Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 października 2009 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Kontrola w schronisku. "Wyparowało" 200 psów

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 22 A A

Warszawskie Biuro Ochrony Zwierząt Fundacji "Argos” prześwietliło działalność zamojskiego schroniska dla psów. Efekt? Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Szef tej placówki nie ma sobie nic do zarzucenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zbieramy informacje z gmin i nadzoru nad schroniskami i po prostu je porównujemy – mówi Tadeusz Wypych, kierownik warszawskiego BOZ. – Badamy w ten sposób nie tylko schronisko w Zamościu. Tyle, że w tym mieście brakuje w statystykach ok. 200 psów. Prokuratura powinna to wyjaśnić. Te psy mogły zniknąć np. w wyniku przestępstwa.

W latach 2006-2008 psy były przywożone do zamojskiego schroniska aż z 42 gmin (bezdomne psiaki były tam wyłapywane). Tadeusz Wypych ustalił, że zlecono opiekę nad większą liczbą psów niż to wynikało ze statystyk nadzoru.

Skąd różnica? Według "Argosu” urzędnicy po prostu nie dopełnili obowiązków. Aż w 27 gminach psy wyłapywano bez uchwały rady gminy. W Józefowie, Krasnobrodzie, Miączynie i Radwanicach uchwała nakazywała wójtom zawarcie umowy z zamojskim schroniskiem, lecz zwierzęta były tam wysyłane bez umów o opiece nad nimi.


– Wyglądało to tak, że za przyjęcie psa gminy z góry płaciły 200 zł – tłumaczy Wypych. – Takie transakcje nie przewidywały opieki nad nimi. Psy wyłapywał pracownik opiekujący się też schroniskiem. Łączył prywatną działalność z kierowaniem schroniska. To budzi podejrzenia. Odpowiednie służby powinny prześwietlić taką działalność.

Piotr Łachno, szef zamojskiego schroniska zapewnia, że wszystko odbywało się zgodnie z przepisami. – Brakuje dokładnie 191 psów, a nie 200 – tłumaczy. – Gminy musiały za usługę zapłacić, ale zwierzęta nigdy do nas nie trafiły. Dlaczego? Część z nich była ofiarami wypadków drogowych. Gminne rejestry je odnotowały, ale zwierzęta musiały być utylizowane. Zdarzało się, że suki rodziły ślepe młode. Spotkał je podobny los. Takie przykłady można mnożyć...

Łachno zapewnia też, że w łączeniu działalności prywatnej z posadą w schronisku wynikają jedynie korzyści. – Do obu działalności wykorzystuję np. prywatny samochód, a jeśli trzeba, do psów mogę jeździć w dzień i w nocy – wyjaśnia. – Skąd zarzuty miłośników zwierząt? Nie wiem. Sądzę, że jedna z fundacji chce schronisko przejąć. Dlatego nie dają mi spokoju.

Zawiadomienie do prokuratury wpłynęło w sierpniu. Dowiedzieliśmy się, że śledczy odmówili wszczęcia postępowania. – Decyzja nie jest prawomocna – podkreśla Ewa Kuźnicka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Zamościu. – Fundacja może się odwołać.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~tomek~ / 27 grudnia 2009 o 19:29
0
kasik napisał:
Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.

Dzisiaj tam byłem i zawiozłem mu żarcie, nawet taki nieduży, ale sierść ma jak pies husky, na mróz mu taka urosła. Ja myślę, że ci, co przeczytają, a jeżdżą na cm. komunalny na Karolówce to coś jemu tam zawiozą.
Avatar
kasik / 25 grudnia 2009 o 22:18
0
Gość napisał:
Jak zamarzł, to po co go brać?

Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.
zrobić jakiś daszek. rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 16:57
0
Ulka napisał:
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !

Jak zamarzł, to po co go brać?
rozwiń
Avatar
Ulka / 20 grudnia 2009 o 08:47
0
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !
Avatar
Wujek zza miedzy / 18 grudnia 2009 o 14:25
0
proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce.[/quote] Nie/stety mam inne zainteresowania i naszczęście nie mam potrzeby bywania w tamtej okolicy.
Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie
Nie widzę takiej potrzeby, od tego są odpowienie organizacje. A co Ty zrobiłaś dla tego psa? Widząc go i znając sytuacje zadzwoniłaś do schroniska albo emirowego patrolu? Jedni i drudzy mogliby się na swoich www pochwalić sukcesem.
Zawieźć i postawić budę przy cmentarzu? Dobre Stawiajmy budy wszystkim bezdomnym psom. Wszystkim i wszędzie.[quote]jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
Czyli jednak pies opiekę ma.
rozwiń
Avatar
Ewa / 18 grudnia 2009 o 09:30
0
Wujek zza miedzy napisał:
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.

Wiesz co, wuju, ja nie mam nic wspólnego z Emirem, ale proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce. Tego psa zabrał już kiedyś do siebie pan, który tam sprzedaje znicze, ale ta psina uciekła i znowu wróciła na swoje miejsce, czyli pod cmentarz. Miał przytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
rzytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu? rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 o 12:31
0
Na szczęście fundacji nie trzeba bronić. Zgodnie z powiedzeniem "PO CZYNACH ICH POZNACIE"broni się sama bardzo dobrze.
Avatar
Wujek zza miedzy / 15 grudnia 2009 o 23:21
0
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej. rozwiń
Avatar
demi / 15 grudnia 2009 o 21:28
0
Jak ktoś, kto nie wie, że psy się rodzą ślepe, może się zajmować psami? Żałować wypada, że tego kretyna nikt nie zutylizował, jak się urodził. No, ale on się uchował, bo zapewne nie urodził się ślepy. A że głupi? No, cóż głupich jak widać nie utylizują. A szkoda...
Avatar
Zibi / 15 grudnia 2009 o 09:32
0
Gość przypadkowy napisał:
Wiesz Student, te kontrole nic nie wykazuja bo... też sa z Zamoscia? znaja się z panem Lachno? pracować im sie nie chciało?
Pan Łachno lubi jak w jego obronie pisza śmieszne posty młodzi ludzie z jego otoczenia...chyba,że sam je pisuje...
Skoro pan Łachno tak sie strasznie broni i zarzuca innym chęć odebrania mu tego"miodu" to tam naprawde niezłe interesy musza odchodzić...Ponoc ta czteroliterowa fundacyjka ma co robic i bez zamojskiego schronu - wystarczy pogooglac..
Swoja droga ciekawe,że wszyscy obrońcy tego schronu widza tzw. krzywde pana kierownika a nie widza krzywdy tych zwierząt.....Biblie by sobie poczytali, np Ksiege Koheleta...

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191.

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191. rozwiń
Avatar
~tomek~ / 27 grudnia 2009 o 19:29
0
kasik napisał:
Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.

Dzisiaj tam byłem i zawiozłem mu żarcie, nawet taki nieduży, ale sierść ma jak pies husky, na mróz mu taka urosła. Ja myślę, że ci, co przeczytają, a jeżdżą na cm. komunalny na Karolówce to coś jemu tam zawiozą.
Avatar
kasik / 25 grudnia 2009 o 22:18
0
Gość napisał:
Jak zamarzł, to po co go brać?

Nie zamarzł! Jaki fajny piesek. Sama mu dzisiaj zawiozłam jedzonko i proszę was, macie ze świątecznych talerzy resztki - zawieźcie temu pieskowi. Szkoda tylko, że śpi w krzakach, powinni mu ci z zarządu cmentarza zrobić jakiś daszek.
zrobić jakiś daszek. rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 16:57
0
Ulka napisał:
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !

Jak zamarzł, to po co go brać?
rozwiń
Avatar
Ulka / 20 grudnia 2009 o 08:47
0
Ojej, a czy ten pies nie zamarzł? Szkoda go, pewnie na kogoś czeka, a może tam jego pan jest pochowany. Ja nie mieszkam w zamościu, ludzie, niech go ktoś weźmie ! ! !
Avatar
Wujek zza miedzy / 18 grudnia 2009 o 14:25
0
proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce.[/quote] Nie/stety mam inne zainteresowania i naszczęście nie mam potrzeby bywania w tamtej okolicy.
Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie
Nie widzę takiej potrzeby, od tego są odpowienie organizacje. A co Ty zrobiłaś dla tego psa? Widząc go i znając sytuacje zadzwoniłaś do schroniska albo emirowego patrolu? Jedni i drudzy mogliby się na swoich www pochwalić sukcesem.
Zawieźć i postawić budę przy cmentarzu? Dobre Stawiajmy budy wszystkim bezdomnym psom. Wszystkim i wszędzie.[quote]jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
Czyli jednak pies opiekę ma.
rozwiń
Avatar
Ewa / 18 grudnia 2009 o 09:30
0
Wujek zza miedzy napisał:
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.

Wiesz co, wuju, ja nie mam nic wspólnego z Emirem, ale proponuję ci, żebyś zainteresował się niezwykle uroczym psem, który koczuje przy bramie Cmentarza Komunalnego na Karolówce. Tego psa zabrał już kiedyś do siebie pan, który tam sprzedaje znicze, ale ta psina uciekła i znowu wróciła na swoje miejsce, czyli pod cmentarz. Miał przytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu?
rzytulisko pod samochodem, który służył innej sprzedającej znicze pani jako magazyn. Kilka miesięcy temu jacyś huligani spalili ten samochód. Pies został bez dachu (czyli podwozia samochodu) nad głową. Może ty, zamiast pyskować, załatwiłbyś budę dla tego psa, albo czasem pojechał tam i zawióżł mu jedzenie, tak jak robią to sprzedawcy zniczy i inni odwiedzający groby na tym cmentarzu? rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 o 12:31
0
Na szczęście fundacji nie trzeba bronić. Zgodnie z powiedzeniem "PO CZYNACH ICH POZNACIE"broni się sama bardzo dobrze.
Avatar
Wujek zza miedzy / 15 grudnia 2009 o 23:21
0
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej.
OOoooo w Emirze znowu internet działa? Skąd nagle na raz tylu obrońców czteroliterowej(nie, nie o D... chodzi, choć sądząc po "sukcesach" porównanie poniekąd słuszne) fundacji? Teraz jeszcze tylko niech do klawiatur się dorwie Ł'ekipa i szanse na najpopularniejszy temat forum murowane

Pieski szczekają, karawan jedzie dalej. rozwiń
Avatar
demi / 15 grudnia 2009 o 21:28
0
Jak ktoś, kto nie wie, że psy się rodzą ślepe, może się zajmować psami? Żałować wypada, że tego kretyna nikt nie zutylizował, jak się urodził. No, ale on się uchował, bo zapewne nie urodził się ślepy. A że głupi? No, cóż głupich jak widać nie utylizują. A szkoda...
Avatar
Zibi / 15 grudnia 2009 o 09:32
0
Gość przypadkowy napisał:
Wiesz Student, te kontrole nic nie wykazuja bo... też sa z Zamoscia? znaja się z panem Lachno? pracować im sie nie chciało?
Pan Łachno lubi jak w jego obronie pisza śmieszne posty młodzi ludzie z jego otoczenia...chyba,że sam je pisuje...
Skoro pan Łachno tak sie strasznie broni i zarzuca innym chęć odebrania mu tego"miodu" to tam naprawde niezłe interesy musza odchodzić...Ponoc ta czteroliterowa fundacyjka ma co robic i bez zamojskiego schronu - wystarczy pogooglac..
Swoja droga ciekawe,że wszyscy obrońcy tego schronu widza tzw. krzywde pana kierownika a nie widza krzywdy tych zwierząt.....Biblie by sobie poczytali, np Ksiege Koheleta...

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191.

Ano, właśnie.Pan Łachno niech wyłapie wszystkie psy, które ganiają po Karolówce i ul. Błonie, pewnie to część z tych 191. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany 0 0

Piątkowo-sobotnia noc zaowocowała kolejnymi kontrolami kierowców wykonujących przewozy za pośrednictwem aplikacji Taxify. Jedno z aut odjechało na lawecie.

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena 0 0

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 23:30 w miejscowości Bogdanka.

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 0 1

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 3

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 5 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 16 4

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 3

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!