Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 stycznia 2012 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Hrubieszów chce walczyć o szynobusy

0 38 A A
Szynobusy od zeszłego roku jeżdżą na Roztocze (Leszek Wójtowicz)
Szynobusy od zeszłego roku jeżdżą na Roztocze (Leszek Wójtowicz)

Z propozycją utowrzenia połączeń kolejowych dla Hrubieszowa zwrócił się do starosty hrubieszowskiego zamojski poseł Sławomir Zawiślak z PiS. Podkreśla, że powiat powinien jak najszybciej podjąć rozmowy w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, który jest płatnikiem usług kolejowych świadczonych przez Przewozy Regionalne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według Zawiślaka wspólnym wysiłkiem można postarać się wspólnych przywrócenie komunikacji kolejowej z Zamościa do Hrubieszowa.

"Na tym odcinku przez wiele lat istniała komunikacja kolejowa, która została niestety trwale zawieszona. Aktualnie wydaje się, że jedyną możliwością jej powrotu jest uruchomienie połączenia obsługiwanego przez autobusy szynowe” – czytamy w piśmie do starosty hrubieszowskiego.

Uruchomienie połączeń kolejowych z Hrubieszowem jest zdaniem posła zasadne w obliczu "częściowego odtworzenia połączeń kolejowych z Zamościem i Roztoczem zlikwidowanych we wrześniu 2009 roku decyzją władz PKP Intercity”.

Ale pod warunkiem, że władze samorządowe i przewoźnik wykażą zainteresowanie przywróceniem połączeń kolejowych. Według posła, są ku temu możliwości techniczne, dlatego warto podjąć rozmowy na temat uruchomienia komunikacji kolejowej na trasie Zamość–Hrubieszów z ich płatnikiem, czyli Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Zawiślak zwraca uwagę, że urząd oczekuje na inicjatywę w tym zakresie ze strony samorządów.

"Samorządowcy powiatu hrubieszowskiego powinni więc zdecydowanie podjąć w tej sprawie rozmowy” – napisał zamojski parlamentarzysta, który wierzy, że podjęta inicjatywa – ważna dla rozwoju kolejowego rynku usług przewozowych – może być skutecznie przeprowadzona.

Podobnego zdania jest dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie.

– Ale na razie jesteśmy na etapie pobożnych życzeń – mówi Zygmunt Grzechulski. – Chętnie pomożemy w sprawach technicznych, dotyczących budowy czy przebudowy przystanków albo podwyższenia prędkości przejazdu, ale na razie karty rozdaje Urząd Marszałkowski. Władze samorządowe powinny jednak upominać się o przywrócenie połączeń kolejowych z Hrubieszowem.

Co na to starosta hrubieszowski? Z Józefem Kuropatwą nie udało się nam skontaktować. "Za” jest burmistrz Hrubieszowa.

– Przywrócenie połączeń kolejowych jest wskazane i potrzebne, bo dzięki temu Hrubieszów, najdalej na wschód wysunięte polskie miasto, będzie miał kontakt z resztą świata – twierdzi Tadeusz Garaj. – Mam na myśli m.in. lotnisko, które powstaje w tej chwili w Świdniku. Poza tym dużo młodzieży dojeżdżałoby szynubusem do hrubieszowskich szkół, a studentom łatwiej byłoby podróżować do swoich uczelni w całym kraju.

Poseł Zawiślak apeluje do starosty Kuropatwy o zorganizowanie spotkania z wójtami, przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego oraz Przewozów Regionalnych. Liczy na zainteresowanie tematem także przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, którym jest sekretarz gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Izabela / 28 sierpnia 2014 o 21:33
0

Uważam, że szynobusy na trasie Hrubieszów - Zamość są jak najbardziej potrzebne, ponieważ są tańsze i wygodniejsze od busów i autobusów, których kierowcy jeżdżą jakby wieźli worki z ziemniakami a nie ludzi a do tego są bardzo niemili i maja problemy kiedy masz trochę większy bagaż....

Avatar
Eulalia_Otwock / 28 marca 2013 o 00:09
0
Jakoś w innych regionach np na pomorzu szynobusy bardzo się sprawdzają. Jechałam raz takim pojazdem i powiem że było bardzo szybka i wygodna podróż. Do chojnic jechałam. Wiele ludzi wtedy jechało chociaż była prawie 23 godzina, Wszytskie siedzące miejsca były zajęte. w hrubieszowie też się to sprawdzi. głupio jest mi kiedy ktoś z rodziny mojego męża pyta się o kolej w hrubieszowie a ja odpowiadam że jej nie ma. Zależy mi szczególnie na połączeniu z warszawą przez Otwock. To by było bombowo!!!
Avatar
Pati / 17 czerwca 2012 o 15:46
0
O tak, tak, tak! Mnie by się przydał taki szynobus i żeby był skomunikowany z szynobusem z Lublina! Czemu? Bo jak nie ma mnie kto odebrać to muszę zapłacić taksówkarzowi 10 zł aby mnie podrzucił na dworzec PKS, na busy, które jeżdżą do Hrubieszowa przez Miączyn, do którego chcę się dostać. A szynobus taki to super sprawa by była!
Avatar
kuba / 30 maja 2012 o 12:57
0
ten pociąg co mówiłem że powinien być do Krakowa Płaszowa powinien być do Krakowa Głównego i jeszcze w sezonie przydałaby się relacja Zamość-Włodzimierz Wołyński
Avatar
kuba / 14 maja 2012 o 15:58
0
z Hrubieszowa pociągi powinny być do Zamościa,Zawady,St.Woli.Rozw.,Rzeszowa,Lublina,Dorohuska,Wrocławia,Krakowa Płaszowa,W-wy Zachodniej
Avatar
kuba / 23 kwietnia 2012 o 13:35
0
aby był hit na odcinku Z-H trzeba wyremontować odcinek i obiekty perony itp. cena z Zamościa do Hrubieszowa powinna wynosić ok.3,50zł chociaż 4 szynobusy na dzień i maksymalna jego prędkość
Avatar
Gość / 16 stycznia 2012 o 21:58
0
[quote name='bambo75' timestamp='1326724427' post='584315']
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[/quote]


Dla arona-busiarza poprostu szynobusy są konkurencją dlatego wypisuje te brednie. Boi się konkurencji. Boi się, że ludzie wybiorą bardziej komfortowe, bezpieczne, tańsze szynobusy od jego "najwspanialszych" grat-busów.
Avatar
bambo75 / 16 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by ... rozwiń
Avatar
gość / 16 stycznia 2012 o 13:03
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony i o każdej porze bus jedzie pełny(np.na trasie Lublin-Zamość) ?
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony... rozwiń
Avatar
aron / 16 stycznia 2012 o 08:47
0
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
Avatar
Izabela / 28 sierpnia 2014 o 21:33
0

Uważam, że szynobusy na trasie Hrubieszów - Zamość są jak najbardziej potrzebne, ponieważ są tańsze i wygodniejsze od busów i autobusów, których kierowcy jeżdżą jakby wieźli worki z ziemniakami a nie ludzi a do tego są bardzo niemili i maja problemy kiedy masz trochę większy bagaż....

Avatar
Eulalia_Otwock / 28 marca 2013 o 00:09
0
Jakoś w innych regionach np na pomorzu szynobusy bardzo się sprawdzają. Jechałam raz takim pojazdem i powiem że było bardzo szybka i wygodna podróż. Do chojnic jechałam. Wiele ludzi wtedy jechało chociaż była prawie 23 godzina, Wszytskie siedzące miejsca były zajęte. w hrubieszowie też się to sprawdzi. głupio jest mi kiedy ktoś z rodziny mojego męża pyta się o kolej w hrubieszowie a ja odpowiadam że jej nie ma. Zależy mi szczególnie na połączeniu z warszawą przez Otwock. To by było bombowo!!!
Avatar
Pati / 17 czerwca 2012 o 15:46
0
O tak, tak, tak! Mnie by się przydał taki szynobus i żeby był skomunikowany z szynobusem z Lublina! Czemu? Bo jak nie ma mnie kto odebrać to muszę zapłacić taksówkarzowi 10 zł aby mnie podrzucił na dworzec PKS, na busy, które jeżdżą do Hrubieszowa przez Miączyn, do którego chcę się dostać. A szynobus taki to super sprawa by była!
Avatar
kuba / 30 maja 2012 o 12:57
0
ten pociąg co mówiłem że powinien być do Krakowa Płaszowa powinien być do Krakowa Głównego i jeszcze w sezonie przydałaby się relacja Zamość-Włodzimierz Wołyński
Avatar
kuba / 14 maja 2012 o 15:58
0
z Hrubieszowa pociągi powinny być do Zamościa,Zawady,St.Woli.Rozw.,Rzeszowa,Lublina,Dorohuska,Wrocławia,Krakowa Płaszowa,W-wy Zachodniej
Avatar
kuba / 23 kwietnia 2012 o 13:35
0
aby był hit na odcinku Z-H trzeba wyremontować odcinek i obiekty perony itp. cena z Zamościa do Hrubieszowa powinna wynosić ok.3,50zł chociaż 4 szynobusy na dzień i maksymalna jego prędkość
Avatar
Gość / 16 stycznia 2012 o 21:58
0
[quote name='bambo75' timestamp='1326724427' post='584315']
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[/quote]


Dla arona-busiarza poprostu szynobusy są konkurencją dlatego wypisuje te brednie. Boi się konkurencji. Boi się, że ludzie wybiorą bardziej komfortowe, bezpieczne, tańsze szynobusy od jego "najwspanialszych" grat-busów.
Avatar
bambo75 / 16 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by zlikwidować -bo miasto do nich dopłaca...
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,to i autobusy MPK też należało by ... rozwiń
Avatar
gość / 16 stycznia 2012 o 13:03
0
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony i o każdej porze bus jedzie pełny(np.na trasie Lublin-Zamość) ?
[quote name='aron' timestamp='1326700075' post='584185']
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
[/quote]
Jak jesteś taki cwaniak,to powiedz mi czy np.w obydwie strony... rozwiń
Avatar
aron / 16 stycznia 2012 o 08:47
0
To skoro jeździ tyle osób to czemu te twoje szynobusy są nierentowne i trzeba do nich dopłacać? Na gapę ludzie jeżdżą? Konduktorowi w łapę dajom?

Jak był wypadek szynobusa pod Kraśnikiem to w poniedziałek roboczy rano z Kraśnika do Lublina na 9 jechało 9 osób. Dzięki temu nikt nie zginął. Gdyby napełnienia były takie jak ty piszesz to nie obyłoby się bez ofiar.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 35 13

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!