Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 marca 2010 r.
10:26
Edytuj ten wpis

Horodło: Sprawdzali, jak się pali kot

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 41 A A

Oblali kota denaturatem i podpalili. Bawili się świetnie, ale do czasu. Za maltretowanie zwierzęcia 14- i 15-latek staną przed Sądem Rodzinnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na policję zadzwonił w poniedziałek właściciel poparzonego kota. Na miejsce ruszył patrol. – Zwierzę miało miejscowo opaloną sierść, poparzoną skórę, osmalone uszy i wąsy. Przeżyło – mówi Magdalena Żaroffe z hrubieszowskiej policji.

Śledczy ustalili, że za podpaleniem czworonoga stoją dwaj gimnazjaliści w wieku 14 i 15 lat. Dopadli kota w sobotę. Oblali jego futro denaturatem i podpalili. Płonące jak pochodnia zwierzę rzuciło się do ucieczki. Po przebiegnięciu kilkuset metrów sierść przestała płonąć. Ale do domu wystraszony zwierzak nie wrócił. Pojawił się tam dopiero w poniedziałek. Nie pozwalał się dotknąć. Gdy właściciel rozszyfrował przyczynę jego bólu, powiadomił policję.

– Do domu właściciela zwierzęcia przyszła matka z synem, który brał udział w podpaleniu – opowiada Żaroffe. – Wkrótce znaliśmy nazwisko drugiego sprawcy. Obaj są z gminy Horodło.
Takich przypadków nie brakuje. Dwa lata temu trzech nastolatków spod Nałęczowa podpaliło i nagrało na wideo agonię kilkutygodniowego psiaka. Podczas przesłuchania nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego go zabili. Tydzień temu pijany mieszkaniec Kraśnika przywiązał psa do drzewa i zatłukł go młotkiem.

– Jesteśmy narodem katolickim, jak więc można dopuszczać się takiego barbarzyństwa? – pyta Krystyna Pomarańska, zamojska działaczka na rzecz zwierząt. – Czym cierpienie zwierzęcia różni się od cierpienia człowieka?

Według niej, kary za znęcanie się nad zwierzętami są łagodne. Sąd przyjmuje, że to niska społeczna szkodliwość czynu. Jednak zdaniem lubelskiej posłanki Joanny Muchy (PO), szefowej Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, zaostrzenie kar nie jest konieczne.

– Chodzi raczej o ich egzekwowanie – podkreśla Joanna Mucha. – Oskarżeni powinni na przykład nieodpłatnie pracować na rzecz organizacji ochrony zwierząt.

Joanna Mucha zapowiada na jesieni szkolenia policjantów, prokuratorów i sędziów zajmujących się takimi sprawami.

– Będziemy mówić, jak reagować na zgłoszenia dotyczące znęcania się nad zwierzętami, w jaki sposób zbierać dowody, które później mogą być wykorzystane w prokuraturze i sądzie – mówi posłanka.

We wtorek nastolatkowie z gminy Horodło w obecności rodziców zostali przesłuchani w hrubieszowskiej komendzie. Przyznali się do podpalenia kota. To miał być żart.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
smakosz / 11 maja 2010 o 16:56
0
bambosh napisał:
Wszyscy TU piszecie o tym ,że kota podpalili-a nikt nie pomyślał nad tym,że kot zazwyczaj ucieka...pod stodołę! Palący się kot pod stodołą-i wszystko jasne! A są takie wioski oraz miejsca na wsiach,że stodoły są blisko siebie... Palący się kot-to jest nieszczęście i"bomba"na łatwopalne rzeczy i budynki! Powinno się takich chuliganów chłostać na golasa przy kościele zaraz po niedzielnej "Sumie"-aby taki chuligan ze wstydu nie mógł ludziom w oczy spojrzeć!

