Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 października 2009 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Kontrola w schronisku. "Wyparowało" 200 psów

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 22 A A

Warszawskie Biuro Ochrony Zwierząt Fundacji "Argos” prześwietliło działalność zamojskiego schroniska dla psów. Efekt? Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Szef tej placówki nie ma sobie nic do zarzucenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zbieramy informacje z gmin i nadzoru nad schroniskami i po prostu je porównujemy – mówi Tadeusz Wypych, kierownik warszawskiego BOZ. – Badamy w ten sposób nie tylko schronisko w Zamościu. Tyle, że w tym mieście brakuje w statystykach ok. 200 psów. Prokuratura powinna to wyjaśnić. Te psy mogły zniknąć np. w wyniku przestępstwa.

W latach 2006-2008 psy były przywożone do zamojskiego schroniska aż z 42 gmin (bezdomne psiaki były tam wyłapywane). Tadeusz Wypych ustalił, że zlecono opiekę nad większą liczbą psów niż to wynikało ze statystyk nadzoru.

Skąd różnica? Według "Argosu” urzędnicy po prostu nie dopełnili obowiązków. Aż w 27 gminach psy wyłapywano bez uchwały rady gminy. W Józefowie, Krasnobrodzie, Miączynie i Radwanicach uchwała nakazywała wójtom zawarcie umowy z zamojskim schroniskiem, lecz zwierzęta były tam wysyłane bez umów o opiece nad nimi.


– Wyglądało to tak, że za przyjęcie psa gminy z góry płaciły 200 zł – tłumaczy Wypych. – Takie transakcje nie przewidywały opieki nad nimi. Psy wyłapywał pracownik opiekujący się też schroniskiem. Łączył prywatną działalność z kierowaniem schroniska. To budzi podejrzenia. Odpowiednie służby powinny prześwietlić taką działalność.

Piotr Łachno, szef zamojskiego schroniska zapewnia, że wszystko odbywało się zgodnie z przepisami. – Brakuje dokładnie 191 psów, a nie 200 – tłumaczy. – Gminy musiały za usługę zapłacić, ale zwierzęta nigdy do nas nie trafiły. Dlaczego? Część z nich była ofiarami wypadków drogowych. Gminne rejestry je odnotowały, ale zwierzęta musiały być utylizowane. Zdarzało się, że suki rodziły ślepe młode. Spotkał je podobny los. Takie przykłady można mnożyć...

Łachno zapewnia też, że w łączeniu działalności prywatnej z posadą w schronisku wynikają jedynie korzyści. – Do obu działalności wykorzystuję np. prywatny samochód, a jeśli trzeba, do psów mogę jeździć w dzień i w nocy – wyjaśnia. – Skąd zarzuty miłośników zwierząt? Nie wiem. Sądzę, że jedna z fundacji chce schronisko przejąć. Dlatego nie dają mi spokoju.

Zawiadomienie do prokuratury wpłynęło w sierpniu. Dowiedzieliśmy się, że śledczy odmówili wszczęcia postępowania. – Decyzja nie jest prawomocna – podkreśla Ewa Kuźnicka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Zamościu. – Fundacja może się odwołać.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~tomek~ / 27 grudnia 2009 o 19:29
0
kasik napisał:
Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.

Dzisiaj tam byłem i zawiozłem mu żarcie, nawet taki nieduży, ale sierść ma jak pies husky, na mróz mu taka urosła. Ja myślę, że ci, co przeczytają, a jeżdżą na cm. komunalny na Karolówce to coś jemu tam zawiozą.
Avatar
kasik / 25 grudnia 2009 o 22:18
0
Gość napisał:
Jak zamarzł, to po co go brać?

Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.
zrobić jakiś daszek. rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 16:57
0
Ulka napisał:
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !

Jak zamarzł, to po co go brać?
rozwiń
Avatar
Ulka / 20 grudnia 2009 o 08:47
0
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !
Avatar
Wujek zza miedzy / 18 grudnia 2009 o 14:25
0
proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce.[/quote] Nie/stety mam inne zainteresowania i naszczęście nie mam potrzeby bywania w tamtej okolicy.
Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie
Nie widzę takiej potrzeby, od tego są odpowienie organizacje. A co Ty zrobiłaś dla tego psa? Widząc go i znając sytuacje zadzwoniłaś do schroniska albo emirowego patrolu? Jedni i drudzy mogliby się na swoich www pochwalić sukcesem.
Zawieźć i postawić budę przy cmentarzu? Dobre Stawiajmy budy wszystkim bezdomnym psom. Wszystkim i wszędzie.[quote]jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
Czyli jednak pies opiekę ma.
rozwiń
Avatar
Ewa / 18 grudnia 2009 o 09:30
0
Wujek zza miedzy napisał:
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.

