Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

31 lipca 2009 r.
12:32
Edytuj ten wpis

PKP chce likwidować połączenia kolejowe do Zamościa

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 41 A A

Los osobowych linii kolejowych łączących Zamość z resztą świata wisi na włosku. Decyzja o tym czy zostaną zlikwidowane zapadnie na początku przyszłego tygodnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plany PKP Intercity rozjuszyły Zamościan. Spółka planuje od 1 września likwidacje wszystkich pociągów osobowych, które do tego miasta jeszcze… jakoś dojeżdżają. Powód? Ekonomia.

Michał Basiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze” wystosował protest w tej sprawie. Twierdzi, że ta likwidacja tych linii skaże region na zacofanie i zapomnienie.

– Pociągi są brudne, wloką się godzinami, stoją nie wiadomo po co na małych stacjach i dlatego ludzie niechętnie z nich korzystają – złości się Janusz z Zamościa. – Jednak są potrzebne. Ludzie dojeżdżają nimi do pracy, na działki, czy jakiś wypoczynek, a studenci na uczelnie do Warszawy czy Krakowa. – To będzie katastrofa – kwituje Maria Abram z Zamościa.

Projekt PKP Intercity przewiduje likwidację od 1 września czterech pociągów z Zamościa do Rejowca, Dębicy, Rzeszowa oraz z Lublina do Bełżca. Gdyby tak się stało, ruch osobowy na torach po prostu umrze. To kłopot nie tylko dla mieszkańców Zamościa, ale też całej Zamojszczyzny. Jednak PKP Intercity zapewnia, że decyzję w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

– Te plany w jakiś sposób wyciekły do Internetu i spowodowały zamieszanie – mówi Beata Czenerajda, z zespołu prasowego PKP Intercity. – Decyzja w sprawie ewentualnej likwidacji tych linii zapadnie w poniedziałek lub wtorek. Skąd taki pomysł? Bierzemy pod uwagę rachunek ekonomiczny. Z tych linii korzysta mało pasażerów. Po prostu te pociągi są mało opłacalne.

Jest też inny powód. – Linia kolejowa między Zamościem a Rejowcem jest w złym stanie technicznym – dodaje rzeczniczka.

Planowana likwidacja już wywołała protesty. Michał Basiński, prezes LOT "Roztocze” wysłał w tej sprawie list do PKP Intercity. Dostała go również nasza redakcja.

Napisał w nim m.in., że będzie to cios dla rozwoju gospodarki i turystyki regionu. Skaże to całe Roztocze na zacofanie i zapomnienie. Znalazł też rozwiązanie.

"Uważamy, że przy odpowiednim dostosowaniu rozkładów jazdy, przygotowaniu odpowiedniego taboru, promocji połączeń i wsparciu samorządów przewozy kolejowe mogą być opłacalne” – napisano w proteście.

Podobnie uważa m.in. Sławomir Zawiślak, zamojski poseł. On też poparł "stanowisko” LOT. – To odpowiedź na prośby pracowników kolei oraz mieszkańców Zamościa i regionu – tłumaczy.

Czy te prośby i błagania zostaną uwzględnione. – Na pewno je rozważymy – zapewnia rzecznik Czenerajda.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kvmtas1869 / 21 lutego 2010 o 18:33
0
aaron napisał:
Jesli dla Ciebie BAZAR to centrum swiata, to nie dziwie sie, ze promujesz furmanki i cyganskie zaprzegi



Dramat tu nie chodzi czy jedzie się 2,5 czy 1,5 godziny do lublina czy też innego miasta w Polsce.
Weśmy np 2012 rok kiedy to będzie euro w Polsce żal i tragedia.
Avatar
kvmtas1869 / 21 lutego 2010 o 18:24
0
Gość napisał:
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".



Gościu nie to jest tematem rozmowy.Zastanów się czy warto przypominać jak się pisze czy może o problemach idiotów na stanowiskach kierowniczych w Pkp.
Avatar
Kvmtas1869 / 21 lutego 2010 o 18:21
0
Co za idioci w tych zarządach PKP siedzą niech zlikwidują połączenia z Warszawy w inne części Polski bo po co nam pociągi. Jeśłi takie jest założenie pkp o Zamościu. Boże co za idioci.
Avatar
jaga / 31 grudnia 2009 o 10:38
0
to juz sie bedzie pomalu robilo miasto wymierajacych ludzi emerytow i rencistow bo nawet nie beda mogli wyjechac dalej bo nie wyobrazam sobie starszych ludzi z przesiadka w lublinie.To jest chore wladze sobie pedza sluzbowymi autami i nie mysla nawet o mieszkancach żamoscia.Jak turysta z rowerem np przyjedzie na roztocze??/ studenci do domu czy rodzina bez samochodu na wakacje .Busy??????obraz nedzy i wyscig po miejsce w scisnietym zapchanym srodku lokomocji.MOze i malo ludzi jezdzilo pociagami ale tez i trzeba je dopasowac do godzin najbardziej korzystnych mozna tez wyznaczyc dni wyjazdu czy musi pciag jezdzic codzienie?????? nie przeciez studenci mlodziez przewaznie przyjezdzaja do domu na weekendy a wyjezdzaja po.Zastanawiam sie gdzie sa nasze wladze lokalne ,gdzie sa gazety czy to jest temat TABU???????? cisza .nie wszczyscy maja samochody
to juz sie bedzie pomalu robilo miasto wymierajacych ludzi emerytow i rencistow bo nawet nie beda mogli wyjechac dalej bo nie wyobrazam sobie starszych ludzi z przesiadka w lublinie.To jest chore wladze sobie pedza sluzbowymi autami i nie mysla nawet o mieszkancach żamoscia.Jak turysta z rowerem np przyjedzie na roztocze??/ studenci do domu czy rodzina bez samochodu na wakacje .Busy??????obraz nedzy i wyscig po miejsce w scisnietym zapchanym srodku lokomocji.MOze i malo ludzi jezdzilo pociagami ale tez i trzeba je dopasowac do godzin najbar... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2009 o 09:45
0
witam jestem z Ustki i czesto jezdziłem pociągiem do Zamościa teraz to niemożliwe.... szkoda....
Avatar
miodek / 31 grudnia 2009 o 09:21
0
lublliniak napisał:
Osoby, ktore wypowidały się o mieszkańcach Zamościa, niech wcześniej zajrzą do podręcznika historii z podstawówki. Zamość to miejsce gdzie powstała 3 w Polsce wyższa uczelnia, miasto idealne, zbudowane na planie człowieka, a po za tym, na lubelszyźnie jest najczystrza mowa polska - jak powiadają językoznawcy. To, że niektórzy posługują się gwarą, świadczy o tym, że jest to społeczność zróżnicowana i bardzo interesująca dla kulturoznawców.

Pozdrowienia dla niedouczonych.


"najczystrza mowa polska"
Ech ty "douczony" lubliniaku po podręczniku historii z podstawówki...


"najczystrza mowa polska"
Ech ty "douczony" lubliniaku po podręczniku historii z podstawówki... rozwiń
Avatar
lublliniak / 30 grudnia 2009 o 23:26
0
Osoby, ktore wypowidały się o mieszkańcach Zamościa, niech wcześniej zajrzą do podręcznika historii z podstawówki. Zamość to miejsce gdzie powstała 3 w Polsce wyższa uczelnia, miasto idealne, zbudowane na planie człowieka, a po za tym, na lubelszyźnie jest najczystrza mowa polska - jak powiadają językoznawcy. To, że niektórzy posługują się gwarą, świadczy o tym, że jest to społeczność zróżnicowana i bardzo interesująca dla kulturoznawców.

Pozdrowienia dla niedouczonych.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 09:33
0
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".
Avatar
~leon~ / 18 sierpnia 2009 o 23:10
0
Wujek zza miedzy napisał:
Ciebie szczylu powinni zamknąć w tym Twoim zaścianku.

A jeżeli PKP IC tak szuka oszczędności to może czas najwyższy zacząć zwalniać tą nadprodukcje biurew, których jedynym zajęciem jest tworzenie durnych programów pseudooszczędnościowych.

A wogule gdzie ten zamosc jest,czy to przpadkiem nie u ruskich.
Avatar
aron / 18 sierpnia 2009 o 06:56
0
wcale by nie byla frekwencja zapewniona. Zobacz co sie dzieje na linii Lublin - Krasnik gdzie szynobusy w szczycie jezdza nawet co godzine.
Avatar
Kvmtas1869 / 21 lutego 2010 o 18:33
0
aaron napisał:
Jesli dla Ciebie BAZAR to centrum swiata, to nie dziwie sie, ze promujesz furmanki i cyganskie zaprzegi



Dramat tu nie chodzi czy jedzie się 2,5 czy 1,5 godziny do lublina czy też innego miasta w Polsce.
Weśmy np 2012 rok kiedy to będzie euro w Polsce żal i tragedia.
Avatar
kvmtas1869 / 21 lutego 2010 o 18:24
0
Gość napisał:
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".



Gościu nie to jest tematem rozmowy.Zastanów się czy warto przypominać jak się pisze czy może o problemach idiotów na stanowiskach kierowniczych w Pkp.
Avatar
Kvmtas1869 / 21 lutego 2010 o 18:21
0
Co za idioci w tych zarządach PKP siedzą niech zlikwidują połączenia z Warszawy w inne części Polski bo po co nam pociągi. Jeśłi takie jest założenie pkp o Zamościu. Boże co za idioci.
Avatar
jaga / 31 grudnia 2009 o 10:38
0
to juz sie bedzie pomalu robilo miasto wymierajacych ludzi emerytow i rencistow bo nawet nie beda mogli wyjechac dalej bo nie wyobrazam sobie starszych ludzi z przesiadka w lublinie.To jest chore wladze sobie pedza sluzbowymi autami i nie mysla nawet o mieszkancach żamoscia.Jak turysta z rowerem np przyjedzie na roztocze??/ studenci do domu czy rodzina bez samochodu na wakacje .Busy??????obraz nedzy i wyscig po miejsce w scisnietym zapchanym srodku lokomocji.MOze i malo ludzi jezdzilo pociagami ale tez i trzeba je dopasowac do godzin najbardziej korzystnych mozna tez wyznaczyc dni wyjazdu czy musi pciag jezdzic codzienie?????? nie przeciez studenci mlodziez przewaznie przyjezdzaja do domu na weekendy a wyjezdzaja po.Zastanawiam sie gdzie sa nasze wladze lokalne ,gdzie sa gazety czy to jest temat TABU???????? cisza .nie wszczyscy maja samochody
to juz sie bedzie pomalu robilo miasto wymierajacych ludzi emerytow i rencistow bo nawet nie beda mogli wyjechac dalej bo nie wyobrazam sobie starszych ludzi z przesiadka w lublinie.To jest chore wladze sobie pedza sluzbowymi autami i nie mysla nawet o mieszkancach żamoscia.Jak turysta z rowerem np przyjedzie na roztocze??/ studenci do domu czy rodzina bez samochodu na wakacje .Busy??????obraz nedzy i wyscig po miejsce w scisnietym zapchanym srodku lokomocji.MOze i malo ludzi jezdzilo pociagami ale tez i trzeba je dopasowac do godzin najbar... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2009 o 09:45
0
witam jestem z Ustki i czesto jezdziłem pociągiem do Zamościa teraz to niemożliwe.... szkoda....
Avatar
miodek / 31 grudnia 2009 o 09:21
0
lublliniak napisał:
Osoby, ktore wypowidały się o mieszkańcach Zamościa, niech wcześniej zajrzą do podręcznika historii z podstawówki. Zamość to miejsce gdzie powstała 3 w Polsce wyższa uczelnia, miasto idealne, zbudowane na planie człowieka, a po za tym, na lubelszyźnie jest najczystrza mowa polska - jak powiadają językoznawcy. To, że niektórzy posługują się gwarą, świadczy o tym, że jest to społeczność zróżnicowana i bardzo interesująca dla kulturoznawców.

Pozdrowienia dla niedouczonych.


"najczystrza mowa polska"
Ech ty "douczony" lubliniaku po podręczniku historii z podstawówki...


"najczystrza mowa polska"
Ech ty "douczony" lubliniaku po podręczniku historii z podstawówki... rozwiń
Avatar
lublliniak / 30 grudnia 2009 o 23:26
0
Osoby, ktore wypowidały się o mieszkańcach Zamościa, niech wcześniej zajrzą do podręcznika historii z podstawówki. Zamość to miejsce gdzie powstała 3 w Polsce wyższa uczelnia, miasto idealne, zbudowane na planie człowieka, a po za tym, na lubelszyźnie jest najczystrza mowa polska - jak powiadają językoznawcy. To, że niektórzy posługują się gwarą, świadczy o tym, że jest to społeczność zróżnicowana i bardzo interesująca dla kulturoznawców.

Pozdrowienia dla niedouczonych.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 09:33
0
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".
Avatar
~leon~ / 18 sierpnia 2009 o 23:10
0
Wujek zza miedzy napisał:
Ciebie szczylu powinni zamknąć w tym Twoim zaścianku.

A jeżeli PKP IC tak szuka oszczędności to może czas najwyższy zacząć zwalniać tą nadprodukcje biurew, których jedynym zajęciem jest tworzenie durnych programów pseudooszczędnościowych.

A wogule gdzie ten zamosc jest,czy to przpadkiem nie u ruskich.
Avatar
aron / 18 sierpnia 2009 o 06:56
0
wcale by nie byla frekwencja zapewniona. Zobacz co sie dzieje na linii Lublin - Krasnik gdzie szynobusy w szczycie jezdza nawet co godzine.