Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 maja 2020 r.
18:39

Maską i tekturową kamerą we władzę PiS. Happening przedsiębiorców na rynku w Zamościu

568 15 A A

Człowiek w masce z wizerunkiem prezydenta Dudy i jego kolega z kamerą „TVPiS”, w której taśmę filmową imitowały dwie rolki papieru toaletowego, natychmiast zwrócili uwagę policjantów. – Zostaliśmy wylegitymowani. Nie wiemy, z jakiego powodu – mówią nam Igor Lewandowski i Łukasz Moskal, zamojski przedsiębiorca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Happening urządzili dzisiaj z okazji przyjazdu do Zamościa wicepremiera Jacka Sasina i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, którzy zamierzali pochwalić się inwestycjami dla regionu. Świadkiem zdarzenia był nasz fotoreporter Kazimierz Chmiel.

– Przedsiębiorcy chodzili między dziennikarzami podczas konferencji prasowej wicepremiera. Potem z jednego z ogródków restauracyjnych poleciała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Skandowali też: „Panie Sasin, kto kazał gazować przedsiębiorców” – relacjonuje.

Lewandowski i Moskal w sobotę byli na proteście przedsiębiorców w Warszawie, by wyrazić swoje niezadowolenie wobec „tarczy antykryzysowej”. Doszło do starć z policją.

– Na własnej skórze przekonaliśmy się, jak działa policja w naszym kraju. To była pokojowa demonstracja. Na tym polega demokracja, żeby wyrażać swoje niezadowolenie. My mamy wiele argumentów przeciwko władzy, oni mają tylko argument siły – komentuje Igor Lewandowski.

Dzisiejszy happening na rynku w Zamościu zorganizowali spontanicznie. Niebieską kamerę z napisem „TVPiS” i rolkami papieru toaletowego kleili w nocy z tektury. – Z tego, z czego są nasze media – mówi Lewandowski.

Maski z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy kupili po drodze na rynek. – Chcieliśmy jeszcze przygotować baner, ale nie starczyło nam już na to czasu – dodaje Łukasz Moskal.

W sumie w happeningu wzięło udział kilka osób. Uwagę zwracał im nawet prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Interweniowała także policja, która spisała przedsiębiorców. – Policjanci nas wylegitymowali. Nie wiemy nawet, z jakiego powodu. Kazali też ściągnąć maski – mówi Lewandowski.

Policja potwierdza, że wylegitymowano trzech mężczyzn.

