Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 lutego 2018 r.
20:44

Nastolatkowie zamordowali starszego mężczyznę dla 10 zł i starego radia. Usłyszeli wyroki

0 45 A A
Chociaż na miejscu zbrodni zabezpieczono sporo śladów, kryminalni długo nie mogli namierzyć sprawców.
Chociaż na miejscu zbrodni zabezpieczono sporo śladów, kryminalni długo nie mogli namierzyć sprawców.

Zakończył się proces trzech nastolatków oskarżonych o brutalne zabójstwo. Zakatowali starszego mężczyznę dla 10 zł i starego radia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę Damiana R., Daniela S. i Kamila D. rozstrzygnął wczoraj Sąd Okręgowy w Zamościu. W dniu, kiedy dopuścili się okrutnej zbrodni, najmłodsi z nich mieli zaledwie 15 lat. Ponieważ odpowiadali za zabójstwo, sądzono ich jak dorosłych.

Ze względu na młody wiek oskarżonych sąd wyłączył jednak jawność procesu. Co za tym idzie, niejawne jest też uzasadnienie wyroku. Kamil D. został skazany na 5 lat więzienia. Jego kolegom sąd wymierzył kary 6 lat pozbawienia wolności.

W lipcu 2015 r. w Chomęciskach Małych, niedaleko Zamościa, w domu na obrzeżach wsi znaleziono ciało 71-letniego gospodarza. Mężczyzna miał na ciele liczne obrażenia. Okazało się, że został brutalnie pobity. Napastnicy kopali go w głowę i klatkę piersiową. Bili drewnianym kołkiem i motyką z metalowym ostrzem – ustalili później śledczy.

Chociaż na miejscu zbrodni zabezpieczono sporo śladów, kryminalni długo nie mogli namierzyć sprawców. Dopiero po dwóch latach wpadli na trop Damiana R. i jego kolegów. W rozwiązaniu sprawy pomogła analiza śladów krwi pozostawionych na drzwiach domu. Specjaliści porównali zabezpieczoną krew z próbkami DNA pobranymi od osób wytypowanych wcześniej przez policjantów. Okazało się, że jedna z nich jest blisko spokrewniona z człowiekiem, którego krew była na drzwiach. Jak się okazało, ślady zostawił 15-letni syn mężczyzny.

Chłopak został zatrzymany, a śledczy postawili mu zarzut zabójstwa. Nastolatek był wcześniej przesłuchiwany w tej sprawie jako świadek. Nie przyznał się wtedy, by kiedykolwiek był w domu ofiary. Później zdradził jednak, że bijąc 71-latka uderzył pięścią o drzwi. Tak zostawił na nich swoją krew. Kryminalni zatrzymali też dwóch jego kolegów. W dniu zabójstwa mieli 15 i 17 lat. Podczas śledztwa Daniel S. i jego koledzy przyznali się do zabójstwa i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Z akt sprawy wynika, że przed napaścią młodzi ludzie pili alkohol. Postanowili wówczas, że okradną samotnego mężczyznę, który mieszkał na skraju wsi. Podejrzewali, że ma on w domu pieniądze za sprzedane krowy.