Wiesz co, wuju, ja nie mam nic wspólnego z Emirem, ale proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce. Tego psa zabrał już kiedyś do siebie pan, który tam sprzedaje znicze, ale ta psina uciekła i znowu wróciła na swoje miejsce, czyli pod cmentarz. Miał przytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
rzytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu? rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 o 12:31
0
Na szczęście fundacji nie trzeba bronić. Zgodnie z powiedzeniem "PO CZYNACH ICH POZNACIE"broni się sama bardzo dobrze.
Avatar
Wujek zza miedzy / 15 grudnia 2009 o 23:21
0
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej. rozwiń
Avatar
demi / 15 grudnia 2009 o 21:28
0
Jak ktoś, kto nie wie, że psy się rodzą ślepe, może się zajmować psami? Żałować wypada, że tego kretyna nikt nie zutylizował, jak się urodził. No, ale on się uchował, bo zapewne nie urodził się ślepy. A że głupi? No, cóż głupich jak widać nie utylizują. A szkoda...
Avatar
Zibi / 15 grudnia 2009 o 09:32
0
Gość przypadkowy napisał:
Wiesz Student, te kontrole nic nie wykazuja bo... też sa z Zamoscia? znaja się z panem Lachno? pracować im sie nie chciało?
Pan Łachno lubi jak w jego obronie pisza śmieszne posty młodzi ludzie z jego otoczenia...chyba,że sam je pisuje...
Skoro pan Łachno tak sie strasznie broni i zarzuca innym chęć odebrania mu tego"miodu" to tam naprawde niezłe interesy musza odchodzić...Ponoc ta czteroliterowa fundacyjka ma co robic i bez zamojskiego schronu - wystarczy pogooglac..
Swoja droga ciekawe,że wszyscy obrońcy tego schronu widza tzw. krzywde pana kierownika a nie widza krzywdy tych zwierząt.....Biblie by sobie poczytali, np Ksiege Koheleta...

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191.

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191. rozwiń
Avatar
~tomek~ / 27 grudnia 2009 o 19:29
0
kasik napisał:
Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.

Dzisiaj tam byłem i zawiozłem mu żarcie, nawet taki nieduży, ale sierść ma jak pies husky, na mróz mu taka urosła. Ja myślę, że ci, co przeczytają, a jeżdżą na cm. komunalny na Karolówce to coś jemu tam zawiozą.
Avatar
kasik / 25 grudnia 2009 o 22:18
0
Gość napisał:
Jak zamarzł, to po co go brać?

Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.
zrobić jakiś daszek. rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 16:57
0
Ulka napisał:
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !

Jak zamarzł, to po co go brać?
rozwiń
Avatar
Ulka / 20 grudnia 2009 o 08:47
0
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !
Avatar
Wujek zza miedzy / 18 grudnia 2009 o 14:25
0
proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce.[/quote] Nie/stety mam inne zainteresowania i naszczęście nie mam potrzeby bywania w tamtej okolicy.
Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie
Nie widzę takiej potrzeby, od tego są odpowienie organizacje. A co Ty zrobiłaś dla tego psa? Widząc go i znając sytuacje zadzwoniłaś do schroniska albo emirowego patrolu? Jedni i drudzy mogliby się na swoich www pochwalić sukcesem.
Zawieźć i postawić budę przy cmentarzu? Dobre Stawiajmy budy wszystkim bezdomnym psom. Wszystkim i wszędzie.[quote]jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
Czyli jednak pies opiekę ma.
rozwiń
Avatar
Ewa / 18 grudnia 2009 o 09:30
0
Wujek zza miedzy napisał:
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.

Wiesz co, wuju, ja nie mam nic wspólnego z Emirem, ale proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce. Tego psa zabrał już kiedyś do siebie pan, który tam sprzedaje znicze, ale ta psina uciekła i znowu wróciła na swoje miejsce, czyli pod cmentarz. Miał przytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
rzytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu? rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 o 12:31
0
Na szczęście fundacji nie trzeba bronić. Zgodnie z powiedzeniem "PO CZYNACH ICH POZNACIE"broni się sama bardzo dobrze.
Avatar
Wujek zza miedzy / 15 grudnia 2009 o 23:21
0
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej. rozwiń
Avatar
demi / 15 grudnia 2009 o 21:28
0
Jak ktoś, kto nie wie, że psy się rodzą ślepe, może się zajmować psami? Żałować wypada, że tego kretyna nikt nie zutylizował, jak się urodził. No, ale on się uchował, bo zapewne nie urodził się ślepy. A że głupi? No, cóż głupich jak widać nie utylizują. A szkoda...
Avatar
Zibi / 15 grudnia 2009 o 09:32
0
Gość przypadkowy napisał:
Wiesz Student, te kontrole nic nie wykazuja bo... też sa z Zamoscia? znaja się z panem Lachno? pracować im sie nie chciało?
Pan Łachno lubi jak w jego obronie pisza śmieszne posty młodzi ludzie z jego otoczenia...chyba,że sam je pisuje...
Skoro pan Łachno tak sie strasznie broni i zarzuca innym chęć odebrania mu tego"miodu" to tam naprawde niezłe interesy musza odchodzić...Ponoc ta czteroliterowa fundacyjka ma co robic i bez zamojskiego schronu - wystarczy pogooglac..
Swoja droga ciekawe,że wszyscy obrońcy tego schronu widza tzw. krzywde pana kierownika a nie widza krzywdy tych zwierząt.....Biblie by sobie poczytali, np Ksiege Koheleta...

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191.

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 9 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 2 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 35 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!