Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 stycznia 2010 r.
15:59
Edytuj ten wpis

Józefów najlepszą gminą na Lubelszczyźnie

0 9 A A

Józefów zajął najlepsze miejsce spośród gmin województwa lubelskiego w rankingu powiatów i gmin za 2009 rok, które ogłosił Związek Powiatów Polskich. – To najlepsza nagroda za naszą pracę – uważa burmistrz miasteczka, które w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich uplasował się na 28 pozycji w kraju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W rankingu powiatów i gmin uczestniczą samorządy z całej Polski. Są oceniane przez ekspertów według kilkudziesięciu kryteriów w 8 grupach tematycznych.

To m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania samorządu, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych oraz współpraca krajowa i międzynarodowa.

Józefów zajął najwyższe miejsce spośród gmin Lubelszczyzny.

– To najlepsza nagroda za naszą pracę – mówi Roman Dziura, burmistrz roztoczańskiego miasteczka, w którym dobrze się dzieje.

Przypomnijmy, że w ub. roku utworzono tam m.in. drugą w kraju spółdzielnię socjalną. Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej daje szansę na start zawodowy tym, którym najtrudniej dziś znaleźć pracę. Prace na dzień dobry znalazło tam dziewięć osób, w tym 8 z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Władze miasteczka stawiają na turystów. W październiku w miejscowych kamieniołomach ćwiczyli żołnierze, którzy w kwietniu rozpoczną misję w Afganistanie. Niedawno otwarto tam nową atrakcję turystyczną. To zegar słoneczny na placu przed magistratem.

Po wielu latach starań w tym roku powstanie plaża z prawdziwego zdarzenia i nowy zbiornik o lustrze wody ponad 2 ha. – Inwestycja będzie realizowana obok nurtu rzeki w miejscu byłej kopalni piasku, co gwarantuje, że woda w zbiorniku będzie ciepła, a plaża dla wypoczywających wygodna – przewiduje burmistrz.

Poza już wymienionymi pracami inwestycja obejmuje także wykonanie kanału, łączącego istniejący już akwen z nowym zbiornikiem, kładka między nimi oraz ciąg pieszo-rowerowy o długości prawie 700 m i szerokości 3 m. Planowane jest także zagospodarowanie przyleśnej polany.

Wszystko ma kosztować ponad 1 mln złotych, z czego 85 proc. będzie pochodzić z RPO Województwa Lubelskiego.

Burmistrz Józefowa zapowiada, że do końca zimy powinien być znany wykonawca robót. Pierwsze prace mają się rozpocząć wiosną, a cała inwestycja formalnie musi być zrealizowana do końca tego roku.

