Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 czerwca 2019 r.
14:44

Zamość: Lato teatralne sprzedaje już bilety

Autor: Zdjęcie autora agdy
22 czerwca 2019 21:00

Jeśli w poniedziałek rano w Zamojskim Domu Kultury jest tłum, to znaczy, że można już kupować bilety na spektakle tegorocznej edycji Zamojskiego Lata Teatralnego. 44. edycja wydarzenia dedykowana jest kreacjom aktorskim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tegoroczne Zamojskie Lato Teatralne zaczyna się 22 czerwca na scenie plenerowej na Rynku Wielkim „Sarenkami”. Czeską komedię przywozi Teatr Ludowy z Krakowa (bilety 10 zł). I będzie to jedna z dwóch plenerowych propozycji w programie. Drugą jest wystawiany 26 czerwca spektakl dla młodych widzów. To „Czerwony Kapturek” Białostockiego Teatru Lalek (bilety 10 zł). Pozostałe spektakle będą w Zamojskim Domu Kultury.

– W tym roku hasłem jest „Kreacja”, pokazujemy świetne kreacje aktorskie. Przyjadą znani artyści – Krystyna Janda, Hanna Śleszyńska, Mikołaj Grabowski, Irena Jun czy bardzo lubiana w Zamościu Beata Ścibakówna – mówi Grażyna Kawala, kierownik programowy Zamojskiego Lata Teatralnego. – Jak patrzę na rezerwacje i zakupy biletów, które zaczęliśmy sprzedawać w poniedziałek rano, to widzowie najbardziej interesują się monodramem „Zapiski z wygnania” Jandy i „Cudzołożnicami”. To monodram Adriana Tatrockiego na podstawie prozy Pilcha pokazywany w ramach wydarzeń towarzyszących – dodaje.

Organizatorzy przyznają, że bilety rezerwują widzowie nawet z Lublina czy Krasnegostawu, bo możliwość zobaczenia artystów z Warszawy czy Poznania i Krakowa oraz kupno biletu za 20 złotych jest atrakcyjną propozycją. I wiele osób z niej korzysta.

– Mamy salę na 321 miejsc, nie powinno być problemów z wejściem na żaden ze spektakli. Choć zgodnie z naszą festiwalową zasadą gramy zawsze tylko jedno przedstawienie. Raz było odstępstwo, publiczność wymogła na nas, żeby powtórzyć spektakl „Przygoda” z Janem Englertem i pochodząca z Zamościa Beatą Ścibakówną. Ulegliśmy – wspomina Grażyna Kawala, dla której organizacja 44. edycji festiwalu jest szesnasta, bo pracuje przy ZLT od 28. odsłony wydarzenia. I przyznaje, że bardziej niż tegoroczną edycją przejmuje się przyszłoroczną, jubileuszową. – Teraz większość wydarzeń mamy pod dachem, w przyszłym roku będzie plenerowo, bo chcemy zapraszać spektakle nawiązujące do historii ZLT. Począwszy od pokazywanego w latach 80. ubiegłego wieku „Hamleta”, który żyje we wspomnieniach, bo był wystawiany w czasie burzy. Publiczność mokła oglądając spektakl w reżyserii Jana Machulskiego, a pioruny strzelały w momentach przewidzianych przez Szekspira.

Ale na razie przed nami 44. Zamojskie Lato Teatralne. Od 22 do 25 czerwca w Zamojskim Domu Kultury i Ogródku Arte Hotel spotkania z artystami prowadzić będzie Jacek Wakar.

Bilety na wydarzenia po 10–20 złotych do nabycia w Zamojskim Domu Kultury.

Program główny

  • 22 czerwca, godz. 21, „Sarenki”, Teatr Ludowy w Krakowie
  • 23 czerwca, godz. 19, „Zrobie co zechce”, Teatr Porywacze Ciał w Poznaniu
  • 24 czerwca, godz. 19, „Pożegnanie jesieni”, Teatr Malabar Hotel
  • 25 czerwca, godz. 19, „Matka Makryna”, STUDIO teatrgaleria w Warszawie
  • 26 czerwca, godz. 18, „Czerwony Kapturek”, Białostocki Teatr Lalek
  • 29 czerwca, godz. 19, Recital Hanny Śleszyńskiej
  • 30 czerwca, godz. 19, „Audiencja II” Mikołaja Grabowskiego
  • 1 lipca, godz. 19, „Zapiski z wygnania”, Teatr Polonia w Warszawie
  • 2 lipca, godz. 19, „Kilka dziewczyn”, Teatr Narodowy w Warszawie
  • 3 lipca, godz. 19, „Zofia”, monodram Małgorzaty Pieńkowskiej
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Premier Donald Tusk

Donald Tusk w orędziu: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków, super silną i nowoczesną – armię do wygrywania

Czasy są trudne, do polityki światowej wraca niepewność, brutalność i egoizm; wojna przestała być abstrakcją - podkreślił w czwartkowym orędziu telewizyjnym orędziu premier Donald Tusk. – Czy mamy się bać? Nie. My mamy być silni – dodał. Zapewnił też: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków.

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Rozmowa z Hansem Nielsenem, legendarnym żużlowcem Motoru Lublin

Zarzuty dla ojca i syna po ataku na ratowników medycznych w Łukowie

Zarzuty dla ojca i syna po ataku na ratowników medycznych w Łukowie

Zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał ojciec oraz syn, którzy mieli zaatakować ratowników medycznych na oddziale ratunkowym w Łukowie. Według ustaleń byli zniecierpliwieni długim oczekiwaniem na udzielenie pomocy. Obaj byli trzeźwi.

Lutnia Piszczac zainkasowała komplet punktów w spotkaniu z Unią Żabików

W środę i czwartek rozegrane zostały mecze 23. kolejki bialskiej klasy okręgowej

Podział punktów w spotkaniu LZS Sielczyk z Az-Bud Komarówka Podlaska. Orlęta Łuków z nowym trenerem rozbiły Absolwenta Domaszewnica. Victoria Parczew lepsza od Orła Czemierniki

Uciekać przed komendantem – zły pomysł
Kraśnik

Uciekać przed komendantem – zły pomysł

Dynamiczny pościg za przestępcą po ulicach  Kraśnika – sceny jak z filmu akcji miały dziś miejsce przed południem w tym mieście. Uciekał przestępca poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W bezpośrednim pościgu uczestniczył funkcjonariusz w cywilu oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Kraśniku, który jako pierwszy ujął 30-letniego rzezimieszka.

Premier Donald Tusk (z prawej) w towarzystwie posła Michała Krawczyka

Dziś o godzinie 20 premier Donald Tusk wygłosi orędzie

Premier Donald Tusk wygłosi w czwartek o godzinie 20 orędzie – potwierdza podsekretarz stanu w kancelarii premiera Agnieszka Rucińska.

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

Pierwszy mecz finału play-off z Mickiewiczem Kluczbork w piątek o godzinie 17.30

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Internetu, bardzo dobrze wiesz, że czat wideo nie jest już nowym formatem randek online. Pierwsze losowe wideo czaty Omegle i Chatroulette zostały uruchomione w 2009 roku i szybko zyskały popularność. Nie tylko dzięki temu, że są one wygodne, ale także dlatego że to zupełnie sposób na randkę.

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium