Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 kwietnia 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

Lekarze nie dawali jej szans, a ona wyzdrowiała. "Najwidoczniej dostałam drugą szansę"

334 10 A A

Lekarze powiedzieli rodzinie Eweliny, żeby się zastanowili nad oddaniem jej organów do przeszczepu. Dziś dziewczyna studiuje, prowadzi nawet samochód

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jedni mówią o cudzie. Drudzy przyznają, że to, co się stało, trudno racjonalnie wytłumaczyć. - Wypadku ani poprzedzającego go wieczoru nie pamiętam - mówi 21-letnia Ewelina Zalewa z Gruszki Zaporskiej koło Szczebrzeszyna. - Obudziłam się w szpitalu. Nie wiedziałem, dlaczego. 14 listopada 2010 r. Ewelina wracała z bratem z mszy w kościele w Radecznicy. Znajduje się tam sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Miejscem słynącym z objawień opiekują się ojcowie bernardyni. Doszło do wypadku. Samochód uderzył w przepust, siła uderzenia wyrzuciła Ewelinę na zewnątrz. - Na w szpitalu lekarz stwierdził, że stan córki jest beznadziejny - mówi ze łzami w oczach Elżbieta Zalewa, mama 21-latki. - Zero szans na przeżycie. Córka doznała m.in. urazu czaszkowo-mózgowego. Do dziś pamiętam, jak lekarze powiedzieli, żebyśmy zastanowili się nad oddaniem jej organów do przeszczepu. Mimo to rodzina nie traciła wiary. - Jeszcze kiedy jechaliśmy do szpitala poprosiłam koleżankę, żeby dała na "Si quaeris” (z łaciny: jeśli cudów szukasz - red.) - opowiada Elżbieta Zalewa. - Po pierwszej modlitwie za Ewelinę przyszły następne. W sumie nabożeństw z prośbą do św. Antoniego było kilka. Ewelina przeżyła. - Najwidoczniej dostałam drugą szansę - mówi. - Pierwsze oznaki życia córka zaczęła dawać pod koniec stycznia 2011 r. - mówi jej mama. - Pierwsze słowo powiedziała w marcu. Ewelina od września ub. roku uczy się w studium informatycznym w Zamościu. - Nie ma problemów z nauką - cieszy się jej mama. - Zaczęła nawet jeździć samochodem. Prawo jazdy zrobiła jeszcze przez wypadkiem. - Przypadek Eweliny z punktu widzenia medycyny jest niezrozumiały - przyznaje dr Krystyna Abramowicz, chirurg z SPSK nr 1 w Lublinie. - U nas Ewelina miała operowaną żuchwę. Leżała na intensywnej terapii. Pamiętam ją doskonale. Rodzice prosili o pomoc, ale co można zrobić, kiedy w człowieku tli się życie, a resztę obsługują urządzenia. To, że wraca do zdrowia cieszy nie tylko jej bliskich ale i lekarzy. - W ciągu trzech lat mieliśmy trzy przypadki uzdrowień - mówi ojciec Oskar Poździk, gwardian, proboszcz klasztoru oo. Bernardynów w Radecznicy. Tylko w ub. roku dotarło tu 267 grup pielgrzymów. Wszyscy z prośbami do św. Antoniego. - Poza Eweliną, której mózg obumierał, wyzdrowiały też dwie dziewczynki. Jedna z chorobą nowotworową - mówi zakonnik i pokazuje dokumentację medyczną 6-latki z wrodzoną posocznicą i toksoplazmozą. Bernardyni chcą opisać te przypadki. - Dla świadectwa - tłumaczy gwardian.
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rahhan / 12 kwietnia 2014 o 00:09
0

Pie***nijcie się w te zakute łby :] Życzę (choć nie powinienem) takiej samem sytuacji i żeby ludzie waszego poziomu komentowali w ten sposób wasze historie. Ciekawe jak byś "mmmm" wyglądał po takim wypadku ? o ile byś wyglądał..... nie ważne. Puknijcie się w wasze "niby móżdżki" zanim takie coś napiszecie. Znam Ewelinę osobiście i wiem jaka jest, a wy jak nie wiecie to nie pier***cie głupot :]

