Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 marca 2009 r.
20:58
Edytuj ten wpis

Nie chciał robić z siebie faszysty, ale pracę w policji stracił

0 106 A A

Wyleciał z pracy, bo na portalu nasza-klasa zamieścił swoje zdjęcia, m.in. w hitlerowskim mundurze. Według przełożonych mogły nawoływać do nienawiści i propagować faszyzm. Mężczyźnie grozi dodatkowo więzienie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W najbliższy wtorek Krzysztof Wiatrzyk będzie domagał się przed sądem od komendanta zamojskiej policji 20 tys. zł odszkodowania oraz ponad 5 tys. zł za czas pozostawania bez pracy. - Nie rozważam powrotu do policji - mówi zrezygnowany 26-latek.

Był cywilnym pracownikiem zamojskiej komendy. Dostał dyscyplinarkę jesienią ub. roku, po o 5 latach pracy na stanowisku technika sekcji dochodzeniowo-śledczej.

Powód? Ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych przez opublikowanie na portalu nasza-klasa fotografii godzących w dobry wizerunek policji oraz wykorzystanie służbowych zdjęć do fotomontażu.

Dotarliśmy do tych fotografii. Na pierwszej jest napis: "Memento. Dobry Niemiec, to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi”. Na drugim fotomontażu widzimy Wiatrzyka w niemieckim mundurze. Jego twarz jest wmontowana w portret Hitlera z 1938 roku.

- Nie jestem faszystą, z zamiłowania zajmuję się grafiką komputerową - mówi pan Krzysztof. - Te zdjęcia były reakcją na odradzający się faszyzm w Niemczech i działania Eriki Steinbach. Mam prawo do wyrażania swoich poglądów.

Kolejny fotomontaż przedstawia uzbrojonego po zęby 26-latka na tle zburzonego domu. Wiadomo, że fotografię wykonano na jednej z zamojskich posesji; dom runął po wybuchu gazu.

- Ale to nie było zdjęcie z dokumentacji służbowej, można je było znaleźć w mediach - zapewnia Wiatrzyk. - Wszystkie fotografie, które opublikowałem, były próbą moich zdolności technicznych i artystycznych.

Komendant miał inne zdanie i bez wypowiedzenia zwolnił Wiatrzyka w trybie natychmiastowym. - I dziś postąpiłbym tak samo - mówi nadkomisarz Konrad Piziorski. Powołuje się Ustawę o pracownikach urzędów państwowych, która nakazuje pracownikom policji z godnością zachowywać się w pracy i poza nią.

Murem za zwolnionym kolegą stanęli policyjni związkowcy. Uważają, że komendant błędnie interpretuje cytowaną ustawę, bo nie dotyczy ona stanowiska, na jakim pracował Wiatrzyk.

- Poza tym, na naszej-klasie nie ma śladu, że pan Krzysztof był pracownikiem policji, a na zdjęciach nie ma symboli godzących w jej wizerunek - przekonuje Józef Ćwikliński, szef lubelskiego Związku Zawodowego Pracowników Policji.

Czy rzeczywiście tak jest, badają to śledczy. Ale do tej pory 26-latek nie usłyszał zarzutu. - Zamówiliśmy opinie biegłych z zakresu informatyki i kulturoznawstwa - mówi Ewa Kuźnicka z Prokuratury Rejonowej w Zamościu. - Postępowanie przedłużono do końca marca.

Za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym grozi do dwóch lat więzienia.