Uczestnicy happeningu tłumaczą, że chcieli zadać pytania Jackowi Sasinowi. – Nie doczekaliśmy się na panel z pytaniami. Na pewno na tym nie spoczniemy. Ludzie już do mnie piszą, że jeśli będziemy znowu jechać na protest, to się do nas przyłączą – mówi Moskal.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 19 maja 2020 r. o 20:11
+65
Brawo Zamość ! I hańba dla policji za wysługiwanie się autorytarnej PiSowskiej władzy !
Avatar
maria-antonina / 20 maja 2020 r. o 08:32
+14
Chcieliście zadać pytanie p.Sasinowi wybitnemu intelektualiście bha bhabha haaa ;-)
Avatar
Bleee / 20 maja 2020 r. o 13:40
+12
Czy przedsiębiorcy warszawscy, którzy podobno uczestniczą w proteście K0Domitów wiedzą, że wypłaty rządowych pieniędzy dla nich sabotuje Rafał Trzaskowski?... Czy załatwienie ledwie 5% wniosków w Warszawie to celowa chęć sprowokowania niezadowolenia społecznego?
 Jak mozna sprowokowac cos co dzieki pismatolom juz dawno jest na maksymalnym poziomie? Jaka dzis stawka za dwa wpisy pod rzad?
Avatar
Bleee / 20 maja 2020 r. o 11:23
+7
Pan Łukasz Moskal wymieniony w aktykule nie jest przedsiębiorcą, firma jest zarejestrowana na inną osobę, łatwo sprawdzić w CEIDG. Artykuły powinny się wykazywać większą rzetelnością.
 Taka jak wiadomosci na tvp ?
Avatar
Obywatelka81 / 20 maja 2020 r. o 11:35
+5
Nie wiem, nie oglądam wiadomości na TVP ani na TVN. Tak jak powiedziałam łatwo sprawdzić. Dobrze, że przedsiębiorcy strajkują, popieram każdą grupę społeczną, która strajkuje :) bo każdy ma jakieś swoje racje i prawa, których należy bronić. Jednak trzymając się faktów. Ok, może Pan Łukasz strajkuje bo popiera przedsiębiorców i super, ale działalności gospodarczej nie prowadzi. Pozdrawiam serdecznie.
Avatar
Obywatelka81 / 20 maja 2020 r. o 11:20
0
Pan Łukasz Moskal wymieniony w aktykule nie jest przedsiębiorcą, firma jest zarejestrowana na inną osobę, łatwo sprawdzić w CEIDG. Artykuły powinny się wykazywać większą rzetelnością.
Avatar
Bleee / 20 maja 2020 r. o 09:15
0
Teraz KOD udaje przedsiębiorców?
 Nie - pisowska farme troli :))
Avatar
TECZOWY_ZSL / 20 maja 2020 r. o 12:49
-1
... większość z Urzędów Pracy w dużych miastach szybko i sprawnie przekazuje środki z Tarczy Antykryzysowej na konta pracodawców. Na przykład w Gorzowie Wlkp. procent rozpatrzonych wniosków o pożyczkę w stosunku do wpływów wynosi 92% - w Lublinie nieco ponad 50%, a w mieście pod zarządem Rafała Trzaskowskiego - mocne 5% ;)
Avatar
asap / 20 maja 2020 r. o 20:33
-3
Widziałem ten  pseudo happening i szczerze, to gorszej błazenady jeszcze nie widziałem:) Pan magik z kamerą nie wysilił się zbytnio. Jeżeli myśli, że zrobi show na FB to słabo. Tylko nie rozumiem dlaczego podczas spotkania premiera? Zobaczymy czy będzie miał odwagę pokazać się z kamerą jak KO będzie w Zamościu? Czekam - Panie Moskal.
Avatar
akks / 20 maja 2020 r. o 20:49
-5
Do: Adam_z_Lublina Panie Adamie co Pan taki zadowolony? Czy Pan nie pamięta władzy poprzedników PiS?! Ludzie pamiętają. KOD udający przedsiębiorców - smutne, a latanie z rolką papieru .... nie wiem czy to jest takie zabawne.
Avatar
akks / 20 maja 2020 r. o 21:39
-8
Chcieliście zadać pytanie p.Sasinowi wybitnemu intelektualiście bha bhabha haaa ;-) Pani Mario-Antonin, proponuję by Pani udzieliła odpowiedzi a nie jakieś wyśmiewanie się z premiera. Sądząc po Pani wpisie to elokwencją pani grzeszy:). A skoro tak to musi być Pani albo trollem KO albo KOD-u. Proszę coś więcej napisać bardziej ciekawego niz samo buhahaha haha haa. pozdrawiam akks
Avatar
asap / 20 maja 2020 r. o 21:19
-7
Do:  maria-antonina Widzę, że kolejan intelektulistka się znalazła. Pewnie lepsza jedna z peszyc w KO albo KOD 
Avatar
akks / 20 maja 2020 r. o 20:49
-5
Do: Adam_z_Lublina Panie Adamie co Pan taki zadowolony? Czy Pan nie pamięta władzy poprzedników PiS?! Ludzie pamiętają. KOD udający przedsiębiorców - smutne, a latanie z rolką papieru .... nie wiem czy to jest takie zabawne.
Avatar
asap / 20 maja 2020 r. o 20:33
-3
Widziałem ten  pseudo happening i szczerze, to gorszej błazenady jeszcze nie widziałem:) Pan magik z kamerą nie wysilił się zbytnio. Jeżeli myśli, że zrobi show na FB to słabo. Tylko nie rozumiem dlaczego podczas spotkania premiera? Zobaczymy czy będzie miał odwagę pokazać się z kamerą jak KO będzie w Zamościu? Czekam - Panie Moskal.
Avatar
Bleee / 20 maja 2020 r. o 13:40
+12
Czy przedsiębiorcy warszawscy, którzy podobno uczestniczą w proteście K0Domitów wiedzą, że wypłaty rządowych pieniędzy dla nich sabotuje Rafał Trzaskowski?... Czy załatwienie ledwie 5% wniosków w Warszawie to celowa chęć sprowokowania niezadowolenia społecznego?
 Jak mozna sprowokowac cos co dzieki pismatolom juz dawno jest na maksymalnym poziomie? Jaka dzis stawka za dwa wpisy pod rzad?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 20 maja 2020 r. o 12:52
-12
Czy przedsiębiorcy warszawscy, którzy podobno uczestniczą w proteście K0Domitów wiedzą, że wypłaty rządowych pieniędzy dla nich sabotuje Rafał Trzaskowski?... Czy załatwienie ledwie 5% wniosków w Warszawie to celowa chęć sprowokowania niezadowolenia społecznego?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 20 maja 2020 r. o 12:49
-1
... większość z Urzędów Pracy w dużych miastach szybko i sprawnie przekazuje środki z Tarczy Antykryzysowej na konta pracodawców. Na przykład w Gorzowie Wlkp. procent rozpatrzonych wniosków o pożyczkę w stosunku do wpływów wynosi 92% - w Lublinie nieco ponad 50%, a w mieście pod zarządem Rafała Trzaskowskiego - mocne 5% ;)
Avatar
Obywatelka81 / 20 maja 2020 r. o 11:35
+5
Nie wiem, nie oglądam wiadomości na TVP ani na TVN. Tak jak powiedziałam łatwo sprawdzić. Dobrze, że przedsiębiorcy strajkują, popieram każdą grupę społeczną, która strajkuje :) bo każdy ma jakieś swoje racje i prawa, których należy bronić. Jednak trzymając się faktów. Ok, może Pan Łukasz strajkuje bo popiera przedsiębiorców i super, ale działalności gospodarczej nie prowadzi. Pozdrawiam serdecznie.
Avatar
Bleee / 20 maja 2020 r. o 11:23
+7
Pan Łukasz Moskal wymieniony w aktykule nie jest przedsiębiorcą, firma jest zarejestrowana na inną osobę, łatwo sprawdzić w CEIDG. Artykuły powinny się wykazywać większą rzetelnością.
 Taka jak wiadomosci na tvp ?
Avatar
Obywatelka81 / 20 maja 2020 r. o 11:20
0
Pan Łukasz Moskal wymieniony w aktykule nie jest przedsiębiorcą, firma jest zarejestrowana na inną osobę, łatwo sprawdzić w CEIDG. Artykuły powinny się wykazywać większą rzetelnością.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]

Wokół Starego Miasta w Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych. Kto nie wierzy w efekty, niech zobaczy łąki, które powstały dwa lata temu i kwitną

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza
Magazyn

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza

Sowieci od połowy maja czynią intensywne przygotowania do kontrofensywy na Ukrainie oraz decydujących działań na Białorusi. 16 maja sowiecka 12 Armia rozpoczyna działania zaczepne. Wódz Naczelny, Józef Piłsudski, 17 maja wydaje dyrektywę o utworzeniu Frontu Północnego, a następnego dnia przyjeżdża do Warszawy, gdzie witany jest – przez władze polityczne i społeczeństwo – jako wielki strateg i heroiczny zwycięzca. W kościele św. Aleksandra odbywa się specjalna msza na jego cześć. W tych dniach na Śląsku Cieszyńskim następuje eskalacja wzajemnej polsko-czeskiej agresji, mająca zastraszyć przeciwnika przed planowanym plebiscytem, którego celem byłoby rozstrzygnięcie sporu terytorialnego między Polską a Czechosłowacją.

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

41 tys. zł stracił 45-latek z pow. rycykiego, który kupił na jednym z portali internetowych ciągnik rolniczy. Maszyny nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym nagle się urwał.

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Jest akt oskarżenia w sprawie makabrycznej zbrodni w Dobrosławowie koło Puław. 37-letni Ukrainiec zabił i okradł dwóch rodaków, z którymi pracował w jednym gospodarstwie. Potrzebował pieniędzy na wódkę i narkotyki.

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Trzech piłkarzy żegna się z drużyną Artura Bożyka. Szkoleniowiec też nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z biało-zielonymi. Rozmowy jednak trwają.

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień
1 czerwca 2020, 16:00

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień

Warsztaty Kultury tradycyjnie zaprezentowały harmonogram działań na najbliższy tydzień. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, instytucja oferuje wiele propozycji online na swoim Facebooku, ale wrócą także wydarzenia offline, m.in. wystawy i Noc Kultury.

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pluskwy domowe mogą z łatwością uprzykrzyć codzienne życie. Dodatkowo insekty mogą przenosić wiele groźnych chorób. Zwalczenie pluskwy domowej nie jest łatwe, ale konieczne. Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się pluskiew z własnego mieszkania.

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy
galeria

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy

Dzisiaj około godz. 13 na ul. Polnej w Puławach doszło do pożaru osobowego land rovera. Samochód gasić próbował jego właściciel, ale nie zdołał opanować ognia. Konieczne było wsparcie straży pożarnej.

 Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika to coraz częściej wybierane rozwiązanie w obecnych czasach. Nie tylko ze względu na ekologię, ale także koszt, który się szybko zwraca. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych, dowiesz się poniżej.

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]
galeria

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]

Przemytnicy przewieźli z Ukrainy do Polski nielegalne papierosy. Kiedy szykowali się do przetransportowania kontrabandy w głąb kraju, nakryli ich funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Udało im się zabezpieczyć jedynie część transportu, bo przemytnicy podpalili auto, którym podróżowali.

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Optymalizacja feedu produktowego powinna być stałą częścią strategii online każdego wydawcy. Dlaczego należy nieustannie go aktualizować i weryfikować? Co można dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z sekcji AZS UMCS Lublin triumfował w II Amatorskim Turnieju FIFA 20. Podobnie było w lutowych rozgrywkach, kiedy także nie znalazł sobie równych