Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 listopada 2009 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Lubaczów: Myśliwy spod Biłgoraja zginął na polowaniu

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 12 A A

Sam się postrzelił, czy może któryś z kolegów przypadkowo wypalił do niego z dubeltówki? Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 40-letniego myśliwego z Koła Łowieckiego "Słonka” w Zwierzyńcu na polowaniu pod Lubaczowem na Podkarpaciu. Na wtorek zarządzono sekcję zwłok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tomasz P. został odnaleziony w niedzielę po południu po zakończonym zbiorowym polowaniu na terenie lasów pod miejscowością Zabiała w gminie Oleszyce. – Miał ranę postrzałową – informuje Krzysztof Farion z lubaczowskiej policji. – Obok ciała odnaleziono broń myśliwego.

Zabezpieczono również broń pozostałych myśliwych, a także truchło lisa ustrzelonego najprawdopodobniej przez Tomasza P. – Do późnej nocy przesłuchiwano świadków i wykonywano inne czynności operacyjno-dochodzeniowe, m.in. przebadano uczestników polowania na zawartość alkoholu – dodaje Farion.

Wszyscy byli trzeźwi.

Jak się nam udało ustalić, pochodzący z Łukowej w powiecie biłgorajskim myśliwy wybrał się w niedzielę rano z bratem na polowanie zorganizowane przez kolegów z Koła Łowieckiego "Jeleń” w Oleszycach. Wzięło w nim udział ponad 20 myśliwych podzielonych na dwie grupy.

– Prawdopodobnie w ostatnim pędzeniu ustrzelił lisa i chciał go "dostrzelić”, czyli dobić – powiedział nam Henryk Studnicki, zamojski łowczy okręgowy.

Mężczyzna miał przy sobie kniejówkę. To broń myśliwska posiadająca dwie lufy: gładką i gwintowaną. Pozwala na polowanie na ptactwo i grubą zwierzynę podczas jednego polowania. – Nasz myśliwy mógł się potknąć i pociągnąć na spust – przypuszcza Studnicki.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 40-latka. – Kluczowymi dla ustalenia okoliczności śmierci uczestnika polowania będą sekcja zwłok oraz wyniki ekspertyz kryminalistycznych, które udzielą odpowiedzi na zasadnicze pytanie: z czyjej broni padł strzał, który uśmiercił myśliwego i znajdującego się nieopodal zwłok lisa – powiedziała nam Marta Pędkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Tomasz P. był doświadczonym myśliwym z 18-letnim stażem. Zostawił żonę i czworo dzieci.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość_ / 20 listopada 2009 o 17:38
0
mam takie pytanie. czy kazdy z was wie jak to jest stracić ojca?? na pewno nie bo piszecie takie głupoty że głowa mała. Jestem dobrą znajomą dzieci tego zastrzelonego pana i gdybyście byli dzisiaj na pogrzebie zobaczylibyście zapłakane twarze całej jego rodziny i przyjaciół.jak dla mnie to on mógł robić co chciał i kiedy tylko chciał. Macie też trochę racji że zabijanie zwierząt też nie jest dobre ale to przecież było jego hobby i nie mozemy mu tego zabronić. Pan Tomek był na prawdę dobrym człowiekiem zawsze uśmiechniętym i dobrze nastawionym do innych ludzi i na pewno nie był pijany!! jego najmłodszy syn chodzi do podstawówki większość czasu przebywał z ojcem zawsze wszystko robili razem więc teraz po jego śmierci ten chłopak zostanie praktycznie sam i na prawde nie wiem jak on sie teraz czuje ale na pogrzebie chyba najwięcej płakał a matka to musiała go trzymac bo nie mógł sam iść. Naprawdę powinniście się zastanowić co tutaj piszecie i o kim piszecie bo to co się stało to było wielką tragedią dla wszystkich!!
mam takie pytanie. czy kazdy z was wie jak to jest stracić ojca?? na pewno nie bo piszecie takie głupoty że głowa mała. Jestem dobrą znajomą dzieci tego zastrzelonego pana i gdybyście byli dzisiaj na pogrzebie zobaczylibyście zapłakane twarze całej jego rodziny i przyjaciół.jak dla mnie to on mógł robić co chciał i kiedy tylko chciał. Macie też trochę racji że zabijanie zwierząt też nie jest dobre ale to przecież było jego hobby i nie mozemy mu tego zabronić. Pan Tomek był na prawdę dobrym człowiekiem zawsze uśmiechniętym i dobrze nastawiony... rozwiń
Avatar
~gość~ / 19 listopada 2009 o 08:46
0
... napisał:
obchodzą was tylko zwierzęta! nikt nie wspomniał o tym człowieku, o jego rodzinie, znajomych. o tym że zostawił czwórkę dzieci. pomyślcie o tym co oni czują gdy czytają takie rzeczy jak wy wypisujecie. na pewno nie jest im z tym lekko a wy jeszcze pogarszacie sprawę rozczulając się nad zwierzętami nie zastanawiając się nad ich uczuciami.


