Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 listopada 2009 r.
11:36
Edytuj ten wpis

Łabunie: Gminni urzędnicy nie chcą się zająć bezpańskim psem

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Pomoc bezdomnemu psu to dla urzędników z Łabuń twardy orzech do zgryzienia. Przekonała się o tym 75-letnia mieszkanka maleńkiej Dąbrowy, do której przybłąkała się suka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwierze biega po polach, śpi pod miedzami i zaczyna szczekać na dzieci i rowerzystów. To trwa już dwa tygodnie.

– Moja mama ma już jedną sukę i drugiej po prostu nie może przygarnąć – tłumaczy Grażyna Skulska, córka kobiety. – Nikt we wsi też do tego się nie kwapi. Szkoda tego stworzenia.

Pani Grażyna interweniowała w tej sprawie w Urzędzie Gminy w Łabuniach. Uważa, że samorząd powinien się sprawą zająć i zwierzęciu pomóc.

– Kilka dni temu pracownik UG powiedział, że postara się o umieszczenie suki w zamojskim schronisku dla bezdomnych psów – mówi pani Grażyna. – Jeśli oczywiście będzie tam miejsce. I tyle. Nie zrobiono w tej sprawie nic.

Kobieta się nie poddała. Poprosiła o pomoc zamojską Fundację dla Ratowania Bezdomnych Zwierząt "Emir”.

– Natychmiast zadzwoniłam do pracownika tej gminy, który się takimi sprawami zajmuje – zapewnia Marta Bojarczuk-Pfeifer, członek "Emira” oraz przewodnicząca zamojskiego os. Kilińskiego. – To było jeszcze w ub. tygodniu. Pracownik gminy był niemiły, wręcz opryskliwy. Po prostu mnie zbył! W poniedziałek zadzwoniłam do wójta. I znów nic. Suka nadal biega po polach!

W końcu sprawa trafiła do nas. Czy naprawdę pomoc bezdomnemu zwierzęciu przekracza możliwości Urzędu Gminy w Łabuniach?

Dzwoniliśmy dzisiaj do UG, aby się czegoś w tej sprawie dowiedzieć. Jednak nie było tam ani wójta, ani sekretarza, ani pracownika zajmującego się m.in. sprawami bezdomnych zwierząt.

– Nie ma ich w urzędzie – tłumaczył nam jeden z pracowników. – Numerów komórkowych także nie można dać. To nic, że są godziny pracy, ale numery są prywatne.

Pracownicy "Emira” też nie mogli się z wójtem skontaktować.

