Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 listopada 2011 r.
21:20
Edytuj ten wpis

Nie będą już szukać gazu łupkowego. Mieszkańcy: Woda nie nadaje się do picia

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 22 A A
Teraz woda wygląda już jako tako, ale pić jej nie można – mówi Wiesław Tryniecki (Anna Szewc)
Teraz woda wygląda już jako tako, ale pić jej nie można – mówi Wiesław Tryniecki (Anna Szewc)

Nie będzie dalszych poszukiwań gazu łupkowego w Rogowie na Zamojszczyźnie. – Przez badania sejsmiczne woda w naszych studniach nie nadaje się do picia – mówi część mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiesław Tryniecki z Rogowa dokładnie zapamięta piątek przed Wielkanocą tego roku. To wtedy z kranu w jego domu popłynęła czarna, cuchnąca i lepka woda. Wczoraj otrzymał ostatnie wyniki badań wody ze swojej studni. Jej wygląd się poprawił, ale wciąż nie nadaje się do picia.

– Żelaza powinno być 200 jednostek, a jest ponad 800. Manganu też jest chyba z dziesięć razy więcej niż powinno – tłumaczy rolnik. W identycznej sytuacji jest kilku jego sąsiadów, u których przeprowadzono badania. Mieszkańcy Rogowa nie mają wątpliwości: to przez badania związane z gazem łupkowym.
Pierwsze próbki wody sanepid pobrał w lipcu, po protestach i skargach mieszkańców. Badania powtórzył we wrześniu.

– Wykazują znacznie podwyższony stan żelaza i manganu – potwierdza Stanisław Jaślikowski, szef sanepidu w Zamościu. – Ale w wielu przypadkach również niezadowalający jest stan mikrobiologiczny, m.in. obecność bakterii coli – dodaje.

Czy zanieczyszczenie wody ma związek z badaniami sejsmicznymi prowadzonymi przez Geofizykę Toruń m.in. na zlecenie amerykańskiego koncernu Chevron, który w okolicach Grabowca szukał gazu łupkowego? Tego Jaślikowski nie jest w stanie powiedzieć. – Nie mamy porównania, bo wcześniej wody w prywatnych studniach nie badaliśmy – tłumaczy.

Wiadomo natomiast, że badania sejsmiczne nie wpłynęły na stan wody w gminnym wodociągu Grabowca. – Nasze studnie głębinowe są szczelne i zaopatrzone w odpowiednie filtry – tłumaczy Tadeusz Goździejewski, wójt Grabowca.
Poszukiwacze gazu też wiedzą o zanieczyszczonych studniach. – Zgłosiłem to kierownikowi z Geofizyki, to mi dwa razy studniarza do kopania nowej studni przysyłali. Korzystam z niej teraz. Ale woda, jaka była, taka jest – opowiada Tryniecki.

Co na to Geofizyka? – Prace sejsmiczne w ramach projektu realizowanego dla firmy Chevron zostały w Rogowie zakończone. Wyniki badań sanepidu nie mają z tym nic wspólnego – ucina Tadeusz Solecki, rzecznik Geofizyki Toruń.

Jego zdaniem, problemy z wodą w Rogowie pojawiły się jeszcze w 2010 roku. – Wtedy prowadziliśmy w tym rejonie projekt o charakterze naukowym (Profil Transkarpacki, część lubelsko-podlaska) niezwiązany z poszukiwaniami gazu łupkowego – dodaje.

Zapewnia, że badania dla Chevronu prowadzono bezinwazyjną metodą wibratorową. – Wzbudzanie fali sejsmicznej odbywa się bez ingerencji w warstwy wodonośne znajdujące się pod powierzchnią ziemi – tłumaczy rzecznik.

Poszukiwania gazu łupkowego w gminie Grabowiec będą prowadzone, ale w innych miejscowościach. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Chevron zmienił ich lokalizację z powodu protestów mieszkańców. Wiosną przyszłego roku odwierty ruszą na terenach między Rogowem a Żurawlowem. Na zlecenie Chevronu wykona je firma Nafta Piła.

W tej chwili badania sejsmiczne Geofizyka prowadzi w gminach Józefów i Tereszpol.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 4 października 2012 o 21:43
0
[quote name='jj' timestamp='1320824617' post='556222']
Wibracje spowodowały że szamba na wsiach zaczęły przepuszczać i stąd mamy zanieczyszczoną wodę. 99% szamb na wsiach nie ma zabetonowanego dna i wszystko leci w ziemie. Proszę się przejechać na pierwszą lepszą wieś i poprosić gospodarza żeby pokazał kwity na wywóz szamba....
[/quote]

zaraz,a jak ludziom mury popękały w budynkach to ci z geotechniki twierdzili,że to nie jest możliwe.a teraz szamba pękają?
Avatar
Gość / 4 października 2012 o 21:40
0
czy przeciwnik wydobycia musi być agentem Gazpromu?
NIE.
może być patriotą albo człowiekiem który chce w spokoju żyć,pracować i wychowywać dzieci.
a w czym jankesi są lepsi od rusków?
traktują cały świat z góry i są przekonani,że wszystko im się należy.
Avatar
janek / 30 września 2012 o 11:12
0
najciekawsze jest to,że nawet prosty ale trzeżwo i analitycznie myślący człowiek wie,że wydobycie gazu łupkowego zmieni nasze życie na gorsze i to bezpowrotnie.będą może jakieś drobne plusy ale głupi chodnik czy świetlicę sami sobie prędzej czy póżniej pobudujemy .skażenie środowiska,dewastacja wód -to już na wieki wieków.
Avatar
kowalski / 27 stycznia 2012 o 15:15
0
extremeconcept.pl 12.01.12, 12:19 Odpowiedz
1. Wyobraź sobie odwiert, w którym nie ma rur, tylko grunt. Uszczelnieniem jest natomiast kołnierz cementowy wymagany do wytworzenia ciśnienia niezbędnego szczelinowaniu. Kołnierz ten ma od 50 do 120 metrów. Dalej jest już tylko to, przez co wiercą. Wystarczy, że gdzieś na obwodzie otworu - w dowolnej głębokości przebiega żyła wodna i cały pokład ulega skażeniu rakotwórczą chemią. Problemem jest również sam cementowy kołnierz, który ma za zadanie jedynie utrzymanie ciśnienia - NIE zachowanie izolacji od wód gruntowych i gruntu.