A zastanowiłeś się co czuje taki myśliwy zabijając ciężarną łanię tuż przed wycieleniem, mordując na raz 2 zwierzaki?
Wypadki zdarzają się wszędzie i nie widzę potrzeby większego użalania się nad myśliwym, który postrzelił sobie głowę prawdopodobnie z głupoty (dobijanie zwierzęcia kolbą) niż nad ofiarami wypadków samochodowych. Szkoda mu było kuli na dobicie tego lisa?? Amunicja chyba nie jest taka droga??
współczuję rodzinie, zwłaszcza dzieciom, ale nie będę się użalał nad myśliwym.


A zastanowiłeś się co czuje taki myśliwy zabijając ciężarną łanię tuż przed wycieleniem, mordując na raz 2 zwierzaki?
Wypadki zdarzają się wszędzie i nie widzę potrzeby większego użalania się nad myśliwym, który postrzelił sobie głowę prawdopodobnie z głupoty (dobijanie zwierzęcia kolbą) niż nad ofiarami wypadków samochodowych. Szkoda mu było kuli na dobicie tego lisa?? Amunicja chyba nie jest taka droga??
współczuję rodzinie, zwłaszcza dzieciom, ale nie będę się użalał nad myśliwym. rozwiń
Avatar
... / 18 listopada 2009 o 20:44
0
obchodzą was tylko zwierzęta! nikt nie wspomniał o tym człowieku, o jego rodzinie, znajomych. o tym że zostawił czwórkę dzieci. pomyślcie o tym co oni czują gdy czytają takie rzeczy jak wy wypisujecie. na pewno nie jest im z tym lekko a wy jeszcze pogarszacie sprawę rozczulając się nad zwierzętami nie zastanawiając się nad ich uczuciami.
Avatar
~gość~ / 17 listopada 2009 o 13:48
0
Myśliwi to ciężcy hipokryci - bredzą ciągle o etyce łowieckiej i odstrzałach redukcyjnych, ale żaden przecież nie będzie strzelał do jakiegoś "pokurcza"wybrakowanego tylko wszyscy walą do najlepszych osobników, żeby mieć sie czym pochwalić przed kumplami - taka prawda
Dlatego mamy to co mamy - lisów pełno bo się nie opłaca polować na nie i w związku z tym zajęcy BRAK, i tak dalej. Populacja coraz słabsza i lepsza nie będzie jak tak dalej będzie sie dziać. Wkrótce będzie trzeba nawet sarny reintrodukować bo zabraknie "ruchomych celów".
niech ktoś oszacuje ile zwierzyny byłoby w Polsce gdyby chociaż na rok zawiesić wykonywanie wyroków przez myśliwych na zwierzynie łownej!!!
Myśliwi to ciężcy hipokryci - bredzą ciągle o etyce łowieckiej i odstrzałach redukcyjnych, ale żaden przecież nie będzie strzelał do jakiegoś "pokurcza"wybrakowanego tylko wszyscy walą do najlepszych osobników, żeby mieć sie czym pochwalić przed kumplami - taka prawda
Dlatego mamy to co mamy - lisów pełno bo się nie opłaca polować na nie i w związku z tym zajęcy BRAK, i tak dalej. Populacja coraz słabsza i lepsza nie będzie jak tak dalej będzie sie dziać. Wkrótce będzie trzeba nawet sarny reintrodukować bo zabraknie "ruc... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 o 21:51
0
do tego typka "llubellak@op.pl"