Wygląda na to, że suka pomocy się nie doczeka. – W końcu zamarznie i tyle – kwituje jeden z mieszkańców Dąbrowy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pikador / 5 października 2010 o 15:03
0
A może by tak na Smalczyk panie dzieju tego psiaka
Avatar
Józef / 7 listopada 2009 o 17:48
0
NIe wiem co to za fundacja ale na pewno nie powtała po to żeby pomagać
Avatar
kartofel / 7 listopada 2009 o 11:07
0
Ale spycholandia - i wielka niemoc pani mając sukę w rękach wypuszcza ją na pole i każe łapać a emir którego zadaniem jest pomoc zwierzętom /chyba od tego sa jak d...od sr...a) się wypina, a i redaktorki z dziennika wscodniego niby tacy święci do łapania suki się nie kwapia- dlaczego? cudzymi rączkami to by się robiło a z siebie nic nie chcecie dać hipokryci!!!????skierować tam bożko magdalenę miłośniczke kotków i kombinatora wójciszyna - wszak to jego tereny niech pomagają bo przez nich suka może na wolności zdechnąć a wtedy powinni się nimi zająć obrońcy praw zwierząt!!!!! Do roboty!!!!
Ale spycholandia - i wielka niemoc pani mając sukę w rękach wypuszcza ją na pole i każe łapać a emir którego zadaniem jest pomoc zwierzętom /chyba od tego sa jak d...od sr...a) się wypina, a i redaktorki z dziennika wscodniego niby tacy święci do łapania suki się nie kwapia- dlaczego? cudzymi rączkami to by się robiło a z siebie nic nie chcecie dać hipokryci!!!????skierować tam bożko magdalenę miłośniczke kotków i kombinatora wójciszyna - wszak to jego tereny niech pomagają bo przez nich suka może na wolności zdechnąć a wtedy pow... rozwiń
Avatar
mosquito / 6 listopada 2009 o 21:10
0
Oni telefonują a głodna suka marznie i z tej desperacji pewnikiem niedługo w nierząd pójdzie.
Avatar
mosquito / 6 listopada 2009 o 21:05
0
działacze prawie jak w PZPN.
Avatar
Lucjan / 6 listopada 2009 o 17:45
0
UWAGA!
EMIR ZBIERA 1% PODATKU NA POMOC BEZPAŃSKIM PSOM. WIEC GDZIE TA POMOC? TEN JEDEN TELEFON TO POMOC?NIE WPROWADZAJCIE LUDZI WIĘC W BŁĄD! Skoro walczyli zajadle o to,żeby schronisko w zamościu nie mogło psów zabierać teraz sami powinni to zrobić.A WY NAIWNIACY DALEJ WPŁACAJCIE TEJ PSEUDO-FUNDACJI ZA POMOC! Wykonajcie do nich telefon,że macie bezpańskiego psa! Ja to zrobiłem! Nawet nie starali się pomoc temu zbłakanemu psu! Tak to wlasnie wyglada! DZIEKUJEMY WAM ZA TELEFON DO GMINY.TYLE TO MOGE I JA....
Avatar
jaki taki wet / 6 listopada 2009 o 17:37
0
Z tego co wiem EMIR starał się,żeby schonisko nie mogło wyłapywać psów z gmin.Jest wam teraz głupio? Czy macie to w d***? Żałosnii ludzie! Zacznijcie pomagać a nie szkodzić!
Avatar
Prmo / 6 listopada 2009 o 17:35
0
Dziękujmy Emirowi,że wykonał jeden telefon ale pomóc nadal nie pomógl:) Jak zwykle:) Sami doprowadzili do tego,że schronsiko nie może wyłapywac psów to niech teraz wszystkie fryzjerki psów i ludzi zakasają spódniczki i latają po polach. Sami są sobie winni to niech teraz odkręcą. Cociaż na NICH nie można przeciez liczyć..... Tylko promocja.... promojcja....
Avatar
Pikador / 5 października 2010 o 15:03
0
A może by tak na Smalczyk panie dzieju tego psiaka
Avatar
Józef / 7 listopada 2009 o 17:48
0
NIe wiem co to za fundacja ale na pewno nie powtała po to żeby pomagać
Avatar
kartofel / 7 listopada 2009 o 11:07
0
Ale spycholandia - i wielka niemoc pani mając sukę w rękach wypuszcza ją na pole i każe łapać a emir którego zadaniem jest pomoc zwierzętom /chyba od tego sa jak d...od sr...a) się wypina, a i redaktorki z dziennika wscodniego niby tacy święci do łapania suki się nie kwapia- dlaczego? cudzymi rączkami to by się robiło a z siebie nic nie chcecie dać hipokryci!!!????skierować tam bożko magdalenę miłośniczke kotków i kombinatora wójciszyna - wszak to jego tereny niech pomagają bo przez nich suka może na wolności zdechnąć a wtedy powinni się nimi zająć obrońcy praw zwierząt!!!!! Do roboty!!!!
Ale spycholandia - i wielka niemoc pani mając sukę w rękach wypuszcza ją na pole i każe łapać a emir którego zadaniem jest pomoc zwierzętom /chyba od tego sa jak d...od sr...a) się wypina, a i redaktorki z dziennika wscodniego niby tacy święci do łapania suki się nie kwapia- dlaczego? cudzymi rączkami to by się robiło a z siebie nic nie chcecie dać hipokryci!!!????skierować tam bożko magdalenę miłośniczke kotków i kombinatora wójciszyna - wszak to jego tereny niech pomagają bo przez nich suka może na wolności zdechnąć a wtedy pow... rozwiń
Avatar
mosquito / 6 listopada 2009 o 21:10
0
Oni telefonują a głodna suka marznie i z tej desperacji pewnikiem niedługo w nierząd pójdzie.
Avatar
mosquito / 6 listopada 2009 o 21:05
0
działacze prawie jak w PZPN.
Avatar
Lucjan / 6 listopada 2009 o 17:45
0
UWAGA!
EMIR ZBIERA 1% PODATKU NA POMOC BEZPAŃSKIM PSOM. WIEC GDZIE TA POMOC? TEN JEDEN TELEFON TO POMOC?NIE WPROWADZAJCIE LUDZI WIĘC W BŁĄD! Skoro walczyli zajadle o to,żeby schronisko w zamościu nie mogło psów zabierać teraz sami powinni to zrobić.A WY NAIWNIACY DALEJ WPŁACAJCIE TEJ PSEUDO-FUNDACJI ZA POMOC! Wykonajcie do nich telefon,że macie bezpańskiego psa! Ja to zrobiłem! Nawet nie starali się pomoc temu zbłakanemu psu! Tak to wlasnie wyglada! DZIEKUJEMY WAM ZA TELEFON DO GMINY.TYLE TO MOGE I JA....
Avatar
jaki taki wet / 6 listopada 2009 o 17:37
0
Z tego co wiem EMIR starał się,żeby schonisko nie mogło wyłapywać psów z gmin.Jest wam teraz głupio? Czy macie to w d***? Żałosnii ludzie! Zacznijcie pomagać a nie szkodzić!
Avatar
Prmo / 6 listopada 2009 o 17:35
0
Dziękujmy Emirowi,że wykonał jeden telefon ale pomóc nadal nie pomógl:) Jak zwykle:) Sami doprowadzili do tego,że schronsiko nie może wyłapywac psów to niech teraz wszystkie fryzjerki psów i ludzi zakasają spódniczki i latają po polach. Sami są sobie winni to niech teraz odkręcą. Cociaż na NICH nie można przeciez liczyć..... Tylko promocja.... promojcja....
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach 0 0

W pierwszą niedzielę grudnia w Puławach wystartuje siedmiokilometrowy Bieg Miko-łajów. Start tradycyjnie, przy Pałacu Czartoryskich. Meta - przy schronisku dla bezdomnych nad Wisłą. To właśnie dla osób korzystających z ośrodka zbierana będzie żywność.

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych
29 listopada 2018, 18:00

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 29 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu Pasja życia Vincente Minelliego.

Nowy cyrk w Puławach
10 listopada 2018, 17:00

Nowy cyrk w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do hali Zespołu Szkół Technicznych (ul. Wojska Polskiego 7) na wyjątkowy spektakl Spektrum, będący barwnym widowiskiem cyrkowym. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa
PILNE
film

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa 1 7

Córka nieżyjącego senatora PiS i dziennikarka TVP Lublin miała zostać członkiem zarządu województwa lubelskiego. Na Facebooku poinformowała jednak, że nie będzie się starać o to stanowisko

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury
30 listopada 2018, 18:00

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Book it! w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników"

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników" 21 8

Polskie Linie Lotnicze LOT na ponad miesiąc zawieszą rejsy z Lublina do Tel Awiwu. Połączenie ma zostać wznowione po 26 grudnia. Zmian nie będzie w przypadku połączeń do Warszawy, a w sezonie letnim możliwe jest zwiększenie ich częstotliwości

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa”
film

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa” 3 5

Dwuletnia Monika została odesłana przez lekarkę do domu. Po ponad 10 godzinach dziecko zmarło. – Doktor zza biurka stwierdziła, że to ospa. Nie badając, nie osłuchując odesłała nas do domu – mówi zrozpaczona matka dziewczynki.

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 1

Dziś o 20.45 reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Co prawda Biało-Czerwoni nie mają szans na utrzymanie w Dywizji A, ale będzie to dla nich niezwykle istotne spotkanie. A będzie można je zobaczyć na antenie: Polsatu Sport, TVP Sport i TVP 1. Transmisja także w internecie na stronie: sport.tvp.pl.

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca"

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca" 25 7

W środę – zgodnie z rekomendacją centrali PiS – Jarosław Stawiarski ma zostać wybrany marszałkiem województwa lubelskiego. W związku z tym będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. W kuluarach można usłyszeć, że miejsce w Sejmie zwolnione przez obecnego wiceministra sportu i turystyki wcale nie musi być przedmiotem wielkiego pożądania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 61

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli