też wcześniej nie jeździła i.. o łał... też zdała za pierwszym razem.
Ale też mam koleżankę, która zaczęła kurs 2 lata przede mną (w 2001) i do tej pory nie zdała (co jakiś czas próbuje).
Więc poprostu: Ja nie umiem pływać, kilka r... rozwiń
Avatar
Kursant / 31 maja 2010 r. o 22:27
Niestety ciężko jest zadać ale to tylko dzięki egzaminatorom. Wszystko robią by nie zdać i nachapać się kasą na następny kurs !!!! W ich mniemaniu sa Bogiem !! Niestety NIE !! PROPONUJE BY WSZYSCY ZBOJKOTOWALI ZAMOŚĆ I ZABRALI PAPIERY DO CHEŁMA !!!! Wtedy możne docenią co mają !!!!
Avatar
lop / 14 grudnia 2009 r. o 00:25
koleś napisał:
Zgadzam się tylko ,że ta ulica najbliższa w lewo nie musi być pierwszą ponieważ może stać tam zakaz a widząc go jadę w następną to chyba logiczne prawda?

Avatar
koleś / 14 grudnia 2009 r. o 00:21
mceurytos napisał:
Z tego co wiem, i o ile nie zmieniły się przepisy to egzaminator nie może wydać polecenia niezgodnego z przepisami np. proszę wjechać w najbliższą ulicę w lewo. Może co najwyżej powiedzieć w najbliższą ulicę, gdzie będzie to możliwe. Instruktorzy z całą pewnością wiedzą o tym miejscu od dawna i Ci lepsi z pewnością ostrzegają swoich kursantów. Chyba, że ktoś wybiera szkołę, gdzie egzaminator jeździ na podwójnym gazie i ma dwadzieścia parę lat ...

Zgadzam się tylko ,że ta ulica pierwsza w lewo nie musi być pierwszą ponieważ może stać tam zakaz a widząc go jadę w następną to chyba logiczne prawda?

Zgadzam się tylko ,że ta ulica pierwsza w lewo nie musi być pierwszą ponieważ może stać tam zakaz a widząc go jadę w następną to chyba logiczne prawda? rozwiń
Avatar
koleś / 14 grudnia 2009 r. o 00:15
Co do ulicy pereca i innych dróg gdzie są zakazy to egzaminatorzy nie wprowadzają w błąd, poprostu skoro każą wam jechać np. w Perewca to jedziecie zgodnie ze znakami czyli w lewo i dalej jak znaki mówią.To proste, tak samo na starówce wjeżdzając na wprost stoi znak który mówi zakaz wjazdu więc jadę stosując się do znaku wcześniej czyli nakaz jazdy za znakiem w prawo. Gdzie wyście robili kurs? nie znacie przepisów? instruktorzy wam nie tłumaczyli takich rzeczy? Dobrze ,że miałem dobrą instruktorkę, uczulała mnie na takie rzeczy.cyt.,,Patrz na znaki a będzie dobrze!"I patrzyłem .Zdałem za pierwszym razem!!!!!!
Co do ulicy pereca i innych dróg gdzie są zakazy to egzaminatorzy nie wprowadzają w błąd, poprostu skoro każą wam jechać np. w Perewca to jedziecie zgodnie ze znakami czyli w lewo i dalej jak znaki mówią.To proste, tak samo na starówce wjeżdzając na wprost stoi znak który mówi zakaz wjazdu więc jadę stosując się do znaku wcześniej czyli nakaz jazdy za znakiem w prawo. Gdzie wyście robili kurs? nie znacie przepisów? instruktorzy wam nie tłumaczyli takich rzeczy? Dobrze ,że miałem dobrą instruktorkę, uczulała mnie na takie rzeczy.cyt.,,Patrz n... rozwiń
Avatar
Iweczka / 27 listopada 2009 r. o 09:03
c.d napisał:
Parkuje tak abym mógł potem wysiąść, i o tym czy inny kierowca samochodu obok mojego wyjedzie, jak ktoś nie umie parkować to po co im prawko, niech jeżdżą taksówką. Kobieto komu to interesuje czy zdałaś za pierwszym czy za nastym razem? Ja zdałem za pierwszym i co? Kobieto popatrz ilu mezczyzn jeździ po drogach, a ile kobiet, gdyby prowadziło więcej kobiet, a mniej mezczyzn to wciąż uważałabyś, że kobiety jeżdżą OK? Ha wyciągnij dowód na to.