2. Wyobraź sobie, że do jednego cyklu szczelinowania - trwającego średnio 3 dni używa się od 2-4 tysięcy (TYSIĘCY) metrów sześciennych wody, która ulega nieodwracalnemu skażeniu. Woda jest za free z terenów objętych koncesją. Przypominasz sobie ile płaci się w Polsce za metr sześcienny wody? Zastanawiałeś się GDZIE podziewa się cała masa zużytego płynu szczelinującego??? Pierwszy sposób utylizacji: kopie się zalew wielkości 1000x1000m i głębokości ok 3m następnie wykłada się go folią w płatach 5x20która jest zgrzewana i klejona na miejscu (widzisz tą gwarancję szczelności?). Następnie do basenu owego wylewa się zużyty płyn szczelinujący celem jego odparowania do atmosfery i (nieoficjalnie) przeniknięcia pozostawionymi dziurami do gruntu, którego i tak nikt nie zbada (metoda a'la Halliburton) Najpierw zdychają ptaki i zwierzęta. TO NAJŁAGODNIEJSZA METODA stosowana równolegle z innymi, ale maleńki basen nie pomieści tak wiele...

3. Woda nie występuje wszędzie - więc trzeba ją dowozić cysternami. Tu muszę zawieść kierowców ciężarówek czekających na etat. Nie, w polityce zatrudnienia niedopuszczalne jest zatrudnianie miejscowych - mogliby się wygadać co dzieje się za ryflowanym ogrodzeniem z blachy. Tutaj jedyny magiczny cud PRL-u, który może nas uchronić przed Targowicą - polski asfalt! z którego pozostaną dwie koleiny w obrębie wydobycia po 120 kursach Tirów w ciągu 3 dni. O tym nie pomyśleli również amejykańscy spece, u których drogi są betonowe. Drugą LEGALNĄ metodą w świetle zwyczajowym oraz przepisów PGiG jest "zatłaczanie zużytego płynu szczelinującego pod ziemię" - to nie żart - polecam sprawdzić w Google pod hasłem - zagospodarowanie zużytego płynu szczelinującego. Już widzę, jak wielkie koncerny troszczą się o to jak żyć będą obywatele kraju, który oni właśnie ruch...ją. PGiG nie posiada również przepisów odnoszących się do kontroli ilościowej wydobycia GŁ. Równie dobrze mogą od razu zatrudnić do tego PZPN.

4.UWAGA!!!! Najbardziej HarDcoRe'ową metodą utylizacji płynu szczelinującego jest: "bezpośrednie rozprowadzenie w środowisku bez podejmowania się jego oczyszczania" Ostatnia metoda jest w Polsce nielegalna. Czyli zabroniona. Jednak tak, jak w przypadku wymogu przerejestrowania samochodu - tak i tutaj nie ma sankcji za niestosowanie się do owego przepisu. To powszechna praktyka, a wielkie koncerny nawet w USA kładły faję na przepisy, bo winnych nie sposób udowodnić i udokumentować. Skutkami stosowanej chemii są m.in mutacje genetyczne płodów i obowiązkowo rak tarczycy.

5. W myśl nowego Prawa Geologicznego i Górniczego - Polska może otrzymać z wydobycia jedynie od 1do 3 % wartości złóż. W myśl tego samego PGiG będzie można wywłaszczyć każdego z terenów objętych koncesją. Będzie również można składować odpady toksyczne i radioaktywne na owych terenach - BO PGiG TEGO NIE ZABRANIA - jest dziurawe - celowo, lub przez głupotę. Jedyny przepis sankcyjny ACZKOLWIEK BEZ PRZEWIDZIANEJ KARY - to zapis, że za poprawność wydobycia "odpowiedzialny jest kierownik wiertni"

6. Otrzymanie koncesji na poszukiwania gwarantuje otrzymanie koncesji na wydobycie - to JEDNO I TO SAMO. Koncesje można zbyć, lecz nie można jej cofnąć! (PGiG) Tym sposobem przypadkiem dowiedzieliśmy się od nieostrożnych ejroPosłanek, że część koncesji jest już w rękach Gazpromu. Samo przyznawanie koncesji w Polsce było jawnym złamaniem Konstytucji za które nikt nie odpowiada.
Nie ma winnych (tryb niejawny ich wydawania).

7. W myśl PGiG - Polska nie może rozliczać się poprzez wydobywany surowiec. może go jedynie zakupić z marżą - po cenie rynkowej! Może jednak otrzymać te 1-3% od wartości złóż, które nawet w 1/1000 nie pokryje kosztów opieki zdrowotnej dla 1/3 populacji RP - o problemach z wodą pitną nie wspominając.

8. W USA - gdzie Kongres prowadzi śledztwo w sprawie skażenia środowiska podczas wydobycia GŁ - nie ma takiej wody, jaką znamy MY. Nie płynie ona pod naszymi gospodarstwami i domami. Jeżeli znajdzie się szczęśliwiec z NIESKAŻONĄ wodą pod ziemią - jest milionerem. OBYWATELE USA PIJĄ WODĘ Z JEZIOR!!!

9. Temat Rosji, na której odwiecznie chcemy się zemścić - to fikcja! Rosja zaciera roncie i chicholi z radości na samą myśl o rozbiorze złóż naszego kraju. Wtedy, pozostanie nam już TYLKO GAZPROM. Tymczasem głupich chłopków rozjusza się tematem oburzenia ruskich i nadzieją, że vkońcu dokopiemy niedźwiedziowi - pod euforią przemycając najgorszy syf. Wszystkim się opłaca, a Polska jest frajerem. Ooo przepraszam - nie Polska wy i ja razem z wami.

