Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 stycznia 2012 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Hrubieszów chce walczyć o szynobusy

0 38 A A
Szynobusy od zeszłego roku jeżdżą na Roztocze (Leszek Wójtowicz)
Szynobusy od zeszłego roku jeżdżą na Roztocze (Leszek Wójtowicz)

Z propozycją utowrzenia połączeń kolejowych dla Hrubieszowa zwrócił się do starosty hrubieszowskiego zamojski poseł Sławomir Zawiślak z PiS. Podkreśla, że powiat powinien jak najszybciej podjąć rozmowy w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, który jest płatnikiem usług kolejowych świadczonych przez Przewozy Regionalne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według Zawiślaka wspólnym wysiłkiem można postarać się wspólnych przywrócenie komunikacji kolejowej z Zamościa do Hrubieszowa.

"Na tym odcinku przez wiele lat istniała komunikacja kolejowa, która została niestety trwale zawieszona. Aktualnie wydaje się, że jedyną możliwością jej powrotu jest uruchomienie połączenia obsługiwanego przez autobusy szynowe” – czytamy w piśmie do starosty hrubieszowskiego.

Uruchomienie połączeń kolejowych z Hrubieszowem jest zdaniem posła zasadne w obliczu "częściowego odtworzenia połączeń kolejowych z Zamościem i Roztoczem zlikwidowanych we wrześniu 2009 roku decyzją władz PKP Intercity”.

Ale pod warunkiem, że władze samorządowe i przewoźnik wykażą zainteresowanie przywróceniem połączeń kolejowych. Według posła, są ku temu możliwości techniczne, dlatego warto podjąć rozmowy na temat uruchomienia komunikacji kolejowej na trasie Zamość–Hrubieszów z ich płatnikiem, czyli Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Zawiślak zwraca uwagę, że urząd oczekuje na inicjatywę w tym zakresie ze strony samorządów.

"Samorządowcy powiatu hrubieszowskiego powinni więc zdecydowanie podjąć w tej sprawie rozmowy” – napisał zamojski parlamentarzysta, który wierzy, że podjęta inicjatywa – ważna dla rozwoju kolejowego rynku usług przewozowych – może być skutecznie przeprowadzona.

Podobnego zdania jest dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie.

– Ale na razie jesteśmy na etapie pobożnych życzeń – mówi Zygmunt Grzechulski. – Chętnie pomożemy w sprawach technicznych, dotyczących budowy czy przebudowy przystanków albo podwyższenia prędkości przejazdu, ale na razie karty rozdaje Urząd Marszałkowski. Władze samorządowe powinny jednak upominać się o przywrócenie połączeń kolejowych z Hrubieszowem.

Co na to starosta hrubieszowski? Z Józefem Kuropatwą nie udało się nam skontaktować. "Za” jest burmistrz Hrubieszowa.

– Przywrócenie połączeń kolejowych jest wskazane i potrzebne, bo dzięki temu Hrubieszów, najdalej na wschód wysunięte polskie miasto, będzie miał kontakt z resztą świata – twierdzi Tadeusz Garaj. – Mam na myśli m.in. lotnisko, które powstaje w tej chwili w Świdniku. Poza tym dużo młodzieży dojeżdżałoby szynubusem do hrubieszowskich szkół, a studentom łatwiej byłoby podróżować do swoich uczelni w całym kraju.

Poseł Zawiślak apeluje do starosty Kuropatwy o zorganizowanie spotkania z wójtami, przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego oraz Przewozów Regionalnych. Liczy na zainteresowanie tematem także przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, którym jest sekretarz gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Izabela / 28 sierpnia 2014 o 21:33
0

Uważam, że szynobusy na trasie Hrubieszów - Zamość są jak najbardziej potrzebne, ponieważ są tańsze i wygodniejsze od busów i autobusów, których kierowcy jeżdżą jakby wieźli worki z ziemniakami a nie ludzi a do tego są bardzo niemili i maja problemy kiedy masz trochę większy bagaż....