nie byles, nie widziales, nie wiesz, a piszesz glupoty! Ciekawe jak bys cos zakombinowal jak kilkanascie osob, jeden przez drugiego patrzy sobie na rece i na wynik alkomatu. Piszesz o rzeczach, o ktorych nie masz zielonego pojecia! Kombinowac i opierac sie na ukladach to chyba ty tylko potrafisz w zyciu. KAZDY SADZI WEDLUG SIEBIE!!!
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 o 19:51
0
normalne napisał:
Łowiectwo nie polega głównie na strzelaniu do zwierząt tylko na ich dokarmianiu i dbaniu i dobrostan. Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj.


kolego sympatyczny, rozumię że wiedze czepiesz z opowiadań dziadków albo sam należysz do tego ciekawego grona! powiedz mi z ręką na sercu, ale tak żebyś mógł później spojrzeć w lustro i powiedzieć że prawdę napisałeś-ileż to myśliwych widziałeś dokramiających zwierzynę? ponoć w lubelskim jest około 100 kółek i każde to około 20-30 dorosłych facetów czyli 2000-3000 powinno ganiać po lasach z brakami, marchwią, ziemniakami i innymi przysmakami-ja Ci powiem że widzialem takowych ale nie w takiej liczbie i nie tak często. są tacy ktorzy traktują to poważnie ale 90% to ludzie którzy nie mają na to czasu-polowanie traktują jako hobby, wychalnie butelczyny, spotkanie się z kumplami, pobluzganie na świeżym powietrzu a później wraca, zarzuca garniaka i ma w du*** tą całą zwierzynę! nie opowiadaj bajek że mysliwi to tacy mili panowie, bo moj synek już nie uświadczy żywego zajączka na łące, wszystkei zostały wystrzelane przez tych dziadow!


kolego sympatyczny, rozumię że wiedze czepiesz z opowiadań dziadków albo sam należysz do tego ciekawego grona! powiedz mi z ręką na sercu, ale tak żebyś mógł później spojrzeć w lustro i powiedzieć że prawdę napisałeś-ileż to myśliwych widziałeś dokramiających zwierzynę? ponoć w lubelskim jest około 100 kółek i każde to około 20-30 dorosłych facetów czyli 2000-3000 powinno ganiać po lasach z brakami, marchwią, ziemniakami i innymi przysmakami-ja Ci powiem że widzialem takowych ale nie w takiej liczbie i nie tak ... rozwiń
Avatar
normalne / 16 listopada 2009 o 19:44
0
Łowiectwo nie polega głównie na strzelaniu do zwierząt tylko na ich dokarmianiu i dbaniu i dobrostan. Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj.
Avatar
wiki / 16 listopada 2009 o 16:34
0
WIDOCZNIE OSTATNI JELEŃ,KTÓRY UMKNĄŁ ZABICIA PRZEZ PSEŁDO MYSLIWEGO GO ZASTRZELIŁ.
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 o 16:25
0
o jednego mordercy zwierząt mniej
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 o 15:13
0
jak to ładnie zostało zauważone, wszyscy byli trzeźwi! śmiechu warte! we wszystkich kołach łowieckich zasiadają ważni i ważniejsi tego świata! oni nie pozwolą żeby działa im się krzywda. bliska mi osoba, po ochronie środowiska opowiadała mi jak wyglądał odstrzał kontrolowany zajęcy kilka lat temu-banda durni zapijaczonych strzela do wszystkiego co się rusza, w tym czasie inni przygotowywali ognisko i otwierali kolejne flaszki gorzały! tak było ale już nie jest i to nie z powodu, że myśliwi poszli po rozum do głowy-choć w ich przypadku to ciężko, tylko zajęcy już nie ma!

