Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 listopada 2009 r.
9:10
Edytuj ten wpis

Pijany instruktor nauki jazdy

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 17 A A

Powinien nauczyć kursanta nie tylko tego, jak kierować samochodem, ale również, by nie siadać za kierownicą pod wpływem alkoholu. 25-letni instruktor nauki jazdy nie dał swojemu uczniowi dobrego przykładu. Był pijany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja namierzyła instruktora, mieszkańca gminy Zamość w środę przy ul. Odrodzenia. Był w trakcie lekcji udzielanej 23-latkowi spod Szczebrzeszyna.

Kursant nie wzbudził u mundurowych żadnych podejrzeń. Jednak od instruktora dało się wyczuć woń alkoholu.

Badanie potwierdziło, że 25-latek był pijany. Miał w organizmie 1,78 promila.

Automatycznie stracił uprawnienia do kierowania. Ale to nie koniec. Wkrótce 25-latek stanie przed sądem.

– I będzie odpowiadał dokładnie tak samo, jak pijany kierowca – podkreśla Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Dlatego za swój środowy wyczyn mężczyzna może trafić za kratki na dwa lata, a na dziesięć stracić uprawnienia do siadania za kółkiem. Pewnie będzie też zmuszony zamknąć swój biznes. Dowiedzieliśmy się, że naukę jazdy prowadził jako prywatna, jednoosobowa firma.

Z posadą w szkole nauki jazdy rozstał się również na początku tego roku instruktor z Lubartowa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu, podczas gdy edukował kursanta z jazdy ciężarówką.

Podobne przypadki można by mnożyć.

W zeszłym roku na lekcjach z promilami wpadł także instruktor nauki jazdy ze Świdnika (wpadł, bo jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa). Alkomat wykazał u niego 1,6 promila.

Jego kolega po fachu, którego skontrolowano w Firleju był jeszcze mocniej pijany. Badanie wykazało, że uczył kursanta, mając w organizmie 2,6 promila.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 o 14:30
0
To już nie Polska to Unia Europejska.KOMUNO WRACAJ .
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 21:51
0
Szweda uczył po pijaku prawie przez dwadzieścia lat , a wy dziwaki robicie aferę bo ktoś tam raz się połakomił i źle zrobił, że wyjechał w drogę...
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 20:43
0
Gość napisał:
Czytaj ze zrozumieniem o ile potrafisz.
Problemem nie jest wiek ale brak doświadczenia lub takie zachowanie jak tego pana z artykułu.


Czytaj ze zrozumieniem, że ludzie oceniają wszystkich wg. jednego ale cóż to już jest takie zacofanie ludzi
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 15:16
0
Wypił pewnie pewnie z kolegami,a jakis kolega życzliwy zadzwonił do miśkówa ci niby że pasy a mieli nadanego,Uszyli facetowi buty z roboty,ci starsi instruktorzy niesą tacy święci, mogła by tak policja pszeprowadzic taką akcję ciekawe ktorych by więcej wyłapali na cyku starych wyjadaczy czy młodych.
potepiam takie cos, ale niechodzi tu akurat o wiek.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 10:45
0
Iweczka napisał:
Ja miałam instruktora który miał 24 lata nauczył mnie dobrze jeździc i zdałam za pierwszym razem.Wiek instruktora nie ma znaczenia jeżeli ma równo pod sufitem, więc nie wiem dlaczego ludzie teraz mają taki problem z tym ile powinien mieć lat instruktor więc jeżeli ktoś robił prawko u Smolenia wie o czym mowie i na pewno przyzna mi racje.



Czytaj ze zrozumieniem o ile potrafisz.
Problemem nie jest wiek ale brak doświadczenia lub takie zachowanie jak tego pana z artykułu.