Tymczasem szychy zajmujące się badaniami są na tyle bezczelne, że opowiadają tępym, wiejskim prostakom bajki w stylu - "gaz będzie dla Was tańszy o 70% w rejonie wydobycia" - fakt autentycznego przyrzeczenia na gębę. Jeśli teraz zaczynają dym@ć Leminga - co będzie później? W Rogowie k. Zamościa (lubelskie) ruszyły pierwsze badania i woda zmieniła się w studniach z klarownej na brunatną. Geofizyka Toruń - prowadząca poszukiwania - oficjalnie wygłosiła, że to nie jest ich wina i to nie ma żadnego związku z poszukiwaniami - po czym zaczęła płacić chłopom odszkodowania oraz przywozić cysterynkę świeżutkiej wody pod domki.

Nie dał rady Kongres USA - nie da i Polska. Wręcz przeciwnie - przy naszym poziomie korupcji będziemy mieli księżyc. To dlatego na forum robi się cicho (nie liczyć idiotów typu przyjacielameryki) po zadaniu prostego pytania "co Polska będzie miała z wydobycia" Ciekawe jak by się zrobiło cichunio, gdyby to samo pytanie zmienić na "co obywatele będą mieli z wydobycia prócz raka"
--
Radical News
www.extremeconcept.pl
extremeconcept.pl 12.01.12, 12:19 Odpowiedz
1. Wyobraź sobie odwiert, w którym nie ma rur, tylko grunt. Uszczelnieniem jest natomiast kołnierz cementowy wymagany do wytworzenia ciśnienia niezbędnego szczelinowaniu. Kołnierz ten ma od 50 do 120 metrów. Dalej jest już tylko to, przez co wiercą. Wystarczy, że gdzieś na obwodzie otworu - w dowolnej głębokości przebiega żyła wodna i cały pokład ulega skażeniu rakotwórczą chemią. Problemem jest również sam cementowy kołnierz, który ma za zadanie jedynie utrzymanie ciśnienia - NIE zachowani... rozwiń
Avatar
alerth / 4 stycznia 2012 o 03:39
0
Widzę, że na tym porttalu - wiedza nt. gazu łupkowego - b. jeszcze zieloniutka, bedąca efektem gaz-propagandy, gaz-agitki, zwykłych PR-owskich oszustw gaz-lobby, owych "słodkich" Gaz-Bajerów przeznaczonych dla trzymanej w CAŁKOWITEJ NIEŚWIADOMOŚCI- PUBLICZNOŚCI, która za chwilę ma stać się Ofiarą Skażeń, a wmawia jej sie, ze oto idzie ku swemu największemu szczęściu!!!
Ale cofnijmy sie do Żródeł Ery Łupkowej czyli - do USA.Stamtąd bowiem - wypływa rzeka, która ma zalać naszą ziemie, wody, domy , pola w koncu - nas samychi nasze dzieci...

Gaz Łupkowy, jego Przemysłowe Wydobycie to Wielki Szwindel.
Oparty na Prawniczym OSZUSTWIE, a skutkujący ZBRODNIĄ Nieodwracalnych Skażeń ziemi, wody, powietrza

"...In 2001, a special task force on energy policy convened by Vice President Dick Cheney recommended that Congress exempt hydraulic fracturing from the Safe Drinking Water Act. /.../The oil -gas industry is the only industry exempt from the SDWA (Safe Drinking Water Act)" -
(“W 2001, specjalny zespół zadaniowy do spraw polityki energetycznej powołany przez Vice Prezydenta Dicka Cheneya zarekomendował Kongresowi: WYŁĄCZENIE hydraulicznego frakturingu spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”/…/
Gaz-nafta przemysł jest jedynym przemysłem wyłączonym spod działania Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”)
www.politicususa.com/en/cheney-poison-water

Nasi gas-politycy i gas- lobbyści NIE PISNĘLI SŁOWA NA TEMAT SKAŻEŃ zwiazanych ze Szczelinowaniem (Frakturingiem) – niezwykle szkodliwą, inwazyjną i toksyczną dla środowiska Technologią Wydobywania Gazu Łupkowego. Odwrotnie - określają je jako NIEPRAWDĘ i wymysl GAZPROMU.
Tym sposobem – Świadomie nas OSZUKUJĄ. Nie jest bowiem już dziś, na TYM etapie zaawansowania sprawy Polskiego Gazu Łupkowego - możliwa Niewiedza nt. Skażeń.
Może w takim razie – przynajmniej odpowiedzą na pytanie, uwaga:

Dlaczego Gas-Oil Koncerny (stosujące Frakturing) - OD SAMEGO POCZĄTKU - Przemysłowego Wydobycia Gazu Łupkowego
były w "ojczyźnie" Frakturingu - w USA - Z W O L N I O N E
z - Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (Safe Drinking Water Act)???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Wody (Clean Water Act) ???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Powietrza (Clean Air Act)???!!!
z - Narodowej Ustawy Środowiskowej (National Environmental Policy Act)???!!!
z - Ustawy o Wszechstronnych Środowiskowych Reakcjach, Odszkodowaniach i Zobowiązaniach (Comprehensive Environmental Response, Compensation, and Liability Act (CERCLA) ???!!!
z - Rejestru Uwalniania Zanieczyszczeń (Toxic Release Inventory ), w ramach Ustawy o Planowaniu Awaryjnym oraz Prawie Społeczeństwa do Informacji (Under the Emmergency Planning and Community Right – to – Know)???!!! http://www.earthworksaction.org/files/publications/PetroleumExemptions1c.pdfDlaczego owego WYŁĄCZENIA Frakturtingu spod amerykańskiego Prawa, przede wszystkim spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (SDWA)
- dokonał na samym początku swej kadencji - VicepRezydent USA - Dick Cheney ( "Chenney Loophole" - "Luka Prawna Cheney'a") a ZATWIERDZIŁ jeszcze dodatkowo owo WYŁĄCZENIE w 2005r sam Prezydent USA - Geroge W. Bush (Bush / Cheney Loophole) w Ustawie Energetycznej - zezwalając tym samym Gas-Koncernom na, uwaga: -

- "WPROWADZANIE - N I E Z A T W I E R D Z O N Y C H SUBSTANCJI CHEMICZNYCH - B E Z P O Ś R E D N I O - I - W POBLIZE - WÓD GRUNTOWYCH (underground water)" ????!!!!!