a to że wszyscy byli trzeźwi, że nieszczęśliwy wypadek, to już kolesie z sądów, prokuratury, lekarze i cała ta cholerna śmietanka łądnie zatuszuje tak jak kwestię odstrzału ponad normy zwierzyny! czy ktoś dziś jeszcze mówi o tym że rekordziści z jakiegoś koła wystrzelali ponad 700 zwierząt więcej niż norma to przewiduje?
jak to ładnie zostało zauważone, wszyscy byli trzeźwi! śmiechu warte! we wszystkich kołach łowieckich zasiadają ważni i ważniejsi tego świata! oni nie pozwolą żeby działa im się krzywda. bliska mi osoba, po ochronie środowiska opowiadała mi jak wyglądał odstrzał kontrolowany zajęcy kilka lat temu-banda durni zapijaczonych strzela do wszystkiego co się rusza, w tym czasie inni przygotowywali ognisko i otwierali kolejne flaszki gorzały! tak było ale już nie jest i to nie z powodu, że myśliwi poszli po rozum do głowy-choć w ich ... rozwiń
Avatar
gość_ / 20 listopada 2009 o 17:38
0
mam takie pytanie. czy kazdy z was wie jak to jest stracić ojca?? na pewno nie bo piszecie takie głupoty że głowa mała. Jestem dobrą znajomą dzieci tego zastrzelonego pana i gdybyście byli dzisiaj na pogrzebie zobaczylibyście zapłakane twarze całej jego rodziny i przyjaciół.jak dla mnie to on mógł robić co chciał i kiedy tylko chciał. Macie też trochę racji że zabijanie zwierząt też nie jest dobre ale to przecież było jego hobby i nie mozemy mu tego zabronić. Pan Tomek był na prawdę dobrym człowiekiem zawsze uśmiechniętym i dobrze nastawionym do innych ludzi i na pewno nie był pijany!! jego najmłodszy syn chodzi do podstawówki większość czasu przebywał z ojcem zawsze wszystko robili razem więc teraz po jego śmierci ten chłopak zostanie praktycznie sam i na prawde nie wiem jak on sie teraz czuje ale na pogrzebie chyba najwięcej płakał a matka to musiała go trzymac bo nie mógł sam iść. Naprawdę powinniście się zastanowić co tutaj piszecie i o kim piszecie bo to co się stało to było wielką tragedią dla wszystkich!!
mam takie pytanie. czy kazdy z was wie jak to jest stracić ojca?? na pewno nie bo piszecie takie głupoty że głowa mała. Jestem dobrą znajomą dzieci tego zastrzelonego pana i gdybyście byli dzisiaj na pogrzebie zobaczylibyście zapłakane twarze całej jego rodziny i przyjaciół.jak dla mnie to on mógł robić co chciał i kiedy tylko chciał. Macie też trochę racji że zabijanie zwierząt też nie jest dobre ale to przecież było jego hobby i nie mozemy mu tego zabronić. Pan Tomek był na prawdę dobrym człowiekiem zawsze uśmiechniętym i dobrze nastawiony... rozwiń
Avatar
~gość~ / 19 listopada 2009 o 08:46
0
... napisał:
obchodzą was tylko zwierzęta! nikt nie wspomniał o tym człowieku, o jego rodzinie, znajomych. o tym że zostawił czwórkę dzieci. pomyślcie o tym co oni czują gdy czytają takie rzeczy jak wy wypisujecie. na pewno nie jest im z tym lekko a wy jeszcze pogarszacie sprawę rozczulając się nad zwierzętami nie zastanawiając się nad ich uczuciami.


