Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 lutego 2015 r.
11:45
Edytuj ten wpis

Myślała, że pomaga policji. Wysłała oszustom 33 tys. zł

0 10 A A

Mieszkanka Zamościa przelała pieniądze oszustom myśląc, że pomaga policji. Dzięki czujności pracownika poczty udało się je odzyskać. Mundurowi zatrzymali trzech oszustów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piątek po południu warszawscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców stolicy w wieku 30-44 lat.

Mężczyźni wpadli tuż po wypłacie pieniędzy pochodzących z oszustwa metodą "na policjanta". Ich zatrzymanie było możliwe dzięki czujności pracownika urzędu pocztowego, który powiadomił policję.

Jak się okazało kilkanaście tysięcy złotych, które wypłacili mężczyźni to gotówka należąca do 55-letniej mieszkanki Zamościa. Kobieta otrzymała telefon od swojego 89-letniego ojca, który pytał czy jej syn potrzebuje gotówki.

Jak się okazało 89-latek przekazem pocztowym przesłał 9 tysięcy złotych wierząc, że pomaga wnukowi od którego otrzymał telefon z prośbą o pomoc. Tuż po rozmowie z ojcem, kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta.

- Rzekomy policjant poinformował 55-latkę, że jej ojciec padł ofiarą oszustów i tylko współpraca z jej strony może przyczynić się do rozpracowania szajki przestępców. Według zapewnień rozmówcy, by złapać oszustów należało błyskawicznym przekazem pocztowym przesłać pieniądze - mówi Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

55-latka wierząc, że pomaga w rozpracowywaniu oszustów i przyczyni się do zatrzymania przestępców, którzy oszukali jej ojca, przesłała w kilku "ratach" 33 tysiące złotych.

Jeden z przekazów pocztowych wzbudził czujność pracownika poczty. Swoimi podejrzeniami pocztowiec podzielił się z policjantami. Mundurowi tuż po wypłacie gotówki zatrzymali trzech mieszkańców Warszawy w wieku 33 - 44 lat, którzy odbierali pieniądze. Mężczyźni przyznali się, że pieniądze pochodzą z oszustwa.

- Trójka zatrzymanych pod zarzutem oszustwa trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy pracując nad sprawą i ustalają czy mężczyźni nie mają związku z innymi podobnymi przestępstwami - mówi Kopeć.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
big / 2 lutego 2015 r. o 11:42

Ludzie zamiast oddawać oszustom dziesiątki tysięcy dajcie mi ułamek tego, kupię meble dzieciom, tysiąc wystarczy.

Widzę, że nie ma  chętnych. To tym gorzej o was świadczy, wolicie oddać złodziejom to niech was okradają dalej.

Avatar
Henio / 2 lutego 2015 r. o 11:33

Jakakolwiek pomoc policji,zawsze się musi tak skończyć !!  niestety !!!  ludzie muszą z tym skończyć !!!

Avatar
Gość / 1 lutego 2015 r. o 22:40

Ludzie zamiast oddawać oszustom dziesiątki tysięcy dajcie mi ułamek tego, kupię meble dzieciom, tysiąc wystarczy.

Avatar
obserwująca / 1 lutego 2015 r. o 18:05

Oszusci dzwonią telefonem na hybił trafił a może trafią na ofiarę i tak leci.Sama odbieram dziwne telefony głuche i zaraz się rozłańczaja.Czatują na osoby starsze.W głowie się nie mieści jak można tak bez zastanowienia i bez kontaktu telefonicznego z rodziną ,dawać im pieniądze.Chyba uważam że mnie nie nabrali by a po drugie nie posiadam takiej dużej kwoty gotowki w domu a nawet w banku.Zadanie dla dzieci i wnuków aby poinformować rodziców i dziadków o takich występkach to wtedy zapobiegniem dalszym występkom oszustów.Do dzieła dzieci i wnuki.

Avatar
big / 1 lutego 2015 r. o 15:38

Ludzie zamiast oddawać oszustom dziesiątki tysięcy dajcie mi ułamek tego, kupię meble dzieciom, tysiąc wystarczy.

Avatar
Mika / 1 lutego 2015 r. o 13:49

nasuwa sie pytanie, skąd oszuści znaja numery telefonów do ojca i do corki, skąd wiedza ze dyspnuja pieniędzmi ?? czyzby mieli wtyki w bankach???? ktore dysponuja takimi danymi?


Też uważam, że to pracownicy banków wydają ludzi swoim kolesiom, którzy dzwonią i okradają ludzi!!! Już to nie raz pisałam, aby policja w końcu wzięła się za dupy pracowników banków!!!!

Avatar
marek / 1 lutego 2015 r. o 13:09

55 lat , a zapewne "tempa" .Tyle się mówi o tych oszustach, a Ona ....ech.....

Avatar
WWz / 1 lutego 2015 r. o 12:57

Pracownikowi Poczty należy się awans i to od razu do KG.

Avatar
boski_lu / 1 lutego 2015 r. o 12:38

nasuwa sie pytanie, skąd oszuści znaja numery telefonów do ojca i do corki, skąd wiedza ze dyspnuja pieniędzmi ?? czyzby mieli wtyki w bankach???? ktore dysponuja takimi danymi?

Avatar
ja / 1 lutego 2015 r. o 12:10

Medal za bycie inteligentnym inaczej tej pani się należy :)

Avatar
big / 2 lutego 2015 r. o 11:42

Ludzie zamiast oddawać oszustom dziesiątki tysięcy dajcie mi ułamek tego, kupię meble dzieciom, tysiąc wystarczy.

Widzę, że nie ma  chętnych. To tym gorzej o was świadczy, wolicie oddać złodziejom to niech was okradają dalej.

Avatar
Henio / 2 lutego 2015 r. o 11:33

Jakakolwiek pomoc policji,zawsze się musi tak skończyć !!  niestety !!!  ludzie muszą z tym skończyć !!!

Avatar
Gość / 1 lutego 2015 r. o 22:40

Ludzie zamiast oddawać oszustom dziesiątki tysięcy dajcie mi ułamek tego, kupię meble dzieciom, tysiąc wystarczy.

Avatar
obserwująca / 1 lutego 2015 r. o 18:05

Oszusci dzwonią telefonem na hybił trafił a może trafią na ofiarę i tak leci.Sama odbieram dziwne telefony głuche i zaraz się rozłańczaja.Czatują na osoby starsze.W głowie się nie mieści jak można tak bez zastanowienia i bez kontaktu telefonicznego z rodziną ,dawać im pieniądze.Chyba uważam że mnie nie nabrali by a po drugie nie posiadam takiej dużej kwoty gotowki w domu a nawet w banku.Zadanie dla dzieci i wnuków aby poinformować rodziców i dziadków o takich występkach to wtedy zapobiegniem dalszym występkom oszustów.Do dzieła dzieci i wnuki.

Avatar
big / 1 lutego 2015 r. o 15:38

Ludzie zamiast oddawać oszustom dziesiątki tysięcy dajcie mi ułamek tego, kupię meble dzieciom, tysiąc wystarczy.

Avatar
Mika / 1 lutego 2015 r. o 13:49

nasuwa sie pytanie, skąd oszuści znaja numery telefonów do ojca i do corki, skąd wiedza ze dyspnuja pieniędzmi ?? czyzby mieli wtyki w bankach???? ktore dysponuja takimi danymi?


Też uważam, że to pracownicy banków wydają ludzi swoim kolesiom, którzy dzwonią i okradają ludzi!!! Już to nie raz pisałam, aby policja w końcu wzięła się za dupy pracowników banków!!!!

Avatar
marek / 1 lutego 2015 r. o 13:09

55 lat , a zapewne "tempa" .Tyle się mówi o tych oszustach, a Ona ....ech.....

Avatar
WWz / 1 lutego 2015 r. o 12:57

Pracownikowi Poczty należy się awans i to od razu do KG.

Avatar
boski_lu / 1 lutego 2015 r. o 12:38

nasuwa sie pytanie, skąd oszuści znaja numery telefonów do ojca i do corki, skąd wiedza ze dyspnuja pieniędzmi ?? czyzby mieli wtyki w bankach???? ktore dysponuja takimi danymi?

Avatar
ja / 1 lutego 2015 r. o 12:10

Medal za bycie inteligentnym inaczej tej pani się należy :)

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!