Wtargnęli do domu i zaczęli bić gospodarza. Gospodarz nie chciał powiedzieć, gdzie są pieniądze. W jego domu nastolatkowie znaleźli tylko 10 zł. Zabrali też stare radio. Zostawili konającego mężczyznę i wyszli. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 23:34
+1
Ile dostali ???? Do utylizacji ten gnój
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 23:16
+1
Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem ,składanie fałszywych zeznań, mataczenie. To jakaś lokalna klika, że zapadł taki wyrok? Prokurator to spał na rozprawie?
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 23:10
+1
Za zabicie psa są większe wyroki. Nowa ustawa o ochronie zwierząt powinna być najwyraźniej stosowana również do ludzi.
Avatar
Wysoki Sąd / 6 lutego 2018 o 21:58
+1
Szok! Co to za wyroki?! Powinni zgnić w pierdlu o wodzie i chlebie.To ma być kara ?!Za morderstwo?! Jedyna nadzieja w tym że starszy Pan miał bliskich i ktoś sam wymierzy sprawiedliwość.Gdybym ich spotkał na ulicy i wiedział kim są osobiście i własnoręcznie ..z przyjemnością..
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:50
+1
Do czego to wszystko zmierza? za 10 zł? Tyle jest warte życie w dzisiejszych czasach? Nic dziwnego, poniekąd było przyzwolenie na rozpowszechnianie się tego zjawiska. Małe wyroki, dozory kuratora itd. Obserwowałam to zjawisko rodzenia się zwyrodnialców, od lat. Dlatego jestem za tym, aby wyroki były surowsze i adekwatne do popełnionego czynu. Nie chcemy żyć w ciągłym zagrożeniu, bo żyje wśród nas tyle zwyrodnialców. 15, 16 lat i już bandyta. Przecież, są to jeszcze dzieci i już mordercy?
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:43
+1
no tak gospodarz był już stary ,pewnie niedługo sam by umarł ,te 6 lat ,to i tak sad po bandzie pojechał ,ktoś pisał o karze śmierci ,o ,tak ,ale najpierw należy wywieszać takich sędziów ,co nasze pieniądze szubrawcy biorą ,a działaja przeciw społeczenstwu po stronie bandytów ,co im w tych durnych łbach siedzi??
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:31
+1
Jaja sobie robią jestem za przywróceniem kary smierci. I co niby jak wyjdą to ich taką resocjalizację zrobią że pójdą na studia zrobią magisterkę i będą pożądanymi ludźmi którzy płacą podatki śmiech na sali ja nie chcę płacić na nich podatku banda darmozjadów
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:17
+1
5 i 6 lat za zabicie człowieka?!Zgroza.Gdyby uczynili tak z kimś z mojej rodziny to Sądu by nie było bo ich już dawno by nie było.Karo śmierci-WRÓĆ.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:17
+1
Co to za śmieszne wyroki? To jest jak naplucie w twarz nam uczciwym ludziom i jego rodzinie. Za zbiorowe zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i bez jakiegokolwiek motywu to minimum powinno być 15 lat i to tylko wtedy, gdy czymś nadzwyczajnym wykazali się w młodości. Czego ten sąd nauczył tych zwyrodnialców? Mam nadzieję, że Ziobro zainterweniuje, by chronić nas przed nieodpowiedzialnymi decyzjami sędziów. A jeżeli wyjdą po 3 latach, to powinni zamieszkać przy tej sędzinie. Podpowiem im, że on za swą głupotę otrxymuje 12.000 zł. Teraz tylko wyjść na spacer. Gnojki powinni zawisnąć, kiedy wreszcie ta lewicowa chołota w PE zostanie zastąpiona i powróci kara śmierci dla bandytów, a zostanie zlikwidowana wobec osób chorych?
Co to za śmieszne wyroki? To jest jak naplucie w twarz nam uczciwym ludziom i jego rodzinie. Za zbiorowe zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i bez jakiegokolwiek motywu to minimum powinno być 15 lat i to tylko wtedy, gdy czymś nadzwyczajnym wykazali się w młodości. Czego ten sąd nauczył tych zwyrodnialców? Mam nadzieję, że Ziobro zainterweniuje, by chronić nas przed nieodpowiedzialnymi decyzjami sędziów. A jeżeli wyjdą po 3 latach, to powinni zamieszkać przy tej sędzinie. Podpowiem im, że on za swą głupotę otrxymuje 12.000 zł. Teraz tylko... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:13
+1
jaja jakies 6 lat za umyslne zabojstwo, przeciez nikt w to nie wierzy, ze w przyszlosci zostana normalnymi mezami i ojcami. To sa mordercy, bez wzgledu na wiek! MORDERCY!
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:18
0
no to kolesie pod celą będą mieli używanie
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:12
0
za zamordowanie człowieka z chęci zysku młodzi zwyrodnialcy dostają 5-6 lat, to ja dziękuję za taki wymiar sprawiedliwości, mam nadzieję ze ten skandaliczny wyrok zostanie zaskarżony, trzeba wysłać link do Ministra
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:27
0
Już wszystko się wyjaśniło. Na zminiejszenie wymiaru kary wpłynęły następujące fuckty: są ciotami, a dziadek ich molestował. Wywodzą się z uczciwej ubeckiej rodziny, no i czynnie skakali na demonstracjach KODu. To wszystko zaskutkowało tak niskim wyrokiem. (Oglądaj TfujWał e.N tam znajdziesz więcej takich fucktów)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:55
0
moze przy okazji pojawi sie kwota łapówki dla składu sedziowskiego słynnego gangu w togach z zamościa? ,a czy oni maja prawdziwe ,czy lewe papiery z targu? sprawdzał to ktoś kiedyś?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:27
0
W artykule wyżej opisują 8-letni wyrok dla faceta za usiłowanie zabójstwa żony. Tutaj ledwo 5 - 6 letnie wyroki za morderstwo.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 15:33
0
Oprocz kratki "nie jestem robotem" powinna byc "nie jestem politycznym idiota internetowym" jak taki gosc co pisze o nieletnich mlodzi wyborcy pisu
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:45
0
-"Przypomnij sobie, kto zachęcał "róbta co chceta"." Nie podobają ci się słowa św.Augustyna!?Pewnie żeś ateista.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:42
0
Aż się w pale nie mieści co wyrabia ta złota pisowska młodzież...
Avatar
:( / 7 lutego 2018 o 11:52
0
undefined napisał:
Typowi wyborcy PiSu,totalnie bezmózgowi.Nie lubię totalnych.
Przypomnij sobie, kto zachęcał "róbta co chceta" i zalecał zabrać babci dówód? No i na kogo głosują więźniowie. Zdezorganizowaliście nasze państwo.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:47
0
Niestety jeszczde gdzieniegdzie siedzą pomioty PO, wiedzą, że to juz ich koniec i tak próbują zniszczyc to panstwo.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjant zabrał kluczyki. Kierowca rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem

Policjant zabrał kluczyki. Kierowca rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem 1 0

Pijany kierowca rzucił się na policjanta z nożem i śrubokrętem. Zdenerwował się, bo mundurowy odebrał mu kluczyki.