Tu się muszę zgodzić. Publiczna chłosta byłaby bardzo pouczającą i jednocześnie prewencyjną karą.
Jest tylko "mały" problem - Platforma z SLD przegłosowała ustawę "o przemocy w rodzinie". Spróbuj teraz nakrzyczeć na dzieciaka i ukarać tak by sobie to zapamiętał..... Jak nic ci go odbiorą i zdemoralizują w jakimś domu dziecka. :/

Tu się muszę zgodzić. Publiczna chłosta byłaby bardzo pouczającą i jednocześnie prewencyjną karą.
Jest tylko "mały" problem - Platforma z SLD przegłosowała ustawę "o przemocy w rodzinie". Spróbuj teraz nakrzyczeć na dzieciaka i ukarać tak by sobie to zapamiętał..... Jak nic ci go odbiorą i zdemoralizują w jakimś domu dziecka. :/ rozwiń
Avatar
bambosh / 11 maja 2010 o 16:32
0
Wszyscy TU piszecie o tym ,że kota podpalili-a nikt nie pomyślał nad tym,że kot zazwyczaj ucieka...pod stodołę! Palący się kot pod stodołą-i wszystko jasne! A są takie wioski oraz miejsca na wsiach,że stodoły są blisko siebie... Palący się kot-to jest nieszczęście i"bomba"na łatwopalne rzeczy i budynki! Powinno się takich chuliganów chłostać na golasa przy kościele zaraz po niedzielnej "Sumie"-aby taki chuligan ze wstydu nie mógł ludziom w oczy spojrzeć!
Avatar
smakosz / 11 maja 2010 o 12:21
0
agi napisał:
ja bym im teraz jaja podpaliła!!! chłystki, smarkacze, barczyste bezmózgowia!!! teraz kot..potem człowiek..gówniarze!!![/quote]
[quote name='Animals' post='258289' date='30.03.2010, 22:00:47']ja tak dla przykładu też bym gnojom ręce polał denaturatem i sprawdził co by się stał

Hehe niczym się od nich nie różnicie :>
Stara żydowska zasada wciąż modna: oko za oko, ząb za ząb. Brawo :>
Avatar
antykatol / 31 marca 2010 o 08:56
0
"– Jesteśmy narodem katolickim, jak więc można dopuszczać się takiego barbarzyństwa? – pyta Krystyna Pomarańska, zamojska działaczka na rzecz zwierząt. – Czym cierpienie zwierzęcia różni się od cierpienia człowieka?
Sama sobie pani odpowiedziała na pytanie. Wedle nauki katolickiej zwierzę to rzecz, przedmiot niczym stare wiadro albo widły. Skoro nie posiada duszy to i nie będzie wskrzeszone ani zbawione na sądzie ostatecznym. Proszę zresztą posłuchać co na tzw. katechezach wygadują na ten temat nawiedzeni kościelni totumfaccy z wykształceniem zaocznym gimnazjalnym.
"– Jesteśmy narodem katolickim, jak więc można dopuszczać się takiego barbarzyństwa? – pyta Krystyna Pomarańska, zamojska działaczka na rzecz zwierząt. – Czym cierpienie zwierzęcia różni się od cierpienia człowieka?
Sama sobie pani odpowiedziała na pytanie. Wedle nauki katolickiej zwierzę to rzecz, przedmiot niczym stare wiadro albo widły. Skoro nie posiada duszy to i nie będzie wskrzeszone ani zbawione na sądzie ostatecznym. Proszę zresztą posłuchać co na tzw. katechezach wygadują na ten temat nawiedzeni kościel... rozwiń
Avatar
japier... / 31 marca 2010 o 08:32
0
gdzie k***a są rodzice? nie wychowali to niech wypier****ją do poprawczaka, a nie beda podpalac niewinne male zwierzeta
polskie prawo jest, szczerze, do dupy - mozecie usuwac tego posta, ale takie jest moje zdanie, za zabicie zwierzaczka kara jest taka, jakby jej nie bylo
to trzeba zmienic! a tamtych, co podpalili, odizolowac od swiata...
Avatar
fan kociaków / 31 marca 2010 o 08:08
0
Jeżeli chodzi o ścisłość to zwyrodnialcy są konkretnie z miejscowości KOPYŁÓW gm.Horodło
Avatar
olo / 31 marca 2010 o 06:21
0
Że we łbach młodych pustka panuje to wiedziałem, ale że tam nie ma kompletnie nic, to nie wiedziałem.... zero mózgu, pustogłowie, imbecylizm, prostactwo, wandalizm. Niech podpali sobie łeb jeden z drugim i wtedy zobaczy jaka to zabawa. Masakra, co się dzieje z młodymi....
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 23:12
0
Swietny żart, naprawdę, znęcanie się nad bezbronnym zwierzęciem to żart, sprawianie bólu to też żart! Kur... normalnie coś człowieka rusza jak czyta takie rzeczy. Jak ci rodzice wychowują te dzieci, ze są one zdolne do takiej podłości? Z tych małoletnich już nic dobrego nie wyrośnie, podobnie w przyszłości będą się znęcać nad swoimi żonami, dziecmi, rodzicami.
Avatar
-ja- / 30 marca 2010 o 22:29
0
studentka1988 napisał:
co to sie na tym świecie dzije! dopiero pijany facet zabił psa w kraśniku, teraz banda deb***i próbuje kota:/ nie maja oporów zaatakowac zwierzę to podejrzewam że tak samo sa zdolni postąpić z ludźmi,niedługo może podpalą człowieka, ot tak dla zabawy. zgroza