Czytaj ze zrozumieniem o ile potrafisz.
Problemem nie jest wiek ale brak doświadczenia lub takie zachowanie jak tego pana z artykułu. rozwiń
Avatar
Iweczka / 13 listopada 2009 o 10:00
0
Ja miałam instruktora który miał 24 lata nauczył mnie dobrze jeździc i zdałam za pierwszym razem.Wiek instruktora nie ma znaczenia jeżeli ma równo pod sufitem, więc nie wiem dlaczego ludzie teraz mają taki problem z tym ile powinien mieć lat instruktor więc jeżeli ktoś robił prawko u Smolenia wie o czym mowie i na pewno przyzna mi racje.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 09:55
0
a czy ktoś wie kto kto mogł byc? moze ze szkoly przy ul. Bołtucia?? Pan. A.A?
Avatar
Marek / 12 listopada 2009 o 20:11
0
LUDZIE CO TO ZA INSTRUKTOR CO MA 25 LAT JESZCZE MLEKO POD NOSEM W LUBLINIE TEZ SIE TEGO NAROBILO SYNKOWIE TATUSIOW Z WORD JAKA ONI MAJA WPRAWE ZEBY UCZYC INSTRUKTOR MINIMUM POWINIEN MIEC 10 LAT STAZ I TO UDOKUMENTOWANY A NIE TATUS ROBI MU KATEGORIE B Z UPRAWNIENIAMI SMIECH.
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 19:07
0
Śmiać się czy płakać?
Avatar
instruktor / 12 listopada 2009 o 15:17
0
instruktor nie musi mieć zapiętych pasów!!!!! dziennikarze - poczytajcie ustawę!!!!! wpadł bo nie miał zapiętych pasów, uchacha!!!!
wpadł bo głupi, kto siada w pracy po spożyciu...
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 o 14:30
0
To już nie Polska to Unia Europejska.KOMUNO WRACAJ .
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 21:51
0
Szweda uczył po pijaku prawie przez dwadzieścia lat , a wy dziwaki robicie aferę bo ktoś tam raz się połakomił i źle zrobił, że wyjechał w drogę...
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 20:43
0
Gość napisał:
Czytaj ze zrozumieniem o ile potrafisz.
Problemem nie jest wiek ale brak doświadczenia lub takie zachowanie jak tego pana z artykułu.


Czytaj ze zrozumieniem, że ludzie oceniają wszystkich wg. jednego ale cóż to już jest takie zacofanie ludzi
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 15:16
0
Wypił pewnie pewnie z kolegami,a jakis kolega życzliwy zadzwonił do miśkówa ci niby że pasy a mieli nadanego,Uszyli facetowi buty z roboty,ci starsi instruktorzy niesą tacy święci, mogła by tak policja pszeprowadzic taką akcję ciekawe ktorych by więcej wyłapali na cyku starych wyjadaczy czy młodych.
potepiam takie cos, ale niechodzi tu akurat o wiek.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 10:45
0
Iweczka napisał:
Ja miałam instruktora który miał 24 lata nauczył mnie dobrze jeździc i zdałam za pierwszym razem.Wiek instruktora nie ma znaczenia jeżeli ma równo pod sufitem, więc nie wiem dlaczego ludzie teraz mają taki problem z tym ile powinien mieć lat instruktor więc jeżeli ktoś robił prawko u Smolenia wie o czym mowie i na pewno przyzna mi racje.



Czytaj ze zrozumieniem o ile potrafisz.
Problemem nie jest wiek ale brak doświadczenia lub takie zachowanie jak tego pana z artykułu.



Czytaj ze zrozumieniem o ile potrafisz.
Problemem nie jest wiek ale brak doświadczenia lub takie zachowanie jak tego pana z artykułu. rozwiń
Avatar
Iweczka / 13 listopada 2009 o 10:00
0
Ja miałam instruktora który miał 24 lata nauczył mnie dobrze jeździc i zdałam za pierwszym razem.Wiek instruktora nie ma znaczenia jeżeli ma równo pod sufitem, więc nie wiem dlaczego ludzie teraz mają taki problem z tym ile powinien mieć lat instruktor więc jeżeli ktoś robił prawko u Smolenia wie o czym mowie i na pewno przyzna mi racje.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 09:55
0
a czy ktoś wie kto kto mogł byc? moze ze szkoly przy ul. Bołtucia?? Pan. A.A?
Avatar
Marek / 12 listopada 2009 o 20:11
0
LUDZIE CO TO ZA INSTRUKTOR CO MA 25 LAT JESZCZE MLEKO POD NOSEM W LUBLINIE TEZ SIE TEGO NAROBILO SYNKOWIE TATUSIOW Z WORD JAKA ONI MAJA WPRAWE ZEBY UCZYC INSTRUKTOR MINIMUM POWINIEN MIEC 10 LAT STAZ I TO UDOKUMENTOWANY A NIE TATUS ROBI MU KATEGORIE B Z UPRAWNIENIAMI SMIECH.
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 19:07
0
Śmiać się czy płakać?
Avatar
instruktor / 12 listopada 2009 o 15:17
0
instruktor nie musi mieć zapiętych pasów!!!!! dziennikarze - poczytajcie ustawę!!!!! wpadł bo nie miał zapiętych pasów, uchacha!!!!
wpadł bo głupi, kto siada w pracy po spożyciu...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.