Czy może dlatego, że obaj panowie : Bush i Cheney - są po prostu ludźmi gas-oil lobby?? (Bush należy do rodziny wielopokoleniowych nafciarzy) a p. Dick Cheney tuz przed objęciem VicePrezydentury – był….no kim???... kiiiim?...mógł być???? – tak! ha ha ha! – był

…. P r e z e s e m - Gas-Oil – g i g a n t a - H a l l i b u r t o n - Co m p a n y , który jest...uwaga!!! - WŁASCICIELEM PATENTU NA ...F R A K T U R I N G !!!

I zarabia (Halliburton) tak na samodzielnym wydobywaniu gazu łupkowego, jak i na uzyczaniu Patentu na Frakturing - innym Gas-koncernom ( z czego, jak czytamy w żródlach amerykańskich ma 1,5 mld USD rocznie)!!!

Być może się mylę i to aniołowie z nieba nakazały panom Cheney’owi i Bushowi być tak łaskawymi wobec Frakturingu , że uniemożliwili nawet BADALNOŚĆ wody pod kątem Skażeń – zezwalając gas-koncernom na trzymanie w tajemnicy składu Płuczki Frakturacyjnej, na pchanie w związku z tym do tej Płuczki – co tam chemikom koncernowym przyjdzie do głowy, ale za to U N I E M O Ż L I W I A J Ą C służbom wodnym Badanie Wody Pod Kątem Danej Substancji, Danej np.Trucizny, gdyz istnienie i nazwa owej substancji/trucizny w Płuczce jest chroniona Tajemnicą

Niestety, owo WYŁĄCZENIE Frakturingu (Szczelinowania) spod Kontroli Prawa trwa do dziś. Historia prób obalenia owego WYŁĄCZENIA – z a m k n i ę c i a (close) Luki Prawnej – Busha/Cheneya/ Halliburtona ( „Bush. Cheney Loophole”, lub „Halliburton Loophole”) – to kompromitujący amerykańską „demokrację” kontredans autentycznego społecznego protestu i badań Skażeń oraz pozorowanych działań Rządu i rządowej Agencji Ochrony Środowiska( EPA) która robi wszystko, by …NIC NIE ROBIĆ.
Symptomatyczne, wiele mówiące o Ameryce XXI w. jest owo słynne glosowanie w Kongresie w 2005r. – ZA lub PRZECIW „Bush’Cheney Loophole’. PRZECIW tej Loophole - Luce Prawnej( a więc ZA wreszcie objęciem Normalną Kontrolą - Gas-Oil koncernów stosujących Frakturing – Szczelinowanie), krótko mówią PRZECIW Gas-Oil lobby a ZA zdrowiem Amerykanów był Republikanin, partyjny Kolega Busha / Cheney’a, kandydat na Prezydenta w Wyborach Prezydenckich 2008r. – John McCain.
ZA „Luką Prawną Busha ‘ Cheney’a” (zwaną tez, przypomne , „Luką Prawną Halliburtona”), a więc ZA Bushem’Cheneyem, ZA interesem GasOil Lobby ( a w efekcie - PRZECIW zdrowiu milionow Amerykanów) był przeciwnik McCaina w owych Wyborach Prezydenckich w 2008r. – Demokrata . . . Barack Obama ( krótki zarys historii owej „ Bush /Cheney Loophole” – „Halliburton Loophole” – znajdziemy wbijając w Googlach: „GASLAND – DICK CHENEY POISONS YOUR DRINKING WATER TOO” lub, po prostu - http://www.politicususa.com/en/cheney-poison-water )

Wracając do samego Gazu Łupkowego:
Niech WSZYSCY , którzy optują za Wydobyciem gazu łupkowego w Polsce za pomocą Frakturingu-Szczelinowania (jedyna , jak na dziś, metoda) - odpowiedzą za ka
Widzę, że na tym porttalu - wiedza nt. gazu łupkowego - b. jeszcze zieloniutka, bedąca efektem gaz-propagandy, gaz-agitki, zwykłych PR-owskich oszustw gaz-lobby, owych "słodkich" Gaz-Bajerów przeznaczonych dla trzymanej w CAŁKOWITEJ NIEŚWIADOMOŚCI- PUBLICZNOŚCI, która za chwilę ma stać się Ofiarą Skażeń, a wmawia jej sie, ze oto idzie ku swemu największemu szczęściu!!!
Ale cofnijmy sie do Żródeł Ery Łupkowej czyli - do USA.Stamtąd bowiem - wypływa rzeka, która ma zalać naszą ziemie, wody, domy , pola w koncu - n... rozwiń
Avatar
piotrek / 28 listopada 2011 o 18:05
0
"KRAJ GAZEM PŁYNĄCY" obejrzyjcie film technologia wydobywania gazu lupkowego skaża wody gruntowe j/w spoleczenstwo amerykanskie nic nie moze zrobic.. a my zobaczymy..
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 o 13:43
0
Gaz łupkowy pójdzie ruską rurą do niemca a wam zostanie kryniczanka z kranu.
Avatar
Michał / 10 listopada 2011 o 13:19
0
Ja słyszałem, że ten gość co dużo mówił pracował w KGB!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 o 11:29
0
[quote name='romek' timestamp='1320876995' post='556572']
Tutaj tez pewnie sa agenci rosji, putina i gazpromu, wszyscy co sa przeciwko gazowi lupkowemu musza byc agentami rosji no nie?
Dlaczego wiec nasz rzad i agenci rzadowi ich nie lapia?

http://www.youtube.com/watch?v=IOOh-yGp1Yk
[/quote]
Bo też ci sami agenci, co wizytę w SMOLEŃSKU przygotowywali.
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 o 09:57
0
[quote name='romek' timestamp='1320876995' post='556572']
Tutaj tez pewnie sa agenci rosji, putina i gazpromu, wszyscy co sa przeciwko gazowi lupkowemu musza byc agentami rosji no nie?
Dlaczego wiec nasz rzad i agenci rzadowi ich nie lapia?