wiesz, myślę dokładnie tak samo.
W głowie nie miesi mi się, żeby takie dzieciak / bo 14-latek to jeszcze dzieciak dla mnie/ potrafił być tak bezmyślny i bezlitosny.
Skąd w tych młodych ludziach tyle okrucieństwa???
I masz racje, skoro nie maja oporów przed skatowaniem zwierzęcia, to przypuszczalnie zrobienie krzywdy drugiemu człowiekowi tez pewnie przyjdzie im bez trudu
to jeszcze dzieciak dla mnie/ potrafił być tak bezmyślny i bezlitosny.
Skąd w tych młodych ludziach tyle okrucieństwa???
I masz racje, skoro nie maja oporów przed skatowaniem zwierzęcia, to przypuszczalnie zrobienie krzywdy drugiemu człowiekowi tez pewnie przyjdzie im bez trudu rozwiń
Avatar
Kresowiak / 30 marca 2010 o 22:06
0
Prawnuczki tych z UPA ?
Avatar
smakosz / 11 maja 2010 o 16:56
0
bambosh napisał:
Wszyscy TU piszecie o tym ,że kota podpalili-a nikt nie pomyślał nad tym,że kot zazwyczaj ucieka...pod stodołę! Palący się kot pod stodołą-i wszystko jasne! A są takie wioski oraz miejsca na wsiach,że stodoły są blisko siebie... Palący się kot-to jest nieszczęście i"bomba"na łatwopalne rzeczy i budynki! Powinno się takich chuliganów chłostać na golasa przy kościele zaraz po niedzielnej "Sumie"-aby taki chuligan ze wstydu nie mógł ludziom w oczy spojrzeć!

Tu się muszę zgodzić. Publiczna chłosta byłaby bardzo pouczającą i jednocześnie prewencyjną karą.
Jest tylko "mały" problem - Platforma z SLD przegłosowała ustawę "o przemocy w rodzinie". Spróbuj teraz nakrzyczeć na dzieciaka i ukarać tak by sobie to zapamiętał..... Jak nic ci go odbiorą i zdemoralizują w jakimś domu dziecka. :/

Tu się muszę zgodzić. Publiczna chłosta byłaby bardzo pouczającą i jednocześnie prewencyjną karą.
Jest tylko "mały" problem - Platforma z SLD przegłosowała ustawę "o przemocy w rodzinie". Spróbuj teraz nakrzyczeć na dzieciaka i ukarać tak by sobie to zapamiętał..... Jak nic ci go odbiorą i zdemoralizują w jakimś domu dziecka. :/ rozwiń
Avatar
bambosh / 11 maja 2010 o 16:32
0
Wszyscy TU piszecie o tym ,że kota podpalili-a nikt nie pomyślał nad tym,że kot zazwyczaj ucieka...pod stodołę! Palący się kot pod stodołą-i wszystko jasne! A są takie wioski oraz miejsca na wsiach,że stodoły są blisko siebie... Palący się kot-to jest nieszczęście i"bomba"na łatwopalne rzeczy i budynki! Powinno się takich chuliganów chłostać na golasa przy kościele zaraz po niedzielnej "Sumie"-aby taki chuligan ze wstydu nie mógł ludziom w oczy spojrzeć!
Avatar
smakosz / 11 maja 2010 o 12:21
0
agi napisał:
ja bym im teraz jaja podpaliła!!! chłystki, smarkacze, barczyste bezmózgowia!!! teraz kot..potem człowiek..gówniarze!!![/quote]
[quote name='Animals' post='258289' date='30.03.2010, 22:00:47']ja tak dla przykładu też bym gnojom ręce polał denaturatem i sprawdził co by się stał