Na pewno będzie wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają Roztocze.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
josef1946@go2.pl / 10 stycznia 2010 r. o 06:41
Abramów jest w powiecie lubartowskim.Cóż jaki starosta ,taki powiat.Obaj/wójt i starosta z PSL=u
Avatar
tye / 9 stycznia 2010 r. o 21:13
brawo; janów lubelski 169 miejsce hahahhhahhah
Avatar
znajomi / 9 stycznia 2010 r. o 18:03
Powinni zorganizować ranking na najgorszą gminę w woj. lubelskim a napewno wygrałby Abramów w pow. lubartowskim to najbardziej zaśmiecona i zasyfiona gmina na świecie a wójt nic z tego sobie nie robi nawet śniegu nie odgarną przed urzędem. Ale cóż jaki gospodarz takie gospodarstwo!!!!!!!!!!
Avatar
Urzędnik / 9 stycznia 2010 r. o 16:35
Kiedyś nasz Urząd chciał brać udział w Rankingu ZPP. Za różne zadania były przydzielane punkty. Gdy zobaczyliśmy, że najwięcej punktów dostaje się za założenia konta e-mailowego u nich, to sobie odpuściliśmy te fikcyjne rankingi.
Avatar
JÓZEFÓW -MIASTO / 9 stycznia 2010 r. o 16:18
PRZECIEŻ JÓZEFÓW OD DAWIEN DAWNA JEST MIASTEM. NAWET BURMISTRZ MA ŁAŃCUCH NA SZYI , TYLKO SMYCZY BRAK.
Avatar
adef / 9 stycznia 2010 r. o 15:57
[url="http://www.zpp.pl/index.php?path=main/glowna/ranking"]http://www.zpp.pl/index.php?path=main/glowna/ranking[/url]
Avatar
Stanisław / 9 stycznia 2010 r. o 12:19
Witam
A gdzie można odczyta miejsca pozostałych gmin i miasteczek?
Proszę o link do strony
Pozdrawiam
Avatar
~ela~ / 9 stycznia 2010 r. o 11:32
Gratulacje dla Józefowa. To naprawdę urocze miasteczko. Oby tylko turyści docenili i nie zadeptali
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 r. o 11:27
fajnie, fajnie oby te plany sie zrealizowaly i mam nadzieje ze nie robia obiecanki-cacanki
Avatar
josef1946@go2.pl / 10 stycznia 2010 r. o 06:41
Abramów jest w powiecie lubartowskim.Cóż jaki starosta ,taki powiat.Obaj/wójt i starosta z PSL=u
Avatar
tye / 9 stycznia 2010 r. o 21:13
brawo; janów lubelski 169 miejsce hahahhhahhah
Avatar
znajomi / 9 stycznia 2010 r. o 18:03
Powinni zorganizować ranking na najgorszą gminę w woj. lubelskim a napewno wygrałby Abramów w pow. lubartowskim to najbardziej zaśmiecona i zasyfiona gmina na świecie a wójt nic z tego sobie nie robi nawet śniegu nie odgarną przed urzędem. Ale cóż jaki gospodarz takie gospodarstwo!!!!!!!!!!
Avatar
Urzędnik / 9 stycznia 2010 r. o 16:35
Kiedyś nasz Urząd chciał brać udział w Rankingu ZPP. Za różne zadania były przydzielane punkty. Gdy zobaczyliśmy, że najwięcej punktów dostaje się za założenia konta e-mailowego u nich, to sobie odpuściliśmy te fikcyjne rankingi.
Avatar
JÓZEFÓW -MIASTO / 9 stycznia 2010 r. o 16:18
PRZECIEŻ JÓZEFÓW OD DAWIEN DAWNA JEST MIASTEM. NAWET BURMISTRZ MA ŁAŃCUCH NA SZYI , TYLKO SMYCZY BRAK.
Avatar
adef / 9 stycznia 2010 r. o 15:57
[url="http://www.zpp.pl/index.php?path=main/glowna/ranking"]http://www.zpp.pl/index.php?path=main/glowna/ranking[/url]
Avatar
Stanisław / 9 stycznia 2010 r. o 12:19
Witam
A gdzie można odczyta miejsca pozostałych gmin i miasteczek?
Proszę o link do strony
Pozdrawiam
Avatar
~ela~ / 9 stycznia 2010 r. o 11:32
Gratulacje dla Józefowa. To naprawdę urocze miasteczko. Oby tylko turyści docenili i nie zadeptali
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 r. o 11:27
fajnie, fajnie oby te plany sie zrealizowaly i mam nadzieje ze nie robia obiecanki-cacanki
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Przed drużyną z Lublina seria bardzo ważnych meczów. Za kilka tygodni powinniśmy już poznać odpowiedź na pytanie: na co w tym sezonie stać Polski Cukier Start? Na początek już w sobotę drużyna Artura Gronka postara się o niespodziankę w Sopocie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Treflem (godz. 19.30).

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"
film

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"

14-letna Alicja po miesiącu poszukiwań odnalazła się na terenie Niemiec, w towarzystwie 33-letniego byłego kryminalisty. Zakochana nastolatka, po tygodniu spędzonym w domu dziecka, znowu uciekła i przez dwa tygodnie ukrywała się z Dawidem R. Czy organy ścigania wystarczająco chroniły autystyczną nastolatkę?

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Ponad 1,8 mln zł wydało miasto Zamość od 2016 przyznając mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom dotacje na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. W tym roku do rozdysponowania jest kolejnych 360 tys. zł. Nabór wniosków ruszy za kilka dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010