http://www.youtube.com/watch?v=IOOh-yGp1Yk
[/quote]
Bo to też AGENCI.
Avatar
ania / 4 października 2012 o 21:43
0
[quote name='jj' timestamp='1320824617' post='556222']
Wibracje spowodowały że szamba na wsiach zaczęły przepuszczać i stąd mamy zanieczyszczoną wodę. 99% szamb na wsiach nie ma zabetonowanego dna i wszystko leci w ziemie. Proszę się przejechać na pierwszą lepszą wieś i poprosić gospodarza żeby pokazał kwity na wywóz szamba....
[/quote]

zaraz,a jak ludziom mury popękały w budynkach to ci z geotechniki twierdzili,że to nie jest możliwe.a teraz szamba pękają?
Avatar
Gość / 4 października 2012 o 21:40
0
czy przeciwnik wydobycia musi być agentem Gazpromu?
NIE.
może być patriotą albo człowiekiem który chce w spokoju żyć,pracować i wychowywać dzieci.
a w czym jankesi są lepsi od rusków?
traktują cały świat z góry i są przekonani,że wszystko im się należy.
Avatar
janek / 30 września 2012 o 11:12
0
najciekawsze jest to,że nawet prosty ale trzeżwo i analitycznie myślący człowiek wie,że wydobycie gazu łupkowego zmieni nasze życie na gorsze i to bezpowrotnie.będą może jakieś drobne plusy ale głupi chodnik czy świetlicę sami sobie prędzej czy póżniej pobudujemy .skażenie środowiska,dewastacja wód -to już na wieki wieków.
Avatar
kowalski / 27 stycznia 2012 o 15:15
0
extremeconcept.pl 12.01.12, 12:19 Odpowiedz
1. Wyobraź sobie odwiert, w którym nie ma rur, tylko grunt. Uszczelnieniem jest natomiast kołnierz cementowy wymagany do wytworzenia ciśnienia niezbędnego szczelinowaniu. Kołnierz ten ma od 50 do 120 metrów. Dalej jest już tylko to, przez co wiercą. Wystarczy, że gdzieś na obwodzie otworu - w dowolnej głębokości przebiega żyła wodna i cały pokład ulega skażeniu rakotwórczą chemią. Problemem jest również sam cementowy kołnierz, który ma za zadanie jedynie utrzymanie ciśnienia - NIE zachowanie izolacji od wód gruntowych i gruntu.

2. Wyobraź sobie, że do jednego cyklu szczelinowania - trwającego średnio 3 dni używa się od 2-4 tysięcy (TYSIĘCY) metrów sześciennych wody, która ulega nieodwracalnemu skażeniu. Woda jest za free z terenów objętych koncesją. Przypominasz sobie ile płaci się w Polsce za metr sześcienny wody? Zastanawiałeś się GDZIE podziewa się cała masa zużytego płynu szczelinującego??? Pierwszy sposób utylizacji: kopie się zalew wielkości 1000x1000m i głębokości ok 3m następnie wykłada się go folią w płatach 5x20która jest zgrzewana i klejona na miejscu (widzisz tą gwarancję szczelności?). Następnie do basenu owego wylewa się zużyty płyn szczelinujący celem jego odparowania do atmosfery i (nieoficjalnie) przeniknięcia pozostawionymi dziurami do gruntu, którego i tak nikt nie zbada (metoda a'la Halliburton) Najpierw zdychają ptaki i zwierzęta. TO NAJŁAGODNIEJSZA METODA stosowana równolegle z innymi, ale maleńki basen nie pomieści tak wiele...

3. Woda nie występuje wszędzie - więc trzeba ją dowozić cysternami. Tu muszę zawieść kierowców ciężarówek czekających na etat. Nie, w polityce zatrudnienia niedopuszczalne jest zatrudnianie miejscowych - mogliby się wygadać co dzieje się za ryflowanym ogrodzeniem z blachy. Tutaj jedyny magiczny cud PRL-u, który może nas uchronić przed Targowicą - polski asfalt! z którego pozostaną dwie koleiny w obrębie wydobycia po 120 kursach Tirów w ciągu 3 dni. O tym nie pomyśleli również amejykańscy spece, u których drogi są betonowe. Drugą LEGALNĄ metodą w świetle zwyczajowym oraz przepisów PGiG jest "zatłaczanie zużytego płynu szczelinującego pod ziemię" - to nie żart - polecam sprawdzić w Google pod hasłem - zagospodarowanie zużytego płynu szczelinującego. Już widzę, jak wielkie koncerny troszczą się o to jak żyć będą obywatele kraju, który oni właśnie ruch...ją. PGiG nie posiada również przepisów odnoszących się do kontroli ilościowej wydobycia GŁ. Równie dobrze mogą od razu zatrudnić do tego PZPN.

4.UWAGA!!!! Najbardziej HarDcoRe'ową metodą utylizacji płynu szczelinującego jest: "bezpośrednie rozprowadzenie w środowisku bez podejmowania się jego oczyszczania" Ostatnia metoda jest w Polsce nielegalna. Czyli zabroniona. Jednak tak, jak w przypadku wymogu przerejestrowania samochodu - tak i tutaj nie ma sankcji za niestosowanie się do owego przepisu. To powszechna praktyka, a wielkie koncerny nawet w USA kładły faję na przepisy, bo winnych nie sposób udowodnić i udokumentować. Skutkami stosowanej chemii są m.in mutacje genetyczne płodów i obowiązkowo rak tarczycy.

5. W myśl nowego Prawa Geologicznego i Górniczego - Polska może otrzymać z wydobycia jedynie od 1do 3 % wartości złóż. W myśl tego samego PGiG będzie można wywłaszczyć każdego z terenów objętych koncesją. Będzie również można składować odpady toksyczne i radioaktywne na owych terenach - BO PGiG TEGO NIE ZABRANIA - jest dziurawe - celowo, lub przez głupotę. Jedyny przepis sankcyjny ACZKOLWIEK BEZ PRZEWIDZIANEJ KARY - to zapis, że za poprawność wydobycia "odpowiedzialny jest kierownik wiertni"

6. Otrzymanie koncesji na poszukiwania gwarantuje otrzymanie koncesji na wydobycie - to JEDNO I TO SAMO. Koncesje można zbyć, lecz nie można jej cofnąć! (PGiG) Tym sposobem przypadkiem dowiedzieliśmy się od nieostrożnych ejroPosłanek, że część koncesji jest już w rękach Gazpromu. Samo przyznawanie koncesji w Polsce było jawnym złamaniem Konstytucji za które nikt nie odpowiada.
Nie ma winnych (tryb niejawny ich wydawania).