Avatar
edward / 11 kwietnia 2014 o 20:44
0

Tak, to wszystko sprawiły modlitwy. Po co nam szpitale? wystarczą kościoły

Avatar
mmmm / 11 kwietnia 2014 o 14:57
0

Włosów za gęstych to ona nie ma i chyba z zespołem w ukryciu na tej fotce wystepuje bo co to za poza do zdjęcia  jest? Prowadzi auto ja bym jej nie dał hulajnoga jeździć z takim wyrazem twarzy.

oj oj, no już, spokojnie zakompleksiony dzieciaczku, wszystko będzie dobrze!

Avatar
anka / 11 kwietnia 2014 o 14:14
0

Bober, myślę, że cuda się zdarzają i Ty zaufaj, a może i Tobie mózg wyzdrowieje.

Avatar
Arek / 11 kwietnia 2014 o 13:35
0

Dżizas k..wa ja pie...lę - cytując klasyka. Co za debile siadają za klawiaturami! Pani Ewelino, jeżeli Pani czyta powyższe komentarze, proszę się nie przejmować. Rogucki śpiewał w skądinąd fajnym kawałku "I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot? Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego." Wzruszyła mnie Pani historia i bardzo się cieszę, że wbrew wszystkiemu wróciła Pani do zdrowia. Pozdrawiam panią serdecznie. PS. Zdjęcie jest urocze i Pani jest uroczą dziewczyną.

Avatar
sd / 11 kwietnia 2014 o 13:07
0

Zawsze się jakiś idiota znajdzie i skomentuje, taki świat, nie warto zwracać nawet uwagi.

To czy to cud czy nadzwyczajna mobilizacja organizmu to już każdy musi osądzić samemu.

Dobrze, że się jej udało z tego wyjść, wszystkiego najlepszego pani Ewelino.

Avatar
Andrzej / 11 kwietnia 2014 o 11:30
0

Włosów za gęstych to ona nie ma i chyba z zespołem w ukryciu na tej fotce wystepuje bo co to za poza do zdjęcia  jest? Prowadzi auto ja bym jej nie dał hulajnoga jeździć z takim wyrazem twarzy.

Nie wypowiadaj się na temat rzeczy o których nie masz pojęcia.  Takimi "mądrymi" spostrzeżeniami możesz się dzielić ze  swoimi kolegami z gimnazjum, z którymi zapewne kuśtykacie na tych hulajnogach.

Avatar
soonx / 11 kwietnia 2014 o 11:23
0

Dziewczyna po prostu się zawstydziła i dlatego zrobiła taki "unik". Łatwo jest hejtować zdrowym osobom, które są tak krótkowzroczne i nieempatyczne, że nie potrafią sobie wyobrazić jaki to trud by wrócić do zdrowia po wypadku. Skoro siada za kółko to widocznie czuje się odpowiedzialna i pełnosprawna i na pewno jest bardziej ostrożna niż wielu zdrowych kierowców. 

Avatar
Bober / 11 kwietnia 2014 o 10:36
0

Włosów za gęstych to ona nie ma i chyba z zespołem w ukryciu na tej fotce wystepuje bo co to za poza do zdjęcia  jest? Prowadzi auto ja bym jej nie dał hulajnoga jeździć z takim wyrazem twarzy.

Avatar
ddd / 11 kwietnia 2014 o 10:10
0

dobra spoko, ale dlaczego nie napisali wiecej o obrazeniach i tym co tak naprawde sie uzdrowilo w jej organizmie. wiemy ze miala 0 szans na przezycie a potem, ze zyje i jakies pierdolenie o cudfownym uzdrowieniu. taka medycyna w polsce ze nawwet nie wiedzą co się stało

