Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 marca 2009 r.
20:58
Edytuj ten wpis

Nie chciał robić z siebie faszysty, ale pracę w policji stracił

0 106 A A

Wyleciał z pracy, bo na portalu nasza-klasa zamieścił swoje zdjęcia, m.in. w hitlerowskim mundurze. Według przełożonych mogły nawoływać do nienawiści i propagować faszyzm. Mężczyźnie grozi dodatkowo więzienie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W najbliższy wtorek Krzysztof Wiatrzyk będzie domagał się przed sądem od komendanta zamojskiej policji 20 tys. zł odszkodowania oraz ponad 5 tys. zł za czas pozostawania bez pracy. - Nie rozważam powrotu do policji - mówi zrezygnowany 26-latek.

Był cywilnym pracownikiem zamojskiej komendy. Dostał dyscyplinarkę jesienią ub. roku, po o 5 latach pracy na stanowisku technika sekcji dochodzeniowo-śledczej.

Powód? Ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych przez opublikowanie na portalu nasza-klasa fotografii godzących w dobry wizerunek policji oraz wykorzystanie służbowych zdjęć do fotomontażu.

Dotarliśmy do tych fotografii. Na pierwszej jest napis: "Memento. Dobry Niemiec, to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi”. Na drugim fotomontażu widzimy Wiatrzyka w niemieckim mundurze. Jego twarz jest wmontowana w portret Hitlera z 1938 roku.

- Nie jestem faszystą, z zamiłowania zajmuję się grafiką komputerową - mówi pan Krzysztof. - Te zdjęcia były reakcją na odradzający się faszyzm w Niemczech i działania Eriki Steinbach. Mam prawo do wyrażania swoich poglądów.

Kolejny fotomontaż przedstawia uzbrojonego po zęby 26-latka na tle zburzonego domu. Wiadomo, że fotografię wykonano na jednej z zamojskich posesji; dom runął po wybuchu gazu.

- Ale to nie było zdjęcie z dokumentacji służbowej, można je było znaleźć w mediach - zapewnia Wiatrzyk. - Wszystkie fotografie, które opublikowałem, były próbą moich zdolności technicznych i artystycznych.

Komendant miał inne zdanie i bez wypowiedzenia zwolnił Wiatrzyka w trybie natychmiastowym. - I dziś postąpiłbym tak samo - mówi nadkomisarz Konrad Piziorski. Powołuje się Ustawę o pracownikach urzędów państwowych, która nakazuje pracownikom policji z godnością zachowywać się w pracy i poza nią.

Murem za zwolnionym kolegą stanęli policyjni związkowcy. Uważają, że komendant błędnie interpretuje cytowaną ustawę, bo nie dotyczy ona stanowiska, na jakim pracował Wiatrzyk.

- Poza tym, na naszej-klasie nie ma śladu, że pan Krzysztof był pracownikiem policji, a na zdjęciach nie ma symboli godzących w jej wizerunek - przekonuje Józef Ćwikliński, szef lubelskiego Związku Zawodowego Pracowników Policji.

Czy rzeczywiście tak jest, badają to śledczy. Ale do tej pory 26-latek nie usłyszał zarzutu. - Zamówiliśmy opinie biegłych z zakresu informatyki i kulturoznawstwa - mówi Ewa Kuźnicka z Prokuratury Rejonowej w Zamościu. - Postępowanie przedłużono do końca marca.

Za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym grozi do dwóch lat więzienia.

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nadrew / 18 października 2011 o 11:36
0
No i mamy finał - Wiatrzyk wygrał w Sądzie Pracy i w Sądzie Okręgowym - i to jest tzw "państwo prawa" które zapewnia kilka lat udowadniania niewinności przy całkowirtym braku dowodów. Równie dobrze można oskarżyć każdego obywatela i narazić go na koszta sądowe w imię prawa. Szarańcza w tej policji sądach i prokuraturach...
Avatar
alfik / 27 marca 2009 o 12:47
0
Jeśli chodzi o rodzaje literackie to raczej mi to pod satyrę nie podchodzi, lecz pod tragedię(wg tradycyjnego układu greckiego)
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 09:45
0
do psycholożki-
jeżeli ktoś ma takie, czy inne zainteresowania to nie znaczy od razu że jest zwichnięty umysłowo.Sama uważam że to świetna satyra przedstawiająca zastałą rzeczywistość i nie trzeba od razu takiej osoby traktować jako kogoś chorego na umyśle, czy nie zdolnego do wykonywania tego czy innego zawodu.Trzeba na te rzeczy popatrzeć z innej perespektywy...wygląda na to że ktoś na siłę próbuje szukać od razu świra, najczęściej sam będąc "pseudo"-ograniczonym.
Avatar
jaaaa / 26 marca 2009 o 08:23
0
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby taki argument dał to można by go jeszcze było zrozumieć ale przez naszą klasę wylecieć. . . . . Piękny lecz dziwny ten nasz kraj nad Wisłą . . . .
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby ta... rozwiń
Avatar
psycholożek / 25 marca 2009 o 17:57
0
taka z Pani "psycholożka" jak z Horacego tłumów uwielbieniec.
Czyżby zespół (dwóch) psychologów z kwp lublin bał się czegoś... Wydał opinię na polecenie zwierzchnika... Czy to możliwe aby nasz zespół, akurat w przypadku Wietrzyka -był wkońcu jednogłośny???
Wyczuwam euforię intrygi...
Avatar
Psycholożka / 25 marca 2009 o 17:12
0
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne w relegowaniu jako osobnika społecznie i emocjonalnie niedojrzałego. Cała ta dyskusja na tym forum sprowadza się do jednego - kto głośniej puści przysłowiowego bąka. Ale takimi prawami rządzą się takie fora. To też jest potrzebne, poprawia samopoczucie i dowartościowuje.
Też psycholog.
Alfa niekoniecznie Romeo
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne... rozwiń
Avatar
hApa:) / 25 marca 2009 o 16:20
0
jak zwylke, głupie myślenie małomiasteczkowych ludzi. to ze pracowal w komendzie nie znaczy ze musial podzielac poglady jakiegos bufona ze spasionym ego. podobno zyjemy w wolnym kraju, a jak pies leje swoja zone we wszystkie parzyste dni miesiaca to jest to awantura rodzinna, nie dobre imie komendy.
Avatar
lipton / 25 marca 2009 o 11:34
0
Dosyć durnych fircyków w policji. A potem jeszcze mętne tłumaczenie się. W moim umie można rozumie tak. "Popełniłem błąd, nie zastanawiałem się wcześniej nad wydzwiekiem, teraz rozumiem i przepraszam". Taka postawa jest jeszcze do akceptacji. A tu brnie i kretynsko się tłumaczy. Panie Komendancie brawo. To pan dobiera sobie ludzi, bo Pan ponosi za nich odpowiedzialność. Na drugi raz bacznej analizować kogo przyjmuje się do pracy w organie państwowym, bo taki zaś osobnik potem reprezentuje firmę i jet osobą publiczną.
Avatar
Gość / 25 marca 2009 o 10:33
0
[quote name='gosc2' date='21.03.2009, 22:18' post='107817']
Za MO to myslenie było karalne. Widać niektórym nie podoba się, że to sie juz zmieniło:)
[/quot

dalej gość nie rozumie, nawet tego co sam napisał , a w końcu to on podziwiał milicjantów.
Avatar
Gość / 24 marca 2009 o 13:33
0
TO WSZYSTKO JEST CHORE ŁACZNIE Z PANEM KOMENDANTEM DAJCIE CHŁOPAKOWI SPOKÓJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Nadrew / 18 października 2011 o 11:36
0
No i mamy finał - Wiatrzyk wygrał w Sądzie Pracy i w Sądzie Okręgowym - i to jest tzw "państwo prawa" które zapewnia kilka lat udowadniania niewinności przy całkowirtym braku dowodów. Równie dobrze można oskarżyć każdego obywatela i narazić go na koszta sądowe w imię prawa. Szarańcza w tej policji sądach i prokuraturach...
Avatar
alfik / 27 marca 2009 o 12:47
0
Jeśli chodzi o rodzaje literackie to raczej mi to pod satyrę nie podchodzi, lecz pod tragedię(wg tradycyjnego układu greckiego)
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 09:45
0
do psycholożki-
jeżeli ktoś ma takie, czy inne zainteresowania to nie znaczy od razu że jest zwichnięty umysłowo.Sama uważam że to świetna satyra przedstawiająca zastałą rzeczywistość i nie trzeba od razu takiej osoby traktować jako kogoś chorego na umyśle, czy nie zdolnego do wykonywania tego czy innego zawodu.Trzeba na te rzeczy popatrzeć z innej perespektywy...wygląda na to że ktoś na siłę próbuje szukać od razu świra, najczęściej sam będąc "pseudo"-ograniczonym.
Avatar
jaaaa / 26 marca 2009 o 08:23
0
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby taki argument dał to można by go jeszcze było zrozumieć ale przez naszą klasę wylecieć. . . . . Piękny lecz dziwny ten nasz kraj nad Wisłą . . . .
Dla mnie sprawa jest prosta chciali go udupić to musieli coś znaleść, a że sięgnęli po tak banalny plan to już inna sprawa, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś go musiał podkablować i to o zgrozo ktoś z jego znajomych z tego śmiesznego portalu bo koleś ma galerię zablokowaną więc NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ!!!! A tłumaczenie, że jakieś testy trzeba było zrobić hmm. . . i bez testów wiem że normalny gość. No w sumie to Jego zwolnienie można zrozumieć, może komendant się bał kryzysu i cięcia zrobił, jakby ta... rozwiń
Avatar
psycholożek / 25 marca 2009 o 17:57
0
taka z Pani "psycholożka" jak z Horacego tłumów uwielbieniec.
Czyżby zespół (dwóch) psychologów z kwp lublin bał się czegoś... Wydał opinię na polecenie zwierzchnika... Czy to możliwe aby nasz zespół, akurat w przypadku Wietrzyka -był wkońcu jednogłośny???
Wyczuwam euforię intrygi...
Avatar
Psycholożka / 25 marca 2009 o 17:12
0
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne w relegowaniu jako osobnika społecznie i emocjonalnie niedojrzałego. Cała ta dyskusja na tym forum sprowadza się do jednego - kto głośniej puści przysłowiowego bąka. Ale takimi prawami rządzą się takie fora. To też jest potrzebne, poprawia samopoczucie i dowartościowuje.
Też psycholog.
Alfa niekoniecznie Romeo
Już pobieżna ocena cech osobowościowych i charakterologiczna świadczy dobitnie o niedorozwinięciu społecznym do pełnienia tegoż zawodu. Niestety każdy psycholog , ba niekoniecznie kliniczny oceni podobnie. Pamiętajmy, że pierwsza wstępna weryfikacja to są testy, a następna to analiza wytworów pracy i zachowania w jego środowisku pod kątem wymagań stawianych temu zawodowi. Łącznie daje to rys psychosocjologiczny. Szkoda, że komendant przed podjęciem decyzji o wydaleniu, nie skierował tego Pana na badania. Było by to wielce pomocne... rozwiń
Avatar
hApa:) / 25 marca 2009 o 16:20
0
jak zwylke, głupie myślenie małomiasteczkowych ludzi. to ze pracowal w komendzie nie znaczy ze musial podzielac poglady jakiegos bufona ze spasionym ego. podobno zyjemy w wolnym kraju, a jak pies leje swoja zone we wszystkie parzyste dni miesiaca to jest to awantura rodzinna, nie dobre imie komendy.
Avatar
lipton / 25 marca 2009 o 11:34
0
Dosyć durnych fircyków w policji. A potem jeszcze mętne tłumaczenie się. W moim umie można rozumie tak. "Popełniłem błąd, nie zastanawiałem się wcześniej nad wydzwiekiem, teraz rozumiem i przepraszam". Taka postawa jest jeszcze do akceptacji. A tu brnie i kretynsko się tłumaczy. Panie Komendancie brawo. To pan dobiera sobie ludzi, bo Pan ponosi za nich odpowiedzialność. Na drugi raz bacznej analizować kogo przyjmuje się do pracy w organie państwowym, bo taki zaś osobnik potem reprezentuje firmę i jet osobą publiczną.
Avatar
Gość / 25 marca 2009 o 10:33
0
[quote name='gosc2' date='21.03.2009, 22:18' post='107817']
Za MO to myslenie było karalne. Widać niektórym nie podoba się, że to sie juz zmieniło:)
[/quot

dalej gość nie rozumie, nawet tego co sam napisał , a w końcu to on podziwiał milicjantów.
Avatar
Gość / 24 marca 2009 o 13:33
0
TO WSZYSTKO JEST CHORE ŁACZNIE Z PANEM KOMENDANTEM DAJCIE CHŁOPAKOWI SPOKÓJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 9

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 102 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 13

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!