Kazimierski Festiwal Organowy - Daniele Feretti
18 sierpnia 2018, 19:30

Kazimierski Festiwal Organowy - Daniele Feretti 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami 7. koncert w ramach tegorocznej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym wystąpi Daniele Feretti.

Święto Wojska Polskiego: Kwiaty, wystawy i koncert w Puławach
zdjęcia
galeria

Święto Wojska Polskiego: Kwiaty, wystawy i koncert w Puławach 3 2

Delegacje złożone m.in. z przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców i kombatantów złożyły dzisiaj kwiaty przed tablicą Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa 98. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego.

Nie żyje 14-latek, którego porwała fala. Rodzeństwa nie odnaleziono
Tragedia w Darłówku
film

Nie żyje 14-latek, którego porwała fala. Rodzeństwa nie odnaleziono 52 3

Darłówko (woj. zachodniopomorskie). W Darłówku woda porwała rodzeństwo, dwóch chłopców i dziewczynkę. Tylko 14-latka udało się wydobyć na brzeg, ale zmarł w szpitalu.

Chciał pieniędzy na alkohol, wyciągnął nóż i ranił 33-latka

Chciał pieniędzy na alkohol, wyciągnął nóż i ranił 33-latka 2 1

Pijany mężczyzna zaatakował dwóch przechodniów. Chciał od nich pieniędzy na alkohol. Ranił nożem 33-latka.

Zderzenie czterech aut. Zablokowana DK-17

Zderzenie czterech aut. Zablokowana DK-17 0 1

Przed godz. 11 w Moszczance (pow. rycki) doszło do zderzenia czterech samochodów.

 Pałac Potockich w renowacji. Co się zmieni? Kto się tu wprowadzi?

Pałac Potockich w renowacji. Co się zmieni? Kto się tu wprowadzi? 3 2

Trwa renowacja skrzydła zachodniego Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Prace zakończą się w grudniu.

Sam Masters (Speed Car Motor): Tor sprawiał nam duże problemy

Sam Masters (Speed Car Motor): Tor sprawiał nam duże problemy 2 1

ROZMOWA Z Samem Mastersem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Nie usuną figur z pomnika, ale zmienią napis. Przez ustawę dekomunizacyjną

Nie usuną figur z pomnika, ale zmienią napis. Przez ustawę dekomunizacyjną 8 8

Figury żołnierzy z pomnika „Ku Chwale Żołnierza Polskiego” nie będą usunięte, lecz zostaną odnowione. W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną zmienione zostaną natomiast napisy na cokole monumentu i płycie Grobu Nieznanego Żołnierza

6. Spotkania z Kulturą Żydowską. Rusza Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym! (program)
22 sierpnia 2018, 0:00

6. Spotkania z Kulturą Żydowską. Rusza Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym! (program) 2 4

Co Gdzie Kiedy. Już po raz szósty w Kazimierzu Dolnym Fundacja Spichlerz Kultury zorganizuje Spotkania z Kulturą Żydowską - Pardes Festival. Tegoroczna edycja tej wyjątkowej imprezy odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia.

Śmierć na plebanii. Przyczyną była zazdrość?
film

Śmierć na plebanii. Przyczyną była zazdrość? 19 3

Anna W. zakochała się w księdzu. Odrzucona miłość przerodziła się w złość. Doszło do tragedii. Prokuratura zarzuca 38-latce zabójstwo.

Wernisaż: "Król Duch. Tryptyk drohobycki cz. II w Lublinie"
17 sierpnia 2018, 19:00

Wernisaż: "Król Duch. Tryptyk drohobycki cz. II w Lublinie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 17 sierpnia o godz. 19 przy ul. Bernardyńskiej 12 odbędzie się wernisaż prac Piotra Łucjana połączony z koncertem zespołu Trio Cantabile.

Dzisiaj grają III i IV liga, startują też dwie okręgówki

Dzisiaj grają III i IV liga, startują też dwie okręgówki 1 1

To będzie prawdziwa piłkarska środa. Drugą kolejkę rozegrają nasi trzecioligowcy, sezon rozpocznie IV liga, a także lubelska i bialska klasa okręgowa. Drugą serię gier zaplanowano również w zamojskiej klasie okręgowej

Budynek hamowni wkrótce zniknie. Co powstanie w jego miejscu?

Budynek hamowni wkrótce zniknie. Co powstanie w jego miejscu? 12 0

W przyszłym tygodniu rozpocznie się rozbiórka budynku hamowni na kampusie Politechniki Lubelskiej. Do marca 2020 roku w tym miejscu ma powstać uczelniane Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej

Floson, Urbanski, Paul Kwitek i Freenology na Moście Kultury
13 sierpnia 2018, 16:00

Floson, Urbanski, Paul Kwitek i Freenology na Moście Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. W przedostatni weekend sierpnia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego) tradycyjnie nie zabraknie koncertów i warsztatów. Wśród gwiazd, które uświetnią imprezę, będą Floson, Urbanski, Paul Kwitek i Freenology.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!