Avatar
Rahhan / 12 kwietnia 2014 o 00:09
0

Pie***nijcie się w te zakute łby :] Życzę (choć nie powinienem) takiej samem sytuacji i żeby ludzie waszego poziomu komentowali w ten sposób wasze historie. Ciekawe jak byś "mmmm" wyglądał po takim wypadku ? o ile byś wyglądał..... nie ważne. Puknijcie się w wasze "niby móżdżki" zanim takie coś napiszecie. Znam Ewelinę osobiście i wiem jaka jest, a wy jak nie wiecie to nie pier***cie głupot :]

Avatar
edward / 11 kwietnia 2014 o 20:44
0

Tak, to wszystko sprawiły modlitwy. Po co nam szpitale? wystarczą kościoły

Avatar
mmmm / 11 kwietnia 2014 o 14:57
0

Włosów za gęstych to ona nie ma i chyba z zespołem w ukryciu na tej fotce wystepuje bo co to za poza do zdjęcia  jest? Prowadzi auto ja bym jej nie dał hulajnoga jeździć z takim wyrazem twarzy.

oj oj, no już, spokojnie zakompleksiony dzieciaczku, wszystko będzie dobrze!

Avatar
anka / 11 kwietnia 2014 o 14:14
0

Bober, myślę, że cuda się zdarzają i Ty zaufaj, a może i Tobie mózg wyzdrowieje.

Avatar
Arek / 11 kwietnia 2014 o 13:35
0

Dżizas k..wa ja pie...lę - cytując klasyka. Co za debile siadają za klawiaturami! Pani Ewelino, jeżeli Pani czyta powyższe komentarze, proszę się nie przejmować. Rogucki śpiewał w skądinąd fajnym kawałku "I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot? Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego." Wzruszyła mnie Pani historia i bardzo się cieszę, że wbrew wszystkiemu wróciła Pani do zdrowia. Pozdrawiam panią serdecznie. PS. Zdjęcie jest urocze i Pani jest uroczą dziewczyną.

Avatar
sd / 11 kwietnia 2014 o 13:07
0

Zawsze się jakiś idiota znajdzie i skomentuje, taki świat, nie warto zwracać nawet uwagi.

To czy to cud czy nadzwyczajna mobilizacja organizmu to już każdy musi osądzić samemu.

Dobrze, że się jej udało z tego wyjść, wszystkiego najlepszego pani Ewelino.

Avatar
Andrzej / 11 kwietnia 2014 o 11:30
0

Włosów za gęstych to ona nie ma i chyba z zespołem w ukryciu na tej fotce wystepuje bo co to za poza do zdjęcia  jest? Prowadzi auto ja bym jej nie dał hulajnoga jeździć z takim wyrazem twarzy.

Nie wypowiadaj się na temat rzeczy o których nie masz pojęcia.  Takimi "mądrymi" spostrzeżeniami możesz się dzielić ze  swoimi kolegami z gimnazjum, z którymi zapewne kuśtykacie na tych hulajnogach.

Avatar
soonx / 11 kwietnia 2014 o 11:23
0

Dziewczyna po prostu się zawstydziła i dlatego zrobiła taki "unik". Łatwo jest hejtować zdrowym osobom, które są tak krótkowzroczne i nieempatyczne, że nie potrafią sobie wyobrazić jaki to trud by wrócić do zdrowia po wypadku. Skoro siada za kółko to widocznie czuje się odpowiedzialna i pełnosprawna i na pewno jest bardziej ostrożna niż wielu zdrowych kierowców. 

Avatar
Bober / 11 kwietnia 2014 o 10:36
0

Włosów za gęstych to ona nie ma i chyba z zespołem w ukryciu na tej fotce wystepuje bo co to za poza do zdjęcia  jest? Prowadzi auto ja bym jej nie dał hulajnoga jeździć z takim wyrazem twarzy.

Avatar
ddd / 11 kwietnia 2014 o 10:10
0

dobra spoko, ale dlaczego nie napisali wiecej o obrazeniach i tym co tak naprawde sie uzdrowilo w jej organizmie. wiemy ze miala 0 szans na przezycie a potem, ze zyje i jakies pierdolenie o cudfownym uzdrowieniu. taka medycyna w polsce ze nawwet nie wiedzą co się stało

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 3 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 6 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 97 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 5

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!