A zastanowiłeś się co czuje taki myśliwy zabijając ciężarną łanię tuż przed wycieleniem, mordując na raz 2 zwierzaki?
Wypadki zdarzają się wszędzie i nie widzę potrzeby większego użalania się nad myśliwym, który postrzelił sobie głowę prawdopodobnie z głupoty (dobijanie zwierzęcia kolbą) niż nad ofiarami wypadków samochodowych. Szkoda mu było kuli na dobicie tego lisa?? Amunicja chyba nie jest taka droga??
współczuję rodzinie, zwłaszcza dzieciom, ale nie będę się użalał nad myśliwym.


A zastanowiłeś się co czuje taki myśliwy zabijając ciężarną łanię tuż przed wycieleniem, mordując na raz 2 zwierzaki?
Wypadki zdarzają się wszędzie i nie widzę potrzeby większego użalania się nad myśliwym, który postrzelił sobie głowę prawdopodobnie z głupoty (dobijanie zwierzęcia kolbą) niż nad ofiarami wypadków samochodowych. Szkoda mu było kuli na dobicie tego lisa?? Amunicja chyba nie jest taka droga??
współczuję rodzinie, zwłaszcza dzieciom, ale nie będę się użalał nad myśliwym. rozwiń
Avatar
... / 18 listopada 2009 o 20:44
0
obchodzą was tylko zwierzęta! nikt nie wspomniał o tym człowieku, o jego rodzinie, znajomych. o tym że zostawił czwórkę dzieci. pomyślcie o tym co oni czują gdy czytają takie rzeczy jak wy wypisujecie. na pewno nie jest im z tym lekko a wy jeszcze pogarszacie sprawę rozczulając się nad zwierzętami nie zastanawiając się nad ich uczuciami.
Avatar
~gość~ / 17 listopada 2009 o 13:48
0
Myśliwi to ciężcy hipokryci - bredzą ciągle o etyce łowieckiej i odstrzałach redukcyjnych, ale żaden przecież nie będzie strzelał do jakiegoś "pokurcza"wybrakowanego tylko wszyscy walą do najlepszych osobników, żeby mieć sie czym pochwalić przed kumplami - taka prawda
Dlatego mamy to co mamy - lisów pełno bo się nie opłaca polować na nie i w związku z tym zajęcy BRAK, i tak dalej. Populacja coraz słabsza i lepsza nie będzie jak tak dalej będzie sie dziać. Wkrótce będzie trzeba nawet sarny reintrodukować bo zabraknie "ruchomych celów".
niech ktoś oszacuje ile zwierzyny byłoby w Polsce gdyby chociaż na rok zawiesić wykonywanie wyroków przez myśliwych na zwierzynie łownej!!!
Myśliwi to ciężcy hipokryci - bredzą ciągle o etyce łowieckiej i odstrzałach redukcyjnych, ale żaden przecież nie będzie strzelał do jakiegoś "pokurcza"wybrakowanego tylko wszyscy walą do najlepszych osobników, żeby mieć sie czym pochwalić przed kumplami - taka prawda
Dlatego mamy to co mamy - lisów pełno bo się nie opłaca polować na nie i w związku z tym zajęcy BRAK, i tak dalej. Populacja coraz słabsza i lepsza nie będzie jak tak dalej będzie sie dziać. Wkrótce będzie trzeba nawet sarny reintrodukować bo zabraknie "ruc... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 o 21:51
0
do tego typka "llubellak@op.pl"

nie byles, nie widziales, nie wiesz, a piszesz glupoty! Ciekawe jak bys cos zakombinowal jak kilkanascie osob, jeden przez drugiego patrzy sobie na rece i na wynik alkomatu. Piszesz o rzeczach, o ktorych nie masz zielonego pojecia! Kombinowac i opierac sie na ukladach to chyba ty tylko potrafisz w zyciu. KAZDY SADZI WEDLUG SIEBIE!!!
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 o 19:51
0
normalne napisał:
Łowiectwo nie polega głównie na strzelaniu do zwierząt tylko na ich dokarmianiu i dbaniu i dobrostan. Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj.