Właśnie parkujesz tak aby Tobie było wygodnie- a kultura kierowcy??Naucz się parkować tak aby i ktoś inny mógł wyjechać. Nie odpowiadam za wszystkie kobiety jednak nie oceniaj ogółu przez 1 osobę. I uważam, że kobiety jeżdżą ostrożniej choćby dlatego, że powodują mniej wypadków i nie będę się zastanawiać co by było "gdyby".Nie wiem dlaczego jesteś MĘŻCZYZNO negatywnie nastawiony do kobiet- może chcesz się dowartościować jaki Kozak jesteś. Możesz sobie być Bogiem kierownicy i życzę ci szerokich zakrętów bo jak widać na drogach każdy jest wąski.

Właśnie parkujesz tak aby Tobie było wygodnie- a kultura kierowcy??Naucz się parkować tak aby i ktoś inny mógł wyjechać. Nie odpowiadam za wszystkie kobiety jednak nie oceniaj ogółu przez 1 osobę. I uważam, że kobiety jeżdżą ostrożniej choćby dlatego, że powodują mniej wypadków i nie będę się zastanawiać co by było "gdyby".Nie wiem dlaczego jesteś MĘŻCZYZNO negatywnie nastawiony do kobiet- może chcesz się dowartościować jaki Kozak jesteś. Możesz sobie być Bogiem kierownicy i życzę ci szerokich zakrętów bo jak w... rozwiń
Avatar
agnieszka / 4 lutego 2014 r. o 16:43

A ja nie zdalam egzaminu praktycznego trzeci raz i nie ma w tym winy egzaminatora ,wrecz przeciwnie panowie egzaminatorzy byli mili rzeczowi ,wiadomo byl stres ale oblalam bo marny ze mnie kierowca i do nikogo nie moge miec pretensji trzeba sie douczyc.

Avatar
egzaminator / 12 listopada 2010 r. o 23:06
poprostu jakiś procent kursantów musi zdać za pierwszym razem bo nie można oblać 100% bo było by coś nie tak jednak większość oblewa pierwszy raz wiadomo jakie pieniądze wpływają do kasy WORD!CO dziennie!A tak naprawdę to czy kursant naprawdę po ukończeniu kursu nie potrafi prowadzić samochodu na tyle by nie zdać prostego egzaminu?Tak naprawdę to precież nikt nie jezdzi na codzień tak idealnie jak na egzaminie bo to jest poprostu nie możliwe ( chyba niedzielni kierowcy ). Egzaminatorzy powinni inaczej oceniać kierowców,przymykać oczy na niewielkie błędy gdyż sami też tak naprawdę na codzień nie jeżdżą idealnie-EGZAMINATORZY !

PS.
fajna praca !!!
poprostu jakiś procent kursantów musi zdać za pierwszym razem bo nie można oblać 100% bo było by coś nie tak jednak większość oblewa pierwszy raz wiadomo jakie pieniądze wpływają do kasy WORD!CO dziennie!A tak naprawdę to czy kursant naprawdę po ukończeniu kursu nie potrafi prowadzić samochodu na tyle by nie zdać prostego egzaminu?Tak naprawdę to precież nikt nie jezdzi na codzień tak idealnie jak na egzaminie bo to jest poprostu nie możliwe ( chyba niedzielni kierowcy ). Egzaminatorzy powinni inaczej oceniać kierowców,przymykać oczy... rozwiń
Avatar
egzaminator / 12 listopada 2010 r. o 22:52
Poprostu w myśl reguły głupi zawsze ma szczęście
Avatar
GuitarMan / 1 listopada 2010 r. o 13:22
Pierdoły... Ja zdałem za pierwszym razem, ale fakt, jeździłem samochodem odkąd miałem 10 lat (czywiście nie po drogach publicznych), także niczym mnie nie można było zagiąć. Później zdawał prawko mój kolega. Nigdy wcześniej nie siedział za kółkiem poza kursem... Zdał za pierwszym razem. Moja dziewczyna też wcześniej nie jeździła i.. o łał... też zdała za pierwszym razem.
Ale też mam koleżankę, która zaczęła kurs 2 lata przede mną (w 2001) i do tej pory nie zdała (co jakiś czas próbuje).
Więc poprostu: Ja nie umiem pływać, kilka razy próbowałem i nie wychodzi, więc trzymam d... z dala od basenu.
Pierdoły... Ja zdałem za pierwszym razem, ale fakt, jeździłem samochodem odkąd miałem 10 lat (czywiście nie po drogach publicznych), także niczym mnie nie można było zagiąć. Później zdawał prawko mój kolega. Nigdy wcześniej nie siedział za kółkiem poza kursem... Zdał za pierwszym razem. Moja dziewczyna też wcześniej nie jeździła i.. o łał... też zdała za pierwszym razem.
Ale też mam koleżankę, która zaczęła kurs 2 lata przede mną (w 2001) i do tej pory nie zdała (co jakiś czas próbuje).
Więc poprostu: Ja nie umiem pływać, kilka r... rozwiń
Avatar
Kursant / 31 maja 2010 r. o 22:27
Niestety ciężko jest zadać ale to tylko dzięki egzaminatorom. Wszystko robią by nie zdać i nachapać się kasą na następny kurs !!!! W ich mniemaniu sa Bogiem !! Niestety NIE !! PROPONUJE BY WSZYSCY ZBOJKOTOWALI ZAMOŚĆ I ZABRALI PAPIERY DO CHEŁMA !!!! Wtedy możne docenią co mają !!!!
Avatar
lop / 14 grudnia 2009 r. o 00:25
koleś napisał:
Zgadzam się tylko ,że ta ulica najbliższa w lewo nie musi być pierwszą ponieważ może stać tam zakaz a widząc go jadę w następną to chyba logiczne prawda?

Avatar
koleś / 14 grudnia 2009 r. o 00:21
mceurytos napisał:
Z tego co wiem, i o ile nie zmieniły się przepisy to egzaminator nie może wydać polecenia niezgodnego z przepisami np. proszę wjechać w najbliższą ulicę w lewo. Może co najwyżej powiedzieć w najbliższą ulicę, gdzie będzie to możliwe. Instruktorzy z całą pewnością wiedzą o tym miejscu od dawna i Ci lepsi z pewnością ostrzegają swoich kursantów. Chyba, że ktoś wybiera szkołę, gdzie egzaminator jeździ na podwójnym gazie i ma dwadzieścia parę lat ...

Zgadzam się tylko ,że ta ulica pierwsza w lewo nie musi być pierwszą ponieważ może stać tam zakaz a widząc go jadę w następną to chyba logiczne prawda?

Zgadzam się tylko ,że ta ulica pierwsza w lewo nie musi być pierwszą ponieważ może stać tam zakaz a widząc go jadę w następną to chyba logiczne prawda? rozwiń
Avatar
koleś / 14 grudnia 2009 r. o 00:15
Co do ulicy pereca i innych dróg gdzie są zakazy to egzaminatorzy nie wprowadzają w błąd, poprostu skoro każą wam jechać np. w Perewca to jedziecie zgodnie ze znakami czyli w lewo i dalej jak znaki mówią.To proste, tak samo na starówce wjeżdzając na wprost stoi znak który mówi zakaz wjazdu więc jadę stosując się do znaku wcześniej czyli nakaz jazdy za znakiem w prawo. Gdzie wyście robili kurs? nie znacie przepisów? instruktorzy wam nie tłumaczyli takich rzeczy? Dobrze ,że miałem dobrą instruktorkę, uczulała mnie na takie rzeczy.cyt.,,Patrz na znaki a będzie dobrze!"I patrzyłem .Zdałem za pierwszym razem!!!!!!
Co do ulicy pereca i innych dróg gdzie są zakazy to egzaminatorzy nie wprowadzają w błąd, poprostu skoro każą wam jechać np. w Perewca to jedziecie zgodnie ze znakami czyli w lewo i dalej jak znaki mówią.To proste, tak samo na starówce wjeżdzając na wprost stoi znak który mówi zakaz wjazdu więc jadę stosując się do znaku wcześniej czyli nakaz jazdy za znakiem w prawo. Gdzie wyście robili kurs? nie znacie przepisów? instruktorzy wam nie tłumaczyli takich rzeczy? Dobrze ,że miałem dobrą instruktorkę, uczulała mnie na takie rzeczy.cyt.,,Patrz n... rozwiń
Avatar
Iweczka / 27 listopada 2009 r. o 09:03
c.d napisał:
Parkuje tak abym mógł potem wysiąść, i o tym czy inny kierowca samochodu obok mojego wyjedzie, jak ktoś nie umie parkować to po co im prawko, niech jeżdżą taksówką. Kobieto komu to interesuje czy zdałaś za pierwszym czy za nastym razem? Ja zdałem za pierwszym i co? Kobieto popatrz ilu mezczyzn jeździ po drogach, a ile kobiet, gdyby prowadziło więcej kobiet, a mniej mezczyzn to wciąż uważałabyś, że kobiety jeżdżą OK? Ha wyciągnij dowód na to.

Właśnie parkujesz tak aby Tobie było wygodnie- a kultura kierowcy??Naucz się parkować tak aby i ktoś inny mógł wyjechać. Nie odpowiadam za wszystkie kobiety jednak nie oceniaj ogółu przez 1 osobę. I uważam, że kobiety jeżdżą ostrożniej choćby dlatego, że powodują mniej wypadków i nie będę się zastanawiać co by było "gdyby".Nie wiem dlaczego jesteś MĘŻCZYZNO negatywnie nastawiony do kobiet- może chcesz się dowartościować jaki Kozak jesteś. Możesz sobie być Bogiem kierownicy i życzę ci szerokich zakrętów bo jak widać na drogach każdy jest wąski.

Właśnie parkujesz tak aby Tobie było wygodnie- a kultura kierowcy??Naucz się parkować tak aby i ktoś inny mógł wyjechać. Nie odpowiadam za wszystkie kobiety jednak nie oceniaj ogółu przez 1 osobę. I uważam, że kobiety jeżdżą ostrożniej choćby dlatego, że powodują mniej wypadków i nie będę się zastanawiać co by było "gdyby".Nie wiem dlaczego jesteś MĘŻCZYZNO negatywnie nastawiony do kobiet- może chcesz się dowartościować jaki Kozak jesteś. Możesz sobie być Bogiem kierownicy i życzę ci szerokich zakrętów bo jak w... rozwiń
Avatar
PQ89 / 26 listopada 2009 r. o 20:54
Do wszystkich niedowiarków!!! Jeśli egzaminator wydał wam polecenie to nie ma znaczenia czy jest tam zakaz czy też nie, musicie wykonać polecenie skrętu w ulicę Pereca, bo w innym wypadku obleje was za nie wykonanie polecenia!!! Egzaminator nie ma prawa wydawać poleceń niezgodnych z przepisami ruchu drogowego!!! Jest to zasada święta i niepodważalna. Jeżeli wydaje takie polecenie podlega karze zgodnie z taryfikatorm mandatów drogowych. Dobra rada dla tych którzy bedą zdawać i bedą mieli taką sytuacje: Wszystkie wykonywane polecenia egzaminatora muszą być wykonalne w przeciwnym wypadku należy zatrzymać pojazd w odpowiednim miejscu ( bardzo ważne nie wysiadać z pojazdu) poinformować policję o popełnieniu wykroczenia przez egzaminatora i czekać na przyjazd radiowozu.
Do wszystkich niedowiarków!!! Jeśli egzaminator wydał wam polecenie to nie ma znaczenia czy jest tam zakaz czy też nie, musicie wykonać polecenie skrętu w ulicę Pereca, bo w innym wypadku obleje was za nie wykonanie polecenia!!! Egzaminator nie ma prawa wydawać poleceń niezgodnych z przepisami ruchu drogowego!!! Jest to zasada święta i niepodważalna. Jeżeli wydaje takie polecenie podlega karze zgodnie z taryfikatorm mandatów drogowych. Dobra rada dla tych którzy bedą zdawać i bedą mieli taką sytuacje: Wszy... rozwiń