Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 sierpnia 2009 r.
11:43
Edytuj ten wpis

Palacze są zdumieni: Papierosy spod lady, jak za komuny

0 8 A A

Marki tylko jednej firmy tytoniowej można znaleźć za szybą kiosków Ruchu S.A. Papierosy wyprodukowane przez inne koncerny sprzedawane są spod lady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chciałem kupić w kiosku swoje ulubione mentolowe, ale zauważyłem, że nie ma ich na wystawie, więc podreptałem do sklepiku na osiedlu – opowiada lublinianin Marcin Zaręba. – Później kolega mi podpowiedział, że trzeba było poprosić panią kioskarkę, a dostałbym to, co chciałem. Tu pachnie jakimś absurdem...

Ale tak jest nie tylko w Lublinie. – Klient przyjdzie, popatrzy na wystawkę i odchodzi – przyznaje Janina Kalinowska, która prowadzi kiosku Ruchu w zamojskiej siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Przecież nie będę go pytać, czego szuka.

Ale większość palaczy już wie, o co chodzi. – Nie spodziewałem się tego, że moje papierosy sprzedawane będą spod lady jak za komuny – śmieje się mieszkaniec Zamościa Jan Wójcik.

W całym kraju pracownicy Ruchu pościągali z wystawek papierosy innych koncernów, zostawiając wyłącznie wyroby Imperial Tobacco S.A., która jest czwartą co do wielkości międzynarodową firmą tytoniową.

– Inną rzeczą jest asortyment w sprzedaży, a inną wystawka – informuje Maciej Karolak, szef biura marketingu i komunikacji Ruch S.A. – Eksponujemy papierosy firm, które ponoszą koszty związane z ekspozycją. Niczym nie różnimy się w tym od innych sieci.

W punktach sprzedaży detalicznej co miesiąc prowadzone będą kontrole wystawek z papierosami firmy, która ma wyłączność na ekspozycję swoich produktów, sprawdzane będą również zapasy wszystkich jej marek, umożliwiające zachowanie ciągłości sprzedaży.

– Musimy trzymać się wytycznych, bo szkoda byłoby stracić pracę – mówi jeden z pracowników zamojskiego kiosku.

Jak nie wiadomo o co chodzi... to zawsze chodzi o pieniądze. Aby mieć wyłączność na eksponowanie swoich wyrobów firma tytoniowa podpisała umowę z siecią.

Ale ani w Ruchu S.A., ani w Imperial Tobacco S.A. nie udało się nam dowiedzieć, na jaką kwotę opiewa. Tajemnica handlowa.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PALACZ / 19 sierpnia 2009 o 14:54
0
RUCH schodzi na dziady.Za taką reklamę papierosów dostanie dolę kilku rządzicieli a tracą kioskarze przecież w tym miejscu wyeksponowaliby
wiele więcej innego towaru co zwiększyłoby obroty i jednocześnie zyski . A co jest z ustawą o reklamie papierosów .
Ze sklepów zostały pozdejmowane wszystkie podświetlane bilbordy reklamujące papierosy które jednocześnie służyły jako oświetlenie.
A tutaj matka trzymając na ręku dziecko zmusza do zainteresowania się tym towarem!!!
Avatar
Olo / 16 sierpnia 2009 o 11:36
0
Spoko U mnie na osiedlu w małym sklepiku ze spożywką można spod lady kupić Ruskie Clasiki po 3.50zł. Bisnes is Bisnes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2009 o 18:24
0
Dlaczego waszym zdaniem to sprawa dla UOKIK? Przecież inne marki są dostepne jeśli chcesz kupić... Jak jeszcze paliłem to nigdy nie patrzyłem się na wystawkę przed zakupem, tylko od razu mówiłem kioskarce jakie papierosy chcę kupić. Wystawka w dużej sieci jest forma promocji produktów, wiec nic dziwnego, że Ruch SA pobiera za to opatę. Myślicie, że to przypadek, że na przykad w hipermarkecie okreslone produkty leżą na określonych półkach? Tam nie ma przypadku i za dobre miejsce trzeba zapłacić. W hurtowni też trzeba zapłacić, żeby nowy produkt został wprowadzony do oferty (chyba, że umowa stanowi inaczej, ale to już inna sprawa). Nie widzę w tym nic dziwnego - tak ten biznes wygląda.
Dlaczego waszym zdaniem to sprawa dla UOKIK? Przecież inne marki są dostepne jeśli chcesz kupić... Jak jeszcze paliłem to nigdy nie patrzyłem się na wystawkę przed zakupem, tylko od razu mówiłem kioskarce jakie papierosy chcę kupić. Wystawka w dużej sieci jest forma promocji produktów, wiec nic dziwnego, że Ruch SA pobiera za to opatę. Myślicie, że to przypadek, że na przykad w hipermarkecie okreslone produkty leżą na określonych półkach? Tam nie ma przypadku i za dobre miejsce trzeba zapłacić. W hurtowni też trzeba zapłacić, żeby nowy produ... rozwiń
Avatar
owca / 15 sierpnia 2009 o 16:47
0
co za problem - można kupować w innym sklepie czy kiosku.
Avatar
fiore11 / 15 sierpnia 2009 o 16:13
0
To jest sprawa jak najbardziej dla UOKIK.
Ale tak wogóle to u nas komuna na dobrą sprawę się nie skończyła nigdy. Zwłaszcza polityczna, ale również społeczna w pewnym stopniu.
Nigel Farage - YT
Avatar
polak / 15 sierpnia 2009 o 16:11
0
Absurd rodzi absurd.Zyjemy w XXI w jest gospodarka rynkowa.Budzet Panstwa polskiego czerpie z monopolu tytoniowego i spirytusowego wielkie sumy.Zaklamaniem jest ograniczanie dostepu do uzywek.
Proponuje natoniast wprowadzanie znizekl dla emerytow i rencistow na papierosy i alkochol.I wyplaty z ZUS sie zmniejsza i umieralnosc wzrosnie.
Dla kobiet proponuje modyfikacje kodeksu drogowego umozliwiajacego przechodzenia na czerwonym swietle.
Avatar
niepalący / 15 sierpnia 2009 o 15:33
0
krótko mówiąc: hamstwo, jakiego świat nie widział!, można eksponować, ale inne marki też powinny być widoczne, co za obłuda!, tym się powinna zainteresować komsja do spraw konkurencji. nie po to Bolek przez płot skakał żeby teraz wyboru w kiosku nie było!, co za deb***izm!, to jest możliwe tylko w tm chorym kraiku nad Wisłą!
Avatar
emeryt / 15 sierpnia 2009 o 14:01
0
Powiem krótko bazar czeka tam oferta godna człeka i taniej.
Avatar
PALACZ / 19 sierpnia 2009 o 14:54
0
RUCH schodzi na dziady.Za taką reklamę papierosów dostanie dolę kilku rządzicieli a tracą kioskarze przecież w tym miejscu wyeksponowaliby
wiele więcej innego towaru co zwiększyłoby obroty i jednocześnie zyski . A co jest z ustawą o reklamie papierosów .
Ze sklepów zostały pozdejmowane wszystkie podświetlane bilbordy reklamujące papierosy które jednocześnie służyły jako oświetlenie.
A tutaj matka trzymając na ręku dziecko zmusza do zainteresowania się tym towarem!!!
Avatar
Olo / 16 sierpnia 2009 o 11:36
0
Spoko U mnie na osiedlu w małym sklepiku ze spożywką można spod lady kupić Ruskie Clasiki po 3.50zł. Bisnes is Bisnes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2009 o 18:24
0
Dlaczego waszym zdaniem to sprawa dla UOKIK? Przecież inne marki są dostepne jeśli chcesz kupić... Jak jeszcze paliłem to nigdy nie patrzyłem się na wystawkę przed zakupem, tylko od razu mówiłem kioskarce jakie papierosy chcę kupić. Wystawka w dużej sieci jest forma promocji produktów, wiec nic dziwnego, że Ruch SA pobiera za to opatę. Myślicie, że to przypadek, że na przykad w hipermarkecie okreslone produkty leżą na określonych półkach? Tam nie ma przypadku i za dobre miejsce trzeba zapłacić. W hurtowni też trzeba zapłacić, żeby nowy produkt został wprowadzony do oferty (chyba, że umowa stanowi inaczej, ale to już inna sprawa). Nie widzę w tym nic dziwnego - tak ten biznes wygląda.
Dlaczego waszym zdaniem to sprawa dla UOKIK? Przecież inne marki są dostepne jeśli chcesz kupić... Jak jeszcze paliłem to nigdy nie patrzyłem się na wystawkę przed zakupem, tylko od razu mówiłem kioskarce jakie papierosy chcę kupić. Wystawka w dużej sieci jest forma promocji produktów, wiec nic dziwnego, że Ruch SA pobiera za to opatę. Myślicie, że to przypadek, że na przykad w hipermarkecie okreslone produkty leżą na określonych półkach? Tam nie ma przypadku i za dobre miejsce trzeba zapłacić. W hurtowni też trzeba zapłacić, żeby nowy produ... rozwiń
Avatar
owca / 15 sierpnia 2009 o 16:47
0
co za problem - można kupować w innym sklepie czy kiosku.
Avatar
fiore11 / 15 sierpnia 2009 o 16:13
0
To jest sprawa jak najbardziej dla UOKIK.
Ale tak wogóle to u nas komuna na dobrą sprawę się nie skończyła nigdy. Zwłaszcza polityczna, ale również społeczna w pewnym stopniu.
Nigel Farage - YT
Avatar
polak / 15 sierpnia 2009 o 16:11
0
Absurd rodzi absurd.Zyjemy w XXI w jest gospodarka rynkowa.Budzet Panstwa polskiego czerpie z monopolu tytoniowego i spirytusowego wielkie sumy.Zaklamaniem jest ograniczanie dostepu do uzywek.
Proponuje natoniast wprowadzanie znizekl dla emerytow i rencistow na papierosy i alkochol.I wyplaty z ZUS sie zmniejsza i umieralnosc wzrosnie.
Dla kobiet proponuje modyfikacje kodeksu drogowego umozliwiajacego przechodzenia na czerwonym swietle.
Avatar
niepalący / 15 sierpnia 2009 o 15:33
0
krótko mówiąc: hamstwo, jakiego świat nie widział!, można eksponować, ale inne marki też powinny być widoczne, co za obłuda!, tym się powinna zainteresować komsja do spraw konkurencji. nie po to Bolek przez płot skakał żeby teraz wyboru w kiosku nie było!, co za deb***izm!, to jest możliwe tylko w tm chorym kraiku nad Wisłą!
Avatar
emeryt / 15 sierpnia 2009 o 14:01
0
Powiem krótko bazar czeka tam oferta godna człeka i taniej.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 11

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 1

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 0 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 31 21

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 145 62

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 49 16

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 21 4

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 86 38

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 95 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!