kolego sympatyczny, rozumię że wiedze czepiesz z opowiadań dziadków albo sam należysz do tego ciekawego grona! powiedz mi z ręką na sercu, ale tak żebyś mógł później spojrzeć w lustro i powiedzieć że prawdę napisałeś-ileż to myśliwych widziałeś dokramiających zwierzynę? ponoć w lubelskim jest około 100 kółek i każde to około 20-30 dorosłych facetów czyli 2000-3000 powinno ganiać po lasach z brakami, marchwią, ziemniakami i innymi przysmakami-ja Ci powiem że widzialem takowych ale nie w takiej liczbie i nie tak często. są tacy ktorzy traktują to poważnie ale 90% to ludzie którzy nie mają na to czasu-polowanie traktują jako hobby, wychalnie butelczyny, spotkanie się z kumplami, pobluzganie na świeżym powietrzu a później wraca, zarzuca garniaka i ma w du*** tą całą zwierzynę! nie opowiadaj bajek że mysliwi to tacy mili panowie, bo moj synek już nie uświadczy żywego zajączka na łące, wszystkei zostały wystrzelane przez tych dziadow!


kolego sympatyczny, rozumię że wiedze czepiesz z opowiadań dziadków albo sam należysz do tego ciekawego grona! powiedz mi z ręką na sercu, ale tak żebyś mógł później spojrzeć w lustro i powiedzieć że prawdę napisałeś-ileż to myśliwych widziałeś dokramiających zwierzynę? ponoć w lubelskim jest około 100 kółek i każde to około 20-30 dorosłych facetów czyli 2000-3000 powinno ganiać po lasach z brakami, marchwią, ziemniakami i innymi przysmakami-ja Ci powiem że widzialem takowych ale nie w takiej liczbie i nie tak ... rozwiń
Avatar
normalne / 16 listopada 2009 o 19:44
0
Łowiectwo nie polega głównie na strzelaniu do zwierząt tylko na ich dokarmianiu i dbaniu i dobrostan. Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj.
Avatar
wiki / 16 listopada 2009 o 16:34
0
WIDOCZNIE OSTATNI JELEŃ,KTÓRY UMKNĄŁ ZABICIA PRZEZ PSEŁDO MYSLIWEGO GO ZASTRZELIŁ.
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 o 16:25
0
o jednego mordercy zwierząt mniej
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 o 15:13
0
jak to ładnie zostało zauważone, wszyscy byli trzeźwi! śmiechu warte! we wszystkich kołach łowieckich zasiadają ważni i ważniejsi tego świata! oni nie pozwolą żeby działa im się krzywda. bliska mi osoba, po ochronie środowiska opowiadała mi jak wyglądał odstrzał kontrolowany zajęcy kilka lat temu-banda durni zapijaczonych strzela do wszystkiego co się rusza, w tym czasie inni przygotowywali ognisko i otwierali kolejne flaszki gorzały! tak było ale już nie jest i to nie z powodu, że myśliwi poszli po rozum do głowy-choć w ich przypadku to ciężko, tylko zajęcy już nie ma!

a to że wszyscy byli trzeźwi, że nieszczęśliwy wypadek, to już kolesie z sądów, prokuratury, lekarze i cała ta cholerna śmietanka łądnie zatuszuje tak jak kwestię odstrzału ponad normy zwierzyny! czy ktoś dziś jeszcze mówi o tym że rekordziści z jakiegoś koła wystrzelali ponad 700 zwierząt więcej niż norma to przewiduje?
jak to ładnie zostało zauważone, wszyscy byli trzeźwi! śmiechu warte! we wszystkich kołach łowieckich zasiadają ważni i ważniejsi tego świata! oni nie pozwolą żeby działa im się krzywda. bliska mi osoba, po ochronie środowiska opowiadała mi jak wyglądał odstrzał kontrolowany zajęcy kilka lat temu-banda durni zapijaczonych strzela do wszystkiego co się rusza, w tym czasie inni przygotowywali ognisko i otwierali kolejne flaszki gorzały! tak było ale już nie jest i to nie z powodu, że myśliwi poszli po rozum do głowy-choć w ich ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 22 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 52 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 510 69

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?