7. W myśl PGiG - Polska nie może rozliczać się poprzez wydobywany surowiec. może go jedynie zakupić z marżą - po cenie rynkowej! Może jednak otrzymać te 1-3% od wartości złóż, które nawet w 1/1000 nie pokryje kosztów opieki zdrowotnej dla 1/3 populacji RP - o problemach z wodą pitną nie wspominając.

8. W USA - gdzie Kongres prowadzi śledztwo w sprawie skażenia środowiska podczas wydobycia GŁ - nie ma takiej wody, jaką znamy MY. Nie płynie ona pod naszymi gospodarstwami i domami. Jeżeli znajdzie się szczęśliwiec z NIESKAŻONĄ wodą pod ziemią - jest milionerem. OBYWATELE USA PIJĄ WODĘ Z JEZIOR!!!

9. Temat Rosji, na której odwiecznie chcemy się zemścić - to fikcja! Rosja zaciera roncie i chicholi z radości na samą myśl o rozbiorze złóż naszego kraju. Wtedy, pozostanie nam już TYLKO GAZPROM. Tymczasem głupich chłopków rozjusza się tematem oburzenia ruskich i nadzieją, że vkońcu dokopiemy niedźwiedziowi - pod euforią przemycając najgorszy syf. Wszystkim się opłaca, a Polska jest frajerem. Ooo przepraszam - nie Polska wy i ja razem z wami.

Tymczasem szychy zajmujące się badaniami są na tyle bezczelne, że opowiadają tępym, wiejskim prostakom bajki w stylu - "gaz będzie dla Was tańszy o 70% w rejonie wydobycia" - fakt autentycznego przyrzeczenia na gębę. Jeśli teraz zaczynają dym@ć Leminga - co będzie później? W Rogowie k. Zamościa (lubelskie) ruszyły pierwsze badania i woda zmieniła się w studniach z klarownej na brunatną. Geofizyka Toruń - prowadząca poszukiwania - oficjalnie wygłosiła, że to nie jest ich wina i to nie ma żadnego związku z poszukiwaniami - po czym zaczęła płacić chłopom odszkodowania oraz przywozić cysterynkę świeżutkiej wody pod domki.

Nie dał rady Kongres USA - nie da i Polska. Wręcz przeciwnie - przy naszym poziomie korupcji będziemy mieli księżyc. To dlatego na forum robi się cicho (nie liczyć idiotów typu przyjacielameryki) po zadaniu prostego pytania "co Polska będzie miała z wydobycia" Ciekawe jak by się zrobiło cichunio, gdyby to samo pytanie zmienić na "co obywatele będą mieli z wydobycia prócz raka"
--
Radical News
www.extremeconcept.pl
extremeconcept.pl 12.01.12, 12:19 Odpowiedz
1. Wyobraź sobie odwiert, w którym nie ma rur, tylko grunt. Uszczelnieniem jest natomiast kołnierz cementowy wymagany do wytworzenia ciśnienia niezbędnego szczelinowaniu. Kołnierz ten ma od 50 do 120 metrów. Dalej jest już tylko to, przez co wiercą. Wystarczy, że gdzieś na obwodzie otworu - w dowolnej głębokości przebiega żyła wodna i cały pokład ulega skażeniu rakotwórczą chemią. Problemem jest również sam cementowy kołnierz, który ma za zadanie jedynie utrzymanie ciśnienia - NIE zachowani... rozwiń
Avatar
alerth / 4 stycznia 2012 o 03:39
0
Widzę, że na tym porttalu - wiedza nt. gazu łupkowego - b. jeszcze zieloniutka, bedąca efektem gaz-propagandy, gaz-agitki, zwykłych PR-owskich oszustw gaz-lobby, owych "słodkich" Gaz-Bajerów przeznaczonych dla trzymanej w CAŁKOWITEJ NIEŚWIADOMOŚCI- PUBLICZNOŚCI, która za chwilę ma stać się Ofiarą Skażeń, a wmawia jej sie, ze oto idzie ku swemu największemu szczęściu!!!
Ale cofnijmy sie do Żródeł Ery Łupkowej czyli - do USA.Stamtąd bowiem - wypływa rzeka, która ma zalać naszą ziemie, wody, domy , pola w koncu - nas samychi nasze dzieci...

Gaz Łupkowy, jego Przemysłowe Wydobycie to Wielki Szwindel.
Oparty na Prawniczym OSZUSTWIE, a skutkujący ZBRODNIĄ Nieodwracalnych Skażeń ziemi, wody, powietrza

"...In 2001, a special task force on energy policy convened by Vice President Dick Cheney recommended that Congress exempt hydraulic fracturing from the Safe Drinking Water Act. /.../The oil -gas industry is the only industry exempt from the SDWA (Safe Drinking Water Act)" -
(“W 2001, specjalny zespół zadaniowy do spraw polityki energetycznej powołany przez Vice Prezydenta Dicka Cheneya zarekomendował Kongresowi: WYŁĄCZENIE hydraulicznego frakturingu spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”/…/
Gaz-nafta przemysł jest jedynym przemysłem wyłączonym spod działania Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”)
www.politicususa.com/en/cheney-poison-water

Nasi gas-politycy i gas- lobbyści NIE PISNĘLI SŁOWA NA TEMAT SKAŻEŃ zwiazanych ze Szczelinowaniem (Frakturingiem) – niezwykle szkodliwą, inwazyjną i toksyczną dla środowiska Technologią Wydobywania Gazu Łupkowego. Odwrotnie - określają je jako NIEPRAWDĘ i wymysl GAZPROMU.
Tym sposobem – Świadomie nas OSZUKUJĄ. Nie jest bowiem już dziś, na TYM etapie zaawansowania sprawy Polskiego Gazu Łupkowego - możliwa Niewiedza nt. Skażeń.
Może w takim razie – przynajmniej odpowiedzą na pytanie, uwaga:

Dlaczego Gas-Oil Koncerny (stosujące Frakturing) - OD SAMEGO POCZĄTKU - Przemysłowego Wydobycia Gazu Łupkowego
były w "ojczyźnie" Frakturingu - w USA - Z W O L N I O N E
z - Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (Safe Drinking Water Act)???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Wody (Clean Water Act) ???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Powietrza (Clean Air Act)???!!!
z - Narodowej Ustawy Środowiskowej (National Environmental Policy Act)???!!!
z - Ustawy o Wszechstronnych Środowiskowych Reakcjach, Odszkodowaniach i Zobowiązaniach (Comprehensive Environmental Response, Compensation, and Liability Act (CERCLA) ???!!!
z - Rejestru Uwalniania Zanieczyszczeń (Toxic Release Inventory ), w ramach Ustawy o Planowaniu Awaryjnym oraz Prawie Społeczeństwa do Informacji (Under the Emmergency Planning and Community Right – to – Know)???!!! http://www.earthworksaction.org/files/publications/PetroleumExemptions1c.pdfDlaczego owego WYŁĄCZENIA Frakturtingu spod amerykańskiego Prawa, przede wszystkim spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (SDWA)
- dokonał na samym początku swej kadencji - VicepRezydent USA - Dick Cheney ( "Chenney Loophole" - "Luka Prawna Cheney'a") a ZATWIERDZIŁ jeszcze dodatkowo owo WYŁĄCZENIE w 2005r sam Prezydent USA - Geroge W. Bush (Bush / Cheney Loophole) w Ustawie Energetycznej - zezwalając tym samym Gas-Koncernom na, uwaga: -

- "WPROWADZANIE - N I E Z A T W I E R D Z O N Y C H SUBSTANCJI CHEMICZNYCH - B E Z P O Ś R E D N I O - I - W POBLIZE - WÓD GRUNTOWYCH (underground water)" ????!!!!!

Czy może dlatego, że obaj panowie : Bush i Cheney - są po prostu ludźmi gas-oil lobby?? (Bush należy do rodziny wielopokoleniowych nafciarzy) a p. Dick Cheney tuz przed objęciem VicePrezydentury – był….no kim???... kiiiim?...mógł być???? – tak! ha ha ha! – był

…. P r e z e s e m - Gas-Oil – g i g a n t a - H a l l i b u r t o n - Co m p a n y , który jest...uwaga!!! - WŁASCICIELEM PATENTU NA ...F R A K T U R I N G !!!

I zarabia (Halliburton) tak na samodzielnym wydobywaniu gazu łupkowego, jak i na uzyczaniu Patentu na Frakturing - innym Gas-koncernom ( z czego, jak czytamy w żródlach amerykańskich ma 1,5 mld USD rocznie)!!!

Być może się mylę i to aniołowie z nieba nakazały panom Cheney’owi i Bushowi być tak łaskawymi wobec Frakturingu , że uniemożliwili nawet BADALNOŚĆ wody pod kątem Skażeń – zezwalając gas-koncernom na trzymanie w tajemnicy składu Płuczki Frakturacyjnej, na pchanie w związku z tym do tej Płuczki – co tam chemikom koncernowym przyjdzie do głowy, ale za to U N I E M O Ż L I W I A J Ą C służbom wodnym Badanie Wody Pod Kątem Danej Substancji, Danej np.Trucizny, gdyz istnienie i nazwa owej substancji/trucizny w Płuczce jest chroniona Tajemnicą

Niestety, owo WYŁĄCZENIE Frakturingu (Szczelinowania) spod Kontroli Prawa trwa do dziś. Historia prób obalenia owego WYŁĄCZENIA – z a m k n i ę c i a (close) Luki Prawnej – Busha/Cheneya/ Halliburtona ( „Bush. Cheney Loophole”, lub „Halliburton Loophole”) – to kompromitujący amerykańską „demokrację” kontredans autentycznego społecznego protestu i badań Skażeń oraz pozorowanych działań Rządu i rządowej Agencji Ochrony Środowiska( EPA) która robi wszystko, by …NIC NIE ROBIĆ.
Symptomatyczne, wiele mówiące o Ameryce XXI w. jest owo słynne glosowanie w Kongresie w 2005r. – ZA lub PRZECIW „Bush’Cheney Loophole’. PRZECIW tej Loophole - Luce Prawnej( a więc ZA wreszcie objęciem Normalną Kontrolą - Gas-Oil koncernów stosujących Frakturing – Szczelinowanie), krótko mówią PRZECIW Gas-Oil lobby a ZA zdrowiem Amerykanów był Republikanin, partyjny Kolega Busha / Cheney’a, kandydat na Prezydenta w Wyborach Prezydenckich 2008r. – John McCain.
ZA „Luką Prawną Busha ‘ Cheney’a” (zwaną tez, przypomne , „Luką Prawną Halliburtona”), a więc ZA Bushem’Cheneyem, ZA interesem GasOil Lobby ( a w efekcie - PRZECIW zdrowiu milionow Amerykanów) był przeciwnik McCaina w owych Wyborach Prezydenckich w 2008r. – Demokrata . . . Barack Obama ( krótki zarys historii owej „ Bush /Cheney Loophole” – „Halliburton Loophole” – znajdziemy wbijając w Googlach: „GASLAND – DICK CHENEY POISONS YOUR DRINKING WATER TOO” lub, po prostu - http://www.politicususa.com/en/cheney-poison-water )