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nadrew / 18 października 2011 o 11:36
0
No i mamy finał - Wiatrzyk wygrał w Sądzie Pracy i w Sądzie Okręgowym - i to jest tzw "państwo prawa" które zapewnia kilka lat udowadniania niewinności przy całkowirtym braku dowodów. Równie dobrze można oskarżyć każdego obywatela i narazić go na koszta sądowe w imię prawa. Szarańcza w tej policji sądach i prokuraturach...
Avatar
alfik / 27 marca 2009 o 12:47
0
Jeśli chodzi o rodzaje literackie to raczej mi to pod satyrę nie podchodzi, lecz pod tragedię(wg tradycyjnego układu greckiego)
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 09:45
0
do psycholożki-
jeżeli ktoś ma takie, czy inne zainteresowania to nie znaczy od razu że jest zwichnięty umysłowo.Sama uważam że to świetna satyra przedstawiająca zastałą rzeczywistość i nie trzeba od razu takiej osoby traktować jako kogoś chorego na umyśle, czy nie zdolnego do wykonywania tego czy innego zawodu.Trzeba na te rzeczy popatrzeć z innej perespektywy...wygląda na to że ktoś na siłę próbuje szukać od razu świra, najczęściej sam będąc "pseudo"-ograniczonym.
Avatar
jaaaa / 26 marca 2009 o 08:23
0
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby taki argument dał to można by go jeszcze było zrozumieć ale przez naszą klasę wylecieć. . . . . Piękny lecz dziwny ten nasz kraj nad Wisłą . . . .
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby ta... rozwiń
Avatar
psycholożek / 25 marca 2009 o 17:57
0
taka z Pani "psycholożka" jak z Horacego tłumów uwielbieniec.
Czyżby zespół (dwóch) psychologów z kwp lublin bał się czegoś... Wydał opinię na polecenie zwierzchnika... Czy to możliwe aby nasz zespół, akurat w przypadku Wietrzyka -był wkońcu jednogłośny???
Wyczuwam euforię intrygi...
Avatar
Psycholożka / 25 marca 2009 o 17:12
0
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne w relegowaniu jako osobnika społecznie i emocjonalnie niedojrzałego. Cała ta dyskusja na tym forum sprowadza się do jednego - kto głośniej puści przysłowiowego bąka. Ale takimi prawami rządzą się takie fora. To też jest potrzebne, poprawia samopoczucie i dowartościowuje.
Też psycholog.
Alfa niekoniecznie Romeo
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne... rozwiń
Avatar
hApa:) / 25 marca 2009 o 16:20
0
jak zwylke, głupie myślenie małomiasteczkowych ludzi. to ze pracowal w komendzie nie znaczy ze musial podzielac poglady jakiegos bufona ze spasionym ego. podobno zyjemy w wolnym kraju, a jak pies leje swoja zone we wszystkie parzyste dni miesiaca to jest to awantura rodzinna, nie dobre imie komendy.
Avatar
lipton / 25 marca 2009 o 11:34
0
Dosyć durnych fircyków w policji. A potem jeszcze mętne tłumaczenie się. W moim umie można rozumie tak. "Popełniłem błąd, nie zastanawiałem się wcześniej nad wydzwiekiem, teraz rozumiem i przepraszam". Taka postawa jest jeszcze do akceptacji. A tu brnie i kretynsko się tłumaczy. Panie Komendancie brawo. To pan dobiera sobie ludzi, bo Pan ponosi za nich odpowiedzialność. Na drugi raz bacznej analizować kogo przyjmuje się do pracy w organie państwowym, bo taki zaś osobnik potem reprezentuje firmę i jet osobą publiczną.
Avatar
Gość / 25 marca 2009 o 10:33
0
[quote name='gosc2' date='21.03.2009, 22:18' post='107817']
Za MO to myslenie było karalne. Widać niektórym nie podoba się, że to sie juz zmieniło:)
[/quot

dalej gość nie rozumie, nawet tego co sam napisał , a w końcu to on podziwiał milicjantów.
Avatar
Gość / 24 marca 2009 o 13:33
0
TO WSZYSTKO JEST CHORE ŁACZNIE Z PANEM KOMENDANTEM DAJCIE CHŁOPAKOWI SPOKÓJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Nadrew / 18 października 2011 o 11:36
0
No i mamy finał - Wiatrzyk wygrał w Sądzie Pracy i w Sądzie Okręgowym - i to jest tzw "państwo prawa" które zapewnia kilka lat udowadniania niewinności przy całkowirtym braku dowodów. Równie dobrze można oskarżyć każdego obywatela i narazić go na koszta sądowe w imię prawa. Szarańcza w tej policji sądach i prokuraturach...
Avatar
alfik / 27 marca 2009 o 12:47
0
Jeśli chodzi o rodzaje literackie to raczej mi to pod satyrę nie podchodzi, lecz pod tragedię(wg tradycyjnego układu greckiego)
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 09:45
0
do psycholożki-
jeżeli ktoś ma takie, czy inne zainteresowania to nie znaczy od razu że jest zwichnięty umysłowo.Sama uważam że to świetna satyra przedstawiająca zastałą rzeczywistość i nie trzeba od razu takiej osoby traktować jako kogoś chorego na umyśle, czy nie zdolnego do wykonywania tego czy innego zawodu.Trzeba na te rzeczy popatrzeć z innej perespektywy...wygląda na to że ktoś na siłę próbuje szukać od razu świra, najczęściej sam będąc "pseudo"-ograniczonym.
Avatar
jaaaa / 26 marca 2009 o 08:23
0
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby taki argument dał to można by go jeszcze było zrozumieć ale przez naszą klasę wylecieć. . . . . Piękny lecz dziwny ten nasz kraj nad Wisłą . . . .
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby ta... rozwiń
Avatar
psycholożek / 25 marca 2009 o 17:57
0
taka z Pani "psycholożka" jak z Horacego tłumów uwielbieniec.
Czyżby zespół (dwóch) psychologów z kwp lublin bał się czegoś... Wydał opinię na polecenie zwierzchnika... Czy to możliwe aby nasz zespół, akurat w przypadku Wietrzyka -był wkońcu jednogłośny???
Wyczuwam euforię intrygi...
Avatar
Psycholożka / 25 marca 2009 o 17:12
0
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne w relegowaniu jako osobnika społecznie i emocjonalnie niedojrzałego. Cała ta dyskusja na tym forum sprowadza się do jednego - kto głośniej puści przysłowiowego bąka. Ale takimi prawami rządzą się takie fora. To też jest potrzebne, poprawia samopoczucie i dowartościowuje.
Też psycholog.
Alfa niekoniecznie Romeo
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne... rozwiń
Avatar
hApa:) / 25 marca 2009 o 16:20
0
jak zwylke, głupie myślenie małomiasteczkowych ludzi. to ze pracowal w komendzie nie znaczy ze musial podzielac poglady jakiegos bufona ze spasionym ego. podobno zyjemy w wolnym kraju, a jak pies leje swoja zone we wszystkie parzyste dni miesiaca to jest to awantura rodzinna, nie dobre imie komendy.
Avatar
lipton / 25 marca 2009 o 11:34
0
Dosyć durnych fircyków w policji. A potem jeszcze mętne tłumaczenie się. W moim umie można rozumie tak. "Popełniłem błąd, nie zastanawiałem się wcześniej nad wydzwiekiem, teraz rozumiem i przepraszam". Taka postawa jest jeszcze do akceptacji. A tu brnie i kretynsko się tłumaczy. Panie Komendancie brawo. To pan dobiera sobie ludzi, bo Pan ponosi za nich odpowiedzialność. Na drugi raz bacznej analizować kogo przyjmuje się do pracy w organie państwowym, bo taki zaś osobnik potem reprezentuje firmę i jet osobą publiczną.
Avatar
Gość / 25 marca 2009 o 10:33
0
[quote name='gosc2' date='21.03.2009, 22:18' post='107817']
Za MO to myslenie było karalne. Widać niektórym nie podoba się, że to sie juz zmieniło:)
[/quot

dalej gość nie rozumie, nawet tego co sam napisał , a w końcu to on podziwiał milicjantów.
Avatar
Gość / 24 marca 2009 o 13:33
0
TO WSZYSTKO JEST CHORE ŁACZNIE Z PANEM KOMENDANTEM DAJCIE CHŁOPAKOWI SPOKÓJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 9

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 102 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 13

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.