Avatar
Eulalia_Otwock / 28 marca 2013 o 00:09
0
Jakoś w innych regionach np na pomorzu szynobusy bardzo się sprawdzają. Jechałam raz takim pojazdem i powiem że było bardzo szybka i wygodna podróż. Do chojnic jechałam. Wiele ludzi wtedy jechało chociaż była prawie 23 godzina, Wszytskie siedzące miejsca były zajęte. w hrubieszowie też się to sprawdzi. głupio jest mi kiedy ktoś z rodziny mojego męża pyta się o kolej w hrubieszowie a ja odpowiadam że jej nie ma. Zależy mi szczególnie na połączeniu z warszawą przez Otwock. To by było bombowo!!!
Avatar
Pati / 17 czerwca 2012 o 15:46
0
O tak, tak, tak! Mnie by się przydał taki szynobus i żeby był skomunikowany z szynobusem z Lublina! Czemu? Bo jak nie ma mnie kto odebrać to muszę zapłacić taksówkarzowi 10 zł aby mnie podrzucił na dworzec PKS, na busy, które jeżdżą do Hrubieszowa przez Miączyn, do którego chcę się dostać. A szynobus taki to super sprawa by była!
Avatar
kuba / 30 maja 2012 o 12:57
0
ten pociąg co mówiłem że powinien być do Krakowa Płaszowa powinien być do Krakowa Głównego i jeszcze w sezonie przydałaby się relacja Zamość-Włodzimierz Wołyński
Avatar
kuba / 14 maja 2012 o 15:58
0
z Hrubieszowa pociągi powinny być do Zamościa,Zawady,St.Woli.Rozw.,Rzeszowa,Lublina,Dorohuska,Wrocławia,Krakowa Płaszowa,W-wy Zachodniej
Avatar
kuba / 23 kwietnia 2012 o 13:35
0
aby był hit na odcinku Z-H trzeba wyremontować odcinek i obiekty perony itp. cena z Zamościa do Hrubieszowa powinna wynosić ok.3,50zł chociaż 4 szynobusy na dzień i maksymalna jego prędkość
Avatar
Gość / 16 stycznia 2012 o 21:58
0
[quote name='bambo75' timestamp='1326724427' post='584315']
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[/quote]


Dla arona-busiarza poprostu szynobusy są konkurencją dlatego wypisuje te brednie. Boi się konkurencji. Boi się, że ludzie wybiorą bardziej komfortowe, bezpieczne, tańsze szynobusy od jego "najwspanialszych" grat-busów.
Avatar
bambo75 / 16 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by ... rozwiń
Avatar
gość / 16 stycznia 2012 o 13:03
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony i o każdej porze bus jedzie pełny(np.na trasie Lublin-Zamość) ?
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony... rozwiń
Avatar
aron / 16 stycznia 2012 o 08:47
0
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
Avatar
Izabela / 28 sierpnia 2014 o 21:33
0

Uważam, że szynobusy na trasie Hrubieszów - Zamość są jak najbardziej potrzebne, ponieważ są tańsze i wygodniejsze od busów i autobusów, których kierowcy jeżdżą jakby wieźli worki z ziemniakami a nie ludzi a do tego są bardzo niemili i maja problemy kiedy masz trochę większy bagaż....

Avatar
Eulalia_Otwock / 28 marca 2013 o 00:09
0
Jakoś w innych regionach np na pomorzu szynobusy bardzo się sprawdzają. Jechałam raz takim pojazdem i powiem że było bardzo szybka i wygodna podróż. Do chojnic jechałam. Wiele ludzi wtedy jechało chociaż była prawie 23 godzina, Wszytskie siedzące miejsca były zajęte. w hrubieszowie też się to sprawdzi. głupio jest mi kiedy ktoś z rodziny mojego męża pyta się o kolej w hrubieszowie a ja odpowiadam że jej nie ma. Zależy mi szczególnie na połączeniu z warszawą przez Otwock. To by było bombowo!!!
Avatar
Pati / 17 czerwca 2012 o 15:46
0
O tak, tak, tak! Mnie by się przydał taki szynobus i żeby był skomunikowany z szynobusem z Lublina! Czemu? Bo jak nie ma mnie kto odebrać to muszę zapłacić taksówkarzowi 10 zł aby mnie podrzucił na dworzec PKS, na busy, które jeżdżą do Hrubieszowa przez Miączyn, do którego chcę się dostać. A szynobus taki to super sprawa by była!
Avatar
kuba / 30 maja 2012 o 12:57
0
ten pociąg co mówiłem że powinien być do Krakowa Płaszowa powinien być do Krakowa Głównego i jeszcze w sezonie przydałaby się relacja Zamość-Włodzimierz Wołyński
Avatar
kuba / 14 maja 2012 o 15:58
0
z Hrubieszowa pociągi powinny być do Zamościa,Zawady,St.Woli.Rozw.,Rzeszowa,Lublina,Dorohuska,Wrocławia,Krakowa Płaszowa,W-wy Zachodniej
Avatar
kuba / 23 kwietnia 2012 o 13:35
0
aby był hit na odcinku Z-H trzeba wyremontować odcinek i obiekty perony itp. cena z Zamościa do Hrubieszowa powinna wynosić ok.3,50zł chociaż 4 szynobusy na dzień i maksymalna jego prędkość
Avatar
Gość / 16 stycznia 2012 o 21:58
0
[quote name='bambo75' timestamp='1326724427' post='584315']
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[/quote]


Dla arona-busiarza poprostu szynobusy są konkurencją dlatego wypisuje te brednie. Boi się konkurencji. Boi się, że ludzie wybiorą bardziej komfortowe, bezpieczne, tańsze szynobusy od jego "najwspanialszych" grat-busów.
Avatar
bambo75 / 16 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by ... rozwiń
Avatar
gość / 16 stycznia 2012 o 13:03
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony i o każdej porze bus jedzie pełny(np.na trasie Lublin-Zamość) ?
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony... rozwiń
Avatar
aron / 16 stycznia 2012 o 08:47
0
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.