Wracając do samego Gazu Łupkowego:
Niech WSZYSCY , którzy optują za Wydobyciem gazu łupkowego w Polsce za pomocą Frakturingu-Szczelinowania (jedyna , jak na dziś, metoda) - odpowiedzą za ka
Widzę, że na tym porttalu - wiedza nt. gazu łupkowego - b. jeszcze zieloniutka, bedąca efektem gaz-propagandy, gaz-agitki, zwykłych PR-owskich oszustw gaz-lobby, owych "słodkich" Gaz-Bajerów przeznaczonych dla trzymanej w CAŁKOWITEJ NIEŚWIADOMOŚCI- PUBLICZNOŚCI, która za chwilę ma stać się Ofiarą Skażeń, a wmawia jej sie, ze oto idzie ku swemu największemu szczęściu!!!
Ale cofnijmy sie do Żródeł Ery Łupkowej czyli - do USA.Stamtąd bowiem - wypływa rzeka, która ma zalać naszą ziemie, wody, domy , pola w koncu - n... rozwiń
Avatar
piotrek / 28 listopada 2011 o 18:05
0
"KRAJ GAZEM PŁYNĄCY" obejrzyjcie film technologia wydobywania gazu lupkowego skaża wody gruntowe j/w spoleczenstwo amerykanskie nic nie moze zrobic.. a my zobaczymy..
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 o 13:43
0
Gaz łupkowy pójdzie ruską rurą do niemca a wam zostanie kryniczanka z kranu.
Avatar
Michał / 10 listopada 2011 o 13:19
0
Ja słyszałem, że ten gość co dużo mówił pracował w KGB!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 o 11:29
0
[quote name='romek' timestamp='1320876995' post='556572']
Tutaj tez pewnie sa agenci rosji, putina i gazpromu, wszyscy co sa przeciwko gazowi lupkowemu musza byc agentami rosji no nie?
Dlaczego wiec nasz rzad i agenci rzadowi ich nie lapia?

http://www.youtube.com/watch?v=IOOh-yGp1Yk
[/quote]
Bo też ci sami agenci, co wizytę w SMOLEŃSKU przygotowywali.
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 o 09:57
0
[quote name='romek' timestamp='1320876995' post='556572']
Tutaj tez pewnie sa agenci rosji, putina i gazpromu, wszyscy co sa przeciwko gazowi lupkowemu musza byc agentami rosji no nie?
Dlaczego wiec nasz rzad i agenci rzadowi ich nie lapia?

http://www.youtube.com/watch?v=IOOh-yGp1Yk
[/quote]
Bo to też AGENCI.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 0 1

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Uniwersytet Przyrodniczy włączył się w akcję sprzyjająca ochronie środowiska. Chcą pomóc jeżom i owadom

Uniwersytet Przyrodniczy włączył się w akcję sprzyjająca ochronie środowiska. Chcą pomóc jeżom i owadom 9 2

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS
film

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS 0 0

Na pierwszym w dziewiątej kadencji Sejmu zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na przewodniczącego wybrano Ryszarda Terleckiego. Jak poinformował świeżo upieczony przewodniczący, otrzymał tylko sześć głosów przeciw i cztery wstrzymujące się.

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów 5 2

Ruchów kadrowych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur ciąg dalszy. Największa marszałkowska instytucja kultury ma nowego wicedyrektora.

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem?

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem? 0 3

Kapitan żółto-biało-niebieskich do końca rundy został odsunięty od drużyny. – Między sztabem szkoleniowym, a panem Tomaszem Brzyskim nie było chemii – wyjaśnia powody decyzji prezes klubu Paweł Majka

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
20 listopada 2019, 19:00

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego 0 0

"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie. Przedstawienie zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz 24 listopada o godz. 18 w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4). Środki z pokazów spektaklu zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Lubelskie: Rodzina straciła dom w pożarze. Ruszyła zbiórka

Lubelskie: Rodzina straciła dom w pożarze. Ruszyła zbiórka 3 5

Rodzina Kociuków z Motwicy w gminie Sosnówka straciła w pożarze dach na głową. Przyjaciele w internecie uruchomili zbiórkę na odbudowę domu.

„Nie ma wolności bez godności”. M. Morawiecki podał swój rząd do dymisji i chwali stan demokracji w Polsce
film

„Nie ma wolności bez godności”. M. Morawiecki podał swój rząd do dymisji i chwali stan demokracji w Polsce 0 0

Premier Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji. Z tej okazji podsumował cztery ostatnie lata. Mówił o wiarygodności, dzięki której polskie rodziny odzyskały godność, lepszą pracę oraz płacę. Premier odniósł się również do ostatnich wyborów parlamentarnych twierdząc, że niska liczba głosów nieważnych świadczy o tym, że demokracja nigdy nie miała się lepiej.

Udany weekend siatkarek AZS UMCS i Tomasovii

Udany weekend siatkarek AZS UMCS i Tomasovii 0 0

W ramach piątej kolejki grupy czwartej obie nasze drużyny odniosły zwycięstwa za trzy punkty. Dzięki temu Tomasovia zajmuje pozycję wicelidera, a AZS UMCS lokatę na najniższym stopniu podium

Hotel średni, ale tania stołówka. Inauguracja IX kadencji Sejmu [zdjęcia]
galeria

Hotel średni, ale tania stołówka. Inauguracja IX kadencji Sejmu [zdjęcia] 0 3

460 posłów wybranych w październikowych wyborach złożyło ślubowanie i oficjalnie rozpoczęło pracę w nowej kadencji. W tym gronie jest 27 przedstawicieli województwa lubelskiego, w tym 11 absolutnych debiutantów.

Nieszczęśliwy wypadek w chełmskiej straży. Stażystka wylała na siebie wrzątek

Nieszczęśliwy wypadek w chełmskiej straży. Stażystka wylała na siebie wrzątek 12 18

- To był nieszczęśliwy wypadek. Stażystka zrobiła sobie herbatę i pech chciał, że wylała zawartość kubka na siebie – mówi mł. bryg. mgr inż. Artur Rutkowski Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Lublin zaprasza na Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej

Lublin zaprasza na Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej 5 0

Kibice szczypiorniaka nie mogą przegapić takiej imprezy. W dniach 22-24 listopada lubelska hala Globus będzie gospodarzem Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej

Lublin: Diamentowa utknęła w korkach.  Szybciej można przejść kilka przystanków pieszo

Lublin: Diamentowa utknęła w korkach. Szybciej można przejść kilka przystanków pieszo 2 11

W wielkich kolejkach utknęli kierowcy na ul. Diamentowej, przez którą został wyznaczony objazd zamknięciu drogi pod mostem kolejowym przy ul. Janowskiej. Szybciej można tędy przejść niż przejechać.

Elżbieta Witek marszałkiem sejmu
film

Elżbieta Witek marszałkiem sejmu 26 3

Elżbieta Witek z PiS została wybrana marszałkiem Sejmu IX kadencji. Poparło ją 314 posłów. Była jedynym kandydatem zgłoszonym na to stanowisko.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.