Hehe niczym się od nich nie różnicie :>
Stara żydowska zasada wciąż modna: oko za oko, ząb za ząb. Brawo :>
Avatar
antykatol / 31 marca 2010 o 08:56
0
"– Jesteśmy narodem katolickim, jak więc można dopuszczać się takiego barbarzyństwa? – pyta Krystyna Pomarańska, zamojska działaczka na rzecz zwierząt. – Czym cierpienie zwierzęcia różni się od cierpienia człowieka?
Sama sobie pani odpowiedziała na pytanie. Wedle nauki katolickiej zwierzę to rzecz, przedmiot niczym stare wiadro albo widły. Skoro nie posiada duszy to i nie będzie wskrzeszone ani zbawione na sądzie ostatecznym. Proszę zresztą posłuchać co na tzw. katechezach wygadują na ten temat nawiedzeni kościelni totumfaccy z wykształceniem zaocznym gimnazjalnym.
"– Jesteśmy narodem katolickim, jak więc można dopuszczać się takiego barbarzyństwa? – pyta Krystyna Pomarańska, zamojska działaczka na rzecz zwierząt. – Czym cierpienie zwierzęcia różni się od cierpienia człowieka?
Sama sobie pani odpowiedziała na pytanie. Wedle nauki katolickiej zwierzę to rzecz, przedmiot niczym stare wiadro albo widły. Skoro nie posiada duszy to i nie będzie wskrzeszone ani zbawione na sądzie ostatecznym. Proszę zresztą posłuchać co na tzw. katechezach wygadują na ten temat nawiedzeni kościel... rozwiń
Avatar
japier... / 31 marca 2010 o 08:32
0
gdzie k***a są rodzice? nie wychowali to niech wypier****ją do poprawczaka, a nie beda podpalac niewinne male zwierzeta
polskie prawo jest, szczerze, do dupy - mozecie usuwac tego posta, ale takie jest moje zdanie, za zabicie zwierzaczka kara jest taka, jakby jej nie bylo
to trzeba zmienic! a tamtych, co podpalili, odizolowac od swiata...
Avatar
fan kociaków / 31 marca 2010 o 08:08
0
Jeżeli chodzi o ścisłość to zwyrodnialcy są konkretnie z miejscowości KOPYŁÓW gm.Horodło
Avatar
olo / 31 marca 2010 o 06:21
0
Że we łbach młodych pustka panuje to wiedziałem, ale że tam nie ma kompletnie nic, to nie wiedziałem.... zero mózgu, pustogłowie, imbecylizm, prostactwo, wandalizm. Niech podpali sobie łeb jeden z drugim i wtedy zobaczy jaka to zabawa. Masakra, co się dzieje z młodymi....
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 23:12
0
Swietny żart, naprawdę, znęcanie się nad bezbronnym zwierzęciem to żart, sprawianie bólu to też żart! Kur... normalnie coś człowieka rusza jak czyta takie rzeczy. Jak ci rodzice wychowują te dzieci, ze są one zdolne do takiej podłości? Z tych małoletnich już nic dobrego nie wyrośnie, podobnie w przyszłości będą się znęcać nad swoimi żonami, dziecmi, rodzicami.
Avatar
-ja- / 30 marca 2010 o 22:29
0
studentka1988 napisał:
co to sie na tym świecie dzije! dopiero pijany facet zabił psa w kraśniku, teraz banda deb***i próbuje kota:/ nie maja oporów zaatakowac zwierzę to podejrzewam że tak samo sa zdolni postąpić z ludźmi,niedługo może podpalą człowieka, ot tak dla zabawy. zgroza

wiesz, myślę dokładnie tak samo.
W głowie nie miesi mi się, żeby takie dzieciak / bo 14-latek to jeszcze dzieciak dla mnie/ potrafił być tak bezmyślny i bezlitosny.
Skąd w tych młodych ludziach tyle okrucieństwa???
I masz racje, skoro nie maja oporów przed skatowaniem zwierzęcia, to przypuszczalnie zrobienie krzywdy drugiemu człowiekowi tez pewnie przyjdzie im bez trudu
to jeszcze dzieciak dla mnie/ potrafił być tak bezmyślny i bezlitosny.
Skąd w tych młodych ludziach tyle okrucieństwa???
I masz racje, skoro nie maja oporów przed skatowaniem zwierzęcia, to przypuszczalnie zrobienie krzywdy drugiemu człowiekowi tez pewnie przyjdzie im bez trudu rozwiń
Avatar
Kresowiak / 30 marca 2010 o 22:06
0
Prawnuczki tych z UPA ?
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 1

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 24 7

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 7 11

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie